Dariusz Mioduski: Preferuję model niemiecki prowadzenia klubu

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

24-01-2014 / 08:08

(akt. 04-01-2019 / 12:24)

- Nowi właściciele to szansa na nowe otwarcie pod każdym względem. Warto wykorzystać ten czas do uregulowania wszelkich kwestii z administracją publiczną. Na wyznaczenie nowych strategii. Weźmy miasto. Przecież Legia to wielka marka, która przyciąga do stolicy mnóstwo ludzi, pozwala ludziom w Europie i na świecie skojarzyć nasz kraj poprzez futbol. Dlatego i miasto, i Legia powinny z tego czerpać, wykorzystać do cna siłę klubu, który ma ćwierć miliona kart kibica i rzesze sympatyków w całej Polsce. Już zresztą usiedliśmy do rozmów, niebawem będą ich pierwsze rezultaty. Nie ukrywam, że tematem jest również sprawa czynszu, jaki płacimy za stadion. Chcemy o tym rozmawiać z miastem, bo wierzę, że możemy znaleźć rozwiązania dobre dla miasta, dla warszawiaków i dla nas - opowiada o najbliższych planach nowy właściciel Legii Dariusz Mioduski w rozmowie z Warszawa.sport.pl.

A co z kibicami? Podkreśla pan, że są oni ważnym elementem układanki, którą pan wymyślił.


- Uwielbiam przychodzić na stadion nie tylko po to, żeby popatrzeć na boiskowe wydarzenia, chcę też poczuć, co dzieje się na trybunach. Jestem przeciwny zabijaniu pewnej żywiołowości, którą kiedyś, tysiące lat temu, wyrzucaliśmy z siebie, biegając po lasach. Dziś tę możliwość daje sport, ludzie tego potrzebują jako uprawiający go bądź jako dopingujący. Nie jest dla mnie problemem żywiołowość kibiców, nie tylko tych z "żylety", bo wszyscy prawdziwi fani są fantastyczni. Są natomiast pewne granice, których przekraczać nie wolno. Jestem absolutnym przeciwnikiem przemocy, wulgaryzmu i chamstwa. To dla mnie nieakceptowalne. Jeżeli są wśród nas tacy, którzy nie mają problemu z tym, że szkodzą klubowi, niech nie nazywają siebie kibicami. Mam nadzieję, że kibice zrozumieją, jak bardzo kary finansowe bolą i jakie mają konsekwencje. Nie możemy sobie na nie pozwolić, bo jeśli znów trzeba będzie płacić, zabraknie na dobrego piłkarza, który może dodać drużynie wartości. Może przez to zabraknąć jednego gola ze Steauą Bukareszt w eliminacjach Ligi Mistrzów. Wszystko jest kwestią dialogu. Normalni ludzie, choć zawsze znajdą się wyjątki, niezależnie od tego, gdzie siedzą na stadionie, jeżeli tylko identyfikują się z klubem, są w stanie to zrozumieć.

 

Czyli zakłada pan w niefortunnym wariancie, że otwiera pan skarpetę i z niej wyciąga kasę na klub?


- Jeżeli trzeba będzie, tak. Ale naprawdę nie wierzę w model, w którym nagle otwiera się worek z milionami, kupujemy paru zawodników i to powoduje, że nagle sięgamy po sukces. To droga w perspektywie skazana na porażkę. Niewiele jest osób na świecie, które mogą pozwolić sobie na nieustanne dokładanie wielkich pieniędzy, by utrzymać poziom sportowy. Chcemy to zrobić inaczej. Stworzyć system, tak zorganizować naszą Akademię, by spowodowała ona regularny napływ talentów. Do Legii z zewnątrz będą przychodzili tylko zagraniczni piłkarze, którzy dodają realnej wartości. Mogą nas wzmacniać także byli nasi piłkarze, którzy zrobili karierę poza Warszawą, ale chcą wrócić na ostatni rok czy dwa lata swoich karier. Ta druga grupa ma przy okazji pomóc w szkoleniu młodych, w zapewnieniu im odpowiedniego przywództwa w szatni.


Czyli ani model wschodni, gdzie oligarchowie szastają miliardami, ani zachodni, gdzie futbol sam się broni bez względu na proweniencję pozyskiwanych piłkarzy.


- Nasz model jest bliski modelowi niemieckiemu, gdzie zbierają właśnie owoce swojej strategii sprzed lat. Nie ma tam przecież oligarchów ze Wschodu czy Azji, są za to świetne struktury, w których znaczące miejsce mają sponsorzy i kibice. To dzięki nim budżety klubów Bundesligi są coraz wyższe, drużyny te mogą konkurować na najwyższym poziomie. Nie mówimy o jednym czy dwóch klubach, ale o całej lidze niemieckiej, bo znacząca poprawa widoczna jest na każdym szczeblu.

Zapis całej rozmowy z Dariuszem Mioduskim na Warszawa.sport.pl

Komentarze (151)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~was
 • 0 / 0
Produkcja mlodych bedzie musiala isc pelna para, bo bez sukcesow w pucharach (a takich nie bedzie bez konkretnych transferow), to mlodych bedzie sprzedawac za grosze prosto z tasmociagu..

Ten system w swoim zalozeniu jest bledny.
Bez 2-3 bardzo konkretnych wzmocnien nie ma co marzyc o nawet szansie na LM albo o przyzwoitym wystepie w LE.
~PIT
 • 0 / 0
NOWY WŁASCICIEL Legii ,- Jestes,y ,SADRZY BIZNESOWO , PRZYSTOJNI I BARDZO SKROMNI ,
~dobre....
 • 0 / 0
:)
~Ponury.
 • 0 / 0
Taki nasz " Modern T...." .
Generał
 • 0 / 0
Czytałem ten wywiad w całości. Pachnie mi tu robieniem z Legii na siłę Ajaxu Amsterdam. To może nie wyjść, nie ten poziom szkolenia. Ok, stawianie na wychowanków. Przywiązanie do barw i do tego taki chłopak za Legię będzie chciał umierać.

Ktoś poruszył temat finansowania sportu ze skarbu państwa. Mój pogląd na ten temat jest prosty. KGHM, PGE itp jedyne co powinny finansować to szkolenie młodzieży. Powiedzmy taki Orlen inwestuje w Płocku w szkółkę. Stawia pare boisk, zatrudnia trenerów, a potem ci lepsi graja w pierwszej drużynie. I tak samo robi KGHM czy PGE czy inne spółki skarbu państwa.

A nie że za naszą kasę patałachy z Lubina mają niemal wszystko. Na zespół seniorski kasę powinni dawać prywatni sponsorzy i w jakimś stopniu miasto. Gdyby ta kasa co biorą miernoty lubińskie czy bełchatowskie szła na młodzież, to mielibyśmy 3-4 ośrodki szkolenia młodych, których potem ktoś by wykupił. Pewnie nie wszystkich, ale część.

Tutaj jest problem. A pan Mioduski jak zobaczy że młodzi nie od razu będą grać super, to będzie gadał inaczej. Kasa na akademie tak, ale wszystko spokojnie i rozważnie.

A o upadku klubów w stolicy nie ma co pisać. Klubów według mnie jest za dużo na poziomie seniorskim. Zresztą w mojej miejscowości jest taki sam bałagan. W sąsiednich miejscowościach też. Nawet w Ząbkach, pomimo posiadania klubu I ligi miasto średnio sie interesuje. Zrobili trybunę z łaski po wielu akcjach. Miasto jak nie ma interesu to nie rzuca kasy na sport. Chyba że burmistrz\prezydent\wójt jest pasjonatem.
~lolheh
 • 0 / 0
Ty Mozart, kupuj nam Welbecka, czy jakiego naniego wymagań nuie maamy dużych- zrób transfery jak muzyke Amadeuszu
~Piro Forewer!
 • 0 / 0
O matko :))))
dawno mnie tak jakiś tekst nie rozbawił jak ten :

"Ty Mozart, kupuj nam Welbecka, - zrób transfery jak muzykę Amadeuszu"

Kolo, nieźle dałeś :))))
~Emperor
 • 0 / 0
Brawa dla chłopaka za znajomość muzyki poważnej ! Tak trzymaj ... dobry tekst. Pierdzieksy i inne oszołomy uczyć się od chłopaka !
Generał broni
 • 0 / 0
Inny geniusz natomiast powiedział:

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."

a zwał się ... Albert Einstein.
Nie chce pisać mi się tam niżej w fajnej rozmowie ale napisze na początku.
Na wstepie napisze,że bardzo zależy mi na Legii ale nie na jej właścicielach.
Jestem przeciwny zlikwidowaniu całkowitego czynszu już pisze dlaczego:
1.Kasa by szła w w większości do kieszeni biznesmenów
2.Legia ma kase z nazwy stadionu,sponsorów,media,reklamy itd,itp.
3.Mamy najdroższe bilety w Polsce.

No sorry ale ktoś napisał,że miasto w innych miastach daje niski czynsz...ale ja pytam jakie mają ceny biletu wstępu na mecz?
Kuzwa u nas na stadionie napoje od 5 zł wzwyż,hot-dog czy kiełbasa kosztuje chore pieniądze.
I miasto nie czerpie z tego tytułu kasy.

Oczywiście jestem za obniżeniem czynszu ale z klauzulą na co ta kasa ma iść(ośrodki sportowe,dzieci)jestem przeciwny w zniesieniu całkowitego płacenia czynszu a to dlatego,że stadion należy do Warszawy i ich mieszkańców,jestem warszawiakiem i myśle,że ta kasa z czynszu idzie na inne cele związane z Warszawą.

