Dariusz Mioduski: Nie godzę się jeszcze ze stratą mistrzostwa

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

15-05-2019 / 23:50

(akt. 20-05-2019 / 23:40)

- Przegrana zawsze może się zdarzyć, to piłka. W innych momentach sezonu doszło jednak do porażek, kiedy nie wychodziliśmy grać w piłkę i nie pokazaliśmy charakteru. Nie godzę się jeszcze ze stratą mistrzostwa - stwierdził po meczu w Białymstoku prezes i właściciel Legii Warszawa, Dariusz Mioduski.

- Pogoń pomogła swoją grą Legii, ale przegraliśmy w Białymstoku. Jakoś tak układa się to w tym sezonie, że pierwsi tracimy gole, mecz się zmienia i nie inaczej było na stadionie Jagiellonii. Trudno mieć jednak pretensję do Mateusza Wieteski, bo sumarycznie zagrał dobry mecz. Cała drużyna dawała z siebie wszystko, widziałem też charakter i zaangażowanie na takim poziomie, na jakim oczekuję - stwierdził i kontynuował. - W Białymstoku nie zobaczyliśmy pięknego meczu, brakowało składnych akcji, ale trzeba popatrzeć na to, że Jagiellonia była zdyscyplinowana w defensywie. Mieliśmy swoje okazje i szkoda, że nie udało się ich wykorzystać - powiedział Mioduski. 

- Nie godzę się jeszcze ze stratą mistrzostwa. Czekam na to, co wydarzy się w niedzielę. Zakładając, że Lech Poznań postawi na sportową postawę, to wszystko może się zdarzyć. Pokaże to też charakter poznaniaków, ale wydaje mi się, że trener Żuraw też do tego tak podchodzi. Wielu zawodników wciąż walczy o swoje kontrakty i sądzę, że lechici będą chcieli zagrać na wysokim poziomie. Będziemy musieli wygrać z Zagłębiem Lubin i wydaje mi się, że to się stanie - uważa właściciel stołecznego klubu.

- Nie możemy patrzeć w tej chwili na porażkę z Jagiellonią, choć zdominowaliśmy spotkanie. Przegrana zawsze może się zdarzyć, to piłka. W innych momentach sezonu doszło jednak do porażek, kiedy nie wychodziliśmy grać w piłkę i nie pokazaliśmy charakteru. Wtedy straciliśmy punkty, których brakuje nam do tego, by aktualna sytuacja wyglądała inaczej - powiedział. 

- Z Iurim Medeirosem jest tak, że to świetny zawodnik gdy mu się chce i może grać „do przodu”. W polskiej lidze trzeba jednak grać w ofensywie i defensywie. Portugalczyk musi to zrozumieć. W innym wypadku, niezależnie od jego umiejętności technicznych, nie będzie miał miejsca w Legii - stwierdził Mioduski. 

- Liderzy? Myślę, że mamy w kadrze kilku takich zawodników. Niektórzy są niezwykle doświadczeni, ich kariery dobiegają końca. Inni są młodsi, a liderzy wciąż się w nich tworzą. W Białymstoku trudno mieć do kogoś pretensje o kwestie wolicjonalne. Nie ma wątpliwości, że latem dojdzie do pewnej przebudowy w Legii. To pierwsza okazja, by zacząć budować zespól w taki sposób, w jaki chcemy. Oferta dla Carlitosa? Cały czas pojawiają się jakieś rozmowy w kwestii Hiszpana. Tak było zimą i nie jestem zdziwiony, że agenci działają. Jeśli pojawią się konkrety, będziemy rozmawiać - powiedział prezes Legii. 

- Przygotowania do nowego sezonu? Odbędą się w normalnym klimacie. Pracujemy w biurach, by znać opcje i wiedzieć, w którą stronę idziemy. Nie czekamy i nie siedzimy bezczynnie. Skoncentrujmy się jednak na ostatnim meczu, po którym będziemy znali ostateczne rozstrzygnięcia w Ekstraklasie - zakończył Mioduski. 

Komentarze (307)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Reqqqqqq
 • 0 / 0
Pytanie do prezesa: pogodziłem się już?
Prezes. Na liste swoich osiagniec juz mozesz wpisac ze dzieki tobie nie przegramy meczu o superpuchar w lipcu. Brawo.
Podporucznik
 • 0 / 0
Mega przegryw musi odejść. Naprawdę z tym człowiekiem tylko lecimy w dół i doznajemy coraz większych upokorzeń !
Nie kopcie leżącego...
Prezesie, skończ waść, wstydu oszczędź. Zatrudnij na miejsce prezesa kogoś, kto sie na tym zna, a sam odsuń się w cień i przyglądaj jako właściciel, ale na pewno nie prezes!
~Prezesie
 • 1 / 0
Ależ ty jesteś naiwny
Major
 • 0 / 0
Pora najwyższa Prezesie z tym się pogodzić.
Major
 • 2 / 1
Facet wstydu nie ma, żebrać punkty u łacha. Blee
Major
 • 2 / 1
Mistrzostwo umoczyliśmy w meczu z Piastem u siebie wystarczyło tylko zremisować.
~Paco
 • 1 / 1
Jak długo Miodek będzie w Legii tak długo będziemy tylko pośmiewiskiem, Ten człowiek manipuluje zawsze porażki są w liczbie mnogiej, wydarzenia pozytywne jest komentowane przez "ja". Lecimy w dół w przyszłym sezonie środek tabeli.
~PAW
 • 2 / 1
Ja powiem tyle. Panie Mioduski!!! W poniedziałek, bez względu na to czy będzie cud czy nie, czekam na Pana list do kibiców, gdzie powie Pan nam dokąd idziemy, sportowo, finansowo, jaki ma Pan plan co dalej. Każda Pańska wizja budowy drużyny, czy klubu jako całości skończyła się klapą. Nie mówmy, że zdobywamy mistrza, bo w tej miernej lidze to nie jest wyczyn. Pod Pana wodzą w klubie rządzi chaos i już nie ma co zrzucać, że BL zostawił Panu syf w klubie, na dziś sprząta Pan co roku własne kupy, a my nie wiemy, jako kibice dokąd idzie drużyna, co rusz mamy rewolucję kadrową - jak mamy utożsamiać się personalnie z drużyną, jak????!!!! W ten sposób zniszczy Pan, jeśli to potrwa kilka następnych lat, to, że Legia to coś więcej niż Prezes, trenerzy, piłkarze. Wy bywacie w tym klubie, my byliśmy od zawsze i na zawsze, tyle, że my starsi kibice wychowaliśmy się z Legią w sercu, dla nas piłkarze stawali się pomnikami, grali latami, utożsamiali się z klubem, dziś mamy zachwycać się Kuchym, Cafu .... żarty!!! Na takiej drużynie nie wychowa Pan kolejnych pokoleń prawdziwych kibiców, a jedynie chwilowych fanów, co jak wyniki spadną to i oni znikną.
APELUJĘ PREZESIE POWIEDZ CO ZAMIERZASZ???!!!!
Podpułkownik
 • 0 / 1
Panie prezesie, dopóki sobie Pan nie uświadomi, że w Legii ma być jakość to dalej nic z tego nie będzie. Ten obecny skład może grać tylko gorzej i nie pomoże tu nawet nieodżałowany Stanisław. czas pogonić takich drewniaków jak Kuchy, Rado, podziękować Malarzowi, i jeszcze kilku innym, broń Boże ściagąć jodłę czy też Furmana.
Generał broni
 • 1 / 1
Panie Prezesie, a jak mistrzostwo będzie, to co ono zmieni, skoro z taką drużyną i z takim trenerem w LM raczej długo nie pogramy (a ja dodatkowo bałbym się kompromitacji).
Pudel powiedzial ostatnio ze brak mistrzostwa niczego nie zmieni. Bo przebudowa składu i nowymi i tymi co zostaną to do europy sie nie dostaną ( wariant oszczednosciowy przy kontraktach) no i nie będzie musiał płacić premii za mistrzostwo. Po prostu szok...co tam dla pudla remoma klubu, trofea, europejskie puchary, kibice...koło h.ja mu to lata.
~napity
 • 0 / 0
Tylko jeden punkt zdobyty przez Legię w ostatnich trzech meczach rodzi podejrzenia, że zdobycie mistrzostwa w obecnej sytuacji jest nieopłacalne.
Porucznik
 • 0 / 1
Bzdura. Mieliśmy dużo sytuacji do strzelenia gola. Razila nieskutecznosc.
Porucznik
 • 2 / 1
I co Mioduski. Warto było dawać kontrakt na 3 kolejki przed końcem? Jeden tydzień różnicy. JEDEN. Vuko powinien dostać ultimatum: jest Mistrz Polski jest kontrakt. I jestem pewien że byśmy zdobyli tego Mistrza.
Przed chwilą wróciłem z dwudniowego pobytu w Częstochowie. Jasna Góra słynie z cudów, ale przez myśl mi nie przeszło, żeby pomodlić się w intencji mistrzostwa, bo przecież Bóg może sprawić, że dzieją się cuda, ale nie jest w stanie interweniować w sprawach beznadziejnych... A ta sprawa jest beznadziejna, przegrana. Odpalam po dwóch dniach Internet, wchodzę na stronę Legii i co widzę? Panie Dariusz, to naprawdę jest mydlenie oczu, po co to? Szanujmy się! Powiedzmy sobie wprost, Piast będzie w niedzielę mistrzem Polski, ale teraz, tak TERAZ, trzeba ratować przyszły sezon i w ogóle najbliższe lata.
Działajcie, spokojnie i z głową, mniej różnych niepotrzebnych wypowiedzi, praca, MYŚLENIE, praca.
Życzę powodzenia.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Manufakturzysta procesuje się ze swoim byłym wspólnikiem. Dwa dni przed rozprawą radzi się adwokata:
– Panie mecenasie, a może by tak posłać sędziemu tuczoną gąskę z moją wizytówką?
– Czy pan oszalał? Sędzia Bielecki to człowiek nieprzekupny. Zaprzepaści pan całą sprawę!…
Proces odbył się i trybunał przysądził żądaną w pozwie kwotę. Kupiec zjawia się ponownie u adwokata.
– Panie mecenasie, ja panu zdradzę jeden sekret. Ja pana nie posłuchałem i sędzia otrzymał ode mnie gęś.
– Niemożliwe…
– Słowo daję, że tak zrobiłem. Z tą różnicą, że do gąski dołączyłem wizytówkę byłego wspólnika!
~Benko
 • 0 / 0
Bosze myślałem że nigdy nie dożyje czasów że prezes Legii będzie skamlał w kierunku amiki wronki... co za dramat
Panowie nie ubliżajmy prezesowi tam gdzie nie macie racji . Okej powiela na okrągło te same błędy np; z zatrudnianiem trenerów , brakiem cierpliwości do niektórych patrz p Sa Pinto .Drużyna pan Sa Pinto była w połowie przebudowana taka młodzież jak Majecki, Wieteska,Szymański, Kulenović za p . trenera Pinto naprawdę wyglądała co najmniej solidnie a jest jeszcze Stolarski do tego Martins , Medeiros,Rocha , Jędza,Remey ,Carlitos Vesović jak na warunki Polskie naprawdę od drużyny z Vadisem to najwyższa jakość . Zabrakło dalszej pracy i wzmocnień kierowanych przez p. Sa Pinto . Czy bylibyśmy mistrzem ? trudno wyrokować ale byłaby kontynuacja pracy jednego trenera , dobre przygotowanie fizyczne do sezonu , uwaga bez jednej kontuzji , nowi zawodnicy na poziomie itd..., itd.... To w czym nie macie racji ? ano w tym że prezes '' żebra '' aby Lech zagrał sportowo . Panowie o czym My piszemy czy aby sporcie ? . nie poniżajmy się do kibiców ( nie których) Lecha co piszą musicie ten mecz przegrać tak myśli grupka oszołomów totalnych , szowinistów a nie kibiców sportu . W sporcie zawsze ale to zawsze wychodzi się aby wygrywać dla siebie i jego kibica ! a nie przegrywać za kasę , czy zrobienia komuś na złość . Już w Polskiej piłce był Wrocław i jego korupcje . Cała Polska będzie śledzić poczynania Piasta z Lechem a My będziemy patrzyć w tym czasie na Legię oby z dobrym skutkiem . Mistrzostwo przegraliśmy sobie sami trzykrotnie się ośmieszając , ba prosząc trenera Pogoni o sportową walkę a co nam to dało ? , wydłużenie cierpienia po braku mistrzostwa z środy do niedzieli .
Porucznik
 • 0 / 2
Wystarczylo zremisować z Piastem u nas.
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Ogólnie rzecz ujmując to było 16 róznych możliwości zrobic cos inaczej niz zmoczenie tyłka lub remisowanie.
nawrotek
Dokładnie. Jeśli chodzi o Pinto to jaki był taki był, nie wiadomo, czy jakby został to byłoby mistrzostwo, ale skład był odmłodzony, przygotowanie fizyczne na najwyższym poziomie (jest i byłoby do nowego sezonu), a i transfery byłyby sensowne. (Wiadomo, nie wszystkie)
Kapral
 • 0 / 2
"Już w Polskiej piłce był Wrocław i jego korupcje . Cała Polska będzie śledzić poczynania Piasta z Lechem"
Nie licz na to. Cała Polska by śledziła gdybyśmy to my grali w pozycji Lecha. Tutaj każdy wałek przejdzie niezauważony!!!

