Dariusz Mioduski: Koncentrujemy się na zwiększeniu przychodów

Piotr Kamieniecki

Źródło: PAP

26-12-2018 / 17:38

(akt. 26-12-2018 / 21:09)

- Bardzo bym się cieszył, gdyby te 20 mln zł wystarczyło. Będzie to co najmniej dwa razy więcej. Na pewno pomogą nam większe wpływy z tytułu sprzedaży praw telewizyjnych, ale problemem były konstrukcje kontraktów i poziom kosztów, które ponosiliśmy. To była nasza "kula u nogi", która powodowała, że nie byliśmy w stanie zejść z tego z dnia na dzień - uważa w rozmowie z "Polską Agencją Prasową" Dariusz Mioduski, właściciel i prezes Legii Warszawa.

- Teraz głównie koncentrujemy się na zwiększeniu przychodów. Nie chcę zmniejszać kosztów, bo tylko - jak to powinno być w idealnym świecie - więcej inwestować w klub i piłkarzy. Jeżeli jednak nie ma szans osiągnąć przychodów na takim poziomie lub są one obarczone ryzykiem jak w tym roku, to nie możemy sobie pozwolić na duże wydatki - dodaje Mioduski.

Latem przyszłego roku kilku piłkarzom kończą się kontrakty. Większość z nich odejdzie już zimą?

- W tej grupie są głównie starsi zawodnicy i niektórych moglibyśmy sprzedać zimą, bo mają wartość rynkową. Zimą usiądziemy i porozmawiamy z nimi. Podchodzimy do tego po partnersku, bo z tymi zawodnikami zdobywaliśmy tytuły i są dla nas ważni.

Poprzedniej zimy do Legii trafiło ośmiu nowych zawodników. Czy najbliższe okienko transferowe będzie dla Legii równie intensywne?

- Tamto okienko było ważne ze względu na rekonstrukcję zespołu. Teraz nie przewiduję tak dużej intensywności, bo nie potrzebujemy wielu zmian. Poza tym mamy ograniczenia budżetowe i nie jesteśmy w stanie poszaleć na rynku transferowym. Przygotowujemy się do tego z głową.

Niedawno podpisany został nowy kontrakt na prawa telewizyjne do pokazywania ekstraklasy na rekordową kwotę pół miliarda złotych za dwa lata. Udało się wynegocjować więcej dla Legii?

- Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznych decyzji dotyczących kwestii sposobu podziału tych środków. Dla mnie najważniejszy jest, że urosła cała pula. Nawet przy zmianach w kwestii podziału tych pieniędzy, każdy klub ekstraklasy otrzyma więcej. Jednak przy kontrakcie z TVP nie tylko istotne były kwoty. Ważne, że wejdziemy na zupełnie inny poziom pokazywania produktu, jakim jest ekstraklasa. Dotrzemy do milionów ludzi, którzy do tej pory nie mieli możliwości oglądania polskiej ligi. To powinno spowodować większe zainteresowanie sponsorów.

 

Komentarze (232)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Oby tym.rszem się udało.
W tym przypadku przychody można zwiększyć tylko w jedn sposób, opylając młodego perspektywicznego grajka
Porucznik
 • 1 / 0
Muszę pochwalić Mioduskiego ( co mi się rzadko zdaża ) za słowa o piłkarzach którym się kończą kontrakty. Brawo właśnie tak trzeba się zachowywać względem zawodników którzy bardzo dużo dla Legii zdobyli - po partnersku. A nie jak większość frustratów z tego zajadłego forum trolów "wywalić, zniszczyć, wyrzucić" bo biorą duże pensje. Mają kontrakt to biorą sami z sobą nie podpisali. A jakby ktoś im zaproponował mniej to by tu nie przyszli tylko do jakiegoś np Poznania i by nie było w Warszawie mistrzostw czy Ligi Mistrzów.
Dokładnie. Czytając część wpisów (naszczęście niewielką) mam wrażenie, że niektórzy z tu obecnych rozpoczęli kibicowanie wczoraj lub mają pamięć muchy...
Postawa jaką reprezentuje Prezes, oprócz świadectwa które wystawia samemu sobie, budzi szacunek i zaufanie do klubu.
Plutonowy
 • 0 / 6
Panie Mioduski klub piłkarski to nie korporacja i pan nie powinien być prezesem dla dobra klubu i pana kasy .
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Niestety, ale jednak moim zdaniem się mylisz. Owszem, w wielu aspektach nie można porównywać tego do typowego korpo, jednak sam system zarządzania ryzykiem oraz dywersyfikacji kosztów, w takim klubie jak Legia, to nic innego jak zaciągnięte sposoby z korporacyjnego świata. Powiem więcej, jestem prawie przekonany, że nie się sprawdzą. Przejrzyj na oczy i zobacz, co robią najwięksi (Real, Barca, Bayern i inni), ich styl zarządzania klubem to nic innego jak w czystej postaci styl korporacyjny. Potrafią jednak oddzielić strefę kibicowską od strefy biznesowej, co też to samo robi nasz prezes. Jak nikt nie będzie mu się wtrącać, to osiągnie sukces, korzyścią dla nas wszystkich. Ok, dla niego również, ale co tu się dziwić? W końcu to jego biznes a jak każdy biznes, ma przynosić zyski i do tego zmierza. Nie będzie mi to przeszkadzało, jeżeli w parze z zyskami prezesa, będą szły też sukcesy sportowe klubu a to nieodłączny element tej układanki pod nazwą "projekt Legia Warszawa".
Generał broni
 • 1 / 0
Nużące jest to bezrefleksyjne powtarzanie o "korporacji" jako siedlisku wszystkiego złego. To w pewien sposób świadczy o zacofaniu w myśleniu i preferowaniu stylu folwarcznego gdzie pan gospodarz dogląda wszystkiego osobiście.
Korporacja to nic innego jak zwykła firma która się rozrosła i trzeba wprowadzić inne metody zarządzania, żeby dużo większa ilość informacji i decyzji była przeanalizowana i podjęta a do tego żeby było wiadomo kto za nią odpowiada.
Nie ma byłoby lepszej informacji od tej że Legia stała się korporacją bo to by znaczyło że jest bardzo dużą strukturą a więc bogatą.
Wielu tego nie rozumie bo mają nawkładane do głowy przez "antysystemowców" że korporacja to sodoma i gomora, że pracują w niej same odmóżdżone potwory które myślą tylko o tym jak utopić kolegę. To taki obraz dla ubogich, pracowniczego piekła.
@ab 71
Jeśli łudzisz się, że w miejsce Mioduskiego przyjdzie jakiś filantrop, który bezkrytycznie będzie wtłaczał pieniądze w klub sponsorując emocjonalne decyzje i zachcianki trybun to jesteś w błędzie. Mioduski jest przede wszystkim biznesmenem i chcąc osiągnąć swoje założenia nada Legii korporacyjnego sznytu. Co to będzie w praktyce oznaczać?
Otoczy się ludźmi, którzy udźwigną postawione przed nimi zadania. Dotyczy to każdego szczebla. Od recepcji, przez sztab i scouting, po piłkarzy włącznie. Czasami takie poszukiwania trwają. Czasami popełnia się błędy. Zwłaszcza w przypadku piłkarzy nigdy nie można mieć gwarancji. Ważne jest to, że Prezes wyciąga wnioski, poszukuje rozwiązań i stara się realizować założenia.
Dobra wiadomość jest taka, że sukces finansowy jest nieodzownie powiązany z sukcesem sportowym więc wszyscy powinni być szczęśliwi.
Krótko odstawieni Rado , Hama, Pazdan, Mąka ,Malarz wypowiedz tego ostatniego po przyjściu Sa Pinto gdy trener odbudowywał Legię fizycznie i jej średnio szło cytuję ; jak się skrzykniemy z kolegami to zaczniemy wygrywać to niby co jak zechcą to powalczą ? a jak trener będzie be to go zwolnimy ? tak to odczytałem a chodzenie do prezesa na skargi za Kafuricia Sumując mamy trenera na lata to on jest gwiazdą a Legia ma być zespołem który pójdzie w ogień za trenerem i odwrotnie . W parę chwil pan trener odmłodził zespół nie tracąc na jakości w środku sezonu przygotował fizycznie , wywalił zbędne ogniwa .Po wzmocnieniu zawodnikami typu Martins śmiało zawalczymy o LM. Warunek właściciel p. Mioduski ( równy gość , mąciciel odeszli typu Leśny czy Frendzel ) musi zadbać o 100 % poparcie dla trenera aby zawodni Legii zarabiający krocie jak na Polskie warunki wiedział ko rządzi w Legii i jaki klub reprezentuje .
Starszy sierżant
 • 2 / 0
Dobrze prawisz jak piłkarze będą czuli że to pracodawca rządzi a nie pracownicy będzie dobrze. Trzeba się pożegnać obowiązkowo z ostatnimi z grupy trzymajacej władzę i budować nową Legie
Generał brygady
 • 1 / 0
Nowrotek

Pomimo, że zgadzam się z Twoim wpisem, to musimy być ostrożni w deklaracjach, że Trener już ustawił zespół, że nie da na siebie "na.rać".
Trener Pinto i owszem, nie daje sobie w kaszę dmuchać, wie czego chce i stara się ro uczciwie robić, bo to można było zaobserwować z jego dotychczasowej przygody.
Wyniki bronią jak i postępująca gra Legii trenera Pinto, lecz po niecałej rundzie z długofalowymi wnioskami, to jednak trzeba się wstrzymać. Magiera, Hasi, to też mieli być trenerzy na lata i wydawało się, że w przypadku Jacka (po sukcesach z Realem czy Sportingiem), że jemu nic nie grozi przy tym mając ogromne poparcie Prezesa Mioduskiego.
Dlatego powtórzę, popieram Twój wpis, lecz trzeba ostrożnie wygłaszać opinie w stylu "mamy trenera na lata". Jozak też miał być trenerem na lata itd.
Rysiek ma u mnie ogromne poparcie i życzę mu jak najlepiej.
to nie takie łatwe a Martinsowi wiele brakuje do poziomu LM. przed nami o wiele trudniejsze eliminacje niż w latach ubiegłych. Realnie LE może być w naszym zasięgu. Ale najpierw wywalczmy mistrza w tym sezonie.
Generał brygady
 • 1 / 0
W sumie nie można być pysznym i przypisywać sobie MP i PP.
Słuszna uwaga Damian.
Jednym ze sposobów na zwiększenie przychodów jest obcinanie kosztów- czyli wypłat dla piłkarzy którzy od miesięcy nie zagrali w wyjściowej jedenastce są także tacy co nie łapią się od miesięcy na ławkę rezerwowych- A wypłatę pobierają i nie myślą aby rozwiązać kontaktów za porozumieniem stron. Przecież jak są tacy dobrzy to nie będą mieli problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy. Już jeden legionista czekał (Wawrzyniak) i wiemy gdzie teraz gra. Dlatego każdy trzyma się kontaktów i udaje że walczy i prezes zły i trener zły itd itp
Przy tym trenerze i prezesie w 2019r zawitamy znów w LM !!! co opiszę poniżej
Marszałek Polski
 • 1 / 0
chociaż LE
Byłoby pięknie, ale do tego potrzeba solidnie przepracowanego obozu przygotowawczego, jakieś wzmocnienia (przynajmniej ten rozgrywający i skrzydłowy), a na wiosnę przejedziemy się po lidze. Później nie rozsprzedać składu i możemy walczyć.
Wszystko jest moźliwe. Teraz tylko skuteczne okienko off i in. Dobry okres przygotowawczy i będą szanse na wszystko.
Generał brygady
 • 0 / 0
Raczej powyżej, chciałeś napisać.
Generał dywizji
 • 3 / 1
Leśnodorski był romantyczny. Mioduski jest rozważny. Myślę, że w ostatecznym rozrachunku dobrze na tym wyjdziemy jako klub, że za sterami mamy człowieka rozważnego. Zmniejszenie kosztów to podstawa. Głównymi kosztami są kontrakty zawodników. Mamy szansę zejść od przyszłego sezonu z 10 - 12 mln zł kontraktów. Pewnie ktoś na miejsce tych zawodników przyjdzie, ale tak czy siak będzie to zmniejszenie kosztów. Do tego Legia potrzebuje 4 - 5 tyś kibiców na meczach więcej. Mam też nadzieje, że sporą robotę dla działu marketingu i reklamy zrobią transmisje w ogólnodostępnej telewizji. Musi też przyjść LM lub LE a wtedy wszystko się odwraca o 180 stopni. Dlatego ważnym wydarzeniem będzie wprowadzenie 3 typu rozgrywek w Europie.
Pułkownik
 • 1 / 0
Jest rozważnie i romantycznie. .. oby potem nie zaczęli rządzić głupi i glupszy:)
Generał broni
 • 0 / 3
Panowie trzeba czytać, wszystko już było opisane,
"Kiedy wół był ministrem i rządził rozsądnie,

Szły, prawda, rzeczy z wolna, ale szły porządnie.