Mioduski i Leśnodorski to spece w dziedzinie zarabiania kasy ładne słowa to nie wszystko,już widzę jak omamili ludzi z dobrem Legii.A ja myślę,że dla nich to czysty biznes a nie miłość.Wczytuję się dokładnie w słowa Mioduskiego i wnioskuję,że to ma być maszynka do zarabiania kasy.Możecie mnie zbluzgać ale ja im nie ufam(właścicielom)tak jakoś im nie wierze
mam takie samo zdanie,
pożyjemy zobaczymy....
~tylko (L)
 • 0 / 0
Jezuuu, przeczytałem "lubię modelki niemieckie" i aż się wystraszyłem. :)
~tylko (L)
 • 0 / 0
W Niemczech nie ma kobiet. Stąd ta ich historyczna agresja wobec wszystkich. ;)
~Piro Forewer!
 • 0 / 0
Ja pierdz,,,iu... ale wątek:), wypowiedzi wielozdaniowe, kulturalne mądre, no po prostu wątek epokowy, nawet Urka i Kibic50 tu zaraz przybiegną :)

Legia.net wychodzi na prostą :)!
~EDEK
 • 0 / 0
WTF??
z poznania przecież nie jesteś żeby woleć dymać kozy niż modelki
~Legia Fan
 • 0 / 0
A moze na terenach Gwardii akademia? Tam jest mnostwo miejsca i mozliwosci
Major
 • 0 / 0
Akademia piłkarska to nie tylko miejsce, gdzie dzieciaki mogą sobie pokopać piłkę pod okiem trenera i raz na jakiś czas zdobyć puchar. Nikt nie patrzy na ten projekt jak na przyuczanie człowieka do zawodu, jakim jest piłkarz. Politechniki kształcą inżynierów, uniwersytety też kogoś tam kształcą, technika i zawodówki kształcą różnego rodzaju fachowców i oni wszyscy potem mają po szkole prace (tzn. po uniwerku może być akurat krucho - właśnie kończę, ale mniejsza o to). Akademia piłkarska kształci piłkarzy - niekoniecznie supergwiazdy, ale jednak ludzi, którzy potem z tego żyją np. za 2-3 tys. miesięcznie w Wigrach Suwałki. Są w tym kraju szkoły państwowe, które kształcą elektryków, filologów, kafelkarzy, mechaników. Niektóre z tych szkół te mają popodpisywane umowy z różnymi firmami które to potem firmy zatrudniają ich absolwentów. Nie ma pośród tego żadnej szkoły państwowej na realnie wysokim poziomie, która przyuczyłaby ludzi do grania w piłkę. A przecież jeśli ktoś się interesuje techniką to idzie na polibudę i potem z tego żyje. Ktoś się interesuje rosyjską literaturą to idzie na filologię, potem uczy ruskiego w szkole i z tego żyje. Ktoś się interesuje samochodami to idzie do technikum mechanicznego, później pracuje w warsztacie i z tego żyje. Czemu więc chłopaczkowi chcącemu żyć z piłki nie daje się tej możliwości tylko, po skończeniu gimnazjum musi wybrać do której szkoły ma iść i ewentualnie na jaki studia, bo przecież z piłki żyć nie będzie?

Akademia Legii daje właśnie takim osobom możliwość rozwoju w tym kierunku. Piszecie "a inne kluby?". Tak, ale czy inne kluby, takie właśnie jak Sarmata dadzą taką szansę na realizację swoich piłkarskich planów, jak Legia? Czy umożliwią rozwój i piłkarskie kształcenie na takim samym poziomie? Nie. Poza tym gra w Sarmacie, Olimpii, czy Drukarzu przecież nie zamyka drogi do Legii. Wręcz przeciwnie - każdy wyróżniający się zawodnik ma szanse trafić do Legii i to jeszcze z korzyścią dla jego macierzystego klubu (np. Szydłowianka skasowała dolę za Furmana). Dlatego też uważam, że wspieranie klubu przez miasto w realizacji planów rozwoju akademii jest wręcz wskazane. Po to, by osoby, które chcą swoje życie związać z piłką, mogły zrealizować swoje plany.

A jeśli chodzi o czynsz to jest proste (przynajmniej w teorii) rozwiązanie. Miasto kasuje rocznie 4 mln od Legii za stadion. Ale nie za dzierżawę, ale za udział we własności stadionu. Oczywiście klub na ochotnika może sobie tych udziałów kupić więcej. Stadion kosztował 370 mln zł to i tyle wynosiłby koszt 100% jego udziałów. W ten sposób wilk syty i owca cała - miasto ma to, co wpompowało w budowę, a klub ma stadion, na którym już nigdy nikomu nie przyjdzie do głowy organizacja jubileuszu Polonii.
Generał broni
 • 0 / 0
O i to min. też chodzi, popieram.
"Miasto w pompowało w budowę"no właśnie z pieniędzy warszawiaków...Ty byś chciał żeby jakiś właściciel z Bydgoszczy wykupił stadion lub inny nowy?to ten stadion długo by nie stał.Ten stadion jest warszawiaków i miasta Warszawy i moim zdaniem żaden prywatny właściciel nie ma prawa go odkupić;)
~LLLL
 • 0 / 0
Nie chochlą kurna. Pomału łyżeczką. A już za kilka lat ...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
panparan, miasto nie wybuduje żadnego stadionu. Owszem, jest program Orlik i na tym koniec. Nie wiem jak Orliki działają w Polsce ale w Warszawie tak, przychodzą "stali bywalcy" i end, dla dzieciaków już nie ma miejsca. Mnie chodzi o to, że tak jak obowiązkiem państwa jest organizowanie wykształcenia czy leczenie ludzi tak również powinno się dbać o rozwój fizyczny zwłaszcza dzieci. Jeżeli pojawia się tak inicjatywa jak w tej chwili Legii, to po wybudowaniu ośrodka, właśnie te dzieciaki z małych klubików, parafialnych czy przyszkolnych będą chciały równać do tych lepszych. Jak Małysz skakał to pociągnął za sobą wielu mlodych skoczków. Legia jest właśnie tą szansą. Jestem za tym, żeby miasto zdecydowanie więcej pieniędzy przeznaczało na sport zwłaszcza w dobie komputeryzacji mlodych umysłów. Jak nie postawimy na sport to będziemy wychowywać platfusów ciągle chorujących na co się da. Szkoda, że należysz do tej grupy ludzi która tego nie rozumie. Basen czy boisko sportowe powinno być na co dzień a nie od święta i dlatego trzeba wspierać takie pomysły jak Legia, powiem więcej, trzeba by reaktywować wszystkie zasłużone kluby dla Warszawy z Sarmatą na czele. Ja miałem pierwszy kontakt z emocjami piłkarskimi właśnie na boisku Sarmaty której dzisiaj nie ma.
Generał broni
 • 0 / 0
10/10
1. Jest budżet obywatelski - 25 milionów pln - starczy dać po 1-2 miliony na 4 kluby i będzie? - tylko trzeba chcieć
2. Orliki to moim zdaniem typowo polski pomysł - zróbmy coś a potem się zobaczy - aby było szkolenie musi być trener z prawdziwego zdarzenia, sprzęt itd, a nie kopanie sobie piłki w niedzielę po obiedzie co jest dobre dla panów z brzuszkiem czyli dla mnie
3. Kluby padają - tak znam tą historię - dlatego właśnie że nie mają kasy - a gdyby zmusić miasto do przekazywania 100% czynszu Legii na inne kluby sportowe w Warszawie - problem polega na tym że są także kluby pływackie siatkarskie i inne i na wszystkie musi być kasa - dlatego miasto nie utrzyma 20 klubów ale 3-4 już by mogła i to na dobrym poziomie - są obiekty hutnika można zrobić z 5 boisk spokojnie, trzeba poprawić infrastrukturę i można działać nie wiem czy sarmata to dobre miejsce bo tam są o ile pamiętam dwa boiska, ale Olimpia czemu nie - zamiast bazaru i parkingu można zrobić kilka boisk - zrobić 4 kluby młodzieżowe a porządne - teraz jak zabierzesz tą kasę co płaci Legia to miasto da jeszcze mniej - więc będzie jedna szkółka zamiast możliwych kilku
~Karl
 • 0 / 0
100% racji! Ale...
Legia da szanse może 1000 chłopakom ale z całej Polski bo wybierze tych najzdolniejszych! I dobrze w końcu jesteśmy najlepszym klubem Polski i muszą grać u nas najlepsi.
Tylko dla mnie nie są do końca jasne środki finansowe z jakich ma być finansowana ta Akademia. Ok, niech Miasto wspomoże Legię ale niech nie zapomina o takich klubach jak właśnie Sarmata. Bo Legia chce tereny na budowę Akademii, ale Sarmacie gdyby nikt nie zabierał nadal by istniała. Oczwiście problem jest bardzo złożony, bo Miasto ma ograniczony budżet a też chcielibyśmy aby Legia miała Akademię z prawdziwego zdarzenia. Tylko co do intencji naszych nowych właścicieli nie jestem do końca przekonany.
Było już kilku takich co mówili "dajcie nam ziemię, a my Wam zbudujemy dobrą drużynę"
Zaraz się okaże że przez Legię i jej nowy stadion upadł sport w Warszawie. Dla przypomnienia stadion jest od lipca 2010 roku a kluby Warszawskie wszelakich dyscyplin lecą w dół od wielu lat. Legia na początku lat była na skraju upadłości i wyratował ją kapitał prywatny tak samo w 2004 roku. Nigdy Legii nie ratowało miasto jak tu niektórzy sugerują.
~obs
 • 0 / 0
Wisła się wzmacnia, Śląsk i Lech też się wzmacniają - a u nas tylko "ochy" i "achy" jak to od dzisiaj będzie cudownie. A prawda jest taka że jak zaraz nie przyjdzie minimum dwóch dobrych graczy, w tym napastnik, to na wiosnę możemy nie obronić mistrzostwa.
~LLLL
 • 0 / 0
Na chwilę obecną w temacie "marzenia i plany", Mioduski i Leśnodorski są mistrzami Polski.
~wróg
 • 0 / 0
Darek mniej pierdolenia więcej konkretów . Gdzie napadzior ?
~wisienka
 • 0 / 0
kultury trochę ch..ie .Powinieneś napisać Panie Darku.
~buzun
 • 0 / 0
A odnośnie modelu niemieckiego. To jak najbardziej ok. Tylko chcę zauważyć że tam również solidnie wzmacnia się pierwsze zespoły klasowymi i doświadczonymi piłkarzami niezależnie od dbania o finanse i pracy z własną młodzieżą.
~buzun
 • 0 / 0
panparan "L" jest marką rozpoznawalną w świecie czy ci się podoba czy nie niezależnie od tego jaki poziom sportowy prezentuje obecnie i z jakiej ligi pochodzi. Pewnego rodzaju to paradoks ale tak jest.
a wiesz to skąd?
Generał broni
 • 0 / 0
Pewnie tak samo jak ty potrafisz wymienić kluby z Bułgarii, Rumunii, byłej Jugosławii czy Czech i Słowacji.
ale mówisz o kimś kto się tym interesuje od lat - pisanie tekstu że to wizytówka Warszawy jest skrajnym nadużyciem
Generał broni
 • 0 / 0
Nie prawda, kluby piłkarskie są wizytówkami swoich stolic czy dużych miast czy to ci się podoba czy nie, nie jedynymi oczywiście.
i błagam - przestańcie z tą marką Legia znana i kojarzona na całym świecie - ja też bym chciał żeby tak było, ale staram się stąpać dosyć mocno po ziemi - jesteśmy klubikiem ze śmiesznej ligi - dla nas to pępek świata, dla znacznej większości peryferie futbolu
~zp
 • 0 / 0
No,nie gadaj.
Jak byłem w Ameryce,w Chicago i gdzie przebywalem,to wszyscy Legie znali .
Generał broni
 • 0 / 0
To samo w Londynie, Paryżu, Rzymie rozmawiając z tubylcami o sporcie to w pierwszej kolejności każdy wymieniał Legię. Tak Panparan, Legie wszyscy kojarzą w europie i nie tylko, może obecnie nie z wyników sportowych ale jednak.
~LLLL
 • 0 / 0
Potwierdzam. Przykład sprzed lat: południowy Londyn, noc, klub, impreza, rozmowa z jakimiś Angolami o piłce i jedyna nazwa polskiego klubu jaki znają, tylko Legia Warsaw.
Baron

