Dariusz Mioduski: Legia ma być mieszkanką młodości z pasją

Marcin Szymczyk

Źródło: Rzeczpospolita

10-01-2014 / 12:49

(akt. 08-12-2018 / 23:54)

- Zdaję sobie sprawę z ryzyka, które jest związane z futbolową otoczką. W Legii problemu korupcji nie ma i nie było, a w sprawach chuliganów nasz klub zrobił akurat największy postęp. Nasi kibice są fenomenalni, uważam, że nawet najlepsi na świecie. Piłka jest dla nich, bo w sporcie chodzi właśnie o takie emocje. Pociąga mnie budowanie czegoś od podstaw. W ciągu ponad 20 lat pracy jako menedżer, zawsze starałem się coś tworzyć, budować organizacje, zespoły, wdrażać nowe wizje. Wierzę, że mając dziesiątki tysięcy fantastycznych kibiców, nowoczesną infrastrukturę i uznaną w Europie markę, nie mamy powodów, by w 36-milionowym kraju nie mieć klubu, który jest w czołówce europejskiej - mówi w rozmowie z Rzeczpospolitą nowy współwłaściciel Legii Dariusz Mioduski.

- Nie godzimy się z porażkami, chcemy odzwierciedlać to, co jest na trybunach, czyli pasję i waleczność. Warszawski, polski charakter. Ostatnio czułem, że na poziomie organizacyjnym, dzięki Leśnodorskiemu, mamy lidera, ale wydawało mi się, że nie miało to przełożenia na szatnię. Byli fajni piłkarze, z dużymi predyspozycjami, ale kiedy przychodził moment słabości, nie było kogoś, kto poderwałby resztę do walki. Popierałem zatrudnianie Henninga Berga, bo pochodzi ze szkoły, która mi się podoba. Berg wie, jak budować drużynę. Takich ludzi będziemy szukać. Mimo że infrastrukturalnie polska liga się rozwinęła, nie widać, by nasze drużyny poszły w górę w Europie. Uważam, że kluczem jest zmiana organizacyjna. Najlepsze kluby na świecie to takie, które są najlepiej zarządzane. Dlatego mają pieniądze, bo potrafią świadomie kreować swój wizerunek. Planujemy kontynuować to, co robimy, długofalowo, odpowiedzialnie. Każdy ruch ma zmieniać na lepsze. Nie zawsze nam się uda, popełnimy błędy, ale wtedy wszyscy w klubie mają być wkurzeni i myśleć, co zrobić, by to się nie powtórzyło.


Kibice od razu zapytają: będą transfery?


- Będą, ale takie, na jakie nas stać. Nie wierzę, że gdyby pojawił się ktoś, kto da w tym roku 50 milionów złotych na czterech zawodników, to zmieni trwale naszą pozycję. Mogą przecież być np. kontuzje, sport to też kwestia szczęścia. Nie jesteśmy Realem ani Manchesterem, będziemy się wzmacniać, ale docelowo chciałbym, żeby najlepsi przychodzili z naszej akademii. Teraz będziemy w rozsądny sposób patrzeć, kogo możemy mieć z zewnątrz. Wyszkolenie techniczne to podstawa, jak piłkarz nie umie kopać piłki dwiema nogami, niczego nie naprawi ambicją. Równie ważny jest charakter, żeby to była drużyna, a nie zlepek indywidualności. Jako mistrz Polski musimy grać co roku w fazie grupowej europejskich pucharów.

Legia będzie regionalnym liderem jak Sparta Praga czy BATE Borysów?


- Chciałbym, żeby to była mieszanka młodości Ajaxu Amsterdam z pasją Celtiku Glasgow. To jest mój model – nastawiam się na wychowanków, chcę, żeby najbardziej utalentowani zawodnicy mieli u nas takie warunki, że pomyślą o wyjeździe dopiero w wieku 22, 23 lat. Będą wiedzieć, że są ukształtowani na wysokim poziomie i nie przepadną za granicą, jak ci, którzy teraz wyjeżdżają z Polski, mając 17 lat. Od strony organizacyjnej wzorem powinny być dla nas drużyny niemieckie, które funkcjonują niezwykle profesjonalnie jako przedsiębiorstwa. Dzisiaj obserwujemy efekty sportowe takiego podejścia i to z Polakami w rolach głównych.


Z kar, które klub musiał zapłacić w rundzie jesiennej, można byłoby przez rok utrzymać bardzo dobrego zawodnika.


- Zgadza się, to duży problem. Chcę, by kibice byli świadomi, że również ich zachowanie zadecyduje, czy Legia będzie dobrym klubem, czy nie. Trybuny mają wpływ na budżet, sponsorów. To, co Leśnodorski zrobił w ostatnim czasie, jest fenomenalne. Kibice uwierzyli, że ludzie pracujący w Legii mają ten klub w sercu. Jako prezes miewał ciężkie dni i pewnie takie pojawią się też w przyszłości, bo nie będzie tolerancji dla chuliganów i wandalizmu. Największy problem mamy z tymi, którzy tylko zakładają szaliki, a nie są wcale kibicami.  Najgorsze moje doświadczenie ze sportem to mecz z Apollonem przy pustych trybunach. Milion razy wolałbym grać na wyjeździe przy pełnych trybunach i dopingu przeciwko nam, niż jeszcze raz przeżyć tak smutne widowisko. Mam nadzieję, że to się nigdy nie powtórzy.


Zapis całej rozmowy z Dariuszem Mioduskim można przezcytać na stronach Rzeczpospolitej.

Komentarze (107)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Tinkin(L)
 • 0 / 0
Chciałbym abyśmy ochłonęli z tą akademią. Po pierwsze najlepszą ma Ajax (oczywiście oprócz Barcelony) i wcale na niej nie wychodzi jakoś wybitnie dobrze. Zawsze trzeba sprowadzać graczy z różnych miejsc i tak naprawdę to nie Akademia jest najważniejsza a BAZA treningowa. Piłkarze którzy są w kadrze muszą stale się rozwijać. Nawet gdy osiągną maximum swojego potencjału muszą mieć najlepsze warunki by to maksimum zachować.

Akademie są dodatkiem do klubów - są ważne ale nie możemy na nich opierać wszystkiego jakby niektórzy chcieli.

A po drugie - jeżeli dyrektorem akademii jest Ernest W. to żebyśmy się zesrali 100 razy to szanse na powodzenie takiej akademii spadają na łeb na szyję...

