Dariusz Mioduski: Nie ma kasy, zaczynamy z poziomu zero

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

05-05-2017 / 08:44

(akt. 07-12-2018 / 10:34)

- Dziś widzę, że w ostatnim czasie klub nie działał, jak powinien. Funkcjonował sprawnie, ale tylko pozornie. W rzeczywistości nie było planu, organizacji pracy. Aby podjąć decyzję, zawsze trzeba było przyjść do prezesa lub wiceprezesa i oni mówili: „Zrobimy tak albo inaczej”. Działali intuicyjnie, bez odpowiedniego przygotowania. Byłem zszokowany, że niektóre działy nie mają budżetu. Tak można prowadzić mały klub w grupie 20–30 ludzi. Klubem, w którym pracuje kilkaset osób, do tego tak skomplikowanym jak Legia, nie da się skutecznie zarządzać w taki sposób. Nie ma czasu i możliwości, by każdą decyzję podejmowała jedna osoba po chwilowej konsultacji z drugą - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" prezes Legii, Dariusz Mioduski.

-  Sposób, w jaki pracujemy od miesiąca jako grupa daje poczucie, że będzie lepiej. Na obecną sy
tuację sportową nie mam wpływu, bo z powodu decyzji podjętych w poprzednim oknie transferowym mamy poważny problem z napastnikami. Moją rolą jest ustabilizowanie sytuacji od strony finansowej i organizacyjnej.


- Irytują mnie niektóre publiczne wypowiedzi na temat naszego stanu sportowego, bo szkodzą, mącą w głowach piłkarzy i odwracają ich uwagę od najważniejszego celu, jakim jest obrona mistrzostwa Polski. W rozmowie z Bogusławem Leśnodorskim padło m.in. stwierdzenie, że Michał Pazdan i Vadis Odjidja-Ofoe na pewno odejdą po sezonie. I to w momencie, gdy zaczynamy rozmowy z agentami i zawodnikami. To miesza im w głowie, a nam nie ułatwia negocjacji. Szkodzi też wydzwanianie i wysyłanie SMS-ów do piłkarzy oraz inne, niezrozumiałe dla mnie działania.


-  Nie mam problemu, by inwestować pieniądze, które mamy, a nawet zadłużać się, by podnieść jakość piłkarską, ale trzeba to robić w taki sposób, by nie zachwiać stabilnością klubu, jeżeli coś pójdzie nie tak. Z pieniędzy zarobionych w Lidze Mistrzów oddaliśmy ITI 20 milionów złotych, reszta rozeszła się głównie na wcześniejsze zobowiązania. W tym samym czasie zaciągnęliśmy zewnętrzny dług o wartości 30 mln zł.  Gdybyśmy nie dostali się do Ligi Mistrzów, klub miałby kilkadziesiąt milionów złotych zadłużenia wobec różnych instytucji i brak planu, jak go pokryć. Liga Mistrzów, z finansowego punktu widzenia, ustabilizowała klub. Dziś mogę powiedzieć: nie ma kasy, zaczynamy od poziomu zero, muszę się troszczyć o pomostowe finansowanie, żeby zachować bieżącą płynność, ale sytuacja jest stabilna. Daje poczucie bezpieczeństwa.  Kiedy poprzedni zarząd chwalił się rekordowym budżetem, sytuacja finansowa była tak trudna, że zarząd zdecydował o wcześniejszym spieniężeniu przyszłych rat za transfer Ondreja Dudy do Herthy. W ten sposób zgodził się na niższą kwotę niż ta, która wynikała z wartości kontraktu. Zakładałem, że w klubie będą jeszcze pieniądze na wzmocnienia... Ale ich nie ma.


Cała rozmowa z Dariuszem Mioduskim w dzisiejszym wydaniu "Przeglądu Sportowego".

Komentarze (327)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~A
 • 0 / 0
Biedaku jak nie masz kasy to jazda z Legii, po co chciales na sile miec klub jak jestes golasem???
~MARIOLA
 • 0 / 0
jeszcze kilka lat będzie tak mówił że spłaca ITI i ciągle są jakieś zobowiązania wobec kogoś a pieniądze będą spływały do kieszeni bo tak naprawdę nikt nie wie co kto komu winien. Marzenie o potędze na wiele lat spełzły na niczym
~mkl
 • 1 / 0
Jak będą prowadzić taką politykę to skończy się bojkotem. Wyprowadzenie 60 mln zł z klubu to zwykłe złodziejstwo. Płacą za to wszyscy zostawiąjąc kasę na stadionie. Ile można?!
~nikoo
 • 0 / 2
Najpierw mówi że na transfery pieniądze să(ostatni wywiad) a teraz że na nic nie ma pieniędzy. ALE jak może ich nie być? Sprzedaż Niko,Prijo,Beresia + kasa z CL.
To jak jest Panie prezesie?
~bodewin
 • 1 / 0
I to jest właśnie korpoludek ........ niestety, ale nasze Legię czekają ciężkie czasy :(
~Ech
 • 2 / 0
Pamietajcie ze to czlowiek z o wiele wieksza wiedza od nas.wiekszosc pewnie nawet nie rozumie o czym on gada mimo ze wywiad wydaje sie prosty.98% komentujacych tu ludzi obrociloby Legie w gruzy i bankructwo w ciagu paru miesiecy.
Generał dywizji
 • 0 / 0
On ten klub albo przebuduje, albo rozwali.
W tej części sezonu jak najmniej powinno być wywiadów o stanie klubu.
Wszyscy w klubie powinni się skupić na obronie tytułu MP. To jest najważniejsze, a ja odnoszę wrażenie, że u nas nie ma jedności.
~lob
 • 2 / 0
Też tak uważam...to co on teraz robi udzielając takich wywiadów jest chore i nieprofesjonalne...ale może o to mu chodzi ?
~Klon
 • 1 / 0
Kulczyk holding też rozwalił? Ludzie lodu, Mioduski ma opinię człowieka, który co nie dotknie to zamieni w złoto. Przecież nie wziął by Legii gdyby nie miał pomysłu
Major
 • 0 / 0
Błagam Cię porównywanie zwykłego biznesu do prowadzenia klubu piłkarskiego to taka różnica jak między wiosną a zimą. Już mieliśmy Miklasa i ITI którzy chcieli prowadzić klub na zasadach korporacyjnych i tu pan prezes nawołuje do tych samych czasów, chce żeby każda decyzja miała długą drogę decyzyjną a na końcu i tak wszystko przyklepie prezes,po co ten wydumany system, drogę decyzyjności trzeba skrócić do minimum, dyrektor sportowy i prezes i koniec. Zobaczymy wszystko już przy okienku transferowym,jak zrobią to lepiej i szybciej niż Leśny to Mioduski obroni swój styl zarządzania jeśli nie to będzie miał ciepło.
Major
 • 2 / 0
1) Mioduski kłamie, pieniądze są. 2) Mioduski mówi prawdę, pieniędzy nie ma. Jeżeli kłamie to po to aby usprawiedliwić brak transferów ewentualnie zwalić winę za niepowodzenia na poprzedników. Mioduski mówi prawdę. Pieniądze poszły na jakieś kredyty, na spłatę Leśniodorskiego i Wandzela albo na ITI. Jak jest naprawdę, nikt nie wie. Tak czy inaczej pan prezes dał sygnał, że będzie zaciskanie pasa.
~Hando
 • 1 / 0
ta to jest jak się leśnego i wandzla z kasy klubowej spłaca
Podporucznik
 • 0 / 1
Ufam panu Mioduskiemu, ma mój kredyt zaufania.
Chorąży
 • 0 / 3
aaa to cudownie! - giełdy zareagowały zwyżką akcji polskich firm a złoty umocnił swój kurs wobec euro, dolara i franka szwajcarskiego!!!!
Generał broni
 • 3 / 0
Nie, to trolle kibolskie zareagowały szczekaniem i kłamstwami, bo skończył się w Warszawie układ zarządczo-kibolski.
Podporucznik
 • 0 / 0
mallory

I po co ta uszczypliwość :-)? Dziecinne :-).
W kuluarach juz dawno mówiło się o tym, że jest tak jak obrazuje to teraz Mioduski. Jeden nie czaruje tylko mowi prawdę. Bogus i Wandzel przytulili grube mln za Legię i siedzą z boku, na piłce jak widać da się zarobic...
a biedny Mioduski został na lodzie. Straszne.
Major
 • 0 / 0
Jeżeli cokolwiek przytulili to dlatego że Mioduski ich wykopał i za to zapłacił. Oni nie chcieli odchodzić. Mioduski rozwalił układ. Pytanie, skąd wziął pieniądze na spłatę współwłaścicieli...
Jeśli ktoś został na lodzie to niestety Legia a nie pan X czy Y.

Nie chcieli odchodzić? Od wielu miesięcy patrzyli jak wziąć jak najwięcej i się ulotnić z klubu.
Tak jak napisał Kolega Misiek już przynajmniej od grudnia na korytarzach Legii mówiło się że kasy właściwie nie ma a oni w ramach tego na odchodne zafundowali Necida, Chuchwu i Jędrzejczyka. Przy tej trójce nawet truskawkowy zaciąg był wielkim sukcesem.
~lob
 • 1 / 0
"Pytanie, skąd wziął pieniądze na spłatę współwłaścicieli..." no jak to skąd...pożyczył od różnych funduszy, którym teraz będzie spłacał z procentami z zarobionych pieniędzy na LEGII...i tak karuzela z napisem LEGIA będzie się kręcić dalej...........
Chorąży
 • 1 / 0
"w kuluarach się mówiło" - a główny udziałowiec i szef rady nadzorczej siedział i patrzył......
Nie siedział i patrzył tylko od września mówił głośno że ta forma zarządzania i współpracy się wyczerpała.
~asad
 • 0 / 0
dobrze że świrekpierdolnietywampirek wszystko wie.
Starszy kapral
 • 2 / 0
Łyżeczką trzeba jeść, a nie łapać się za chochlę. Stare wraca ??
Chorąży
 • 0 / 0
Dariusz Mioduski juz jakis czas temu znalazl inwestora,opracowywany jest projekt dotyczacy zasad funkcjonowania w Legii owego inwestora.
Dlatego tez w wywiadzie Prezes Mioduski podkresla kilkukrotnie: « pieniadze sie znajda» !
~Kiks
 • 0 / 0
aż strach się bać
Podporucznik
 • 0 / 0
Owym inwestorem jest zapewne portal "Sympatią.pl"...
oooooo Gibon. Opowiadaj o transferach. Info z pierwszej ręki. Widzę że dobra zmiana Cie oszczedzila.
~rr
 • 0 / 2
Jak poprosicie bardzo to powiem Wam komu Pan Dariusz M sprzedał NASZĄ LEGIĘ
tzn stracił swoje udziały około 80%
Musiał ... bo poszła kasa na BL I Pędzlowatego ale i 3 działa poszla dla DM
I negocjują pozostałem 20%
Poproscie bardzo to Wam napisze
Major
 • 1 / 0
Robbson177.... idiota to Cie zrobil...

Jesli sie z kims nie zgadzasz to nie musisz od razu kogos obrazac... no ale widocznie innych argumentow nie masz... co do artykulu na weszlo jest tak tendencyjny jak wiadomosci tvpisss....
~rebe
 • 0 / 0
wypad tevalenowski lemingu pajacu z politykom
Podporucznik
 • 2 / 0
albo jak dawniejsze wiadomości z pułtuska
tendencjny.... każdy myślący człowiek widzi sprzeczność w jego wypowiedziach.
Są 2 opcje, nie ma innych.

1) Mioduski to jakiś amatorski właściciel. Jak można było nie wiedzieć, że kasy nie ma w klubie przecież miał 60% udziałów - to wersja Mioduskiego, która byłaby kabaretem po prostu

2) Mioduski kłamie wszystkich w żywe oczy. Legia zarobiła na LM 130mln złotych według forbes i kasy nie ma? Smiech na sali co za ściema
~Smajl
 • 0 / 0
jest jedna opcja-jesteś trollem który ciągle bluzga w kierunku Legii, jeszcze kilka kolejek i troche stonujecie...
~sas
 • 1 / 0
22 mln euro to nie 130 mln zlotych
Podpułkownik
 • 0 / 1
Atamhujatam
Chopin to lepiej weź się za fortepian
Spece od PR Mioduskiego nie próżnują.
Wczesniej ocieplali wizerunek, Miodek podkreślał jakim to ziomkiem Bogusia jest, teraz z kolei opluwa poprzedników, wmawia w ten sposób ciemnym masom, że brak transferów w przyszłym oknie transferowym to nie wina jego polityki zaciskania pasa i stawiania na "polska utalentowana młodzież", a wina właśnie rozrzutności i amatorki poprzedników.

Kilku glabow na pewno nabierze, tak jak nabrał poprzednim razem. Niestety.

A mi się już kurcze nie chce patrzeć na tą zakłamana, sterowana przez speców od PR, gębę. Boję się, że naprawdę chude lata przed nami...
~mm
 • 0 / 2
Pozdrawiam frajerów co już zwatpili w majstra. Mogą sobie kibicować np w Parzęczewie. To jest eklapa i gra się do końca ciule
Chorąży
 • 2 / 0
o majstra to walczą w Posraniu....
Starszy kapral
 • 2 / 0
Haha mallory mistrzowska riposta :D
~Bitka
 • 1 / 0
Ja myślałem że majster to jest na budowie.
~z wawy
 • 0 / 0
niniejszy news ma także dobrą stronę a mianowicie oznacza, że DM sprzeda klub lub pozyska do niego inwestora z kasą. Tak jak pisano wielokrotnie MD nie zaryzykował własnej kasy w wykupie mniejszościowych co było oczywiste. wykupił kontrolę bo była taka możliwość a mając 100% łatwiej się negocjuje i tyle.

Bądźmy dobrej myśli, akcje (L) są już w innych rękach i stanowią zabezpieczenie pożyczki za którą wykupiono Leśnego i Wandzla. Do całości trzeba dorobić trochę dramatu. dać wywiad w odpowiednim momencie i tyle
Marszałek Polski
 • 0 / 0
LLEGIA
A nie mówiłem, że pomogą :) nawet ze spalonego:)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
kur.wa mać
Generał dywizji
 • 0 / 0
jammm dlatego czekajmy do końcowego gwizdka bo widzisz jak jest .... a Korona to jeden z zespołów z którymi jest szansa straty punktów więc Korona do boju :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
remis jak dowiozą będe zadowolony:)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
i ok:) remis dobry
Generał dywizji
 • 0 / 0
też tak uwazam choć Korona miala piłke meczowa w końcówce ale jest dobrze. Teraz najwazniejsze czyli 3 pkt w Szczecinie, oby !
Marszałek Polski
 • 0 / 0
3 punkty w Szczecinie i znowu wszystko będzie zależeć od nas:)
Generał dywizji
 • 0 / 0
dokładnie :)
~ma(L)bork
 • 0 / 2
taa nie ma kasy....
~maciek d.
 • 2 / 0
jaki wysyp nowych nickow, co jeden to...glupszy
Generał broni
 • 0 / 3
Jedno jest pewne piłkarze zarobili 80 milionów i co? Ktoś podpier...ł.
Pewne jest że jesteś trollem zalewającym LN i wyrzutem sumienia moderatorów tej strony.
swirek a kto cieszyl ze zwolnienia Czerczesowa?
Generał broni
 • 0 / 3
Czasami wypowiada się też świrwampir tzn potrafi tylko obrażać innych a już z sensem to zero tekstu.
Cytuję legendarnego Misia:

Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział!Miodek : Powiedz mi, po co jest ta akademia ?
Bogus: Właśnie po co?
Miodek: Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ta akademia ? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa Legii . To jest akademia na skale naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tą akademia? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest akademia społeczna, w oparciu o fundusze europejskie.
~J27
 • 0 / 4
Doskonale analogia!
Sierżant
 • 0 / 3
10/10
Młodszy chorąży
 • 0 / 5
Tak zastanawiam się czy byłoby możliwe wykupienie Legii przez nas kibiców. Myślę że uzbieranie odpowiedniej kwoty byłoby możliwe. Ale nie wiem na jakiej zasadzie wybierano by prezesa i zarząd, ale to wszystko jest do ogarnięcia. Jak na razie Legia jest systematycznie okradana, bo tym ludziom nie zależy na Legii tylko na kasie. Ps. pieniędzy nie mógłby zbierać KOD:)
Generał dywizji
 • 0 / 0
Po części trochę to robili kibice wisły bo już zbierali 2 razy kasę na pomoc klubowi i nawet nie mała kase uzbierali. Oczywiście to zupełnie inna sytuacja ale taka namiastka tego o czym napisałeś. Na dzis jednak przejęcie klubu przez kibiców nie jest mozliwe wg mnie realnie.
No jakby zbierał Rydzyk z Jarkiem to by dopiero kasa się zgadzała:)

