Dariusz Mioduski: Nikt nie będzie odporny na dłuższy paraliż rozgrywek

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

14-03-2020 / 16:45

(akt. 03-05-2020 / 21:36)

Pandemia koronawirusa ma ogromny wpływ na każdą dziedzinę życia, mocno namieszała też w piłce nożnej, a to może być dopiero początek. Rozgrywki ligowe w Polsce zawieszono, podobnie jak w wielu innych krajach. Wszyscy mają nadzieję, że najdalej za miesiąc uda się je wznowić. Gdyby jednak było inaczej, kluby czekają problemy finansowe, straty mogą być naprawdę duże.

Po skończonym sezonie kluby otrzymują od nadawcy najbardziej istotną transze z tytułu praw telewizyjnych. Gdyby jednak do rozegrania wszystkich kolejek nie doszło, to zarówno Canal+ jak i TVP mogą nie zapłacić pełnej kwoty, gdyż część kontraktu nie zostanie wykonana. - Dziś to rozważania teoretyczne. Jeśli nie będzie można dograć sezonu to usiądziemy i będziemy wspólnie rozmawiać – komentuje prezes i właściciel Legii Warszawa, Dariusz Mioduski.

Brak dokończenia sezonu to również problemy ze sponsorami – kluby często zawierają umowy dotyczące ekspozycji w trakcie meczów, a wykonanie tego nie będzie możliwe. Kluby będą więc miały mniej pieniędzy, ale wydatki często pozostaną bez zmian. Największymi są pensje dla zawodników pierwszego zespołu. Na razie nie było rozmów z piłkarzami na ten temat, by wzięli na siebie część odpowiedzialności, również finansowej. Ale jeśli przerwa w rozgrywkach będzie się wydłużać, może do nich dojść. - Piłkarze sami zaczynają publicznie składać deklaracje solidarności w tej trudnej dla wszystkich sytuacji, ale robimy wszystko, aby nie było potrzeby takich rozmów – oświadcza prezes Legii. Wydłużająca się przerwa jednak dotknie wszystkie kluby, a jeśli potrwa powyżej miesiąca może wpłynąć na stabilność finansową. - Długotrwały paraliż rozgrywek zagrozi całej piłce klubowej. Nikt nie jest na to odporny – zauważa Dariusz Mioduski.

Obecna sytuacja powoduje, że wiele spraw stanęło pod znakiem zapytania. Przyszłość nie jest pewna. Pojawia się choćby pytanie jak rozstrzygnąć niedokończony sezon. W Anglii zaproponowano by powiększyć ligę na przyszły sezon. Tak by dwa zespoły awansowały do Premier League, nikt by nie spadł, a tytuł mistrzowski powędrowałby do Liverpoolu, który ma 25 punktów przewagi nad drugim Manchesterem City. W Polsce Legia Warszawa ma przewagę 8 punktów nad Piastem Gliwice. Ale wiele niepewności w serca kibiców „Wojskowych” wprowadził wpis byłego prezesa Legii, Bogusława Leśnodorskiego. "- Jako Prawnik widzę to tak, że jeśli rozgrywki nie zostaną wznowione to nikt z ESA nie spada, a do europejskich pucharów awansują drużyny według kolejności z końca zeszłego sezonu." Czy faktycznie istnieje takie zagrożenie? - Nie. Rozstrzygnęła to uchwała Polskiego Związku Piłki Nożnej – krótko odpowiada Mioduski. Przypomnijmy, że uchwała przewiduje następujące rozwiązanie, gdyby rozgrywek nie udało się dokończyć. - Jeżeli przerwa będzie zbyt długa i nie będzie można skończyć sezonu, jako końcowa będzie liczyła się tabela po ostatniej pełnej rozegranej kolejce.

Nasuwa się więc pytanie, jak długa może być przerwa. Na wtorek zaplanowana jest telekonferencja UEFA. Rozmowy będą dotyczyć najbliższej przyszłości klubowej piłki oraz bardzo prawdopodobnego przesunięcia mistrzostw Europy 2020. Gdyby Euro zostało przełożone na przyszły rok, to ligi mogłyby grać dłużej, ale tutaj też są ograniczenia. – Nie będziemy mogli grać np. do końca czerwca. Owszem, możliwe jest wydłużenie sezonu. Szczególnie, że w tym roku miał skończyć się wcześniej, ale ten margines jest ograniczony. Kluby potrzebują czasu na przygotowanie do kolejnego sezonu, a eliminacje do europejskich pucharów zaczynają się dość wcześnie. Chyba, że przesunięte zostaną eliminacje do Ligi Mistrzów i Ligi Europy – zaznacza sternik Legii.

Pozostaje więc czekać na wtorkowe decyzje UEFA i mieć nadzieję, że pandemia koronawirusa nie potrwa zbyt długo.

Komentarze (279)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał dywizji
 • 1 / 0
"Wszyscy mają nadzieję, że najdalej za miesiąc uda się je wznowić."
Ja mam pewność, że sie nie uda.
Major
 • 1 / 0
Obawiam się że możesz mieć rację.
Niech klub uruchomi możliwość kupna wirtualnych biletów. Jestem chętny do zakupu i takich jak ja są zapewne grube tysiące. Takie "cegiełki" przynajmniej w jakimś stopniu pokryją straty!
Jak piłkarze zgodzą się obniżyć pensję o 20% z tytułu strat to pewnie obędzie się bez większych strat w tej rundzie. Tragedia by była gdyby kolejny sezon tez był zagrozony grą bez publiczności. Oby ten cholerny wirus wygasił się do wakacji.

Legia bez strat. Być może również bez wielkich ekonomicznych (mam nadzieję ze telewizja zapłaci w ramach solidarności, w końcu ludzie nie oddają dekoderów jak na razie). W takim wypadku w okienko transferowe wejdziemy z przytupem, a zawodnicy mogą być bardziej dostępni niż zwykle bo wiele będzie niespodzianek w innych ligach, wiele zespołów poza pucharami itp. Powinno być dużo zawodników bardzo dostępnych dla nas w czerwcu. Potrzebujemy koniecznie napastnika lub skrzydłowego i bramkarza (tym bardziej teraz jak Miszta się w ogóle nie będzie miał możliwości sprawdzić).

