Dariusz Mioduski: Problem leży w nas, a nie w UEFA

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.sport.pl

29-09-2016 / 15:28

(akt. 07-12-2018 / 13:10)

- Nie ma sensu pracować tylko po to, by co jakiś czas się cofać i zaczynać wszystko od początku. Oczywiście, będziemy się odwoływać, ale problem leży w nas, nie w UEFA - skomentował dla Legia.sport.pl zamknięcie stadionu Legii na mecz z Realem Madryt właściciel mistrza Polski Dariusz Mioduski.

- Czy to jest dla nas największe upokorzenie? Nawet nie do końca wiem, co w tym momencie mam odpowiedzieć na to pytanie. Jedyne, co wiem, to że powinniśmy zacząć patrzeć na siebie. Nie szukać winy w UEFA, tylko u nas, wewnątrz klubu. Musimy się nad wszystkimi poważnie, ale to naprawdę bardzo poważnie zastanowić. Bo jeśli nadal będzie to wyglądać tak, jak wygląda, to cała ta nasza zabawa nie ma sensu. Od wyciągania konsekwencji wobec ludzi, którzy doprowadzili nas do tych kłopotów, jest zarząd. To on musi teraz wziąć na siebie odpowiedzialność i podjąć odpowiednie kroki. Jakie to będą kroki? Nie wiem. Na tym etapie jeszcze nie wiem, jakie będą jego rekomendacje - dodał Mioduski dla Legia.sport.pl.