K...a jakie wykupienie przez kibiców?!
Dzisiaj nawet na standardy LN mamy wysyp kretynów.
Generał broni
 • 0 / 2
Jarek nie zbierał nigdy tylko dawał póki co majątku niema, nie tak jak KODomity okradający puszki lub mafia POjebaxdcow.
~rec
 • 0 / 0
Ochłońcie...przecież Mioduski wysyła sygnał do agentów piłkarzy którzy potencjalnie mogliby u nas grać, że nie będzie przepłacania za nowych zawodników tylko dlatego że obłowiliśmy się w LM. Taka strategia biznesowa po prostu.
Jak tak dalej pójdzie, to serio będziemy stać przy autostradzie i spoglądać z nadzieją na przejeżdżające tiry.
~Czaro1987
 • 0 / 1
Wy z Poznaniu macie różne ciekawe pomysły , nic mnie nie zaskoczy :-)
Kapitan
 • 0 / 5
Niestety ale Legia zmierza w kierunku Wisły. Kilka świetnych lat, ciekawe transfery, kilka sezonów z rzędu fazy grupowe pucharów a teraz nadejdą chude lata. Przychodzi moment, ze klub tak jak Legia nie jest w stanie zarabiać na siebie hajsem z karnetów szaliczków, koszulek. Taki klub potrzebuje inwestora. I to nie kolejnego Leśnodorskiego czy Mioduskiego. Bo, owszem, są to ludzie którzy mają pieniądze ale nie takie zeby dokładać do klubu. Nie rozumiem troche tego dlaczego zaden polski miliarder nie kupi Legii badz jakiegokolwiek innego klubu. Przeciez piłka nozna dzisiaj, posiadanie klubu to mega interes. Na zachodzie miliarderzy inwestuja w kluby. Legia bez inwestora / sponsora niestety nie pociągnie.
Przykro a zarazem emocje buzują jak się myśli co za chwilę czeka ten klub. Na dwieście procent latem odejdzie Vadis i to pewnie za śmieszne pieniądze. Prawdopodobnie tez Pazdan, Gui, a jak to w Legii bywa napewno ktoś zgłosi się po jeszcze kogoś tak jak to było np z Lewczukiem. Szkoda.
Kapitan
 • 0 / 0
Oj widze #prawdaboli
Żadna prawda. Po prostu zostałeś rozgryziony i większość użytkowników już wie, że jesteś zawszonym, cuchnącym szczurem, który podszywa się pod kibica Legii. Widać to od jakiegoś czasu.
Kapitan
 • 0 / 3
A no tak zapomniałem ze na tym forum któś kto nie lize czterech liter prezesom, klubowi, userom na forum i obiektywnie patrzy na sytuacje w klubie to troll z Poznania XD ja pierdole skad wy sie bierzecie ludzie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Karis ty naprawdę uważasz że od pie4dolenia gdzieś w necie zależy wynik finansowy dość dużej spółki w realu?
No to powodzenia, pisz dalej.
~Podaj nick
 • 1 / 0
Panie Mioduski ja z innej beczki pytam jeśli p. Lesnodorski mówi , wypowiada się o Pazdanie i Vadisie ze odejdą coś bełkocze o umowach ustnych a tak mówi i szkodzi Legii , zgarną z kolesiem miliony to pytam co on jeszcze robi w Legii ? . Dalej dlaczego pan jako większościowy udziałowiec nie kontrolował finansów ? Tyle pytań ale dla mnie największym sabotażem było sprzedanie dwóch napastników Niko miał obiecane ustnie przez prezesa wcześniej że zostanie wolną rękę a Priojo niby kontuzja i podchody pod prezesa Leśnego , porostu go testował . Teraz widać jak działał nasz Lesny prezes , dla mnie na wariackich papierach , co nie zwalnia obecnego prezesa p. Mioduskiego od amatorszczyzny jaką tolerował . Lesnego dawno nie powinno być nawet w pobliżu Łazienkowskiej 3 . Co uzasadniam ; kominy płacowe ,mega drogi Jedza , sprzedaż dwóch mega napastników jak na Legie a co gorsza sprowadzenie totalnych niewypałów oprócz Nagiego , na koniec wyprowadzenie naście milionów wraz z poplecznikiem z Legii . Sumując to się godzi pod prokuraturę a nie pracę w zarządzie p.Leśnego panie Mioduski czy pan jest dalej ślepy ? . Pozdrawiam Władek
~dw
 • 0 / 0
Nie ma kasy ponieważ najpierw pożyczył na spłatę BL i MW, żeby nie było że z kasy klubu a teraz jak juz sam zarządza to może wziąć kasę klubowa i spłacić to co pożyczył.
~Iks
 • 0 / 0
To może warto sprzedać kogoś "drogiego" może Hamalainena? Albo kilku słabych: Kopczyński, Masłowski, Langil, Sulley
~LLL
 • 0 / 0
No cóż wygląda na to że wywieszamy białą flagę. Każdy z naszych bardziej wartościowych piłkarzy pomyśli po przeczytaniu tego wywiadu : skoro nie ma kasy to czas spadać stąd. A jak zawodnik teraz myśli o odejściu to czy zagra na 100 lub 120% w ostatnich 6 meczach?
~bk
 • 0 / 0
czekam na normalność...normalność taką ,że Prezes ujawni wpływy i wypływy z kasy Legii...nomalność, jaką będzie przejrzysty budżet z którym będzie mógł zapoznać się każdy z nas kibiców i widzieć jakie są wydatki na utrzymanie graczy ,zarządu ,pracowników itp,itd.
Jak klub ma być przejrzysty i transparentny to bez tego się nie obejdzie.
Tylko czy na tym polega biznes pt Legia...? Czy biznes i emocje kibiców to to samo?
Major
 • 0 / 6
Mowilem to juz wczesniej wiec tylko powtorze... dalsze rzady Lesnego i Wandzla doprowadzilyby ten klub do ruiny.... awans do LM, gigantyczna jak na polskie warunki kasa, budzet najwiekszy od lat, a oni sprzedaja caly atak za grosze...
Przeczytaj to sobie idioto artykuł na weszło.com. Pinokio miał wgląd we wszystkie procesy operacyjne. Ten złodziej w każdym wywiadzie mówi co innego. W życiu prawdy nie powiedział.
Jest tak jak myślałem i pisałem. Pan M. jest typowym przedstawicielem polskiego (pożalsię Boże) byznesmena. Oszczędność, oszczędność i jeszcze raz oszczędność w firmie- a najprościej na ludziach (piłkarzach) ale nie u siebie w portfelu. Legia ma służyć do zarabiania pieniędzy a nie zdobywania mistrzostwa - bo to kosztuje.Także po 7 latach tłustych przychodzą panowie niestety 7 lat chudych.
Major
 • 3 / 0
weszlo.com/2017/05/05/dariusz-miodu ski-czyli-nowy-mistrz-kon sekwencji/

Polecam.

Mioduski rozwalony.
~hen ryk
 • 2 / 0
Stanowski to kumpel Leśnego. Każdy przeciek Leśnego leciał do Stanowskiego. sztama i tyle.
Major
 • 0 / 1
Jak przeczytasz ten tekst totalnie obiektywnie to nie wyda Ci się dziwne te zmienianie zdania co miesiąc?
Generał broni
 • 0 / 2
Wystarczy, że zacytowali wywiady z ostatnich 3 miesięcy, jedno zdanie przeczy drugiemu, Mioduski to ściemniacz pierwszej wody.
Generał
 • 1 / 0
Hmm może musi je zmieniać bo jak mówił BL wszystko sie zmienia z dnia na dzień bardzo dynamicznie.
Nie na darmo dałem mu przydomek : Pinokio.
~oloITI
 • 1 / 0
Mnie tylko zastanawia jedna kwestia. Spłata długo wobec ITI. Logicznie, gdyby ten dług został spłacony, skoro już o jego istnieniu wiedzą, to już dawno byśmy o fakcie jego spłaty usłyszeli. Skoro nikt nie chce podawać żadnych informacji, to jest to dla mnie intrygujące.

...a co jeżeli... wszystko było sprytnym zabiegiem, a kwota transakcji -. zakupu Legii przez BL i Dm, to była gruba kasa w setkach milionów euro - nie z ich kieszeni, bo przecież jej nie mieli -. tylko rozłożona na raty na najbliższe 20-30 lat ?

Czy iti nie zrobiło nas w bambuko w ten sposób ? Czy ono nadal, może nie na papierze, ale w ten sposób nie jest właścicielem Legii i wszystkich pieniędzy które ta wygeneruje przez najbliższe x-xx lat ??

Pomyślcie:
- kupili klub nie mając pieniędzy
- ciągle coś płaca na iti, a kasy nie ma
- nikt nie chce podać szczegółów transakcji, wszystko super tajne
~pasek
 • 0 / 0
Mioduski i Lesnodorski to słupy Waltera,wykupuja sie za klubowe pieniadze,czytaj wyprowadzaja kase z klubu.
Szeregowy
 • 3 / 0
Pan Mioduski tym wywiadem pogrążył się już do reszty. He he prawdziwe wejście smoka panie prezesie. Skoro do tej pory był głównym udziałowcem to nie wiedział co się dzieje w klubie? Nikomu nie zlecał żadnych audytów że teraz jest wielce zaskoczony? Jaki ciemniak w to uwierzy? Nie chce snuć insynuacji ale wydaje się zasadne pytanie zadawane przez kibiców na legijnych forach czy to nie jakaś wielka ściema i czy ktoś na naszym klubie nie kręci jakiś swoich niejasnych interesów. Nie ma co się dziwić bo jak tyle milionów z LM w tak krótkim czasie się gdzieś rozpłynęło i całą zabawę zaczynamy od zera?
magic, berg (ten nasz as forumowy) wierzą. Leśniodorski okradl biednego Mioduskiego, który działa charytatywnie.
Major
 • 1 / 0
Robson jak mam z toba dyskutowac, jak ty intelektualnie jestes kilka poziomow nizej ...
~Kosssssa
 • 1 / 0
Ludzie ogarnijcie sie to nie sa wasze sprawy! Wy macie kibicowac, zdzierac gardla i robic wszystko by Legia byla WIELKA!!! Nie takie kryzysy ten klub przecjodzil, bedzie dobrze bo musi byc dobrze!!!
Generał broni
 • 0 / 0
No właśnie ta patologia na tym polegała, że kibole mieli szeroko rozumiany układ ze sprzątniętym przez DM zarządem i nigdy się ze zmianą właścicielską nie pogodzą. DM jest dla nich wrogiem z tego powodu, że ten układ przerwał. Do usranej śmierci będą szczekać na niego na forach w odwecie. Ale ta patologia to już historia na szczęście!
~fan Kazimierza D.
 • 0 / 0
Po co on udzielał wywiadu? Teraz, kiedy jest końcówka sezonu.On jest chyba chory. A teraz z innej beczki. Do tych którzy liczą tylko wpływy do klubu. Czy blisko 200 osób pracujących w Legii to wolontariusze? A podatki płacimy czy nie? A ZUS i inne kliniki to za darmo? A ochroniarze to za darmo?A m.st Warszawa nie zabiera kasy?. A stroje sportowe, odżywki, garnitury, hotele to za darmo? Nigdy nie dowiemy się jaka jest prawda. Był sobie Polak,Żyd i Niemiec i nie mieli nic. Powodzenia.
Któryś z panów dziennikarzy, to mógłby zadać jedno konkretne pytanie panu Mioduskiemu - co oznacza, że Legia jest na zero? Czy ma jeszcze jakieś zobowiązania do ITI czy jakiegoś innego dziadostwa? Czy to zero oznacza, że startujemy bez jakichkolwiek zobowiązań?
Generał dywizji
 • 0 / 0
Dokładnie a tak dalej nic nie wiemy. A te pytania wydają się oczywiste i wymagają konkretnej odpowiedzi. Dodałbym jeszcze pytanie zeby powiedzial na co poszlo 80 mln z LM plus chocby tylko kasa z zimowych transferów z klubu. Wiadomo że bez szczegółów ale co pochlonelo ponad 100 mln PLN ?
Dziennikarze najpierw trąbili o budżecie 250 mln a teraz siedzą cicho. Nikt nie chce popaść nowym władzom a każdy chce newsy.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ok Robson ale mowimy o rozjezdzie w kasie ogromnym ! Kurde o 500+ piszą non stop a podstawowych pytan o kasę nie umieją zadać? I OK rozumiem tych co będą czekali na przecieki transferowe itp ale sa dziennikarze inni bardziej poważni i nie pytają? Na pierwszy rzut oka zachowując proporcje to wypowiedź BL w stosunku do DM o finansach to drugie amber gold normalnie
@LLEGIAA

O tym gdzie jest kasa, to powinien powiedziec audytor.
Tylko naprawde my kibice chcemy wiedziec, czy klub ma jakikolwiek balast. Jezeli nie, to i tak, te ostatnie kilka lat bedzie na plus, bo w koncu oderwalismy ostatnie macki ITI.
Generał dywizji
 • 0 / 1
Ratmsoad
Ale audytora na teraz może powołać tylko Mioduski bo to jego klub. Pewny jesteś ze ITI jest splacone? Tak mówił Leśny a Mioduski wprost o tym nie mówi. Wszyscy kochają tą naszą Legie a kasę ślicznie z niej ją dla siebie wprowadzają...
Llegiaa

Dlatego boję się, że nigdy nie dowiemy się jak jest naprawdę. Czytałeś to?:
weszlo.com/2017/05/05/dariusz-mioduski-czyli-nowy-mistrz-konsekwencji/

Co jak co, ale w tych wypowiedziach pełen Monety Python.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
a czytałeś ostatni wywiad Mioduskiego, czy tylko przeglądałeś? Tam wyrazie jest napisane, że cytuje" Z pieniędzy zarobionych w Lidze Mistrzów oddaliśmy ITI 20mln złotych, reszta rozeszła się głownie na wcześniejsze zobowiązania. W tym samym czasie zaciągnęliśmy zewnętrzny dług o wartości 30mln zł."
Generał dywizji
 • 0 / 1
czytałem i sam nie wiem co sądzić, Stano to kumpel Leśnego to co ma pisac z drugiej strony jak od niego lata dostawał info o transferach itp
Ja nie miałbym problemu gdyby Leśny i Wandzel dostali po te 19 mln ale Legię zostawili w rozkwicie finansowym, z odjazdem całej lidze na lata świetlne ale jak jest tak jak mówi DM to wszyscy tak Legię kochają, naja w sercu ale kasa się zgadzać musi.
Ja wiekszość swojego stażu kibicowania widziałem brak sukcesów u nas na dłuższą mete poza erą Romanowskiego i teraz Leśnego więc patrze też na to inaczej choć wiadomo ze chciałbym aby sportowo było conajmniej tak jak ostatnie 5 lat.
Sam nie wiem co o tym sądzić, chciałbym mieć wgląd w bilansk klubu, jego wszystkie zobowiązania,stany rachunków, przepływów finansowych bo wtedy wyrobiłbym sobie własna opinię a tak jesteśmy karmieni tym czy jesteśmy i codziennie nie wiemy jak jest poza tym że sportowo ta runda jest słaba i kadrowo napastnicy) żenująca mimo odrobienia ogromu straty ale jednak w większości jesienią ....
Plutonowy
 • 1 / 0
Ale po co wam ta wiedza. Czy mamy dług u ITI czy nie. Zastanówcie się.
Jeśli mamy to czy to znaczy że nie będziecie przychodzić na stadion. A może zrobicie na trybunach zrzutkę. Chyba nie. Na razie jedyna zrzutka to ta co kolejkę robiona przez panów od rac na ukochany PZPN.
jammm

Zaraz zaczniemy sie licytowac na zera ktore byly wydane na to lub na tamto. Ale najwazniejszy news, przy tych 20mln dla ITI, to powinno byc przy okazji informacja - nic już im nie wisimy. A tak po letnim okienku, albo (daj panie Boże) po kolejnym MP i awansie do LM, znów uslyszymy, że 20 baniek poszlo do ITI lub innego pasożyta.
Co do artykułu weszło to naprawdę fajny. Wyciągneli wnioski z wypowiedzi Mioduskiego. Jak chłop ma problemy z pamięcią i nie pamięta co mówił miesiąc, albo dzień temu to niech zatrudni gościa od PR i on mu takie gafy będzie pilnował.
A tak mamy chaos informacyjny i nie wiemy jak naprawdę jest. Wczoraj, czy przedwczoraj slyszeliśmy, że mistrzostwo i stać nas na 3 kolesi z kontraktem 1mln euro. Dziś słyszymy, że w kasie jest zero i ne ma nic. O co kaman??
sam65