"Mistrzostwo przegraliśmy sobie sami trzykrotnie się ośmieszając , ba prosząc trenera Pogoni o sportową walkę a co nam to dało ? , wydłużenie cierpienia po braku mistrzostwa z środy do niedzieli"'
100% racji

Jeżeli chodzi o Sa Pinto to czas pokazuje poziom zawodników których odpalił. Czy Mączyński coś pokazał w Śląsku? Czy Rado wychodząc na boisko pokazał choć jedno dobre zagranie? Czy Malarz po objęciu posady trenera przez wyrób treneropodobny zagrał choć minutę? Pasquato, Philips szkoda słów. A co nas czeka w przyszłym sezonie:
Medeiros, Carlitos i pewnie Martins, czyli piłkarze którzy potrafią celnie kopnąć piłkę opuszczą Ł3. W zamian Jodłowiec, Kopczyński, Furman i Rado w pierwszym składzie. Oby jeszcze Hama chciał przedłużyć kontrakt, bo jak nie to kim wyrób treneropodobny będzie grał w napadzie. No i oczywiście w pierwszej jedenastce musi być miejsce dla diamenciku z akademii piłkarskiej z Nowego Dworu!!! Drżyj Europo, nadchodzimy!!!
Porucznik
 • 0 / 1
Ciekawe czy buki przyjmują zakłady na wygraną Piasta jutro hahahha
Przyjmują ale zbytnio nie zarobisz na tym
Porucznik
 • 1 / 1
Prezes. Powinieneś wydać oświadczenie, że Legia nie szykuje się na ewentualną fetę ponieważ wiadomo że Lech Poznań przegra. Niech napisze o tym każda gazeta.
Miodziław-Bredzisław na brak jakiegokolwiek trofeum w 2019r pracowałeś bardzo ciężko.
Zacznij się uczyć na błędach albo zatrudnij prezesa, od tego trzeba zacząć porządki.
Generał dywizji
 • 0 / 1
"Nie godzę się jeszcze ze stratą mistrzostwa - stwierdził po meczu w Białymstoku prezes i właściciel Legii Warszawa" - ja się nawet nie zgodzę jak zajmiemy drugie miejsce, dla mnie Legia zawsze będzie Mistrzem!
~Hardman
 • 0 / 0
ostania kolejka pamiętna
w 2017 też Leszek trochę pomógł w meczu z Jagą - żeby Legia była mistrzem- nie podłożyli Żubrom
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Tam akurat mieli swój konkretny interes sportowy i finansowy do załatwienia. Wola Rutka była wtedy na szali "gramy poważnie". Dzisiaj... no cóz....
Generał brygady
 • 0 / 0
Teraz niby Żuraw tak na serio chce.
Tylko pytanie, czy chce aby na serio, żeby on potem jak ten żuraw z poznania nie musiał uciekać "do ciepłych krajów".
~Szyszko
 • 3 / 3
Człowieku nie rób wstydu kibicom Legii tym biadoleniem o sportowej postawie jakiegoś klubu z okolic trasy na Berlin. Szkoda, że chłopcy z Twojej stajni zapomnieli w czasie całego sezonu o sportowej postawie. Wszyscy winni tylko nie Ty
~To ja
 • 1 / 3
Będzie drukowanie, oj będą drukarki drukować że asz miło
Major
 • 1 / 3
Z perspektywy świata seriali to moźna sie cieszyć że,, Miodowe lata,, wróiłý.Tak się zastanawiam czy nasz Prezes bardziej pasuje do roli motorniczego czy kanalarza ?
Major
 • 2 / 5
Jakby chciał być motorniczym to kupiłby sobie tramwaj i kasował za bilety takich kanalarzy jak Ty.
Major
 • 0 / 1
Co to będzie w niedzielę ? Piast teź, nie ma kasy na premie za mistrzostwo ale wysforował sie na czoło.Sportowo nic pewnie nie wygramy ale Finansowo znowu stracimy mniej.
Marszałek Polski
 • 6 / 1
Panie Mioduski, moje zdecydowane NIE dla apelu do Lecha Poznań. Pan nie szanuje kibicowskich uczuć i ich postawy w tym względzie. To nie jest akceptowalne i w żadnym wypadku i wypadało tego panu czynić.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
To raczej nie jest apel tylko przypomnienie czym jest "kodeks rycerski". Problem w tym że adresat ma tyl wspólnego z rycerstwem co latawiec z F16
Jakie dno osiągnęła Legia pod wodzą Pana Mioduskiego niech świadczy fakt ,że szczytem marzeń na dzień dzisiejszy jest zatrzymanie w drużynie Kucharczyka ,a on się cały czas waha .....
Ciekawe jak się te przeciąganie liny zakończy ale stawiam że z nim akurat podpiszą
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Tak, bardzo ciekawe jak się to ciąganie liny zakończy. Lina zawsze mnie fascynowała jako lina sama w sobie, a element ciągnięcia jest zabawny również sam w sobie.
Nawet śmieszne te Twoje rozkminy na zasadzie masła maslanego rozlozonego na części pierwsze
Marszałek Polski
 • 0 / 1
na części drugie i trzecie tez, uwielbiam precyzję i domykanie figur
Młodszy chorąży
 • 4 / 2
Prezesie, pan się nie godzi z utrata mistrzostwa, a ja się nie godzę z Pańskim sposobem zarządzania Legią, doborem współpracowników, trenerów, piłkarzy itp. Tylko co z tego? Obaj możemy sobie pogadać.
Tylko pogadać i na tym wszyscy musimy zakończyć :)
Marszałek Polski
 • 0 / 1
ALe po co kończyć? własnie pogadajmy do utraty tchu
~PAW
 • 2 / 1
Darek! Ja się jeszcze z pół roku nie pogodzę i będę przeżywał tak frajersko oddanego mistrza!!!
Major
 • 0 / 0
Będziemy to przeżywać przez wiele, wiele lat...
Porucznik
 • 1 / 3
Zakładając, że Lech Poznań postawi na sportową postawę, to wszystko może się zdarzyć. Pokaże to też charakter poznaniaków, ale wydaje mi się, że trener Żuraw też do tego tak podchodzi. Wielu zawodników wciąż walczy o swoje kontrakty i sądzę, że lechici będą chcieli zagrać na wysokim poziomie.

Nie ma opcji. Boniek już lajkuje Lecha wrzutki na twitterze więc już jest jawna akceptacja braku gry fair play.

No nic. Mamy drugie miejsce.
Może przypomnij sobie hymn klubu z PoZnania i zamiast pisać zrozumiesz.
Porucznik
 • 0 / 0
Dobra. Poniosło mnie. Hahahha
Josh
Komunikat dla prasy (Żuraw) a stan faktyczny / to dwie pary kaloszy - a co ma Żuraw powiedzieć ? Że odpuszczà ? Od razu jakąś komisję sobie na głowę zrzuci.
Panie Prezesie, chociaż rozumiem i doceniam Pana strategię budowy klubu (akademia, boiska treningowe, budowa LTC), to jednocześnie nie rozumiem i nie akceptuję korporacyjnego konceptu zarządzaniem pionem sportowym i drużynami (tak, tak, problem dotyczy nie tylko 1. drużyny). Sam Pan powtarza, że się wciąż Pan uczy piłki. Odnoszę tylko wrażenie, że w klubie otoczył się Pan jeszcze większymi dyletantami w funkcji doradców. Ponadto w gabinetach nie ma osób związanych z klubem emocjonalnie (może oprócz Jacka Zielińskiego). Są to typowi korporacyjni najemnicy, którzy dziś są w Legii, a jutro bez problemu mogą pracować w firmie obuwniczej/spożywczej/przemysłowej/etc. I nie jest to zarzut do tych ludzi. Sami się przecież nie zatrudnili. Jednak pion sportowy powinni tworzyć ludzie z wiedzą i umiejętnościami, ale również długofalową strategią budowy 1. drużyny, rezerw, koncepcji szkolenia w akademii. Niestety odnoszę wrażenie, ze w naszym klubie tego nie ma. 3 trenerów w obecnym sezonie, średnio 2 na poprzednie sezony. Co pół roku, rok zmiana koncepcji budowy drużyny, taktyki (mam nadzieję, że jednak jakakolwiek istniała), treningów, mikrocykli. Do czego to prowadzi widzimy na co dzień.
Panie Prezesie, mówi Pan o tym, że Legia potrzebuje legijnego DNA. Problem w tym, że najwięcej znajdzie go Pan nie tam, gdzie Pan szuka. Nie ma go wśród sowicie opłacanych piłkarzy, którzy nie są w stanie dać z siebie na boisku 100% przez 90 minut raz w tygodniu, za to świetnie się promują, ładnie wyglądają i wypowiadają w mediach. Nie znajdzie go Pan również w gabinetach na Łazienkowskiej. W potężnym klubie zatrudniającym dziesiątki, jeśli nie setki osób może na palcach jednej ręki wymieniłbym osoby mające wiedzę i emocjonalny związek z Legią (dla przykładu Pan Lucjan Brychczy, Jacek Zieliński i ... ?). Legijne DNA znajdzie Pan Prezes za to gdzie indziej. Na trybunach, na mieście, choćby częściowo na tym forum. Tam wszędzie są ludzie związani z tym klubem od dziesiątek lat. Poświęcający dla Legii czas swój, swoich rodzin, dzieci, swoje pieniądze, oszczędności, emocje. Poświęcając to wszystko bezinteresownie. Nie mam na myśli żadnych konkretnych grup. Mam na myśli zwykłych kibiców. Ludzi, którzy przeszli przez różne etapy kibicowania. Ludzi oddanych klubowi, a często posiadający niestety większą intuicję, wiedzę i umiejętności analizy i oceny tego co dzieje się w klubie niż osoby w nim zatrudnione.
Panie Prezesie, może w takim razie warto z kibicami się spotkać/spotykać regularnie na rzeczowej dyskusji o klubie, aby wysłuchać głosów zaangażowanych osób, a nie korporacyjnych lizodupów mówiących co chce Pan usłyszeć? I nie chodzi mi o zarządzanie klubu przez kibiców, a o możliwość usłyszenia niezależnych opinii. Inteligentny człowiek za jakiego Pana mam, z pewnością umiałby wyciągnąć wnioski, w kontekście posiadanej wiedzy z wnętrza klubu. Być może sztab ludzi nie musiał analizować przyczyn spadku frekwencji i ubierać w marketingowe słowka, gdyby usłyszał Pan od kibiców, że np. gra drużyny w tym sezonie była nie do oglądania. Wbrew temu co mówią Pańscy fachowcy od cyferek, posiadania piłki, skuteczności podań, itp.
Proste rozwiązania są zawsze najskuteczniejsze. Doradców niedługo tu nie będzie - my, kibice zostaniemy, bo nam zależy. Legia, jak i cała liga, w tej chwili (przepraszam za być może kontrowersyjne porównanie) przypomina mi niepełnosprawne dziecko. Rodzic (kibice) by chciał, żeby mogło wszystko, choć wie, że ma ograniczenia. Ale i tak kocha je i traktuje jakby było dla niego Mistrzem Świata. I to rodzic, a nie dla przykładu urzędnik wie co dla tego dziecka jest najlepsze.
Panie Prezesie, wyleczmy razem Legię z bylejakości i przeciętności!
Nie wiem za co dostales minusa tzn wiem od kogo :) +1
Pułkownik
 • 3 / 1
Piekny komentarz.
Nie wiem tylko, a raczej watpie, czy zostalby na gorze o ile nawet zauwazony to zrozumiany i doceniony.
Wszak znajacy sie na wszystkim Prezes z pomoca korpoludkow sam wszystko wie najlepiej.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
edek, napisałeś to, co czuje zdecydowana większość kibicowskiej braci. Tak nie może być, żeby Legią rządzili dyletanci, nie związani emocjonalnie z klubem. Tak k.mać emocjonalnie, bo tylko wtedy dajesz 200% tego, do czego się zobowiązałeś!
Generał broni
 • 1 / 8
No to wyślij swoje CV do klubu, zamiast pisać tutaj jakieś niestworzone historie. Albo lepiej może nie, bo w Legii by mieli niezłą bekę z takiego kandydata. Dawno się tak nie uśmiałem, internet to jest jednak pełen takich anonimowych znawców, którzy najzupełniej nieświadomie wystawiają sobie takie laurki jak ta powyżej. Ale jazda bueueheheh!
Pułkownik
 • 7 / 1
Super Dario powinien przestać jęczeć bo się tylko ośmiesza. Mister przy stole może oddać ten mecz nawet walkowerem ich sprawa ich podejście do piłki. Pies ich je.....chał. Szanujmy się czasami trzeba przełknąć gorzka pigułę i tyle. Ogarnij się jesteś prezesem Legii
Pułkownik
 • 4 / 1
Klimczak juz odpowiedzial: 'Trzeba bylo z nami wygrac'.
Co za wstyd.
Nie żebrać punktów u Lecha!!! Wygrać z Zagłębiem i co będzie, to bedzie. A będzie wicemistrz. Klub który od 26lat tylko dwa razy był nad nami nie przepuści takiej szansy i szeroko rozłoży nogi. Trudno. Nas walnęli 2razy,więc mają prawo. Koniec kropka. Trzeba było wcześniej pokazać. Z drugim miejscem pogodziłem się,ale na żebranie urywania punktów Piastowi przez Lecha, płaszczenie się, skomlenie NIE MA ZGODY!!! Miejmy przynajmniej honor!!!Nie żebrać punktów u Lecha!!! Wygrać z Zagłębiem i co będzie, to bedzie. A będzie wicemistrz. Klub który od 26lat tylko dwa razy był nad nami nie przepuści takiej szansy i szeroko rozłoży nogi. Trudno. Nas walnęli 2razy,więc mają prawo. Koniec kropka. Trzeba było wcześniej pokazać. Z drugim miejscem pogodziłem się,ale na żebranie urywania punktów Piastowi przez Lecha, płaszczenie się, skomlenie NIE MA ZGODY!!! Miejmy przynajmniej honor!!!
W każdym klubie jesteś jakaś strategia rozwoju u nas jest ciągle prowizorka .