Szkoda, że tytuł powędruje do nas pod stolikiem, ale przynajmniej obędzie się bez nerwów, które mam mocno poszarpane. Szkoda trochę Lecha miałby szansę na wicemistrza i powalczyć coś w pucharach. Te inne zespoły prezentują jeszcze bardziej tragiczny poziom niż Lech Wronki.
Jebni* się w pusty łeb człowieku !
Znowu tu bruździsz !
Tytuł pod stolikiem ?
Jak będzie tytuł dla Legii, to w pełni sprawiedliwie. Nikt nie ma na to wpływu, a wyników nie można uznać za nieważnych, prawie cały regularny sezon był grany miesiące wylewania potu przez piłkarzy oraz kibicowania nas kibiców !
A Ty piszesz że pod stolikiem ;)
Przy zielonym stoliku dostała mistrza Amica, to było przy stoliku ! A nie gdy zespół grał 26 kolejek i ma 8 pkt przewagi !
Więc przestań tutaj powielać amikowe komentarze, to forum Legii !
Owszem tytuł moze i zasłużony w obecnej sytuacji (bardzo niezasłużone byłoby nie przyznanie tytułu na pewno i zmarnowanie tak dobrego roku w wykonaniu zwłaszcza Legii). Ale pamiętaj, ze przed Legią były jeszcze bardzo cięzkie mecze szczególnie w końcówce rundy zasadniczej i mogło być jeszcze gorąco. Więc jak na to nie spojrzysz tytuł zasłużony i będzie się liczył. Ale nie znaczy to ze nie jest to na korzyść Legii bo między innymi za to jest łatwa droga do pucharów, a mogłoby być gorąco jeszcze. Nie twierdzę, że masz płakać z tytułu przyznania tytułu, ale jednak trochę pokory na ten twój pusty łeb by się przydało.
Rozumiem sytuacje, ale nie ma mowy o tytule przy zielonym stoliku, każdy mógł mieć tyle samo punktów, nie będziemy teraz dzielić, na mecze trudne i łatwe, bo to jest śmieszne...
Szkoda Lecha, chyba Tobie ? maja miejsce na jakie zasługują, ten zespół nie miał na ten sezon żadnych celów, w przerwie zimowej nie przeprowadzili ani jednego transferu który mieli w planie. I wcale nie grali duper piłki, bo mieli połówki meczów w których nawet nie oddali celnego strzału, z Lechia uratował sędzia, dając czerwona, przegrali z Cracovią, remis z słabą Jagą.
Szkoda Lecha... zespół który gra w lidze dzięki machlojkom i na cudzej licencji, zespół który liczy sobie nie swoje mistrzostwo, maja dokładnie to na co zasługują.
MI własnie kurier dostarczył z fanstore Monopoly edycja Legia Warszawa.
Trzeba sobie radzić z tymi ograniczeniami związanymi z wirusem...
To moje drugie monopoly, ale wykonanie kozackie. Polecam na trudny czas ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 4
Podobno może byc prikaz od UEFA że w całej Europie nie będzie wyłonionych mistrzów
Choojowo
Generał broni
 • 0 / 1
Myślę, że będzie o to MEGA awantura. Co to znaczy bez mistrzów, ale już ze spadkami i awansami to jest CHORE.i jeśli tka nas będą chcieli wyujać to Legia MUSI walczyć os woje albo MP na boisku, albo uchwała nie ma uja na opcję Legia bez MP za sezon 19/20.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Najlepsze jest ze PZPN wprowadził uchwałę regulującą te kwestie
Jak rząd zawiesi granie to wchodzi ustawa. I co nagle będzie noe ważna bo UEFA sobie coś wymyśliła innego
Póki co to na całe szczęście tylko pierdzielnie Bońka. Miejmy nadzieje, że w UEFA będą decydowali o tym nieco mądrzejsi ludzie.
Generał broni
 • 0 / 0
Osobiście uważam, że to same federacje powinny decydować.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Jak same federacje zaczną decydowac to będzie niezły burdel
Właśnie powinni ustalić to z UEFA i dać prikaz jeden dla wszystkich. Jaki? Nie wiem to już inna bajka
Generał broni
 • 1 / 0
To jak ci UEFA zadecyduje brak mistrzów to będzie dopiero qurestwo. Ogólnie to decydowanie w połowie marca co dalej jest słabe. Jutro UEFA powinna jedynie zdecydować o EURO 2020 kiedy. Co do lig to okolice 10 maja to taka data wstępna powinna być próby powrotu do grania.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
No będzie tylko wolę wiedzieć że nikt nie miał na tę decyzję nikt z kraju czyli wiadomo że wszyscy przeciw Legii
UEFA ma na to wyebane kto tam u nas pierwszy. Podejmie jakąś decyzję bez względu na podzialy. Czy będzie to dla nas sprawiedliwie nie wiem. Podejrzewam że każda decyzja będzie dl kogoś zła
Ale UEFA nie decyduje o tym co robi polska ekstraklasa ani żadna inna liga. Oni dostaną z każdej ligi listę zespołów które maja grać w pucharach i tyle.
Decydują za to o tym jak bedą przebiegać LM i LE, jak to zakończyć itp.
W każdej najważniejszej lidze, na dzisiaj, najlepszy zespół jest na pierwszym miejscu, nikt tego nie odpuści.
Kapitan
 • 1 / 0
UEFA może zakończyć rozgrywki ligowe, natomiast kto zostanie mistrzem a kto spadnie w tej sytuacji decyduje regulamin rozgrywek oraz uchwała federacji.
Generał broni
 • 0 / 1
Wszystkim proponuje obejrzenie dzisiejszej misji futbol na kanale sportowym gdzie mówiono o finansach klubów w eklapie i Bundeslidze. Wniosek jest taki, że strajk piłkarzy bo tak to trzeba nazwać i nie dogranie przynajmniej do 30 kolejki spowodował brak największej transzy z TV dla klubów i tym samym brak kasy dla klubów.
Ale po co to w ogóle oglądać? Oni mają jakąś moc sprawczą ci ludzie od gadania? Przecież to są żadne autorytety, po co ich promować w ogóle?
Generał broni
 • 0 / 1
To nie sa autorytety, ale ci ludzie przedstawiają zdania ludzi możnych.
Ci ludzie przede wszystkim zajmują się lansowaniem siebie i zarabianiem na bukmacherce.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
A takie pytanie mam. Od razu mówię że nie mam c+. Jak oni podejdą do abo którzy wykupili pakiet tylko dla eklapy
Bo to że nie będzie chciał klubą wypłacić kasy z racji braku meczy to już jest bardziej niż pewne
Jezeli podchodzic do tego logicznie i sprawiedliwie to powinni zrekomepnsowac tym co wykupili abo - w takim samym zakresie jak nie dadza pieniedzy klubom.
Jak plus nie wypłaci klubom, to ja mam plan zebytrybem reklamacyjnym odzyskać kasę za pakiet. Mam gdzies te parę pln ale nie chce, zeby c+ sobie walił w czlona z ekstraklasa siorbiac cała kasę dla siebie.
To pewnie nic nie da, ale kto wie, może takich jak ja będzie więcej.
Major
 • 4 / 1
Zapomnijmy o tym, ze jakiekolwiek mecze odbeda sie w blizej okreslonej przyszlosci. To sie nie skonczy za tydzien czy za dwa. Pilkarze rowniez nie beda w stanie grac po tak dlugim okresie bez trenigow, a juz na pewno co 3 dni. Jezdzenie przez miesiac czy 2 na rowerku w domu im nie pomoze.
Paradoksalnie obecna sytuacja pomoze uzdrowic pilke.
Na tt lata info ze. Rozgrywi zakończone więc wiadomo Panowie Legia Mistrz jeżeli to prawda :)
Generał brygady
 • 0 / 3
No zobaczymy bo zaraz wpadnie spółdzielnia i będzie móżdżenie jak to.zrobić żeby Legii odebrać WYWALCZONE NA BOISKU mistrzostwo
Zegrze, masz rację.
Nie badzmy pesymistami. Nikt Legii nie skrzywdzi, wierze ze sie to skonczy w sposob sprawiedliwy.
A ja myślę, że UEFA nie skrzywdzi Liverpoolu ;)
I my na tym zyskamy, bo decyzja dla każdej z lig ze strony uefa będzie taka sama.
Podporucznik
 • 1 / 2
Siema z rana. Ten czas teraz to masakra dla klubu. Chciałbym kupić bilet na mecz, który jest zawieszony. Jeśli się odbędzie to się odbędzie, jak nie to Legia ma środki na funkcjonowanie. Co sądzicie?
Generał brygady
 • 1 / 2
Dobra opcja. Rozmawiałem z kilkoma osobami które też mają karnet i nikt z nas nie zamierza pytać i starać się o zwrot kasy. Biletów kupić nie kupię bo nawet nie mogę mając karnet ale cegiełki jakieś to dobry pomysł.
Co prawda byłaby to kropla w morzu ale zawsze coś
Kazda cegielka jest wazna! W pelni popieram pomysl. Na razie poczekajmy troche, zobaczymy jak to sie rozwija bo jak nie bedzie w tym roku Euro, dogramy prawdopodobnie w czerwcu.
Moze klub zrobiłby jakiś wirtualny mecz na który można byłoby kupować bilety? Tak żeby wspomóc Legie? Zapełniony stadion czy coś w tym stylu?
Już dawno o tym pisałem na forum. Pomysł super. Nawet wirtualne bilety po 10pln.
10x powiedzmy 15.000 to już coś. A myślę że za dyszke i w takiej sytuacji 15k to byłoby minimum.
Major
 • 1 / 2
Wydaje mi się że spekulacje dotyczące wznowienia rozgrywek za miesiąc są błędne.Na dzień dzisiejszy nikt nie wie jak rozwinie się sytuacja z wirusem.Wg. najczarniejszych przewidywań może on zaatakować trzy czwarte populacji a takim wypadku będzie się to ciągnęło do przyszłego roku.Kiepsko to wygląda bo z finansowego punktu widzenia część jeśli nie wszystkie kluby i to nie tylko u nas padną.W Chinach ciągnie się to już czwarty czy piąty miesiąc i końca nie widać.Nie bądźmy naiwni że w Europie potrwa to krócej.To nie jest taki sobie sobie wirus jak Sara czy jemu podobne które w końcu w stosunkowo krótkim czasie cały się opanować.Prowdopodobnie "uciekł " on z wojskowych laboratoriów.Przeciez od wieków Chińczycy jedli co popadnie i jakoś nie dochodziło do pandemii.
Major
 • 0 / 0
Nie Sara a sars.cholerny korektor tekstu się włączył.
To krektor ci sie korona zarazil. Uwazaj! ;)
Końca nie widać? W Chinach? Zachorowania z kilku tysięcy na dobę spadły do kilkudziesięciu. Prowizoryczne, szybko budowane szpitale, już wczoraj zaczęli zamykać. Sytuyjest tam opanowana.
Nie masz podstawowej wiedzy na ten temat, a piszesz takie głupoty, że szok.
Sytuacja jest tam opanowana*
Major
 • 1 / 0
Barton tak się dziwnie składa że z zawodu jestem mikrobiologiem.Ukonczylem UW.mam tytuł dr.Dobrze wiem co piszę.Pewnie nie wiesz że każdy wirus mutuje.Mutucja to najprościej mówiąc żebyś zrozumiał to zmiany w kodzie genetycznym przypisanym do danego wirusa.Stad m.in tyle wirusów grypy.Ten wirus również mutuje.U nas czy we Włoszech jest już odrobinę inny niż na początku w Chinach.Nas zastanawia łatwość z jaką się przenosi oraz bardzo duży stopień odporności na warunki zewnętrzne dość rzadko spotykane w świecie wirusów.Dlatego należy zakładać że zostało to mu dodane w wyniku ingerencji ludzkiej.Ograniczenie zachorowań do kilkudziesięciu dziennie zakładając że to w ogóle jest prawda nie oznacza opanowania sytuacji.
Major
 • 0 / 0
Barton oczywiście .
Major
 • 0 / 0
Bartii znowu korektor zaszalal.
Rozgrywki będą wznowione bo pospiechu juz nie ma. Euro 2020 ma być przełożone na 2021 dlatego spokojnie rozegramy wszystko do czerwca. Teraz zobaczymy kto ma najlepszych trenerów od przygotowania fizycznego a kto leciał według schematów biegania co roku tych samych.
Jak patrzę na Polskę z miejsca w którym ja żyję, widzę naprawdę świetna robotę, ludzie starają się przeżyć i dostosowują się do zaleceń.
Tutaj gdzie ja żyję jest tyle zarażeń co w całej Polsce, są tacy którzy przestrzegają zasad, ale większość funkcjonuje normalnie, grilowanie, spotkanie na piwko, itp...pojechałem z rodzina na spacer do lasu, a tu wszyscy w lesie na spacerze. Kolega się śmiał, bo był w kinie, tylko on jeden, pooglądał film i był bardziej odseparowany niż ja w tym lesie ;)
Jest szansa, że Polska sobie z tym poradzi całkiem sprawnie.
Nieoficjalnie: dzisiaj spotkanie u ministra sportu i oficjalne zakończenie rozgrywek... czyli Legia Mistrzem Polski 2019/2020.
Generał brygady
 • 0 / 1
Skąd info?
Dziennik Łódzki dostał podobno info od członka związku.
Generał brygady
 • 0 / 0
Bardziej mnie interesuje czy to "Legia Mistrzem" to jest to info czy to już dodałeś sam?
Henning pisze ze nieoficjalnie wiec moga to byc tylko fake news, takich w obecnej sytuacji jest niemalo.
Ha, w wywiadzie na sport.pl Boniek podał właśnie, że w całej Europie ma nie być wyłaniania mistrzów kraju.
Pułkownik
 • 0 / 0
"To jest ciężka sytuacja. Ja nie chciałbym rezygnować z moich zarobków. Obecna sytuacja to nie jest wina piłkarzy - powiedział Jakub Rzeźniczak na "Kanale Sportowym". W ten sposób odniósł się do decyzji o zawieszeniu rozgrywek ekstraklasy w związku z pandemią koronawirusa."