Leśny musi przejrzeć na oczy. Akademia potrzebuje charyzmatycznych liderów i ludzi którzy wiedzą co robić i jak to robić... W Legii nadal jest zbyt wielu leserów, pozorantów i ludzi którzy się jeszcze uczą albo bezczelnie mówią że na sporcie się nie znają.
Pozdrawiam również Marcina H. oraz Andy S.
~Sado
 • 0 / 0
Barcelona ma najlepszą i jakoś jej dziwnie wychodzi... polska piłka to brak właśnie tych setek akademi w każdym zakątku Polski, tak jak to jest na Zachodzie. Oczywiście z "produkcją" młodych zawodników, dalsza baza treningowa jest niezbędna, ale wszystko po kolei.
Kapitan
 • 0 / 0
"...Nie godzimy się z porażkami, chcemy odzwierciedlać to, co jest na trybunach, czyli pasję i waleczność. Warszawski, polski charakter..."
"...Nie zawsze nam się uda, popełnimy błędy, ale wtedy wszyscy w klubie mają być wkurzeni i myśleć, co zrobić, by to się nie powtórzyło... dokładnie oto chodzi, oj chłopie nawet nie wiesz jak mi brakowało tych słów.... a teraz do roboty, ale kochani nast też to dotyczy!!! powodzenia.
~jani
 • 0 / 0
Legia ma wygrywac, a czy bedzie stara czy młoda to nie ma znaczenia
~guma(L)
 • 0 / 0
widzieliście pedalstwo na fb założyło konto ?? podszywają się za kibiców Legii
~1500
 • 0 / 0
www36.zippyshare.com/v/86798883/file.html ja znalazłem na weszlo taki screan. Banda nie wiem czego ale niczego zdrowego.
~biały rycerz
 • 0 / 0
za akcją stoi karachan.org oraz koleś z Zielonej Góry o ksywce Trixie
~1500
 • 0 / 0
Potężna akademia na Legii? Trenująca na jednym bocznym boisku? To jest wzór akademii? No proszę was ochłońcie. Byle jaki klub w Holandii ma z 10 boisk trawiastych itd. itp. Nie piszcie bzdur i nie wierzcie w nie. Akademia to jest z nazwy. Jak powstanie ośrodek z 4 boiskami i bursą dola młodych piłkarzy będzie można mówić o akademii i to pana Kleksa. Póki co to kilka roczników na sztucznej murawie, nie rzadko kradnących ciuchy, by im wstyd w szkole nie było, że ojce tylko słoiki dają.

Także inwestory proszę mnie tu nie mydlić oczu akademią bo jej jeszcze nie ma.
~Maksi - wiadomo
 • 0 / 0
W temacie akademii jeżeli deklaracje o budowie potężnego wielosekcyjnego klubu będącego również misją społeczną są prawdziwie to ja jestem za tym aby wkładać tam większość kasy, grać wychowankami + kilka gwiazd typu Ljuboja (tylko z mózgiem) i sprzedawać rokrocznie najlepszych
~Borsalino
 • 0 / 0
Czy mógłby ktoś mi wyjaśnić dlaczego dosszło do sprzedaży Legii ? Jest dużo komentarzy, opinii, są wielkie oczekiwania lecz zacznijmy od początku , dlaczego doszło do sprzedaży klubu ? Domyślam się że nowi inwestorzy maja ambicję być nr 1 w Polsce i jak mówią faza grupowa LE jest niezbędna aby bilans wynosił +1. Mało jest natomiast wypowiedzi na temat tego ,że trzeba sie wzmocnić juz teraz, natychmiast, gdyż na fazę Play Off możemy znów zostać z 1/2 napastnika i o rozgrywającego ! Dużo jest gadania, takiej paplaniny o młodzieży, akademii, wychowankach....ok ,tylko że to jest przyszłość,. W obecnym momencie ,juz nie obronimy PP więc należy powoli dziękować niektórym ''gwiazdom'' za grę w Legii, wkomponować 2/3 zakupionych zawodników i latem po zdobyciu MP mając zkomponowaną druzynę można myśleć o grupie w LE. Jest to wizja jaką chiałbym zobaczyć, akademia i szkolenie młodzieży to zupełnie inna sprawa.
Generał broni
 • 0 / 0
Właśnie , widzisz bo co niektórzy tutaj widzą , upatrują , wzmocnień samymi Lewandowskimi z akademii ha:-( tak ma nasz klub funkcjonować , taki bazar na całą Europę , taka kuznia talentów.:))))))
Generał broni
 • 0 / 0
"Mało jest natomiast wypowiedzi na temat tego ,że trzeba sie wzmocnić juz teraz, "

A to jest ciekawe co piszesz, bo samym klubie mówią, że będą wzmocnienia ale z oczywistych względów o nich jeszcze nie mogą powiedzieć więcej bo są dopinane kontrakty. Stary gdzie ty byleś, że nie natrafiłeś na te informacje?
~yu
 • 0 / 0
Były 3 powody sprzedaży Legii:
1. ITI chciało Legię sprzedać.
2. Znalazł się chetny by Legię kupić.
3. Udało się ustalić cene satysfakcjonujacą obie strony.

Ot i cała tajemnica.
~ex
 • 0 / 0
yu
Z trzech podanych przez Ciebie powodów pewny wydaje się tylko ten pierwszy.
~Maykel
 • 0 / 0
Generalnie Legia w obecnej sytuacji jakiej znalazło się ITI ( głównie odmienna wizja klanu Wejchertów, którzy bardzo skutecznie odzyskują kasę z "ex-molacha" oraz przeinwestowanie w innych gałęziach holdingu) była sporym balastem tj. nierentowna inwestycja powyżej 5 lat prowadzenia klubu. Na kupno w okolicach 200 mln PLN nie było chętnych, a ewentualne propozycje były absurdalne. Cierpliwość się skończyła i wtedy to z inicjatywy Aldony Wejchert (być może za namową Mioduskiego) zaproponowano Bogusia czyli speca od fuzji i przejęć. Jego zadanie polegało na ocenie funkcjonowania i potencjału spółki, a gdzie można to zrobić lepiej niż za sterami okrętu Legia. Jak widać "Wojskowi" wypadli pozytywnie, dlatego od połowy 2013 Dariusz (proszę wybaczyć za zbytnią poufałość) rozpoczął procedurę gromadzenia inwestorów, gwarancji, niezbędnej dokumentacji (zapewne większość ludzi zaangażowanych w przedsięwzięcie była wcześniej "po słowie")...etc. i przedstawiono projekt przejęcia Legia Warszawa S.A. radzie nadzorczej ITI. Rada przegłosowała i tak 9 stycznia pomysł stał się rzeczywistością. Znając tendencje do ratalnego sytemu nie wydaje mi się aby była to jednorazowa operacja wypłaty środków ale na jakich zasadach spłacony będzie poprzedni właściciel, jaka była kwota, jakie usługi zapewniono w ramach spłaty części zobowiązań to już czyste spekulacje. Ogólny plan duetu Leśny&Miodek widzę następująco (kolejność przypadkowa):