Komentarze (110)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Racja
 • 0 / 0
Brawo! Panu Mioduskiemu ufam. Jego wspólnikom kompletnie nie.
Pasowali by na żyletę jak ulał.
kumaci trzymają klub za zakładnika, bo niby Żyleta robi atmosferę na stadionie i wszyscy pamiętają jak było podczas protestu. Otóż po prostu trzeba przejąć Żyletę i stworzyć grupę osób, które będą w stanie utrzymać poziom dopingu i stworzyć zupełnie nową Żyletę. trzeba znaleźć śmiałków, społeczność Legii powinna sama się zorganizować w tej sprawie
~KumaciZaplaci
 • 0 / 0
Klub szykuje pozwy cywilne przeciwko kumatym! Jest przełom!!
~DO PREZESÓW LEGII
 • 0 / 0
Sprawa jest prosta!
Po pierwsze:
1. Dożywotnie zakazy stadionowe, dla klientów którzy odpalają zakazane race oraz wszczynających burdy stadionowe.
2. Klub powinien domagać się odszkodowań za poniesione kary, od tych wszystkich którzy je wywołali.
3. Zakończyć współpracę ze środowiskiem pseudokibicowskim. Jak nie przyjdą na stadion to chwała im za to.
4. Kibole niech sobie w dupę wsadzą swoje oprawy, na stadionie ma być ład i porządek.
5. Gdy zacznie się bojkot przez środowiska pseudokibiców, robić wszystko by trwał do końca świata!
6. Na miejsce pseudokiboli, powoli i systematycznie zapraszać zwykłych ludzi, oraz rodziny z dziećmi. Doping będzie mniej słyszalny ale klub zaoszczędzi kilka milionów złotych rocznie.
7. PRAWDZIWY KIBIC TO TEN, KTÓRY NIE SZKODZI SWOJEMU KLUBOWI, PRZYNOSI MU REALNE KORZYŚCI I JEST STAWIANY ZA WZÓR PRZED CAŁYM ŚWIATEM- przykład (DOPING POLSKICH KIBICÓW SIATKARSKICH).
8. CZAS NA ZMIANY, MY ZWYKLI KIBICE TEGO OD LEGII RZĄDAMY!!!
Przegrał Pan Prezesie i juz nic pan na to nie poradzi. "Prawdziwi Polacy" mają poparcie rządzących tym krajem. Nazywa się ich w TV "młodymi patriotami". Ci młodzi patrioci staną przed stadionem i nikogo nie wpuszczą a policja nie pomoże bo nie spacyfikuje przecież patriotów. Zarząd miał szansę ale nie skorzystał z niej. Tak samo jak młodzi patrioci wykończyli ITI tak samo Was powiozą i po wszystkim. Mają przewage bo popiera ich największy Prezes w kraju. Ale on tez sie przekona ze układy z nimi nie mają sensu, ale dla niego wtedy też będzie za późno. Ja sie tylko boję że zanim to nastąpi oni wstąpią do nowej Obrony Terytorialnej i Antoni da im broń:)
~kibicodlat
 • 1 / 0
W całej tej sytuacji najbardziej smutne jest to, że nasz ukochany Klub nie zrobił jednej rzeczy: nie przeprosił SWOICH KIBICÓW za wydarzenia na meczu Borussią. Bo prawda jest taka, że te wszystkie k...wy, ch...e i tym podobne wspaniałe określenia drużyn przeciwnych ryczane przez Starucha są słabe dla ucha nie tylko dzieci, których coraz więcej na stadionie, ale dla każdego kto przychodzi zobaczyć mecz, a nie wyłącznie te "zajebiste oprawy". Podobnie z przemocą na trybunach. I nie chodzi o statystyki, ale o po prostu szacunek Klubu dla swoich kibiców. Gdybym zaprosił 30 000 ludzi na swoje święto, firmował je swoim nazwiskiem, a 100 gości pobiłoby się i obrzucało ku..mi, to byłoby mi wstyd przed tymi 29900 bogu ducha ludźmi, których zaprosiłem. Spaliłbym się ze wstydu, że takich 100 debili zaprosiłem. Słowo przepraszam do Kibiców nie padło, a powinno w pierwszej kolejności, to oni są najbardziej pokrzywdzeni. Nie Klub, nie piłkarze, którzy maja prawo czuć się wydymani jeśli będą puste trybuny na Realu. Klub sam powinien się zastanowić co zrobił źle jak słusznie powiedział D. Mioduski. Ale zacząć powinien od przeprosin. Nie