Jednostajność na koniec monarchę znudziła;

Śmiech, ŁzyDał miejsce woła małpie lew, bo go bawiła.

5
Dwór był kontent, kontenci poddani — z początku;

Ustała wkrótce radość — nie było porządku.

Pan się śmiał, śmiał minister, płakał lud ubogi.

Kiedy więc coraz większe nastawały trwogi,

Zrzucono z miejsca małpę. Żeby złemu radził,

10
Wzięto lisa: ten pana i poddanych zdradził.

Nie osiedział się zdrajca i ten, który bawił:

Znowu wół był ministrem i wszystko naprawił."
Generał broni
 • 0 / 0
Rozważny = rozsądny. Przecież wcześniej o tym napisali (prozą).
Major
 • 0 / 3
Mioduski rozważny bu ha ha ha ha ha. Leśniodorski NADWYŻKA W BUDŻECIE 15 milionów, MIODUSKI 60 MILIONÓW DEFICYTU z czego jest w stanie pokryć tylko 20 milionów. W półtora roku doprowadził klub na skraj bankructwa debilu
Generał brygady
 • 0 / 0
Witan

Możesz mieć własne zdanie, możesz nie zgadzać się, możesz przedstawić swoje argumenty, tylko po co te obelgi ?
No chyba, że za wiele wymagam.
Generał broni
 • 0 / 0
Mnie temat efektywności wydawania pieniędzy nurtuje od dawna. Wydaje mi się że polskie kluby wydają je nieefektywnie w porównaniu do innych lig. Na przykład Czesi mając zdecydowanie mniej kasy osiągają lepsze wyniki sportowe.
Żeby porównać tą efektywność to m można porównać koszt jednego pkt rankingowego UEFA liczony w ten sposób że roczny budżet klubu dzielimy przez liczbę zdobytych w tym roku pkt rankingowych i otrzymujemy koszt 1 pkt.
Ten kto ten koszt ma mniejszy, ten lepiej (efektywniej) zarządza kasą.
Mnie się wydaje że w Polsce jest bardzo słaba kultura zarządzania, organizacja, które to słabości powodują ogromne (procentowo do budżetów) straty finansowe. Na przykład posiadanie dobrego dyr. sportowego znacznie by obniżyło koszty prowadzenia klubu.
Dyr. sportowy jako prawa ręka prezesa (lewą niech będzie dyr. finansowy) miałby za zadanie budowanie całego pionu sportowego.
W uzgodnieniu z prezesem i dyr. finansowym ustala cele klubu (puchary, czy tylko utrzymanie), czy promuje młodych zawodników czy nie i w ten sposób budują model rozwoju zespołu. I to jest podstawowy "biznes plan" dla klubu. DO TEGO dobiera się szkoleniowca który swoją filozofią pasuje do planu klubowego i do tego się dokupuje zawodników. Jeśli nawet trener nawali, to nie ma dramatu tylko trzeba zatrudnić innego trenera z tą samą filozofią i nie trzeba wymieniać kupy zawodników.
Takie postępowanie prowadzi do konsekwentnego wdrażania ustalonego modelu i może być konsekwentnie poprawiane a nie przewracane co rok/dwa do góry nogami.
W Polsce nie ma tynku dyr. sportowych bo taka funkcja istnieje w niewielu klubach. Nie ma też rynku ludzi profesjonalnie zarządzających sportem. Wiecznie przychodzą nowi z nowym prezesem i zaczynają się uczyć a jak już się trochę nauczą, to się wypdala prezesa i polka zaczyna się od nowa. Beznadziejne zarządzanie jest powodem naszej słabości, wszystko inne wynika własnie z tego.
Pułkownik
 • 0 / 0
Koszta są rozdmuchanr przez notoryczne przeplacanie zawodników. I ta karuzela będzie trwać dość długo. Upadają kluby... Upadają bo za duzo płacą marnej jakości piłkarzom
I co?
I tych piłkarzy biorą inne kluby.. nierzadko płacąc więcej...
I potem te mają problemy...
Itd itd...
Generał broni
 • 0 / 0
Vojtala
No właśnie o tym piszę. Przepłaca ktoś kto się nie zna albo wykorzystuje niewiedzę szefa i ma z tego boki. No właśnie do ogólnego dyletanctwa zapomniałem dodać że środowisko jest moralnie zgniłe. Kombinatorstwo jest tak zakorzenione że stało się stylem działania.
Niestety piłkarze w polskiej lidze są bardzo przepłaceni, a kluby są nierozsądnie zarządzane. Im więcej kasy tym więcej idzie na pensje dla słabych zawodników, a nie na kupno lepszych piłkarzy czy inwestycje w akademie. W Polsce przydaliby się przede wszystkim mądrzy właściciele i dyrektorzy sportowi, ale takich u nas możemy policzyć na palcach.
Generał broni
 • 0 / 1
Wszędzie, gdzie w grę wchodzą duże pieniądze, a w polskim futbolu ligowym są relatywnie duże, kręcą się amatorzy szybkiego zarobku. Jak wiadomo, wizja szybkiego zarobku przesłania racjonalność myślenia i działania. Stąd mamy kluby zarządzane nieprofesjonalnie przez tzw. działaczy, którzy myślą głównie o sobie, a nie o dobru klubu. Do tego ten cały światek jest pod kloszem molocha w postaci PZPN, który jak wiadomo należy do Bońka - udzielnego księcia i jego licznego dworu.
Starszy kapral
 • 0 / 0
Nie ma co się spinać Panowie. Czasu nie cofniemy. Wszyscy wiemy jak było i widzimy jak jest. Dajmy czas nowemu prezesowi przepracować rok, dwa i wtedy oceniajmy. Nie popełnia błędów ten, kto nic nie robi. Trzeba działać z głową i nie powielać błędów a będzie dobrze. Wiara Panowie, wiara...
to niech mniej gada a więcej działa.
Panowie spokojnie w Legi zaczął się brudel i kłopoty od momentu kiedy z Lecha przyszedł Wendzel. Bo w Lechu było i jest zawsze ciułanie grosza i nie wydajemy A w Legi było inaczej. Wendzel był jak taki pies spuszczony ze smyczy - I skończyło się jak skończyło kumple Leśnego i pociągnął To w dół. Leśnemu ufał Mioduski i mamy efekt domina.
Major
 • 7 / 3
Lesny rok w rok szedl po bandzie, szastal kasa (glownie nie swoja) i trzeba przyznac ze mial duzo szczescia... zdobywalismy mistrzostwo (zazwyczaj po boju do ostatniej kolejki), gralismy w pucharach... niby pieknie.... tylko spojrzmy czym skonczyly sie rzady prezesa tysiaclecia... czy nasz klub wskoczyl na wyzszy poziom, odskoczyl pod wzgledem sportowym reszcie druzyn w ESA...? Bynajmniej... A pod wzgledem finansowym...? Beztroskie rzady i decyzje Lesnego skutkowaly tym, ze budzet nie spinal sie nawet gdy gralismy w fazie grupowej LE... koniec koncow skonczylo sie spektakularna klapa - dzieki wylosowaniu amatorow z Dundalk cudem awansowalismy do LM pod wodza pseudotrenera z Albanii, ogromna kasa, kazdy liczy ze to poczatek nowej epoki i dominacja Legii przez kolejne lata, a tu okazuje sie ze klub jest na skraju przepasci i trzeba wyprzedawac za grosze kogo tylko sie da... w sytuacji gdy w lidze wciaz trzeba odrabiac straty... no to wyobrazmy sobie ze nie ma tych 100 mln z LM...

Malo..? No to moze cos o gigantycznych karach, walkowerach, zamykanych stadionach, o tym ze jeden z najwiekszych meczow w historii klubu (Legia-Real) odbyl sie przy pustych trybunach...

Nie, nie tesknie za Lesnym... mial swoje zaslugi, ale doprowadzil Legie na skraj przepasci... a na koniec wraz z przyjacielem z Poznania wyciagnal z ukochanego klubu ile sie dalo... Mioduski popelnia mase bledow, ale to on za nie placi... z wlasnej kieszeni...
Ja się z Tobą zgadzam, ale nie każdy umie myśleć i liczyć. A to taki biznes gdzie jadą musi się zgadzać.
~rafi
 • 0 / 0
co ty piszesz? przeciez Lesny zarobił dobre 200 mln zł za udzial w LE i LM a za tą kasę Mioduski spłacił go i Wedzla
Major
 • 4 / 2
Robbson177,