No jak to po co nam ta wiedza? Przynajmniej bedziemy wiedzieć, czy nasz klub ruszy do przodu, czy też staniemy w miejscu. Bo po skoku na LM miał u nas być polski Bayern, a tu d.u.p.a.
Generał dywizji
 • 0 / 1
sam65

przychodze już od 35 lat i bedę przychodził dalej bo ja przychodze dla LEGII WARSZAWA a nie jej prezesów, dyrektorów itp

Tylko jak się z czymś utożsamiasz chciałbyś znac prawdę i nie być oszukiwany, tyle i aż tyle ....
Marszałek Polski
 • 0 / 0
panowie pewne jest jedno, jeśli przyjdzie sukces sportowy, czyli mistrzostwo zobaczymy wtedy w jakim kierunku idzie Legia. Nie rozumiem, po co Mioduski zaproponował prezesowanie w radzie nadzorczej Leśnemu skoro dalej nie idą w jednym kierunku.Temat należy zamknąć i wydawało mi się, że po 20 marca tak się stanie, natomiast mamy 5 maja i dalej te same pytania , te same kłopoty te same spory. Panowie my walczymy o mistrzostwo a nie o to czy Mioduski jest ok, czy Leśny. :):)
Generał dywizji
 • 0 / 1
jammm

walczymy tylko widzisz jak to wygląda na boisku, niestety na podobnym poziomie co za kulisami w środku w klubie. Sercem cały czas liczę ale rozumem wg mnie mistrza niestety nie obronimy w tej formie i w tym składzie. Proszę proszę obym strasznie się pomylil i bylo jednak inaczej .....
nam zostało tylko zdzierać gardło do końca, nic więcej zrobić nie możemy
Marszałek Polski
 • 0 / 0
szarzy ligowcy nam pomogą, z tym że my też musimy zacząć grac:)
Generał dywizji
 • 0 / 1
oby choć przede wszystkim musi sie spełnić punkt że my zaczniemy grać i wygramy wszystko do końca bo to warunek konieczny
Generał broni
 • 8 / 0
No tak, Mioduski przejął klub po to aby na nim umoczyć i spuścić go do pierwszej ligi. No faktycznie Legia jest mu w takim wydaniu do szczęścia potrzebna jak cholera i jest to jego cel życiowy :sarkazm:
Czy wy naprawdę myślicie, że to jest jakiś skończony jełop i nie wie co robi??? Really?
Kto zrobił rozpierduchę z przejęciem Legii? Nie czasem Leśny i Wandzel? Pewnie jakby ci dwaj dżentelmeni Legie przejęli to byłaby to dziś kraina miodem i mlekiem płynąca? Prawda? Bo Leśny z Wandzlem nie żyli ponad stan i mają w ch..j własnej kapuchy, którą by wpakowali w Legię, nie?
No własnie ... dzięki Legii maja dziś w ch...j kapuchy. Może to komuś da w końcu coś do myślenia.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Masz słuszność. Właścicieli było trzech, dziś każdy mówi swoje. Ale faktem jest, że to Mioduski ostatecznie zainwestował swoje pieniądze, żeby pozbyć się duetu L/W. To on dołożył do interesu. Nie wierzę, żeby teraz chciał na nim stracić obniżając prestiż Legii. Ale będąc prawdziwym biznesmenem (a nie szemranym), Chce wprowadzić zdrowe zasady finansowania. Nie jest wiecznym Swiętym Mikołajem. A tamci dwaj Panowie przytulili po "kilka" baniek i jeszcze się żalą jak to oni zdrowie na Legii stracili.
~ja
 • 0 / 1
hahaha
Przez lata było tyle pie... jak to drużyna, która wejdzie do LM nie odjedzie innym.
Weszliśmy do LM zarobiliśmy na tym w sumie około 100 mln zł i się okazuje, że ... tej kasy nie ma.

Tutaj moja prośba do wszystkich matołków, którzy ciągle gadają kogo to sprzedać to będzie kasa i kogo my nie kupimy. Nie nie będzie!
Jak ktoś jest kibicem Legii to nie ma prawa chcieć sprzedać dobrego piłkarza, bo tej kasy nigdy nie było i nigdy nie będzie.

Tyle bylo gadania, a teraz kasy z LM nie ma, a nikomu nie odjechaliśmy wręcz przeciwnie wygląda na to, że to mistrzostwo odjeżdża nam.
~z wawy
 • 0 / 1
Przygotowanie do sprzedaży (L) czas zacząć
~l3xyl3x
 • 0 / 1
Pierdoli jak potłuczony i znowu zadłużył klub na bieżącą działalność na 30 mln złotych i to pewnie w ITI!!! Jak mozna po awansie do LM mieć długi? Czy ten klub musi być okradany ze wszystkich pieniędzy jakie zarobi? I Mioduski mówi, że nie ma na zwmocnienia. Za Leśnodorskiego chociaż mieli kasę na piłkarzy chociaż tez cały czas gadali o długach. Nie wróży to nic dobrego mojemu ukochanemu klubowi a szkoda, bo drugiego takiego prezesa jaki był dłuuugo nie będzie i takich napastników jak Nikolic i Prijovic też nie. Bylismy juz na poziomie gdzie goliliśmy ogórków po 5:0 a teraz drzymy o obronę mistrzostwa od czego Miodek umywa ręce. No sorry, ale przez te kilka lat co on był w klubie współwłaścicielem to nie wiedział co się w nim dzieje? I pewnie kupił bankruta? Hahahaha! Ja się nie dam nabrać!
Major
 • 3 / 0
:).

Któryś kłamie.

Który?

Bawimy się.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Słusznie. My się bawimy w zgadywankę, a decyzje podejmuje ten kto płaci. I tak ma być!
~ddd
 • 0 / 1
wiele jest niewiadomych. jedna z nich to ebebnge. Generalnie jest tak że jak do firmy przychodzi nowy prezes to pracowników zwykle to nie dotyka albo ich nie obchodzi. A tu z góry było powiedziane że odejdzie jak się nowy prezes ziści. Przypadek? jakaś gierka? Podobno był to gość co robił dużo dobrego ,więc co się takiego stało że on od razu zadeklarował odejście z klubu z którym był związany? o co tu chodziło? Mieli personalniew na pieńku? nie ta liga chyba? Ciekawy temat. Interesuje mnie gdzie teraz bebenge wypłynie.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Bardzo dobrze , że nastał Mioduski. Bo jak tak bardzo kibicowaliście Leśnemu i Pędzlowi to poczytajcie więcej co to za ludzie. Legia przez wiele lat żyła na krechę. Pewnie , że szkoda pieniędzy z Ligii mistrzów ale to było jedyne rozwiązanie żeby wszystkich pospłacać i wyjść na zero. Pieniędzy na wypłaty dla zawodników nie zabraknie. Jeśli Legia ma nie zdobyć MP co jak widzę wielu jej tego życzę to pytam się kto? Pyra poznańska? Baba Jaga ? nie róbcie jaj. mamy na tyle silnych potencjał , że zdobędziemy MP. TYLKO LEGIA.
~Marianna z marymontu
 • 0 / 0
Chlopie, potencjal nie gra.. I tyle odnosnie Twoich wypocin.
Sierżant
 • 0 / 1
"Komu opchnie klub?"
No, właśnie.
Niech opchnie jak najszybciej - komuś kto MA pieniądze i POJĘCIE o prowadzeniu klubu piłkarskiego.
Ps.
LEGIA ma markę, nie na miarę Realu, MU czy Juve, ale w Europie Środkowej ma i to nie podlega dyskusji.
LEGIA ma fanów z pewnością nie gorszych i mniej wiernych niż kluby wymienione powyżej.
LEGIA ma potencjał.
Mam nadzieję, że w końcu przestanie być zabawką kolejnych ludzi, którzy chcą spróbować "przy futbolu".
Mam nadzieję, że mocno stanie na nogach.
~dzidasek
 • 0 / 1
już opchnął 3/4 udziałów, za co zresztą spłacił resztę trio. "Kumaci wiedzą i pozdro dla nich" :)
~lopez
 • 1 / 0
Jezeli Jedrzejczyk ma kontrakt 800tys. Euro to o czym tu gadać.
~xxx
 • 0 / 2
obiecywali ze zdobędą mistrza będą transfery
przyszedł hasi :D
i ściagnął przeciętniaków...okazało się ze ofoe to " gwiazda polskiej ligi "
mule..- przeciętnie może z realem zagrał mecz życia
i langil ....wtopa...
radovic ? który nie pamiętam kiedy trafił
ale 4 te transfery to nie były wzmocnienia na mistrza na ligę mistrzów :D
cudem wypalili...
ale to nie było ze przychodzą 4 gwiazdy....
nawet 1 nie przyszła :D

Mieli kasę z ligi mistrzów obiecywali bajern :D skończyło sie bajern fullem odpadli bez napastników życzę by legia nie zdobyła mistrza może wtedy kogoś sprowadzą sensownego Czerszesow by nazwał letnie i zimowe wzmocnienia pośmiewiskiem
hamalajnen , radovic , giulerme ich czas już minął nawet nie umią trafić do bramki. Może jak nie zdobędą mistrza sie obudzą żę nie tylko należy nabijać kasę ale zrobić transfery.
~mar
 • 1 / 0
Jeśłi Leśny dał za Borysiuka 1.3mln Euro to faktycznie skandal
Major
 • 7 / 0
Żałosna wypowiedź wlasciciela.Wykupił najwiekszy klub pilkarski w 38 mln państwie mający tysiace fanatycznych kibicow i rozpoznawalna markę po tym,jak przez kilka lat był w nim najwiekszym współudziałówcem.Co roku minimum raz byl przeprowadzany wnikliwy audyt niezaleznych firm oceniajacych kondycje finansowa firmy ,jej organizacje, prognozy rozwojowe i zawsze chwalono sie wynikami.Nikt mi nie wmówi że współudzialowiec ktory zyje w swieci biznesu nie wie jak wyglada organizacja pracy, struktura organizacyjna i wreszcie budzet dzialow w jego firmie.Jesli sport nie jest jego pasja to podchodzi do sprawy czysto biznesowo i nawet jesli bylby Nikodemem Dyzmą to ma swoich ludzi ktorzy strzega kazdej jego zlotowki.Kupil klub na swoja wlasnosc i nie wiedzial ile kasy zostało na biezace funkcjonowanie,na inwestycje?Zakladajac ze startuje od zera bo to co zyskiwal za ostatnie lata,poszlo dla dwoch wspolnikow to oczywistym sie staje ze kupil klub zasadniczo nie dla jego wielkosci ale dla maksymalizacji zysku.Kilka dni temu mowiac ze beda wzmocnienia w przypadku mistrzostwa dal wyraznie sygnal przecietniakom ze jak sie beda nazbyt starac to w przyszlym sezonie moze nie byc dla nich miejsca w druzynie.Juz lepiej wlasciciel zamilkl a nie pierdzilelil farmazonów jak stara płaczliwa dewota.
Generał broni
 • 3 / 0
Mioduski przygotowuje powoli kibicow na chude lata tak to wygląda niestety , jedyna nadzieja ze znajdzie inwestora
Ja się cieszę, że ta wypowiedź wyszła na światło dzienne bo teraz widzimy biało na czarnym i czarno na białym jakie plany ma ten gość. Boje się, że zniszczy Legie :(
Generał broni
 • 0 / 4
Josbery dzięki za zyczenia ,pozdrawiam
Lech Poznań 2011-2015. Niczego więcej się nie spodziewam. Jego wypowiedzi i wizje to jakby do blendera wrzucić podejście do piłki i wypowiedzi Rutkowskich, Waltera, Kosmali, Miklasa i zmiksować.

Wytłumaczenie już na wszystko ma gotowe, ale można to było wywnioskować po tym, co pisali na stronach dotyczących Legii i mediach społecznościowych wynajęci przez jego obóz spece od buzzmarketingu. Narracja już dawno została ustalona, a on sam ma się jawić jako wjeżdżający na białym koniu wybawca, któremu mamy dziękować, że Legia w ogóle będzie istnieć. A wszystko co złe to przecież nie on, bo przecież nie wiedział, jak klub był zarządzany. Biedaczek. A świstak siedzi. Niech lepiej powie w tych wszystkich wywiadach, ile jeszcze pozostało do spłaty ITI, bo mimo bajek o ich spłacie, do końca daleko.
Generał broni
 • 0 / 3
Josebry sory za pomylke , pisze z telefonu
Porucznik
 • 0 / 1
"Ty nie masz nic, ja nie mam nic ale razem mamy tyle żeby zbudować fabrykę" - i oto na naszych oczach jak w "Ziemi Obiecanej" pan Dariusz nabył klub nie angażując środków własnych. W każdym razie ja nic o tym nie wiem. Spłacił dług z tego co klub zarobił - 20 mln dla ITI, spłacił zobowiązania 30 mln (? nie wiemy o co chodzi - z instytucji finansowej "x"?), spłacił udziałowców dając im 38 baniek...I mówi, że zaczyna od zera. Mówi bo różnica jest taka, że klub jest jego. A wartość klubu wg. analityków to ok. 250 mln zł. A to daleko od zera. Dla nas kibiców od zera bo nie ma szmalu na sport. Mówi, że kasy brak ale sytuacja jest stabilna. No i teraz bez tego zarządu, który wygenerował jednak te wszystkie pieniądze i sukcesy - ON - zrobi porządek. Tamci nie mieli strategii i planów a ON ma. Będzie akademia ale bez kasy będzie trudno, może w przyszłym roku wjadą koparki. Zorganizuje finansowanie jak da radę. Wcześniej nie miał wpływu na nic bo był większościowym właścicielem a teraz ma na wszystko bo wyciął pozostałych. Jest ktoś wierzący w te brednie? Może już przestanie robić kabaret i powie komu opchnie klub? Bo, że to zrobi jestem pewien. Inaczej po co by gadał, że nie ma kasy? To pomaga firmie jaką zarządza?
~LeBemis
 • 0 / 0
Co za pierdoły człowieku opowiadasz!!! Pokaż mi tych analityków co wyceniają klub na 250 mln zł. Jak ich nie masz to pier...ol tylko lepiej lekcje odrób.
Sierżant
 • 3 / 0
W świetle wypowiedzi czy też "ekspiacji" prezesa Mioduskiego zaczynam nieco inaczej postrzegać ostatnie wyniki i brak spójnej gry Legii.
Obym się mylił, ale czyżby Pan Mioduski zastosował swoistą antycypację ewentualnego braku MP w sezonie 16/17?
Winni będą wszyscy, tylko nie on????
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Bardzo trafna ocena pracy Leśnodorskiego. To zespół utworzony na wiosnę przez właśnie Leśnodorskiego. To jak będzie wyglądał zespół Mioduskiego zobaczymy na jesieni.
Generał broni
 • 0 / 0
"Mistrzostwo skutkuje dla klubu ujemnym bilansem finansowym , bardziej oplaca się nie być mistrzem " dalej dodaje ze to jednak bez znaczenia , ale pokazuje sposób myslenia . I z taka filozofia działa na niwie sportowej , dramat
Major
 • 0 / 0
Kostia, coraz wiecej Cie na forum a to chyba oczywisty znak ze zdrowiejesz. Pozdrowienia dla Ciebie i zyczenia mistrzostwa dla wszystkich kibicow naszej Legii.
Chorąży
 • 1 / 0
ujemny bilans finansowy NIE ISTNIEJE! - to przykład wiedzy ekonomicznej tego biznesmena
~Ese
 • 0 / 0
Dwa pytania - kto w pełni świadomy prowadząc biznes obwieszcza całemu światu - nie mam kasy, zaczynam od zera??? Jak to się ma do tzw. polityki komunikacyjnej każdej szanującej się organizacji???
~Prawnik stojący z boku
 • 0 / 0
Normalnie: od tej chwili nawet niewielkie osiągnięcia są moimi sukcesami, bo poprzednicy nie zostawili żadnych fundamentów. Czego w tym nie rozumiesz?
jak dla mnie to zwykła ściema, żeby była podkładka pod brak transferów w lecie! Nie kupiliśmy nikogo sensownego bo przecież nie mamy za co, musieliśmy sprzedać Pazdana, Vadisa i Gui bo klub potrzebował pieniędzy...które dziwnym trafem też gdzieś pewnie znikną...
ja rozumiem, że w dzisiejszych czasach prowadzenie takiego klubu to po prostu biznes, ale w takie ściemy to ja nie uwierzę!!! zwłaszcza po MEGA zastrzyku gotówki od UEFA i sprzedaży zawodników za grube mln euro!!!
Popieram 100%. Gość jakoś wcześniej nie wspominał, że nie ma kasy, a był właścicielem tego klubu. Kłamie w żywe oczy
~sen o
 • 0 / 0
Przegraliśmy zimą bo wiedząc że będzie rozwód łatwą ręką oddaliśmy dwóch snajperów i nie kupiliśmy w to miejsce nikogo. Poprzedni układ na odchodne powinien zakomunikować zostawiamy Legię kadrowo, finansowo itd w takim stanie, że przez 5 lat nikt nam nie podskoczy. A tak mamy wylew pomyj.
~Kajtek
 • 0 / 0
Kolejna ściema ale kto właścicielowi zabroni niemieć kasy ? Startujemy od zera ? Raczej to nikogo nie napawa optymizmem ! Jak za Romanowskiego każdy zabrał kasę tylko dla klubu oczywiście nie starczyło
~Sadam
 • 0 / 0
Klub zarobił w 2016 roku coś koło 250 milionów złotych. Dochody w 2015 wyniosły 130mln to zakladajac brak przyrostu w kolejnym i 100mln za LM, budżet w 2016 wynosil nie mniej niż 230mln. Taka kase ciezko wydac. Gdyby nawet 100 pracownikow klubu kosztowalo 100-130 mln to zostaje jeszcze 100mln na drobne wydatki
Podpułkownik
 • 0 / 1
Finansiści i biznesmeni. Pragnę skromnie przypomnieć, że w chwili podjęcia negocjacji ws odkupienia Legii, klub miał 270 mln zł długu. Leśnodorski ani Mioduski, nigdy nie podali publicznie za ile odkupili Legię. Nie wiadomo jak została rozłożona spłata długu i ile ostatecznie zadłużenie wyniosło. Co jakiś czas dowiadujemy się o wysokości rat ale ostatecznych danych brak. Dlatego wydaje się, że jednak istnieje jakieś zadłużenie i że jest na bieżąco spłacane w ramach budżetu klubu na dany rok.
Ile było długu tyle było. Natomiast po bodajże dwóch latach prezesowania Leśny powiedział, że spłacili większość długu wobec ITI. I że są praktycznie na czysto. Powiedział, że mają wydatki, różne, ale że bilans mają obecnie na plus. I to było jeszcze PRZED Ligą Mistrzów. Wzmianki o odsadzeniu naszej e-klapy przez Legię w dobie budżetu x10 większego od drugiej ekipy, chyba Amiki, to tego nawet nie wspominam.. A teraz okazuje się, że po tak gigantycznym zastrzyku finansowym z Ligi Mistrzów jest ZERO kasy. HIT!
~marsan2 wp.pl
 • 0 / 0
Oj,oj z całym szacunkiem ale jako właściciel mógł Pan oszacować stan finansów albo po prostu poprosić o audyt, o tragicznej sytuacji finansowej mówił Pan wcześniej. ITI miał być splacony rok wcześniej - teraz oddaliscie ponownie 20 mln. Poza tym dlaczego pozostawił Pan szkodnika Lesnodorskiego w klubie? Dlaczego wyraził Pan zgodę na transfer Beresia za dwa, skoro odstępne wynosiło trzy mln €? To w końcu jest tragicznie, czy stabilnie? Taki z Pana ekonomista ze jedynymi wygranym są było wspoolwlasciciele którzy wzięli po 19 mln. Finał dopiero nastAPI. I wiem jaki będzie koniec tej rozgrywki. I Pan też to już wie.
Kapitan
 • 0 / 0
Skoro klub jest w takiej słabej formie, to... to... to... z czego Miodek spłaci dwóch muszkieterów? Przecież wszyscy wiemy, że swojej kasy nie wyłoży ani złotówki.
~on(L)y
 • 0 / 0
...czyz jeszcze nie wczoraj cos gadal, ze stac Legie na 2-3 pilkarzy zarabiajacych po 1 mln eur ???
Nie rozśmieszajcie mnie, Mioduski był przecież wcześniej właścicielem większościowym, to jak mógł nie wiedzieć o stanie finansowym w Legii? Zarobiliśmy z 30 milionów euro i nagle nie ma kasy... Kłamca, kłamca i jeszcze raz kłamca. Możecie wierzyć w te bajery, ale mi takiego kitu nie wciśnie.