Ja jestem za tym żeby miasto wybudowało setki boisk i zatrudniło setki fachowców dla szkolenia młodzieży, do tego by byli zdrowi wysportowani itd. jestem przeciwnikiem aby miasta czy spółki skarbu państwa czy państwo dotowało prywatne przedsiębiorstwa - kluby piłki nożnej gdzie za kiepskiej jakości pracę płaci się gigantyczne pieniądze. Jeżeli stac cię na klub, masz cel masz perspektywę i masz szansę zarobić to zrób to, ale ponieś ryzyko sam, a nie idź do miasta i powiedz tak, wy dajcie albo zrezygnujcie z wpływów za to my zbudujemy akademię dla 500 -1000 dzieciaków, po jakimś czasie ich sprzedamy i będziemy mieli z tego kasę - a miasto co ma mieć z tego?
Pierwszy postulat mioduskiego były opłaty za stadion - jak są one za duże niech wybuduje własny stadion i wtedy nic nie będzie płacił - tak jak Juventus - nie chciał płacić miastu to postawił swój - proste. Jak będzie chciał wynająć narodowy to też za darmo? dlaczego? bo chce być właścicielem klubu choć go na to nie stać?
Kapitan
 • 0 / 0
Z czynszem za stadion patrzysz bardzo jednostronnie.

Skoro inne kluby wynajmują stadion tanio, to wysoki czynsz za stadion przy Ł3 jest w praktyce utrudnieniem dla Legii w rywalizacji z innymi drużynami z kraju.

W efekcie cały "aparat publiczny" działa na szkodę Legii, promując inne kluby. Dlaczego?
tak jest ale to jest patologia a nie normalność - dlatego dotowanie klubów przez miasta jest chore, szczególnie takich które udają że pracują z młodzieżą, a kasa idzie na pseudokopaczy
Generał broni
 • 0 / 0
Panparan wszytko to o czym piszesz można uregulować poprzez odpowiednie umowy, na dzień dzisiejszy to nie jest żaden problem.
Wiesz na czym ma polegać "dotacja" miasta? Tylko na jednym: na zwolnieniu z czynszu lub poważnym go zmniejszeniu i niczym innym, nie powielaj bzdur, które niżej pisze niejaki Karl. jak pisałem wyżej poprzez odpowiednie umowy miasto może określić funkcjonowanie takiego ośrodka, który będzie służył nie tylko Legii ale i mieszkańcom Warszawy.
~sham
 • 0 / 0
A ja preferuję właścicieli, którzy nie robią sobie jaj z kibiców.
Dlaczego miasto miałoby odpuścić czynsz aby dać na akademię Legii za i przeciw:

1. Niewątpliwie wielu chłopców i być może dziewcząt mogłoby tam ćwiczyć pod okiem fachowców - to jest plus

2. Miasto zainwestowałoby kasę w prywatny biznes - to znaczy miasto wydałoby kasę a nic by z tego nie miało - to minus

3. Nie wszyscy mieszkańcy WARSZAWY i okolic są kibicami - nawet jeżeli 250 tyś ludzi ma kartę kibica to jest to tylko 10% mieszkańców - jeżeli nie chcemy dokładać do TVP i Dody to dlaczego moja matka lub żona które nie lubią piłki nożnej mają mi sponsorować klub zawodowy?

4. Kasa za czynsz pójdzie na szkolenie - ale czy to znaczy że jak miasto nie odpuści to nie będą szkolić? nie to znaczy że kasa od miasta na szkolenie ma uwolnić środki na kontrakty dla zawodników - ktoś powie super kupią napastnika albo dwóch, ale sorry znowu wracam do mojej matki - jej kasa pójdzie teoretycznie na szkolenie dzieci, które mają stać się towarem na sprzedaż dla prywatnego właściciela, a tak serio to sfinansuje kolejnego grajka za kolejne setki tysięcy pln
Kapitan
 • 0 / 0
Mylisz się w punkcie nr 4.

Taka "dotacja" zmniejszy koszty stałe i (lub) zmienne działania akademii.

Może to pójść na kontrakty pierwszego zespołu, a może spowodować np. utworzenie większej liczby grup.

Przyjmowania a priori, że to będzie zaoszczędzona kasa przez klub, która zostanie przeznaczona na samochód dla dyrektora, a nie np. na dodatkowe/lepsze boisko treningowe, czy lepszą opiekę medyczną jest sofizmatem, a nie prawidłowym wnioskowaniem.
Generał broni
 • 0 / 0
pkt1 - zgoda,
pkt2. - niekoniecznie, zwalniając Legię z czynszu powoduje to sytuacje, w której środki finansowe naszego klubu są przesunięte na budowę akademii, miasto nic tu nie dokłada.
pkt.3 - popularyzacja sportu np. piłki nożnej nie musi odnosić się tylko do jednego klubu czyli Legii, ja widzę to w szerszej perspektywie - inne kluby, inne dyscypliny sportowe. Legia jest największym klubem w polskiej piłce z wielkimi tradycjami więc można by ją potraktować w sposób szczególny, dlaczego nie?
pkt4 - nie zrozumiałeś, kasa z czynszu ma iść na akademie i szkolenie wychowanków, a nie na kontrakty dla nowego Ljuboji na ten przykład.
W takim modelu funkcjonowania miasto nie musi nic dokładać, nie wiem czemu nie chcesz tego zrozumieć. Klub też musi na czymś zarabiać, generować przychody by móc w pełni ponosić koszta utrzymania takiej akademii ...
zwalniając Legi z czynszu miasto pozbywa się dochodu więc dokłada bo wybudowało stadion i nic z tego nie ma, więc dokłada bo utraciło krzyśći

do loren

chciałbym się mylić ale znam realia i wiem że nie ma idealnych sytuacji i że jest to dosyć prawdopodobne
~Karl
 • 0 / 0
To jeśli chcą darmowej dzierżawy to Miasto powinno zażądać najdroższy bilet kosztuje 50 zł! Legia przez całą swoją historię jest traktowana w sposób szczególny. Więc jako największy klub z całej Warszawy powinna dostawać jak najmniej kasy z całej puli przeznaczonej na warszawski sport, a dlaczego? Bo inne kluby nie mają wielomilionowych kontraktów reklamowych. Legia jako podmiot prywatny, z takim budżetem i majątkiem powinna wziąć kredyt i niech sobie buduje Akademię. Miasto ewentualnie może pomóc przy pozyskaniu gruntów.
Myślę że tu nie chodzi o kompletne zwolnienie z opłat tylko urealnienie względem innych klubów. Przypomnę że budowa naszego stadionu była najtańsza ze wszystkich czołowych drużyn i to czasem kilkukrotnie. Dodatkowo Legia ma najwyższy czynsz i JAKO JEDYNA ponosi pełne koszty eksploatacji. Do tego jako też jedyny klub zapłaciła za projekt i pełne wyposażenie stadionu.
Co będzie miało miasto z mniejszego czynszu ale potencjalnego rozwoju Legii... większy wpływ z podatków, więcej osób odwiedzających Warszawę zostawiających kasę, reklamę miasta.
Do Karla, Legia od miasta dzierżawi stadion a nie dostała chyba że tobie ktoś daje prezent a później żąda od ciebie co miesięcznych opłat za niego, trochę to dla mnie dziwne ale cóż świat jest dziwny:)
Może inni niech zaczną działać-pracować a nie tylko stękać jak ta Legia ma dobrze, ma bo wiele osób przez lata związanych z Legią ciężko na to pracowało.
Generał broni
 • 0 / 0
Panparan.
Czyli wg Ciebie korzyści = dochód? To zlikwidujmy niedochodowe muzea, teatry, galerie itp idąc twoim tokiem rozumowania, nie przynoszą one dochodów. Legia zatrudnia trochę osób i płaci podatki tutaj na miejscu. Zatrudnia też kilka innych firm zewnętrznych, które też tutaj płacą podatki. Miasto zagwarantowało sobie możliwość organizacji iluś tam imprez na stadionie. Pójdźmy dalej niech HGW wyp... Legie z Ł3 to dopiero będzie im hulać biznes na tym stadionie i przysporzy nam rozgłosu w świecie, a może zburzmy stadion i postawmy kolejne ogrodzone osiedle lub sieciowy market, który nasz rząd zwolni, jak to ma w zwyczaju, z płacenia podatków? Po co nam sport i kultura? Jeba...ć to nie?