mam złudzeń, że rozwiązanie problemu hołoty, która kieruje Żyletą jest proste i tak po prostu się uda. Oni sę super zadowoleni z sukcesu meczu z Borussią. Odpalili race, pozdrowili do więzienia, porzucali ku...r...mi, zrobili zajebistą oprawę, dali rade przejść pół stadionu żeby na...dalać się z Niemcem - byli na pierwszych stronach mediów w całej Europie - szacun wielki u pozostałych kumatych. Z tym sie niewiele da zrobić tak długo jak ta hołota będzie na stadionie - zero złudzeń. I paradoksalnie nie tego oczekuje od Klubu, bo to trudne - wiem. Ale powiedzieć słowo przepraszamy Kibiców powinno być łatwe o ile się jest po stronie Kibiców, a nie lawiruje i szuka consensusu z hołotą kierowana przez Starucha, TBoys i innych podobnych.
~Pewne Info
 • 0 / 0
"Cały nasz chuligański trud wkładamy w ukochany klub"
~(L_)
 • 1 / 0
90% ludzi tam chodzących mimo wszystko jest normalna, więc nie obrażaj wszystkich!!!
Problemem jest naiwność Leśnodorskiego.
~Olo
 • 0 / 1
Już od dłuższego czasu idzie wyczuć, że relacje miedzy DM a BL nie są na tej samej drodze. Wybiegne dalej Śmiem twierdzić, że ci huliganie byli ustawieni przez Lesnodorskiego. Tylko po to by w przyszłości mieć wymowki , że mieliśmy kary stadion zamykali a naszym priorytet jest niezmienny. Czyli budowanie tej odwiecznej akademii i kasy na zmocnienie pierwszej jedenastki nie ma na tyle by podnieść znacząco poziom piłkarski.
~Anżej
 • 0 / 0
Wygląda to na koniec Leśniodorskiego i porozumień z kibicami.
~WFH.
 • 0 / 6
Bycie kibicem LEGII to honor,zaszczyt i tradycje. Tak jak naszymi tradycjami są huliganka i bandyterka z lat 90 z których jesteśmy słynni aż po dziś dzień.
~mmm
 • 1 / 0
Kolego chyba nie zauważyłeś ze lata 90 juz minęły i świat poszedł do przodu i nikogo nie obchodzi,ze napierdala..e się po mordach. Dla manie możecie się wszyscy debile pozabijać i będzie git
~darioooo
 • 1 / 0
Przez takie niemoty jak ty, normalni kibice mający karnet na wszystkie mecze w sezonie, nie pójdą na mecz z najlepsza drużyną która przyjeżdża na Ł3 od 20 lat
~do dario.
 • 0 / 0
Aaaa to ty tylko na real przychodzisz? To z ciebie ch...a nie kibic Legii. Bardzo dobrze że zamkną stadion takim jak ty i podobnym. Jak się nie podoba to won najlepiej do Madrytu. Przez takie miernoty jak ty co tylko na real chcą przyjść żeby się przylansowac zrobić sobie sweet focie i pochwalić się na fejsie ze się było na realu prawdziwi kibice co oddają serce za klub i zdzieraja gardła nie mogą kupić biletów bo takich jak ty się nagle ujawniło jak grzyby po deszczu.
Plutonowy
 • 1 / 0
Po tej wypowiedzi, wydaje mi się, że szykują się poważniejsze zmiany w naszym klubie, niż tylko zmiana trenera.. Leśny jest chyba na aucie.
Oby tak się stało.
~muranów(L)
 • 0 / 0
Mam ciekawe pytanie do Pana Mioduskiego......kto wpuścił na trybunę zachodnio tych wieśniaków??? Może od tego zacznijmy szukanie winnych, a nie jak zwykle lawirowanie pod publikę ogólnikami.
~zielak23
 • 0 / 0
Ja bym tych pseudo kibiców obarczył kosztami nie mowę tu o całości kary finansowej jaka dostała Legia ale każdemu po 50 tyś. I zakaz na 10 lat a jak nie mają kasy to do paki na 3 lata i na rooty przy łopacie. Swoją drogą to tym zachowaniem na meczu z BVB co Ci goście chcieli udowodnić ? Ze kozacy są to niech teraz płacą odszkodowania.
~Tomszyn
 • 0 / 2
a może nawet więcej. Niech będzie punkt w regulaminie:
- rozrabiać nie wolno za darmo
- koszt awantury 50 tys PLN
- Pepsi 10 PLN