Jestem pewien, ale pewien, że jeśli awansowalibyśmy znów do LM i zarobilibyśmy kolejne 20 milionów euro to ta kasa też by się rozeszła i też byłoby usprawiedliwianie, że pieniądze poszły na spłaty długów.
Opchną Vadisa za piątaka, a kasa się rozmyje i tak samo za każdego innego zawodnika.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Rozumiem, że jak Legia odbije, jak znowu pokaże się w pucharach, to upijesz się z nienawiści do sukcesu nowego właściciela.
~Rucisnki
 • 0 / 0
Zrozum co człowiek pisze, najpierw
Naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałem wyraźne, że kolejny awans do LM nic nie da bo kasa i tak się rozejdzie gdzieś jak zawsze. łatwo znaleźć usprawiedliwienie i rzucać słowa na wiatr nie oparte o dowody.
Zaznaczam, że "w razie awansu", a na ten moment to bliżej nam walki o europejskie puchary niż LM
Marszałek Polski
 • 1 / 0
futboolplayer, masz kram z wróżkami, czy co? Polecam zapoznanie się z historią Legii za czasów pana Romanowskiego, ciekawe ale wymagające.
~LeBemis
 • 0 / 1
Co za durne myślenie. Zarobiliśmy 30 mln EUR - to są przychody pacanie, są jeszcze KOSZTY, KTÓRE MOGŁY WYNIEŚĆ 31 MLN EUR I WTEDY BILANS JEST UJEMNY !!!!!!! JEST STRATA.
Jeżeli trzeba było spłacić długi iti z 20 milionów i jest się na zero to znaczy ze klub zarobił 20 milionów przez rządy Leśniodorskiego. A nawet więcej bo udziałowców.
Ciekawe czy Ty Pinokio będziesz umiał zarobić zdobywając MP, PP czy awansując chociaż do fazy grupowej Ligi Europy.
Raczej wątpię, bliżej ci do Rutkowskich i amiki.
Podpułkownik
 • 0 / 1
Twoje myśli są tak złote, że Mao wysiada. Już zapomniałeś, że twój idol przytulił 20 koła?,że jego koleś otrzymał drugie 20 koła? Mioduski przedstawia tak jak to wygląda, a nie co przypuszcza. Sprzedanie Niko i Prijowicia to też pewnie wina .......... Tuska, bo innych chętnych nie ma. Mimo wszystko od kibica Legii wymaga się myślenia. Z drugiej strony to, co jest teraz w Legii to skutki autorskiego działania Leśnodorskiego, a nie Mioduskiego podoba ci się to?
~Req
 • 0 / 2
Tusk bezpośrednio nie ma tu nic do rzeczy, ale Schetyna i Hanka Gronkowiec juz tak hehe. Drogi kolego; wręcz przeciwnie: od kibica nie wymaga sie myślenia. Ma tylko płacić za przywiązanie do barw i nie wnikać. Zakłamywanie rzeczywistości, zeby szary kibic nie drążył gdzie sie podziały miliony. Do rady nadzorczej brać żonę? Hmm i do największej pralni jaką jest fundacja? Świetny pomysł, wręcz Miodzio! Tego by nawet Sikorski Kulczykowi nie wymyślił. Moze tylko Owsiak by to ogarnął. Dorośnijcie. "Nie każdy miód jest pitny". Jak ma takie banały serwować to niech sie piercostam i daruje sobie udzielanie wywiadów, bo mnie jako kibica (L) obraża. Indolencję intelektualną niech zachowa dla szacownej małżonki. Podchodzi do tego czysto biznesowo, ok ma do tego prawo. Biznesowo oglądanie takiej padliny jaką ostatnio grany za 100zl tez jest nierentowne, a czasami wręcz irracjonalne.Gdyby nie miłość i przywiązanie do (L) to jego "uprawianie polityki" w klubie bym przemilczał.
Tak tak Mioduski niewinny, on nic nie przytulil charytatywnie działa.
Po co ten wywiad. Mioduski to Pinokio, ale głupi nie jest. To jest usprawiedliwienie działań, a właściwie ich braku.
Trzeba zacisnąć pasa, koniec z budowaniem Wielkiej Legii czas amiki poznan. Bilansowanie budżetu, plan Legia 2022 itd.
I to nie jego wina, on o niczym nie wiedział. Kupił w ciemno i został oszukany, ale zarzutów w będzie. Bogus może spać spokojnie, ba jest w radzie nadzorczej.
Właściwie to jest ok.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Takie wywiady są po to, żeby tacy jak ty mogli wylicytować swoje złote myśli. Jesteś asem, SGH to dla ciebie pikuś, mówisz w 20 językach i masz dochód ponad bilion rocznie, pytanie Robson177 kiedy odkupisz Legię od Mioduskiego?
Podpułkownik
 • 3 / 0
30 mln euro z transferów i LM już nie ma ?
===================================
Nie wiem co można w takiej sytuacji powiedzieć - zamurowało mnie !!!
To co trzeba zrobić, żeby były pieniądze - dużo więcej zarobić (np. 50mln euro). Ręce opadają - ehh !!!

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Sierżant
 • 0 / 0
Nic nie napiszesz o regionalnych klubikach? ;)
Podpułkownik
 • 0 / 0
Nie w tym wątku !!!
================
Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Porucznik
 • 1 / 0
"Na obecną sytuację sportową nie mam wpływu, bo z powodu decyzji podjętych w poprzednim oknie transferowym mamy poważny problem z napastnikami" - tylko, że te decyzje podjęli ci napastnicy, bo brzmi znowu jakby "ktoś" - pewnie Leśny był winny. Poza tym sprowadzono dwóch nowych i nie odpalili. Necid wydawał się pewniakiem...Cóż, nie zawsze się udaje. Teraz będzie lepiej, zatrzymamy Vadisa bo to priorytet, wokół niego budujemy zespół. I dokupimy paru asów. Zobaczę co nowoczesny menadżer zwojuje. Na razie wiecznie nie ma coś wpływu. Na działalność klubu, w którym był właścicielem większościowym nie miał wpływu, na bajzel w organizacji i finansach też, a do tego to tolerował, na sportowe sprawy nie miał wpływu i nadal nie ma...Nie najlepiej to w sumie o nim świadczy. Akademię mówi, że będzie budował ale nie ma pieniędzy i wróci do sprawy w przyszłym roku...W przyszłym roku już go tu jednak nie będzie bo skasuje za Legię kupę szmalu. Nic, ani złotówki w klub nie włożył (niech powie ile zainwestował w Legię swoich środków), na nic nie miał wpływu ale właścicielem został! Bez szmalu jest właścicielem klubu wartego grube miliony. A ciągle jakiś rozżalony. Jest tak dramatycznie to niech zrobi "protokół zniszczenia" bo prawdziwe pieniądze zarabia się na "wielkich słomianych inwestycjach". Jak w Misiu, setki baniek - wyparowały! Nie opłaca się ta LM jak cholera.
Biedny oszukany przez innych właściciel, który musi sprzedać by zrobić. Teraz jest na zero. Przejął klub, nie wiedział nic o zobowiązaniach. Nic nie zarobił. A teraz jest na zero. Dramat. Tyle pieniędzy juz umoczyl w Legie.
Klub ledwo na zero, grozono mu a jemu pistolet przylozono, ze ma kupić Legie i cierpieć.
~
 • 1 / 0
Skończmy durne wywiady, a zacznijmy się interesować meczami które przed nami(całe 6, to walka o co by nie mówić życie, bez tego stoimy w miejscu), nic nie da, ten, czy inny wywiad Leśnego, czy Mioduskiego. Czas to już zamknąć, nie ma co się wybielać, tym czy innym wywiadem i tak się wiele nie osiągnie(na stopie prywatnej), ale w morale drużyny może uderzyć. Nie wiem co dają jednemu i drugiemu te wywiady, bo w tym momencie liczy się tylko jedno Mistrzostwo. Gadanie w tym momencie kto bardziej narozrabiał, a kto tego nie przypilnował nie ma już sensu, co to da, długi same się nie spłacą, za nowych zawodników trzeba wyłożyć kasę, za kontrakty trzeba płacić oraz utrzymać masę ludzi pracujących w klubie. Panie Darku łeb na karku jest i to spory(włosy powiększają obrys) i do dzieła, my kibice czekamy, na mistrzostwo, na lepszy czas, na walkę na międzynarodowej arenie i na transfery. Chciał pan, podjął wyzwanie, ma pan głowe do dobrych interesów więc pracować i mniej udzielać wywiady w sprawie jakby zakończonej.
~lolol
 • 0 / 0
Nie ma kasy? Co???
16 mln LM
4.2 mln Duda
3.0 mln Nikolics
2.0 mln Beres
1.9 mln Prijo
1.8 mln Borysiuk
1.0 mln Lewczuk
100 tys Kosecki
= 30 mln EURO!!!!
~lob
 • 2 / 0
Tylko z samych biletów i karnetów w sezonie jest z tego na czysto około 13-15 mln. zł. i to po odliczeniu wszelkich kosztów i podatków..........ale zaczynamy od zera i karuzela z nazwą LEGIA kręci się dalej bez zatrzymania..........wałki nad wałkami c.d.
~Ese
 • 0 / 0
Jeszcze transfer stulecia - Furman z tego co pamiętam poszedł za około trójkę... Ręce mi opadają jak wielu innym tu na forum, Legia nie ma kasy... To kto ma ją mieć w tym kraju?! Cała ta historia z odejściem Prezesa tysiąclecia itd. już z daleka brzydko pachnie. Do tego jeszcze swoiste kukułcze jajo w postaci sprzedaży obu napastników...
~eL matador
 • 0 / 0
To jedna strona księgowa, nie zapominajmy o drugiej, nigdy przez asów finansowych nie liczone, a mianowicie zobowiązań z tytułu kar, zniszczeń itp.
Generał
 • 0 / 0
Ja bym podszedł z dystansem. Swoją drogą to samo co za ITI. Ehh..Leśny wracaj.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Kurek podszedlbys z dystansem bo stoisz po stronie Leśnego. A jak jezt na prawde nie wiemy poza tum ze Lesny i Wandzel zrobili interes życia będąc w Legii. Lesnemu nie mozna odmówić sukcesów ostatnich 5 lat tylko teraz dobrze by było wiedziec za jaką cene. Drugi awans do LM i drugi raz cofanie się klubu wstecz a przy tym awansie były kolosalne pieniądze dla klubu. Gdzie one są? Czyli w Polsce nie da się prowadzić klubu skoro zgarniajac 80 mln jezt sie na zero.... A chyba jednak tak nie jest
zaraz zaraz Ty się Mioduskiego gdzie sa pieniądze. To on przejmował klub (choć właściwie tam był, robił audyty). Zresztą mówi że gdzieś tam poszły na zobowiązania.
Generał
 • 0 / 1
Mioduski kręci. Teraz będzie gadanie jaka to bieda. Taa.. Nic nie wyparowało. Tylko część poszło na spłatę ITI, a część na spłatę udziałowców. Z tym że to drugie było wiadomo weźmie ten, co klub przejmie. Leśny jak żaden prezes umiał rozruszać klub. Mioduski nie ma pojęcia o funkcjonowaniu klubu. To mnie tylko utwierdza w tym, że pilnował interesów ITI. Boguś był prezesem naszym, a Mioduski to człowiek interesów ITI. Jeśli prawdą jest ile wywalono na Borysiuka, żeby go potem sprzedać.. Piekarskiego to na moje oko Wandzel sprowadził. I pewnie Mario też swoje zebrał. Tu przypadku nie ma. Jak za dużo ludzi wyciąga łapy po kasę to takie mamy efekty.