Karl
Kolejny raz pytam się jakie to dostaje pieniądze od miasta nasz klub, chyba nie twój wnioskując z tego co piszesz?
~Karl
 • 0 / 0
jak ktoś płaci 3,7 mln za stadion rocznie, który jest wart ok 350 mln to można powiedzieć, że dostała. Zresztą Legia zarabia za nazwę stadionu więc nie jest tak źle.
Ja się bardzo cieszę, że Warszawa wybudowała stadion na którym mogę w normalnych warunkach oglądać Legię!
Ale nie rozumiem teraz negocjacji klubu z miastem nt obniżki dzierżawy. A finansowanie akademii z czego ma być? Mówią o kosztach 30-40 mln, kto je ma pokryć?
Generał broni
 • 0 / 0
Znasz jakiś samorząd lokalny w tym kraju, który jest stać na samodzielne utrzymanie stadionu? Odpowiem ci - nie ma takiego, oprócz imprez typowo piłkarskich, na takich stadionach odbywają się max od 4 - do 5 imprez w roku i powtarzam jeszcze raz żadnego samorządu nie stać na taki luksus. Jedynym rozwiązaniem jest podmiot zewnętrzy, który będzie utrzymywał taki stadion na co dzień. Jest jeszcze możliwość, że nie będzie się budować takich stadionów, tyle, że wtedy zamiast rozwijać się i równać do najlepszych będziemy się cofać. Przerabialiśmy to przez kilkadziesiąt lat tzw. "komuny". Nie warto.
~karl
 • 0 / 0
Ale mi nie chodzi o stadion. Tak juz napisalem, fajnie ze mamy nowy stadion. Wiem ze zaden samorzad nie jest w stanie utrzymac stadionu, tak jak i zaden klub nie jest w stanie zbudowac sam stadionu tak jak Bayern czy Juve. Tyko mam zastrzezenia co do intencji nowych wlascicieli ale to juz moje prywatne zdanie. Chcialbym w koncu uslyszec konkrety, skad wezma kase na akademie, co z dlugiem iti? Co z innymi sekcjami? Czy przy akademii znajda swoje miejsce?
Świrek

ja się z Tobą zgadzam żę wiele miliardów idzie na dotację dla ludzi którzy jej nie powinni dostać, ale wolę dołożyć górnikowi na przodku do pensji żeby miał co wsadzić do gara i dać dzieciakom niż becelować drożej za prąd żeby wilusz lub bracia mak jeździli mercedesem - podobnie jak wkurza mnie że dotowana z moich podatków kompania węglowa sponsoruje górnik zabrze, czyli ja dokładam się do górnika zabrze - ty zresztą też.
Mi chodzi o to że jest to patologia i próba pójścia w nią nie najlepiej świadczy o pomysłodawcy. Ja nie rozumiem dlaczego miasto ma dotować akademię prywatnego klubu, w któym miasto nie ma ani udziałów ani nie ma zysku, rozumiem natomiast że miasto na bazie 3-4 klubów w Warszawie tworzy akademię dla młodzieży utrzymuje to i płaci trenerom - może to być powiązane z edukacją wkomponowane w lekcje itd. to ma sens. Ja jako kibic Legii nie chcę by moje podatki szły do zawodowego klubu piłkarskiego, bez względu na to czy jest to Legia bełchatów czy inny górnik - chętnie wydam tą kasę na młodzież na edukację szkolenie rozwój a nie na etaty dyrektorów, kontrakty pseudograczy i pseudofachowców
Generał broni
 • 0 / 0
Panparan, miasto stołeczne Warszawa nie musi nikogo dotować, co nie znaczy, że nie powinno, nie popadaj w skrajności. Zwalniając Legie z czynszu, odpowiednio się dogadując z klubem, może spowodować , że powstanie spory ośrodek treningowy dla mieszkańców stolicy i Mazowsza, na które miasto nie wyda ani złotówki. Legia coś stolicy przez te wszystkie lata też dała. Załóżmy (oby nie), że nasz klub znika ze sportowej mapy polski, w takiej sytuacji nie mamy ani klubu, ani ośrodka, jesteśmy w tym sportowym, medialnym i nie tylko aspekcie zaściankiem europy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Idąc twoim tokiem rozumowania, to po wuja domy dziecka są utrzymywane z moich podatków? albo jakieś gówniarstwo z głuszy dostaje forsę bo ma talent do grania czy czegoś tam. Idąc dalej, masz ubezpieczenie przyjeżdża lekarz, nie masz zdychaj, no no gdzieś to widziałem............ . Wydaje się, że są różnorodne modele demokratycznego państwa i różny zakres ingerowania w życie obywateli. W aktualnej konstelacji geopolitycznej, nie ma instytucji które dbały by o tzw tężyznę fizyczną dzieci. Powstaje pytanie, co lepiej, prowadzić szkolenia i zmuszać w pewnym sensie dzieci do czynnego udziału w życiu sportowym albo - biadolić i w swoim czasie leczyć. Patrząc na dziką prywatyzację, to chyba lepiej wspierać inicjatywy w zakresie sportu niż nie robić nic. Skoro zagospodarowanie ścieków komunalnych czy doprowadzenie wody jest dotowane, to dlaczego sport w przeróżnej postaci nie?
do baron

Co to znaczy nic nie zainwestuje? a tereny? to są największe pieniądze - piszesz ośrodek dla ludzi z mazowsza? a wejdziesz tam pokopać z synem piłkę? wątpię. co Legia dała Warszawie - nie wiele niestety a czasami wręcz działała na szkodę - przypomnę Utrecht Wilno Kopenhagę Rzym - o klubie nikt nie pamięta, kibice wryli się w pamięć

do zbylu

domy dziecka nie są przedsiębiorstwem zarabiającym pieniądze i mają ważną funkcję społeczną, podobnie służba zdrowie na którą płacisz przymusowe składki. Warto wspierać różne inicjatywy, ale dlaczego duetu leśny/miodski, a nie na przykład postawienie na nogi 3-4 klubów w Warszawie i stworzenie szkółek w powiązaniu ze szkołami? przynajmniej taki klub dostanie kasę za wyszkolenie a nie że kasę zgarną właściciele prywatnego klubu bez względu jakiego
~Karl
 • 0 / 0
nie porównujcie domów dziecka, które są utrzymywane z budżetu bo są to jedn. org. pomocy społecznej! Przecież Legia to jest podmiot prywatny i ten podmiot dostał już bardzo dużo od Miasta - stadion. Teraz niech płacą za jego dzierżawę, a jak się dzierżawa nie podoba to mogli sobie budować prywatny stadion, jak chociażby Bayern Allianz Arenę. Państwo i tak już wydało setki miliardów na stadiony, który póki co przynoszą same straty.
Zgadzam się z panparan, czy ta akademia będzie służyć warszawiakom?! Czy normalny człowiek będzie mógł sobie wejść tam i chociaż pobiegać wokół boiska?
Warszawskie kluby umierają i są utrzymywane tylko dzięki rodzicom, a Legia ma dostawać stadion i Akademię? Sory ale Legia nie jest pępkiem sportowej Warszawy. Patrząc jak inne kluby umierają bo nie są dotowane przez miasto (już nie wspominam o innych dyscyplinach,w których osiągamy jakieś sukcesy), Legia nie powinna już dostać złotówki od Miasta. Już wystarczająco dużo dostaliśmy
Mioduski chce sobie stwarzać dobry klub do dalszej odpsrzedaży to niech sobie w niego inwestuje, bo my warszawiacy i nasze dzieciaki nic z tego nie będą miały, oprócz tego że będą musiały wydać najmniej 40 zł żeby oglądać pseudo mecze z Piastami i innymi drużynami.
Generał broni
 • 0 / 0
Panparan
A dlaczego nie tereny pod rekreacje? Rozwój miasta to nie tylko budowanie nowych blokowisk i miejsc pod hipermarkety, ludzie odpowiedzialni za planowanie gospodarki przestrzennej miasta zapominają często o terenach do szeroko rozumianej rekreacji , to jest właśnie pewna forma misji.
Co do pokopania piłki przeze mnie to mam od tego np. orliki, ośrodek szkoleniowy jest inwestycją już w konkretny sposób ukierunkowaną, sposób jego działania (ośrodka) to już są sprawy techniczne gdzie miasto może sobie pewne sprawy poprzez odpowiednie zapisy zagwarantować, to nie jest żaden problem na dzień dzisiejszy.
Legia to jest ponad 90 lat historii, nie zawężaj jej tylko do negatywnych wydarzeń z ostatnich lat, bo tych w całej historii klubu aż tak dużo wbrew pozorom nie było. Legia jest to marką nierozerwalną z naszym miastem, kojarzoną na całym świecie.
Generał broni
 • 0 / 0
Karl, proste pytanie czy ty jesteś kibicem Legii, sportu szeroko rozumianego?
Stadion jest nie tylko dla Legii ale przede wszystkim dla kibiców, mieszkańców tego miasta.
To, że państwo wydało miliardy na stadiony nie zwalnia państwa z braku pomysłu na ich funkcjonowanie, jak i politykę odnośnie szeroko rozumianego sportu i rekreacji. Może poza pobudowaniem tych stadionów trzeba było pomyśleć o tym jak one mają w przyszłości funkcjonować i być może stworzyć do tego odpowiednie warunki?
Żyjemy w określonej rzeczywistości gospodarczej , w czasach kryzysu i być może warto byłoby zamiast dobijania polskiego sportu kolejnymi podatkami pomóc w określony sposób, chyba wszystkim na tym zależy, nie?
Piszesz - "Czy normalny człowiek będzie mógł sobie wejść tam i chociaż pobiegać wokół boiska?" Być może tak, jest to kwestia odpowiedniej umowy, choć akademia sportowa jest konkretnym i określonym celu. Chcesz pobiegać to od tego nie są boiska piłkarskie tylko parki, chodniki, ścieżki leśne itp.
Piszesz - "Warszawskie kluby umierają i są utrzymywane tylko dzięki rodzicom, a Legia ma dostawać stadion i Akademię? " I znów nic nie rozumiesz. Legia za utrzymanie stadionu i organizacje dnia meczowego płaci ze swoich pieniędzy, dodatkowo na dzień dzisiejszy płaci ogromny czynsz.
"Legia nie powinna już dostać złotówki od Miasta." Kłamstwo i bzdura. Jakie to pieniądze od miasta dostaje Legia, mógłbyś mi i nie tylko to wyjaśnić?
"Mioduski chce sobie stwarzać dobry klub do dalszej odpsrzedaży to niech sobie w niego inwestuje, ," Kolejna bzdura, manipulujesz perfidnie faktami. Żyjemy w takich czasach, że Legia może zmienić właściciela jeszcze wiele razy, miasto swoje interesy może zabezpieczyć poprzez podpisanie odpowiednich umów.