- optymalizacja funkcjonowania spółki (zatrudnianie jak najmniejszej liczby pracowników biurowych przy zachowaniu jak największej wydajności)
- zwiększenie zysków z działalności pośrednich (gastronomia, sklepy, cyrk obwoźny, loże VIP/Biznes... etc.)
- rozbujanie akademii bo wbrew powszechnej opinii nie jest tak różowo jak się wydaje (budowa infrastruktury do celów treningowych młodzieży i zwiększenie ilości oraz zasięgu pozyskiwania adeptów, podniesienie jakości szkolenia)
- zminimalizowanie lub nawet pozbycie się obciążeń finansowych typu czynsz (może jakieś imprezy masowe w cenie) i mecze podwyższonego ryzyka czyli jakieś 30% spotkań na Ł3 gdzie jednorazowy koszt to 40-50 tysięcy
- zwiększenie wpływów od reklamodawców, sponsorów, praw telewizyjnych
- pozyskiwanie nowych sekcji sportowych w celu reklamy marki Legia

Strona sportowa jest trochę bardziej skomplikowana i ciężko powiedzieć jaką pójdziemy drogą ale obłędnych transferów nie ma co się spodziewać o ile nie zaplanowano kampanii promocyjnej by ściągnąć sponsorów lub większą ilość sympatyków na stadion (taki Ludojad dawał + 2-4 tysiące do frekwencji).

Reasumując: Legia ma być samofinansującym (albo przynajmniej przy niewielkim nakładzie) się klubem o solidnych fundamentach, z profesjonalnym zarządzaniem i szkoleniem, solidną bazą treningową młodzieży kojarzoną z przyzwoitych "wychowanków", największą marką sportową w kraju i znanym graczem w tej części europy... później kto da więcej i handelek.
~WRÓG
 • 0 / 0
Spokojnie więcej luzu poczekajmy. Wszyscy tacy kibice a tylko myślą ile kasy ma ten czy tamten. Kasa jest bardzo ważna nikt nie zaprzeczy ale wartości o których mowi Mioduski też są istotne. Zaangażowanie, identyfikacja z klubem, umiejętności.
Generał broni
 • 0 / 0
Kasa jest ważna bez dwóch zdań, nie mniej ważne jest wydanie tej kasy mądrze i z głową a to potrafi już niewielu.
~Londyn
 • 0 / 0
Czytam komentarze i w pewne rzeczy nie mogę uwierzyć powiem tak transfery są potrzebne ale Akademia jest Najważniejsza. Wiadomo że sa dobre roczniki i słabsze jednakże już teraz Legia wyciaga najlepszych najbardziej utalentowanych piłkarzy z kraju jeżeli standard naszej Akademii wzrośnie jeszcze bardziej wówczas młodzi utalentowani piłkarze z jeszcze większą chęcią będę wybierać grę w Legii. Utalentowana młodzież będzie miała wybór grać w Zawiszy czy Koronie i liczyć na cud że wyjadą gdzieś za granicę albo zagrać w Legi podnieść swoje umiejętności i ewentualnie wyjechać wypromować się szybciej i za większą kasę.
Generał broni
 • 0 / 0
Londyn
Stary, zaraz dostaniesz tutaj zjeb.kę od jedynych `prawdziwych` kibiców. Na futbolu nie można zarabiać, trzeba tylko dokładać i ponosić straty, a przy tym jak coś to "najważniejsi" kibice dostaną do łapy to będzie git.
Było iti - było źle, przyjdzie rusek będzie źle, przyjdzie szejk - będzie źle, przyjdzie helmut - będzie źle, jest Mioduski i Leśny - jest źle. Jest grupa ludzi, którym się nigdy nie dogodzi, którzy nie dorośli do poważnego futbolu, żyją w swoim zaścianku, getcie mentalnym.
Żeby nie było podpisuje się pod twoim postem.
~AM (L)
 • 0 / 0
10/10 !!!
=================
Tylko LEGIA !!!
Pelna zgoda, Panowie.
Niektorym ludziom rzeczywiscie nie da sie dogodzic.
Nawet, gdyby klub przejal bogaty szejk, zaraz ktorys by lamentowal, ze pobawi sie Legia, a potem zwinie manatki i klub zbankrutuje.
Tymczasem Legie przejelo dwoch naprawde mocno stapajacych po ziemi ludzi, dobrze znajacych sie na biznesie, prowadzacych Nasz klub z pasja, majacych jasno okreslony cel, chcacych ten klub wypromowac, odniesc z tym klubem sukces.
Mimo to, pojawiaja sie glosy, ze leca tylko na kase, ze nie beda nic dokladac, nie bedzie ciezkich pieniedzy na transfery.
Takie plakanie jest zwyczajnie zalosne. Pal licho, ze za kilka chwil przeczytam cos ciekawego o sobie w poscie napisanym przez gimnazjaliste, nie dbam o to.
W pelni za to zgadzam sie z powyzszymi postami i z wizja zespolu nakreslona przez nowych wlascicieli.
I od razu napisze, ze w ich zapewnienia jakos bardziej wierze, niz w te, ktore kilka lat temu skladalo ITI, przejmujac Legie.