No comments.
A jeszcze byli tacy, którzy wieszali psy na sztabie, że taki gracz przechodzi nam koło nosa. Tyle sezonów w LM, tyle mistrzostw i w ogóle wiele akcji charytatywnych.
A ja twierdzę, że człowiek z Widzewa wyjdzie, ale Widzew z człowieka - nigdy.
Adriano, on powiedział prawdę, grać nie chcieli, ale każdy chce swoje pieniądze. Może czas na takie rozmowy niezbyt dobry, ale taka jest prawda.
Mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy się wszyscy na stadionie. Jedna miłość. Zdrowia dla wszystkich!
Generał dywizji
 • 1 / 0
https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/leczenia-koronawirusa-w-polsce-sars-cov-2,1009204.html
Na C+ leci na żywo dyskusja o aktualnej sytuacji w polskiej piłce klubowej.
Wydaje się, że problem zostanie rozwiązany w ten sposób, że niezależnie od tego, czy sezon zostanie dokończony Ekstraklasa wynegocjuje z Canal+ i TVP wypłatę klubom transzy z tytułu praw telewizyjnych, a następnie stacje te dostaną pomoc publiczną z tytułu poniesionych strat.
Generał broni
 • 5 / 2
Prawda jest taka albo całe środowisko po wszystkim solidarnie zadziała, albo nasza piłka padnie na ryja na amen. Zwłaszcza apel do panów piłkarzy NIE BĄDŹCIE RZEŹNICZAKAMI.
Kolega powinien wiedzieć, że stacja C+ nie dostanie pomocy publicznej, ponieważ nie jest polską stacją i polski podatnik nie będzie dokładał do obcego podmiotu gospodarczego,bo niby dlaczego miałby to robić? TVP dostała już 2mld. zł.
~jim
 • 0 / 0
Canal plus nie zapłaci bo nie dostaje produktu zawartego w umowie , jedyna szansa że pomoże PZPN
Nie chce mi się polemizować z idiotyzmami.
Idiotyzmem jest żądanie pomocy dla francuskiej spółki akcyjnej od polskiego podatnika.
Koledzy, a moze bez tych idiotyzmow? Na pewno bedzie jakies rozsadne rozwiazanie problemu. Sa rowniez dotacje unijne. Beda rowniez inne rozwiazania. Wszystko powoli sie wyklaruje.
Generał brygady
 • 0 / 0
Poczekamy zobaczymy co będzie. Na razie to wróżenie z fusów
Generał brygady
 • 0 / 0
I już teraz na poważnie to mogą się martwić tacy jak Wisła Kraków czy Lechia Gdańsk jeżeli chodzi o finanse. Im dłużej się to będzie przyciągało tym więcej klubów będzie miało problem
Przede wszystkim to piłkarze muszą zrozumieć położenie w jakim się znajdują kluby i zejść z że swoich poborów, które są horrendalne. Postawa byłego naszego piłkarzą i legendy J. Rzeźniczaka jest podcinaniem gałęzi na której siedzą piiłarze.
Generał broni
 • 0 / 0
Już za to przeprosił bo zrozumiał, że jego wypowiedź jest bardzo głupia i niefortunna.
A co za wypowiedź popełnił Rzeźniczak, bo jakoś mi to uciekło.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Powiedział że już jest stratny bo niema wyjściówek i premii ale nie odpuści tych pieniędzy .
Generał dywizji
 • 0 / 0
Nie chciałby rezygnować z tych pieniędzy , że nie odpuści to się trochę rozpędziłem ,ale sens wypowiedzi był w tym kierunku.
Dzięki za info. Rzeczywiście słabe w obecnej sytuacji.
Pułkownik
 • 0 / 2
Parsifal,
to jest kompromitacja Rzeźniczaka.
I chyba dość o tym panu na tej stronie.
Wstyd.
Kapitan
 • 1 / 0
witam, dwie kwestie,
po pierwsze wypociny Leśnego są ... chybione bo PZPN dopiero szuka narzędzi prawnych (brak odpowiednich zapisów w regulaminie ligi), które umożliwią wcześniejsze zakończenie sezonu.
po drugie kwestie odszkodowawcze dla klubów, zacytuję "...PZPN musi przygotować specjalne uchwały, które umożliwią wcześniejsze zakończenie sezonu i podjęcie decyzji dotyczących poszczególnych rozstrzygnięć. Bez takich zapisów ewentualne decyzje nie miałyby mocy prawnych, a kluby, które uważałyby się za poszkodowane, mogłyby pozwać związek lub Ekstraklasę..."
podsumowując, PZPN będzie "próbował" dograć te kilka kolejek ale nie wiem czy czy się odważy bo opinia publiczna by ich nie zlinczowała więc prorokuję wcześniejsze zakończenie ligi.
Jak wznowią rozgrywki, to władza im je zablokuje.
Generał dywizji
 • 0 / 1
To jest ustalone już ! Dziś w Cafe było z 1 ligi awansuje 3 zespoły ,M.P zostanie Legia jak nie dogramy sezonu ! Duży problem jest ze spadkowiczami ! My jako pierwsi w Europie mamy konkret ! Więc takie wypociny Pana B.L nic nie dadzą ! Liga na 90 % zostanie powiększona jak pandemia potrwa do maja nawet !
fair...juz widze naglowki ze Wladza sie msci na Bonku! ;)
Porucznik
 • 0 / 1
Takie czasy
Marszałek Polski
 • 3 / 2
"A kolega Jammm coś się nie odzywa od kilku dni. Mam nadzieję że tam wszystko ok. "
Dzięki JohnoQ za troskę:) jest wszystko ok, HenningBerg jak się naje.bałem w czwartek, to się dzis obudziłem, nie wiem co to było, ale powaliło na kilka dni;);), Invictus i mąką, ale drożdże no ku.rwa nie idzie już dostać;)
Pożartować zdrowa rzecz, ale kurde robi się mocno niebezpiecznie.
Wg. ostatniej hipotezy, czysta dezinfekuje wewnatrz wiec wskazane sa srodki zapobigawcze! Wszystko inne jest mozno niebezpieczne ;)
Marszałek Polski
 • 2 / 1
No i git.
Badania renomowanych naukowców z Pruszkowa wykazały, że najlepsze efekty w walce z koronawirusem wykazuje nalewka księcia Poniatowskiego.
Pomoże, nie pomoże, lepiej nie ryzykować i spożywać ;-) Ja jeszcze 4 kg kimchi zrobiłem z 2 główek czosnku, 10 cm imbiru i połowy szklanki płatków chili ;-)
Najważniejsze, że system już Ci się podniósł. Nic godnego odnotowania Cię nie ominęło.
Rzeczywiście zrobiło i nadal robi się nieciekawie.
Henning...a gdzie oprucz dodatkow same sedno szlachtnej sprawy - Sankte Spiritus?
Generał broni
 • 1 / 1
Hening a jak robisz, żeby kimchi nie było za kwaśne?
Generał broni
 • 3 / 3
Bardzo ciekawa rozmowa z Mioduchem w Cafe Futbol. O przyszłości ligi zadecydują negocjacje z piłkarzami na temat kontraktów, bo Mioduch sam powątpiewa w ostatnią transzę pieniędzy z TV. Tak już od siebie dodam w przypadku Legii to było 90% budżetu w 2018 (nie znam wyników z 2019). Dużo zależy od tego ile pieniędzy spłynęło już za piłkarzy sprzedanych w tym okienku, bo kluby które kupiły od nas też raczej nie będą w wesołej sytuacji finansowej. Mioduch chciałby odgórnej decyzji w sprawie kontraktów, co jest ze wszech miar słuszne, ale trzeba pamiętać, że potem mogą byc sprawy sądowe. Straty Ekstraklasy są olbrzymie 1/3 budżetu, więc pieniędzy nie będzie. Kto ma finanse w najlepszym przetrwa.
No jest ból głowy, ale Mistrza już nam raczej nie mają odebrać. Chyba, że posłuchają Leśnego, w co wątpię.
Generał broni
 • 0 / 1
To co pierd...ił bl była bzdura do czego się przyznał po Stanie Futbolu. ten człowiek to co raz większy mem.
Ale rubryki ma i chyba o to mu chodzi...
On miał chyba wtedy gorszy wieczór. Następnego dnia moment się z tego wycofał.
Moze byc sezon bez zadnej klasyfikacji ligowej, w przyszlym sezonie zawieszone puchary, Euro dopiero 2021 wiec bedzie czas na poukladanie tego wszystkiego. Ten syf dopiero sie zaczyna...
Generał broni
 • 0 / 1
Dziś DM był w Cafe Futbol nie oglądałem ktoś widział i streści co mówił???
Marszałek Polski
 • 0 / 0
https://www.sport.pl/pilka/7,173971,25791054,legia-warszawa-mistrzem-mioduski-jest-wazniejsza-kwestia.html#s=SMT_Link_3
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2020-03-15/sztab-kryzysowy-pilkarze-podzieleni-na-grupy-mioduski-o-tym-jak-legia-zareagowala-na-koronawirusa/?ref=slider
Powtórki Cafe Futbol dziś o 23.30 na Polsat Sport News i jutro o 8.00 na Polsat Sport.
Generał broni
 • 0 / 0
Podziękował.
Jest szansa że jeżeli euro 2020 będzie przełożone nawet nie o rok a pod koniec roku to Bielik wyleczy swoją kontuzje i będzie do dyspozycji na turniej?!
No i dac sie wyciagnac jakies pozytywy z tej korony ;)
Na chwilę obecną nie mamy się co martwić jeżeli chodzi o rozgrywki. Uchwała PZPN właściwie prawie rozstrzygała jak się zakończy sezon. jest tylko kwestia kiedy zostanie podjęta ostateczna decyzja. Bardziej należy się martwić o stan finansowy klubu. Wiem, że jest to sprawa głownie właściciela ale jako sympatyk klubu trochę się martwię, tym bardziej, że Legia zainwestowała kupę kasy w akademię i inne projekty.
Jeżeli chodzi o rozgrywki, to dopóki w Polsce nie będzie spadku osób zakażonych i zwiększenia liczby wyleczonych, to moim zdaniem nie ma opcji żeby rozgrywki zostały wznowione. Była by to wyjątkowa nieodpowiedzialność.
Racja. A paradoks polega na tym że MP = premie za MP :-) Przy jednoczesnym obcięciu kontraktu od C+/TVP + sponsorów + brak wpływów z dnia meczowego itd.