Jesli myslisz, ze po kilku miesiacach milczenia wrociles i wszyscy zapomnieli co wypisywales, jak wyzywales kazdego kto osmielil sie miec inne zdanie, jak kazdy przegrany mecz badz klopoty Legii byly dla Ciebie zrodlem satysfakcji i radosci tylko dlatego ze nie rzadzi juz nim Twoj ukochany prezes, to mam nadzieje ze sie mylisz.... ja nie zapomnialem i wierze ze wiekszosc osob ktore regularnie uczestnicza w zyciu tego forum tez nie... mozna byc zwolennikiem Lesnego czy Mioduskiego, ale jesli obracasz sie przeciwko klubowi, a kazda porazka jest dla Ciebie powodem do szyderstw i hejtu bo Twoj guru juz nim nie kieruje, to dla mnie nie zaslugujesz na szacunek...
A w d... e mam twój szacunek. Szacunek takich jak ty to najwyższa obelga jaka może być. Szacunek osoby która klaszcze gdy klub idzie ku runie? Szacunek od osoby która cieszy się że klub od dwóch lat nie gra w pucharach i nie ma żadnej wizji jak ma dalej wyglądać.
A pisać będę kiedy będzie mi się podoba. Może raz na pół roku, może raz na rok a może codziennie. To moja sprawa.
Od początku przejęcia przez Darka klubu pisałem, że jego decyzje przynoszą oplakne skutki. I wszystko się sprawdziło. Nie od razu byłem negatywnie nastawiony, ale jeżeli ktoś popełnia błąd za błędem to trudno żeby się tym cieszyc. Ty się cieszyles z tego. Cieszyles się ze klub odpada z pucharow itd.A najgłupsze decyzje zawsze elegancko tłumaczyles. Można powiedzieć że sam powienienes się dołożyć do tej dziury budżetowej. Byleby na Darka nikt złego słowa nie powodzial. Taka prawda.
Nie rób manipulacji. Jeśli już kogoś wyzywalem jak piszesz to byłaby to obrońca przed atakiem takich jak Ty tzw piesków prezesa. Piesków prezesa, którzy zawsze Darka chwala nawet za największe błędy. Tak zazwyczaj było. Niestety tacy jak nigdy nie potrafią normalnie przytłaczac argumentow tylko zawsze chamsko atakują każdego kto ma inne zdanie. A ty to już w ogóle przekraczles wszelkie granice przyzwoitości i kultury.
Major
 • 2 / 1
Uderz w stol...oczywiscie ze mozesz pisac ile tylko chcesz i "przytlaczac" argumenty w obronie swojego guru.... ja ze swojej strony mam tylko nadzieje, ze dzieki swojej slawie bedziesz ignorowany tak jak to mialo miejsce wczesniej, a Twoje spamy oceniane zgodnie z ich merytoryczna wartoscia i usuwane z tego forum byskawicznie po osiagnieciu 10 lajkow...))
Marszałek Polski
 • 2 / 0
ależ wy się kochacie, świątecznie to jeszcze bardziej jak co dzień :)
No właśnie najbardziej denerwują te wypowiedzi w imieniu całego forum. Forum będzie Cię ignorowalo. Forum to forum tamto. Daj spokój człowieku. Nie jesteś jakimś guru.
Miłość kwitnie :) A nie lepiej sobie dać po razie i będzie spokój? :)
Tak naszal to mój najlepszy przyjaciel :-) Chociaż kto wie może kiedyś pisaliśmy podobnie za czasów Urbana i jego samograja. Kto wie.
Major
 • 3 / 1
Popatrz na swoje spamy... jak szybko sa minusowane i jak szybko znikaja...
Major
 • 1 / 1
Ja mysle ze za czasow Urbana to Ty jeszcze nie byles na etapie pisania....)))
Właśnie widzisz nie patrzę na to. Trzeba mieć swoje zdanie. A prawda zawsze się obroni. Wcześniej czy później. Nie jestem chorągiewka na wietrze.
A widzisz sprawdź sobie od kiedy ja jestem na forum a od kiedy ty:-)
Major
 • 1 / 1
Treść komentarza Robbson177 wraz z konwersacją (15 odpowiedzi) została ukryta ze względu na niską ocenę.
Major
 • 0 / 0
według mnie były dwie podstawowe przyczyny tych kłopotów finansowych. pierwsze to strata kasy za europejskie puchary i wliczenie do budżetu a konto. słaby trener, słaba gra i zupełne nieprzygotowanie do sezonu sprawiła finansową klapę. drugi powód to Leśny i Wandzel oraz ich spłata.
przyczyną jest jedną razem z Leśnym oskubali klub z pieniędzy za LM. Miał być progres na lata a jest zapaść.
~UrsynoKolon
 • 1 / 2
Pamiętam nędzę w klubie po odejściu Romanowskiego , pamiętam paździerzowe czasy Polmotu i Zarajczyka . Pamiętam lata rządów ITI i pompowanie kasy a ciągle tylko słyszeliśmy o długu a zobaczyliśmy jedno mistrzostwo. Przyszedł Leśnodorski i zaczęło się normalne uczciwe zarządzanie . Facet siedział w klubie 24/h i pracował na lata sukcesów Nagle okazało się że na sklepie mozna zarabiać, nagle okazało się że na stadionie można zarabiać , można było grać 5 lat pod rząd w pucharach w tym w LM . Klub zwiększył dochód kilkukrotnie . No ale na horyzoncie pojawil się Darek z wizją. Który rozwalił wszystko co budował poprzednik a zaraz jeszcze w pucharach o grubą kasę nie będzie walczył z jakimiś albańcami czy luksenburgiem ale ze Spartakiem albo Anderlechtem . I znowu słyszymy że czegoś brakuje że coś nie idzie za dobrze że jesteśmy zadłużeni. To zapytam ciebie wprost Darek po co byl ci ten klub ? Jak po prostu nie potrafisz nim zarządzać ?!
Panie Darku, popieram, z głową. Mamy na tyle dobry skład, że powinniśmy sobie poradzic. Ale chociaż jedno, dwa wzmocnienia by się przydały. Jak nie teraz, to na puchary obowiazkowo.
na tą chwilę skład może i mamy wystarczający ale poczekaj do startu rundy wiosennej, zobaczymy ile z tego składu zostanie.
- Tamto okienko było ważne ze względu na rekonstrukcję zespołu

Ilu piłkarzy gra z tego zaciągu gra? 3? Koszmarne okienko transferowe.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
A to 3 to mało, ma od razu grac 7 na 7 ściągniętych?
Ściągnięto 10 i juz z nich nikt nie odpali. Niby kto odpali Eduardo? Philipps?
Marszałek Polski
 • 2 / 1
To był przykład obrazujący, że nie wszyscy muszą grać, niektórzy to tylko uzupełnienie składu człowieku
jamm naprawdę uwazasz tzw zaciąg jozakowy za udany?
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Domagoj Antolić, Marko Vešović, William Rémy, Mikołaj Kwietniewski, Cafu.
3
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Domagoj Antolić, Marko Vešović, William Rémy, Mikołaj Kwietniewski, Cafu.
3
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Nie dopisałem 3 na wielki plus Cafu, Remy, Vesovic, Kwietniewski przyszłość ale poległ przez kontuzję, Antolić dobre uzupełnienie składu, okienko jak większość jedni grają inni nie,wszyscy grac nie będą.
Jeszcze 3 pierwszych to ok, ale Antolic czy Kwietniewski to lekka przesada. Antolic jako uzupełnienie składu to wstaw też Philippsa. Równie dobrze można było go nie ścigać i na młodego Polaka postawić
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Kwietniewski to ten POLAK, jeszcze nie widziałeś jak gra a już mówisz, że przesada, młody i zdolny, a że miał poważną kontuzję to i nic nie pokazał. Antolić to walczak, przecinak, aktualnie nie ma w składzie drugiego takiego, a tacy są tez potrzebni.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Dodam tylko, że już tych 3 pierwszych robi z okienka okienko udane, więc tak uważam że kilka transferów się sprawdziło i się sprawdza i jak co okno transferowe również też za twojego;);) Leśnego kilka tez nieudanych transferów.
Generał
 • 2 / 2
jammm:
3 dobrych na 8 nie czyni okienka udanym, bo przez tych nieudanych odeszli też przyzwoici gracze jak Dąbrowski czy Jodłowiec, a przykładowy Antolic czy Phillips w żaden sposób nie dorównuje temu drugiemu. Wtopili się w ligową szarzyznę i nie stanowią wartości dodanej.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
akurat Jodła to odszedł sam przez siebie z tego co mi wiadomo, za duzo myślenia o liczbach za mało o piłce
Marszałek Polski
 • 0 / 1
z 8 nie każdy miał grac w pierwszym składzie, poza tym to moja opinia więc ja twierdze, że udane i oczywiście zawsze mogło być lepiej :)
No jeszcze jak splacono Dąbrowskiego kosztem Maurico. A teraz pieniądzy nie ma.
Generał
 • 1 / 1
8 grać nie musi i chyba nigdzie na świecie tylu nie wpakowano na raz do składu.
Problem w tym, że gra 3, a 2 następnych to tylko rezerwowi i to nie pierwszego wyboru, a 3 odpadło. Z tego względu nie można nazwać tego okienka udanym, bo to oznacza, że w ciągu jednego okienka ściągnięto 5 zbędnych graczy, a to przeczy opowiadaniu o schodzeniu z kosztów itp.
Ale oby do przodu. Mam nadzieję, że czasy rewolucji się skończą.
Major
 • 3 / 9
Kulą u nogi nie są zbyt wysokie koszty, ale zerwanie spółki z Leśniodorskim co pociągnęło wielomilionowe straty, a później zła polityka trenerska i transferowa która doprowadziła do klęski w pucharach. Za Leśniodorskiego była nadwyżka w budżecie. Półtora roku rządów Mioduskiego i Legia ma dziurę na 40 milionów
Major
 • 6 / 2
Taaaa.... taka byla nadwyzka w budzecie ze nawet pomimo gigantycznej jak na polskie warunki kasy z LM musial wyprzedawac podstawowych graczy za grosze...
Zwróć uwagę że poza Cafu i Remy (może Veso ) nikogo nie ściągnięto żebyś powiedział Wow. Same przestrzelone transfery. Niektóre bardzo kosztowne jak Eduardo czy ferrari.
Ani ich sprzedać ani nic. Tylko kontrakty obciążają.
Marszałek Polski
 • 4 / 2
witan, niestety polityka transferowa Leśnodorskiego to KATASTROFA dla finansów klubu. Sprowadzenie kiepskich piłkarzy i zawarcie kontraktów na niebotycznym poziomie (jak na e-klapę), musiało zaowocować deficytem. Potrzeba 2-3 lat aby wyplątać się z tego transferowego szaleństwa. Nie ma takiego właściciela który wytrzymałby deficyt w budżecie. Mimo wszystko klub to biznes i nie może przynosić ciągle strat.
Bzdury. Zwróc uwagę ze po 4 latach BL powiedział ze nikt nie dołożył złotówki do klubu. Darek to potwierdził. O jakiej katastrofie mówisz. Klub grał rok w rok w LE a nawet LM. Obecna Legia Sa Pinto od tej z Niko,Prijo,Gui itd. dostała by z 6-0.
To była dla Ciebie katastrofa?
To co jest teraz?
A z kim my odpadlismy ostanio w el. LM czy LE?
To była jakieś himalaje?
Kogo sprzedasz ze szrotu ściągniętego przez Darka? Eduardo? Berto? Pasqauto?
Może Remy ale i to nie wiem
A za ile poszli Ci przeplaceni Moulin, Vadis, Niko, Prijovic, Duda? Za ile?
Major
 • 1 / 2
Lesny rok w rok szedl po bandzie, szastal kasa (glownie nie swoja) i trzeba przyznac ze mial duzo szczescia... zdobywalismy mistrzostwo (zazwyczaj po boju do ostatniej kolejki), gralismy w pucharach... niby pieknie.... tylko spojrzmy czym skonczyly sie rzady prezesa tysiaclecia... czy nasz klub wskoczyl na wyzszy poziom, odskoczyl pod wzgledem sportowym reszcie druzyn w ESA...? Bynajmniej... A pod wzgledem finansowym...? Beztroskie rzady i decyzje Lesnego skutkowaly tym, ze budzet nie spinal sie nawet gdy gralismy w fazie grupowej LE... koniec koncow skonczylo sie spektakularna klapa - dzieki wylosowaniu amatorow z Dundalk cudem awansowalismy do LM pod wodza pseudotrenera z Albanii, ogromna kasa, kazdy liczy ze to poczatek nowej epoki i dominacja Legii przez kolejne lata, a tu okazuje sie ze klub jest na skraju przepasci i trzeba wyprzedawac za grosze kogo tylko sie da... w sytuacji gdy w lidze wciaz trzeba odrabiac straty... no to wyobrazmy sobie ze nie ma tych 100 mln z LM...

Malo..? No to moze cos o gigantycznych karach, walkowerach, zamykanych stadionach, o tym ze jeden z najwiekszych meczow w historii klubu (Legia-Real) odbyl sie przy pustych trybunach...

Nie, nie tesknie za Lesnym... mial swoje zaslugi, ale doprowadzil Legie na skraj przepasci... a na koniec wraz z przyjacielem z Poznania wyciagnal z ukochanego klubu ile sie dalo... Mioduski popelnia mase bledow, ale to on za nie placi... z wlasnej kieszeni...
Powtarzam w okresie rządów trio nikt nie dołożył złotówki. To są fakty. Potwierdził to BL a także twój DM. Szastanie pieniędzmi?Puste frazesy. Nawet nie chce mi się o tym pisać. Są wyniki to nie ma szastania, bo są wyniki.

