Czym Niezgoda przekonał Portland?

Jakub Szerszeń

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

11-02-2020 / 20:45

(akt. 11-02-2020 / 20:50)

- Wiedzieliśmy, że Niezgoda zdobywa wiele bramek. Ma naturalny talent do strzelania. Ponadto słyszeliśmy, że jest też świetnym człowiekiem. Przykłada się do treningów, ma dobrą etykę pracy. Dlatego zdecydowaliśmy się go zatrudnić. I muszę przyznać, że gdy go poznałem, okazało się, że opinie o jego charakterze są prawdziwe. To mądry chłopak. Nie ma z nim też problemów komunikacyjnych - opowiada Giovanni Savarese, trener Portland Timbers, który rozmawiał z "Przeglądem Sportowym".

Jarosław Niezgoda podpisał kontrakt z pana klubem, ale sprawa jego transferu trwała dość długo. Obawiał się pan, że może nie dojść on do skutku? Piłkarz musiał przecież poddać się ablacji serca.

Nie miałem takich obaw. Zdawaliśmy sobie sprawę, że potrzebuje tego zabiegu. Wiedzieliśmy, że przeszedł go już wcześniej, w tej sprawie dobrze funkcjonowała nasza komunikacja z Legią, i że musi mu się poddać ponownie. Panowała pełna jawność. Mimo wszystko zamierzaliśmy finalizować transfer.

Długo go obserwowaliście?

- Zaczęliśmy go oglądać rok temu. Widzieliśmy postępy. To dla nas wartościowy zawodnik. Legia także wykazała się dobrą postawą w negocjacjach. widziałem wiele meczów z jego udziałem, głównie korzystając z różnych platform internetowych. Miał charakterystykę, która może być przydatna w MLS. Poza tym wielu zawodników z tego regionu przychodzi do naszej ligi i odnosi sukcesy.

Niezgoda nie grał w reprezentacji w Legii, to czy łatwiej będzie mu tam trafić z Ameryki?

- Mam nadzieję, że będą występować w waszej reprezentacji. Stąd wcale nie powinno być mu za daleko do kadry. MLS się rozwija i może pomóc także polskim piłkarzom. 

Całą rozmowę przeczytać można na łamach "Przeglądu Sportowego". 

Komentarze (25)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Potrzebują napastnika z prawdziwego zdarzenia i kupili. Mam nadzieję, że zaliczy wejście jak Niko.
~(L)egionistaPL
  • 0 / 0
Szkoda, że odszedł :( POWODZENIA JAREK!
Generał brygady
  • 0 / 0
Szkoda, ale dzięki temu budżet Legii się poprawił. Powodzenia dla Jarka, dzięki za bramki dla naszej drużyny. Dużo zdrowia i gry, samych sukcesów.
Pułkownik
  • 5 / 0
Najczęściej napastnik przekonuje do siebie strzelaniem bramek.
Heh, wlasnie miałem cos w tym stylu napisac :-)
~xaxa123
  • 1 / 1
taniością. dziekuje.
Generał brygady
  • 0 / 0
Nie wydaje mi się żeby całościową kwota jaką Legia Warszawa dostanie za piłkarza, była mała.
Patrząc na wiek, problemy zdrowotne i ryzyko wystąpienia jakichkolwiek problemów to dobrze się stało iż zawodnik znalazł sobie nowy klub.
Młodszy chorąży
  • 2 / 0
Nikolić zrobił trochę reklamy Legii. Jarek zrób to samo.
Młodszy chorąży
  • 0 / 2
Myślę że przekonał do gry sercem.
Jarek to świetny napastnik. Życzę dużo zdrowia. Jest już jednak zawodnikiem innego klubu i niech się mu wiedzie...

Chciałbym jednak o czymś innym napisać.

Presja wywierana medialnie trochę przez Jarka (że jest już gotowy na wyjazd w prawie każdym wywiadzie) i mocniej przez Citkę (podawanie kwot, itp) osłabiły naszą pozycję negocjacyjną.
Powinniśmy jasno komunikować zawodnikom jak i ich agentom, że takie zagrywki będą się spotykały z reakcją klubu. Zwłaszcza, że budujemy akademię i będzie pełno sępów krążyło nad młodymi ludźmi i ich rodzicami. Jak tego problemu nie rozwiążemy to będziemy przez nawet średniaków z największych lig jak owieczka rozrywani. z młodzieżowców przez lwy, tygrysy i niedźwiedzie (określenie znane fanom jednego cyklu książek ;) ). Licze tutaj na długofalową strategię klubu.
https://cinektyper.blogspot.com/ - Kupony na dzis aktualne! WIELKA PROMOCJA DZIS DLA NOWYCH ! trafil 93kurs i skan na blogu! polecam bo sam z nim gram juz dlugi czas i jestem 15000zl na plusie
Że walnie więcej goli niż ich Drexler przed laty punktów.
Jarek za maksymalnie dwa lata będzie w bardzo dobrym europejskim klubie. Coś mi mówi, że te Stany to tylko na chwilę.
Cały ten wywiad to jeden pierd. Szkoda czasu na czytanie
Nie ma newsów transferowychto coś trzeba pisać :)
No właśnie, stąd moja irytacja. Chciałoby się przeczytać coś konkretnego, a tu taka bida...
Jaro to olbrzymi talent, oby go tylko kontuzje omijały
Jarek niech będzie zdrowy i sobie poradzi, faktycznie liga może mu odpowiadać, grają akcja za akcję, mniej obrony, więcej ataku, a także trochę więcej miejsca. Oby tylko już nie miał żadnych problemów i miał siłę biegać.
Generał
  • 3 / 0
Jarek do boju, walnij tam ze 20 bramek