Prezes Mioduski niczym majster murarz ciągle muruje ,tylko ciągle mu ściany się walę .

Szanujące się kluby szukając trenerów obserwując ich we wcześniejszych etapach ich kariery .
U nas ciągle jacyś amatorzy ,pan od zeszytów ,pan od kobiet ,pan od juniorów z Zagrzebia , chyba najlepszy z nich pan od Łososi a teraz Non Name pan Aleksandar.
Doświadczenia zdobywa się latami w każdej dziedzinie życia.
Tylko geniuszom udaje się na początku kariery .
Może mu wyjdzie ,ale czemu Legia ma być poligonem doświadczalnym dla Vuko ?

Nigdy nie wybaczyłem nie zrozumiałem czemu nie przedłużyli kontraktu z Czeczesowem..

A pan Dariusz niech ciągle muruje albo niech sprzeda Legię komuś co ma większego farta w tym biznesie bo na biznesie się zna.
Kapral
 • 9 / 4
Ta drużyna już pokonała wszystkie bariery wstydu:
Trnava
Sheriff
Astana
Dundelange
Wisła Płock 1-4
Wisła Kraków 0-4
Raków 1-2
pierwsza porażka w Warszawie z Piastem
pierwsza porażka a Cracovią od chyba 50 lat
dwie porażki z Lechem który jest w permanentnym kryzysie
Mioduski, Vukovic i wkłady do koszulek odejdźcie, nikt nie będzie płakał. Banda frajerów i nieudaczników!!!
Wszyscy piłkarze mają odejść?
Plutonowy
 • 5 / 2
absurdalne to są zarobki piłkarzy i decyzje podejmowane na poziomie zarządu na ktorego czele stoi pan Dariusz.
Plutonowy
 • 2 / 1
* na czele którego
Porucznik
 • 1 / 2
DB dobry wpis. Konkrety dobre.
Pułkownik
 • 5 / 1
"Przegrana zawsze może się zdarzyć, to piłka..." ??? Ale nie co drugą kolejkę w arcy-ważnym momencie sezonu !!!
Co potwierdza fakt że sami odevralismy sobie tytuł
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Ale za to w zeszłych sezonach sami sobie przyznaliśmy i to trzy razy, także ten...
Generał brygady
 • 10 / 3
Pudel ale żeś spierd... klub!!!
Panie Prezesie, mam tylko jedną uwagę, bo nie ma co powielać w kółko zarzutów, których pełno na tym forum - pańska uwaga o Lechu, wg mnie uwłacza wszystkim kibicom Legii.
Można mieć różne marzenia ale skamleć żeby "wygrali" dla nas mistrzostwo to już przechodzi wszystkie wyobrażenia.
Nie wspomnę, że jeszcze my musielibyśmy wygrać z Zagłębiem .
Pułkownik
 • 1 / 0
Ależ oczywiście, że tak jest jak jest i tyle. Rutek i Gargamel niech pilnują swojego story. Nie poniżaj się prezesie
Podpułkownik
 • 11 / 6
Panie prezesie, popełnia pan babol za babolem. pierwszy to przedłużenie umowy z nieudacznikiem kuchym / pensje powinien mu pan płacić z własnej kieszeni bo na Legijną kasę nie zasługuje/ i tak można wyliczać i wyliczać , zna cie pan może i na ilości ale na pewno nie na jakości. Co w drużynie robia Malarz, Rado? i jeszcze wielu innych? To swiadczy, że nie pan żadnych kompetencji do kierowania takim klubem jak Legia.
"Co w drużynie robia Malarz, Rado? i jeszcze wielu innych? To swiadczy, że nie pan żadnych kompetencji do kierowania takim klubem jak Legia."

Już Ci odpowiadam... Malarz, Rado, Hamalainen czy też Pasquato aktualnie mają ważne kontrakty z Legią które dobiegają końca 30 czerwca bieżącego roku. Kontrakty piłkarzy sa na tyle specyficzne że za jednostronne rozwiązanie kontraktu pilkarzowi należy sie odprawka, czesto wysoka. Do 30 czerwca zostało bardzo niewiele czasu wiec najlepszym rozwiązaniem jest poprostu poczekać, a po dniu 30 czerwca każdy z nich uzyska status piłkarza wolnego i nie bedzie pobierać pensji z kasy klubowej Legii Warszawa.
Wystarczy chwilke pomyśleć a znajdziesz odpowiedzi na wszelkie pytania czy wątpliwości.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
"Wystarczy chwilke pomyśleć a znajdziesz odpowiedzi na wszelkie pytania czy wątpliwości."
Przeceniasz gościa.
~zosiek
 • 0 / 0
Ty kompromituje są klub takimi wypowiedziami,a ja chcę żebyście to wy wywalczyli mistrza ,a nie inni ci przynieśli na tacy,a i tak nie wygracie z Zagłębiem, nie z tym trenerzyną
Pułkownik
 • 10 / 2
Prezesie a gdzie miałeś barwy na meczu i ty reprezentujesz nasz klub. Co Prezes Kulesza kazał zdjąć przed wejściem na trybuny. Każda twoja decyzja, to jest kompromitacja dla naszej Legii. Jesteś powolnym grabarzem tego klubu.
Najlepszy był gdy paradował w barwach Ajaxu gdy graliśmy z nimi w Amsterdamie... wstyd na maksa.
Porucznik
 • 0 / 0
Przesadzacie.
Młodszy chorąży
 • 10 / 3
Panie Mioduski a My kibice nie godzimy się na prowizorkę jaką pan nam serwuje . Można się mylić raz , drugi ale nie do cholery notorycznie i powielać te same błędy . Szczególnie chodzi mi o zatrudnianie trenerów nawet nie na dorobku ale zaraz po kursach , trenerach kobiet czy trenera prowadzącego znaną akademię piłkarską dzieciaków . Zatrudnił pan p. Sa Pinto i zwolnił w 1/3 drogi . Mało tego żalił się pan na trenera do mediów co rusz zamiast dawać mu wsparcie a tym samy dając tlen do szatni buntownikom czy leserom , podważając jednocześnie autorytet trenera . Dalej powołuje pan Vuko tymczasowo trenerem tuż przed zakończeniem sezonu co jest kompletnie nie logiczne , trenera po kurskie . Robiąc go tymczasowym trenerem aż tu nagle dostaje umowę na kolejny rok . Nie wiem kto panem kierował ale czy pan dałby od razu po studiach pracownika na najwyższe stanowisko w dużej firmie ? , . Nie wiem czy wszyscy kibice są tego świadomi że pan nie jest sponsorem Legii tylko inwestorem i kolosalne długi idą na konto Legii . Jeśli tysiące kibiców widzi że Vuko nie ma żadnych szans na awans do fazy grupowej ligi Europy z takim " bagażem" doświadczenia , to na co pan liczy ?. Czego się pan bał zwalniając p. Sa Pinto ? czystki do końca z zawodników toksycznych czytaj nie profesjonalnych ? , sprowadzenia zawodników nieco droższych przez pana trenera ale dających jakość ? , czy może pan Sa Pinto był w stosunku do mediów , sędziów a i pana gościem który ma własne zdanie i nie da sobą rządzić ? . Myślę że to ostatnie pytanie pozbawiło pracy trenera . Rozpętana wojna po meczu z Lechią na Legię myślę że otworzyła panu nieco oczy , właśnie na media , sędziów , PZPN . Czuje pan to po tylu porażkach jak obecnie zanotował Vuko gdyby trenerem był p Sa Pinto. ?, media by go zjadły , tylko jest małe ale, trener ich nie kupował i ignorował . Tylko tacy mogą kierować Legią . Gdyby pan wszedł do szatni np: po słabym meczu p Sa Pinto i powiedział zawodnikom prędzej Wam skończą kontrakty niż zwolnię trenera , dziś mielibyśmy inną Legię , gryzącą trawę i to dosłownie a tak powoli wracamy do układów , układzików i smrodu w szatni !!! ..... Jodłowców, Kucharczyków a może Rzezniczaków czyli '' odmładzamy '' zespół tworząc grupę tortową , mówi to panu coś ?
~Hohoho
 • 0 / 0
A Ty stawiasz kropkę po spacji.
Generał broni
 • 1 / 1
Słuszna uwaga dotycząca wzmocnienia autorytetu trenera przez prezesa , tylko jedna uwaga może DM doszedł do wniosku dość rewolucji i nie chciał wzmacniać pozycji Pinto.
Kapral
 • 5 / 3
Prezes to podły, skąpy i tchórzliwy typ. Popełnia same błędy i udaje, że to wina innych tylko nie jego. Gość nie ma jaj żeby przyznać się, że się nie nadaje do pełnionej funkcji. Płacze ile to nie dołożył z własnej kieszeni. Większych bzdur nie słyszałem. Jeśli tak to niech pokaże przelewy z własnego konta na konto klubowe. Facet nie dołożył ani złotówki. Zadłużenie powstało dzięki niemu i jego całkowicie uległym przyd**asom z zarządu, przez co cierpi teraz klub i to klub spłaca jego błędy. Możliwości są dwie. Albo mioduski jest totalnym idiotą i chodzącym fatum, albo jest tak nadęty że świadomie niszczy klub
Major
 • 2 / 1
Co z tego że się Prezes nie zgadza ze stratą mistrzostwa jak i tak rzeczywistość skrzeczy.
Major
 • 9 / 1
Panie Mioduski ....łasi się Pan do Lecha żeby walczyli z Piastem? To jeszcze nie Pan klęczy przed swoimi pracownikami w szatni i daje sobie pstrykać w ucho żeby łaskawie wygrali z Zagłębiem. Hańbi Pan ten Klub i to Miasto ...Miasto waleczne, Niezłomne, Niezwyciężone... Kiedyś Pan powiedział, że Legia to więcej niż Klub, niestety ale wychodzi na to, że Pan to tylko niestety właściciel....bardzo słaby wlasciciel
Chorąży
 • 1 / 1
Po co to gadanie...w niedziele slowiki wypna sie , sciagna nachy i nakremuja przed Piastem jak przed palcem Arboledy!!! Mistrz papa zrobil juz i tylko naiwniaki maja na to inny poglad.pozdrawiam
~Hillman
 • 0 / 1
Ten wicek to i tak będzie sukces (z taką grą)

Podejrzewam że w przyszłym sezonie będą kłopoty żeby wejść do pierwszej ósemki (z tym prezesem i trenerem)
Nie przesadzaj świeża krew może tylko pomóc
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Tak, świeża krew, ulubione danko wąpierzy.
Porucznik
 • 3 / 1
Zapis wypowiedzi z C+ (za portalem Legionisci). Albo mam rozdwojenie jaźni, albo Pan Kamieniecki niedowidzi i niedosłyszy. Ewentualnie Pan Mioduski w ciągu kilku / kilkunastu minut zmienił zdanie na kilka tematów. Zostawiam Wam to do oceny...

- To był bardzo dobry mecz, widać było walkę, zaangażowanie, dobrą grę. Brak było czystych sytuacji bramkowych, mogło być ich więcej. Chcemy w Ekstraklasie więcej takich spotkań, ale mam nadzieję, że z lepszym skutkiem dla nas. Zawsze po meczach wchodzę do szatni piłkarzy, ale nie z przesłaniem, nie przemawiam. Chcę pokazać, że jestem z nimi, czy drużyny wygrywa, czy przegrywa. Chcę, żeby o tym wiedzieli - powiedział po środowym meczu Dariusz Mioduski na antenie Canal+.

- Nie byłem zaskoczony zmianami w składzie. Vuković szukał dwóch rzeczy - po pierwsze wojowników, którzy będą zapierniczali od początku do końca, a po drugie w drugiej połowie chcieliśmy przyspieszyć i to było dobre założenie taktyczne. Wszyscy widzieliśmy, że Jagiellonia nie radziła sobie fizycznie w drugiej połowie. Mieliśmy mało szczęścia, ale kompletnie ich zdominowaliśmy. Wprowadzenie na boisko Jarka Niezgody i Carlitosa miało sens.

- Według mnie ta pierwsza połowa nie była aż tak słaba. Gdybyśmy tak zagrali kilka dni temu, to byśmy byli w innej sytuacji. W drugiej połowie była nasza pełna dominacja. Nie mogę mieć pretensji do chłopaków za ten mecz. Znowu straciliśmy bramkę w głupi sposób, ale Wieteska zagrał bardzo dobry mecz. Podobało mi się, że było widać, że drużyna walczy, podobał mi się charakter na boisku, ale wynik jest jaki jest. Mamy jeszcze kilka dni i ostatni mecz. Wiemy, że nie będzie łatwo, ale walczymy. Nawet jeśli wszystko nie pójdzie w tym kierunku, co chcemy, to na tej drugiej połowie i na tym co w niej pokazaliśmy trzeba budować dalej.

- Trzeba zacząć wyciągać wnioski z tego sezonu już dzisiaj, bo w dużej mierze sami jesteśmy sobie winni, że w ostatnich kolejkach musimy walczyć o trofeum. Przed nami jeszcze jeden mecz, musimy wygrać i liczyć na potknięcie Piasta. Mam nadzieję, że Lech Poznań pokaże trochę swojego charakteru, wyjdzie i zagra mecz, a nie odpuści, bo to nie byłby dobry sygnał dla polskiej piłki, gdyby tak się stało.