Jeśli UEFA/FIFA/PZPN nie wprowadzą jakiegoś odgórnego pomysłu regulującego jak rozliczać pensje za czas bez gry, to kluby mogą mieć ciężko. Już Jakub Rzeźniczak powiedział, że koronowirus koronowirusem, ale pieniedzy nikt się dobrowolnie zrzekał nie będzie.

Podobno PZPN miał jakieś zachomikowane pieniądze na kontach, zdaje się że przed poprzednimi wyborami prezesa kontrkandydaci składali propozycje jak je wykorzystać. Być może to jest właśnie ten moment gdzie powinno się wspomóc kluby. Choć najlepiej byłoby jakby jakieś rozwiązanie wypracowały jednak FIFA/UEFA.
Wszyscy jakoś normalnie do tego podeszli no Kibice amici jak zwykle wymyślają jakieś scenariusze tak by Amica w pucharach grała i tylko takie są akceptowalne reszta to kompromitacja PZPN śmiać się moz a posrane mają w tych głowach strasznie
Generał brygady
 • 4 / 4
Najbardziej sprawiedliwe by było zapewne lech majster, Legia spadek. Tam przecież wynika z tabeli.
Nie ma się co nimi przejmować. U nich zawsze jest "gdybyśmy tu i tu nie potracili punktów to bylibyśmy mistrzem, czy tam majstrem".
Bo inne kluby gdyby nie potraciły punktów tu i tam to by nie były.
Tutaj nie da się nic napisać, swojego zdania opinii od. Razu minusy ciekawe za co ja dostałem teraz chore!!!
Bo tu pyry siedzą non stop.
@todzik1916 - nie przejmuj sie. Kazdy dostaje swoja porcje minusow niezaleznie od tego co pisze. Inaczej byloby zbyt nudno ;)
Kompletnie się nie przejmują ale po to ktoś wymyślił ocenę by to miało. Sens a nie by dawać minus by dawać. To jakaś forma dyskusji na argumenty itp dlatego dla mnie to głupota i mam to w dupie ale z ciekawości zapytałem. Dzięki za mądre odp
todzik1916, ważne jak odbierają Twoje wpisy Kibice Legii, a "-" miej tam... sam wiesz gdzie.
Jeżeli podobny stan zagrożenia utrzyma się jeszcze do połowy kwietnia to co będzie z nabożeństwem w Wielki Piątek. Wiadomo ogrom ludzi i ścisk niesamowity a odwołać się nią da bo to jedyny dzien w roku i najważniejszy
Pułkownik
 • 0 / 0
Obowiązuje zasada albo ma, że liczy się ostania kolejka przy jednakowej liczbie spotkań
a co w przypadku Legia II? Odbędzie się mecz zaległy?
Jeśli tabela zostanie utrzymana jako końcowa... To czerwona kartka dla Kante pozbawiła Amice miejsca w el. LE :))) Śmiesznie by było, bo bez tej kartki zwycięstwo z Piastem byłoby niemal pewne, pyry się cieszyły z naszej porażki... a tu przewrotny los mógłby ich za ta radość srogo ukarać :)
Generał brygady
 • 5 / 0
Ciekawa sprawa.
Trzeba im to jedynie uświadomic. XD
Faktycznie. I to się nazywa karma ;) Porażki Legii cieszą ich bardziej niż zwycięstwo amiki wiec teraz niech skaczą z radości ;)
Czarny'19 no ale jak im to uswiadomic!? :)
Hennig, wspaniałe spostrzeżenie, genialne. Już dawno nie dawałem łapki w górę z taką przyjemnością.
Cracovia, Śląsk i Amika mają po 42p., a grały ze sobą po dwa razy,więc mała tabela mówi,że...nie ma zmiłuj. Żal można mieć tylko do siebie.
Największym przegranym w przekroju wszystkich rozegranych meczów wydaje się i tak Pogoń.
A co do nas,to przy MP nie wstawiać tam żadnych gwiazdek. Dlaczego? Bo:
- najwięcej punktów
- najwięcej zwycięstw
- najwięcej bramek strzelonych
- najlepszy bilans bramek
- najwięcej punktów u siebie i i nne naj... u siebie
- najwyższa średnia punktów na wyjeździe
Ponadto systematycznie powiększaliśmy przewagę nad resztą stawki na wiosnę.
Dziękuję. Pozdrawiam.
Nie no gwiazdke wstawić przy kolejnym ligowym trofeum.
15.!!!
Starszy sierżant
 • 2 / 0
To co się teraz dzieje przedefiniuje wszystko także piłkę nożną... Myślę że częścią "opamiętania" w nowej rzeczywistości będzie zrobienie porządku z kosmicznymi zarobkami kontraktowymi zawodników i powiązanie ich dużo bardziej z osiągnięciami klubu. Poskromieni także powinni zostać agenci którzy turbo patologizują system.... wszyscy chcieli by kluby nie mogły robić z zawodników niewolników, teraz zawodnicy są po części niewolnikami agentów. Myślę także że sezon można by dograć bez publiczności bo emocje związane z meczami zaczną być dodatkowo potrzebne jak siedzenie w domu zacznie ludziom doskwierać
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Nie ma opcji, żeby przed uspokojeniem sytuacji epidemiologicznej ruszyły rozgrywki. To tylko sport, a jak widać piłkarze też ludzie i się zarażają.
Major
 • 1 / 0
Tego sezonu już nie da się uratować.Wg.opinii ekspertów apogeum zachorowań przypadnie w połowie kwietnia.Wznowienie rozgrywek w połowie maja czy to ma sens.
Starszy sierżant
 • 3 / 0
Dlaczego nie? Na przykład dogranie 4 kolejek w systemie sobota - środa. Plus Puchar Polski,który można rozegrać tak że zaległe ćwierćfinały przed startem ligowego "maratonu", a po skończeniu ligi w środę półfinały, a w sobotę finał... To jest do zrobienia. Warunek jest jeden: przesunięcie Euro.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Tak. Jeśli nie będzie Euro to jest nadzieja na 4 kolejki do końca ligi oraz mini PP. Każdy będzie chciał jeszcze trochę kasy zarobić.
https://www.sport.pl/pilka/7,173971,25790759,media-barcelona-chce-przyznania-mistrzostwa-hiszpanii-real.html#s=SMT_Link_2&_ga=2.140919154.1180330379.1583428084-amp-RTKsguM3LoM25Eaz04seK4PjR28fJbRXpNQquDKdgSXXnKTepZoxWl35NsZWn9wZ

W Polsce będzie to samo, Legia liderem i to z dużą przewagą, w połowie rozgrywek też była liderem ale takie argumenty dla " w nienawiści wychowanych" to będzie za mało...
Sytuacja w naszej tabeli jest nieco inna, Legia ma dużą przewagę której nie da się zniwelować jednym meczem. Przetasowanie na szczycie tabeli są mało prawdopodobne, a lider po 30 kolejkach jest raczej niezagrożony.
Ale nikt Realowi nie kazał przegrać meczu i oddać lidera. Jedyne pretensje mogą mieć tylko i wyłącznie do siebie i do koronawirusa. Ale w zaistniałej sytuacji dla mnie sprawa jest jasna.