Twój wybór

;)
~eLka w sercu
 • 0 / 0
Panie Dariuszu kiedy zrobi Pan w końcu porządek z tym ... w kominiarkach ??? kiedy my normalni kibice kochający Legię będziemy spokojnie cieszyć się każdym meczem bez zdziczenia i chamstwa
???
~nie wiem
 • 0 / 2
Na zylecie zrobić trybune vip wymieszać kibiców
~LEGIONISTA !!!
 • 0 / 0
czego mogę oczekiwać od panów zarządzającymi Legią ? po pierwsze jasnego komunikatu co klub postanawia w związku z powtarzającymi ekscesami a co idzie milionowymi stratami , droga która prowadzi prosto w.... przepaść !!! . Z czym musi się kibic liczyć jakie kary np; za samo posiadanie racy nie mówiąc o odpaleniu , obrażaniu , wulgaryzmach , maskowaniu twarzy itd, itd a kończąc na zadymach. tu musi być jasny komunikat i ostatnia szansa dla tych którym czasami popuści fantazja . Natomiast złapanych za Dortmund ukarać z cała surowością a i na drodze cywilnej wydoić maksa to ma być pokazówa ostrzegawcza dla kibica jak pisałem z złą fantazja . Pozdrawiam Władek
Generał
 • 3 / 0
Panie Mioduski ostatni dzwonek inaczej żegnaj Gienia. Dla tych prymitywów sportowa Legia jest najmniej ważna i tak jest od lat. Ostrzegano was aby nie wchodzić w rozmowy tylko w tępienie ich ze stadionu, ale wy jak zwykle nie chcecie słuchać to masz to co masz.
Panowie Miodulski i Leśniodorski pokażcie wreszcie jaja i zróbcie z tym porządek!
Jesteście prawnikami, chyba wiecie co trzeba jak zrobić!
Nie chcę jako kibic Legii być utożsamiany z bandytą i rasistą!
Jeśli Panowie nic nie zrobicie to oznaczą że popieracie takie zachowania i akceptujecie je!
~p
 • 3 / 0
Panie Darku 100% poparcia
~mar
 • 3 / 0
Niby pan Mioduski dobrze mówi, ale czy to szczerze czy gra w dobrego i złego policjanta?
Bo jakoś dziwnie to brzmi, musimy to zrobić i odkłada to zadanie dla zarządu. Jakie zdanie ma Boguś to wiemy, a pan Miodski w końcu jest głównym właścicielem.
~Brajan
 • 1 / 0
Na boisku dno, na trybunach dno. Wstyd na całą Europę!
~krawat
 • 1 / 0
Pan Leśniodorski nie ma nic do powiedzenia w temacie ? Jak tam Pana dialog z kibicami, może powie Pan jakie były ustalenia? A przede wszystkim z kim ? Z człowiekiem co policzkuje BEZKARNIE zawodnika na stadionie, przy ludiziach i jemu podobnymi ? Gratuluję.
Nie chodzę z synem na stadion, by nie "sponsorować" mu kursu zezwierzęcenia.....
Lepsze siedemdziesięcioletnie babcie i pełne piknikowe rodziny lub krawaty na stadionie niż hołota. U nas jedna taka starsza Pani na żylecie była, dawno Jej nie było widać, boję się o nią nawet spytać. Dlaczego ? A dlatego, podejrzewam, że Ją ta dzicz zjadła w przerwie meczu :)
~Paco
 • 2 / 0
Pana Darka kolega nie powiedział nic na Twitterze? Zawsze ma tyle do powiedzenia, jest taka zasada; z chamami nie pije się wódki i robi interesów.
Dialog z kibicami tak ale, to co zrobił zarząd to przywileje dla grupy ludzi żyjących z Legii.
Ciekaw jestem czy Pan Bodek kupi mi bilet lotniczy w dwie strony do Madrytu w ramach zadośćuczynienia , za brak możliwości oglądania Legii z Realem?
Zarządzie to wasza wina, jak ci czołowi kibice dostali się na sektor gości?
A ten cyrk nie jest już śmieszny: afera z Bereszyńskim, zwolnienie trenera po MP i PP, zatrudnienie psychopaty na trenera z długim kontraktem, meczu zabezpieczyć nie umiecie ( faceta na trybunie leją" wybrańcy" a nikt ich nie zatrzymuje robią co chcą -trybuna górna wsch.. ten człowiek zapłacił za bilet i wy macie mu zapewnić bezpieczeństwo) Teraz lament, sami prowokujecie te sytuacje, doskonale BL wie kto jest kim.
~MG
 • 1 / 0
Jaki Prezes taki kibić...
~kibic Legii
 • 6 / 0
Pan Mioduski ma dużo racji i wcale się nie
ździwie, jak powie do widzenia.
Teraz kiedy kultura kibicowania zanika to po prostu jest smutno i przykro.
Zacząłem kibicować gdy do Warszawy przyjechali kibice Feyenoordu,patrzyłem się na nich z zazdrością na ich kolorowe gadżety.Jednego im nie zazdrościłem miłości do klubu bo może była większa niż ich.Robiliśmy wszystko by na naszej ukochanej Legii był wspaniały klimat.
Tą miłością do klubu zaraziłem swojego syna.Sam ze względów zdrowotnych nie chodzę juz na mecze.
Ale jak patrzę na obecnych kibiców to mi ich żal.
.Bo jak się kocha klub to nie szkodzi się.
Bo miłość do klubu to jak miłość do żony czy Ojczyzny.
Śpiewana jest pieśń legijna- Niepokonany miasto,niepokonany klub- ale to teraz kibice ten klub chcą pokonać.
Życzę wszystkim kibicom prawdziwej miłości
do Legii oraz bycia jak się mówiło po w gwarze warszawskiej bądźcie honornymi kibicami .Pozdrawiam.
Porucznik
 • 1 / 0
LEGIO quo vadis?
Pułkownik
 • 1 / 0
Vadis Oł dzidzia*