Mysle tez, ze kilku dobrze zapowiadajacych sie, a juz przekreslonych przez niektorych pseudo znawcow pilki noznej z LN, pilkarzy, jeszcze pokaze na co ich stac pod wodza obecnego sztabu szkoleniowego, np. Zyro, czy Furman, w ktorych pokladam najwieksze nadzieje.
Generał broni
 • 0 / 0
Ja zawsze wierzyłem i wierzę w Żyro , co do Furmana to cienki bolek , jeszcze parę meczy pod wodzą Turbana by rozegrał a tymi podaniami do tyłu sam by nam bramkę strzelił:)
otoz to, dlatego jak najbardziej popieram zmiane trenera i wiekszosci sztabu szkoleniowego.
zwyczajnie ich potencjal nie byl dobrze wykorzystywany, ich talent nie byl dobrze rozwijany i oby sie to w najblizszej przyszlosci zmienilo, w co wierze.
~acze
 • 0 / 0
Panowie 11/10 z tego co napisaliście 100% racji ;)
~dffzdb
 • 0 / 0
ITI dało za free Legie Leśnemu i Mioduskiemu bo są zarąbistymi menadzerami, Mioduski ma kontakty. Celem jest spredaż klubu za ogromną kasę i wtedy ITI dostanie swoją działke. Leśny i Mioduski pewnie też. Dziś taka transakcja, gdzie na stole lezą karty zawodników, nowy stadion, najlepsza drużyna w kraju, ze stadionem i podstawowymi sponsorami wynosiła by kilkaset mln zł, których Leśny i Miodu nie mają! Ba, ITI prócz tych aktywów, które wymieniłem pompowało rok rocznie w klub kilkadziesiąt mln zł.
Wniosek:
albo kupili klub za kilkaset mln - co jest nie realne. Leśny i Miodu to co prwda bogaci ludzie ale nie pokroju Cupiała czy JW.
albo dostali klub za free w celu wiadomym
~barry
 • 0 / 0
No to teraz mamy kolejną świętą wojnę. Wcześniej, ITI- anty ITI, kumaci - lemingi/janusze, potem Pogoń - bks, teraz zwolennicy polityki Leśnodarskiego kontra Ci którzy mu nie wierzą. "Cała Legia zawsze razem" :) . No i oczywiście prawdziwi kibice kontra Ci mniej prawdziwi bo nie ma ich na wyjazdach :)
~Maksi - wiadomo
 • 0 / 0
nie ma ich na wyjazdach za to sa w internecie 24/h
~barry
 • 0 / 0
aaaa czyli wyjazdowicze kontra internauci :)
miłość do nowych władz będzie do czasu - ktoś komuś wejdzie w paradę bo interesy są rozbieżne więc konflikt tu jest wpisany w pejzaż i będzie pytanie tylko kiedy
~Observer
 • 0 / 0
Do Maksi - wiadomo
Nie ma ich na wyjazdach bo może są w pracy, albo z rodziną. 24h. Jak dorośniesz i skończysz wreszcie to gimanzjum to może zrozumiesz.
~barry
 • 0 / 0
Observer, Ty uważaj co piszesz bo Maksi czy inni prawdziwi kibice mogą Ci tu zaraz zrobić piekło na necie :)

panparan, ja sie z Tobą w 100% zgadzam, wczoraj z kumplem przy piwku to obgadaliśmy i obaj czekamy na pierwsze race "prawdziwych kibicow" i dalsza milosc na linii ukochany prezes, "Ci jedyni". :)
~Maksi - wiadomo
 • 0 / 0
tak się składa, że mam ponad 30 lat, w niejednym miejscu pracowałem i wiem po sobie że jak się chce to można sobie tak poustawiać życie by móc jeździć chociaż na co któryś wyjazd bez większego uszczerbku w życiu zawodowym czy prywatnym...

zresztą to się tyczy każdego zainteresowania/pasji a nie tylko wyjazdów za Legią
~barry
 • 0 / 0
Yhy, a masz dzieci? Takie drobne pytanie
Generał broni
 • 0 / 0
Observer
Ja pracuje, mam rodzinę i prowadzę firmę ,ale na wyjazdach jestem może nie na wszystkich ale jestem i za granicą też podążam za Legią , więc zamilcz bo z tego co piszesz to jesteś kibicem Legii , Tak tylko internetowym , anonimowym.
~Maksi - wiadomo
 • 0 / 0
jeszcze nie.....czy wedlug ciebie na wyjazdy moga sobie pozwolic tylko bezdzietni mezczyzni ? Poniewaz ja pisalem o tym ze mozna sobie zycie tak poustawiac by realizowac swoje pasje/zainteresowania co widze takze po znajomych nie bedacych kibcami/posiadajacych dzieci
~barry
 • 0 / 0
Ja na wyjazdy jezdzilem, z takiego pochodzę podwórka, ze nawet nie mialem bardzo wyjscia. Teraz mam drugie dziecko, ktore ma pol roku i od rana do nocy siedze w papierach. Czasu dla siebie, tyle co wyjde na balkon... dlatego wquwia mnie jak non stop podnosicie argument wyjazdowy jako znacznik "prawdziwego" kibica. Nie wiem jak mozna tak rozumowac. A czlowiek co nigdy nie byl na wyjazach ale kupil koszulke, szalik, bilet i hot doga jest od Was gorszy? Litości.

To samo sie tyczy innych tematow, wczoraj jak napisalem kilka rzeczy o Lesnodorskim to malo nie zostalem zarżnięty przez internet. Czas sie chyba opanować bo do cholery mamy podobny interes. Czy nie?
Generał broni
 • 0 / 0
barry

Prawdziwi kibice Legii to ci którzy bronili Herbu tradycji i innych wartości , a tu jest dużo takich mend którym było to obojętne , np. taki metaxa swego czasu pisał że jest kibicem ITI Warszawa , to kto jest tym prawdziwym kibicem twoim zdaniem on? :)
~barry
 • 0 / 0
Ja nie lubie skrajności a tu często wiele osob popada w skrajnosc dlatego wtedy się kłócę z takim delikwentem (czas szybciej w robocie mija :) ). Nie wiem o co chodzi Ci z obrona herbu? O trumne tą ItIową? Czy o flage na bitce?

ITI zrobiło wiele dobrego dla Legii i deprecjonowanie ich bytności tu jest głupotą. No chyba, że na dobru Legii komuś nie zależy/ało.

Moje marzenie na ten moment to Liga Mistrzow i mozliwosc zakupu piwa na stadionie!
~Maksi - wiadomo
 • 0 / 0
Dla mnie jeśli dochodzi do konflktu kibiców z właścielem i ktoś staje po stronie właściciela automatycznie wyklucza go to z grona kibiców bo zobacz na to w ten sposób - kibice są jacy są na CAŁYM świecie jednak są zdecydowanie bardziej przywiązani do klubu niż właściciel - ja już od wczorajszego komunikatu jestem w tym klubie dłużej niż walter i przeżyłem kolejnego właściciela co mu na Legii zależy a już go nie ma i nie będzie
~barry
 • 0 / 0
Czyli jesli teraz dojdzie do konfliktu Leśnodorski - "prawdziwi kibice", bo ci odpala race a on ich za to w jakiś sposob ukarze to ja mowic, ze on ma racje i stajac po jego stronie , nie jestem prawdziwym kibicem? Dobrze rozumiem? (oczywiscie to uproszczenie).
~WRÓG
 • 0 / 0
Jak nie raz patrzę na tych szumnie brzmiących wyjazdowiczów po 16 lat to litość bierze. Niekiedy fajna ekipa by pojechała np. stara gwardia ale biletów nie ujrzysz jak się z małolatami nie kumasz
~Maksi - wiadomo
 • 0 / 0
szczerze w to wątpie ponieważ widzę w Leśnym nie tylko człowieka kalkulującego wszystko ale też i człowieka czującego i przeżywającego sprawy Legii na każdej płaszczyźnie....ITI przyszło zaorać wszystko łącznie z hernem a na tym forum duża liczba osób im z premedytacją kibicowała