Mam rozumiec ze Darek rozwiązał kwestie kibolstwa? To chyba sami sobie kary przyznawalismy ostanio za wybryki kibiców?
To chyba sam się kibic skopal na stadionie przy świętowaniu MP. Może nie widziales. Ja widziałem na własne oczy jak kibole porządkowi spacyfikowaly gościa przy przyzwoleniu piłkarzy.
Albo jak ich wpuszczono by plaskacze zrobili piłkarzom. Nie wiesz co się w klubie dzieje.
Generał
 • 3 / 4
Polityka transferowa Leśnego to katastrofa? :)
Koleś sprowadził Dudę, Vadisa, Moulina, Beresia, Prijo, Niko i w większości z nich teraz czekamy na % z następnego transferu.
Można to porównać z transferową polityką Mioduskiego, który wydał kupę kasy na Sadiku, Mączyńskiego, Hilberto, Mauricio, Eduardo, Philipsa, Pasquato itd. Udanych transferów jest góra 3 i ze 2 przyzwoite.
Nie da się mieć nadwyżki budżetowej nie awansując do europejskich pucharów będąc klubem na poziomie Legii chcącej ściągać dobrych graczy z zagranicy.
Major
 • 2 / 1
Sprowadzil tez m.in takie wynalazkij ak Chukwu,Necid i im podobnych.... akurat jako zastepcow wspomnianych przez Ciebie Niko i Prijo, ktorych sprzedal za grosze... po awansie do LM... w sytuacji gdy musielismy odrabiac strate w lidze....
No to normalne ze zawsze wymienisz te niewypały a te na plus to nawet nie wspominasz.
Za grosze sprzedał.
A za ile poszli Vadis czy Moulin?Za ile poszedł Gui?
Tak można wymieniac i wymieniac.
Generał
 • 1 / 3
Naturalnie ze pewne transfery mu nie wyszły, ale bilans ma na plus w przeciwieństwie do Mioduskiego, który na 3 okienka zrobił 3 dobre transfery i masę nieudanych, w tym całe pierwsze okienko i większość drugiego.
Pominąłem przecież większość dobrych i mniej spektakularnych transferów Leśnego jak Hlousek, Jodłowiec czy Niezgoda.
~Paw
 • 0 / 0
Zwiększenie przychodów przy obniżeniu wartości piłkarskich drużyny mało przekonywujace. Oczywiście prezes ma rację z pustej kasy nic nie zrobi do tego grupa kopaczy co tylko na liście płac figuruje. Widać, że sprzątanie potrwa i tak naprawdę nie ma wizji co po sprzątaniu klubu. Czy jak już opanuje wydatki Miodek to możemy się spodziewać skoku jakościowego w transferach? Czy będzie to męczenie każdego sezonu. Nie ma co się czarowac masz liga to padlina i jeśli jej nie dominujemu grając że związanymi sznurowkami to jesteśmy równie słabi i LE czy LM to zawsze będzie niewiadoma do sześcianu.
Myślę, że sam Miodek to za mało przydałby się wspólnik z duuuuuuza kasą.
Każdy jego wywiad to takie puste gadanie. Czysty PR i tyle. Trzeba zmniejszyc koszty, zwiększyć zysk. No to wiadomo.Za 5 lat będzie to samo o ile to wszystko nie pier.... e bo w końcu mu się skończą pieniędze, które zarobił na LM. Nie ma wizji dlatego klubu. Tzn chciałby zmniejszyć kontakty by brak awansu do LE nie wywoływał 40 mln dziury budżetowej. No spoko, ale to drastycznie spadnie jakość drużyny. Miejsce Legii jest w fazie grupowej LE co roku a nie marazm.
W amice zrobiono to samo. Tam nie mają rankingu i juz nawet się nie oburzaja jak odpadają w 3 rundzie eliminacji LE.
Popadli w totalną przeciętność, ale..... ale.... klub się bilnasuje. Ba zarabia na siebie. I o to chodzi pewnie Darkowi. Z klubu który rok rocznie gra w Europie do klubu który walczy o MP. Byleby się bilans zgadzał.
Generał broni
 • 9 / 2
Zadziwia mnie podejście do prezesa Mioduskiego. Nawet, jeśli popełnił błędy (a popełnił), nie zasługuje na brak szacunku (tym bardziej na wyzwiska), lecz na wsparcie. Zwłaszcza, że stara się je naprawiać. Zwłaszcza, że wszystkim nam chodzi o LEGIĘ. Warto pamiętać, że nie wszystko jest takie proste, jak się wydaje. Forumowi doradcy mogą co najwyżej dostać "minusa". Prezesowi grożą znacznie poważniejsze konsekwencje.
Nawet jeśli popelnia błędy? Jeśli popełnia błędy??? Obiektywny to ty nie jesteś...
Stara się je naprawić.... Ok tylko że niech się nie stara tylko naprawia. Narazie zatrudnił normalnego trenera. Lepiej późno niz wcale.
Otóż to. Osobiście mam więcej zaufania do menedżerskich zdolności mioduskuego(wykształcenie plus doświadczenie zdobyte w usa) niż lesnodorskiego. To jest zupełnie inna kultura, styl i klasa.
Generał broni
 • 1 / 0
"Jeszcze się taki nie urodził, co wszystkim dogodził" :-)
Klub ma ogromne dziurę budżetowa. Akademii dalej nie ma. Ranking europejski leci w dół. Zaufanie do zdolności managerskich. Dobre
Wszystko w swoim czasie. To rekin finansowy, na finansach się zna i niedługo Klub wyjdzie na prostą.
Generał broni
 • 0 / 0
Robsson, jak powstała dziura budżetowa? Akademia będzie w 2020. Ranking da się odbudować, bo Mioduski zatrudnił trenera, który daje taką szansę (uważasz tak samo, prawda?). Ja też nie lubię prezesa, bo ma więcej włosów ode mnie.
Myślisz ze Cupial czy Wojciechowski się znali na biznesie? Piłka a biznes to dwa różne tematy. Nie tacy sobie lamali zęby na tym.
Pierwsza przez sprzedaż Vadisa i ściąganie 4 beznadziejnych piłkarzy typu Berto czy ferrari. Niewiele brakowało by przejść Astane czy Szeryfa.
Dziura się pogłębila przez eksperyment z doktorem Jozakiem. Myślę że przez to znowu nie dostaliśmy się do LE.
To nie były jakieś Himalaje tylko mega nieudolne zarządzanie.
Generał broni
 • 1 / 0
Czemu nie napisałeś nic o poprzednim prezesie? Odszedł i nic ze sobą nie zabrał?
Ciekawe, że jak wrócił Robson to dyskusja schodzi na dawno zapomniany temat. Leśnodorski(nadwyżka w budżecie) kontra Mioduski(dziura w budżecie). Tylko teraz to już nikogo nie interesuje. Mamy nowego trener, coraz lepsze wyniki i nową nadzieję na przyszłość. Patrzenie wstecz nic nie daje.
Zabawne ze nic właśnie nie pisałem o starym prezesie tylko o nowym ale was zawsze kieruje do tych porównan. Was nie mnie.
Widzisz to LW MP juz po paru postach leci do dawnego prezesa. Praktycznie nic nie można napisać o Darku bo zaraz piszecie o BL. Hipokryzja az się przelewa z tego forum. Mi się nie podobają błędy Mioduskiego a niektórzy z was żyją jakąś wojna BL - DM.
Generał broni
 • 2 / 1
Trolle Leśnego po to właśnie tu wchodzą i jadą po władzach klubu, żeby siać zamęt. Ostatnio Legia notowała lepsze występy, więc się trochę wyciszyli. Czasem nie wytrzymują i plują tutaj bez względu na wyniki i pozycję Legii w tabeli, ale jakaś pojedyncza porażka to dla nich zawsze okazja do masowego jazgotu i bluzgów pod adresem właściciela klubu. Jak zawsze obowiązuje zasada, by nie karmić antylegijnego trolla.
Oho następny:-) Pierwszy obrońca Darka:-)Nawet gdyby prezes rozwiązał klub to bys go bronił. Przynajmniej jesteś stały w byciu lizusem. Az mi. Ciebie brakowało :-)
Czytając Twoje wpisy odnoszę inne wrażenie. Zacznij patrzeć w przyszłość
Ile by jeszcze przy całym szacunku, BL pojechał na romantycznym podejściu. Prędzej czy póżniej byłby.kryzys finansowy. Psttxmy w przyszłość, bo dawno nie było tyłu sprzedawanych zawodników. To zasługa RSP i jego braku przywiązania do starych nazwisk. I to jest dla mnie światełko w tunelu.
Sprzedawalnych zawodników
@Robbson177 Akademię już mamy (tzn mamy profesorów i studentów). A że muszą wytrzymać jeszcze ze 2 lata w szopie......
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Najważniejsza akademia żeby się rozwijać. Szkolenie piłkarzy i trenerów.
Major
 • 6 / 1
Wyobrazacie sobie, ze poprzedni prezes cos doklada....? Chyba sobie i koledze z Poznania na prywatne konta....))
A ten coś dokłada? Jest gdzies na liście milionerów? Jeśli dokłada to to co zarobił na LM właśnie z BL.
Tamten nie musiał dokładać bo dobrze zarządzał. A nasz obecny 40 mln w plecy co roku za brak pucharow i eksperymenty z doktorem Jozakiem.
Ograniczenia budżetowe.
Generał brygady
 • 0 / 0
Wynikające z ograniczeń na polu sukcesu sportowego.
Odpadnięcie z Szeryfami, potem ostatnio z Luksemburgiem.
Przykre to, ale prawdziwe.
A ograniczenia sukcesów wynikają bezpośrednio z błędnych decyzji personalnych Miodka.
~Dzidekk
 • 0 / 0
Panie Prezesie jak można nie obniżać kosztów skoro jest wielu zbędnych kopaczy w Legii jak:
* koniec kontraktu zimą: Eduardo, Kudrjavcevs,
* sprzedać zimą: Pazdan, Pasquato, Philips, Hamalainen, Kante, Astiz, Cierzniak,
* do czerwca, a potem w innej roli: Radovic, Malarz,
* wypożyczyć: Hołownia, Turzyniecki,

To daje w sumie 13 (!!!) zawodników, którzy NIC nie dają Legii, a kosztują miesięcznie pieniądze! Jeśli Prezes zrobiłby porządek z powyższymi osobami
+ pozyskał kozaka na skrzydło, tego Turka na lewą obronę i na 10-tkę dobrego to byłoby pięknie.

No i sprzedać Sebę za 10 mln euro i życzyć mu powodzenia i trzymać kciuki za naszego.
~on(L)y
 • 0 / 0
problem to ten czy wymienieni przez ciebie beda chcieli odejsc...wiekszosc z nich ma kontrakt do lata i wie, ze NIGDZIE tyle nie zarobia. Realne to jest odejscie Pazdana i...niestety sprzedaz kogos z trojki Szymanski, Wieteska czy Kulenovic
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dawno by sprzedali jakby sprzedaż była taka prosta jak to co napisałeś
~obi
 • 0 / 0
sportowaWarszawa, jak zwracasz komuś uwage, to zapamiętaj że piszę się "po raz" a nie "poraz".
Arabowie na ratunek! :):):)
Generał broni
 • 0 / 3
Ja kuwa nie rozumiem takiej postawy. Z jednej strony "polityka godnosciowa" a z drugiej podstawianie .upy każdemu kto ma trochę kasy. Tak sobie myslę że ta "godność" bardziej na pokaz a tak na prawdę to chęć położenia się pod kogoś z kasą.
Ja uważam że polskie kluby powinny pójśc drogą niemiecką czyli dobrego zarządzania i zbilansowanych budżetów. Powiem więcej nie mają innej możliwości, bo nasza liga w obecnym kształcie to stara lampucera z kilogramami pudru na pysku której nie zapłaci nikt poza miejscowymi.
Dlaczego zaraz "położenia się"? Co byłoby złego gdyby Mioduski znalazł sponsora w Emiratach, powiedzmy Etihad?
Wszystkie kluby z Bundesligi mają sponsorów, stawki zaczynają się od 4 mln euro za rok. Nie wiem ile Fortuna płaci Legii albo Królewskie ale topowe kluby Bundesligi mają od 20 mln euro/rok od sponsorów. Nie miałbym nic przeciwko gdyby Etihad płacił Legii 30 mln zł za reklamę na koszulkach. Uważam, że to nic złego.
Generał broni
 • 2 / 0
Legia powinna pozyskiwać w sposób naturalny sponsora, tzn. nie szukać na siłę tylko przyciągać sponsorów.
Generał broni
 • 1 / 0
"Co byłoby złego gdyby Mioduski znalazł sponsora w Emiratach, powiedzmy Etihad?"
Aha, to bogatych Arabów lubimy a biedniejszych nie. Mnie to przypomina fragment z wywiadu z pianistę Arturem Rubinsteinem, który w podobnym kontekście zadał [pytanie czym się rożni Artur Rubinstein pianista od Arrura Rubinsteina krawca z Nalewek? Bo pierwszy jest wybitnym Polakiem a drugi parszywym Żydem.
Mowa jest o sponsorach, więc chyba logiczne, że chodzi o bogaczy. A dwa to nigdzie nie napisałem, że biedny jest gorszy. Boras, lubię czytać co piszesz ale zaczynasz konfabulować.
Generał brygady
 • 1 / 1
TO ja trochę prowokacyjnie... a co gdyby to był GAZPROM :D ?
Generał brygady
 • 4 / 0
emiltygrys

Co złego w sponsorowaniu przez bogatych i to Arabów?
Przecież to nie będzie oznaczać, że jak pojawi się bogaty inwestor z tamtych stron, to ze stadionu Legii nagle zrobi się pole minowe, monte casino, czy dawny bazar stadionu X-lecia.