"bo my warszawiacy i nasze dzieciaki nic z tego nie będą miały'

GOOWNO PRAWDA! Nie rób z osób tu piszących de.bili. Ja mogę pójść na stadion i obejrzeć mecz, koncert, imprezę charytatywną, synowie mojego kumpla trenują w akademii jesli ty tego nie wiesz i nie widzisz to nie mamy o czy tutaj rozmawiać. Bez odbioru.
"Karl, proste pytanie czy ty jesteś kibicem Legii, sportu szeroko rozumianego?"
Nie Baron, Karl jest kibicem K6:)
~janusz
 • 0 / 0
panie prezesie gratuluję trwałej ondulacji , stylizacja godna króla lwa , szkoda tylko że swoje pomysły chcesz realizować w Legii . Nie posiadając kasy na wzmocnienia i bredząc że wzmocnienia z góry skazane są na porażkę za to akademia i szkolenie będzie sukcesem mogłeś przejąć Agrykolę , Ursus lub Dolcan i tam zająć się produkcją furmanów , wolskich i żurków . Legia to za wysokie progi dla ciebie golasie . Zdobycie mistrzostwa ze 100 mln budżetem nie jest jakimś wielkim osiągnięciem gdzie największy rywal - pedofile z posen są 2 razy biedniejsi a ich drużynka nie ustępuje naszej ,a na wielu pozycjach ma lepszych kopaczy . Wytłumacz jak podniesiesz poziom sportowy (chociaż do przyzwoitej gry w lidze Europy ) , sprzedając każdego na którego przyjdzie oferta , nie przeznaczając środków na wzmocnienia . Jak widzisz potencjał w Dudzie czy Giullermie to kup ich za swoje , wypożycz do Piasta i niech tam pokażą umiejętności . Poziom sportowy podniesie się sam z siebie za 5 lat ? Jedynie chyba to co się uda sprzedać wróci do aldony wejchert , reszta to paplanie bzdetów i obietnice bez pokrycia do czasu aż ogłosicie że cały misterny plan w pisdu nie powiódł się z winy : kiboli , kar , wojewody , czynszu za stadion , ceny gruntu pod akademię , sędziów , niskich wpływów z biletów , sklepu firmowego i telewizji. Także to nie będzie twoja wina tylko wszystkich innych . Spadaj śmieszny pajacu .
Panparan to że w Polsce podmiot prywatny liczy na wsparcie władz nie jest czymś dziwnym czy nie spotykanym, oczywiście można się zastanawiać czy coś takiego powinno w państwie funkcjonować. Tylko widzisz niektórzy się oburzają że idzie państwowa kasa na stadiony a kluby jeszcze walczą o niskie czynsze a ja się oburzam miliardami rocznie na KK czy dotacje górników, hutników i innych molochów państwowych. Ja się oburzam zusem który płacę od lat zarabiając czy nie a i tak korzystam z prywatnej służby zdrowia, marnowaniem pieniędzy na dotacje partii politycznych, nie posiadam dzieci a więc mogę powiedzieć po co przedszkola czy place zabaw, jestem również oburzony wywalaniem milionów na kulawe Polskie filmy z budżetu państwa czy TVP z dodą lub inną wywłoką na łyżwach.
Oczywiście porównując możliwości Niemiec i Polski nie ma o czym mówić ale tu raczej chodzi o sam model klubu-firmy która istnieje jak sama zarabia.
~barry
 • 0 / 0
Wampir, ale w tym przypadku to są mrzonki. Kudłaty tak gada, bo im jest wygodniej w ten sposób, takie lanie wody.
Barry szczerze mówiąc nie za bardzo wiem co sądzić o obecnej sytuacji, byłem zwolennikiem iti ale już go nie ma i trzeba zamknąć ten etap. Niestety po śmierci Wejcherta koncern zaczął się zwijać a udziałowcy wyszarpywać jak najwięcej dla siebie i tak dziwne że tak długo trzymali Legię.
Mój jakiś tam optymizm opiera się na tym że ten Mioduski jednak baranem nie jest i sam by się nie wsadził na minę a Legia dzięki iti to już nie prowizorka z wałem ziemnym tylko solidna podstawa do budowania.
Ja w szejków czy wschodnich oligarchów nie wieżę bo jaki by mieli interes w inwestycje w Polsce? Pierwsi nie robią z nami biznesów drudzy są w Polsce źle widziani.
Dlatego trzeba wybrać jakąś trzecią pośrednią drogę.
O tym że budowanie marki ligi to powinien być duży wspólny projekt piszę od dawna bo jeden klub wiosny nie czyni tylko problem jest taki że trudno dogadać się dwóm Polakom a co dopiero 20-30.
Zobacz na postawę cupiała, myślisz że człowiek z taką mentalnością poprze pomysł który wypłynie z Legii nawet jak będzie dla niego korzystny, ja wątpię.
~Piro Forewer!
 • 0 / 0
Swirek:

"jestem również oburzony wywalaniem milionów na TVP z dodą"

O bardzo przepraszam. Ale ja akurat włączam telewizor tylko wtedy, gdy ma wystąpić Doda. Taka laska nie zdarza się często i chciałbym ją oglądać parę razy dziennie!!!!!!!!!!!!!!!
Świrku,wprawdzie zwolennikiem korporacji nigdy nie byłem, więc jednocześnie nie odnoszę się pozytywnie do ITI ale trzeba uczciwie przyznać ,że zrobili kawałek dobrej roboty. Zacząć trzeba od podania ręki klubowi w ciężkim dla niego okresie.Potrafili w porozumieniu z miastem wybudować nowoczesny stadion ,zostawili z solidnymi podwalinami do dalszego rozwoju.Legia jest klubem o największym budżecie ,prawie zbilansowanym finansowo. Co do pana Mioduskiego ,również podzielam Twoją opinię ,że w bagno by się nie pakował , jestem o tym przekonany ,zresztą w kontekście jego wypowiedzi naturalnym jest w przyszłości przejęcie klubu przez poważniejszych ( czytaj zasobniejszych ) inwestorów – właścicieli. Z tego co wiem ,Katarczycy już byliby w Legii ,lecz warunek LM nie został spełniony,temat został odłożony. Czas pokaże jak to się potoczy ,oby z korzyścią dla Legii. Temat państwowych pieniędzy jest szeroki jak rzeka i może będzie kiedyś okazja abyśmy wymienili swoje poglądy ( zresztą zbliżone ).
Ps.
Jak zdrowie? Pzdr.
~Piro Forewer!
 • 0 / 0
A tak serio, to na mój chłopski rozum, bo nie znam się na finansach, przekształceniach własnościowych, itd., jestem zwykłym szarakiem.

Ale tak: pamiętacie jak Leśny był aktywny, bez przerwy coś robił, zmieniał. I potem nastąpiła faza kompletnej ciszy (zarówno medialnej jak i działalnościowej), mówiło się że Leśny zapadł na zdrowiu. Od czasu do czasu wypalił coś w mediach, że Urban jest najlepszym trenerem w Polsce i nie ma tematu, coś tak na odwal się. Potem Miodzio wypalił, że Leśny przez ostatnie pół roku zajmował się kwestią przejęcia Legii. No i git. Kasa to kasa.

Panowie wykorzystali dobry moment, gdy ITI się chciało pozbyć gorącego kartofla, bo samo ITI nie najlepiej przędło. I na mój rozum, to nie przejęli Legii z jakiejś tam Wielkiej Miłości lub chęci społecznych wartościowo działań (jak pierniczą), ale poczuli dobry interes. Przejąć Legię za w miarę nieduże (jak na potencjał Legii) pieniądze. Zrobić z Legii za pięć lat towar o niewspólmiernie Większej wartości niż ma teraz i puścić ją jakiemuś bogatemu inwestorowi, jakiejś firmie typu Linie Lotnicze z Kataru lub hurtownia damskich podwiązek ze Skierniewic.

Ja tam w te Wielkie Miłości do Legii Panów Inwestorów nie bardzo wierzę. Może Leśny, ale Miodzio.... jak słucham jego wypowiedzi o misji społecznej to się uśmiecham :).

I mam jak Barry: uważam, że Miodzio to typowy miodousty ściemniacz.

Ale życzę im wszystkiego najlepszego, ku dobru Legii Warszawa.
~Piro Forewer!
 • 0 / 0
ZAstanawiam się, dlaczego Legia nie wchodzi na giełdę, chciałbym kupić akcje Legii, mam przytulone w banku 600 złotych, z odsetkami to będzie jakieś nawet 608-609 złotych, i chciałbym tę kasę dobrze zainwestować. Chcę kupić akcje Legii Warszawa.

Wierzę w operatywność tych dwóch panów i tym samym za 15 lat, gdy odejdę na emeryturę, za to wstępnie zainwestowane 609 złotych będzie mnie stać na wycieczkę dookoła świata, o której marzę:
chciałbym przed śmiercią zobaczyć ruiny stadionu na Bułgarskiej i mecz czwartej ligi na Reymonta.
~barry
 • 0 / 0
Wampir, dotykasz sedna sprawy (mówie o ruskich), mają interes w tym żeby Legię przejąć. Bardzo prozaiczny interes i Lukoil i Gazprom planują "większe wejście" do Polski.
~Piro Forewer!
 • 0 / 0
Barry: "i Lukoil i Gazprom"

Barry, jakie inwestycje pilkarskie do tej pory robił do tej pory Lukoil i Gazprom?
~barry
 • 0 / 0
Gazprom to np. Zenith.

ja pisze o rzeczach "zasłyszanych", nie jest to moje widzimisię. Niemniej jednak rok temu z tego samego źrodla wiedzialem, ze przybycie Lesnodarskiego oznacza sprzedaz Legii, wiec jest duze prawdopodobieństwo.
Generał broni
 • 0 / 0
Świrekwampirek tym razem masz ode mnie za swoje wpisy 10/10 popieram ;)
Sokolik dzięki idzie ku lepszemu, jak 14.02 nie ściśnie -35 jestem na Ł3:)
~Legia Fan
 • 0 / 0
Do kibic Legii 77

Szkołę skończyłem już parę lat temu z bardzo dobrym skutkiem, po szkole średniej mam już zawód.
Z tonu Twojej wypowiedzi wątpie czy udało Ci się skończyć chociażby liceum.

Moja praca jest typem pracy, która wymaga ode mnie dużej odpowiedzialności, inteligencji i używania mózgu.

Ty widzę masz nawet problem z czytaniem ze zrozumieniem moich postów. Śmiem nawet podejrzewać, że jesteś na tyle leniwy, że nawet nie czytasz moich wypowiedzi do końca dlatego masz problem z wyciągnieciem odpowiednich wniosków czy kontekstu.
~Piro Forewer!
 • 0 / 0
Kibice, proszę o informację, bo jestem niekumaty w kwestiach finansowych: jaki procent (mniej więcej) w przychodach klubu Legia to jest przychód z biletów?