W Polsce sytuacja jest nawet jaśniejsza ale część tego chorego społeczeństwa stwierdzi że MP zdobyte przy zielonym stoliku...
Szeregowy
 • 2 / 2
Nic sie nie stanie - nawet jak wiekszosc klubow upadnie to w czym problem? Ktos umrze z tego powodu? Swiat sie zawali? A i na pewno pozwoli to uzdrowic pilke.
Marszałek Polski
 • 4 / 8
I na miejscu prezesa dałbym już konto dla kibiców o wpłacanie kasy jako darowizny. Każdy tydzień bez grania to będzie dramat
Też mam firmę. Wpłacisz mi darowiznę?
Marszałek Polski
 • 2 / 3
kolego a co mi Twoja firma daje? Legia mi daj emocje, rozrywkę
japier3....
Będzie specustawa o pomocy dla przedsiębiorców. A my tutaj zastanawiamy się, jak pomóc Legii
Moja firma daje wam 500+ i inne świadczenia. Teraz nie mam płynności finansowej i nie mam zamiaru rozdawać pieniędzy.
Ja bym z chęcią zakupił obligacje np. Legii Warszawa. Legia to jest klub, który raczej nie upadnie finansowo ani nie zniknie z dnia na dzień, co może sie wydarzyć w takiej Arce / Koronie po zmianie włascicieli. Chcialbym wesprzeć klub finansowo jeżeli kasa zaswieci pustkami. Choć to troche mniej realne po sprzedazy Majeckiego i Niezgody. Trochę zaliczki z tego tytułu jest i bardzo fajnie, że udało się te transfery zrobić zimą.
Marszałek Polski
 • 1 / 3
mi nie daje 500+ więc sorry Gregory:)
Poza tym na 500+ skladaja sie wszyscy, którzy podatki płacą. Nie tylko przedsiebiorcy, więc to równie dobrze jest kasa moja. Przy czym ja 500+ nie biorę bo nie mam na co. :P
Johnq, może przestaniesz w końcu siać tutaj zamęt co do finansów Legii? Klub wystąpił o pomoc finansową lub znajduje się w trudnej sytuacji budżetowej? Uspokój się, człowieku. W Stanowskiego zaczynasz się bawić? Dostaliśmy znaczne środki z transferów? Dostaliśmy, zatem nie ma tematu ratowania Legii.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Czy ja gdzies pisze że mamy problemy finansowe?
Uważam że powinna być możliwość dotacji klubu z zewnątrz przez kibiców.
Nie jest to żaden obowiązek ani listy nikt nie poda więc tak się nie martw
Dotować można coś nierentownego, a Legia zarabia na siebie. Kibice nie mają takich pieniędzy, by dotować tak wielki jak na warunki polskie klub i jest to bez sensu. Ani Legia tego nie potrzebuje, o czym mówił jej właściciel w zeszłym roku, gdy sytuacja budżetowa była o wiele gorsza, ani kibice nie mają takich pieniędzy, by coś zmienić. Poza tym jak ktoś daje, to natychmiast zaczyna czegoś za to oczekiwać, najlepiej wpływu na klub. U Mioduskiego to wykluczone, bo jasno daje do zrozumienia, że go to nie interesuje, bo tylko on chce za Legię odpowiadać.
Moze bedzie dotacja panstwowa bo podobno dostajemy 7 mld euro od Unii.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Barcelona to coś nie rentownego? dziękuje dobranoc
Kluby są dla kibiców i jak ktoś ma chęć wpłacania kasy to niech to robi. W Wiśle wpłacili 1.5 mln plnów. Lepiej je mieć niż nie mieć
Nie trzeba być bankrutem żeby przyjmować kasę. To gdzie chcesz kogoś wspierac to twoja prywatna sprawa. Ja wiem że są ludzie którzy jak cos gdzieś niby dadzą bezinteresownie to jednak widza w tym później jakąś korzyść.
Darowiznę, to można dać na biednych ludzi albo schronisko dla zwierząt!
To sobie wpłacaj. Jak wpłacisz, to ci te pieniądze na 100% zwrócą.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
a można dać dla biednych i na klub czy to zabrania regulamin?
Tak, możesz nawet rozdać cały swój majątek.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
dziękuję za pozwolenie.
Regulamin nie zabrania. Kto bogatemu zabroni dać na biednych i prywatnej osobie, to wolny kraj.
Chodzi o to, żeby takich głupot nie ogłaszać w internecie.
Wielkie brawa dla JohnoQ za wpis. Ja sam bardzo chętnie wspomógłbym Legię w jakiejś formie, czy to wpłaty na specjalne konto czy wykupując obligacje wypuszczone specjalnie na trudny czas. Nikt nie mówi o tysiącach, nie wielkość kwoty jest ważna, ale wsparcie w każdej kwocie się liczy. Jest Nas tak dużo, że byłoby to solidne wsparcie dla Klubu i to nie tylko w finansowym wymiarze, ale przede wszystkim kibicowskim. To drugie jest może nawet ważniejsze.

Zrobiłbym to niezależnie od faktu, kto byłby właścicielem Legii.

Minusy za powyższy wpis dla JohnoQ to czyste sqoorwysyństwo.
Wystarczy ze zrobisz zakupy w fanstore i już wspomagasz.
Wiem o tym.
Pomoc dla Legii w formie jak to napisał JohnoQ, ma jednak trochę inny wymiar. Choć nie przeczę, że zakupy w sklepie Legii są bardzo dobrą decyzją w obecnej - trudnej - sytuacji Legii.

Popieram każdą formę pomocy dla Klubu bez wartościowania, która jest lepsza.