* - po lacinie: "idziemy na laski"
~kozik
 • 0 / 0
@Vojtala - rozbawiłeś mnie do łez :-D
Dożywotnie zamknąć żylete
Generał dywizji
 • 1 / 0
nie Żyletę tylko imiennie kibiców z Zylety winnych zamknięciu stadionu!
Major
 • 11 / 0
Ustawić przy każdym wejściu psy tropiące i każdego z pirotechniką wyłapywać i dawać zakazy stadionowe. Do tego każdego zidentyfikowanego kibola z meczu z Borusiią obciążyć kosztami kar i strat z powodu zamknięcia stadionu, jak tych 30 czy ilu ich tam było, bałwanów będzie musiało spłacać całe życie taki kredyt to się szybko odechce wandalizmu na stadionie, zastosować model Angielski ostre, surowe kary finansowe, plus zakazy stadionowe i sprawa załatwiona. Nie ma miejsca dla bandytów. Sami kibice powinni pilnować porządku na stadionie, dorosnąć do takiej odpowiedzialności za swój kochany klub, jak rodzic jest odpowiedzialny za nieletnie dziecko. Dopóki godzimy się na ten bandytyzm to on będzie kwitł, ale jeżeli z każdej strony będzie piętnowane takie zachowanie to te bezmózgie patałachy pójdą szukać wrażeń gdzie indziej.
Generał broni
 • 1 / 0
Naiwny jesteś sądząc, że race wnoszone są przez bramki, otóż nie, wjeżdżają na legalu na stadion, a tam dopiero są rozdysponowane.
~Mikel1916
 • 3 / 0
INFO DLA ZARZĄDU
Jeśli zostało nałożonych 60 zakazów stadionowych to sprawa jest qurwa prosta jak konstrukcja cepa. Wszystkie straty i zobowiązania finansowe w związku z meczem z Realem na drodze post. cywilnego należy skierowac na tych wlaśnie 60 baranów (którzy przecież sa ustaleni). Zobaczycie wtedy ile burd bedzie na stadionie. Po kiego grzyba tyle tlumaczeń że trzeba sie zastanowic co dalej itd.
Powinno byc krotko i prosto. Ustaleni ktorzy brali udzial w zadymie zaplaca za wszystko. Koniec.
Za rasism stadionu nam nie zamkneli( info z uefa z przed paru minut)
Starszy kapral
 • 16 / 0
1. Przywrócić obowiązkowe karty kibica,
2. Do regulaminu dodać punkt mówiący o tym, że jego złamanie grozi karą obligatoryjną w wysokości 15.000 zł, która może zostać zwiększona w zależności od klasyfikacji czynu. Dodatkowo za złamanie regulaminu nakłada się 2-letni zakaz stadionowy.