Czy frekwencja na stadionie ma duże znaczenie w przychodach klubu? Jak duże?
~Piro Forewer!
 • 0 / 0
"Do Legii z zewnątrz będą przychodzili tylko zagraniczni piłkarze, którzy dodają realnej wartości."

Dowiedzieliśmy się w końcu całej prawdy o Guciu-Guilerhme.
prawda jest taka że był za darmo i pewnie liczą na promocję i jakiś udział z transferu
~xxx
 • 0 / 0
Oraz Duda. Oni dodadza wartosc......
~nikson
 • 0 / 0
Grzesio Lato i Zdzisiek Kręcina na pewno chętnie pomogą w sprawie budowy i kupna gruntów pod budowę Akademii. Oni jak nikt inny potrafią szybko znajdować inwestorów oraz odrolniać działki niedaleko miast ;)
~Karl
 • 0 / 0
Wszystko fajnie, pięknie brzmi, tylko skąd weźmiecie kasę na budowę Akademii? Czy jako właściciele Legii jesteście w stanie załatać dziurę w budżecie w przypadku niepowodzenia w lidze, bo widzę,że wszyscy już zakładają, że mistrza zdobędziemy a w pucharach grać będziemy na pewno. Co z długiem ITI?
przeczytaj dokładnie - miasto odpuści czynsz to się zrobi akademię, albo dogadają się z gminą koło Warszawy ona da pole oni zbuduja domki i będzie takie partnerstwo publiczno - prywatne.
Jak będzie dziura w budżecie to będzie cięcie i tyle - czyli wyprzedaż, redukcja etatów, kontraktów
~Karl
 • 0 / 0
Tylko dlaczego miasto ma odpuścić płacenie czynszu Legii? Spoko jestem kibicem Legii, fajnie że dostaliśmy stadion ale Legia to S.A więc niech zarabia i płaci czynsz. Miasto tnie wydatki na mniejsze kluby, Marymont, Gwardia, Drukarz jak te kluby wyglądają? Gdyby nie składki rodziców już by po nich tylko wspomnienia zostały jak po Sarmacie.
Chcą budować akademie, niech dogadają się z jakaś gminą pod Warszawą i niech budują za własne pieniądze!
miasto nic nie powinno odpuszczać - ja napisałem jaki mają pomysł na sfinansowanie budowy akademii - uważam że jest on nie fair, bo wolałbym to wydać inaczej - np. na dodatkowe przedszkola dla dzieci
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Karl, tej sarmaty to naprawdę szkoda, bo właśnie takie kluby jak Sarmata powinny skupiać młodzież. To jest rola miasta ale lepiej dogadać z deweloperem budowę domków a potem nie ma gdzie trenować, kogo to obchodzi w tym śmiesznym samorządziku. To właśnie niemiecki model powoduje, że każdy Niemiec ma powszechny dostęp do sportu! Prawie w każdym zadupiu basen, stadion ze sztucznym oświetleniem ale u nas najpierw trza się nachapać!
Generał broni
 • 0 / 0
Karl
Nie podoba się mi twój tok rozumowania. A dlaczego miasto nie miałoby odpuścić Legii czynszu, wiedząc, że pieniądze z tego tytułu będą przekierowane na budowę akademii dla mieszkańców Warszawy i województwa mazowieckiego? Tym bardziej, że koszty utrzymania stadionu i tak będzie ponosił klub? Zresztą to się powinno tyczyć nie tylko Legii ale też i innych warszawskich klubów nie tylko piłkarskich. To jest właśnie pewna misja społeczna (jedna z wielu żeby nie było) - krzewienie i upowszechnianie sportu.
~nikson
 • 0 / 0
panparan
2014-01-24 09:59


respektaz!!

ps: trzeba teraz to wysłać panu Kudłaczowi. Ja mogę ze swoich miedziaków wyskubać na ładny papier i znaczek polecony.
mam nadzieję że panowie dostają prasówki i że są tam różne wpisy forumowiczów - generalnie jesteśmy ich klientami więc raczej powinni przynajmniej wiedzieć co o nich sądzimy
~bemool777
 • 0 / 0
a skąd to nastawienie że co roku będzie 3-5 z akademii tylu to może mieć Ajax , Barcelona ile takich zdolnych przebiło się w ostatnim czasie ???
Tak - teraz najmodniejszy jest model niemiecki - to teraz kilka uwag co Pan chce a czego w modelu niemieckim nie ma:

1. Klub nie prosi miasta o to by de facto finansowało mu akademię czy stadion aby on mógł na tym zarabiać bo to zwyczajnie nie fair - u nas jest to chore że w większości przykładów to miasto lub spółki skarbu państwa finansują sport zawodowy - czyli de facto my wszyscy finansujemy taki gks bełchatów płacąc za prąd - Pan raczej powinien mówić że to patologia a nie wchodzić na ten sam teren
2. System - Niemcy mają system - jeżeli w Polsce nie będzie systemu szkolenia szerokiego, nie tylko w Legii ale również w 1000 innych miejsc w Polsce na dobrych równych boiskach, z odpowiednią kadrą to zawsze będzie to namiastka, a tych kilku najlepszych zawsze ucieknie na zachód po większą kasę sławę itd. - zrobienie nawet jednej super akademii w Polsce nie załatwi sprawy
3. Aby było lepiej w polskiej piłce to podobnie muszą działać inne kluby - one też muszą szkolić i wychowywać, a jak pokazują przykłady lepiej sprowadzić brazylijczyka z 7 ligi niż uczyć własną młodzież - bez szkolenia poziom eklapy się nie podniesie i możecie sobie robić cuda na wietrze razem z idiotyczną kampanią marketingową która jeszcze bardziej zniechęciła ludzi z innych miast do Legii
4. Bez podniesienia poziomu Ligi a nie Legii nie przyciągnie pan na stadion 30 tyś ludzi na mecz z koroną czy podbeskidziem w lutym jak będzie 10 stopni mrozu, bez podniesienia poziomu ligi nie dostanie Pan większej kasy od telewizji, sponsorów za nazwę stadionu, bez podniesienia poziomu ligi nie awansujemy do LM - bo zawodnik który gra w sezonie 6-7 meczów na poziomie nie będzie w stanie tego dokonać - dlatego walka o podniesienie poziomu ligi i szerokie szkolenie - to jest podstawa jaką trzeba wykonać
5. Oczywiście model niemiecki mówi - nie wydam więcej niż mam przychodu - super, ale to oznacza że jakakolwiek porażka i niepowodzenie w lidze pucharach będzie skutkowało brakiem wpływów i potrzebą ich wyrównania - patrz sprzedażą zawodników a z pewnością brakiem transferów do klubu - dlaczego nie mówicie tego wprost? niech ludzie zrozumieją wreszcie że okres babci srania i wydawania kasy na bzdety minął i teraz będzie sukces i kasa będzie inwestycja, nie będzie to będzie cięcie - typowa korporacja

Ja nie oczekuję napastnika ani innych wzmocnień - na ligę polską powinno wystarczyć, na puchary i tak będzie za mało - tu trzeba by mieć z 10 nowych ludzi o klasę lepszych od tych co mamy a w Polsce takich nie ma
~slawekp
 • 0 / 0
100/100
Czyli jesteśmy w sytuacji bez wyjścia i skazani na klęskę:)
Nie wiem jak uda się ten model budowania klubu (choć mam nadzieję że dobrze) ale tu pojadę z grubej rury, jest chyba Chińskie powiedzenie że podróż 1000 mil zaczyna się od pierwszego kroku.
świrek - ja ten model akceptuję. problem polega na tym że aby Legii się udało to nie zależy od Legii albo nie tylko od Legii, ale również od PZPN ekstraklasy sa, polskiego rządu, klubów itd. Kluby niemieckie są tak mocne i dobre bo otaczają je inne kluby niemiecki które robią presję i zmuszają je do kolejnych zakupów inwestycji, a ludzie chcą to oglądać bo jest to odpowiedni poziom, bo warto kupić bilet, bo jest fan. Co roku mają dopływ klikudziesięciu zawodników młodych którzy u nas byliby gwiazdami - my się podniecamy stolarskim a oni jego nawet nie chcieliby obejrzeć bo takich jak on mają u siebie 100 - tylko w taki sposób można to zrobić, a nie wydawać 500 tyś euro na 30 letniego paixao - bo to jest strata kasy
~Karl
 • 0 / 0
tiaa, tylko że model niemiecki kosztował Niemcy 800 mln Euro, a pokryli go kluby, miasta, państwo. Sama Legia nie jest w stanie "produkować" tyle talentów aby finansować zespół grający co rok w euopejskich pucharach. U nas w Warszawie jest problem żeby opłacić rachunki bieżące takich klubów jak Gwardia, Drukarz a co tu mówić o inwestycjach? Mówić można dużo, tylko póki co bardziej mi tu pasuje cytat z Ziemi obiecanej "Ja nie mam nic, Ty nie masz nic, w sam raz mamy tyle aby założyć fabrykę"
czyli system, czyli rząd pzpn kluby miasta - ale działające w systemie, ktoś daje kasę na ośrodki szkolenia trenerów, ktoś to prowadzi pilnuje i potem z tego czerpie - jedna akademia niewiele da - to fajne że jest, ale to za mało zdecydowanie za mało
~barry
 • 0 / 0
Ja w ogole nie rozumiem, po co Wy na ten temat dyskutujecie. Jeśli ktoś porównuje dojczów do JAKIEGOKOLWIEK panstwa w Europie to ma nierówno pod sufitem. O nas już nie mówię nawet. Kudłaty jeszcze sie nie zderzył z realiami i dalej chyba jest pamięcią w robocie u Pana doktora K.
piszemy o tym bo wiele osób tutaj wierzy i ma nadzieję że tych dwóch panów są jak rycerze na białym koniu, kupią im 15 grajków zrobią zaraz LM a tak serio to finansuje nas arabski szejk z walizkami dolarów i kolejnym krokiem będzie zatrudnienie fergusona bo berg to jego forpoczta - panowie jeszcze nic nie zrobili ale już są cacy - na razie brylują w mediach i opowiadają wizje - mniej lub bardziej sensowne a koleżeństwo łyka to jak ciepłą bułę z rzadka tylko ktoś to nieco pojedzie to wtedy jest oszołomem, urbanistą, itiowcem itd
~barry
 • 0 / 0
panparan tu masz oczywiście rację, zresztą ja mam podobny pogląd co Ty. Oni sa słupami, pytanie tylko kto jest realnym inwestorem. Ja słyszałem dwie opcje Lukoil i Gazprom.
Co do ich inwestowania, hehe - litości! Z czego? Kudłaty ma swojego majątku podobno 11 milionów. A "wilk" pewnie jeszcze mniej.
Generał broni
 • 0 / 0
Panparan
Wg. mnie tu nie chodzi o to by państwo cokolwiek finansowało, wystarczy, że zwolni Legie z czynszu (jest to nie mała kwota), koszty utrzymania i tak klub reguluje i ponosi.
Widzisz np. tacy Turcy dali spore ulgi finansowe klubom piłkarskim i w ten sposób wygenerowano większe pieniądze na działalność sportową, gdzie jest piłka turecka i jaki jest jej dziś każdy widzi. Czy takie działanie nie jest misją społeczną? Wg. mnie jest, i to się nie musi tyczyć tylko Legii i piłki nożnej ale także innych dyscyplin sportowych. Zdaje sobie też sprawę, że są to już pewne decyzje polityczne, a jak pokazuje rzeczywistość myślą oni krótkowzrocznie.
~Kibic Legii 77
 • 0 / 0
@ Legia Fan (Nie jesteś w szkole jeszcze?)
A na co k....a mają się id..to nastawiać? Co rok z akademii pobierać po 3-5 piłkarzy i nagle nam ławka urośnie do 44 piłkarzy? Troche wyobraźni baranie. Takie nastawienie ma każdy klub profesjonalny i to jest normalne, ale nikt nie mówi że jak wychowanek akademii chce zostać w Legii to i tak go k...a sprzedadzą bo chcą kasę i koniec. Pomyśl trochę cepie je...ny jak działa biznes w futbolu. Sprzedaż wychowanków to normalna sprawa, a gwiazda z akademii Legii jeśli będzie chciała odejśc i tak odejdzie, jak zostac to zostanie normalne, nikt go na siłę przecież nie wyp...li z klubu!
~Barry
 • 0 / 0
Zdyskredytowałeś się samą formą.
~grekus.
 • 0 / 0
za mało wyrazów na K :D nikt nie zrozumie :D
~Legia Fan
 • 0 / 0
Szkołę skończyłem już parę lat temu z bardzo dobrym skutkiem, po szkole średniej mam już zawód.
Z tonu Twojej wypowiedzi wątpie czy udało Ci się skończyć chociażby liceum.