Wszystkie ręce na pokład.
Ale jak kupię w fanstore coś za powiedzmy 100 zł, to jaki będzie czysty zysk dla Legii? Wolałabym wpłacić na specjalne konto
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Ktoś Kanał Sportowy wczoraj oglądał?
Ciekawy
Jedno co ważne Boniek będzie dzwonił do rządu z pytaniem czy jest zakaz grania, bo na dzień dzisiejszy nie ma takiego sygnału. Jeśli dostanie potwierdzenie wchodzi ustawa w życie
Szanujący się kibice Legii nie oglądają hejterów Legii i ludzi jej nieprzychylnych.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
No to błąd robisz jak nie oglądasz, bo warto wiedzieć co ci hejterzy(wrogowie) o nas mówią
Nie, jedyne słuszne podejście do hejterów to traktowanie ich jak powietrze.
Marszałek Polski
 • 1 / 3
ok to ich nie słuchaj. Ja wolę wiedzieć co tam o nas (Legii) mówią wszędzie.
Tylko nie miej później pretensji, że wszędzie hejt się szerzy.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
wystarczy że włożę go do odpowiedniej szufladki
Tak się wszyscy rozpisują o pandemii i z takim znawstwem, że aż strach się bać. Jak dla mnie zawieszenie (przesunięcie, odroczenie ...) meczów ma sens z zupełnie innego powodu : mecze bez publiczności nie mają sensu. Granie przy pustych trybunach to coś w rodzaju gry w ramach zajęć wf, czy na podwórku (kiedyś tak było).
Zresztą to dotyczy wszystkich dyscyplin : wyobraźcie sobie mecze siatkówki, koszykówki, zawody lekkoatletyczne, czy bok itp.
Także należy czekać, aż to całe "zamieszanie" się skończy i wrócimy do ZDROWYCH rozgrywek.
A prawa tv, sponsorzy, kontrakty... ? to wszystko to nic bo.... puste trybuny i piłkarze poczują się jak na podwórku więc zawieszamy ligę...
Marszałek Polski
 • 6 / 5
Wielki gest Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zdecydował, że należące do niego hotele w Portugalii zostaną, na czas pandemii koronawirusa, przekształcone w szpitale, w których będą leczone osoby chore.
Na tym jednak nie koniec, bo piłkarz Juventusu, według doniesień dziennikarzy hiszpańskiej Marki, ma także opłacać pensje zatrudnionego tam personelu. Hotele znajdują się w Funchal na Maderze oraz w Lizbonie
Brawo. Tego właśnie oczekuję od ludzi z potężną kasa i wpływami
A Rzeźniczak nie wyobraża sobie że mógłby zejść z pensji o jakieś 20% bo koronawirus to nie wina piłkarzy;)
Generał broni
 • 4 / 3
Uważam, że ten cały hejt na CR jest mocno nieuprawniony, facet od bardzo wielu lat udziela się charytatywnie i wbrew pozorom jest to spoko gość. Kolejna rzecz, za jaka go szanuję to jego etos pracy. Wszyscy, którzy z nim pracowali potwierdzają, że jest to tytan pracy, który nie uznaje półśrodków i miejsce, w którym jest zawdzięcza swojej ciężkiej pracy.
Generał dywizji
 • 3 / 1
Już zostało to zdementowane , tą wiadomość puścił w świat jego szwagier ,zresztą nie pierwszą fałszywą .Pisze o tym PS.
~Kwach3
 • 1 / 0
Podobno fejk!
żyjemy w czasach samych fejków
Warto przeczytać. A jednak trochę szkoda, że to nieprawda
Marszałek Polski
 • 0 / 4
A kolega Jammm coś się nie odzywa od kilku dni. Mam nadzieję że tam wszystko ok.
Pewnie stoi w kolejce po makaron.
Moze za mocno się zdezynfekował? ;-)
Wystarczy zewnętrznie, nie trzeba stosować per os ; - )
I wtedy na dłużej starczy...
Wiesz jak to jest, może kupił do użytku zewnętrznego, a użył wewnętrznie ;-)
A przecież piszą w wielu ulotkach - "w razie wątpliwości związanych ze stosowaniem należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty". Ale chyba mało kto te ulotki czyta...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Gdyby były pisane nonparelem...
Generał dywizji
 • 1 / 3
A w sprawie rozstrzygnięcia ligi, to do końca rundy zasadniczej zostały 4 kolejki i na pewno będzie można je dograć. To samo z PP.
Jak nie będzie grany "puchar maja" to według zwolenników reformy ligi rozstrzygnięcie ligi będzie nawet sprawiedliwsze.
Zasadnicza i koniec. Z naszej perspektywy sportowej to najlepsze rozwiązanie. Będziemy mogli spokojnie przygotować się do pucharów.
Oczywiście jest jeszcze perspektywa finansowa. Ograniczenie ilości spotkań to niestety wymierne straty dla klubu.
Generał dywizji
 • 0 / 2
"Ograniczenie ilości spotkań to niestety wymierne straty dla klubu."
Ale nikt nie podskoczy bo będzie sprawiedliwie. Mecz i rewanż to "normalność" a więc Legia będzie "najnormalniejszym" MP od lat. A że pieniędzy będzie mniej? U nas sprawiedliwość droższa od piniędzy. Jak mawiał Pawlak.
Dokładnie to miałem na myśli. Skro nawet były prezes Legii twierdzi, że przerwanie rozgrywek i przyznanie MP Legii sprawi, że ten tytuł będzie niepełnowartościowy to osoby mniej życzliwe naszemu klubowi będą to podnosiły latami. Trochę jak my mistrzostwo Lecha przydzielone przy zielonym stoliczku.
Optymalnie byłoby rozegrać przynajmniej 30 kolejek.
Generał dywizji
 • 1 / 2
Czekają nas ciekawe czasy. Podobno rynek reklamowy skurczy się o połowę wartości, najbogatsze ligi i kluby stracą najwięcej ale polskie kluby też mogą stracić większość swoich dochodów, bo większość z nich pochodzi z TV a pieniądze z niej bardzo się mogą skurczyć. Ciekawe czy powiększenie ligi będzie odwołane i czeka nas nowa reforma?
Ale jeśli pieniądze z TV będą zredukowane to w sumie może przyspieszyć wypromowanie się czołówki polskiej ligi. Będą to kluby z akademiami i zarządzane na zdrowych zasadach. Legia, Lech, Pogoń, Zagłębie. W sumie to nawet dobrze, bo przyspieszy to agonię klubów podłączonych do respiratora samorządowego (przepraszam za brutalną analogię).
Jestem bardzo ciekawy w którą stronę to pójdzie, czy w stronę racjonalnych decyzji czy populizmu finansowego. Ale w sumie jeśli dochody od TV i sponsorów generalnych spadną, to nie będzie się za bardzo czym dzielić i kluby będą bardziej zależne od dochodów które same potrafią wygenerować a w tym segmencie jesteśmy chyba niezmiennym MP.
Jednym słowem, powiedzenie że "kiedy przychodzi odpływ wtedy widać kto ma gacie a kto nie" znowu stanie się popularne.
Jest możliwe, a nawet prawdopodobne, że powiększenie ligi nastąpi już od sezonu 2020/21. Jeżeli nie uda się dokończyć obecnych rozgrywek, to będzie chyba najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie. Mnie najbardziej interesuje żeby Legia nie straciła prawie pewnego mistrzostwa za ten sezon.
Może w końcu przestanie się płacić pierdyliony za umiejętność biegania obok piłki.
Generał dywizji
 • 0 / 3
Mnie bardzo interesuje kiedy wrócimy do dyskusji o "reformie" polskiej ligi?
Moja teza.
Przychody z TV i od sponsorów strategicznych bardzo spadną. Kilka klubów stanie się niewypłacalnych i do eklasy awansują kluby nieatrakcyjne marketingowo. Więcej klubów, mniej kasy do podziału, samorządy wydrenowane z kasy a więc zero nowych stadionów. A więc marazm i bida. Ważny powód do nowej reformy. I tak w kółko jak to u nas ze wszystkim.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ekstraklasa na pewno nie uzyska już takich pieniędzy z praw TV jak obecnie .Idzie bieda .Ciekawe jakie będą wyniki renegocjacji kontraktów ,przepłaconych kopiskór ,bo na tych kontraktach jakie mają zostanie chyba niewielu .A Rzeżniczak to powiien długo szukać pracy ,tak dla przykładu ,zapomniał jak niedawno chorował szmaciuk nienażarty.
A to pan Mioduski zrobił dzisiaj psikusa zwolennikom 16 - sto zespołowej ligi. Zaproponował 18 klubów od najbliższego sezonu.
Bogus w "Stanie futbolu" powiedzial, ze wedlug niego sezon powinien zostac zakonczony. Mistrzostwo nie powinno zostac przyznane. W Lidze Mistrzow, Polske w przyszlym sezonie powinna reprezentowac Legia.
Młodszy chorąży
 • 6 / 0
A nie Piast przypadkiem? Coś ten Boguś co chwilę zdanie zmienia. Eh...
Po alkoholu miewa się zmienne wizje
Powiedzial, ze na twiterze tylko prowokowal do dyskusji. Argumentowal, ze w kazdej grze istnieja zasady. Wedlug niego wraz z poczatkiem sezonu umawiamy sie na rozegranie wszytskich spotkan. Jezeli sezonu nie uda sie dograc to mistrzostwo nie powinno byc przyznane. Zreszta taki tytul, wedlug Boguslawa i tak mialby niepelna wartosc, brak fety na starowce itp.
Mimo to w przyszlym seazonie Legia powinna grac w LM.
Bogus mowil, ze nikt nie powinien spasc z ligi. Tu w gre wchodza cwani prawnicy, ktorzy mogliby taki spadek zaskarzyc itp.
Dla mnie gość samozaorał się tym antylegijnym twittem.
Nie byłem jego wielkim fanem, ale dla wielu kibiców był wręcz bożyszczem. Sam bruka swój wizerunek. Zachowując proporcje przypomina mi to zachowanie Kowala.
Porucznik
 • 2 / 2
Bogus zapewne napisze wszystko, zeby w jakikolwiek uprzykrzyc zycie moze nie tyle co samej Legii ale ludziom którzy maja władze w klubie.
OK, tyle że to bije nie tylko w tych ludzi, ale również w klub.
Do tego to jest zwyczajnie niskie i nie przystoi człowiekowi na poziomie, do którego Leśny najwidoczniej dopiero aspiruje. Obydwaj panowie wyszli z tego rozwodu wygrani. DM przejął klub na wyłączność, a BL dostał na wyjściu pajdę niewspółmierną do początkowego wkładu. Zamiast odcinać od tego kupony i nadal bawić się życiem, bawi się w żałosne zagrywki jak nadąsana gimnazjalistka. Słabe i tyle.
Generał brygady
 • 1 / 2
Dajcie już spokój z tym pajacem który zawiewa jak flaga. Stosunek kibiców na Legii co do tej persony jest znany.
Młodszy chorąży
 • 2 / 2
Stosunek klakierów Mioduskiego do Leśnodorskiego jest znany od początku rozłamu napierw przez pajaca jz166, który zamienił nick na Zegrze, co widać po ilości produkowanych wpisów w każdym mięsiącu i tym, że wypowiada się jako głos wszystkich kibiców.
A co do Leśnodorskiego to jest tak jak pisze Rampampam.
Porucznik
 • 1 / 2
Dlatego pieprzyć go. Nie ma go w Legii wiec niech sie na jej temat nie wypowiada. Nie ma juz na szczescie nic wspólnego ze stolecznym klubem.
Generał broni
 • 2 / 2
Legia powinna zostać mistrzem i tyle. Te kluby, które najwięcej głosują przeciwko najprawdopodobniej nie przetrwają finansowo pół roku lockoutu, a na tyle się zanosi, nawet z pomocą miast, samorządów i samego Bońka. Nie sądzę, żeby telewizja utrzymała nawet obniżone kwoty kontraktowe, przy braku transmisji a 100% ligi ma to w budzetach i żyje na kredyt tych pieniędzy. Będzie też zero kasy a nawet długi Ekstraklasy S.A. i jej prawdopodobne bankructwo. No i na koniec buki stracą źródło dochodu i zakończą finansowanie. Wolałbym, żeby tak nie było ale na to się zanosi.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Zamknięte koło. Dlatego trzeba mieć silny finansowo klub i żyć również z kontrolowanej sprzedaży piłkarzy. Bo okaże się za chwilę, że pieniądze z LE lub LM już nie są takie wysokie lub wcale ich nie ma.
Generał broni
 • 3 / 3
Dlatego uważam, że Mioduch jest w czepku urodzony, gdyby koronawirus uderzył w zeszłym roku nie zacząłby budowy akademii, która może być finansową gwarancją istnienia klubu, jak już posypią się ci , którzy kredyty i datki od miasta topili w sprowadzaniu szrotu na za wysokie dla klubów kontrakty zakładające wypłaty za prawa TV na kolejne lata.
Plutonowy
 • 3 / 1
stadiony zamknięte a chorych przybywa? Kolo co właśnie zmarł w Lublinie około 2 tygodnie sprzedawał w sklepie miasto Kraśnik (z opowieści wyglądał jakby miał grypę) praktycznie przy targowisku. Wirus nie jest problemem bo jak pokazuje przykład Chin liczba zarażonych możne spadać ( a nasz kraj jest kraj xx razy mniejszy xx razy szybciej sobie może poradzić) tylko głupota ludzka( co da zapas s**jtaśmy na pół roku jak nie będziesz się podcierał tylko to g jadł bo inni debile w tym czasie wykupią w tym czasie strawę?).
Ciesz sie ze mieszkasz w Polsce a nie w Anglii czy w Szwecji gdzie sobie z wirusa nic nie robia...
Anglia to lider nieodpowiedzialności na tą chwilę zaraz tam będzie płacz
Jak uczy historia Angole zazwyczaj najlepiej radzą sobie z kryzysami, według zasady róbmy to co w dłuższej perspektywie przyniesie najlepsze efekty. U nas mam wrażenie to nieustanna kampania wyborcza. Także jak piszesz, że w Anglii nic nie robią, to pewnie oznacza, że wybrali inną strategię i pewnie jak zawsze lepiej na tym wyjdą.
Przecież w kwarantannie i zamknięciu kraju chodzi o spowolnienie przyrostu chorych, a tym samym możliwym poradzeniu sobie służby zdrowia z ilością przypadków. Wirusa nie da się zatrzymać, ale można go spowolnić by lekarze nie musieli wybierać kogo ratować, a komu pozwolić umrzeć. W Chinach zamknęli 50 mln ludzi, a do Wuhan ściągneli lekarzy i wolontariuszy z całego kraju by sobie z tym poradzić, coś takiego w demokracji liberalnej jest raczej niemożliwe.