Piekarski 2 razy wziął prowizję za Ariela, wziął pewnie za wypożyczenie Jędzy, transfer Vranjesa. Jego działka ok.. Mówiłem jakiś czas temu o tym, że Legię powinien kupić ktoś bogaty, a Leśny powinien być prezesem. Bo on czuje, czego oczekują kibice. Mioduski to korpo mosiek. I jeszcze niech wpadnie na pomysł z Wronek. Czyli na siłę grają młodzi byle zarobić, a wynik na drugim planie. W Legii wynik jest na pierwszym planie, a młody wchodzi jak jest dobry.
~Barry
 • 0 / 0
Ty jak byles tumanem tez tak zdechniesz
~ppp
 • 0 / 0
Pan Mioduski to wielki biznesmen i skuteczny gracz. Mam nadzieję że ustabilizuje klub. Nie można tu liczyć na fajerwerki itp, jak to miał w zwyczaju poprzednik ale może przynajmniej będzie stabilizacja i co drugi sezon mistrzostwo bez ryzyka spektakularnej wtopy i konieczności rozsprzedaży.
~ddd
 • 3 / 0
moim zdaniem to myśmy już tym ostanim meczem definitywnie przegrali ligę. I tyle. Niestety. W momencie gdy stracilimy kontrolę nad stawką i przestało to zależeć od nas albo białorusini albo amica założą, a pewnie już to zrobili spółdzielnię z resztą ligowych ścierek co to nie grają o nic i któryś z nich wygra pozostałe 5 meczów. Z nami przegrają. Nic to jednak nie da, bo kolejną wtopę zaliczymy już w niedzielę, a napewno z takim mistrzem ja brukbet, który z Legią nie przegrywa. Przyjmuję zakłady od tych co uważają inaczej.
~lob
 • 0 / 2
z Pogonią wygrywamy, z Niecieczą też i z amiką również............
~o0o
 • 0 / 0
po remisie z wisla o mistrzostwo latwo nie bedzie :/
Generał dywizji
 • 1 / 0
Tak jak pisalem wczesniej widac bylo ze cos nie gra z finansami. Tak jak pisalem będzie po woli wychodziło na jaw wiele spraw. Jeśli klub dodatkowo zadluzyl sie na ok 7 mln eur !!! to ja nie mam pytań. Czas pokaże jak będzie ale jedno trzeba Mioduskiemu przyznać że wiele wypowiedzi Leśnego ostatnich było nie potrzebnych i widać że odbija się to też na drużynie. Straszne jest że po awansie do LM zamiast odjechać reszcie wychodzi że wiele rzeczy zrobiliśmy nie tak jak trzeba. Ile kady poszlo na ostatnie transfery wszystkie chybione a kto wie ile kasy dostali jeszcze obok menedżerowie. Czas budować wszystko od początku. Sukcesy muszą być ale na zdrowych biznesowych zasadach.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Prawda tez jest taka ze Legia to nie firma jednoosobowa i wiele rzeczy widac w księgach i przepływach pieniędzmi z klubu i do klubu. Wszystkiego ukryć się nie da więc liczę że zobaczymy też coś na poparcie tych słów. Na razie to słowa.
~
 • 0 / 0
Jeśli Mioduski jest dobrym menadżerem to znaczy, że nie kupił klubu w dramatycznej sytuacji. Wręcz przeciwnie, uznał, że więcej zarobi na jego przejęciu niż na skasowaniu kwoty ok. 50.000.000 zł za swoje udziały. Kasy nie ma, bo z tego co zarobiła Legia spłacił pozostałych udziałowców. Stając się za nic właścicielem klubu, bo przecież milionów w niego wcześniej nie włożył...z tej prostej przyczyny, że ich nie miał. Dzięki Leśnemu, spłacił zobowiązania wobec ITI i pozostałych stając się jedynym właścicielem. Ostatnio krytykował Leśnego, że za bardzo inwestowali i balansowali na krawędzi ryzykując. Ale dzięki temu ma klub! A ile w niego włożył własnej gotówki - niech powie. Czekam. Ryzyka nie lubi a klub kupił! Otóż, jest tylko jedno wytłumaczenie takiej sytuacji - ma klienta/ klientów na jego zakup. Opędzluje Legię z ogromnym zyskiem. Chyba, że będzie chciał doić kasę z LM i poczeka na ewentualny awans. Dodatkowo zwiększy to wartość klubu przy odsprzedaży. Mówienie o braku kasy, organizacji finansowania ma swój sens. To grunt pod nowego właściciela. Dla mnie to, że sprzeda Legię jest pewne. Taki klub w centrum zainteresowania 38 mln kraju, znany już w Europie i bez długów - to okazja.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Tez chcialbym uslyszec jasny komunikat czy 2xpo 19 mln na wykup poszlo z kasy klubu czy z kssy Mioduskiego. Zapewne z klubowej bo aż dziw że nie chciałby na forum powiedzieć ze z jego. TAK JAK PISAŁEM WCZEŚNIEJ PRZEGRANYM TYCH ROZGRYWEK BĘDZIE NASZA LEGIA WARSZAWA. Pozostałe osoby mają już słodkie życie z taką kasą i DM pewnie też bo tylko spekulujemy a może od poczatku to była ustawka.
Dobra, weź o czym ty mówisz? Gdzie Mioduski dzięki Leśnemu wykupił Legię z ITI? Jak on musiał Leśnemu wybecelować 20 baniek? I pędzlowi też? Myślisz trochę co piszesz?

I to Mioduski znał baronową Aldonę i Waltera a nie Leśny więc o czym Ty w ogóle mówisz chłopie? Jak nie wiesz o co chodzi, to może się nie odzywaj w ogóle..
Natomiast to, że Kudłaty to taki sam golas jak Leśny, to tego nie neguję. Leśny to zwykły banan z bogatego domu (ale nie na tyle by sobie kupić klub jak Abramowicz) a Mioduski to też ciekawy przypadek człowieka, od lat figurujący w radach nadzorczych. Wiadomo w czyich firmach. Obydwaj z chajsem, ale nie na tyle by kupić klub taki jak Legia i sprowadzać zawodników po X baniek euro co sezon. Dostali chajs kosztem Legii, to teraz się nachapali. Tylko najbardziej irytujące jest to, że wciskają nam kibicom KIT, że Legia to ich: miłość, serce, duma, w ogóle ważniejsza Legia jest dla nich niż rodzina. Jeden omija chrzciny dzieciaka, drugi nie sypia, trzeci nie ma czasu postawić klocka nawet, pomimo biegunki z nerwów, bo jest 24h w klubie.. Litości!

Niestety: mamy barachło obecnie na górze w Legii i tyle.
~Kooler
 • 5 / 0
Znów historia się powtarza. Jest sukces, była Liga Mistrzów, duża kasa i już jej nie ma. Tak jak 20 lat temu!!! Kasa z Ligi Mistrzów poszła do kieszeni Leśnego i Wandzla. A Mioduski zamiast wykładać kasę i na poważnie inwestować w klub to chce stworzyć przedsiębiorstwo, które będzie produkować młodych dla Bundesligi, czy do Włoch i z tego żyć. A w klubie jak poziom był mizerny tak będzie przez X kolejnych lat. Szkoda gadać. Znów zaprzepaszczone wszystko!!!
~sen o
 • 4 / 0
dla mnie to towarzystwo wzajemnej adoracji z parfoclem z tyłu Wandzlem. Zgarnęli L i W po 20 mln czyli 10 mln € za nic. Od dawna piszę że brak w lato transferu napastnika to kryminał a i transfer Niko i Prijo poszedł gładko skoro szykowała się zmiana właścicielska. Mamy dziury w składzie a drużyna zrobiła się wiekowa. Dmuchanie w tym momencie w prasie o Legii to woda na młyn dla rywali. Zamiast się mobilizować puszczamy bąki medialne. Przestańmy martwić się o Vadisa bo w takiej atmosferze to pewnie pójdzie bez sentymentu drogą Niko i Prijo. Sukces za wszelką cenę a po mnie spalona ziemia. Nadzieja że MŚ w Rosji Staszek wróci.
~stary legionista
 • 2 / 0
Czyli podsumowując w krótkich słowach wynurzenia Pana Prezesa - kasy nie ma i nie będzie. Środki z Ligi Mistrzów przytulili chętnie prawdziwi właściciele klubu, ci którzy stoją za fikcyjnymi transakcjami pseudosprzedaży. I po co było trąbić w mediach, że polski klub, który wejdzie po latach do CL zdominuje na lata finansowo polską ligę, klub awansował, odniósł w niej sukces sportowy, a jak się rozgrywki skończyły to bida z nędzą i spod krótkiej kołdry gołe nogi wystają. Aż żal się robi i jak tu traktować poważnie słowa o budowaniu średniej klasy europejskiego, solidnego klubu? No jak?
Zaraz usłyszymy,że kasa za karnety tez już wydana rok temu była. A za karnety na przyszły sezon wydali zimą.. Za transfer Pazdana wypożyczyli Necida. Za transfer Vadisa będzie kasa na premie za MP.. Co dalej ? :)

Ja wszystko rozumiem.. ale..
Leśny lubił wypić i wydawać (co sugeruje w wywiadzie Darek). Darek oczywiście jakiś wgląd miał ale z niego nie korzystał to Boguś wydawał. Aż w końcu po latach Darek powiedział "sprawdzam" i nagle okazało się,że Leśny jako kapitan okrętu pt Legia obrał kierunek na lodowiec pt bankructwo! Wtedy Darek jako właściciel - ten rozsądny i doświadczony biznesmen dostał awans,przejął ster a po chwili zauważył,że poprzedni kapitan nie uprzątnął trupów na jego okręcie pod jego nieobecność.
serio..?

Jaki z niego główny właściciel skoro tak bardzo ufał,że teraz musi robić dobrą minę do złej gry? Ponoć nie pierwszy raz.. W dodatku czy aż tak bardzo źle jest faktycznie..?
Przecież zaraz Darek sprzeda jednego bądź dwóch i znów zgarnie 3-4 bańki euroszekli na czysto a i to pozwoli na uszczuplenie budżetu płacowego. Stąd można pozyskać kasę i na transfery i na inne inwestycje. No ale ok, okiem laika może to nie takie proste...
Natomiast niekiedy wystarczy poszukać wśród tych z kartą na ręku.. Chyba,że już Darka i na prowizje czy za podpis nie stać płacić. Poza tym już w esa jest w czym wybierać.. Lipski, Vassiljev, Nunes..
Mimo wszystko jak już poniżej miko zauważył.. idzie przekaz,bo jakoś trzeba zacząć urabiać.
Porucznik
 • 1 / 0
Faktycznie wychodzi na to, że Mioduski jako większościowy udziałowiec ufał za bardzo i dawał się robić w trąbę. W końcu dostał po tyłku (przypominam, że cały konflikt kosztował go z prywatnych kilkadziesiąt milionów złotych) i wziął sprawy w swoje ręce. Nie uważam, że musi to koniecznie znaczyć, że skoro dawał ciała wcześniej jako większościowy udziałowiec - musi dawać ciała teraz jako prezes gdy już przejrzał na oczy. Tak więc to nie jest do końca argument.

Ogólnie też jestem zniesmaczony całą sytuacją. Z drugiej strony jeżeli rzeczywiście przed LM byliśmy zadłużeni a teraz zaczynamy od 0 (czyli - jak rozumiem - jesteśmy oddłużeni) to może to nie jest taka zupełna katastrofa?

Jedno jest pewne - poza tym, że to co DM mówi mi się generalnie średnio podoba jak wszystkim na tym forum, zupełnie nie widzę przesłanek, żeby siać domysły czy kradł ten czy tamten. Nie widzę też wyraźnych przesłanek, żeby twierdzić jak niektórzy, że DM kłamie. Nie pozostaje nam nic innego jak mu zaufać i dać czas.

Póki co jego alibi jest takie, że jednak te kilkadziesiąt baniek wyłożył ...
Darry ja miałem na myśli,że Darek wcale tych trupów w szafie nie znalazł. On wcześniej po prostu nie chciał do tej szafy zajrzeć. A to w tym wszystkim mnie śmieszy najbardziej,bo od głównego właściciela nie oczekuje dystansu do najważniejszych kwestii klubu.

A Darek wcześniej nie obstawiał za tym,że iti nie jest "problemem" dla Legii? :) Nagle jest i to jak widać duży?

Darry ja mu szczerze może nie tyle ufam ale wierze,że chce dobrze. Podobnie chciało wielu przed nim.. I jeśli już na starcie robotę Leśnego na wstępie spłyca do imprezek to sorry... Widzę,że budujemy przesłanie.. Leśny zostawił zgliszcza.. Musimy się podnieść, bądźcie cierpliwi. Nie udawajcie zdziwionych.. I teraz się zastanawiam jakie konsekwencje niesie za sobą ten przekaz..? Sorry, musimy się odkuć a więc pora odchudzić budżet?
Generał broni
 • 0 / 0
Przez lata panowie zyli z prywatyzacji mienia państwowego , dziś znaleźli nowa padlinę , hieny
Przepraszam bardzo ale kto przez cały poprzedni układ miał najwięcej udziałów w klubie , kto miał swoje 60%? Dariusz Mioduski zwala winę na swoich poprzedników ale on też tam był i wierzyć mi się nie chce że on tych decyzji nie konsultował z współudziałowcami bo to zakrawa o paranoje. Pieniędzy nie ma ale jest stabilnie i daje to poczucie bezpieczeństwa? Co to ma znaczyć?Chcemy przedłużyć kontrakt z Vadisem ale w takim razie Mioduski za co skoro mówisz że nie ma pieniedzy? Czy to naprawdę możliwe żeby Leśny i Wandzel byli takimi idiotami, żeby żyć kilkukrotnie ponad stan? Ja Szopenowi nie wierze bo za bardzo kręci się w swoich wypowiedziach , nie wierzę w jego urzędowo- biznesowe gadanie bo w tym momencie najważniejsza jest obrona tytułu i tylko to się liczy a ja w nim nie widzę żeby to dla niego było priorytetem, lepiej wyjść przed końcem ligi i powiedzieć że nie ma kasy bo Leśnodorski z Wandzlem dali dupy. ITI come back
~hen ryk
 • 1 / 0
W momencie przyjścia był inny układ przyjacielski i oparty na zaufaniu. Przyszedł Wendzel i zaczęły się podchody.
Porucznik
 • 1 / 0
Przekaz jest jasny. Póki nie będzie poważnego bogatego inwestora (Chińczycy, Ruscy, Araby, itp.) póty będzie to wyglądało tak jak teraz.

Wydawało się, że idziemy do przodu w każdym aspekcie, sportowo i biznesowo, aż tu wychodzi wesoły Miodek i obwieszcza ZACZYNAMY OD ZERA. Sorry, taki mamy klimat:P
~Bo
 • 0 / 0
Roszady i rozliczenia zajęły byłym wspólnikom kilka miesięcy. Po drodze słyszeliśmy, że są rekordowe wpływy i budżet, potem, że większość pieniędzy wyparowała ale zostało jeszcze na spokojne działanie a nawet transfery.
Dzisiaj pan Mioduski wreszcie stwierdza,że są na zero. Z 260 mln złotych zostało na bieżące utrzymanie. Drodzy panowie, może po odpalanych racach i burdach uwierzyliście, że wszyscy kibice tego klubu to idioci, ale tak nie jest.
Gaście to światło szybciej bez zbędnych matactw. Nie wierzę że obecny właściciel dopiero teraz się zorientował czy w ogóle są w klubie jakieś pieniądze i ile ich jest. Jeśli tak jest pozostaje zapytać jak sobie do tej pory radził w o wiele bardziej skomplikowanych interesach?
Sierżant
 • 1 / 0
Fakt, że taki komunikat idzie w świat na pewno pozwoli ściągnąć tu niezłych zawodników.
Generał
 • 0 / 1
Nieźle.....
narzekać na Leśnego, że przez tekst o odejściu Pazdana i Vadisa utrudnia negocjacje z nimi i samemu powiedzieć, że zaczynamy od zera i jest trudno zachować bieżącą płynność finansową i nie ma pieniędzy na wzmocnienia, co na pewno ułatwi mu pozostanie tych piłkarzy :O
Jeszcze brakuje przypomnienia tekstu, że Leśny chciał być trenerem Legii. :)
I jeszcze irytacja na wypowiedzi na temat stanu sportowego, żeby samemu powiedzieć, że mamy poważny problem z napastnikami- Necid i Chukwu na pewno właśnie dostali zastrzyk motywacji na ostatnie 6 meczów.
Zamiast zasada wszystkie ręce na pokład w walce o MP, to personalna wojenka w najważniejszym momencie.
Aż żal czytać.
~o0o
 • 1 / 0
oj juz nie [email protected]#$,,, to że Leśny wywalil oficjalnie ze na bank odejdzie Vadis i Pazdan dobre nie było i tyle w temacie! Po co Bogus to mowil?
Generał
 • 0 / 0
W tym momencie to Mioduski jest właścicielem i prezesem i interesuje mnie to co on mówi, bo to od jego wizji i działań będzie zależeć pozycja Legii w najbliższej przyszłości.
A na razie zaprzecza sobie w co drugim wywiadzie i ma pretensje do drugiej strony, o to co sam robi, więc nie zachowuje się zbyt profesjonalnie ani sensownie delikatnie mówiąc.
A jeśli te wypowiedzi to (najpewniej) umywanie rąk od ewentualnego niezdobycia MP, to tylko pogarsza sytuację, bo osłabia morale zespołu i przyczynia się do ewentualnej porażki.
Dla mnie to jakiś super przekręt z tym iti. Pewnie za 2-3 lata przeczytamy, że nadal jest dług, nie będzie mioduskiego, przyjdzie jakiś bobo i znowu zaczniemy z punktu zerowego.