Jednak gdy do takiego konfliktu dojdzie to nadal będę kibicem co oczywiście nie oznacza ślepego poparcia dla wszystkich decyzji kibicowskich ale napewno zawsze będzie mi bliżej do kibiców niż tymczasowego właściciela o czysto korporacyjno-bezdusznym podejsciu
zwyczajne uogolnianie.
nie mozna dzielic kibicow na lepszych i gorszych patrzac tylko na to, czy jezdza na wyjazdy, czy nie.
jest wielu takich, ktorzy calym serduchem dopinguja Legie w Warszawie, a na wyjazdy sobie pozwolic nie moga z roznych przyczyn. Sa rowniez tacy, mowie tu o grupie "wyjazdowiczow", ktorzy jezdza za Legia glownie po to, zeby pokazac, ze sa, a nie dlatego, ze sa tak zagorzalymi kibicami. Dlatego tez, moim zdaniem, takie uogolnianie jest bezsensowne.
Nie ma co popadac ze skrajnosci w skrajnosc, wierzyc we wszystko, co mowia prezesi, czy tez patrzac w druga strone, wierzyc slepo w to, co mowia, czy robia ci, ktorzy uwazaja sie za kibicow "lepszych".
~kiwi
 • 0 / 0
A mnie trochę to wszystko martwi... Po cichu liczyłem że kolejny właściciel, będzie przynajmniej na takim samym poziomie finansowym i organizacyjnym co ITI. Co by o nich nie mówić to na pewno papcio Walter wprowadził dużą stabilność w naszym klubie, może nie zawsze osiagaliśmy założone cele, ale takiego "pracodawcę" w ciemno chciałby każdy klub w Polsce.

Na razie wszystkie wypowiedzi Leśnego i Mioda sprowadzają się do przypuszczeń że nie ma co liczyć na spektakularne transfery i nie oglądania każdej złotówki.

Sam model jaki rysują, że Legia ma być samowystarczalna na lata i zarabiać na siebie przez akademię jest dość optymistyczny. Istnieje szereg szczegółów które mogą poważnie namieszać. Budżet jest mało elastyczny, a jak ktoś już zauważył mogą pojawić się np. problemy w postaci gorszego rocznika, jednego, dwóch czy może nawet trzech. Cały sztab trenerski już w najmłodszych rocznikach musi być na naprawde wysokim poziomie, żeby rzeczywiscie dzieciaki waliły drzwiami i oknami, żeby móc grac w Legii a nie np w Wiśle czy Ruchu.
Przy każdym transferze istnieje ryzyko "niewypału" i nie wierze że takie nie będą już się zdarzały, nie naruszając klubowego budżetu.

Jedno co mnie pociesza to postać Leśnego, który nie ukrywam wkupił się w moje zaufanie, swoimi decyzjami i ogólnym działaniem ostatnimi czasy. O Miodulskim nie mam zdania i nigdy wcześniej o nim nie słyszałem. Wierzę tylko że uruchomi swoje rzekome i rozległe kontakty w świecie by Legia była dobrze zabezpieczona finansowo.

Ogólnie uważam że model który ma funkcjonować to dobry kierunek, ale wyobrażałem sobie że wszystko będzie sie odbywać pod "opieką" kogoś o mocnej pozycji na rynku finansowym... Może taki ktoś się wkrótce znajdzie...?
Generał broni
 • 0 / 0
Nie przypominam sobie by w Legii byli ludzie, którzy by mieli taką wizje i podejście do klubu jak Leśnodorski i Mioduski. Nie było tego za czasów LWP, Romanowskiego, Pol-Motu,Daewoo czy iti. Może i są słupami jak to niektórzy tu sugerują, gooowno mnie to obchodzi, jak na razie prostują jak mogą ten klub i robią wszystko by się rozwijał, rzecz niespotykana w Legii czy też w polskim futbolu. Wydawania dużej kasy jak to robiło iti niewiele dawało, lepiej wydawać mniej a mądrze, robi tak też np. Osuch w Zawiszy, żyjąc ponad stan długo się nie pociągnie.
Osuch w zawiszy hahahahahahhahahahaha Baron jesteś mistrzem :)

Posłuchaj na temaj osucha to się dowiesz jak to z nim jest. TO JEST NIC WIĘCEJ JAK DOJARKA, DOI KASĘ ILE SIĘ DA :)
Generał broni
 • 0 / 0
Bo co, mówią tak kibice Zawiszy, którzy np. handlują pamiątkami klubowymi, mają catering na stadionie z pominięciem klubu? Skądś my to znamy.
Bo co zarabia na klubie? Ja pier... argument gimbusa. No najlepiej to jakby dokładał do klubu gigantyczna kasę i moczył co rok 20 baniek, pozwalając kibicom handlować pamiątkami i płacąc za tzw. "spokój na trybunach byłby super nie? Bo na futbolu nie można zarabiać, nie?
Przejął klub w sytuacji kiedy nie było nikogo chętnego, awansował z nim do e-klapy po bardzo wielu latach, ściągnął przy niewielkim budżecie kilku bardzo ciekawych zawodników o czym przekonała się min. Legia w zakończonym sezonie. nie no kawał ch...ja z tego Osucha, jak on może zarabiać na klubie, Zawisza tylko w 4 lidze. PDW.
~Maksi - wiadomo
 • 0 / 0
Osuch to kolejny pseudobiznesmen cwaniak który myśli tak jak walter że skoro się dorobił (w przypadku jego nie wiem ale Walter to beneficjent układu z komuchami) to może się stawiać ponad każdym a jego chwila zabawy w piłkę jest więcej warta niż cotygodniowa tułaczka kibiców po 6 ligach...
Baron i wyszło szydło z worka :) Widać jak bardzo jesteś ograniczony i ślepy :) Osuch praktycznie NIC nie dołożył z własnej kasy na zawisze, budżet opiera głównie na tym,co mu daje MIASTO. Więc tępaku nie wypowiadaj się zanim nie zasięgniesz informacji. Poczytaj i pomyśl trochę o ile potrafisz, obiektywnie. Polecam artykuł w PS pt "Osucha rodzinny interes na koszt Bydgoszczy."