Moja praca jest typem pracy, która wymaga ode mnie dużej odpowiedzialności, inteligencji i używania mózgu.

Ty widzę masz nawet problem z czytaniem ze zrozumieniem moich postów. Śmiem nawet podejrzewać, że jesteś na tyle leniwy, że nawet nie czytasz moich wypowiedzi do końca dlatego masz problem z wyciągnieciem odpowiednich wniosków czy kontekstu.
~nikson
 • 0 / 0
Panie Kudłacz: gdzie jest NAPASTNIK ??!
~Paco
 • 0 / 0
Zobaczymy ilu nas będzie 14 lutego?
W necie same wiraszki , a gdzie wy jesteście bo frekwencja coś słaba.
Usprawiedliwieniem jest styl lub jego brak za Urbana, ale jest nowy Manager i nowe otwarcie, czekam na tych kibiców.
~taka sytuacja
 • 0 / 0
w modelu niemieckim robią jednak transfery, szczególnie jak napastnika nie ma, bo w piłce z tego co się orientuję zasadniczo chodzi o strzelanie bramek ;)
~d-_-b
 • 0 / 0
10/10
~barry
 • 0 / 0
ale to jest taki trochę inny system niemiecki, autorski :)
~slawekp
 • 0 / 0
Panie Mioduski.
Pisałem do Prezesa Leśnego piszę i do Pana.
Podatki i czynsze płacić trzeba. Miasto wybudowało przepiękny stadion i ustaliło w drodze negocjacji czynsz. Nie są to jakieś horrendalne pieniądze biorąc pod uwagę koszty budowy. Miasto miało nadzieję na wypromowanie Warszawy bo poprzedni właściciele p-i-e-p-r-z-y-l-i bezustannie o LM. A przez prawie 10 lat nie potrfili nawet zatrudnić trenera, a nawet nie byli swiadomi jak mało budowana przez nich drużyna jest warta na sportowym rynku europejskim. Co więcej w tym klubie przez 10 lat nie wychowano, oprócz bramkarzy, żadnego klasowegfo zawodnika. Sprzedaje się za pół darmo nieopierzone kurczaki, których klasa jest conajmniej wątpliwa. Przykłady: Janczyk, Borysiuk, Rybus, Wolski, Jędrzejczyk, a teraz Furman. Gdzie Ci ludzie teraz są i ile są warci. A kogo zakupiono do klubu. Tak słynnych ludzi jak Antolovic, Descarga, Cabral, Mezenga, Suler, Vrdoljak, i paru innych platfusów z którymi ciężko rozwiązać kontrakty.
Tak więc Panie Mioduski, skoro masz pan 80% akcji to weź się Pan do roboty i zrób wreszcie sportowy wynik. Obok Ł3 jest Stadion Narodowy. Wejdź Pan do grupy LM i zagraj Pan na SN. Zapewniam Pana, że starczy wówczas i na czynsz za Ł3. Porzuć Pan drogę żebraka. I cytując klasyka "Nie idź tą drogą Mioduski, nie idź drogą ITI".
~normalny kibic
 • 0 / 0
O czym ty mówisz. On od początku myśli jak zarobić kasę, którą musi oddać ITI a nie o jakimś tam wyniku sportowym.
~slawekp
 • 0 / 0
To co my tu jeszcze robimy drogi kolego.
TYLKO PUSTY STADION !!!!!!
Generał broni
 • 0 / 0
"Miasto wybudowało przepiękny stadion i ustaliło w drodze negocjacji czynsz. Nie są to jakieś horrendalne pieniądze biorąc pod uwagę koszty budowy."

Wiesz, Legia też coś dała miastu przez te wszystkie lata, poza tym wstydem było dla Warszawy i Polski, że w stolicy kraju nie było nowoczesnego z prawdziwego zdarzenia stadionu, to była też prestiżowa sprawa. Piszesz, że czynsz to nie są horrendalne pieniądze? Chyba sobie jaja robisz, bo takiego stwierdzenia inaczej odebrać nie można. Stadiony w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Lubinie, Kielcach, Poznaniu, Gliwicach, Bydgoszczy powstały z pieniędzy publicznych, na tej samej zasadzie powstają w Bielsku, Zabrzu, Białymstoku. Niektóre z tych stadionów nawet były droższe niż Legii, no i żaden klub nie płaci czynszu w takiej wysokości jak Legia o ile w ogóle płaci!
Co do wyniku sportowego to zobaczymy jak to będzie wyglądać, pamiętaj też, że polska liga to jest sportowo - dno. Owszem jak każdy kibic chciałbym LM ale patrzę na to realnie. ITI miało potencjał, którego nie potrafiło wykorzystać, w tym czasie całemu polskiemu futbolowi, poważny futbol odjechał na kilka długości.
~Silver
 • 0 / 0
Co by wlasciciel nie powiedzial to i tak znajda sie placzki. Bylo iti zle jest wolna od dlugu Legia zle. Jak chcecie plakac to na k6. Facet dobrze gada ze przez kary nie bedzie na zawodnika. I znowu bedzie placz. Ogarnijcie sie jestescie za Legia albo won z tej strony bo czytac sie nie da. Pozdro (L)
~barry
 • 0 / 0
Sorry, a ska Ty masz informacje, ze Legia jest wolna od długu? Możesz podać źródło?
~Legia Fan
 • 0 / 0
Nawet jak nie bedzie kar to nie bedzie na dobrego zawodnika zobaczysz. Widac ze jest nastawienie aby zarobic.
Maja grac wychowankowi aby ich sprzedac. a beda przychodzic wolni gracze albo z konczacym sie kontraktem.
~Gorillaz
 • 0 / 0
Legia Fan, piszesz taka, jakby kary nie miały znaczenia, bo nie będzie nowego zawodnika, ergo można dalej narażać klub na obciążenia finansowe. to jest usprawiedliwianie na siłę braku racjonalnego myślenia i poddawanie się prymitywnym instynktom.- akurat tutaj Mioduski ma absolutną rację. Skoro zaoszczędzone środki nie będą przeznaczone na transfery to może chociaż zmniejszą stopniowo (kroczek po kroczku) zadłużenie klubu. Chyba, że uważasz to za nieistotne...
~Legia Fan
 • 0 / 0
Gorillaz, troche zle mnie zrozumiales. Nie jestem za tym abysmy dostawali kary. Poprostu uwazam ze brak kar to dodatkowe pieniadze na inny cel (nie wiem akademia,wlasna kieszen) niz kupowanie zawodnikow. Przeciez widac jakie jest nastawienie wlascicieli. Kreowanie mlodych i sprzedaz i zarobek. To jest wlasnie biznes. Mamy wlascicieli biznesmenow a biznesmen musi zarabiac, inaczej jest nieszczesliwy.
Zatrudnienie takiego sztabu szkoleniowego jasno wskazuje w jakim kierunku idziemy. Nie mowie ze to zle ze mamy taki sztab, ale zeby nie dac kibicom troche radosci w postaci sensacyjnego transferu uwazam za slabe. Cala reszta mi sie podoba
~barry
 • 0 / 0
Legia fan 100% sie podpisuje.
~fajka
 • 0 / 0
A na co k....a mają się id..to nastawiać? Co rok z akademii pobierać po 3-5 piłkarzy i nagle nam ławka urośnie do 44 piłkarzy? Troche wyobraźni baranie. Takie nastawienie ma każdy klub profesjonalny i to jest normalne, ale nikt nie mówi że jak wychowanek akademii chce zostać w Legii to i tak go k...a sprzedadzą bo chcą kasę i koniec. Pomyśl trochę cepie je...ny jak działa biznes w futbolu. Sprzedaż wychowanków to normalna sprawa, a gwiazda z akademii Legii jeśli będzie chciała odejśc i tak odejdzie, jak zostac to zostanie normalne, nikt go na siłę przecież nie wyp...li z klubu!
~barry
 • 0 / 0
Po co przyklejasz ten bełkot 100 razy?
~Legia Fan
 • 0 / 0
Z kazdym wywiadem tego Pana mam coraz wieksze watpliwosci
~zp
 • 0 / 0
Jakie wątpliwości ?
Biznesmen wchodzi w interes bo chce zarobić.
Jak da nam Wielka Legie to na rekach będziemy go nosic.
Tylko czy da ?
~Legia Fan
 • 0 / 0
Jak narazie to uwazam ze nie da. Moze to sie zmini ale narazie poziom spada w dol zamiast chociazby byc taki sam. odchodzi Furman a nie ma nikogo. Gui ktory jest odpadkiem, oby sie sprawdzil ale jednak to nic w porownaniu do kwoty jaka dostalismy za Furmana. Wg mnie jak sprzedajemy kogos to co najmniej polowe na zastepstwo. a reszta na akademie. Zreszta najlepiej na akademie moznaby zarobic poprzez awans do ligi mistrzow. za awans dostajemy 40mln zl i mozna budowac osrodek. proste. a tak to i na talenty z akademii bedziemy czekac 5 lat i na lige mistrzow 5 lat i na dobrych zagranicznych opilkarzy 5 lat poniewaz tak jak mowie, poziom caly czas spada
~barry
 • 0 / 0
Jedna zasadnicza uwaga. Mioduski nie jest biznesmenem. To wysokiej klasy specjalista od inwestycji - najemnik.
~zp
 • 0 / 0
Ok,niech będzie,inwestor po to inwestuje by zarobić.
~zp
 • 0 / 0
Bardzo inteligentny facet,dobrze gada,wiec pomóżmy mu żeby zarobil cos na tym trudnym biznesie.
Może Legia skorzysta ?
Sierżant
 • 0 / 0
W końcu ktoś powiedział prawdę o tzw. "prawdziwych kibicach". Tak, to są osoby mentalnie na poziomie wspólnot pierwotnych, które musiały walczyć z innymi plemionami.
Jest oczywistym, że w chwili gdy będzie pewnym, że na każdy mecz Legii chce chodzić co najmniej 20tys "Januszy", romans z "prawdziwymi kibicami" skończyłby się w jednej chwili.
właśnie największy problem jest ze sprowadzeniem tych januszy na Ł3 :) Czemu nie chcą kupować karnetów,biletów etc a preferują c+?
~barry
 • 0 / 0
Co do meritum to sie z Toba zgadzam ale chyba nie do konca rozumiesz co kudłaty bełkocze.
Sierżant
 • 0 / 0
1. kampania medialna "na stadionach panoszy się zło i wszeteczeństwo" -> trochę tego jest, ale odseparowanie januszy od ultrasów powoduje, że na stadionach jest bezpieczniej niż dawniej, incydenty zdarzają się poza stadionami
2. poziom naszej piłki kopanej, każdy kto ma dostęp do lig angielskiej, niemieckiej czy hiszpanskiej widzi to dobitnie, choć i tam zdarzają się mecze, których oglądanie wymaga wysiłku, by nie usnąć ;)
3. jednak ceny
4. inne możliwości spędzenia czasu
co do 1. to taka kampania świadczyłaby o jakby tu nie obrazić, braku twórczego i samodzielnego myślenia lub po prostu ciemnoty umysłowej tych,na których podziałała niczym "emocje" na ciemnotę która postanowiła "poturbować" nasz stadion ostatnimi czasy.
Dlatego właśnie bardziej skłaniałbym się do 2. bez wątku o innych ligach, 3 i 4 z akcentem na tv.