Teraz 100 minusów za ten komentarz.
Starszy sierżant
 • 4 / 0
No to niezła kupa. Aż trudno w to wszystko uwierzyć. Wygląda to tak, jakby Mioduski przygotowywał wszystkich kibiców na bardzo chude lata. Coraz bardziej się obawiam jak będzie wyglądać następny sezon. Skoro brak kasy, to oznacza sprzedaż zawodników i opieranie się na tanich/młodych graczach. Aż żal d.. ściska.
Generał
 • 1 / 0
Dziwne, ze nikt z was nie poruszył tematu tego, że Lesny dzwoni i sms-uje do zawodników co ponoć ma szkodzić!!! Po co on to robi??? Komu zależy abyśmy nie obronili MP???
Co tu się tak naprawdę do chooja ciężkiego dzieje???
~fggrfsd
 • 0 / 0
o właśnie, nigdy się nie dowiemy.
Niech jeszcze łaskawie ktoś z zarządu Legii poda ile naprawdę zapłacili za wypożyczenie Necida, bo na tureckich forach padają oszałamiające kwoty jak na drewno z tartaku. Ponoć 3 lub 4 Sheridanów można kupić za to (a nie wypożyczyć). Jeszcze raz brawo!
~JU1916
 • 1 / 0
Jeszcze wczoraj prezes-właściciel DM zapewniał, że nie jest problemem dla (L) zakontraktować 2-3 kolejnych piłkarzy z gażą jak Jędza. Jak to pogodzić z dzisiejszym wywiadem w PS? Gdzie haczyk?
Pułkownik
 • 5 / 0
Ta ku.... nie ma kasy! Już się pajace nachapali kasy na Legii. Każdy z trio Kudłaty, Leśny i Frędzel przytulili po kilkanaście baniek na łeb, a ten teraz pierd...., że kasy nie ma i zaczynamy od zera. :) K...a śmiac się, czy płakać. To nastepny słodko pierdzący oszust, który zwyczajnie chce się na Legii dorobić. Bez inwestora, ten klub wyżej nie podskoczy i nie zmienią tego pierdy Kudłatego.
~lob
 • 0 / 0
Tylko z samych biletów i karnetów w sezonie jest z tego na czysto około 13-15 mln. i to po odliczeniu wszelkich kosztów i podatków..........ale zaczynamy od zera i karuzela z nazwą LEGIA kręci się dalej bez zatrzymania..........wałki nad wałkami c.d.
Wg mnie Mioduski popełnił straszny błąd. Pozbawił wielu kibiców Legii złudzeń. Jednak nie wszystkich, bo jest grupa zakutych łbów, których ciężko sprowadzić na ziemię z Księżyca. Im się wydaje, że Legia to jakiś potentat, a pieniądze rosną na drzewach. Rzućcie im kwotę budżetu Legii, a ci już w niebiosach. Oni są jak Chaplin w "Gorączce zlota", który wpier...lał sznurówki wyobrażając sobie, że to makaron. Kasy niet, ale nowe kontrakty dla Vadisów im się marzą. Najlepiej pięciu od razu i 10 Jędrzejczyków, każdy z pencją 800K euro. Brawo mistrzowie zarządzania.
Nikt nie twierdzi, że Legia to potentat europejski ale Mioduski coraz bardziej zaczyna się usprawiedliwiać i zwalać winę na poprzedników , z których wcześniej miał najwięcej udziałów. Czy to jest dla Ciebie możliwe, żeby on nie wiedział co sie w klubie dzieje, czy nie dziwne jest dla Ciebie że od początku swojej kadencji jedzie po byłych udziałowcach jakby go tam nie było ? Czy w tym momencie potrzebne są takie wywiady gdzie priorytetem dla drużyny jak i dla prezesa w szczególności powinno być obronienie mistrzostwa bo to daje kolejną szansę awansu do Champions League? Ja po Mioduskim tego nie widze
Kapitan
 • 2 / 0
Retoryka słaba. W moim wyobrażeniu klub piłkarski tego pokroju (brak znaczącego inwestora-właściciela) nigdy nie ma pieniędzy. Kwestie podatkowe i tyle. Dwa czy trzy sezony temu przecież też piłkarze kilka miesięcy czekali na wypłaty. Nie podoba mi się ten ton wypowiedzi. Jak nie podoba się stan finansów, to trzeba było nie kupować i tyle.
~torn
 • 1 / 0
A może pan Miodulski za kasę z LM spłacił Leśnego i Wardzla
Porucznik
 • 3 / 0
Ludzie kochani, Mioduski KŁAMIE jak najęty. Wczoraj mówił, że klub stać na 3 pensje po 1 milion euro za sezon, a dzisiaj mówi, że brak kasy w klubie i nie ma nic na wzmocnienia.

Gość co chwilę sam sobie zaprzecza i w moich oczach jest totalnie niewiarygodny.
Major
 • 1 / 0
A co ma jedno do drugiego? Może na pensje ma, a na wzmocnienia już niekoniecznie. Wzmocnienie za darmo będzie grało, czy może jednak za kolejny milion?
~ddd
 • 0 / 0
Mylisz pojęcia. To że nie masz pieniędzy w portfelu nie znaczy, że za miesiąc nie będziesz ich miał i będziesz w stanie wydać kasę na kolejną część FIFY
Czyli wychodzi to, co zresztą było do przewidzenia, że Leśnodorski zwyczajnie nam kłamał, x czasu temu, mówiąc, że spłata długu Klubu wobec ITI jest uregulowana. Jak inaczej zrozumieć fakt, że 80.000.000 zł z Ligi Mistrzów już nie ma? To może proste pytanie z trudniejszą odp:

Na co poszły pieniążki z Ligi Mistrzów?

Na Pensje piłkarzy? Na słynną już Akademię? Na co oni rozwalili 80 milionów? Niech Mioduski powie w takim razie wprost, że Leśny z Pędzlem okradli Legię, bo do tego zaczyna się to chyba pomału sprowadzać.. Przynajmniej spokój będzie. I faktycznie: zaczynamy od ZERA..
Żeby było jasne: nie wybielam Mioduskiego. Mioduski, Leśny + ten trzeci tłusty są siebie są dla równo warci.. Tacy sami wszystko cwaniaczki..

Propagandziści mydlący oczy nam kibicom.
Pułkownik
 • 0 / 4
Dodatkowo kochający nowośmieszną opozycję, ktoej wchodzą w czoko bez wazelinki.
~jo
 • 1 / 0
Panowie Mioduski i Leśniodorski - BRUDY PIERZEMY W DOMU I SUSZYMY W ŁAZIENCE.
Po tym jak są wyprane możemy się nimi chwalić jakie są ładne. Jest takie powiedzenie: nie mów nikomu co się dzieje w domu... Stare chłopy a głupie.
~kiks
 • 0 / 0
Trupy zaczynają wypadać z szafy. Prawdą okazuje się to o czym mówiono w kuluarach - kolos na glinianych nogach. Jednak tzw. prowincja to chyba nie same ogórki i śmieszne klubiki. Najgorzej jak się chce, ma się tzw.mniemanie a brakuje umiejętności. Okazuje się, że trzeba uczyć się od wyśmiewanego disco polo football, he, he.
~f
 • 2 / 0
Nie wiem, w jaki sposób była zarządzona Legia, ale wiem, że regularnie podnosiła swój poziom sportowy, co rok grała w pucharach, a wreszcie też w upragnionej LM - tego od Legii oczekuję jako kibic, a sposób organizacji pracy jest mi mówiąc szczerze obojętny. Wiem też, że jeśli Mioduski dopiero teraz dowiaduje się jak wygląda organizacja i finanse w klubie to albo kłamie teraz albo kłamał wcześniej mówiąc, że zarzuty o kompletny brak zajmowania się klubem są nieprawdziwe. Tak czy inaczej z wypowiedzi właściciela co chwila wynika co innego, a perspektywy z nich przebijające rysują się dość przeciętnie.
~Saul
 • 0 / 1
Panowie BL i DM powinni prowadzić zajęcia z prawa handlowego, gospodarczego i ekonomii. Pokazali w praktyce jak można nabyć klub sportowy nie posiadając funduszy własnych i jeszcze na nim zarobić. Genialni prawnicy.
Aha...czyli można to rozumieć tak: wina poprzedniego zarządu, że nie mamy napastników, więc Mioduski na obecną sytuację sportową nie ma wpływu i umywa ręce (swoją drogą fajny przekaz do wszystkich, bo widać, jak wierzy w Mistrzostwo), a na następny sezon nie ma kasy, znów wina poprzedniego zarządu i znów Mioduski umywa ręce...zajebiście. Klub, który rok w rok gra w europejskich pucharach jest bez kasy, bez napastników i bez wiary w MP...
Generał
 • 1 / 0
Ale jak zdobędziemy MP to powie, że to jego zasługa, bo to wszystko kontrolował jako współwłaściciel :)
Przecież dobrze wiedział co i jak. Byłby idiota jakby klubu nie sprawdził ze przejęciem. Sam miał pakiet wiekszociowy. Idiotom typu magic możesz wmówić ze kasa sie z LM się ulotnila, ale nie mnie i innym kibicom. Nawet na akademie miec nie bedziesz?
To jest chore. W biały dzień razem z Leśniodorskim i tym 3 okradliscie klub i tyle. To nie były drobne.To była kupa nieplanowej kasy. Klub jest na zero a ile nakradliscie do własnej kieszeni złodzieje?
Generał broni
 • 0 / 3
Jest znacznie gorzej on tego klubu nie przejął, bo już go miał. Pozbył się tylko wspólników do zarabiania pieniędzy i to kosztem naszej drużyny. Opowiadanie dyrdymałów o złych Lesnodorskich i podłych kredytach jest śmiesznym robieniem PR. Mydlenie oczu, żeby kibice siedzieli cicho a bossom żyło się dostatnio.
Pułkownik
 • 3 / 0
Kiedyś tutaj przytoczyłem artykuł o klubach, którym sensacyjny awans do LM wcale nie pomógł a zaszkodził. I ta sytuacja chyba się niestety sprawdza w naszym przypadku. Jeżeli to prawda o czym mówi Mioduski to kogoś w klubie naprawdę porządnie poniosło. Ale facet miota się w zeznaniach! Wcześniej gadał że stać nas na zatrudnienie 3 gości z pensją Jędrzejczyka, teraz nagle okazuje się że nie mamy nic i za sezon czeka nas projekt wdzięcznie zwany Polskim Ajaxem. Polski Ajax bez akademii jak Ajax = ZL i to, które miejsce oni obecnie zajmują. Prezes opchnie z zadowoleniem kluczowych zawodników w następnym oknie, zwłaszcza gdy nie będzie MP, przytuli za to pieniądze, których część przeznaczy na akademię, przyszłe główne źródło jego zarobku. Za rok będziemy "bili się" o MP piłkarzami pokroju Niezgody i Sanogo. Klub będzie stabilny ale sportowo cofnie się o 5 lat.
Zrozum tu nie ma przejrzystosci finansowej. Kluby które upadły były w krajach postkomunistycznych. Skoro było tak źle to czemu nikt nie ponosi odpowiedzialności? Czemu nie ma spraw działania na szkodę firmy?
Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury.
Tu sie nie dowiesz co się stało z kasą. Patrz jak Pinokio się tłumaczy:to tu, to tam. A poszły gdzieś.
Pinokio zrób teraz audyt na co poszła kasa z LM. I jeszcze z kasy za transfery zimowe. Tyle lat klub funkcjonowal za Leśniodorskiego dopoki Ty go nie przejąłes i nie ogłosiłes że jesteś na zero.
~
 • 1 / 0
K***a, gramy o mistrza a DM odgrzewa konflikt z Leśnym, którego zresztą sam zrobił przewodniczącym Rady Nadzorczej. Pomijając już fakt, że większość zarzutów jest z wyssanych z buta, to takie żarcie się publiczne źle wpływa na zawodników i trenerów w kluczowej części sezonu.
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Wiecie co mnie najbardziej śmieszy w komentarzach?
Że prawie wszyscy komentatorzy ludzi siedzących lata w biznesie i zarabiających niewyobrażalną i nieosiągalną kasę dla was uważacie za idiotów.
To jestza bawne i świadczy też jak daleko wasz wyobrźnia iwiedza pozostaja za realiami, którym chcecie sprac mordę.
naprawdę proszę - trochę dystansu i pokory.
No chyba że was nie doceniem i nie tylko elteemiak jest tu bogaczem, ale wręcz wszyscy.
Może faktycznie my kibice nie mamy doświadczenia w szukaniu dojnej krowy. Czasami trzeba mieć szczęście, trafić na taką dojna krowę jaką jest Legia i ją doic. Tak jak to robiła 3 muszkiererow a teraz robi Mioduski.
Generał broni
 • 0 / 5
A wiesz jak sie robiło interes u Kulczyka i ile w tym było uczciwego biznesu? Wiesz dlaczego u nas jest tak mało prywatnych przedsiębiorców w stosunku do innych krajów? Oczywiście lobbing i łapówkarstwo jest wszędzie na świecie ale nie znaczy, że musi mi imponować a już o pokorze mnie wspominam.
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Nie rozumiesz. Tobie się wydaje, że prowadzenie biznesu to jest "trafienie dojnej krowy" i jej wydojenie? Że to polega na farcie?
Kolego, nie sięgasz wiedzą i doświadczeniem albo udajesz głupiego.
Sorry za szczerość ale biznes jest dla ludzi apie4dalających często po 16 godzin na dobe piątek śiwątek. Żeby do czegoś dojść. A jak juz się dojdzie i zaczyna się byc umiarkowanie znanym, to wtedy właczają się Zenik i Robsony ze swoimi "obserwacjami" i wnioskami.
Odpuśc. Nic nie rozumiesz. A to co widzisz to czubek góry.
Generał broni
 • 0 / 5
Zaraz doić? Bez przesady, zrównoważyć wydatki, ale nie da się z klubu zrobić super dochodowego przedsiębiorstwa. Wielokrotnie wskazywany jako przykład Ajaks, który według słów Leśnego czy tam samego Pudla, nie pamiętam, podobno miał uskładane z transferów 100 mln Euro no i bęc po 2 latach podcierania tyłków PSV kibice zmusili ich do zakupów piłkarzy i co? Jajco.
Jak się dorabiano w latach 90 to chyba wiecie.
Chorąży
 • 0 / 0
alaryk - nie wnikam w komentarze innych i ich teorie (nie lubię słowa spiskowe bo pewnie ponad dwa tysiące lat temu w Rzymie byli tacy co na wieść, że trzech facetów chce obalić republikę mówili - teoria spiskowa :-) ) ale czy jest poważne, że prezes klubu na finiszu rozgrywek dokonuje takich publicznych wiwisekcji??? i jak to jest ze spłatą - z klubowej czy prywatnej? i jak było z przepływem informacji finansowych we władzach klubu, bo przyznaję kiedy czytam jego wynurzenia przychodzi mi na myśl cytat Zagłoby z "Ogniem i mieczem" ( w spalonych Rozłogach, do chłopka który twierdził, że nic nie wie) -"A wierę , pogański synu żeś ty pod ławą siedział kiedy inni dwór rabowali" To takie pytania i refleksje.....
Generał dywizji
 • 0 / 0
Mallory, masz rację w sprawie wiwisekcji, ale pamiętaj, że nie Mioduski ją rozpoczął. Trudno, żeby po dwuznacznych wypowiedziach Leśnodorskiego (aktualnego zresztą członka rady nadzorczej(!)) pozostał obojętny. Swoją drogą myślałem, że po zakończeniu procesu przejmowania klubu przez jedną ze stron, zakończą się te publiczne "lania pomyj". Niestety się myliłem.
~Xxl
 • 0 / 0
Skandalem to jest wydzwanianie i pisanie SMS do zawodników przez Lesniodorskiego !!
On już w zasadzie nie pełni żadnej funkcji w klubie a strasznie mąci. Rzuca hasło o sprzedaży Pazdana i Ofoe. Zawiść, że nie jest prezesem .
Leśny poszedł z wydatkami na całość gdyż wiedział , że jego czas się kończy .
Z drugiej strony jaką kasę zarobił !!
Mioduski w Gazecie prawnej powiedział w wywiadzie , że Lesnoforski włożył 1.5 mln zł a ile wyjął !!!!?
~Mariiooo
 • 0 / 0
40 baniek na spłatę wspólników daje jakieś 9,5 mln €. Kasa z klubu poszła na spłatę i potem płacz... ze świnka pusta
czyli wg Mioduskiego
- lepiej żeby nie było MP, bo to dla klubu oznacza wydatki (premie dla zawodników)
- lepiej, żeby nie było Vadisa, Gui i Pazdana, bo patrz wyżej , bo to wydatki dla klubu
- lepiej żeby nie było wzmocnień, bo patrz wyżej , bo to wydatki dla klubu
itd.