- Pomimo złych rezultatów, jestem przekonany, że przedłużenie umowy z Vukoviciem to dobra decyzja. Wiemy, czego szukamy i jak bardzo ważna jest kwestia mentalności i charakteru. "Vuko" ten charakter ma i jestem przekonany, że piłkarze pod jego wodzą też będą go mieli.
Myślę , że pan Kamieniecki był tak podniecony tym dobrym meczem, że trzęsły mu się ręce gdy pisał ten artykuł, dlatego ten tekst jest "lekko" inny. Przecież nie zmanipulował by... :)
Pułkownik
 • 1 / 1
Tak czy inaczej wypowiedz niemal psychotyczna, to ciezkie urojenia.
Co on bierze ? Przeciez nie da sie swiadomie az tak zaklamywac rzeczywistosci.
Generał broni
 • 1 / 6
Po prostu red. Kamieniecki ma inną opinię, tak ciężko to skumać???
Pułkownik
 • 2 / 1
Hm, to bylo o Mioduskim w optymistycznej euforii, nie o Kamienieckim.
Generał broni
 • 1 / 7
Przecież ja nie tobie odpisywałem.
Porucznik
 • 4 / 1
Poniżej masz definicje słów opinia i cytat.
Powyższy "artykuł" jest cytatem, nie opinią.
Sugeruję powrót do szkoły i mozolną pracę nad znajomością języka ojczystego.


Słownik języka polskiego PWN

opinia
1. «przekonanie o czymś, pogląd na jakąś sprawę»
2. «sposób, w jaki oceniają kogoś inni»
3. «orzeczenie specjalisty na jakiś temat»

cytat
«słowa przytoczone dosłownie z jakiegoś tekstu pisanego lub z czyjejś wypowiedzi ustnej»
Generał broni
 • 0 / 8
Nie mam żadnych kompleksów, jeżeli chodzi o wykształcenie i pozycję społeczną, a poza tym ja nie jestem zainteresowany wymianą zdań z tobą, zatem daruj sobie jakiekolwiek repliki.
Skoro nie jesteś to się nie wpier.alaj.
~Yto
 • 1 / 1
Nie kompromituj się pan
Podpułkownik
 • 3 / 1
Wielka porażka Mioduskiego !!!
===========================
Przed zakończeniem sezonu zatrudnia Vuco, który jeszcze nic nie zdobył - marnie to wszystko widzę.
Marne szanse na pokonanie Zagłębia Lubin i porażkę bądź remis Piasta.
Zresztą z MP zdobytego w takim stylu większość kibiców LEGII nie będzie się cieszyć - strach pomyśleć o europejskich pucharach !!!

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
prowizorka u najbogatszych, Legia -Vuko, Zdech- Zuraw, az starch sie bac kto sie bedzie bil o mistrza w nowym sezonie, rakow czy lks????
Major
 • 2 / 2
Ujmę to tak. Jeśli w ostatniej kolejce my nagle sobie przypomnimy jak się gra, a Piast zapomni, to czy ktoś uwierzy,że to nie było ustawione?
Padlem. Zejdź gościu na ziemię. To jest koniec. Amica zrobi to za przyjemnością przy aplauzie połowy kraju
Ktory klub w ekstraklasie zatrudnil by na trenera Vuku Klafa czy Jozaka ? Mamy lepszy bilans w grupie mistrzowskiej tylko od Pogoni !!! Juz nawet nie chce mi sie tego mistrzostwa bo na niego nie zaslozylismy. Nie wiem czy Mioduski jest tak glupi, czy robi to specjalnie i rozwala klub. Koles kieruje sie jakas chora ambicja i chcecia udowodnienia ze z magazyniera zrobi dyrektora. Kazdy nosi bulawe marszalkowska widac w plecaku. To jest jakis matrix najlepsze ze "trener" vukovic tez wyznaje ta zasade wymysla jakies nowe taktyki, pozycje dla zawodnikow. Mam wrazenie ze z tego gadania o tym ze obserwowal, analizowal, asystowal itd to on wchlonal wszystko co najgorsze od poprzednikow. Pintolaga, operacja astanska bez napastnika itd. Faktycznie widac ze sie uczY :/ to w nastepnym meczu zagramy 352 pewnie. Jedyny pozytyw ze szykuja sie zmiany w w zarzadzie i byc moze bedzie (?????) Nowy prezes. Niech ktos sie wezmie za to bo amatorka jest niesamowita jak na tak wielki klub jak nasz. I nie uwazam ze mamy beznadziejnych zawodnikow, mamy takich samych i kilku lepszych niz inne kluby(nie licze emerytow czlapakow) ale my nie mamy juz dlugi czas trenera. Byl Pintus trzeba go bylo rozliczac po sezonie. Strach pomyslec co bedzie w 19/20 jesli nic sie w klubie nie zmieni.... ehh pozdrawiam wszystkich co maja (L) w sercu.
~bubba
 • 2 / 1
Panie, Panowie
Pisze to z bólem serca, ale Legia nie zdobędzie Mistrzostwa z jednej prostej przyczyny, Legia w tej chwili nie ma na to pieniędzy!!!!! Mioduski nie wypłaci premii za Mistrzostwo Hamalainenowi, Hlouskowi, Medeirosowi, którzy odchodzą, Rado i Malarzowi którzy idą na emeryturę, Carlitosowi który już spakowany do Arabów, nie wiadomo co z Cafu i Remim, których też możemy już nie ujrzeć na Łazienkowskiej no i oczywiście trenerowi Sa Pinto z całą ekipą, których już nie ma ale premia im się należy bo 3/4 sezonu walczyli o mistrzostwo. Dlatego został Vuko bo z nim można było to załatwić, a konsekwencje jego zwolnienia w przyszłym sezonie i tak będą mniej kosztować. A prawdę mówiąc, oprócz naszej, kibicowskiej radości i satysfakcji co nam daje Mistrzostwo, no właśnie nic bo po wakacjach i tak nie będzie drużyny żeby walczyć o LM no bo z kim w składzie z Jodłowcem Kante Kuchym, szklanym Niezgodą i nasza gwiazdą która bladnie i bladnie Szymańskim??? Ale mogę się mylić
~ka(L)bar
 • 9 / 1
Panie Prezesie.W przykrością stwierdzam że ROZPIEPRZYŁ Pan w pył cały klub.Nie ma niczego : MISTRZOSTWA POLSKI, PUCHARU POLSKI, EUROPEJSKICH PUCHARÓW, DRUŻYNY , STRUKTUR KLUBOWYCH, MARKETINGU ITP ITD....Nie ma niczego. Dodatkowo KOMPROMITUJE Pan Legię w mediach różnymi dziwnymi ( to delikatnie powiedziane) wypowiedziami. Rozmontował Pan wszystko w DWA lata! Spójrzmy gdzie byliśmy w 2016 roku a gdzie jesteśmy dzisiaj.To jest równia pochyła i obawiam się( hmmmm raczej jestem PEWNY) że z Panem u sterów będzie z Legią tylko gorzej (ciężko to sobie wyobrazić) Ciekawy jestem czy za kompromitację w tym sezonie odpowie ktoś z tzw góry. czy dalej Pana podwładni będą Panu lizali d**ę i opowiadali jak to jest dobrze a niedługo będzie jeszcze lepiej??? Rzygać się chce jak się na Pana patrzy i jak się Pana słucha. I muszę to napisać; Leśnodorskiemu nie dorasta Pan do pięt.....Kupił Pan coś o czym nie ma ZIELONEGO POJĘCIA .Mam nadzieję że sprzeda Pan Legię i nie będzie się musiał się więcej męczyć w wymyślanie kolejnych rewolucji kadrowych w klubie jak i w drużynie.Po prostu NIE NADAJE SIĘ PAN DO TEGO I TYLE!!!Albo Pan sprzeda Legię albo zatrudni kogoś kto się na tym ZNA( byle nie kolejnego DORADCĘ ze Szwajcarii)a sam odsunie się na bok( im wcześniej tym lepiej chociaż nie wiem czy już nie jest za późno).
Pozdrawiam serdecznie!
O ile w tym sezonie teoretycznie do końca mamy szansę na mistrzostwo, to w przyszłym nadzieje zostaną rozwiane dużo szybciej. Będą Jodły, Furmany i Kucharczyki. Nie ma kasy na podniesienie sportowej jakości drużyny.
Co jeszcze musi się stać aby ten "trener" został wywalony na zbity pysk i zabrał ze sobą Radovica-co on robi w kadrze meczowej.Jak się ma Remego to Wieteska siedzi na ławie.Panie trenerze jak chcąc wygrać wychodzi się bez napastników z Szymańskim,który do niczego się nie nadaje.Żadem polski klub od ekstraklasy do II ligi za dopłatą nie zatrudniłby Vukovica.Szkoda słów na taką Legię nie przyjdą już ludzie , którzy pamiętają klub , który na swoim terenie gonił po 4;0 takie Piasty czy Pogonie.
~darnell
 • 0 / 1
Wojtek o co Ty masz pretensje do trenera ? O to, że klub nie chce mistrzostwa. Zresztą nikt go nie chce, bo to spore koszty. Gdyby Piast chciałby być mistrzem w ostatniej minucie strzeliłby bramkę z kontry, którą we właśdarnellciwy sposób skończyliby nawet trampkarze.
Podpułkownik
 • 5 / 1
Panie Dariuszu Mioduski, po co wygłaszać takie dyrdymały. Życzę powodzenia w budowie nowej drużyny, ale jak będzie pan podejmował takie decyzje jak do tej pory, to kiepsko to widzę.
~Hillman
 • 0 / 1
Ten wicek to i tak będzie sukces (z taką grą)

Podejrzewam że w przyszłym sezonie będą kłopoty żeby wejść do pierwszej ósemki (z tym prezesem i trenerem)
Pan prezes zaciera rączki bo premie za mistrzostwo zostaną w kieszeni.Tak,oczywiście porażka może się zdarzyć,ale w naszym przypadku odkąd mamy wspaniałego trenera to zawsze się zdarza,bo remis też uważam za porażkę
Starszy kapral
 • 12 / 3
Mioduski jest kompletnym , zapatrzonym w siebie amatorem, do tego mitomanem. Rozpadający się zespół , brak piłkarzy do sprzedania za godne kwoty , brak jakiegokolwiek pomysłu na budowę kadry , amatorzy w zarządzie , którzy nie maja zerowego pojęcia o prowadzeniu klubu piłkarskiego i jeszcze a propo Akademii powiem tylko tyle ze akademia jako sam budynek i boiska nie da nam nic bez odpowiednich ludzi za sterami klubu co widzimy na przykładzie rozkładającego się Lecha i w którego stronę szybko zmierzamy
~Hardman
 • 0 / 1
Panie Darku życzę tytułu "Wicka"
Darek" Wicek" Mioduski

w przyszłym sezonie będzie lepiej
Liverpool przez 126 lat miał 18 trenerów.
Legia przez 16 lat 21 trenerów
...a Real Madryt miał 62, i co z tego?
Kapitan
 • 1 / 4
"...Nie godzę się jeszcze ze stratą mistrzostwa. Czekam na to, co wydarzy się w niedzielę..." i tu się zgadzam z DM, przestańcie biadolić i wylewać swoje żale. Dopóki piłka w grze to trzeba mieć nadzieję .... a tu widzę że większość z Was chce Legii, która przed każdym meczem będzie miała wynik podany na tacy, tak to nawet Real M. i inne piłkarskie potęgi nie mają. JA NA MECZ IDĘ - I DO SAMEGO KOŃCA BĘDĘ KIBICOWAĆ.
Ja idę na mecz i wierzę w Legiunie. Ale za cholerę nie bardzo rozumiem dlaczego mam wierzyć w Lecha. To już przesada. Rozłoży nogi i będzie prosił o więcej.
Kapral
 • 2 / 1
Nie sądziłem, że Miodek jest aż tak naiwny i wierzy w potknięcie Piasta z Pyrami... Karty zostały już rozdane a my nie mamy asa w rękawie. W tym sezonie tylko wice :-(
Nie kolego,naiwni to my jesteśmy bo wierzymy Miodkowi,tz.ja już nie wierzę
Kapral
 • 6 / 2
Pan Prezes jeszcze się nie godzi ze stratą mistrzostwa, a ja tak i nie zamierzam iść w niedzielę na stadion. Takie mecze wyglądają zawsze tak, Legia wali głową w mur, doping zaczyna się kończyć i zaczyna być szydera, gwizdy i ubliżanie, prawdopodobnie znowu będziemy gonić wynik z 1 połowy, więc tym bardziej zacznie się nerwówka na murawie i trybunach, a po końcowym gwizdu gorzka pigułka w postaci świadomości fety w Gliwicach....szkoda zdrowia.. zresztą prędzej Piast nie wygra, niż my wygramy z Zagłębiem...
Podzielam komentarze poprzedników, Prezesowi zależy w tym momencie tylko na akademii i zejściu z kosztów....czyli Carlitos odejdzie, Cafu nie wykupimy itd
Major
 • 2 / 1
Dokładnie tak. Miodek tnie koszty po maksie i ma w dupie puchary jak i wynikiw nadchodzących 2-3 latach
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Akurat co do Cafu, to myślę, że dobrze że nie zostanie wykupiony.

Beczka prochu, której raz na jakiś czas wyjdzie mecze.
Porucznik
 • 4 / 1
Janusz, ja cię proszę, zamilknij przynajmniej na rok i zniknij nam z oczu. Jak można było w dwa lata tak zrujnować Legię?
Często cytowano prezesa Standardu przeciw Pinto. To przypomnę jego słowa:
"W trakcie sezonu był moment, w którym myśleliśmy o zwolnieniu Portugalczyka. Nie znalazłem lepszego trenera, więc Portugalczyk został na stanowisku - wspomina prezes belgijskiego klubu."