DarioK

Nierealne przy obecnym układzie geopolitycznym. Dlatego trudno sobie wyobrazić tego sponsora i całą sytuację z nią związaną.
No co? Byłoby źle gdyby umowa z Gazpromem opiewała na 30 mln na rok przez 3 lata? Jeśli chcemy iść do przodu to trzeba schować kosę do kieszeni i zacząć robić biznes. Mamy przeszłość z Ruskami ale także z Niemcami, Szwedami, Ukraincami, Anglikami czy Francuzami. Nawet nasi bracia Węgrzy współpracują z Gazpromem, a śmigłowce kupują od Francuzów.
No co? Byłoby źle gdyby umowa z Gazpromem opiewała na 30 mln na rok przez 3 lata? Jeśli chcemy iść do przodu to trzeba schować kosę do kieszeni i zacząć robić biznes. Mamy przeszłość z Ruskami ale także z Niemcami, Szwedami, Ukraincami, Anglikami czy Francuzami. Nawet nasi bracia Węgrzy współpracują z Gazpromem, a śmigłowce kupują od Francuzów.
Generał brygady
 • 2 / 0
Dla mnie nie byłoby niczym złym. Tylko chodzi o geopolitykę. Zwyczajnie musiałbym poruszać temat stricte polityczny (którego pełno w tv,internecie itd), a nie chciałbym bo szanuję Ciebie jak i każdego na tej stronie i rozmawiajmy o Legii. Nie chodziło mi o to, że mi nie pasuje ten pomysł, tylko jest po prostu nierealny.
Ja pracowałem wiele lat w handlu i dla mnie bez znaczenia było, kto płacił.
Wiem Picco, moja odpowiedź była skierowana do DarioK...
No wiem, jak zaczniemy gadać o polityce to się nieładnie tu zrobi.
Pozdro!
Generał broni
 • 0 / 0
"Byłoby źle gdyby umowa z Gazpromem opiewała na 30 mln na rok przez 3 lata?"
Bo bezpłatnych szaszłyków nie ma. Jeśli niektórym się wydaje że piniadze płyną bo właściciele nie maja z nimi co robić i im sie w szafkach nie mieszczą, to są naiwni. Pieniądze w sport płyną tam gdzie jest rynek finansowy. Są regiony jak kraje arabskie albo ruscy czy Chiny gdie trudno jest "upchnąć" bezpiecznie dużą kasę. Jedynymi rynkami gdzie można to zrobić bezpiecznie jest zachodnia Europa i Ameryka Płn. Ale tam trzeba się uwiarygodnić a więc udowodnić że "jesteśmy cywilizowani". Polska piłkarsko jest takim nośnikiem jak baner reklamowy w Muchosrańsku o sklepie w Paryżu. Jesteśmy prowincją piłkarską i biznesową.
Marudzisz. I to nie ma temat.
Generał brygady
 • 1 / 0
SportowaWarszawa

To sorewicz, za wtrącenie się. Również pozdrawiam !

Boras44

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że ktoś pieniędzy nie rzuca byle rzucić. To jest podawane na zasadzie coś za coś i doskonale sobie z tego zdaję sprawę. Biznes.

Co do kwestii Polski pod kątem bycia prowincją w biznesie, to niestety Polska była mocno zniszczona, grabiona, najeżdżana, potem gdy odzyskała niepodległość, to brakowało jej mądrych dyrygentów, realnych wizjonerów, spokojnej i odpowiedniej władzy i efekt mamy jaki mamy. Wszystko jest skumulowane setkami lat i mamy tego efekt aż do dziś. Wiele zaniedbań po prostu robi swoje. Do tego w tym kraju co i rusz zmieniają się czy to władza, samorządy, sejmiki itd Efekt jest tego taki, że jedni chcą robić jedno, a drudzy drugie i psują to, co robili poprzednicy i odwrotnie i czas ucieka. No ale dość, nie chcę rozwijać tematu, by totalnie nie wejść na politykę, której po prostu nie trawię ponieważ zawsze w którymś momencie skłóci, a nie o to chodzi na tej stronie.
To tak jak hazard, przyjdzie moment, w którym oczyści z pieniędzy choćby nie wiem jak dobrze i ile czasu szło dobrze.
Cenię sobie szacunek ponad wszystko.
Generał broni
 • 1 / 0
PICCO
Ponieważ nie umiemy spokojnie rozmawiać o sprawach ważnych, to czekamy na 'zbawicieli" którzy zrobią robotę za nas samych. Czy to będą Ruscy, czy Niemcy, czy Kambodżańczycy , jest nam wszystko jedno. A ja bym chciał żeby polskie kluby przejęli polscy biznesmeni i żeby polski biznes rozwijał szkolenie. Mam tu opinię antypolaka ale nie mogę nigdzie odnaleźć polskiej myśli w czymkolwiek oprócz teoretycznego wstawania z kolan, Ale na czym ma to polegać tojuż nie rozumiem. Może trzeba zrobić kolejny przewrót w służbie zdrowia albo zystemie emerytalnym albo zreformować liczbę klubów w eklasie? Kuwa bezmyślność goni bezmyślność i nic się nie zmienia,
Generał brygady
 • 3 / 0
Czyli zamiast prosić sie o sponsora, budujmy wizerunek i markę Legia Warszawa. Dobre wyniki, atmosfera, bez burd i zadym.
Generał
 • 1 / 1
Panowie wasza rozmowa to czysta gdybologia. Nikt nie zainwestuje poważnych pieniędzy w Polską niepoważna piłkę.
Generał brygady
 • 3 / 0
Boras44

Mnie na tej stronie parę lat temu jeden osobnik pomawiał, że jestem jednym z wielu nicków (kilku ipowa hydra), że trolluje na tej stronie itd. Też już pisano w moją stronę, że chcę na siłę tutaj zabłysnąć, czy siedzę całymi dniami na tej stronie. Niestety, taki urok tej strony, gdy ktoś nie zgadza się z naszymi argumentami, nie umie ich na bazie dyskusji zwalczyć, to mamy tego efekt pomawiania i obrażania.

Co do Polski, to niestety, wiecznie podzielona, skłócona i to nie służy jakiemukolwiek rozwojowi. Wiadomo, że to wymaga długofalowej realizacji planów.
Też tak jak Ty, zdecydowanie bym wolał, by Polak miliarder, zainwestował w Legię i by z nią współpracował. Jeżeli nie ma takowych na horyzoncie, a np. zgłosi się ktoś jak powyżej wspomniany Arab, to jeśli ma ciekawy plan, szczerą chęć podniesienia tym Legię o stopień wyżej i ma dużo $, to proszę bardzo. Twoje ostatnie zdanie, to przykra prawda. Nie dość niweczone plany, wieczne zmiany itd. to jeszcze często plany trochę oderwane od zdrowego rozsądku - jak w futbolu wprowadzenie obowiązku wystawiania młodzika w zespole eklapy. Szkoda, że nie wprowadzi się w tym kraju, obowiązek przyznania raz na miesiąc darmowych zakupów do kwoty 300 złotych, inaczej kary finansowe dla sklepu lub jego zamknięcie, w końcu. Projekt ku chwale promowania polskich produktów przy tym zagranicznych, "wszyscy zyskają".
Generał brygady
 • 0 / 0
Nawet jeśli gdybologia, to porozmawiać zawsze warto.
Generał brygady
 • 0 / 0
Oby więcej takich dyskusji było.
Panowie i panie ja też kochałem i nadal kocha B. Lesniodorskiego za te wszystkie mistrzostwa i P. P za awans do LM, za te pięć tłustych lat w lidze, za tytuł i Puchar P. P na 100 lecie klubu bo to było wspaniale i niejeden klub tego nie dokona na swój jubileusz myśmy to osiągnęli, dziękuję za trenera Staśka Cze. , za transfery Guilherme, Dudy, Niko, Prijo, VO.O,za Radowicza poraz wtóry, tak, za Rado bo choć nie którzy mnie tu za chwilę zjada to jestem pewien że Rado to ojciec tamtych sukcesow, za Mulena, Beresia, Bielika, bo gul w Poznaniu do dzisiaj się po nich rusza-a coś wiem o tym bo pochodzę z tego regionu ale to se już nie wrati, terazamy D. Miodu kiego i wiem że będzie dobrze, gość pouklada budżet, zrobi dobre transfery, naszych sprzeda za dobrą kasę, co nie jeden mu to zarzucał, a wyznacznikiem tego jest a gaz SA Pinto, będzie dobrze jestem tego pewien, byle do wiosny, po następny puchar.
Generał
 • 0 / 1
No nic nam kibicom nie pozostało jak tylko wiara w to,że ostatnie wybory i te, które za chwilę nastąpią tym razem przyniosą w końcu sukcesy.
Wydaje się, że Prezes wyciąga wnioski i prze do przodu. Będzie dobrze...
on nic nie wyciąga, stara się tylko wybrać dobrego trenera/managera i zdaje się na niego. Jak na razie już dwa razy strasznie się pomylił.
Kapitan
 • 3 / 5
Optymizm wszechobecny, przyklad Eduardo pokazuje źe to tylko kasa trzyma graczy przy Legii .Pewnie ze z punktu widzenia klubu dobrze byloby gdyby Rado,Hama , Pasquato, Pazdan,Malarz,Jedza itd odeszli w zimie z klubu.Ale czy nie dobre byloby gdyby po sukcesie finansowym w LM nie doszlo do podziałów wlasnosciowych w Legii? Czy rok temu wlasciciel nie postawil wszystko na jedna karę i nie zagrał asami z Chorwacji modelujac druzynę wg ich wizji ? Czy dzisiaj Pinto ma swo ode personalna przy wyborze skladu ? No nie czarujmy się , Pinto gra towarem ktory potencjalnie mozna sprzedać ale niekoniecznie najlepszym dla wyników klubu.Po co te frajerskie wypowiedzi prezesa o moznosci czy nie moznosci wszak przez lata tu był i za wszystkim stoi.Takimi tekstami mozna mamic ludzi w korporacjach groźac rownoczesnie brakiem efektywnoścì ale my jestesmy kibicami i prywatny interes prezesa mamy w czterech literach, dla nas nie liczy sie rachunek ekonomiczny tylko wynik sportowy dlatego jako wieloletni kibic Legii na slowa Prezesa odpowiadam tuwimowskim ,,bujac to my panowie szlachta.
Generał broni
 • 4 / 0
Czy sądzisz, że długotrwały, zadowalający kibiców, wynik sportowy można osiągnąć bez pozytywnego rachunku ekonomicznego?
Kapitan
 • 1 / 1
Oczywiscie ze nie mozna ,ale pamietajmy źe wysokosć i dlugosc trwania kontraktow Hamy,Rado,Pazdana,Malarza,Pasquato w najwiekszym stopniu z zarzadu Legii obciazaja obecnego Prezesa który decydowal kiedy te kontrakty podpisywano wiec nie robmy z niego ofiary zlosliwosci pilkarzy tylko gospodarza bez zdolnosci przewidywania zagrozeń i skutków zaistnienia niekorzystnych zdarzeń.
Generał broni
 • 2 / 0
Ja poczekałbym na efekty pracy, za którą z pewnością odpowiada obecny Prezes. W mojej ocenie idzie ku dobremu.
~Yorick
 • 2 / 2
Ja oczekuję, że na dłuższą metę Mioduski jest dobrą opcją dla Legii i że faktycznie pozwoli Legii pójść poziom wyżej.
Na razie niestety większość jego decyzji to katastrofa.
A banda minusujących lizusów na tym forum to żenada.
Sierżant
 • 1 / 0
Czemu piszesz o sobie w liczbie mnogiej?
Jestem na tej stronie codziennie, kilka razy dziennie mój dzień w pociągu w drodze do pracy zaczyna się od Legi i idąc spać jeszcze na moment wskakuje na te stronę. Czytam prawie wszystkie komentarze, prawie wszystkie bo wszystkich się po prostu nie da. Chciałem zauważyć że tak muszą być wzmocnienia, inwestycje nowi lepsi piłkarze aby zwiększyć frekwencję, aby odnosić sukcesy w Europie itd. - macie rację. Jednakże ile razy wcześniej były tutaj komentarze że Czesi mają sukcesy przy jednocześnie mniejszych budżetach. No właśnie, w polskiej piłce zbyt wiele kasy jest przejadane piłkarze są przepłacani zamiast dać szansę młodym szkolić młodych itd - o czym ciągle mowa. Nasi "eksperci" z C+ i całej TV zachwycają się prawie 40 letnim Robakiem czy Malarzem czy innymi piłkarzami po 35 roku życia. Czy Śląsk Wrocław walczy o Mistrzostwo? Czy bez Robaka i z dwoma młodymi napastnikami było by dużo gorzej- A może mogłoby być lepiej?
Mioduski dobrze robi bo wypłaty jakie były płacone i są płacone w Legi są po prostu nie adekwatne do poziomu niektórych piłkarzy. Ale ten problem nie jest tylko w Legi ale także w całej lidze.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
:) dobrze gadacie:)
Dzięki Jam ... ja pamiętam takich kibiców jak Legia Majster który krzyczał że bankrutujemy i że towarzystwo kibiców na prawo protestować przeciwko budowie stadionu pamiętam Daewoo... pamiętam artykuł w gazecie Nasza Legia na pierwszej stronie
"FRANEK Smuda czyni Cuda "