czyli właściwie pozamiatane
Marszałek Polski
 • 2 / 0
A ty myślałeś że sukces i bogactwo są iweczne?
A na czym bedziesz zarabiał jak Messi skończy karierę?
Major
 • 1 / 0
Zbiera kłaki z jego brody. Jak chłopak zakończy karierę, to będzie je sprzedawał jako relikwie
Chorąży
 • 2 / 0
Umiesz czytac czy udajesz? w ktorym miejscu to jest napisane? Typowo polskie, zanim gosc zacznie dzialac juz mu sie przy5pierdala. Groza, czego ucza gimbusow.
do richi
przeczytaj chłopczyku cały tekst wywiadu w PP, jak masz kłopot z czytaniem, to poproś siostrę, brata, jakiegoś miłego przechodnia.
Pułkownik
 • 0 / 1
po wygraniu LM rzeczywiscie odlecielismy wysoko...

no a teraz czas powoli wracać na ziemie :D
Pułkownik
 • 0 / 0
ups... mialo byc ze po awansie do LM :D
Generał dywizji
 • 0 / 0
Nie prostuj pomyłki. Wszyscy, pesymiści i optymiści, tutaj piszący sobue tego wygrania życzą!!! No może poza kilkoma trollami, których nicki znamy wszyscy.
:)))
Generał broni
 • 0 / 8
Co za d..bil? Trzeba było zapłacić Leśnodorskiemu i Wędzlowi 15 baniek a nie 20 cym..le.Tak się podniecił awansem i kasą z Ligi Mistrzów, że bez względu na koszty i straty rozwalił klub i wydał wszystkie pieniądze. W to że finanse obejrzał dopiero wczoraj świadczą o tym, że albo jest upośledzony albo to jest jakiś przekręt. Jak to możliwe, że właściciel większościowy i członek zarządu nie ma pojęcia jakie bierze kredyty i ile wydaje. Z takim prezesem szybko wylądujemy w śmietniku okręgówki.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Zenek, z całym szacunkiem, ale cymbałem i debilem nazywasz człowieka, któremu możesz prać sznurówki. Nie twierdzę, ze jesteś NIKIM jednak biznes jaki jest udziałem Mioduskiego, Leśnodorskiego czy Wandzla (bez wzgledu na sympatie do nich lub ich brak) jest czyms o czym nie masz żadnej wiedzy ani kwalifikacji żeby w nim uczestniczyć.
A jeśli się myle - tpo proszę, przedstaw się - kim jesteś z wykształcenia i zawodu, co robisz i ile zarabiasz. Jakie masz doswiadczenia i osiągnięcia oraz wiedzę, zeby w ogóle zabierać głos krytyczny w tej sprawie.
Skąd Wy bierzecie te teorie spisku?
Pisząc Wy miałem na myśli Zenka ;)
Major
 • 2 / 0
Najlepiej było nic im nie płacić. Idź do Leśnego i Wandzla i niech oddają kapustę. Widać, że ogarniasz temat, więc na pewno negocjacje będą owocne
Generał broni
 • 0 / 7
Alaryk - ich biznes polega na zarabianiu pieniędzy a nie na klubie Legia Warszawa a mnie zależy tylko na tym. Tak jak guru Miodulskiego Kulczykowi nie chodziło o rozkwit firmy PKS tylko o własny zysk, bo kiedy ją przejmował za mniej niż pół ceny w 2005 miała 600 ciężarówek a w 2012 nie miała już żadnej.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Zenek, jakby ci to powiedzieć.... ty chcesz mieć toaleciak jak zrobisz kupe i tylko to cie interesuje. Natomiast ludzie produkujący toaleciak mają cie w doopie, bo jak nie ty to miliard innych to kupi. Natomiast muszą zadbać o różne rzeczy, żeby ten toaleciak wyprodukować. I to ich onteresuje najbardziej, a nie twoje widzimisię.
P.S. Nie odopiwedziałeś na pytanie mocarzu.
Jeśli tego nie zrobisz, to dyskusje z toba uznam za zakończoną z powodu braku powodów do jej prowadzenia. Sorry, ale nie interesuje mnie stanowisko prezentowane przez ucznia czeladnika.
Generał broni
 • 0 / 6
Ale Legia to jest wartość społeczna i kulturowa i istniała już wtedy kiedy przodek Miodulskiego jadł banany na drzewie. Bez względu na to jak dobrym jest producentem toalet zrobię co mogę, żeby uchronić Moją Legię przed zniszczeniem a tym bardziej mogę szczerze wyrazić o tym swoje zdanie.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Zenku - spróbuję inaczej. Legia jest spółą i jako taka należy do pewnych ludzi. Kropka. Twoje podejście jest "piękne" ale nic nie warte - w sensie biznesowym.
Równie dobrze możesz żądać od właścieiela Biedronki pewnych rzeczy, bo jest powszechna, dostępna, ma swoją "legendę" i role społeczną. No i wydajesz tam kasę.
Major
 • 2 / 0
Kasy nie ma bo poszła na spłatę Leśniodorskiego i Wandzela. Gdyby nie chore ambicje Mioduskiego który rozwalił cały układ, wszystko zostałoby po staremu. Byłby dalej świetny przezes i byłby pieniądze na klub. Teraz nie ma już nic.
~kustyj kustyk
 • 0 / 0
Lechia Lech nawet ostatnio Jaga (Sheridan) nie graja w LE czy LM regularnie jak Legia a potrafia sciagnac w miare trzymajacych poziom zawodnikow i zapiac budzet.u nas na nazwisku Vadisa bede jechali ze trzy lata a obok niego Kopczynskie i Brozie beda biegali. No bo napastnika teraz bedziem szukac do 2020r..
~juterski
 • 0 / 0
Miodek zachecil najlepszych zawodnikow do pozostania w klubie...ehehehee
~Prawnik stojący z boku
 • 0 / 0
Najlepszych czy przepłaconych? Jest różnica.
~juzefina67
 • 0 / 0
Czyli kolos na glinianych nogach...?
~tt
 • 1 / 0
za miesiąc Mioduski powie, że przez LM mamy 50 mln długu i musimy sprzedać 4 podstawowych piłkarzy. Co za kpina. Prawda jest taka, że wykupił Leśnego za pieniądze klubu a nie swoje i teraz wali ściemy. Cała ta transakcja to był jeden wielki rpzekręt.
~Paco
 • 0 / 0
Coś czuje że pan Dareczek oswaja nas z myślą przeciętnej Legii.
Ale pudelku zapamiętaj: tu są kibice charakterni i na farmazony się nie nabiorą.
Jak cię nie było stać to po jakiego diabła się tu na chama wpychałeś.
Jak nas oszukasz to na taczce cię wywieziemy. A jak chciałeś szkolić młodzież to Agrykola była tańsza. Legia musi wygrywać i grać w Europie.
~Legia.....
 • 0 / 2
Lesnodorski to kłamca a nie Legionista jak to pokazuje wywiadach! WYPROWADZIŁ Z KLUBU PARĘ MILIONOW EURO!!! Info 100%!!!!! Wałki jakich było mało w piłce !!!!
Kapitan
 • 0 / 0
Zaczyna się koropgadka i znajdowanie łatwych wytłumaczeń... Miodek jest kapitalistą korpo ludkiem... on nie umie inaczej... Teraz zaczynamy "na zero". a w lipcu powie że mamy 20 mln długów... jak się tak dokładnie przyjrzał......
TEZA> Miodek przestań się przyglądać bo tylko widzisz generujące się długi.
Major
 • 0 / 0
On chce to wszystko postawic na nogi. Mnie nawet nie dziwi, ze tego nie rozumiesz. Za trudne ...
Kapitan
 • 0 / 2
a mnie się wydaje że Loczek rozgrywa znowu jakąś korpogierkę... kolego oglądam takie rzeczy na co dzień ... Przerost formy i skali nad treścią...
Fakty:
1.Był/Jest głównym właścicielem, członkiem rady nadzorczej LH
2. Robił NA PEWNO audyt... przed rozwodem..
3. Dozuje informacje? Po co przecież jest już po wszystkim ...
4. Dlaczego tera? kiedy drużyna znajduje się w kluczowej fazie sezonu

Moim zdaniem to jest przygotowanie gruntu pod kolejne "korpo - usprawnienia"
czyli rozgrywa kolejny "temat"- nie wiem jaki... ale wkrótce się dowiemy.
Doświadczenie podpowiada mi, że będzie to grunt pod kolejne okienko transferowe ... - odejście kluczowych graczy,a w zamian młodzież ze szkółki ( czyli miejsca 4-8 w lidze) - Marzenie Miodka powoli się spełnia... :(
Marszałek Polski
 • 2 / 0
"Rozgrywac korpogierki" to moze prezes z nadania w korporacji. Mówisz o ludziach, którzy sa w zauważalnie innej sytuacji i muszą zadbac o SWOJE WŁASNE pieniądze, anie czyjeś czy jakieś liczby w excelu. Jest różnica i fajnie byłoby gdybyś ja dostrzegł.
Starszy sierżant
 • 2 / 0
Dziwne. Takie wypowiedzi na chwile przed końcem sezonu. Albo jest to jakaś kolejna gierka albo ten człowiek postradał zmysły. Nie daj boże zajmieny 4 miejsce i wizja katastrofy gotowa.
~Smajl
 • 0 / 0
nie interesuje mnie mirjsce Lecha, plyn zeglarzu kolejarzu
~er.
 • 1 / 0
Jak z klubu wyparowało kilkadziesiąt baniek z LM to sprawa nadaje się do prokuratury a nie do mediów. Wg mnie typowa PR-owa zagrywka Mioduskiego.
Porucznik
 • 6 / 0
"Zakładałem, że w klubie będą jeszcze pieniądze na wzmocnienia... Ale ich nie ma"

AHAHAHHA co za komedia! Większościowy właściciel i o niczym nie wiedział, TO NIE ON!
Albo cynicznie kłamie jak najęty, żeby usprawiedliwić brak wzmocnień po sezonie, albo jest takim ignorantem, że jako większościowy właściciel kompletnie nie interesował się swoim klubem i tym co się dzieje.

DRAMAT!
~
 • 0 / 0
"Zakładałem, że w klubie będą jeszcze pieniądze na wzmocnienia... Ale ich nie ma."
AHAHAHAHA i to mówi większościowy właściciel, który OCZYWIŚCIE o niczym nie wiedział! TO NIE ON! No ja pier...
Generał broni
 • 1 / 0
6Kolejek do końca ,jest szansa na MP to albo Pudel sabotażuje albo jest idiotą ;który prezes przed końcem rizgrywek w tak warznym momecie rozgrywek zachowuje sie q ten sposób,przecież piłkaeze to czytają co oni mogą sibie pomyśleć o klubie? toralna kompromitacja Mioduskiego ten człowiel w tym moecie działa na szkode klubu to jest jasny i czytelny sygnał że nie walczymy o MP .
Pułkownik
 • 3 / 0
ja to widze tak, ze Mioduski probuje wyslac sygnal:
"Panowie, era Lesnego zakonczona, nie ma co wspominac. Trzeba sie wziac do roboty i walczyc o swoje... bo niewiele co mamy"
Generał broni
 • 0 / 1
zfaszam się że chce się idciąć grubą kreską od Leśnego i nje zależy mu na MP teraz bo spadnue ten sukces i tak na Leśnego ,Mioduski nie gce tera MP bo w nowym sezonie bedzie mógł robic porzadki po swojemu nie bedzie musiał starać sie o Ofoe i innycg bo bedzue mogł powiedzieć że nie ma potrzeby bo nie zdobylusmy Mistrzistwa.
~Mac
 • 1 / 0
"warznym"?
Poważnie???
~slaby
 • 1 / 0
w "warznym" momencie? naprawdę w "warznym"?
~on(L)y
 • 0 / 0
...aha, czyli Chopin nic nie wie nic nie decydowal...sciemniacz typu ITI
~T
 • 0 / 0
To jak na słabo zarządzany klub niezłe sukcesy odnosi. A teraz jak będzie już zarządzany dobrze to rozumiem ze gablota trofeów nie pomiesci? Chociaż na razie to wyglada tak Leśny jechał po bandzie i były efekty. A teraz chyba nawet banda zostanie zlikwidowana bo droga. Ciekawe co miał na myśli o telefonach i smsach do zawodników ?
~Yendrek
 • 0 / 0
To jakimi oni byli właścicielami Legii ? byli tylko administratorami którzy nie kupili klubu za kasę tylko za obietnicę że oddaja jak zarobią.....wychodzi na to że to był dla nich bardzo dobry interes a nie jak pieprzą na każdym kroku : miłość do Legii.....na dobrą sprawę to gówno im się należy, obu po równo i trzeciemu tyleż samo.....
Starszy sierżant
 • 3 / 0
Jak słyszę takie teksty to mi ręce opadają, praktycznie co roku gramy w pucharach, ostatnio nawet w LM, co pół roku sprzedajemy naszych czołowych zawodników a bierzemy piłkarzy z kontraktem, to albo klub jest fatalnie zarządzamy albo nastąpił jakiś wałek.
Pułkownik
 • 5 / 0
po prostu pozyczka z ITI byla w CHF :/
~juzefina67
 • 0 / 0
Leze hehehhe
Taki Lech nie gra juz dwa lata z rzedu w Pucharach a ma na transfery i na byt klubu. Tak tak zaraz powiecie jakich..jesli Vadis i Moulin to wszystko co bylo stac Legie po LM budzecie ok 250mln to faktycznie jak nie wejda w tym roku to Niezgody Monety i inne Wieteski beda decydowac o naszej sile...hehehe brawo brawissimo
Porucznik
 • 1 / 0
1. 20 ITI+30 długi=50 - a wcześniejsze zobowiązania to co to jest? Z transferów na bank wyszliśmy do przodu, nawet nie ma co liczyć. Z LM wyciągnęliśmy ponoć ok. 120 mln zł!!!! Gdzie jest kasa? Powiedzmy, że z kasy klubowej Pan Mioduski spłacił też wspólników. Mówił, że nie można tego robić ale widać zrobił bo gdzie są miliony zł?
2. Jaki majątek posiada Pan Mioduski? Jaką kwotą dysponuje właściciel największego klubu w Polsce? Ile jest w stanie zainwestować?
3. Skoro poprzedni Zarząd klubu z Panem Darkiem w Radzie Nadzorczej wyprowadził z klubu miliony, działał niegospodarnie i na szkodę klubu - oczekuję wniosków do prokuratury. Gdzie jest wizja rozwoju klubu i strategia, o której Pan Mioduski mówił - jaka ona jest?
Poprzedni Zarząd nie miał wizji i strategii za to miał sukcesy 3 mistrzostwa, 4 puchary, regularna gra w LE i awans do LM. Dla mnie to wystarczająca "strategia". Jestem ciekawy jak będzie wyglądała nowa, nowoczesna Legia Pana Mioduskiego. Co tak naprawdę zrobimy? Może niech Pan Panie Darku ujawni tę strategię, którą Pan ma a my jej nie znamy? Poprzednicy nie mieli planów rozwoju chociaż jest Pan w Legii pewnie z 10 lat i był ich kolegą, jednemu nawet odsprzedał swoje udziały. Nie mamy robić legendy z Leśnego bo sukcesy to też Pana zasługa - więc za brak strategii i nadzoru Pan też musi odpowiadać...Zgodzę się, że to były Wasze sukcesy i porażki. To prawda. Ale jeśli sytuacja klubu jest "na zero" po latach sukcesów i finansowanie pomostowe jest niezbędne, to zastanawiam się co będzie jak zaczniemy cieniować...
Pytanie się gdzie jest kasa, to najgłupsze pytanie tego forum.
Wszyscy wyliczają tylko: zarobiliśmy 120mln!!! na dług poszło tylko 50mln!!! gdzie różnica?
Jak widać różnica to niewielkie zobowiązania kluby wobec różnych podmiotów. Klub nie utrzymuje się sam tylko z biletów.
Policz sobie ile zarabiają piłkarze i trenerzy pierwszego zespołu i co Ci wtedy wyjdzie?
A no tyle że sam Rado, Jędza, VOO i Tibo zarabiają rocznie około 10-11mln złotych, a to jest raptem !!!czterech!!! piłkarzy na których klub przeznacza prawie 10% tego co dostał z LM, dolicz do tego kasę innych piłkarzy, odprawę Hasiego i jego ciemnogrodu trenerskiego, utrzymanie stadionu i raczkującej akademii która i tak generuje spore koszty, no i pozostałych pracowników klubu którzy charytatywnie nie pracują i co Ci wtedy wyjdzie?
Okaże się pewnie że z tej kasy z LM to by pewnie zabrakło na funkcjonowanie klubu.