DM... Zacznij się w końcu uczyć jak zarządzać klubem =.=
Obawiam sie ze wielu ludzi plakalo nad duszna atmosfera w Legii i jak to bedzie cudownie jak sie wpusci troche powietrza... co nie zmienia ze Pinto tez niczego nie gwarantowal. Choc ciekaw jestem gdzie bysmy byli z nim dalej u steru.
Może i nie gwarantował, ale na pewno lepiej rokował.
No i miał pomysł na drużynę. A nie układał absurdalne taktyki jak w starych FMach, które sprawiały że AI głupiało...
Thorstein

Jaki pomysł na druzyne mial Sa Pinto?
Generał
 • 2 / 0
Takie zwolnienia zaczęły się jak Mioduski został prezesem.
Wcześniej trenerom dziękowano po wykonaniu konkretnego zadania: Hasi i Berg po awansie do grup pucharów, gdzie był czas na naprawianie w trakcie sezonu lub w przerwach między rozgrywkami.
Sa Pinto rokował tylko na dalsze porażki szczególnie z silniejszymi rywalami, z którymi w ogóle sobie nie radził, więc błędem było jego zatrudnienie.
Pomysłem Pinto było to że nie grał dziadkami,sprowadził nam jakość w postaci Medeirosa,Martinsa i Rochy.Strzelaliśmy bramki ze stałych fragmentów gry,a Vukovic na odwrót,emeryci i koledzy na boisku,jego transfery to Jodła,Kopa i Furman(no bo kto by chciał przyjść do takiego trenera)a stałe fragmenty gry wykonuje Sebastian 10mln Szymański
Mietowy

Chcialbym opierać sie na faktach a nie przypuszczeniach, domyslach czy przepowiadaniu przyszłości. Wiec nie bede komentowal transferów Vukovicia. To prawda Sa Pinto sprowadził tych piłkarzy, kladl nacisk na SFG, z roznych skutkiem ale jednak. Na plus przesunął Jedze do środka ktory osiagnal życiową forme. A cos z przodu? 1-2 strzaly na mecz, czasem żadnego celnego. Jakas sila ofensywna? Stawianie Kuchego na prawą obrone, Agre w pierwszym składzie i rezygnacja z Carlitosa?
~fan Kazimierza D.
 • 1 / 2
Szanowni koledzy.
Przeczytajcie co napisał tu niżej Kostia.
I to jest to. Trafił w cel. Gratulacje.
Pułkownik
 • 0 / 0
Fakt, dzieki.
Młodszy chorąży
 • 1 / 1
Panie Dariuszu popieram Pana działania jeśli chodzi o akademię Legii. To jest bardzo potrzebny krok by klub mógł się rozwijać. Problem Legii jest taki, że wszystkie kluby grając z nami grają na 100% swoich możliwości, z pełnym zaangażowaniem. Legia jeśli chodzi o umiejętności ma najlepszych piłkarzy w lidze ale mentalnie oni są na samym dnie. Taki Cafu, Remy, Medeiros, Pasquato, Nagy to są piłkarze którzy mentalnie nie nadają się do naszego klubu. Co z tego, że oni mają duże umiejętności jak na ligę jak oni często zmieniają kluby dlatego, że w d***e mają zaangażowanie, mają fochy, ciśnienie im skacze podczas meczu. Ogólnie rzecz biorąc większą uwagę proponuje zwracać na aspekt mentalny zawodników albo zatrudnić takiego trenera który weźmie to towarzystwo za mocno za ryj.
Generał broni
 • 0 / 1
Dopiero co był taki trener i został zwolniony przez szatnię.
Niestety ale za pana Mioduskiego siegnęliśmy Legijnego (DNa)
~bubba
 • 2 / 1
List otwarty do pana Dariusza Mioduskiego

Szanowny Panie Dariuszu,
Prezesie naszego ukochanego Klubu

Szanuje Pana za to co Pana zrobił i nawet za to co Pan teraz robi bo jestem świadomy ryzyka, wyzwań i trudności w prowadzeniu klubu, ale na miłość boską proszę pana o zaprzestanie takich wypowiedzi i wystawianie siebie i klubu na pośmiewisko. Wystarczyło chociaż wygrać z Piastem, wystarczyło chociaż wygrać z Pogonią, wystarczyło chociaż wygrać z Jagielonią a bylibyśmy na pierwszym miejscu. Ani trener, ani drużyna nie zrobiła nic, kompletnie nic żeby zdobyć w tych trzech meczach trzy, podkreślam TRZY punkty, nie 6 czy 9 wystarczyły T R Z Y!!!!!! a Pan bredzi, przepraszam za wyrażenie, że wierzy w Lecha. Przecież Piast, mimo wszystko, robi co tylko w jego mocy żeby tego Mistrzostwa nie wygrać ale my nie potrafimy strzelić jednego gola więcej od przeciwników których budżet jest dziesięciokrotnie mniejszy od Legii. Doliczyć do tego trzeba fakt, że jako drużyna zanotowaliśmy w tym sezonie druzgocące klęski, wspomnę choćby o tym, że przegraliśmy z Cracovią na swoim stadionie pierwszy raz od dziesiątek lat, odnotowaliśmy największą klęskę od lat z Wisłą, przegraliśmy u siebie z Piastem bodajże pierwszy raz w historii, przegraliśmy z Lechem, który jest najsłabszy w grupie Mistrzowskiej, o początku sezonu i odpadnięciu z półamatorami z Luksemburga nie wspominając. Obiektywnie patrząc nasuwa się stwierdzenie, choć wygłaszane z ogromnym bólem i troską wynikającą z bycia kibicem Legii, po co nam to Mistrzostwo w tym sezonie? Nie mamy drużyny, na miarę naszej mizernej Ekstraklasy, a chcemy do Ligi Mistrzów czy nawet Ligi Europejskiej? Przykro mi ale nie wierze w projekt z Vukoviciem na stanowisku trenera, a ostanie trzy mecz są tego stu procentowym potwierdzeniem, bo jak inaczej można nazwać brak w pierwszym składzie najlepszego strzelca, najlepszego asystującego w meczu który musimy wygrać , który jest przed ostatnim meczem w boju o Mistrzostwo? Znam sytuację Klubu, być może wydaje mi się że znam, być może jest jeszcze gorzej niż pokazują to informację wypływając na światło dzienne i być może my celowo nie chcemy i wręcz nie możemy wygrać tego Mistrzostwa bo będzie trzeba wypłacić olbrzymie premie piłkarzom, których już za miesiąc w Klubie nie będzie i ja to jestem w stanie zrozumieć , ale w takim razie należy się mi i tysiącom, a może nawet milionom ludzi taka deklaracja: budujemy drużynę od nowa i tak mają się sprawy toczyć i pewnie każdy myślący byłby to w stanie zrozumieć. W innym wypadku słowa zarówno Pana, trenera Vukovicia i wielu piłkarzy brzmią śmiesznie, absurdalnie i narażają nasz Klub na pośmiewisko i są świetną pożywką dla żerujących na niepowodzeniach Legii.
Podsumowując proszę Pana o rzetelny opis obecnej sytuacji i nakreślenie kierunku w którym podąża Legia, jakie ma cele i jaka przed nią kreśli się przyszłość bez owijanie w przysłowiową bawełnę i brednie że liczymy na to że najpierw Pogoń teraz Lech będą „grali” dla Legii, bo jeśli tak ma to wyglądać to ja nie chce takiego Mistrzostwa, mimo wielu chwil radości nie chciałem też „takiego” Mistrzostwa z Jozakiem i Klafuriciem w zeszłym sezonie.
Kibic Łukasz
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kibicu Łukaszu, walisz głową w mur. Ale szacun za inicjatywę i szczerą troskę.
~press
 • 0 / 1
No nie wiem czy zdominowalismy tak to spotkanie. Jak mozna 1) podawac tak slabo do siebie 2) nie podchodzic do tych podan, gdzie wiele z nich Jaga z latwoscia przejmowala i co robilismy zwykle po stracie pilki? Odchodzilismy i czekalismy na rozwoj zdarzen z malymi wyjatkami, gdzie Nagy sporo sie wracal. Jezeli nie potrafimy skonstruowac ladnych kombinacyjnych akcji, bo nie mamy z kim za bardzo to powinnismy jak za Czerczesowa rzucac sie od poczatku do konca rywalom jak pies do gardel. Patrzac na wiele meczy to prawda jest taka, ze w Ekstraklasie glownie wygrywa sie mocnym pressingiem.
Major
 • 4 / 3
Proponuję puste trybuny z Zagłębiem aby pokazać Mioduskiemu, że my trzeźwo oceniamy szanse na MP! I że nie godzimy się na dalsze psucje tego klubu poprzez brak trenera i zatrudnianie coraz gorszych zawodników!
Marszałek Polski
 • 1 / 1
"Proponuję puste trybuny z Zagłębiem aby pokazać Mioduskiemu, że my trzeźwo oceniamy szanse na MP! "
Chodzi o piłkę nożną i kibicowanie, a nie jakieś "pokazywania".
~Yorick
 • 2 / 1
Ja proponuję pokazać transparentem i hasłami.
To są decyzje jednej konkretnej osoby.
Jak to ktoś ujął na innym forum: "W 2 lata z LM do takiego g...".
Major
 • 7 / 1
Mioduskiemu Jaga też zakazała wnieść barw ? Prezes widocznie nie ma jaj by założyć Legii szalik i podnieść im cisnienie
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Też mnie to "ujęło".
Panie Mioduski czekam az zwolni pan prezesa który kompletnie nie czuję piłki i karmi nas pustymi słowami byle coś powiedzieć i umyć ręce.pewnie to wina ludzi od byłego prezesa
Panie Dariuszu, nikt mnie tak nie rozczarował ostatnio jak Pan. Kiedy pomyślałem że szykuje się prawdziwe wietrzenie szatni po tym sezonie to Pan zwalnia Sa Pinto, daje większą władzę tym toksycznym, bezsensownie brnie w wiarę w Vuko, który odstawia tych z największym potencjałem i umiejętnościami, przedłuża w najgorszym momencie umowę z niesprawdzonym, uczącym się zawodu trenerem...
"który odstawia tych z największym potencjałem i umiejętnościami" Mozesz rozwinąć tę myśl?
Panie Mioduski, powiedziałeś A to trzeba powiedzieć B i tego nie trzymać. Jesli Vuko trenerem to minimum na 1,5 roku. Kwiatki, laurki i pamiatkowe zdjecia dla Hamy, Rado, Malarza, Pasquato, Philipsa, Agry zeby Vuko nie korciło znow wystawiać ktoregos z nich. 3 wzmocnienia ( stoper, prawe skrzydło i "10") i 3-4 chlopakow z rezerw ( Karbownik, Praszelik, Cielemiecki i moze Kostorz). Do tego trener od przygotowania fizycznego i 1 asystent ktory ma pojęcie o analizie przeciwnika.
"I tego sie trzymać "
Mioduski

Po prostu zatrudnij TRENERA

A nie ciągle ktoś na dorobku.

Ja osobiście zapiszę się na kurs angielski znam bardzo dobrze i też jak zrobię UEFA pro

Mogę zostać trenerem Legi...

Przecież papiery będę miał.

A na linie obrony powiem że Murihnio też nigdy piłkarzem nie był.
~Kami(L)
 • 0 / 0
To się chłopie lepiej doucz. https://www.transfermarkt.pl/jose-mourinho/profil/spieler/171701.
Nie był światowej klasy zawodnikiem, ale zawodnikiem był.
Dobra, a list do władz i piłkarzy Lecha już wysłany?

Bo nieźle Panu idzie ostatnio pisanie.

Przypominam też o liście do kibiców po Luksemburgu. W zasadzie ma Pan gotowca na dziś/poniedziałek. Tylko daty trzeba pozmieniać i nazwy klubów które nas zlały i upokorzyły. Niech Pan nie zapomni o pierwszoligowcu.
Generał broni
 • 9 / 1
Moim zdaniem po cichu pan DM osiągnął swój cel .Kasy za MP i tak nie miał , wszak nie rozliczył się z zespołem za tytuł z 2018r ,to kolejnych zobowiązań mógł nie udzwignąć .Dotacje rządowe na budowę Akademii wpłyną i pozwolą rozpocząć budowę .DM jest tak naprawdę zainteresowany tylko projektem Akademia bo tam widzi dla siebie pieniądze .Wartość ośrodka z ziemią i zabudowaniami plus możliwości zarabiania dużo na absolwentach jest głównym jego celem .Póżniej może sprzedać klub i wtedy jego bilans zysków z działalności będzie imponujący .Gdzie są jakiekolwiek gwarancje że KP Legia i Akademia to są podmioty trwale związane ?
Kostia, ewidentnie. Ten typ ma zupełnie inne priorytety niż większość kibiców marzących o tytułach w kraju i walce w Europie.

To typ korporacyjno-biznesowy. Jeśli za 5 lat albo i dłużej wyjdzie finansowo na plus to będzie zadowolony a to co ugra na boisku to miły bonus.

