Dąbrowski i Broź o meczu z Ajaksem

Piotr Kamieniecki, Łukasz Pazuła

Źródło: Legia.Net

17-02-2017 / 01:24

(akt. 07-12-2018 / 10:57)

- Mecz z Ajaksem byłby udany, gdybyśmy wygrali. Cieszymy się jednak z tego, że nie straciliśmy gola i losy awansu przed meczem w Amstardamie są otwarte. Pokazaliśmy się z niezłej strony, mieliśmy kilka sytuacji pod bramka rywali i mogliśmy przechylić szalę na własną stronę. Taka jest jednak piłka. Na pewno powalczymy za tydzień. Zmierzyliśmy się z dobrymi przeciwnikami. Ajax ma najlepszą szkółkę na świecie i widzieliśmy ich utalentowaną młodzież. Na pewno nie przestraszyliśmy się rywali i było to widać w naszych poczynaniach. Amsterdamczycy próbowali wysokiego pressingu, ale potrafiliśmy z niego wychodzić - skomentował pierwsze spotkanie z Ajaksem Maciej Dąbrowski, stoper Legii.

- Miałem taką sytuację, że piłka skoczyła mi przed nogą, ale całościowo, wydaje mi się, że zagrałem poprawne zawody. Coraz lepiej dogadujemy się z Michałem Pazdanem i z meczu na mecz jest coraz lepiej. Mogę dać jeszcze sporo Legii i myślę, że będziemy wyglądać jako zespół tylko lepiej.W Amsterdamie zagramy drugą połowę, a najważniejszym celem w Warszawie było nie stracić gola - dodał na koniec Dąbrowski. 

 

Łukasz Broź: - Graliśmy o zwycięstwo. Stworzyliśmy sobie kilka okazji do strzelenia gola. Nasi przeciwnicy również mieli dogodne okazje do zdobycia bramki. Mecz skończył się jednak remisem, ale myślę, że przed nami spora szansa, by wyeliminować Ajax. Szkoda, iż Radović nie wystąpi w Amsterdamie. Będzie nam go brakowało. Amsterdamczycy niczym nas nie zaskoczyli, dobrze ich rozpracowaliśmy.

Komentarze (8)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Generał
  • 0 / 0
Dąbrowski potrzebował czasu. Czerwiński szybciej wszedł i widać było jesienią że będą z niego ludzie. Obaj weszli z BVB kiedy wszyscy mieli dosyć Hasiego. Czerwiński to taki zakapior jak Szala, a Dąbrowski to wysoki obrońca jakiego szukaliśmy. Broź wczoraj całkiem całkiem. Błedy to i Pazdan popełnia, Astiz i Choto - czyli najlepszy duet ostatnich lat też je popełniali. W Legii było dobrze jak była solidna obrona plus dobry bramkarz. To gdzieś dawało Urbanowi za pierwszej kadencji trzymanie się czołówki. Bo bramkarza miał najlepszego w lidze, środek obrony moim zdaniem także. Jak Inaki i Dicksi byli zdrowi to był spokój. Nawet Szala na srodku dawał radę do pewnego momentu. Ale to tak przy okazji.

Jak u Dąbrowskiego dojdą gole - z czego słynął w Pogoni i Zagłębiu to będziemy mieli bardzo dobrego obrońce. W sumie w Legii zawsze brakowało defensora który te 2-3 bramki by dołożył. To gdzieś te kilka lat temu ratowało Wisłę jak był Marcelo. Nawet w Lechu swoje strzelili czy Bosacki czy Arboleda. U nas poza Dossą nie przypominam sobie aby był środkowy obrońca który te 3 gole by miał. Quattara może. A potem pustynia. Bo Astiz to jedna max dwie w sezonie, o Choto nie ma co gadać, a Rzeźniczak to miał jeden sezon gdzie strzelił chyba 6.

Natomiast obrońca który regularnie ma 3-4 gole [nie mówię o bocznych] to często nawet 3-4 punkty więcej. W Manchesterze United był czas że taki Vidić strzelał dużo. Smalling do dziś potrafi być bardzo skuteczny. Hummels także sporo strzela. Może nie w tym sezonie, ale ostatnie lata pod tym względem miał niezłe.
~XXL
  • 0 / 0
Dąbrowski zbierał wszystkie górne piłki w naszej 16 the.
No jak się ma 194 cm wzrostu a nie jak Pazdan i Rzeczniczak 178 cm .
Te dośrodkowaniu że skrzydeł było wszystko zbierane przez Dąbrowskiego.
Był lepszy od Pazdana
Bardzo dobry mecz Dąbrowskiego.
Domyślny awatar Pułkownik
  • 0 / 0
Dabrowski Ty nasz Lewczuku :D

A jakby Ci ta pileczka w koncowce zewnetrzniakiem do Kuchego siadla to by bylo cos..

Moze siadzie w Amsterdamie.
Domyślny awatar Starszy sierżant
  • 0 / 0
hehehehehehe
pyszne
~Nikt
  • 0 / 0
Rzeźniczak zagra na prawej obronie
Domyślny awatar Porucznik
  • 0 / 0
Dabrowski po za jednym babolem zagral dobre zawody. pewne i skuteczne interwencje. oby tak dalej a Rzezniczak nie wskoczy od tak do skladu
~
  • 0 / 0
Dobrze, bo w lato Pazdek pewnie odejdzie.