Wiem że najłatwiej się wydaje cudze pieniądze, a kibic nie myśli jak przedsiębiorca, ale trzeba do tego właśnie tak podejść, czysto biznesowo, bo w życiu się nie tylko zarabia, ale i wydaje. Jak kiedyś poprowadzisz firmę to będziesz wiedział że istnieje coś takiego jak koszt uzyskania przychodu, a właściciele często balansują na krawędzi, mimo że w kasie "powinno" być.
~az
 • 0 / 0
Prosty przykład jak niewiele wiemy. Transfer Borysiuka do Legii. Każdy przeczytał, że kwota transferu do klubu to 0,5 mln euro i tak sobie każdy z nas liczył koszt. A tu się okazuje że po przeliczeniu wszystkich kosztów pobocznych 1,3 mln - prawie 3x tyle. To samo przy transferach z klubu - tu widzisz kwotę x, a klub dostaje pewnie na czysto dużo mniej a ile mniej to tego nie wiemy, może 10%, może 50% - i wcale nie musi być tak zajebiście. Skąd wiemy ile realnie klub dostaje z transferu, moze są opcje że przy szybszej spłacie danej transzy kwota spada o 30%, może inny klub zagwarantował sobie 10%? Może agent albo sam zawodnik bierze z tego 20%? Może klub czeka 5 lat na kasę z transferu i się procesuje, przesuwa terminy, umarza w zamian za korzystne warunki wypożyczenia innego piłkarza? To samo z pieniedzmi z LM, skąd wiecie ile poszło na same premie. Skąd wiecie ile naprawdę zarabia Jędrzejczyk? 800 tys. to tylko podstawa, może ma takie bonusy i premie że wychodzi mu 2 mln euro? Sam Leśny mówił, że z premiami piłkarze zarabiają tyle co przeciętniacy w Bundeslidze... Tak więc nie ma co wyliczać bo wiemy bardzo mało
~Stefanek
 • 0 / 0
Lesny przeginal moze troche z wydatkami, ale Mioduski bedzie to robil w dokladnie odwrotna strone. Nikt normalny nie uwierzy, ze po takim sezonie w klubie nie ma pieniedzy...Dopiero co slyszelismy, ze mozemy miec 4 Jedrzejczykow. Bylo oczywiste od poczatku, ze Mioduski to bedzie warszawska wersja Rutkowskiego i tylko sie to potwierdza...
Sierżant
 • 1 / 0
Z tekstu wynika ze lesny szedl troche po bandzie. Gdy zaczynal w Legii byl chyba bardziej pragmatyczny. Ale ciezko miec pretensje. Chcial zeby klub byl coraz lepszy. Byc moze myslal tez o stuleciu. Nie chcial dzialac jak lech i jak to mowil wygrywac cos raz na kilka lat, grac mlodzierza. Legia jest silna i moze sobie na lekki dlug pozwolic by sie rozwijac byleby nie doszlo do przeinwestowania jak kiedys w wisle ktora potem spadla w przecietnosc na kilka lat. Po prostu doszlismy do sciany. Widac ze wiecej niz te 120 mln zl ( bez lm) klub w polsce konwencjonalnymi srodkami kie zarobi. Mioduski powinien poszukac sobrego inwestora.
Sierżant
 • 5 / 0
W tym momencie każdy na każdego gada, wytyka mu błędy itp. Tak naprawdę my czytelnicy nie wiemy jak jest naprawde po poprzez takie wywiady zostają zamydlone nam oczy. Możemy wyłącznie sie domyślać kto ma racje a kto nie. Więc poczekajmy z ocenami, dajmy Mioduskiemu 2 lata i wtedy porównywajmy i oceniajmy.
~Bezimienny
 • 0 / 1
"Nie mam problemu, by inwestować pieniądze, które mamy" i "Zakładałem, że w klubie będą jeszcze pieniądze na wzmocnienia... Ale ich nie ma" - panie Mioduski, przestań pan kłamać, bo sam się gubisz w tym co pleciesz. Dobry gość w laniu wody nic poza tym, facet zdziwiony niby po czasie, że klub niby źle był zarządzany, to gdzieś Ty był w tym czasie? Tak źle zarządzany, że Legia rok w rok grą w europejskich pucharach, stała się samowystarczalna. Może zamiast tyle gadać, weź się za robotę i pokaż na co Ciebie stać - zobaczymy pańskie owoce i czy Legia wejdzie na wyższy poziom. Ale ja wiem, że tak się nie stanie, bo jeśli ktoś tapla się w kłamstwie to ma niecne zamiary i tyle w temacie. Ubierasz pan piękne słówka by kupić tłum, a założę się że Ty nie chcesz mistrzostwa z prostej przyczyny - zejdziesz z wysokich kontraktów, sprzedasz najlepszych, zbilansujesz budżet i będziesz mógł realizować swój chory plan wdrażania młodzieży,a z Legii zrobisz przedszkole, o którym już Czerczesow wspominał i dlatego go pogoniłeś.

"chory plan wdrażania młodzieży" bo zaraz wskoczą na mnie, że głupoty opowiadam - w Polsce szkolenie młodzieży to farsa, poziom jest bardzo niski, a grają dzieci bogatych rodziców których stać. Wystarczy pojeździć, popatrzeć i wyciągnąć samemu wnioski jaki poziom prezentują te dzieci, a wystarczy pojechać do Niemiec i popatrzeć jak się tam szkoli młodzież, jaka infrastruktura w każdej małej miejscowości i ile godzin poświęca się szkoleniu. O czym my rozmawiamy, fajnie jest pisać i opowiadać, ale rzeczywistość jest inna i nie tak kolorowa jak wam to przedstawiają w mediach. Potem taki Wolski wyjeżdża za granicę i odbija się od ściany, bo mentalnie nieprzygotowany mimo że technika nienaganna. To samo inni Kapustka, Dawidowicz i reszta.

Pamiętacie co Bartek Bereszyński mówił kiedy przeniósł się do Sampdorii? że w kilka tygodni nauczył się więcej o taktyce, niż u wszystkich naszych trenerów! to jest ta różnica, kto ma szkolić tą młodzież, która ma niby stanowić w planach Mioduskiego trzon Legii w przyszłości? Nonsens, nawet taki Ajax słynący z pracy z młodzieżą był przez ostatnie lata cieniem z przeszłości, a gdzie my do nich? Dlatego uważam, że plan pana Mioduskiego to farsa i gra pod publiczkę, a zamiary są takie żeby sprzedać i zarobić. W najbliższym okienku przekonacie się ile prawdy w tym co mówi prezes i jestem ciekawy jaka będzie frekwencja w przyszłym sezonie na Ł3? Pozdrawiam wszystkich, także tych na usługach agencji PR, która tutaj prężnie działa :)
Kapitan
 • 0 / 2
Gdybym mógł to bym ci dał jeszcze 100 plusików.... za tych gnomów z agencji PR rozsiewających ferment.... czysta socjotechnika Miodka ... Jest jak kaczyński - potrafi tylko zarządzać kryzysem i manipulować tuszą...
~...
 • 0 / 0
Świetna wypowiedź,zgadzam się w 100%,to co Mówi Pan Prezes to szczyt bezczelności...
Marszałek Polski
 • 1 / 0
tak Ajax by,ł masz racje :)" dziś" może wygrać Puchar Europy:) taka różnica
Generał brygady
 • 1 / 0
To był jeden wielki wał .......Leśny,Pędzel po 20 mln , kłótnie z Miodkiem itd , kazdy z nich kase przytulił.
Legia była chwilowa maszynka do zrobienia szybkiej kasy.
~laska
 • 1 / 0
strasznie wkurza mnie takie napierdzielanie na siebie nawzajem. Dowiadujemy się z wywiadu, że nic w klubie nie działało jak należy bo nie mogło. To skąd pełne trybuny, wyprzedane loże, dobrze prosperujący marketing - patrz sklep i sukcesy jak LM, LE, MP i PP. Otóż z pierwszej odpowiedzi DM wynika, że to dzięki suto zakrapianym kolacjom. Panie Darku bardzo to słabe, naprawdę. A wydawało mi się, że jest pan człowiekiem z klasą...
~19(L)16
 • 1 / 0
Jeżeli to prawda, to dobrze, że do zmian doszło na tyle wcześnie, że sytuacja w klubie jest stabilna i bezpieczna, tj. nie grozi nam widmo wyprzedaży i równi pochyłej w dół. Co martwi, to to, że dalej jest wyciąganie smrodów - Wandzla już nie ma, a osobiste wycieczki dalej są. To nie wróży dobrze na przyszłość. A przede wszystkim martwi co się stało z całym hajsem?!?
~black
 • 0 / 2
Czym się różni DM od BL niczym tak samo bredzi o piłkarzach za milion euro a w kasie pusto!Po drugie skoro Bl tak kiepko się rządził to po co jest w zarzadzie?
Generał broni
 • 0 / 2
To jest ten czas by pokazać co otym myślimy ,mam nadzieję że Żyleta tak tego nie zostawi bo to jest ostatni bastion który powinien dbać o zwykłych kibiców,taki wałek 100lecia powinien być wyjaśniony ,po co ja place za karnet poco kibice kupują bilety jak nasz klub ktoś okrasa i źle nim rządzi.Nagłośnić to zrobuć jakiś protest niech się media tym zainteresują i to prześwietlą.A Mioduski to kłamczuch czy ma rozdwojenie jaźni bo wczoraj gadał że stać nas na zawodników zarabiających w Legii 1mln ojro,to jak stać czy nie stać.
~PIT
 • 1 / 0
Niestety t co sie dzieje czyli walka na górze , wzajemne obwinianie sie itp , ostry podział na ludzi Lesnego i Mioduskiego .
Bardzo to jak widac nie słuzy Legii .
Zajmie 4-5 miejsce .
Wszyscy lepsi pilkarze odejdą i moze tez paru gorszych .
Czekają nas chyba chude lata .
Hahahha Darek z Radomia odc1? :))))
~willu
 • 1 / 0
Jestem kibicem a nie ekonomistą ale nie rozumiem jak to możliwe po sezonie z LM...Moje pytanie brzmi: a co by było gdybyśmy w tym roku w LM nie grali? Gdzie byśmy byli? Coś tu jest nie tak.
Generał broni
 • 2 / 0
w tym momecie Leśny którego byłem zwolennikiem jest w moich oczach spalony,jeżeli to prawda że kase ktoś ukradł tak ukradł to tutaj potrzebny prokurator!!!!! dlamnie oni okradli nas kibiców taki szmal wyparował ok 20ml oddalo ITI przecież mówili że oni zostali spłaceni jużdawno tak gadali reszta poszła na sprawy bieżące ?qurwa kogo oni okłamują gdzie kasa z transferów z biletów z praw tv itd kogo oni robią w balona ,powinniśmy sie domagać wyjaśnień w tej sprawie a kak nie yo protest bo robią z nas baranów ,ja oddaje karnet i pierfollle to nikt nie bedzie mnie okradał.
Kapitan
 • 0 / 1
pieniaczu zamilcz..... Miodek spłacił frendzla i Leśnego z kasy Klubu
~Czaro1987
 • 1 / 0
No to narciarz i Miami balowali równo , były sukcesy to i pytań niewygodnych nie było a w klubie bagno i perspektywa Polonii Widzewa i ŁKS. Teraz może nie będzie z marszu seryjnych MP ale biznesmen za sterami da większą stabilizację.
Generał brygady
 • 0 / 1
Czyli wkracza do nas korpo z jej stylem zarządzania i całym dobrodziejstwem inwentarza...czas pokaże czy to dobrze, czy źle,

Pewne jest jednak to, że nie można dużą firmą zarządzać jednoosobowo - na dłuższą metę jest to po prostu nie możliwe...
Sierżant
 • 4 / 0
Jeżeli choć w połowie to prawda to "Dyzma" Leśnodorski niezłe bagno zostawił.
Pułkownik
 • 0 / 0
wpuscic audytora, niech zrobi sprawozdanie i bedzie wszystko jasne
Marszałek Polski
 • 1 / 0
to już było, ile razy ma robić to samo?
Pułkownik
 • 0 / 0
oj bo nie dopisalem zeby opublikowac :D
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tu nie ma co już sprawdzać, tu trzeba pracować, myśleć i wygrywać w lidze.
Pułkownik
 • 1 / 0
jasne. Ja bardziej myslalem o wyjasnieniu sytuacji kibicom, ktorzy dostaja co chwila sprzeczne sygnaly.
Raz ta kasa jest, raz jej nie ma.
Raz Necim ma klauzule, raz nie ma
Raz Lesny zrobil z Legii maszyne, za chwile okazuje sie ze ledwo sie przezlizgnal...
Generał dywizji
 • 1 / 0
Jakby bylo zle, to wyniki audytu bylyby upublicznione. Wiec jest albo bardzo zle, albo nie tak zle. ;)
~Hmm
 • 1 / 0
Dziwne...wczoraj czytalem zupelnie co innego.rozbijanie banku, 3 zawodnikow z zarobkami milion ojro.nic mnie jednak nie zastanawia bardziej od zachwytu nad Jedrzejczykiem.najwyzsze zarobki a nie wyroznia sie zupelnie niczym.inaczej Pazdan czy Vadis.u nich widac ze to jest zupelnie inny poziom pilki.
~Kiwi
 • 0 / 0
Teraz możemy sobie tak popi3rdolić że za dużo zarabia. Na chwilę obecną, przy tym co prezentuje to może i tak, ale w momencie gdy podpisywał z nami kontrakt był reprezentantem PL, gdzie miał pierwszy plac i prezentował się naprawdę solidnie. Przechodził do nas z mocnej ligi rosyjskiej, nie miał/ nie ma dużego wieku, znał Legię i naszą ligę od podszewki, może wystąpić na każdej pozycji w obronie, podpisał kontrakt praktycznie do końca kariery, a dodatkowo jest lubiany i trzyma atmosfere w szatni. Sporo argumentów było za tym, by tyle zarabiał.
~ad
 • 0 / 0
Przepier...liłeś z kumplami 80 mln zł tj ok 20mln euro w pół roku z LM a drużyna jest słabsza niż była. Nie zwalaj na Bogusława bo od kontroli zarządu jest rada nadzorcza i właściciel czyli ty.
Więc albo wszystko akceptowałeś albo nie dopełniłeś obowiązków.
Osobiście podejrzewam że panowie doszli do wniosku że teraz jest ten moment i w ramach rozliczeń skasowali grube mln zysku z LM. A teraz jakieś dziwne mydlenie oczu kibicom. Miej jaja i powiedz jak było.
~roni
 • 0 / 0
Czyli jak sprzedamy,to dopiero będziemy kupować i to też zawodników którzy będą nadzieja z talentem a nie zawodników z doświadczeniem,takich jak Vadis czy Moulin. Faktycznie wszystko zaczynamy od nowa i to pod warunkiem że będzie MP,bo jak nie to można powiedzieć że zaczynamy na poziomie minus
~u(L)u
 • 1 / 0
Strasznie strasznie, nie podoba mi sie to straszenie. To tez jakaś gra. Juz lepiej żeby oni sie nie wypowiadali.
~OsciBosci
 • 0 / 1
O jakich pieniądzach z LM mowa, skoro UEFA nie rozdzielała jeszcze pieniędzy za ten sezon?
Starszy sierżant
 • 4 / 0
pieniądze możesz wydać nawet ich nie mając. dzięki temu istnieją banki
~Marcinek
 • 1 / 0
Czyli mamy budżet 280 mln.ale nic nie mamy