Od jakiegoś czasu przerabiają to w Poznaniu gdzie Klimczak trzyma kasę Rutkowskiemu, który zaciera ręce po transferach Kownackiego, Linettego, Bednarka a zaraz Gumnego. Jakoś nie słyszę i nie widzę by stary Rutkowski okazywał swoje niezadowolenie choć wydawałoby się, że powodów ma mnóstwo.
Generał broni
 • 2 / 1
Wojtunio właśnie tak to widzę ,szkoda że większość kibiców skupia się tylko na Vukovicu i nie chce widzieć głębszego problemu .Jaki jeszcze kryzys musi dotknąć klub aby kibice dostrzegli że oczekiwania i cele DM są inne niż ich .
Pułkownik
 • 2 / 1
to jest bardzo przykre co napisałeś
Pułkownik
 • 0 / 1
Ale bardzo mozliwe.
Generał broni
 • 1 / 0
@kostia

"Projekt Akademia" będzie mógł sobie w doopę wsadzić jak jak Legia nie będzie miała wyników. Warszawa to nie Poznań, tutaj zawsze była, jest i będzie walka o najwyższe cele i największe oczekiwania wśród kibiców. Jeszcze jeden taki sezon, góra dwa i Mioduski&Sp. zostaną wywiezieni na taczkach. Mioduski zostanie zniszczony, tym bardziej, że przyjaciół ma coraz mniej, a jego decyzje irytują coraz bardziej, nawet tych, którzy byli do tej pory jego obrońcami. Czas PR się skończył, kibice już tego nie łykają oczekują MP, gry w pucharach, nie chcą już więcej gigantycznych kompromitacji jakie stoją za prezesem i jego decyzjami.
Warszawa nie wybacza.
Generał broni
 • 0 / 0
Baron oby jak najszybciej bo z tej mąki chleba nie będzie , szkoda Legii i nas kibiców .
~R-Chi
 • 0 / 0
Czyli teraz, po 36 kolejkach kompromitacji Lech ma pokazać charakter? Hahaha rly Shopen, rly? Kopacze Lecha pokazują swój charakter od 2 lat (tj. nieudolność, obojętność etc.), a teraz mieliby łaskawie wygrać z Piastem ku chwale Wielkiej Elki. Weź się nie ośmieszaj i zacznij robić to co zwykle - szukać trenera. Trzeba było wygrać 2 mecze ze słabym Lechem w Poznaniu i byście nie mieli problemu, Wy parodyści od siedmiu boleści ;D
Panie Mioduski, proponuje ograniczyć dawkę o połowę.
Pułkownik
 • 3 / 1
Największym sukcesem Super Daria będzie transfer Dudy
Panie Mioduski, przecież z Pana inteligentny człowiek, niech się Pan zastanowi - co by się stało w PSG, gdyby przegrało wszystko na każdym froncie? Pan masz budżet jak PSG na polskie realia, a nie potrafisz Pan zbudować drużyny zdolnej wygrać z Wisłą, która dwa tygodnie wcześniej stała przed szafotem.
Błędy można popełniać, ale trzeba się na nich uczyć. Zamiast bajdurzyć o legijnym DNA w odniesieniu do Vuko powiedz może, że po prostu nie ma kasy i nie będzie nikogo lepszego. Ciekawe tylko co zrobisz, jak Legia w nowym sezonie będzie grać pod wodzą Vuko równie imponująco, jak obecnie. ile Vuko wytrzyma na ławce? Wyleci jeszcze przed odpadnięciem z pucharów w sierpniu?
Porucznik
 • 3 / 0
Odpadnięcie z pucharów w sierpniu - jesteś ogromnym optymistą. A co do nadziei prezesa na mistrzostwo to myślę, że będzie trzecie miejsce pod wodzą następnego trejnera na lata.
~Urban
 • 0 / 0
Slodkiego pierdzenia ciag dalszy. Jakie oczekiwania prezesa, taka gra, nic dodac nic ujac.
Podpułkownik
 • 4 / 2
to będziesz musial się pogodzić a najlepiej również ze strata prezesury - 2 lata i zjazd w dol szokujący - proszę już nie budowac swojego ego na Legii- nie wyszlo - proszę się z tym pogodzic
Jak to prezes powiedział ze zrobi wyniki lepsze niz BL bez ryzyka i za mniejsza kase widać słowa dotrzymuje tylko k...wa w druga stronę, zrobiłeś z Legii pośmiewisko na całą Polske i ten apel do zdecha Upokorzenie.
Przejebaliśmy w tym sezonie wszystko co było do przegrania. Upokorzyła nas Wisła, frajersko przegraliśmy z Lechem, Jaga nas pozbawiła u siebie MP. Bije nas drugoligowiec w PP, a w pucharach mistrz Luksemburga. Niech oni sobie już wszyscy idą stąd.

Z Twittera. Twit roku.
Generał broni
 • 0 / 0
10/10
Starszy szeregowy
 • 3 / 1
Panie Prezesie Mioduski. Nie bądźmy dziećmi. MP już jest znany - Piast. Lepiej darować sobie te "dżentelmeńskie" apele do Amici. Wolałbym wypowiedź, że skupiamy się na sobie, że musimy zrobić tyle ile od nas zależy, czyli wygrać z Zagłębiem, z którym wcale nie będzie łatwiej niż z Pogonią czy z Jagą. Zachowajmy resztki godności. Będę na stadionie jak zawsze dopingując Legię, bo takie jest zadanie prawdziwego kibica. Szczerze mówiąc w tym sezonie nie zasłużyliśmy na mistrza. To, że o niego walczymy do ostatniej kolejki to uważam za cud po perypetiach wiosennych za trenera Sa Pinto. To też świadczy o słabości naszej E-klapy. Grając piach, do końca liczymy się w wyścigu. Ech... Jakby nie było szykuje się kolejny łomot polskich drużyn w pucharach. Taka jest nasza szara rzeczywistość. Czekam na lepsze czasy, lepszą grę z dominacją.
~Lo8
 • 0 / 0
Potrzebny Nowy Prezes to pierwsze co trzebaw tym klubie,DOŚĆ amatorki na wszystkich poziomach!
~fffff
 • 0 / 0
Prezes zapomniał wziąć leków.
Pułkownik
 • 6 / 2
Prezesie nie rób z nas posmiewiska i nie zwracaj się do amici, aby się spielu i zagrali dla nas. Już dosyć nas kompromitujesz i jeszcze ten żałosny apel.
Wynoś się z Legii, albo zajmi się akademią, a część udziałów sprzedaj komuś kto mam pojęcie o sporcie, nie o biznesie tylko NA SPORCIE BO PIŁKA NOŻNA TO SPORT A NIE BIZNES NA KTÓRYM MYŚLAŁEŚ ŻE BĘDZIESZ ZARABIAL
Porucznik
 • 8 / 0
"...Lech Poznań postawi na sportową postawę..." - z pewnością. Liczyłbym na to bardzo. Lech uwielbia umierać za Legię i stolicę. Z pewnością w Poznaniu marzą o koronie dla Legii...Panie Darku - cud zdarzył się już w Szczecinie. A my w Białymstoku dalej swoje...olaliśmy cud. Niewykluczone, że nasi sfrustrowani gracze polegną także z Zagłębiem...
jestem tylko jednego ciekawy - czy i kiedy Mioduski przestanie robić z siebie idiotę i zwyczajnie zamilknie.
Też bym tego chciał. Obawiam się jednak że on tak lubi pi.......c trzy po trzy.
~speed
 • 1 / 1
Obawiam się,że jest to pytanie retoryczne.
~DarkOLKPS
 • 1 / 1
Nie jestem w stanie określić jednym słowem dyletanctwa DYLETANCTWA ! tego człowieka . Darek to jakiś kosmita wychowany pod kloszem na amerykańskich serialach faszerowany dzień w dzień czipsami z ktorych wyciagał komiksowe historyjki amerykańskiego pijaru . Człowieku rozwaliłeś klub ! rozłożyłeś go na łopatki , doprowadziłeś do ruiny sportowej i finansowej . Od 2011 rok w rok coś w gablocie . Teraz zaliczasz klasyczne trzy Złote Maliny . Brak Mistrzostwa , Brak Pucharu Polski , Brak Pucharów Europejskich . Zjazd do którego doprowadziłeś jest niebywały. Mamy szczęście że zacząłeś mącić dopiero po 100 leciu klubu bo inaczej nie mielibyśmy co wspominać .
Dużo z was koledzy dało Mioduskiemu zaufanie na kredyt. Ja od początku widziałem że to człowiek z dobrym PR, ale nie znającym się na piłce.
Teraz przyszło otrzezwienie.
Nie ma tego złego. Może jako właściciel zrezygnuje z bycia prezesem i zatrudni kogoś kto się zna. Wszystkim by to wyszło na dobre. Ile można się slizgac.
Pułkownik
 • 3 / 1
Nawet jeżeli Postawi na nowego Prezesa, to przecież Miodek i tak będzie za wszystko odpowiadał i trzymał wszystkie sznurki. Tutaj w klubie potrzebny jest ktoś z kapitałem, bez tego nie liczę na to co mieliśmy przez ostatnie 5 lat. Z Miodkiem u władzy tych czasów gdzie regularnie graliśmy w Europie. szybko nie powtorzymy.
Mamy ostatni rok rankingu a widzisz jak gramy i jaki amator nas trenuje....
W 3 lata Mioduski przegrał cały ranking
Porucznik
 • 2 / 1
A ja się zapytam, gdzie jest pierwszy obrońca prezia Jarząbek???
Weź bo jeszcze wejdzie i znowu będzie pisał
Co za idiota z tego prezesa. Kogo ty chcesz prosić jak sami w 3 ostatnich meczach 1 punkt jest. Pisz dalej listy do prezesa La Liga
Panie Mioduski, z tym lechem mozna było sobie darować. To tak jak apelować do złodzieja zeby nie kradł, gdzie ma łup wystawiony jak ma tacy.
A kto powiedział że my wygramy?
Generał dywizji
 • 2 / 0
Najgorsze rozwiązanie będzie jak Lech swój mecz z Piastem wygra, a my znów przegramy. Jednak cóż... nadal się łudzę, że może damy radę.
Młodszy chorąży
 • 1 / 1
Albo tak: Lech wygrywa, my wygrywamy a Vuko umacnia się na pozycji trenera na przyszły sezon. Warszawa się cieszy i Poznań też.
Dokładnie niech amikowcy to przemyśla bo Vuko to pewne miejsce poza podium.
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Panie DM, a ja p.erdolę poznańskie słowiki i niczego od nich nie wymagam. To nie słowiki walczą o MP tylko Legia. Tylko problem jest taki, że jak co roku czołgamy się po ten tytuł. Pytanie co dalej, co z rozgrywkami europejskimi o których pan mówił z taką troską. Przypominam, że jest pan właścicielem klubu Legia a nie kabareciarzem z moralnym niepokojem.
hahaha-- nie godzi się i już !!!...no i co zrobisz z tym fantem prezesie ?.:))

złośliwy , powtarzam złośliwy mógłby powiedzieć , że sportowo to my z roku na rok coraz słabiej
już tylko prezes chyba wierzy w mistrzostwo a przypomnę pucharu też nie zdobyliśmy)

ten sam złośliwy mógłby powiedzieć ,że mistrzostwo w 2017 i 2018 to tak rozpędem po poprzedniej ekipie

ja tam złośliwy nie jestem więc tylko zapytam czy Prezes jest świadom gdzie klub zmierza?...przypomnę tez , że licencje dostaliśmy ale z nadzorem finansowym

jedna pozytywna rzecz ze sportowego punktu widzenia to to , że start w LE zaczniemy później ( ok 25 lipca) i będzie więcej czasu na przyzwoite przygotowanie się do kolejnego sezonu...ale jak znowu nie zakwalifikujemy do grupowych rozgrywek to z finansami będzie słabo
Młodszy chorąży
 • 2 / 2
Długi czas starałem się nie obrzucać gównem Pana prezeso-właściciela, ale to już jest przesada. O czym on w ogóle majaczy? Do jakiego poziomu się zniżamy żeby skamlać do kuchenkorza o sportową postawę?

Tu już nawet nie chodzi o brak mistrzostwa. Choć odpadliście ze wszystkiego z czego dało się odpaść i graliście mecze raz w tygodniu. I tak lipa. Ale tak się kończy zmiana strategii co 6 m-cy. Taka postawa powoduje, że nic trwałego i solidnego nie da się zbudować. Bo albo zatrudniamy mega menedżera i dajemy mu (prawie) pełnię władzy i czas na poukładanie klocków po jego myśli i wówczas oceniamy przynajmniej po jednym pełnym sezonie albo chcemy postawić na kogoś z naszego środowiska żeby zdobył doświadczenie. Ale w takiej sytuacji MUSI być w klubie porządny dyrektor sportowy z dużym doświadczeniem i mocny sztab do wsparcia I trenera praktykanta. I wówczas dajemy takiej osobie w spokoju pracować. A obecnie to mamy od ściany do ściany. Co kilka m-cy zmiana. Jak piłkarze w takiej sytuacji mają mieć stabilną formę cały sezon jak w zależności od trenera siedzą na trybunach albo grają w pierwszej 11? Jak drużyna ma wypracować schematy gry i jak mają pojawić się automatyzmy?

Pan Mioduski taki szkolony i taki doświadczony w biznesie, ale mam wrażenie, że to jednak po części jest mentalne pokolenie menedżerki z poprzedniego wieku tj. odwoływanie się do mitycznej strategii, która zmienia się co pół roku, otaczanie się klakierami bez własnego zdania, duża presja i zmiany personalne przy pierwszych niepowodzeniach oraz próby przykrycia tych niepowodzeń słodkim pierdzeniem i natychmiastową poprawą od następnego miesiąca, kwartału, sezonu...