https://polskatimes.pl/dr-pawel-grzesiowski-wszyscy-ktorzy-spotkaja-sie-z-koronawirusem-lapia-go-wywiad/ar/c15-14853523?fbclid=IwAR2Zs51igLIlhau_A4GzA1DT0YIFzww6zPtEnq78NxbnFq0d6ULXtCSTLxQ
Kapitan
 • 3 / 0
Anglia jest stracona bo ma idiotę u sterów, ludzie przemieszczają się jak chcą w pubach pełno ludzi którzy zarażają się nawzajem, stadiony zamknęli dopiero w momencie jak trener Arsenalu zachorował, tam jest cyrk i pokaż niekompetencji. Boris Johnson mówił że nie będą zamykać szkół bo dzieci nie chorują a jak mają wirusa to i tak przechodzą bezobjawowo, przecież to kabaret jest, stadionów nie chciał zamykać bo mówił że każdy człowiek może zarazić maksymalnie 3 osoby, on te wiadomości chyba uzyskała z ciasteczka z chińską wróżbą. Jedynym sposobem na poradzenie sobie z wirusem jest całkowite odcięcie i przeczekanie, trzeba wyleczyć społeczeństwo zanim zacznie normalnie żyć abyśmy nie musieli się z tym borykać latami, jest to straszny egzamin dla nas wszystkich, ale jak będziemy zachowywać się odpowiedzialnie to mamy szansę najszybciej się z tym uporać i pozostanie nam tylko patrzenie jak inne się męczą. Sytuacja z Włoch w UK jest nieunikniona tak samo w Hiszpanii i Francji, prawdziwa tragedia zacznie się gdy pojawia się pierwsi zakażeni w obozach uchodźczych gdzie warunki sanitarne są katastrofalne.
Madrze koledzy prawia! Odnosnie do hipotezy L for ever - wcale nie glupie! Polityka angolow zawsze wiazala sie z wyzyskiem i prostytucja choc bron Boze nie chce tu obrazac prostytutki. Jezeli Johnson uwaza ze zarazonych moze byc nawet 60% a inni prawia ze moze i 80%, oznacza to pare milionow chorych i mozliwe miljon zgonow. I moze o to im chodzi bo po pierwsze wszystko jest otwarte wiec finanoswo nie bedzie takich strat a po drugie - pozbeda sie slabych, starych i chorych wiec to rowniez oznacza mniej wydatkow w przyszlosci, mniej wyplacanych emerytur. I to byloby zgodne z historyczna polityka angoli - licza wiec ze na tym zyskaja.