Młody stopień- stary starzem już dużo rzeczy widziałem.
Wesołych Świąt
Generał dywizji
 • 0 / 0
Młodzi się starają i jest między nimi konkurencja, a starzy gracze mają kilka dobrych meczów w sezonie a potem odcinają już tylko kupony. Już nie mówiąc o tym, że młodego można dobrze sprzedać.
Masz racje. Popatrzmy jak u nas wygląda rynek transferowy - zgłasza się do klubu X Legia i cena za jakiegoś grajka idzie 100% w górę bo każdy klub chce na nas zarobić. Dlatego musimy szukać piłkarzy poza granicami kraju albo mieć dobrą akademie ( a narazie akademi nie mamy). Szukać też musimy z głową bo może inwestujmy w młodych piłkarzy ze skandynawi lub europy wschodniej niż w pseudo gwiazdy z rozbuchanym ego. Niestety to nie FM czy fifa zeby wszystko łatwo szło a ciężka codzienna praca gdzie nie zawsze podejmuje się trafne decyzję.
Generał broni
 • 0 / 0
Athur Londyn
Ktoś Ci peniw napisze że jesteś skażony "zachodnim lewactwem",że najważniejsza jest polityka godnościowa, wstawanie z kolan, zastaw sie a postaw się, że jesteśmy 38 milionowym narodem itd itp. Ale najważniejsze jest budowanie własnej siły od podstaw, czyli szkolenia. Szkolenia trenerów, zawodnikow ale również zarządzających sportem, dziennikarzy i kibiców.
Nic nie bierze się z niczego. Trzeba najpierw zrozumieć co robimy źle i umieć to przyznać a potem naprawić. Angolom też przychodziło to z wielkim trudem, ale w końcu uznali że ich model "kopnij i biegnij" przestał działać. I na tym polega przewaga Anglików. Tak samo jak Niemców którzy uznali że fizyczność i dyscyplina taktyczna to zbyt mało żeby sie liczyć. A my ciągle bredzimy o swoim koronnym "kontra ataku" który dał nam sukcesy za Gorskiego i Piechniczka i "podwórkach" które dały dobrych piłkarzy. To może trzymajmy się czasów Husarii bo ona nam dawała zwyciestwa w XVI w. Trzeba kuwa rozumieć co się dzieje na świecie i nadążać a jeszcze lepiej wyprzedzać.
Kolego z Londynu, świetnie, że tu jesteś i że pamiętasz starsze legijne i forumowe dzieje ale mam do Ciebie prośbę: zwracaj uwagę na ortografię ("stary starzem"(!)) i zaprzyjaźnij się ze znakami interpunkcyjnymi bo aż oczy krwawią od czytania twoich tekstów.
Generał brygady
 • 3 / 0
Uzupełnię wpis SportowejWarszawy

Legii nie "Legi" !
No raz zrobić taką pomyłkę, to jeszcze zrozumiem, ale więcej razy w jednym tekście, to po prostu błysk spawania dla oczu.
Akurat mam tutaj bzika na punkcie błędów związanych z nazwą klubu - Legii.
Generał broni
 • 0 / 0
Właśnie obejrzałem film "Czas mroku" o początkach II WŚ i roli jaką odegrał Winston Churchill. Był premierem rządu który go nie wspierał i miał przeciw sobie frakcję która chciała negocjacji z Hitlerem. Film pokazujący samotność przywódcy w obliczu trudnych decyzji. Samotność polegającą na tym że przywódca musi wziąć na siebie odpowiedzialność za decyzje i musi dokonać wyboru który może okazać się chybiony albo zwycięski. Wszyscy będą go oceniać po fakcie. Po fakcie wszyscy są mądrzy ale decyzji trzeba dokonywać nie mając żadnej pewności i nikt go w tym nie zastąpi.
Mądrość przywódcy polega na doborze ludzi którzy będą potrafili pomóc w osiągnięciu ambitnego celu. W sprawach prawno finansowych Mioduski sobie poradzi, ale sprawy sportowo personalne to juz nie jego kompetencje. A więc dzisiaj w Legii najważniejsze jest żeby dyr. sportowy był właściwym człowiekiem, który może zminimalizować ryzyko i zmaksymalizować zyski związane z wyborem zawodników którzy przy minimalnych kosztach dadzą oczekiwany efekt a więc MP i grę w pucharach, bo od tego zależy czy pożeglujemy w stronę nowych piłkarskich lądów czy będziemy się kręcić na piłkarskiej i finansowej mieliźnie.
Mam nadzieję że się uda, ale Mioduski na razie wykazał się wyczuciem w biznesie, teraz musi wykazać wyczuciem w doborze ludzi w dziedzinie o której nie ma dużego pojecia, czyli oceny kompetencji piłkarzy. Od tego zależy bardzo dużo. Jeśli Kucharski sprowadzi niedrogich ale pożytecznych piłkarzy, to jesteśmy na plusie. Jeśli będzie obsuwa to finansowa dziura się powiększy.
Zobaczymy jak będzie. Bardzo bym chciał żeby Mioduski sie nie pomylił, ale to jest sprawa intuicji czyli pewnego rodzaju magii.
Kapitan
 • 0 / 0
Boras zawsze fajnie piszesz, masz styl i ponadprzecietną klasę ,oczywiscie teraz rownieź.Piszac o doborze ludzi przez Prezesa czy nie spozniles sie co najmniej o rok ? Czy naprawde aktualna sytuacja finansowa jest wynikiem radzenia sobie z problemami finansowo - prawnymi ? Czy Prezes działa w Legii od podzialu wlascicielskiego bo jego wczesniejsza dzialalność w Legii jako Prezesa wiazala sie z ubezwlasnowolnieniem decyzyjnym.Nie krzywmy zwierciadła,nie bijmy niezasluzonych braw,nie kupujmy kota w worku,nie sluchajmy słów Prezesa, wystarczy ze kochamy Legię.
Kapitan
 • 0 / 0
Boras zawsze fajnie piszesz, masz styl i ponadprzecietną klasę ,oczywiscie teraz rownieź.Piszac o doborze ludzi przez Prezesa czy nie spozniles sie co najmniej o rok ? Czy naprawde aktualna sytuacja finansowa jest wynikiem radzenia sobie z problemami finansowo - prawnymi ? Czy Prezes działa w Legii od podzialu wlascicielskiego bo jego wczesniejsza dzialalność w Legii jako Prezesa wiazala sie z ubezwlasnowolnieniem decyzyjnym.Nie krzywmy zwierciadła,nie bijmy niezasluzonych braw,nie kupujmy kota w worku,nie sluchajmy słów Prezesa, wystarczy ze kochamy Legię.
Generał broni
 • 0 / 0
Josebry
Dzięki za słowa uznania, nie staram się popisywać, tylko pisać co myślę.
Problem polega na tym że nigdy nie ma pewności co przyniosą decyzje. Menadżer jest jak saper, jest super dopóki mu mina w rękach nie prdolnie.
Mioduski przychodził do nas jako gość który umiał zarobić kasę, wiedział jak poukładać piony i poziomy w firmie żeby się właściwie zazębiały, ale jednego nie wiedział (tak myslę na podstawie jego CV) a mianowicie jak funkcjonuje środowisko piłkarskie, jakie miny mogą mu podłożyć menadżerowie piłkarscy, zawodnicy, trenerzy, bo oni nie zawsze (delikatnie mówiąc) ciagną w tą samą stronę co właściciel klubu. Żeby zminimalizować to ryzyko, trzeba mieć zaufanego i kumatego (w dobrym znaczeniu) dyr. sportowego a dla asekuracji jeszcze kilka osób mających pojęcie. Otóż ułożenie tego wszystkiego w całość daje pewne gwarancje że da się zbudować dobrą drużynę. Tego się nie da wyliczyć, tu trzeba mieć zwierzęcą intuicję w wyczuwaniu ludzi.
Kiedyś czytałem że w korporacjach farmaceutycznych, gdzie od menadżerów zależało czy podpisują kontrakty na miliardy USD, zatrudniali absolwentów West Point, bo zbadali że są oni najmniej podatni na korupcję. Podobnie jest w klubach (moim zdaniem) że okazji korupcyjnych jest mnóstwo a prezes nie może byc omnibusem decydującym o wszystkim bo się na wszystkim nie zna. Musi miec osoby zaufane i od tego zależy jego sukces.
Kiedyś Willi Brandt, super polityk został skompromitowany, bo jego sekretarkę i osobistego asystenta podkupiło STASI. Ten gość niczemu nie był winien osobiście, ale miał kiepskich ludzi w zespole. Na tym polega odpowiedzialność prezesa żeby umiał dobrać ludzi.
Generał broni
 • 0 / 0
Wszystko ok, z wyjątkiem opinii o kanclerzu WB.
Kapitan
 • 1 / 0
Na koniec pieknych rodzinnych świąt wywiad Prezesa bardzo mnie poirytował .Ta korporacyjna mowa pelna pudru,tuszu i innych babskich kosmetykow niczego nie wnosi,prawdy nie pokazuje a jedynie pozorem próbuje tumanić.Staram sie unikać ocen zarzadzania ale strzepienie ozora wģ. Jedynie slusznych aktualnie schematów mocno mnie irytuje , czemu pewnie niepotrzebnie daję wyraz. Pozdrawiam
Generał broni
 • 0 / 0
LW WP
Bo?
Generał broni
 • 0 / 0
Nie lubię socjalistów.
~Yorick
 • 1 / 0
Ja się nie przyłączam do tej laurki dla Borasa. Owszem, wpisy są dobrze sfromułowane, ale zwykle są laurką dla działań Prezesa. Nawet ewidentne błędy Boras komentuje w stylu "nie ma tego złego..., nie zawsze wszystko może się udać..., krytykować każdy może..." itd. itp.
Owszem każdy może krytykować, a jak ma za co, to nawet powinien. Idiotycznej decyzji o pozostawieniu Klafa na stanowisku nikt za DM nie podjął, tak na przykład.
Generał broni
 • 0 / 0
Yorick, a jak będzie z RSP?
Generał broni
 • 0 / 0
LW MP
A 500+ lubisz, a upaństwowienie firm?
Major
 • 2 / 2
@Yorick

Nie Ty jeden. Rozgryzłem gościa od pierwszych wpisów na legia.net. Ten co prawda przebija inteligencją resztę armii pijarowych trolli jakie tutaj siedzą, ale zadania ma podobne. Realizuje je tylko w innej formie, wykorzystując swój intelekt - stawia się w pozycji mentora, wzbudzając wśród potencjalnych dyskutantów poczucie niższości, zniechęcając ich do wdawania się z nim w dyskusje, ze szczególnym uwzględnieniem tematów, na które ma się odmienne zdanie od niego. Rezultat jest taki jak w przypadku innych trolli - prezes ma rację, robi dobrze, a ci co powątpiewają, to jakieś głupie, prawackie polaczki-robaczki. Chociaż nie, ten, chyba dla niepoznaki, czasem powątpiewał, jak przy zwalnianiu szarlatana Jozaka. Następnie dostaną jakiś wykładzik z nawiązaniem lub anegdotą historyczną, której i tak większość nie zrozumie (ale nie zaszkodzi się popisać), coś o sukcesach Pana B44, na dokładkę coś o stereotypach Polaków, kilka nawiązań politycznych, oczywiście szyderstw z nielubianej opcji politycznej i jej zwolenników oraz liberalno-lewackich wyobrażeń na ich temat. To zaprawiony w bojach żołnierz.