Dokąd zmierza Pańska Legia Panie Prezesie? Bo nie brak mistrzostwa będzie największym problemem, tylko dalszy brak pomysłu na ten klub. Jeżeli budować naszą potęgę na wychowankach "wychodowanych" w ośrodku, to zapowiada się przynajmniej kilka lat posuchy, a i tak nie będzie gwarancji sukcesu.
Generał brygady
 • 1 / 2
Coraz bardziej styl rządzenia i wypowiedzi Mioduskiego przypomina mi Rutkowskiego z Lecha. Wyniki niestety też to przypominają
Generał dywizji
 • 1 / 1
Kochany Prezesie. "Jaka piękna katastrofa" - powiedział Anthony Ouinn jako Grek Zorba. Pasuje jak ulał!!!
Jeżeli nie godzi się Pan z utratą mistrzostwa, to trzeba dzwonić, dzwonić...
Generał
 • 0 / 0
Tutaj nawet dzwonienie nic nie da, skoro te patałachy sami sobie bramki strzelają. Pytanie czy telefonów nie było ale w drugą stronę, 2 ostatnie spotkania w wykonaniu Legii to kabaret.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Panie DM, czy pan tego nie widzi, że Vucović nie ma pojęcia jak wyprowadzić zespół z kryzysu? Czy pan nie chce grać w fazie grupowej LE? A może ma pan to wszystko w pompie i negocjuje sprzedaż klubu?
Pułkownik
 • 0 / 0
Super Dario - tymi apelami do Poznania poniżasz się
~Winner 1983
 • 0 / 0
Ale pańska zgoda panie Mioduski nie jest tutaj do niczego potrzebna
Panie DM, parafrazując klasyka:

GDZIE SA K...A TROFEA???!!!
Marszałek Polski
 • 1 / 1
A j kibic Legii Warszawa, nie godzę się na taki bajzel jaki jest teraz w klubie!
Generał broni
 • 1 / 5
Musisz się godzić na wszystko, bo twoja moc sprawcza nie istnieje.
~Mkl
 • 0 / 0
Panie Mioduski,
1. Zatrudnij porządnego prezesa i dyr sportowego
2. Zmień doradców
3. Wycofaj się z mediów, wypowiadaj sie rzadko
4. Buduj drużynę w oparciu o rodzimych graczy
5. Przywróć godność temu klubowi
Kolejność jest ważna
6. Szukaj inwestora
Pułkownik
 • 2 / 0
A ja się nie godze Prezesie z takim prowadzeniem klubu. Kompromitujesz Legie na każdym kroku. Zapiszesz się w historii klubu jako powolny jego grabarz.
Major
 • 4 / 2
Legijne DNA ? Tak, właśnie sięgnęliśmy DNA ...kończ Waść , wstydu oszczędź...
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Pogoń urwała punkty Piastowi, my gramy beznadziejnie a Prezes mówi o "charakterze poznaniaków". Żenujące.
~Kibic L
 • 0 / 0
Panie Mioduski w zeszłym sezonie latałeś z medalem po stadionie w Poznaniu, a teraz liczysz na ich sportową postawę i walkę o kontrakty?! Zobacz lepiej jak nasi walczą o kontrakty 4pkt w ostatnich 5 meczach. Lepiej szukaj jakiegoś paragrafu w kontrakcie Vuko żeby jeszcze się wymiksować z jego umowy, bo widać że sam już nie wie jaki wystawić skład, tak się serbskie DNA zakręciło. Facet jest w klubie kilka lat, piłkarzy widzi od kilkuset treningów, a i tak co mecz kombinuje z innym składem, robiąc już zmiany po pół godziny lub w połowie meczu, bo nie trafia z taktyką.
Generał brygady
 • 1 / 0
Panie Prezesie nie da się ukryć, że od 2,5 roku idziemy równią pochyłą w dół... Oddaliśmy najlepszych piłkarzy, nie ściągnęliśmy nikogo perspektywicznego, nie wprowadziliśmy (no może prócz Szymańskiego) nikogo z naszych rezerw. Brak promocji młodych piłkarzy oznacza brak kasy i mamy błędne koło.
~gdfdfggf
 • 0 / 0
ja sie zastanawiam co ten chlop robil w mlodosci .gral wbierki na pianinie moze ukladal lego,nie rozumiem jak mozna byc takim dyletantem w pilce,,,podejrzzewam ze steve wonder ma wieksze o pojecie o pi;ce niz nasz szopen
Podpułkownik
 • 0 / 1
Panowie, ktoś jest w stanie namierzyć jarząbka? Po IP czy coś, ja się nie znam wystarczająco:)
po IP można wszystko :)
Generał brygady
 • 1 / 0
A po co Ci ta wiedza?
Podpułkownik
 • 1 / 1
Chcę zawieźć tonę muchozolu i wytępić karalucha:) Żarcik taki, po prostu nie mogę znieść typa.
Pułkownik
 • 1 / 1
Jest u Prezesa i pyta się co ma mówić i jak ma bronić Miodka na forum
Podpułkownik
 • 4 / 1
Nie godzi to się skamleć i apelować o sportowy charakter jakiejkolwiek drużyny, a szczególnie Amiki, bo raz że to wstyd dla nas, dwa - ten akurat klub honoru nie ma.
Pogoń pokazała sportowy charakter, ale musieliście to zyebać.
Miałeś chamie złoty róg...
Pułkownik
 • 1 / 2
Nie sądziłem że tak szybko wrócą czasy przeciętności na Legie.
Generał brygady
 • 1 / 1
Też mnie to zasmuca. Już wcześniej pisałem, że wróciły czasy ITI.
Panie Prezesie...

My, jako kibice Legii Warszawa, nie godzimy się na takie zarządzanie klubem,któremu kibicujemy od małego dziecka. Zarządzanie,które w głównej mierze opiera się na gaszeniu pożarów wywołanych decyzjami pana prezesa. Decyzje pana prezesa zaś drastycznie godzą w dobre imię klubu i spółki! O ile wśród tych decyzji broni się wyłącznie jedna - rozpoczęcie budowy ośrodka to z kolei cały szereg innych, podjętych w ciągu ostatnich dwóch lat to istna degrengolada. Poprzez owe decyzje pana prezesa z klubu,który mierzy się z Europą na boisku staliśmy się klubem,który Europę podziwia wyłącznie w TV - co smutniejsze - zwłaszcza jeśli chodzi o drużyny,z którymi de facto walczyliśmy (vide Ajax).
Dziś każdy z Nas zastanawia się dokąd Legia pana prezesa Mioduskiego zmierza..? Do rządów autorytarnych,w których konsekwencje ponoszą wyłącznie podwładni a porażki tłumaczymy propagandą (vide nieopłacalność MP, nawet Barcelona nie wygrywa wszystkiego, liga jest mocna)..? Pytamy nie w związku z emocjonalnym podejściem do spraw legijnych (choć to również istotny czynnik) a w związku z nadchodzącą przerwą,w której powinna zostać wykonana ogromna praca - kolejny raz - naprawcza! I tu pojawiają się nasze wątpliwości.. Kto za ów pracę ma odpowiadać? Komu ją powierzymy? Skoro w ciągu ostatnich dwóch lat NIE stworzono ZESPOŁU,który mógłby COKOLWIEK zbudować. Jeszcze nie tak dawno szydzono z poprzedników tj team'u Leśny - Żewłak - Ebebenge.. ale bądź co bądź to była jedna drużyna z JAKĄŚ wizją,która finalnie krok po kroku budowała Legię. Dziś natomiast wiemy z doświadczenia iż pan prezes bardziej ceni "know-how" z Europy (vide jozak team, pinto challange, dr House) niż to,co "swoje i na swoim wyhodowane" (vide Kucharski, Dowhań, Vuko)... Zatem czego można oczekiwać od ludzi,którym się zwyczajnie nie ufa..? A może wreszcie zaczynamy ufać panie prezesie..?
Dziś każdy z Nas oczekuje nie słów a czynów panie prezesie Mioduski. Jesteśmy w pełni świadomi zarówno sytuacji Legii jak i za nią odpowiedzialnych person oraz decyzji. Natomiast pan jako nie wyłącznie prezes ale jednocześnie przede wszystkim właściciel ma ogrom kompetencji ku temu,aby ten klub wyciągnąć z marazmu i tego właśnie się od pana oczekuje! Jeśli ten punkt honoru jednak pana przerasta to wzywamy wszem i wobec do ustąpienia z piastującego przez pana urzędu,bo to już nie o pana portfel chodzi a o NASZĄ LEGIĘ!

Z poważaniem,
kibic Legii - czarrnuch.
Podporucznik
 • 0 / 0
Ciekawe, czy do prezesa Bayernu też tak piszą?
@Teodor
Prezes pewnie też się tak zastanawia :) I to co najmniej od roku..
Podporucznik
 • 1 / 0
Czrnuch, problem polega na tym, że nasze przeszłe sukcesy nie miały żadnych fundamentów. Baza szkoleniowa jest na poziomie niemieckiej szkoły podstawowej. Skauting nie istniał i nie istnieje. Jesteśmy skazani na to, co przyniosą agenci. Szkolenie? Do pierwszej drużyny trafia przeciętnie jeden zawodnik na dwa, trzy lata, a powinno dwóch, trzech co roku. Do tego deficyt wywołany m.in. wysokimi płacami bezużytecznych zawodników. Można oczywiście "zagrać w ruletkę" i wyłożyć 20 baniek na nowych zawodników. za te pieniądze będą to grajkowie "po przejściach", ci co nie przebili się do pierwszego składu w lepszych drużynach i "wieczne talenty". Zwykle odpala jeden na trzech. Może uda się z nimi dojść do fazy grupowej, wtedy żyjemy. Ale jeśli jakiś Kuchy w rajdzie rozpaczy nie strzeli bramki irlandzkim kelnerom realna staje się droga Ruchu i Polonii. Niezależnie od tego, tak się składa, że wszystkie kluby po okresie sukcesów przeżywają kryzysy. Nawet największe i najbogatsze. Patrz Real, Bayern, PSG, Arsenal. Nas też nie należy jeszcze grzebać. Przynajmniej do niedzieli.
@Teodor
" Skauting nie istniał"
Fakt - za Leśnego i jego "skautingu" przyszedł m.in Duda, Bereś, Nagy, Niezgoda czy Gui. Na niektórych do dziś zarabiamy..
Problem to jest DM w Legii. Narzekaliśmy na amatorkę Leśnodorskiego to mamy Mioduskiego na białym koniu ze swymi kompetencjami strategicznymi i swoimi "profesjonalistami". To dzięki niemu mieliśmy Ivana i Romeo a potem krnąbrnego Ryszarda. Zamiast na początku powierzyć Magierze zbudowanie nowej drużyny to zachciało się rewolucji...
~Yorick
 • 0 / 0
Podsumowaniem rządów Mioduskiego w klubie było przedłużenie Klafa, które pozbawiło nas pucharów jesenią ub. r. i wywołało lawinę następstw.
Leśnodorski wsadził nas do pociągu Europa, załapalismy się na ostatni wagon. Ale na następnej stacji Mioduski nas z tego pociągu wyrzucił. I najgorsze nie jest to, że nas teraz Piast wypchnął nawet z kolejki na stacji, bo pociąg już i tak odjechał. Z klubami typu Trnava i Dudelange. I kolejnego pociągu nie będzie, a my zostaliśmy kilka lat w tyle za przysłowiowymi Murzynami. i Eskimosami. A niedługo już nie tylko za przysłowiowymi.
Podporucznik
 • 0 / 1
Fakt - za Leśnego i jego "skautingu" przyszedł m.in. Necid, Langil, Trickowski, Kazaishvili, Hamalainen, Masłowski. Na nich zarobiliśmy kupę forsy, z przewagą kupy.
Major
 • 0 / 0
Sportowy charakter poznaniaków nic nam nie pomoże. Musielibyśmy wygrać z Zagłębiem. Po tym co pokazujemy jest to mocno wątpliwe.
Sierżant
 • 0 / 1
"Jakoś tak się układa w tym sezonie..." Co on wygaduje za brednie... "Jak kto gra, ten tak ma", a Pan, Panie Mniodek nic nie grasz... Siedzicie w biurach, a na boisku widac efekty waszej pracy... Czas uderzyć się w pierś i powiedzieć " zawaliłem, biznesmenem jestem dobrym, ale o prowadzeniu klubu nie mam pojęcia, kieruję się intuicją która często mnie zawodzi, a nie doświadczeniem i wiedzą". Szkoda sezonu, bo bez jak sie okazuje trzeba było go odpuścić całkowicie, zająć 8 miejsce i przebudować drużynę totalnie, tak aby coś od kolejnego odpaliło.
Pan panie prezesie się nie godzi, ale chyba wszyscy kibice już się pogodzili że stratą tego mistrzostwa...i to dzięki PANU!!!
Pan panie prezesie się nie godzi, ale chyba wszyscy kibice już się pogodzili że stratą tego mistrzostwa...i to dzięki PANU!!!
~Arczu
 • 0 / 0
Szczerze wątpię by Lech się zachował sportowo, raczej podłoża się Piastowi więc mistrza straciliśmy juz
Chorąży
 • 1 / 1
...a mnie jest Miodka normalnie żal.....trudno mu zarzucić ze chce źle dla Legii, no i przecież to sa jego pieniądze.....tyle tylko że facet nie czuje piłki .....po prostu...tylko i aż .Można mieć dyplomy najlepszych uczelni świata i można źle zarządzać klubym...i mamy właśnie taki modelowy przykład.. Leśny miał to coś , czuł tego blusa ....miał smykałę i do trenerów i do piłkarzy, całego sztabu.A że były porażki ...to jest sport , ostatni przykład Barcelona. Leśny czuł szatnię , czuł piłkę ....Pan Prezes niestety nie...i tu jest pies (czytaj Legia) pogrzebany....................
~Xxxxx123
 • 2 / 0
Też mi go było żal, ale już coraz mniej.