Oczywiście nie polecam PS jako rzetelnego źródła aczkolwiek we wszystkim znajdzie się ziarenko prawdy, tutaj nawet większość to takie ziarenko. Ale cóż.. czego można oczekiwać po takim bezpłciowcu jak ty.
Generał broni
 • 0 / 0
Czar.nuch tępaka to szukaj w odbiciu w lustrze i tam go znajdziesz na pewno. Budżet mistrzu opiera na tym co daje miasto ale nie tylko, są to wpływy z c+, od sponsorów, z dnia meczowego itp. A to, że nie dokłada lub daje nie wiele, to kogo to kur... obchodzi? Klub ma się bilansować i być dobrze zarządzany, czasy misiów sypiących bez sensu groszem się skończyły. Dziwne jest tez to, że przed Osuchem jakoś chętnych do objęcia klubu w 1 lidze nie było, ale ty wiesz lepiej nie?
Artykuł z PS już dawni w sieci został wyśmiany min. na nielubianym przeze mnie weszlo.pl

Maksi komuchem mentalnym to jesteś ty skoro ci przeszkadza, że ktoś zarabia na futbolu, świat się zmienił dawno temu jakbyś nie zauważył. Ciekawe czy ci przeszkadza to, że kibice Zawiszy handlują pamiątkami klubowymi?
~Maksi - wiadomo
 • 0 / 0
Nie wiem skąd wziąłeś że mi przeszkadza zarabianie na futbolu, widocznie nie przyłożyłeś się do przeczytania tego co napisałem więc napiszę jasno i klarownie. Przeszkadza mi w tych często czerwonych biznesmenach to że ich mentalność jest taka ABY NIE LICZYĆ SIĘ Z NIKIM I NICZYM - o ile w korporacji to może mieć jeszcze jakąś rację bytu o tyle w piłce nożnej nie liczenie się ze zdaniem kibiców jest zwykłą głupotą prowadzącą najszybszą drogą do otwartego konfliktu
Nie muszę zaglądać do lustra wystarczy,że ciebie baronie idiotyzmu poczytam :)
Wystarczy,że powinie mu się łapa i zawisza skończy jak ci z k6. Jak popierasz takie rodzinne biznesy to gratuluje impotencji umysłowej. A co do weszło to,wczoraj na konferencji również pokazali na co ich stać, za to ich wypociny na temat tego artykułu zostały jasno odparte faktami.

Ale fakt.. oby więcej "właścicieli" którzy budują swoją markę poprzez pieniądze miasta, c+ etc etc. Wygrałeś plebiscyt na idiotę roku :)
~Maksi - wiadomo
 • 0 / 0
Biznes w Polsce to jest istna dzicz i dżungla ale jak może być inaczej skoro np ostatnio czytałem o człowieku, który zanim jeszcze powstało prawo o swobodnym handlu dewizami już miał całą granicę polsko-niemiecką zastawioną budami-kantorami....tak nas właśnie załatwili a teraz jeden z drugim ma czelność coś gadać o karaniu kibiców za odpalanie rac itp
Generał broni
 • 0 / 0
Maksi, rozmwiamy o Osuchu a więc piszesz:
"Osuch to kolejny pseudobiznesmen cwaniak"
"czerwonych biznesmenach"

Sam sobie wystawiasz laurkę pisząc to co piszesz.
Nie liczy się z kibicami bo nie wpuścił kiboli ŁKSu na stadion i był dym?
Nie liczy się bo postanowił wyprostować sprawę sprzedaży pamiątek klubowych?
Nie liczy się bo postanowił wyprostować sprawę cateringu na stadionie?

Dzięki niemu mają ekstraklasę po wielu długich latach, mogli oglądać zwycięstwo 6-0 na Piastem (sorry nie mogli na własne życzenie) Gorzej dla nas bo mogli oglądać zwycięstwo nad Legią.
Mają w składzie kilku zajebistych piłkarzy jak na e-klape np. Masłowski, Carlos, Goulon, ten król strzelców z Cypru i ktoś tam by się jeszcze znalazł.
Ale nie kibicom to jest jeszcze za mało - Osuch jest cwaniakiem i do tego czerwonym, do tego twoja retoryka się sprowadza i do niczego więcej.
~Maksi - wiadomo
 • 0 / 0
napisałem że nic nie wiem o przeszłości Osucha jednak wiem że zwykła przyzwoitość nakazuje liczyć się ze zdaniem ludzi dzięki którym mógł w ogóle usłyszeć o tym klubie i go kupić w 1 lidze....
Generał broni
 • 0 / 0
czar.nuch kulą w płot znów przywaliłeś biedaku.
Powinie mu się łapa i skończy jak Król na K6 i ty to wszystko jasnowidzu wiesz, gratulacje stary, zrobisz karierę.
Widzisz ja popieram rodzinne biznesy w niczym mi one nie przeszkadzają, tak powstają fortuny, zazwyczaj są one dobrze prowadzone, i mi powtórzę jeszcze raz w niczym to nie przeszkadza, gospodarka rynkowa też tego nie zabrania, natomiast mentalnym mieliznom twojego pokroju już tak. No skandal niebywały Osuch prowadzi rodzinny biznes i ma z tego jeszcze kasę. Mentalnie pasujesz na aparatczyka z Korei Płd. już byś tam wiedział co z takimi Osuchami zrobić.
Chciałeś zabłysnąć a wyszedłeś na debi.la z mentalnością 80 letniego komucha.
Generał broni
 • 0 / 0
Maksi
Jak nic nie wiesz o jego przeszłości to odpuść sobie epitety pt. cwaniak i czerwony.
Klub kupił od miasta bodajże za 505 tys. na okreslonych warunkach i jak pokazała przyszłość zrobił ekstraklasę w Bydgoszczy pierwszy raz po prawie 20 latach. Liczyć się ze zdaniem muszą dwie strony, a nie tylko jedna o postawie roszczeniowej, czytaj kibice. I jeszcze prośba, odniesiesz się do pytań postawionych powyżej przeze mnie, liczą się z nim kibice Zawiszy?
~Maksi - wiadomo
 • 0 / 0
napiasałem wyraźnie że nie wiem czy jest czerwonym ale cwaniakiem jest napewno o czym swiadczy to że żeby zapłacić za klub który kupił czekał na przelew pieniędzy z miejskiej kasy - to jest fakt nie stawiający go w najlepszym świetle - o reszcie pobieżnie czytałem ponieważ wiesz mi po tym całym ajtiaju mam już dość analizowania każdego okresu działalności każdego biznesmena w Polsce
Generał broni
 • 0 / 0
Maksi
Nie zamierzam być adwokatem Osucha, nie mniej fakty są takie: klub awansował po prawie 20 latach do e-klapy i się rozwija, gra tam paru niezłych grajków. Z tego co widzę przy niedużych pieniądzach jest zarządzany racjonalnie i z głową, praca z młodzieżą wygląda chyba nie najgorzej (Mistrzostwo Polski Juniorów U-17: 2013).
Skoro ma dostęp do pieniędzy miejskich (nie on jeden w tym kraju zresztą) do kasy z c+, z biletów, od sponsorów itp i potrafi racjonalnie nimi zarządzać to w czym problem? Wypieprzą go kibice z klubu, to tam przez kolejne 20 lat nie zawita żaden poważny sponsor i takie są fakty.
Piro będzie zawsze :) Czekam na napastnika :)
~nikson
 • 0 / 0
rety niech oni kupią tego napastnika.. Nie wyrobię..
Generał broni
 • 0 / 0
Gdzie są wzmocnienia ? gdzie napastnik ? zaraz liga startuje i walka o MP bo wszystko już przegraliśmy , a wy się jakąś akademią zajmujecie , zajmijcie się pierwszym zespołem bo ja jestem i tysiące innych ludzi kibicem Legii Warszawa a nie Akademi Legii Warszawa.
wzmocnienia? zrozum że pozbyłeś się znienawidzonego właściciela który był w stanie raz na jakiś czas wysupłac parę grosza i zakupić paru grajków - różnej jakości ale jednak - nowy właściciel bedzie do bólu pragmatyczny i nie wyda nic ponad to co ma w przychodach, bo nie będzie nic inwestował, więc wzmocnienia pewnie tak ale tylko jeśli się kogoś sprzeda i będą środki
czyli wg panparan Leśny kłamczuszek :)
Podporucznik
 • 0 / 0
Jakąś akademią... I to już wystarczy... Pozdrawiam.
nie - powiedziałem tylko że lesny nie dołozy z włąsnej kasy do kolejnego grajka, czytaj musi znaleźć kasę czytaj musi kogoś sprzedać, chyba że wezmą kogoś za darmo i zapłacą kontraktem Sulera i Antolovića - ale to nie będzie żadna gwiazda tylko gość co ma problem zez nalezieniem klubu u siebie
panparan ja mam na myśli to,co Leśny mówił od dawien dawna odnośnie transferów. nie mam zamiaru ci tego wszystkiego przypominać ale z twojego komentarza wynika zupełnie co innego niż to,co własnie wielokrotnie powtarzał.
że przyjdzie 4-5 graczy? to ja poczekam i się przekonam, ilu przyjdzie za darmo, ilu przyjdzie za kasę - obawiam się że kasa zostanie wydana jak wpłynie - dlatego jest cisza, sprzedadzą kogoś to kogoś kupią nic ekstra nie wydadzą - tak ja uważam i obym się mylił
~mar
 • 0 / 0
Oregon 10/10
nie wiem jak kibic Legii może pleść takie bzdury jak iwan, większego kretynizmu tu nie widziałem, pewnie sprzedałby Akademię i wypożyczył na pół roku "gwiazdora"
~AM (L)
 • 0 / 0
panparan - Ale pie....sz kocopały !!!
====================================
Po co tłumaczysz to, co każdy wie. Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej zamilcz bo wtedy nie będziesz musiał się tłumaczyć z tego, co napisałeś - ehh !!
Najgorsze jest to, jak chce się udawać eksperta a nie ma się pojęcia o sprawie !!!
-----------------------------------------------------
A z przyjściem - transferem tej gwiazdy to może być różnie - nie wykluczałbym takiej opcji - fani chcą igrzysk , a przyciągnięcie tłumów na trybuny może spowodować transfer gwiazdy do LEGII.