Zaangażowanie pijarowych trolli zaczyna przynosić spore efekty. Coraz mniej osób w ogóle ma odwagę żeby prezesa Mioduskiego za coś słusznie skrytykować, a jak już to zrobi, to czeka go natychmiastowa reakcja jednego z przedstawicieli z jakąś błyskotliwą (lub mniej) reakcją. Taki właśnie był zamiar na starcie tego całego projektu.
Generał broni
 • 2 / 1
Josebery
Ja nie wiem co cię tak razi w 'korporacyjnym" języku. Korporacje zawsze dbają o swój wizerunek i mówią o sobie dobrze a korporacjami, czyli dużymi firmami są dlatego że potrafią zarządzać dużymi strukturami. Ci którzy nie potrafią zostają małymi firmami z folwarcznym zarządzaniem, czyli jednego "pana" który zna się na wszystkim czyli niczym.
Generał broni
 • 2 / 1
Pjetras
Nikt Ci nie zabrania użyć własnej inteligencji i argumentów żeby podważyć moje. To co piszesz to typowe pierdzielenie skarlałych piarowców PRL że "on nie ma racji bo się nie zgadza z linią partii". Obecni "prawacy" są bolszewikami tylko o tym ie wiedzą bo im brakuje oczytania.
~Yorick
 • 1 / 0
No więc tak. Dla mnie nie ma czegoś, jak bycie *zawsze* za jakąś opcją - 'jestem za PO', czy 'jestem za PiS' - żeby się zwolnić z myślenia, bo dalej zamiast własnego zdania mam stanowisko partii. I nienawidzę tej plemienności, bo ona uniemożliwia dyskusję o konkretnych rzeczach.

W ogólności to jestem 'za' Mioduskim i uważam, że w długiej perspektywie on Legii wyjdzie na dobre, tyle że rok temu myślałem, że ta długa perspektywa to będzie kwestia 3 lat, a teraz myślę, że raczej 10 :/.

Ale to, że jestem 'za' Mioduskim nie oznacza, że mam być ślepy na jego koszmarne błędy!! Zwłaszcza te o najpoważniejszych konsewkwencjach, tj. utrata pucharów w sytuacji, kiedy nieawansowanie było właściwie niemożliwe (gdyby policzyć stawki buków z Trnavą i Dude, to pewnie zbiorczo dawali nam jakieś 5-10% ryzyka porażki obu dwumeczów). Pierwsza rzecz to się przyznać - OK Mioduski już się przyznał, druga rzecz ponieść karę - karę ponieśli i ponoszą głównie kibice, a trzecia to naprawić błędy. No cóż, nieawansowania do pucharów całkowicie naprawić się nie da, to była sytuacja z gatunku pociąg nam odjechał. Ale przynajmniej starać się jakoś teraz ten pociąg gonić, nawet na piechotę.

Co do RSP, na początku byłem umiarkowanym pesymistą, tj. uważałem, że to raczej zła decyzja. Na plus, że to wreszcie trener - ale na minus, że furiat, człowiek niestabilny, itd. Wygląda na to, że nie miałem racji (na szczęście). Obecnie podoba mi się to, co widzę i jest to sensowna, kompleksowa i długoterminowa wizja budowania zespołu. Zauważam jednak, że Sa Pinto podjął bardzo duże ryzyko grania młodymi (Majecki, Szymański, Kulenovic, Wieteska). Na razie nie stracił na tym za dużo i kurs na MP wydaje się dobry, ale czy to ryzyko się opłaci i czy nie będzie przeginał z ryzykiem dalej - to dopiero zobaczymy.
Generał broni
 • 0 / 0
Yorick, RSP to nerwus, ale przecież nas wszystkich wkurza jak piłkarze nie przykładają się do meczu, a sędziowie tracą wzrok. RSP to południowiec, gorąca krew. Moim zdaniem, taki trener był nam potrzebny (umiejętności i zapał).
Boras44, napisałem, że nie lubię socjalistów, więc po co zadajesz głupie pytania?
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Jak w każdym normalnym biznesie budżet musi być zrównoważony. Jeżeli nie ma dochodów, trzeba ciąć wydatki. Jest wielu starych, mniej potrzebnych zawodników, którym kończą się kontrakty i tutaj trzeba szukać oszczędności. Pensja, jaką pobierają niektórzy nie przystaje do ich poziomu, ale umowa została podpisana, ktoś to zrobił i trzeba z niej się wywiązać. Dlatego potrzebne są przelewy z prywatnego konta (chwała za to prezesowi, że takie przelewy będą) i najważniejsze --------------------> MUSZĄ BYĆ PUCHARY. Bez tego na dłuższa metę skazujemy się na bycie średniakiem w E-klapie i oddala nas to definitywnie od Europy. Te 40mln pokazują jaka jest strata bez pucharów. A Potencjalne zyski mogły być o wiele większe. Tylko trzeba było wygrać z zespołem z Luksemburga. Tyle i tylko tyle!
Generał dywizji
 • 1 / 0
Z innej beczki na rozluźnienie tematu....nie dziwię się już że on nienawidził nas już zanim poznał

Pojawiły się nowe informacje ws. wydarzeń w apartamencie Nickiego Bille Nielsena. Początkowo policja przekazała, że w trakcie świątecznej imprezy u piłkarza aresztowano dwie osoby, a jedna została odwieziona do szpitala. Po jakimś czasie duński "Ekstra Bladet" dodał, że Nicki Bille został postrzelony w prawe przedramię. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Piłkarz został już przesłuchany przez policję, ale szczegóły nie zostały podane do publicznej wiadomości.

O próbę zabójstwa zawodnika oskarżono 23-letnią kobietę i 30-letniego mężczyznę z Kopenhagi. Zarzuty postawiono także trzeciej osobie, która jednak została zwolniona do domu.
Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 grudnia w apartamencie Nickiego Bille. Do piłkarza oddano jeden strzał, a kula trafiła go w prawe przedramię. 30-latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Policja bada miejsce przestępstwa. 

Do incydentu doszło zaledwie 3 dni po tym, jak Nicki Bille trzykrotnie uderzył w głowę bramkarza jednego z klubów nocnych w Kopenhadze. W samym 2018 r. piłkarz był już dwukrotnie aresztowany. W czerwcu trafił do więzienia na miesiąc po tym, jak na ulicach Monako znaleziono przy nim kokainę, a w telefonie nagrany film, na którym uprawiał seks oralny w miejscu publicznym. Z kolei w październiku 30-latek został aresztowany, ponieważ zachowywał się agresywnie i groził innej osobie.

Przez dwa lata w Lechu Poznań Nicki Bille rozegrał 43 mecze. Zdobył w nich 8 goli i
Niezły ananas. Interes życia Amiki z Wronek
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Podobno pierwsza rzecz jaką powiedział po wybudzeniu w szpitalu to:
Nienawidzę Legii
Generał dywizji
 • 0 / 0
JohnoQ o to to na pewno ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dobrze, że w głowę nie trafiła kula, bo by ta próżnie mogło roz.....bać, a tak tylko mała ranka.
Pewnie powiedział, że nienawidzi Panathinaikosu albo innego AEKu Ateny. Ten typ nie jest głupi, tylko pod publikę grał w Posen. Przecież ta zgraja frustratów i wiecznych przegrywów kazała mu to powiedzieć przed kamerą tuż po podpisaniu kontraktu z Amiką.
Generał
 • 0 / 0
Od początku typ przestawił sie jako mocno pierydolnięty taki idealny dla też mocno uchylniętych z amicorza.
Mioduski eksperymentuje na żywym organizmie, ale wierzę w tego gościa. Musi być dobrze.
łooo, poważne wyznanie wiary.
Mamy 29 zawodników pobierających pensję RSP wspominał kiedyś że potrzebuje 25ciu. Znaczy to, że nim przyjdzie 1 powinno odejść 5ciu,
Najprawdopodobniej latem a raczej do lata z tych co są zostanie 19-stu dojdzie 3-4 zawodników i musi być kilku nastolatków w kadrze.
Wszyscy szanujemy Rado Arka Inakiego i pamiętamy. Pytanie czy odpowiada im aktualna rola w kadrze...
Odejdą Paki Hama Mąka Pazdek Kante
Hołownia na wypożyczenie.
Nie mogę rozgryźć RSP co z Antoliciem i Philippsem?
Wierzę że po tym wszystkim będziemy jeszcze lepsi jeszcze silniejsi
Powolutku, powolutku i Mioduski poukłafa te klocki. O może doczekamy czasów, że nie będzie ciągłej walki o dopiecie budżet. A pucharu będę siła napędzającą rozwój.
Generał broni
 • 0 / 0
Puchary muszą być!
Na razie Mioduski rozwala wszystkie klocki jak małe dziecko
Generał broni
 • 0 / 0
A mnie się zdawało, że rozwalił koraliki.
Starszy kapral
 • 0 / 1
Raczej nie rozwala a układa je po swojemu. I chyba dobrze bo piłkarze mają za dobrze a pensje za duże jak na umiejętności.
Generał dywizji
 • 3 / 4
Jeszcze nadejdzie dzień chwały Pana prezesa .To jest człowiek, który wyciąga wnioski z popełnionych błędów , nie pakuje się w nie ponownie . Teraz jest czas aby z klasą pożegnać zawodników ,którzy dali jej sukcesy jak i tych którzy są jak "pasożyty" dojące klub z kasy nie przejmując się tym absolutnie .
Podporucznik
 • 5 / 1
Szanuj prezesa swego, bo możesz mieć gorszego. Wypada życzyć obrony tytułu i awansu do europejskich pucharów(oby LM). P.owodzenia, cierpliwości i trochę szczęścia w transferach.
~Paw
 • 0 / 0
Nie zapominajmy by produkt, jak to lubi ująć Miodek, był wiele wart musi być wysoki poziom sportowy, a tu bez transferów z wyższej półki ani rusz. Wszyscy pamiętamy Legie z Ofoe i jak wiele sportowo dał całej drużynie, a co za tym idzie to ile wariaci finansowo miała Legia. Pewnie Ofoe trafia się raz na jakiś czas, ale trzeba próbować i czasami wydać.
To jest rozsądny człowiek wyciągnie wnioski z błędów które zostały popełnione wiadomo że trzeba będzie sprzedać żeby podreperowac budżet ale samo zrobienie porządku z niepotrzebnymi już zawodnikami będzie sporym plusem trzymam kciuki oby to okienko wyszło prezesowi i dyrektorowi a wzmocnienia jakieś beda spokojnie
Taki koleś jak Mioduski z pewnością nauczył się na błędach już sporo. W końcu przyjdzie czas aby realizować zamierzone cele. Powodzenia
Tak, tylko straconego czasu i szans nikt nie odda.
Podpułkownik
 • 1 / 2
Kto nie ryzykuje nie pije szampana - tak mawiał prezes LEŚNODORSKI, którego bardzo cenię !!!
===========================================================================
Może prezes Mioduski popełnił błąd zatrudniając bajkopisarza Jozaka ale naprawił błąd, powierzając stanowisko trenera KLAFOURICOWi, który zdobył 19 PP i 14 MP !!!
Można zadać pytanie, czy nie powinien zatrudnić innego trenera na nowy sezon ale większość wraz ze mną była za tym, żeby dać szansę Klafowi, który zdobył te ww. trofea. Okazało się, że to był błąd i nic tego nie zmieni. Teraz nie ma co już plć i trzeba to wszystko naprawić, żeby zdobyć 15 MP, 20 PP i awansować do fazy grupowej LM/LE, która pozwoli naprawić finanse LEGII !!!