Coś takiego ostudzi zapędy bydła.
~sam jestes bydlo.
 • 0 / 6
Sam jesteś bydło i wyp stąd . Najlepiej jak najdalej,np do Izraela.
Generał dywizji
 • 0 / 1
Tak ale wszystko musi być zgodne z obowiązującym prawem. KK jest regulacją nadrzędną!
Starszy kapral
 • 1 / 0
W przypadku złamania regulaminu to nie KK tylko KC. I nie jestem przekonany, czy taki zapis byłby niezgodny z prawem. Moim zdaniem warto to sprawdzić.
Daje to bardzo solidne zabezpieczenie na wypadek kolejnych wybryków takich bydlaków.
W imię zasady "dura lex sed lex".
~majrix
 • 0 / 1
Może jest możliwy inny sposób. Przenieść mecz do Pragi czeskiej, sprzedać bilety po 40-50 euro, nazbierałoby się widzów na pokrycie kary finansowej. Pepiki będą może chciały obejrzeć Real.
~PAW
 • 1 / 0
Komentarz po karze, nie po wydarzeniach, ale po karze. Nie do końca to konsekwentne. Nie mniej naprawdę warto uderzyć pięścią w stół. Po pierwsze i tu zgoda z Mioduskim, należy zacząć od siebie, po drugie to nie problem tylko Legii (klubu, kibiców), ale i organów i służb Państwa Polskiego. Gdzie nieuchronność kary dla bandytów stadionowych to w końcu nie klub ma łapać oprychów tylko Policja czy inne służby, za które płacimy w podatkach. Czy może to problem, bo przy władzy jest PiS, który poręczał za niektórych z tych bandytów, raczej nie bo problem nie rozwiązany od lat, spychany na kluby, karani za wybryki debili są wszyscy kibice...
Mam nadzieję, że nie zabraknie determinacji w wyszukaniu i wyeliminowaniu winnych klubowi, Policji, służbom, władzom obecnym.
Obawiam się jednego.
Dla pewnej grupki ludzi - podobno kibiców - wizja odejścia właścicieli nie jest żadnym straszakiem. Dla tych ludzi liczy się melanż, miazga w głowie i na trybunach. A to, czy Legia będzie grać w LM czy o Złote Kalesony mało ich obchodzi. Przecież, parafrazując, Legia to ONI, a nie jakieś tam pikniki czy inne Mioduskie. Polityka marchewki zdaje się niestety ponosić klęskę.
~maqs(L)
 • 0 / 1
no wreszcie pojąłeś
~Mac
 • 4 / 0
Normalni kibice powinni zaprotestować i nie chodzić na mecze. Ciekawe ile zostało by na Żylecie kumatych.Pan Mioduski miał by wtedy wybór, albo kumaci w ilości pewnie z 2 tyś. ,albo normalni kibice 12-15 tyś.
~targowek
 • 0 / 0
Dokładnie tak!
Protest normalnych kibiców!!!
Mecze nie dla kumatych!!!!!!!
Panie Darku, wziąć kasę za LM, sprzedać piłkarzy i wycofać się z tego syfu......szkoda zdrowia Pana i tych setek, tysięcy normalnych kibiców.
Starszy sierżant
 • 9 / 0
Z biznesowego punktu widzenia jest to najlepszy mozliwie czas aby się wycofać z interesu. Ekstra kasa z LM szybko sie nie powtorzy, druzyny nie ma, PR w ruinach i brak widokow na przyszlość.Nie zdxiwilbym sie jakby panowie sie opamietali i opchneli Legie juz teraz. Sprawa sie powtarza, larum jak co roku i tak nic sie nie znienia i predko nie zmieni. Sam klub nic nie zrobi a minister Zero ma inne priorytety.
Generał brygady
 • 3 / 0
Niech płacą ci co ich złapali
Major
 • 1 / 0
Dokładnie tak powinno być, ale nie tylko karę w wysokości 80 tysięcy Euro ale również za brak kibiców, wtedy dojdzie jeszcze pewnie z 2 mln zł i kredycik do końca życia i tak to powinno wyglądać, miałeś ochotę porozrabiać i zabawić się kosztem innych to teraz do końca swojego żałosnego życia płać za głupote.
Generał brygady
 • 0 / 2
Pan Prezes kasę zabierze i co wtedy? kumaci poprowadzą sami Legię!
~N
 • 1 / 0
Jak na Wisle
Generał brygady
 • 0 / 0
Pan Miodulski sie wqurwi bardziej i wycofa kasę .Legia bedzie wtedy w ciemnej dooopie wtedy....
Starszy sierżant
 • 4 / 0
Ohhoo Darek ma powoli dosyć.
Dziwisz się? Bo ja nie. Też miałbym dosyć na jego miejscu.
~Jo
 • 3 / 0
Uparła się cześć ,,kibiców'' na te race jak małpy na banany. Skandowanie jude do Niemców to był debilny pomysł, który mógł się narodzić tylko w pustych łbach tej samej grupy co upiera się jak małpa na banana. Jak słyszę pozdrowienia do więzienia to - ja tam nie mam kogo pozdrawiać - trzymam się daleko od tej specyficznej grupy...
Przypomnieć należy, że to Legia chce do LM i LE a nie nas tam chcą. My chcemy $$$ i oni chcą $$$. Ale prócz pieniędzy są jeszcze inne wartości, które od lat 80-tych w cywilizowanych krajach uległy zmianom. Przypominamy pod względem sposobu kibicowania neandertalczyków i nie mam tu na myśli żywiołowego dopingu ale używanie rac, burdy na stadionach i rasizm. Dziwię się właścicielom Legii, że jeszcze na drodze sądowej nie zaczęli domagać się od swoich wrogów odszkodowań za straty spowodowane ich zachowaniem.
~PAW
 • 0 / 0
Racja. Przede wszystkim do....ć setki tys. złoty kar dal debili i je egzekwować, by nie zakaz stadionowy trzymał go z dala od stadionu a konieczność tyrania po 16h na dobę bo kredyt na 50 lat wzięty na spłatę kar.
~Brajan
 • 0 / 0
Całkiem mądrze prawisz :)
Teraz po ..dobrej zmianie... wszystkie te rzeczy o których piszesz MAJĄ PRZYZWOLENIE WŁADZ PAŃSTWOWYCH I ICH ORGANÓW - prokuratury, policji.