Tylko LEGIA !!!
Podporucznik
 • 0 / 0
mar

Ludziom najzwyczajniej brakuje wyobraźni. To niebezpieczne zjawisko.
~zx
 • 0 / 0
będziesz kibicem ich firmy a nie żadnej Legii. teraz będzie sklep sprzedający piłkarzy i miejsce na reklamę.
~zzaxsaxas
 • 0 / 0
pierdu pierdu mija kolejny dzień bez transferów
bardzo mi się ta koncepcja podoba i jeżeli będzie realizowana to super. obawiam się trzech rzeczy:

1. mioduski sam powiedział że co roku musi być grupa pucharów europejskich - co jak nie będzie? gdzieś również napisał że to sport i szczęście, można je mieć lub nie - kto albo w jaki sposób będzie uzupełniony brak wpływów.
2. Co jeśli przez rok - dwa w akademii będzie posucha - tak bywa niestety, szczególnie przy podniesionym poziomie, bo kryteria się podniosą - skąd kasa na uzupełnienie składu itd. - nie ma co ukrywać że sprzedaż zawodników ma być źródłem dochodu, więc ich brak będzie kolejnym problemem
3. tzw nasi milusińscy fani rac ciekawych flag i nieszablonowego zachowania - dotychczas p. lesnodorski płacił kary z pieniędzy klubu lub ITI, teraz będą to jego pieniądze lub mioduskiego, ciekawe jak nie rozwiąże tej sprawy to co zrobi, bo milusińscy mu nie pomogą.
~greg
 • 0 / 0
sklw bedzie sie skladac na kary. chca atmosfery po swojemu to musz liczyc sie z konsekwencjami jakie niesie to ze soba. Nie chcialbym zeby to potem bylo wykorzystywane przez Ekstraklase w celach szukania ewentualnego zarabiania na takim zachowaniu kibicow. Legia ma swoj styl, ktory tak latwo jak wogole sie nie zmieni. Race i atmosfera bedzie dalej.
świetnie - co jeżeli przez racowisko wojewoda zamknie stadion? sklw też się zrzuci? - to są już straty w setki tysięcy, co jeżeli Uefa zamknie stadion czy sklw też się zrzuci? - chciałbym to zobaczyć bo jakoś nie wierzę
~bida
 • 0 / 0
SKLW nigdy nie pokryje 100% kar, zwłaszcza jeśli zamykane będą trybuny.
a z tych kar starczyłoby na napastnika?
~Maksi - wiadomo
 • 0 / 0
a co by bylo gdyby Lewandowski nie okazal sie gorszy od Arruabareny ?
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
w jednym napewno sie zgodze , z tych glupich kar za race itd mozna by bylo miec 1 zajebistego grajka, odeszlo wasze iti wiec mam nadzieje ze teraz juz bedziecie sie zachowywac jak kibice a nie bydlo. po 2 ta druzyna jest juz w polowie uksztaltowana wiec 2,3 dobrych grajkow plus mlodzi z akademii i mistrze powinien byc co roku a nie raz na 6 lat.. teraz wasze zadanie to ustabilizowac finansowo klub bo na tym powinniscie sie znac, znalesc poteznego inwestora ktrory wpompuje miliony w transfery ....tego od was dwoch oczekuje...
Chorąży
 • 0 / 0
Do niektórych to nie dociera , że swoim zachowaniem narażacie Swój tak kochany przez Was klub na kary, a co za tym idzie i na straty.

Teraz dużo będzie też zależeć właśnie od zachowania kibiców , czy nowi sponsorzy zaczną się pojawiać w klubie.

Czy podpalenie kilku rac wywołuje tak wielką podnietę u niektórych osób że nie mogą się powstrzymać ?

I nowi właściciele i kibice cha silnej Legii , ale każdy musi dołożyć od siebie jakąś cegiełkę. Oprawy meczowe są super ale czy potrzebne są race? Przecież bez tych kilku świecidełek i tak efekt jest piorunujący.