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Pułkownik
 • 3 / 0
No cóż. Do trzech razy sztuka. Liczę że Mioduski nauczył się już wszystkiego na swoich błędach. Stracił już odpowiednio dużo czasu i pieniędzy, aby móc sobie pozwolić na kolejne wpadki za sprawą złych doradców. Na szczęście tym razem najważniejsze, czyli trener, wydaje się być na swoim miejscu. A z tego powinny wziąć się też transfery na lepszym niż poprzedni poziomie. Kwestie akademii i bocznych boisk też powoli poszły do przodu.
Generał broni
 • 0 / 0
Według mnie najważniejsi ludzie po prezesie i od których zależy los prezesa, to dyr. sportowy i trener. Resztę można dobrać później. Może się wam to wyda nie na temat, ale kiedyś oglądałem film dokumentalny o handlu wełną. Sukces największych firm zależy od ich handlowców którzy dotykiem palców potrafią wyczuć różnicę w surowej wełnie 1/100 mm. I taki powinien być skauting i dyr. sportowy. To od nich w dużej mierze zależy sukces naszego klubu. Bo musimy zarabiać grając i grać zarabiając, czyli sprzedawać i grać oraz grać w pucharach. Karkołomne ale nie ma wyboru jesli chcemy gonić peleton piłkarskiej Europy.
Generał broni
 • 2 / 2
"Żeby wyjąć, trzeba włożyć."
Generał brygady
 • 0 / 0
Jakże to jest aktualne na wielu płaszczyznach.
Najważniejsze to mądrze wydać pieniądze z nowego rozdania praw telewizyjnych. Nie sztuka "przechulać" dodatkowe miliony. Akurat z Mioduskim jestem o to spokojny. Może w końcu będziemy mieć akademię z prawdziwego zdarzenia.
Podpułkownik
 • 0 / 2
Co z tą Akademią !!!
===================
REDAKCJO proszę o artykuł w sprawie prowadzonych prac - na jakim to jest etapie - czy wbito już szpadel czy tylko są plany !!!

Dzięki !!!


Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Przyjacielu klika dni temu podpisano umowę z wykonawcą, podobno w ekspresowym tempie sie przetarg odbył. Po zimie wjeżdżają koparki.
"Jedzą,piją,lulki palą, tańce, HULANKI, swawole" Adam Mickiewicz ;-)
~Yorick
 • 3 / 4
Panie Prezesie. Można było nie przedłużać Klafurica, co było szkolnym błędem, awansować do pucharów i teraz nie mieć dziury budżetowej i takich problemów. Te 60 mln dziury, którą zafundował Legii brak pucharów spowodowany angażem Klafa, można było teraz inwestować np. w akademię.
Aha, i minus od dyżurnych obrońców naprawdę nie przyniesie nic do kasy Legii. Nawet złotówki. A czasem mam wrażenie, że tę złotówkę kosztuje.
Generał broni
 • 4 / 2
Tak, po fakcie to każdy o wszystkim może powiedzieć, że było szkolnym błędem.
Generał broni
 • 1 / 0
Po zdobyciu dubletu trudno było znaleźć komentarze przeciw DK. Jednak za długo trwało trzymanie go na tym stanowisku. Już mecz o Superpuchar pokazał, że nie będzie słodko.
~Yorick
 • 2 / 0
Ja mówiłem PRZED faktem i te wpisy z maja zostały na forum.
Ty mówiłeś coś innego? OK, o swoją głupotę obwiniaj SIEBIE, a nie MNIE.
Generał broni
 • 0 / 0
Sorki i gratuluję wyczucia.
~Yorick
 • 0 / 0
Sorry LW, to wyżej było oczywiście do Jz166!
Zaraz, zaraz "Na pewno pomogą nam większe wpływy z tytułu sprzedaży praw telewizyjnych" - przecież ta kasa będzie dostępna dopiero za 1.5 roku. Tu szukać raczej trzeba szybszego rozwiązania. A poza tym co będzie jak zajmiemy w sezonie 2019/20 z 5-6 miejsce. To te wpływy z praw tv wcale mogą nie być większe, bo teraz 4.9mln to była premia dla MP...
Zaraz, zaraz "Na pewno pomogą nam większe wpływy z tytułu sprzedaży praw telewizyjnych" - przecież ta kasa będzie dostępna dopiero za 1.5 roku. Tu szukać raczej trzeba szybszego rozwiązania. A poza tym co będzie jak zajmiemy w sezonie 2019/20 z 5-6 miejsce. To te wpływy z praw tv wcale mogą nie być większe, bo teraz 4.9mln to była premia dla MP...
Legia ma długi długoterminowe...
A krótkoterminowych nie ma? Jeszcze niezapłacona premia za dublet 2018 bodajże 6mln, do końca roku pożyczka od Skarbca - 4.2mln. To już jest 10mln złotych właściwie na już, a do września kolejna pożyczka na 7.5mln. A teraz mamy jeszcze 2 miesiące posuchy, a za wszystko trzeba nadal płacić. I nie zapominajmy- 2 boiska do wybudowania i Akademii budowa ma ruszyć...
Długoterminowych wraz z 20mln włożonymi przez Miodka nie ma
~Kulfon
 • 0 / 0
Załóż sobie firme to będziesz mógł liczyć swoje pieniądze Bolek
Powodzenia Prezesie. Dobrze wiemy, że miejsce Legii jest w Lidze Mistrzów. Zróbmy to, poraz trzeci! :)
~Lazienkowska3
 • 6 / 3
A wystarczyło zatrudnić dobrego trenera, nie wozić się z Jozakiem po Stanach. Nie potrzeba by było dokładać 40 mln, kreować jakichś bliżej nie określonych przychodów, ograniczać kosztów. Teraz to potrzeba takich piłkarzy, którzy będą potrafili dać tyle jakości co trener. Inaczej to będzie kolejny kłopot w przygrywce do europejskich pucharów.
Podpułkownik
 • 1 / 1
Po szkodzie to każdy mądry !!!
=========================
Ale nie zapominaj, że po Jozaku był KLAF. KLAF zdobył 19 PP i 14 MP i za to mu jesteśmy wdzięczni !!!
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło !!!

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
~Yorick
 • 2 / 2
"Po szkodzie każdy mądry" piszą ci, co się cieszyli z Jozaka a potem kibicowali zostawieniu Klafa, co ściągnęło na nas obecne kłopoty. Prośba: piszcie konkretnie o sobie "bylismy głupi" i nie rozciągajcie tego na sporą grupę osób, która przed zostawieniem Klafa ostrzegałą również tu na Forum.
~Lazienkowska3
 • 3 / 1
Jasne, że masz rację. Ja tylko zmierzam do tego, że przy odrobinie wyobraźni tej fatalnej szkody mogło nie być. Wiadomo,że profesjonalna piłka nie znosi takich eksperymentów jakie fundnął nam Prezes. Rozgrywki na poziomie LM czy LE wymagają perfekcyjnego przygotowania w każdym aspekcie a nie szarpaniny z dziwnymi trenerami. Owszem Klaf zdobył mistrzostwo ale później w okresie przygotowań postawił na dziwne eksperymenty pt. trójka obrońców itp. Efekty gorzko przełykamy do dzisiaj.
Tylko Legia.
Szkoda, że nikt mądry nie doradził Miodkowi, że trener (nie kukułka typu Jozak czy Klafurić) to podstawa w tym biznesie. Nie byłoby kłopotów z kasą, nie trzeba byłoby szukać oszczędności i sprzedawaniu młodych.
Zrobimy to, razem z RSP. Bo rola Prezesa to finanse i możliwości. Ale to trener wykorzysta lub nie to co dostanie
Ale Ricardo jest głodny sukcesów i dlatego jestem dosyć spokojny.
Podpułkownik
 • 1 / 4
Bravo Panie Prezesie Mioduski !!!
==========================
Trzeba wszystko zrobić z głową !!!
==============================
Widzę 3 podstawowe kroki restrukturyzacji dochodów:
1) Zwolnić piłkarzy w wysokimi kontraktami za obopólną zgodą, z a wyjątkiem Rado. który mocno zasłużył się dla LEGII,
2) Dokonać 2-3 transferów maksymalnych,
3) Żądać większych środków z praw telewizyjnych.
To są realne działania.

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Podpułkownik
 • 0 / 2
pkt. Chodzi o transfery z LEGII i do LEGII.
==================================
Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Czyli co Rado ma być utrzymankiem Legii bo się zasłużył dla klubu?Szkoda że zamiast na klub to patrzył na cyferki odchodząc do Chin.Nie jest w formie to nie gra a skoro nie gra to nie ma nowego kontraktu.Poza tym to przecież zabezpieczył się finansowo w Chinach
~M.
 • 0 / 1
I właśnie tak generuje się głupie koszty w klubie. Poprzez zostawianie kogokolwiek za zasługi? Masz firmę? Zatrudniasz kogoś za zasługi? Tutaj właśnie widzę największą możliwość obniżania kosztów, Rado już nie generuje żadnych przychodów dla klubu i wolałbym żeby zamiast niego w obwodzie został 1- 2 czy dwóch rezerwowych graczy, którzy mogą jeszcze odpalić lub przydać się w razie kontuzji, ew. transfer jednego młodego grajka.
no to co może jeszcze mu mauzoleum zbudujmy? ma jeden z najlepszych kontraktów nie gra i powinien skończyć karierę
Chyba zapomniałeś, że na transferze Rado to i klub prawie 2mln euro przytulił...
Rado można dać do akademii, niech uczy dzieciaki, ale na boisku Pinto mu miejsca nie wyczaruje. Są młodsi i lepsi w kolejce.
Podpułkownik
 • 3 / 2
Rado to jest ikona klubu i należy mu się szacunek !!!
========================================
Już niektórzy zapominają ile razy ratował LEGII tyłek !!!
Przypomnijcie sobie mecz z realem i jak z czuba zapakował bramkę Srealowi !!!
Można porozmawiać o obniżeniu kontraktu, zrobić z niego grającego asystenta ale należy go szanować !!! Jeszcze może być z niego pożytek, jak przepracuje obóz zimowy !!!

Rado to jest LEGIONISTA !!!

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Szeregowy
 • 1 / 0
Ty mi chłopie zaimponowałeś teraz. Strasznie mnie wkurza takie korporacyjne myślenie. Ja mam zatrudnionego u siebie w firmie pana Zdziśka, pracuje u mnie już 15 lat, jest to starszy człowiek i nie miał już siły na prace fizyczną jak do tej pory. Nie mógłbym go wyrzucić, bo to najuczciwszy pracownik jakiego mniałem. Sugeruje ze trzeba znaleźć odpowiednie zajęcie dla odpowiedniego człowieka, gdyż wiek to doświadczenie, a doświadczenia nie można kupić za żadną kasę. Prośba do młodych kibiców: nie skreślajcie zbyt szybko ludzi którzy zrobili sporo dla naszego klubu. Pozdro.
Nie kasy to transfery będą, jak trafi się okazja, a nie zaplanowane.