Nie ma szans o ukaranie karków....ostatnia sprawa z Białegostoku pokazuje to dokładnie, gdzie prokurator w żywe oczy powiedział, że to co widzą i słyszą inni to niestety on nie i już.
Generał broni
 • 0 / 4
Przyzwolenie władz jest tylko na głupotę taką jak twoja czerwony betonie.
Generał brygady
 • 5 / 0
Zenek pisdzielcu idź qwa do kościoła lepiej
Starszy sierżant
 • 0 / 0
A w uzasadnieniu będzie informacja, że taka miała być pierwotnie kara? Tak można wszystko wyjaśnić.
~Pl
 • 3 / 0
Moze byc tak ze panowie sie zwina i zostawia Legie bo maja dosc.To jest biznes i nie ma sensu budowac cos pare lat z mozolem co potem ktos zniszczy w 2godziny i nie ma na to lekarstwa.
Witkot - Ty jesteś nie poprawny optymista.

Teraz po ..dobrej zmianie... wszystkie te rzeczy o których piszesz MAJĄ PRZYZWOLENIE WŁADZ PAŃSTWOWYCH I ICH ORGANÓW - prokuratury, policji.

Nie ma szans o ukaranie karków....ostatnia sprawa z Białegostoku pokazuje to dokładnie, gdzie prokurator w żywe oczy powiedział, że to co widzą i słyszą inni to niestety on nie i już.
Generał broni
 • 0 / 0
Moim zdaniem po każdej takiej imprezie ceny biletów powinny iść w górę o 5%, bogatsi kibice zawsze bardziej uważają na to co robią.
~Lubiepiwo
 • 6 / 0
Mozna tez wpuszczac tylko kibicow w krawatach - klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.
Generał broni
 • 3 / 0
Dokładnie to samo mi przyszło do głowy.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Nie o 5% ale o #)% i tylko na Żylecie
Generał dywizji
 • 0 / 0
miało być 30%
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Pisałeś też o karze 500 000 euro oraz zamknięciu stadionu na 3 mecze.
~Miliony
 • 2 / 0
Milionowe odszkodowanie na drodze cywilnej...wszystkich zatrzymanych da sądu i puścić w skarpetki...
Generał dywizji
 • 4 / 0
I tu jest pies pogrzebany, że absolutnie NIKT NIE WIE co z tym fantem - zwanym kibolami-przestępcami należy i można zrobić.