Skoro ci co podpalają te race krzyczą później że Legia to My to niech wezmą na siebie trochę odpowiedzialności. Są inne sposoby dopingu niż zabawa zapałkami.
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
coco zgadzam sie z toba, oprawy mamy jedne z najlepszych na swiecie i bez rac jest super....chceliscie odejscia urbana , odszedl, chcieliscie odjescia iti juz ich nie ma teraz to wy pokazcie ze klub moze na was -nas liczyc. a mysle ze znajda nam poteznego inwestora z kasa na dobrych pilkarzy, wiadomo ze potrzeba czasu ale licze ze legia stanie sie wlasnie takim klubem jak ajax lub celtic..
~mar
 • 0 / 0
Jedno mi się podobało wczoraj powiedział, że osobiście zajmie się Akademią, a widać ma kompetencje organizacyje i wizję.
~hart L
 • 0 / 0
To sobie teraz kuźniar poużywa w tvn ;)
~Kibo(L)
 • 0 / 0
jak czytam te komentarze poniżej to nie wiem o co wam chodzi ? Nie finansujecie klubu po 90% koszulek meczowych to albo made in china albo bosman for ever, rzucacie race za które ograniczony wojewoda zamyka stadion, to skąd brać na zawodników typu Ljubo ? Jaki powazny inny inwestor kupi klub piłlkarski w którym rządzą trolle jak w zawiszy czy lechu ! Za chwile Osuch zostawi Bydgoszcz a i Amica wyjdzie z Lecha. A wy jaka macie strategie finasowania klubu jako kibice ?
~Internauta
 • 0 / 0
Mówi kibicom coś takiego jak "Public Relations" w skrócie PR? Tak jak i Pan Leśnodorski jeżdżący na wyjazdy i wieszający z Żewłakiem szalik na Zygmuncie. Ciemny lud to kupuje i klaszcze, że zmiany na lepsze, że "Najlepszy Prezes w historii", że "dominacja w lidze". Piękna jest naiwność Wasza - taka dziecięca. Dlaczego nie znamy wartości Legii? Wiemy, że Lechia warta jest 4 mln euro. Dlaczego nie znamy dokładnego zadłużenia klubu? Dopóki Panowie nie przedstawią liczb i strategii finansowania klubu, będę odnosił się do zmiany właściciela bez entuzjazmu.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Ty jesteś za cienki w uszach aby do takiej wiedzy mieć dostęp.
~Internauta
 • 0 / 0
@rambo: Pan Panie rambo jako "gruby w uszach" zapewne poda mi te liczby i założenia - czy tak?
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Nie, ja znam swoje miejsce w szeregu i nie pi..er..do..le głupot
~oczy_kobry
 • 0 / 0
@Internauta
Kup udziały, to będziesz miał dostęp do danych finansowych spółki.
~Internauta
 • 0 / 0
@rambo: Ja natomiast "pi..er..do..leniem głupot" nazwę to, że coś się teraz zmieni - dziecinada. Z łap Waltera w łapy Kulczyka - interes życia - raczej rzyci.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Leśnodorski i Mioduski traktują Legię jak wspólne dziecko, krzywdy jej nie zrobią.
~Lee Gore
 • 0 / 0
@Internauta - a kogo interesuje Twój sceptycyzm? To, że wylewasz swoje żale w tych komentarzach świadczy o Tobie tak jak o tych "dzieciakach" których krytykujesz.

To, że Lesny zawiesił szal na Zygmuncie to tylko świadczy o jego rozumieniu co czują i co pragną przeżywać kibice w takim dniu jak feta mistrzowska. Pokaż człowieka z korpo-biznesu, który nawet z myślą o zrobieniu PR zdecydowałby się na takie "show".
Generał broni
 • 0 / 0
Kibice chcą sukcesów ROZUMIESZ TO !!! bo jak nie to będziecie mieli większe problemy z nami niż iti ! i przestańcie ciągle pierd...ć o budowie zespołu i wychowankach bo my już mamy dosyć budów !!! crva ciągle budowy i nic nie zbudowano , no tak jedno MP w ciągu 10 lat MASKRA . Akadamie to sobie budujcie a w pierwszym zespole maja grać zawodnicy pokroju Ljubo , tego chcemy bo to nam się należy za te wszystkie lata posuchy , wyzwisk i opluwania przez inne drużyny , a jak was nie stać to już zwijajcie manele bo my chcemy trofea już i teraz.
~MQ
 • 0 / 0
Niektórym to sie krva nigdy nie dogodzi.
~weryk
 • 0 / 0
Iwan,

Bez przesady. Zam jestem sceptykiem, ale stało się.. Dajmy im szanse i trzymajmy kciuki :-)
~ave rs
 • 0 / 0
iwan psycholu ...

- co ?

Legia nie dla idiotów ,wiec spier...j z tymi wypocinami .
~slawekp
 • 0 / 0
Kolego iwan !
Popieram w całej rozciągłości. To są ambicje prawdziwych kibiców. Takich co marketing mają głęboko gdzieś. Tylko wynik sportowy się wtym biznesie liczy ! A jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi !!!!!!!!
~Proktolog
 • 0 / 0
Teee ivan zmien piguly bo te nie dzialaja!
~brodaty
 • 0 / 0
Panie Proktolog mniej prozaku i więcej ambicji i wtedy słowa Iwana będą ok
~Rusłan
 • 0 / 0
Prawde powiedziawszy to nie podoba mi sie ten typek - nie mam oczywiscie na mysli wygladu :) Osoba prywatna wlascicielem Legii? To raczej nie zda egzaminu.
~MQ
 • 0 / 0
Zeby mlodzi nie uciekali na zachod zbyt szybko to Pan musi roznej masci menagerow popedzic z dala od Ł3. Co z tego, ze my im stworzymy warunki jak jedna z druga pazerna hiena namiesza chlopakom w glowach.
~(L)ukasz
 • 0 / 0
Trochę mi śmierdzi ten wywiad... obym się mylił...
~LLLL
 • 0 / 0
No dobra, to marzenia są. Ale marzenia nie wygrywają meczy, bo o futbol tu się rozchodzi.
~hart L
 • 0 / 0
no nie wiem
~eLTMiak3
 • 0 / 0
Idealista. Dać mu snickersa.
~deLfin
 • 0 / 0
I tak oto z naszej wielkiej baryłki wylano iti a wlano Leśny Miód,gdy się go pierwszy raz spróbuje wydaje się być bardzo słodki i zdrowy,ale czy z czasem się on nie zepsuje i jego gorzki smak nie rozwali naszej kochanej baryłki?To już tylko sam Miodziarz raczy wiedzieć...