Niestety ewentualna recesja nie ograniczy sie do Anglii, Francji Niemiec itd ale bedzie rowniez dotyczyc Polski.
To że będzie katastrofa finansową to jest jasne jak słońce. Jednak warto pamiętać w 1945 po sześciu latach wojny sobie poradzono, to teraz jest o wiele łatwiej ogarnąć temat. Nie panikujemy. Piłkarze, trenerzy, działacze nie umierają. Kasa zgadzać się nie będzie,ale jednak są priorytety.
Priorytety, otóż to! Trzeba wierzyć, że te pozostaną zbieżne i uzasadnione moralnie.
Pozdrawiam
Wg. tego co czytam to za miesiac bedzie top zarazen i dopiero za 3 miesiace moze uda sie ten wirus zwalczyc. Wydaje sie ze sytuacja nie jest latwa
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Pewne jest tylko to, że wszystko będzie od teraz inaczej. Ta pandemia przejdzie do historii i na trwałe ją zmieni. W ekstremalnym scenariuszu może być tak, że ludzie przerzucą się na e-sport, a piłka nożna zacznie powoli umierać jako rozrywka mas.
~L
 • 0 / 0
Panie prezesie trzeba sobie uzmysłowić że liga nie będzie dokończona nawet sezon zasadniczy. Jak ktoś się łudzi że będzie inaczej to gratuluję umysłu. Za Chiny Ludowe nie będzie 30 kolejki. Mamy koniec rozgrywek tetaz i tyle. Jesteśmy Mistrzem Polski. Teraz to trzeba już myśleć co z tym faktem zrobić. Tzn myśleć do przodu.
Jak myśleć do przodu kiedy nie wiesz terminu wznowienia ani ile pieniędzy dostaną od tv z fusów mają wróżyć?
UEFA podjęła decyzję że euro 2020 zostanie rozegrane zgodnie z planem!!!! Sorry ale zasnąłem
na chwilę więc to był tylko sen.
Nie bedzie euro 2020.
To że nie będzie euro to nie ma się co czarować nie ma opcji pytanie tylko na kiedy przelozone
Większość myślała że uchwała która ustalił związek idzie do kosza. Wiele portali klubowych tak podało...
np. kibicom Lecha spadł kamień z serca, że Legia nie zostanie mistrzem w takim przypadku.
A tu okazuje się, liga przerwana, ale ustawa obowiązuje nadal !
Porucznik
 • 3 / 0
Najdziwniejsze, najśmieszniejsze, najgłupsze naj.... cos... jest to, że w obliczu pandemii jaka panuje oni najbardziej płaczą, że Legia może zostać mistrzem...
No przecież grają jak z nut, Józwiak w gazie, Tiba >>> Vadis, Kamiński droższy niż Karbownik, Żuraw trener roku, jakby tylko nie ten wirus to by wygrali majstra, a to że przegrali z Cracovią czy zremisowali z Jagiellonią to tylko drobne wpadki.
Proponowałbym znaleźć termin nie koniecznie w najbliższym okresie na rozegranie 4 kolejek (czyli do końca sezonu zasadniczego). Mecze byłyby na spokojnie z kibicami i z odpowiednimi przygotowaniem czy treningiem. A nie jakieś odgrywanie sezonu w szaleńczym tempie na urwanie ryja nie koniecznie z kibicami czy oprawa i zagrozeniem kontuzji której nie ma czasu na wyleczenie.
Niech jakaś głupia decyzja czy przypadek nie spowoduje że Legia że swoją przewagą będzie miała sezon w dupę!!!
Na dzisiaj Legia ma mistrzostwo, a Leśny z zazdrości mąci wodę.
No i opłacało się sprzedać kilku piłkarzy, a to z Majeckim... na dzisiaj majstersztyk !
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
W kontekście obecnej sytuacji Zarząd rzeczywiście zrobił kilka dobrych biznesowo ruchów.
Starszy sierżant
 • 4 / 0
Nie ma co ukrywać, polskie kluby wchodzą w fazę finansowego crash testu i to niestety w warunkach rzeczywistych. Czy są do tego przygotowane i czy w ogóle można było się na coś takiego przygotować? Odpowiem inaczej. Zawsze mnie dziwiło, jak niektórzy prezesi z taką lekkością mówili, że "u nas to przychody z dnia meczowego nie są ważną częścią budżetu" Nie są? No to szkoda, sorry. Trochę mnie dziwiło, że dyskusje dotyczące środków z praw TV dotyczą podziału a nie poziomów oglądalności, przyrostu widzów, czy analizy widowni. Jest wynegocjowana kwota i niech już nadawca się martwi. No to teraz przynajmniej nie będzie się martwił sam.
Każdy kryzys jest zły, ale kryzys, z którego nie wyciągnie się wniosków jest najgorszy. Tak więc wypada powtórzyć, że oprócz piłkarzy, sztabów i trenującej młodzieży największym zasobem klubów są kibice. Oni nie odchodzą. Nie ma drugiej takiej branży gdzie lojalność klientów byłaby porównywalna z lojalnością kibiców. Tak więc nie ma co narzekać, w innych branżach nie mogą liczyć na więcej.
Ciekawe jak to u nas będzie wyglądać już było ciężko a teraz dodatkowy ciężar dojdzie
Bartosz Bereszyński zakażony koranowirudem!!!
Dałem Ci minus, ale tylko dlatego że to zła wiadomość, bo "nikt nie lubi złych nowin zwiastuna".
Więc ogólnie się nie przejmuj.
A Bartek Berezyński, młody silny organizm, z pewnością wyjdzie z tego cało. Tego mu życzę.
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Czuje się dobrze i to ważne. Pamiętajcie, że większość zakażonych przejdzie go lekko lub wogole bezobjawowo. Piłkarze, z definicji zdrowi, silni i młodzi, powinni spać spokojnie.
~Stary
 • 2 / 0
Jak anulować sezon? A wtedy Widzew ukochany Bonka bez awansu? Prędzej już zatwierdza obecną tabele i tyle. Można dograć ewentualnie resztę i nie dzielić na grupy. Plus taki dla L że przynajmniej kontuzje jest czas ogarnąć i kadra się poszerzy na ewentualne następne mecze o ile będą.
Plutonowy
 • 2 / 0
Mi się wydaje, że nikt nie docenia wpływu obecnej sytuacji na gospodarkę. Jeśli się przeciągnie kilka miesięcy, a tak będzie, zostanie zaburzony cały łańcuch pokarmowy, popadają dostawcy, sponsorzy itd.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Prawda. Nawet sobie nie wyobrażamy jak będzie ciężko przedsiębiorcom, jeśli sytuacja potrwa z miesiąc lub dłużej. Niektórzy jeśli klękną, to już nie wstaną.
Jezeli tak prorokujesz to radze robic tzw. "shorting shares" to nic ci sie zlego nie stanie. natomiast lancuch pokarmowy wroci, wszystko kiedys wroci do normy
Chorąży
 • 1 / 2
Bereszyński zarażony
Przykry temat
Nie na temat ale oglądam rozmowę Staszewskiego z Mattem Hummelsem o tym których polskich piłkarzy kojarzy i wśród wymienionych Tomasz Hajto- z wieloma faulami, żółtymi i czerwonymi kartkami... nie ma co, zapisał się w pamięci swoimi wysokimi umiejętnościami wymienionymi w jednym zdaniu...
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Dobrze, że nie dodał, że miał tanio fajki, czy coś w tym stylu XD
~Aper2020
 • 4 / 0
Rozumiem że jak Canal + nie wypłaci ostatniej transzy za brak meczów, to równocześnie zwróci część pieniędzy swoim abonentom za to?? Czy tylko w jedną stronę to działa?
Plutonowy
 • 1 / 0
puszcza za to powtórki z jesieni, mecze będą więc zwrotu nie będzie:)
No właśnie abonament płacimy a piłki zero ale kogo to obchodzi z nich
Generał dywizji
 • 4 / 0
BL to dość szczególny prawnik.
Dziś w Stanie Futbolu się wykręcał że tylko żartował. :)
No to niektóre poważne tytuły, które to "łyknęły" wyjdą na niepoważne...
A mnie się wydaje, że mógł jednak nie żartować... Tylko teraz chce się wykręcić. Jeśli był to żart, to raczej z gatunku tych słabych.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Niech mu bedzie, ze żartował, bo to był rzeczywiście bardzo śmieszny pomysł
Kapitan
 • 5 / 0
Niestety ale w tej sytuacji piłkarze powinni miec płacone znacznie mniej.
W każdym kontrakcie powinien (a prawnie - musi, jeśli umowę robił prawnik) zapis o sile wyższej. To jest wlaśnie siła wyższa - prawny zakaz rozgrywania meczów.
Tym bardziej że mało nie zarabiają a z pewnością więcej od nas ale mogę się założyć że będą i tsk poszkodowani nawet w samej L jak miałoby być obcinanie pensji
Generał brygady
 • 1 / 1
Zobaczymy jak inne kluby. Taka Wisła to zaraz upadnie
Generał brygady
 • 1 / 0
Lechia przy nirmalnych grach.nie potrafiła płacić normalnie więc zobaczymy jak teraz
L1980
A to nie jest tak,że są dodatkowe pieniądze za "dwudziestkę" meczową, skład podstawowy, wejście z ławki?
Rozwinę swoją myśl - nie będzie meczów - nie będzie dodatkowych pieniędzy - piłkarze będą zarabiać mniej. Ale może się mylę?
Sierżant
 • 4 / 0
Jak sie nad tym zastanowic to mamy niezly fart ze akurat sprzedali Niezgode i Majeckiego tuz przed ta cala pandemia. Wpadlo 10 mln euro i mysle ze mamy jakies zabezpieczenie. To co sie teraz dzieje spowoduje tapniecie. Nikt nie bedzie pewnie przed nastepnym sezonem wydawac jakichs duzych pieniedzy na transfery bo wszyscy straca na tv, na sponsorach itd, takze na zachodzie i to mocno. Co do sezonu to na 100% nie uda sie go dograc, mamy polowe macrca a pandemia dopiero sie zaczyna. A co jak jakis pilkarz zachoruje 30. marca? Najwczesniej moznaby to pewnie wznowic w maju ale to wszystko ciasno z terminarzem, jezeli juz to max konczymy po 30. kolejkach i PP. Niech zakoncza na tej tabeli co jest. Wiadomo ze mistrz raczej tylko do statysyk skoro nawet nie moze byc fety i sezon nie skonczony ale uczciwie sie to Legii nalezy.
To jest też szansa, żeby zweryfikowac kilka kontraktów np Obradovicia, i ew. jeżeli rozgrywki zostaną przywrócone zakupić kogoś za znacznie niższą cenę.
Starszy szeregowy
 • 3 / 0
Leśnego jak nie było to nie bylo ale jak już się wyłonił z nory to odrazu mało korzystnie dla "swojego" klubu.po co takie dywersyjne wrzuty ? Chyba boli , że fajnie idzie bez niego.oj piecze gwiazdka piecze, alantan proponuje na dobre samopoczucie
Starszy sierżant
 • 6 / 1
Mam brata on kibic Wisły ja Legii od po prostu podkarpackie . I on chociaż nie lubi Legii to wprost mówi Legii się należy tytuł . Odwiesić rozgrywki przyznać tytuł Legii w pucharach Piast i Cracovia a co do spadków nikt nie spada ŁKS gra w barażach z trzecią drużyną 1 ligi i chyba nikt nie miał by pretensji co do takiego rozwiązania
Można przyspieszyć reformę z poszerzeniem ligi do 18 zespołów. Czyli nikt nie spada, dwie drużyny awansują
To nie jest głupi pomysł ale pytanie bo już jest kontrakt tv czy to byliby wstanie rozruszać
Rozwiazac *
To będzie kompletna rewolucja, oby zmiotła jak najmniej klubów i przywróciła zdrowy rozsądek w kwotach transferów i kontraktów piłkarskich. Nie ma co ukrywać że wszyscy dostaniemy po 4 literach i trzeba będzie wszystko policzyć od nowa.
Co do Leśnodorskiego cóż ja od pierwszej wypowiedzi tego człowieka miałem o nim kiepskie zdanie, a później było tylko gorzej. Śmieszne że tylu ludzi uwierzyło w PR bajkę o Leśnodorskim kibicu Legii od dziecka, to było tak prawdziwe jak życiorys Kim Ir Sena:)
Porucznik
 • 5 / 3
Tym bardziej, że on sam się przyznał, że wcześniej nie interesował się piłką.
A kiedy był dzieckiem jego stopy odciskały na piasku litery L...
:-)
Pułkownik
 • 1 / 0
@Poezja oplułem ekran :)
Poezja ludowa
I jaka diagnoza? Stopy końsko-szpotawe czy coś innego/
Lesnodorski ale ma w sobie kwasu jak już nie jest w Legii. Niby kibicuje ale mądrości i posty w trudnych chwilach taktycznie wie jak pisać
Generał brygady
 • 4 / 4
Komu kibicuje? Wiśle Kraków czy drużynie z Częstochowy?
Generał brygady
 • 4 / 4
Bo na pewno nie Legii
Niby się cieszy jak wygrywamy i pisze na Twitterze że był pewny że wygramy ale odniszenie że to sztuka dla sztuki
Podporucznik
 • 2 / 2
Więc Mistrz już wyłoniony :) Super . Teraz trzeba do końca Pandemii myślę że podobnie jak w Chinach ok. 3 miesięcy.
Pułkownik
 • 3 / 1
Jeżeli faktycznie potrwa tak długo, to nie będzie już jakichkolwiek szans i sensu aby dogrywać ten sezon. Zakończyć go w tym momencie, następnie 2 miesiące treningu indywidualnego a potem najwyżej długie zgrupowanie przed eliminacjami do pucharów. Jedyny problem to czy uda dogadać się z piłkarzami aby na te 2 miesiące pauzy zeszli trochę z pensji.
Major
 • 7 / 4
Wpis Leśnego żenujący. Jak widać już nie ma L w sercu, szkoda.
Teraz miłość do pieniędzy
Generał brygady
 • 5 / 2
Jak.się okazało wcześniej też ta miłość była przede wszystkim do pieniędzy
W sumie tak 19 mln kosztowały jego udziały biznes życia
Marszałek Polski
 • 8 / 2
Vuko nie wyobraża sobie anulowania sezonu
Te same głosy slychac z Francji czy Anglii
Też jestem za zaliczeniem tylu kolejek u ile jest i zakonczyć sezon
Trzeba czekać u nas myślę bedzie się rozchodziło o zagranie tych 4 kolejek i zakończenie po 30
Generał brygady
 • 1 / 1
Albo dograć caly ssezon, jak nie da rady to 30 kolejek a jak nie to uznać to co jest.
To byłoby jak kara dla najciężej pracujących. Nie mogą nie uznać. Najlepszym, i jednocześnie jedynym logicznym wyjściem, które nie zaburzyłoby cykliczności rozgrywek zarówno krajowych jak i europejskich, jest w przypadku dłuższego opóźnienia uznanie stanu po ostatnich w pełni rozegranych kolejkach. Jedyną opcją dodatkową powinno być zwiększenie tymczasowe liczby drużyn w każdej lidze, żeby nie było drużyn spadających. A w kolejnym sezonie spada tyle żeby uzyskać poprzedni stan.
Raczej bedzie trudno dograc sezon, chyba ze w czerwcu jezeli wytuacja na to pozwoli
Generalnie i tak będziemy mistrzem
Słuszna konkluzja:)