Ma prawo nie znać się na piłce.
Ale nikt nie broni mu zatrudnić prezesa.
Nikt też nie broni mu zaprzestania powielania tych samych błędów...
Gdy wybrał Pan Vuko na trenera pogodziłem się nie tylko z utratą mistrzostwa ,ale również z tym ,że Legii nie będzie w pierwszej trójce na koniec przyszłego sezonu
~CVADSVSDFBGD
 • 0 / 0
gas pan swiatlo
~Javk
 • 1 / 1
Bledne decyzje p.Mioduskiego, zwolnieanie nie Sa Pinto, niegranie najlepszymi graczami etc.,bledy Vukovica.P.Koprowiak zaczela te rozrobe..
~Zet
 • 2 / 0
Mioduski traci kontakt z rzeczywistoscia, zyje w swoim wyimaginowanym swiecie.
Przyznaj się Midek do błędów, znajdź godnego następcę. Idź na ryby styrany człowieku
~Karlos
 • 2 / 0
Miodek w jakim ty świecie żyjesz ???
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Pogódź się Darek, pogódź.... Ja juz po meczu z Gleiwitz odpuściłem.
~Yorick
 • 1 / 3
Coraz bardiej zaczynam myśleć, że taki gong w postaci braku mistrzostwa ogólnie dobrze mu zrobi.
No właśnie bardzo wątpię że dobrze zrobi. Kasa pusta, sprzedać nie bardzo jest kogo, trener żółtodziub, a Mioduskiego romantyczny sen nadal trwa.
Młodszy chorąży
 • 4 / 0
TEn nasz prezes to typowy Janusz Polskiej piłki nożnej.
Zawsze ceniłem go wyżej niż BLale widocznie się myliłem.
Ludzie chcieli Ojrzyńskiego myślałem nieeeeeee bez jaj I też się myliłem bo można wybrać gorzej ..
Jak zatrudni Papszuna po Vuko to już będzie szczyt Loczkowanego.
Ja nie wiem wszyscy potrafią i mają treneró tylko nie mydlaczego niech mi ktoś odpowie
Marszałek Polski
 • 4 / 1
Ty się z Papszuna nie śmiej, bo kto wie co będziesz o nim pisał za czas jakiś. Gościu pojawił się znikąd i jego autorski projekt "pruje fale oceanu".
~Kapone1
 • 1 / 0
Belkot jak zwykle
Powinien zwolnic VUko przed niedzielnym meczem , wtedy może zadziałał by syndrom nowej miotły i było by zwycięstwo z Zagłebiem
~Szyszko
 • 0 / 0
I że nikt za 3 nie rzucił równo z syreną... Trzeba to przeanalizować
Może jakby prezes tupnął to Piast się przestraszy i przegra z Lechem. A nasi kopacze strzelą więcej bramek od Zagłębia.
~Człowiekzm3
 • 1 / 0
Czasami lepiej głupio milczeć niż ..........
Plutonowy
 • 1 / 1
Premia za zeszłoroczne mistrzostwo jest nie zapłacona. Była mowa że ma być po tym sezonie. Nie opłaca się orać na kredyt kiedy spłaty nie widać najwyraźniej...
Pułkownik
 • 2 / 2
Miodek nie ćpaj tyle.
Lipiec 2021, Legia odpada w pierwszej rundzie preeliminacji do Pucharu Intertoto, po zaciętym dwumeczu przeciwko FC Gibraltar. Prezes jest zadowolony, mówi, że ma pełne zaufanie do trenera Vukovicia, a drużyna jest w przebudowie. Już w 2029 z akademii ma wyjśc pierwszy talent, także niedługo będziemy spowrotem liczyć się w walce o drugą, a nawet trzecią rundę Pucharu Intertoto, zakończył prezes.
Tymczasem dzielny psychojarząb cały czas odpiera ataki leśnodorskich trolli i kiboli leśnego, którzy bredzą coś o jakiejś Lidze Mistrzów i Dublecie na stulecie klubu: "to trolle i wrogowie Legii", mówi wzburzonym głosem, "ale te czasy nareszcie się skończyły, Mamy w końcu prezesa, który podąża dobrą ścieżką."
Generał
 • 2 / 1
Ty to jesteś optymista, że mówisz o eliminacjach do pucharów innych niż puchar Polski :)
Major
 • 1 / 0
A kiedy dojdzie do radykalnej przebudowy w pionie sportowym? Kiedy zostanie zatrudniony prezes, dyrektor sportowy, sensowny dział skautingu? Kiedy określimy styl, jakim chcemy grać i zaczniemy do niego dobierać odpowiednich trenerów i zawodników?
Pułkownik
 • 2 / 2
Nam nie jest potrzebny dział skautingu.przeciez nasz Prezes zna się na wszystkim, to jest człowiek orkiestra.
No tak, dalej dyrdymały i zakłamywanie rzeczywistości. A w duchu wielka radość, że premii nie trzeba będzie płacić, może jakiś grill na otarcie łez w niedzielę. Drużyna znowu gra bez trenera, choć płaci dwóm byłym. Te ponad dwa lata jego prezesury to książkowy przykład nieudolności, dyletanctwa i amatorszczyzny.
Oj Panie Mioduski. Silne bierzesz pan leki licząc na cud i grę fair amiki. Jestem skłonny nerkę postawić że Piast wygra nawet nie z palcem ale z pięścią w tyłku. A los nawet przy tak słabej grze rzucał nam nawet można powiedzieć wpychał jedną szansę za drugą. Nawet dziś. A my te szanse w papier i do kibla. Z Legii został klub i kibice. Drużyny i zespołu nie ma
Porucznik
 • 5 / 1
DM to postać, która mogła by być stworzona przez Sławomira Mrożka ...
Starszy sierżant
 • 7 / 1
no debil , albo on jest taki głupi albo tylko takiego udaje, Miodek obudź się i zacznij myśleć!!!
Marszałek Polski
 • 4 / 1
Domyślny awatar Generał dywizjijz166 0 / 11
Człowieku, przestań wyzywać na tym forum. Nie umiesz panować nad sobą, to zgłoś się do poradni zdrowia psychicznego


Normalnie je8bnąłem na glebę po przeczytaniu. Z wrażenia. I kto to mówi ...
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Alaryk
Ty zacznij nosić zestaw ochraniaczy na czas lektury, dla własnego bezpieczeństwa.
Generał brygady
 • 4 / 1
Odezwał się ten, co nie wyzywa i panuje nad emocjami. To coś w stylu łapać złodzieja wykrzyczane przez... złodzieja.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kolego Manekin - ZAWSZE siadam do komputera w kasku, kamizelce kuloodpornej i w kapoku. Na nogi zakładam hokejowe parkany i przywdziewam obuwie Martensa. Inaczej już dawno bym nie żył.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie wymieniłeś gogli...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Bo uzywam maski spawacza - ale faktycznie zapomniałem wzmiankować
" Pracujemy w biurach, by znać opcje i wiedzieć, w którą stronę idziemy."

No właśnie, wy za dużo siedzicie w tych biurach.
"Człowiek się liczy" :)
Jarząbek ty to za dużo siedzisz na nocniku z tabletem w łapach.
Żałosny, ze wsi białystok kibicu klubu - FC Mioduski.
Nie zapomnij odprawić rytuał pod jego biurkiem.
Generał brygady
 • 1 / 1
Co by nie mówić Legia za prezesury DM pobiła kilka rekordów. Nie ważne, że tych na in minus, ale pobiła...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Radziu, tym razem jestem po twojej stronie.
Sorry Alaryk za hejt pod tematem Wieteski ale jemu nie odpuszczę. Ten kolo po prostu w zabrzu umiał grać w piłkę, u nas napyerdziela samobóje, tam strzelał ładne bramki.
No i wyjaśnij mi to...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ja tylko proszę o minimum szacunku. To nasz człowiek, spie4dolił strasznie i dlateo nie powinno mu sie dowalać tylko raczej wspierać. Tylko tyle - według mnie.
Pułkownik
 • 5 / 1
dariusz czy ty tego nie widzisz czy tylko udajesz?
po pierwsze vuko nie nadaje sie na trenera. moze kiedys, ale nie teraz i nie tu
po drugir mamy coraz gorszych pilkarzy. wez zobacz sklad z LM i zobacz slad na dzisiejszym mecz
po trzecie wez sie ogarnij bo niedlugo bedziesz ajtijajem albo rutkowkism ze złodziejskiej.
On jest niepodrabialny. W sumie chcialbym tak sobie zyc w stanie permanentnego pozytywnego urojenia. I jeszcze próbować tym zarazac innych wokol siebie. Rewelacja
Podporucznik
 • 4 / 1
A ja nie godzę się żeby osoba o tak miernych umiejętnościach zarządzania klubem sportowym nim zarządzała. Pan Mioduski wystarczająco zdezawuowal nazwę Legia. Potrzebny nam dyrektor sportowy z prawdziwego zdarzenia. Najlepiej Jurek Dudek.
Podporucznik
 • 3 / 1
I żeby było jasne-nie odmawiam mu ze umie zarządzać jakąś korporacją i zarabiać pieniądze. Ale klub sportowy to nie korpo.
Porucznik
 • 0 / 0
Z tym zarabianiem pieniędzy to raczej czas przeszły.
Przecież Medeiros za naganne zachowanie na poniedziałkowym treningu został już przez Vuko odstrzelony.
Raczej Miodek bezczelnie kłamie, bo nie sądzę, by o tym nie wiedział...
Tzn? jakie naganne zachowanie?
Tzn? jakie naganne zachowanie?
Generał dywizji
 • 3 / 0
Bo on i Carlitos wie na czym polega gra w piłkę w od różnieniu od naszego nieomylnego ,który przez pięć lat tyle widział ,że prowadzenie Legii to jest pikuś! Ale życie szybko weryfikuje przygotowanie do zawodu! Można zwalić jeszcze na lenistwo piłkarzy !!
Może się okazać, że w tym "nie zdobyciu MP" coś może być zakulisowo. Medeiros widocznie nie chciał brać udziału w tej szopce, to go odsunął. Dla mnie ewidentnie piłkarze pokazali dziś, jak mają w czokapikach walkę o mistrza Polski. Mam nadzieję, że to nie ma związku z tym, że jest mega dług w klubie i poprzez to ten "MP był za drogi dla Legii..."
"Nie ma wątpliwości, że latem dojdzie do pewnej przebudowy w Legii. To pierwsza okazja, by zacząć budować zespól w taki sposób, w jaki chcemy."
Ok. odchodzą weterani, których blask chwały wyblakł ze dwa sezony temu.
Z tych słów wynika tyle, że od dwóch lat nie można było zmontować zespołu po swojemu.
Czy to oznacza, że trener nie będzie miał tym razem nic do gadania w kwestii doboru kopaczy?
Chyba, że mówi jednym głosem z prezesem i to co prezes to i Vuko.
Eh... Legio ogarnij się na koniec sezonu, ostatni raz w tym składzie.
Generał broni
 • 1 / 8
Trener zostanie szybko zwolniony.
Generał dywizji
 • 2 / 1
Chyba zakochał się w Vuko jako trenerze , ale w poniedziałek powie ,że go zdradził taktyką i grą bez napastnika ,że musi go zwolnić po tygodniu od podpisania kontraktu. Myślisz ,że kibice Legii to puste łby i wystarczy powiedzieć parę pięknych słów do kamery !Po co Ci mistrz jak Ciebie nie stać na trzech bardzo dobrych zawodników .Jak słyszę przymiarki transferowe naszego maga trenerki to nie wiem czy się śmiać , czy krzyczeć !!
Porucznik
 • 8 / 1
@Redakcjo
W C+ powiedział ZUPEŁNIE co innego. Dla kogo była ta wypowiedź? Już po cenzurze? Jeśli twierdzicie, że to wypowiedź dla C+, to chętnie wrzucę Wam na TT zapis audiowideo.
To, co napisaliście, to jakiś skandal!!!
Generał broni
 • 2 / 10
Bardzo dobrze napisali, nie ma się czego czepiać.
Nikt się nie godzi, ale musiałby się zdarzyć cud.
I nie chodzi mi o porażkę czy remis Piasta.
Chodzi mi o postawę naszej drużyny, niby chcą ale taka niemoc z nich wychodzi...
Jak tu wierzyć, że nagle pojadą z Zagłębiem pewne 2:0?
"Pięknie" rozegrałeś z Vuko ugaszenie nadziei w Iuriego.
Ot jak ojciec tłumaczący córce, że tą zabawkę ma jej znienawidzona koleżanka. (A to, że jest za droga nie ma żadnego znaczenia).

Zwolniłeś Pinto, bo nie godziłeś się ze stratą mistrzostwa. A on śmiał utrzymywać 2 miejsce w tabeli.
To teraz konsekwentnie zwolnij Vuko...
~Hubi
 • 1 / 1
Koncz wasc wstydu oszczedz.
Generał broni
 • 6 / 2
Jaki prezes takie wyniki. Weź wędkę jedź na ryby zostaw ten klub w spokoju amatorze.
Major
 • 0 / 0
Nie wiem czy można bardziej kompromitująco przegrać MP niż my w tym roku? Czy chcemy w tym zakresie pokonać ubiegłoroczny wyczyn Lecha?!
można jeszcze bardziej kompromitująco to MP wygrać.
Pułkownik
 • 4 / 1
Walcz Dario masz prawo walcz do końca, może nawet wyjdź na boisko. Pamiętaj jednak o jednym jak nie ściągniesz jednego, dwóch sensownych grajków na wczoraj to w następnym sezonie frekwencja na Ł3 wyniesie 10-12 tyś i będzie coraz gorzej. Na bazie chaosu, który nam zafundowałeś niczego nie sensownego nie zbudujesz
Nędza panie prezesie, nędza. Z sezonu na sezon co raz gorzej...