Dlatego właśnie słowami pan Dariusz nie zanęci januszy. Nie będzie klarownej poprawy frekwencji,zarobku jak w przypadku sukcesu macieja lub jasia dopóki nie będzie solidnej inwestycji w drużynę, nie rewolucja a jedynie 2-3 wzmocnienia. Wzmocnienia. Będzie sukces sportowy,dobra gra to będzie pełen stadion nie tylko na amice. Będzie pełny stadion, będzie kasa to będzie większy budżet. A na razie jest start z kampanią w innych miastach i Gucio ;) Grunt,że to finałowa runda..

Temat "prawdziwych kibiców" etc etc takie słowa właśnie kojarzą mi się z tą całą kampanią medialną w stosunku do kibiców.. Rozumiem,że chodzi o tych dymiących itp itd to może łatwiej byłoby mówić o nich po "imieniu" ? To już jakiś krok od czystej prawdy, bo większość np na Żylecie to normalni ludzie, którzy po prostu lubią mocny doping a pojedyncze jednostki przychodzą po "mocniejsze wrażenia" na czym realnie traci klub. Chuligani etc.
Sierżant
 • 0 / 0
dlatego używam zwrotu "prawdziwi kibice" w cudzysłowiu. Bo jest grupa za takich się uważająca, wystarczy poczytać różne fora kibicowskie. Nie piszę, że na Żylecie wszyscy są.
Tak panie Dariuszu.. My jako kibice Legii zobowiązujemy się..
Nie będziemy narażać klub na kary.
Będziemy dopingować kulturalnie z całych sił przychodząc na stadion całymi rodzinami i z ogromnym kręgiem znajomych.
Rok w rok coraz więcej będziemy "wydawać" na klub wspierając go w granicach naszego prywatnego budżetu.
Oferujemy dozgonne wsparcie i poparcie dla Legii pod każdym względem, zawsze.

Jesteśmy z wami ! Legia albo śmierć !

Liczymy na wielką Legię.. za rok,za 3 bądź dopiero wtedy gdy sprzedacie klub komuś innemu.
~zp
 • 0 / 0
Tak wlasnie.
Lobby wlascicielskie na forum do tego nawoluje,no ok.
A co z marchewka,bedzie ?
Termin taki horyzontalny.
~barry
 • 0 / 0
o czym ten człowiek mówi? Porównuje nas do ludzi z przed tysięcy lat biegających po lasach? Nie no, nie dość , że gołodupiec chcacy się nachapać na Legii, to jeszcze debil.
~wujasz
 • 0 / 0
Ochlon dziecko. Lekcja sie zaczela. Wyjdz z kibelka i rusz do swojej klasy odebrac troche wiedzy, ktorej niestety ci brakuje...
~barry
 • 0 / 0
W jakim aspekcie mi brakuje wiedzy? Może chcesz się na argumenty pospierac? Zreszta, to pewnie byl twój ostatni wpis.
Plutonowy
 • 0 / 0
Barry...
Czytanie ze zrozumieniem sie ... przeczytaj artykol jeszcze raz, a jak nie pomoze to drugi , trzeci ... az do skutku
~barry
 • 0 / 0
a co tam jest do rozumienia? Gośc emocje na stadionie porównuje do latania za zwierzyną z włócznią. Ciebie to moze nie obrazac, spoko. Każdy ma swoją granicę.
Plutonowy
 • 0 / 0
..."Jestem przeciwny zabijaniu pewnej żywiołowości, którą kiedyś, tysiące lat temu, wyrzucaliśmy z siebie, biegając po lasach. Dziś tę możliwość daje sport, ludzie tego potrzebują jako uprawiający go bądź jako dopingujący."

Czego tutaj nie rozumiesz?
Plutonowy
 • 0 / 0
Miodu przeciez nikogo nie obraza...
~barry
 • 0 / 0
Nie rozumiem, co ma bieganie po lesie do kibicowania?
Plutonowy
 • 0 / 0
Jak idziesz na stadion kibicowac swojej druzynie to co robisz? Domyslam sie ze kibicujesz..., a kibicowanie nie jest niczym innym jak wyladowaniem emocji, nadmiaru energii...
Zastanow sie po co ludzie kidys biegali po lasach? Nie mieli takiej okazji jak ty czy ja zeby isc na stadion i sie wyladowac kbicujac swojej druzynie, wiec biegali po lasach , polowali ... etc...
Teraz juz rozumiesz?
~barry
 • 0 / 0
Czekaj, kibicowanie to przyjemność.
A ludzie kiedyś nie biegali dla przyjemności a dla PRZEŻYCIA. Nie było tak, ze Frinston mówił do Barneya "ej stary choć pozapierd...my sobie po lesie dla przyjemności." Tylko raczej "chodź zdobędziemy szame dla panien i dzieciaków". Widzisz różnicę?
Plutonowy
 • 0 / 0
A sport, szczegolnie pilke nozna mieli? Byly stadiony na ktore mogli pojsc i kibicowac swojej druzynie? Nie , nie mieli takich przyjemnosci, dla nich przyjemnoscia bylo zdobywanie pozywienia dla swoich panien szame jak to okresliles...
Pozatym pamietam ze byl Fred Flinstone ... nie pamietam Frinstona... ale spoko traktuje to jako litrowke... chociaz od r do l jest spora odleglosc na klawiaturze...niech ci bedzie :D
~barry
 • 0 / 0
a skąd wiesz, że ja się odnosiłem akurat do tej bajki? Dla mnie chybione porównanie i tyle. Może jestem zbyt bardzo uprzedzony do kudłatego i z tego to wynika.
Plutonowy
 • 0 / 0
Wnioskuje to z podobienstwa nazwiska i ziomka Barneya...
Tez mi sie tak wydaje ze jestes poprostu do Miodowego uprzedzony...
No coz... u mnie ma czysta karte , nie musi jej miec u ciebie, takie czasy, ze kazdy ma prawo do sojego zdania ... Ja poprostu widze, ze idzie ku lapszemu ... Mam nadzieje, ze moze za rok albo jeszcze szybciej zmienisz zdanie...bo to co Mioduski z Lesnym chca zrobic w Legi poprostu musi sie udac... TYLKO LEGIA
~barry
 • 0 / 0
Tylko, ze to jest mydlenie oczu w tej chwili. To nie są wlasciciele prawdziwi. Nie mają takich srodkow żeby przejac udzialy od ITI. Ja rok temu pisalem, ze Lesnodorski po to przyszedl żeby zdjac z barków ITI ten klub. I tak sie stalo. Za nimi stoi Lukoil albo Gazprom.
Plutonowy
 • 0 / 0
A co w tym zlego ze stpja za nimi takie koncerny? Wole ruskie koncerny paliwowe niz polska biedronke :D
Generał broni
 • 0 / 0
Biedronka nie jest polska, jest portugalska i należny do grupy Jeronimo Martins.