Bo NIESTETY, ale na dziś dzień wygląda to tak, że nie da się zrobić NIC! Kupują bilet, wchodzą, rozrabiają, powodują straty na kilka milionów złotych. Niszczą pracę setek osób a dziesiątkom tysięcy ludzi psują zabawę i dobry humor. Powodują, że w takich momentach wszystkim się odechciewa.

I na tą garstkę ludzi nie ma pomysłu ani instrumentów.
~fun
 • 3 / 0
zapytać Anglików jak sobie poradzić z problemem :)
Starszy kapral
 • 9 / 0
Jak co zrobić to co w Anglii dożywotnie zakazy i kary finansowe x 100.
Zmroziło mnie trochę, jak przeczytałem słowa Mioduskiego. Ten facet między wierszami daje nam do zrozumienia, że jeszcze jeden taki numer i pakują walizki.

Cytując klasyka: no to ładnie nas urządziłyście, siostry...

Zaraz się okaże, że nie tylko stadion będzie zamknięty na ten 1 mecz z Realem, ale że niedługo jakiekolwiek puchary będą jedynie wspomnieniem. Obym się mylił, ale...
Generał dywizji
 • 3 / 0
Może nie pakują walizki, ale dał jasno do zrozumienia, że wiele się człowiekowi odechciewa po takim ciosie. Bardziej bolący jest jednak fakt, że na tego typu patologiczne zdarzenia nie ma pomysłu ani instrumentów zapobiegawczych. Nie ma wsparcia policji, sądu, prokuratury - nie ma wsparcia Państwa Polskiego.
Radek uwierz mi, nie chciałbyś, by Państwo nam się w ruch kibicowski wtrącało nawet przy dobrych intencjach. Przykład tego mieliśmy za ITI czy Tuska, ja wchodząc na Ł3 czułem się wtedy jak potencjalny bandyta.

Absolutnie nie znaczy to, że popieram takie działania kumaterii, ale akurat własne podwórko trzeba sprzątać samemu
Pułkownik
 • 3 / 0
Tylko i wyłącznie pociągnięcie osłów odpowiedzialnych za to do odpowiedzialności finansowej da wymierne efekty. Ponamierzać, porobić cywilne procesy jak jeden z drugim dostaną karę do zapłacenia przez co wpieprzą się w długi do końca życia to już nikt kolejny odważny się nie znajdzie i to problem zakończy.
Porucznik
 • 0 / 0
Jeśli komuś się wydaje, że problem chuligaństwa rozwiąże klub to jest w błędzie. Klub to nie policja czy prokuratura. Co może zrobić poza dialogiem i zakazami stadionowymi? Jak powstrzymać okrzyki na trybunach? Ktoś ma pomysł - proszę. Żaden klub w Polsce sobie nie poradził. Legia już toczyła wojnę, latami. Efekt jest widoczny. Czy to coś dało? Teraz prowadzi dialog, idzie na ustępstwa, nie ma co ukrywać, za cenę spokoju. Race ok - trudno, zapłacimy...a mimo to nadchodzi taki dzień jak mecz z BVB i zarząd zostaje wystawiony do wiatru...Co można więcej zrobić? Ręce opadają. Czy zrobili źle? Może, ale co mogli zrobić innego? Każdy jest cwaniakiem przy komputerze, bo nie wie jak jest naprawdę, nie wie co pewne decyzje mogą oznaczać dla samych właścicieli. To trudne decyzje, do tego spore pieniądze do stracenia, dlatego nim się zacznie w nich uderzać warto przemyśleć sprawę.
~fun
 • 1 / 0
Świetny pomysł! Przy wyniku 0:6 pokrzyczeć nieco na trybunach i nagle robi się 0:3 :)
Starszy sierżant
 • 1 / 0
@Witkot2007

A jaka to jest gwarancja sukcesu? Myślisz, że łysy z Grochowa jeden z drugim nie będą chcieli się pochwalić w poniedziałek na geografii, że mecz skończyli? Jak widać po obecnej sytuacji niektórym bywalcom Ł3 zamknięcie stadionu, kary, itp. nie straszne.
~Mmm
 • 3 / 0
Jakiej geografia jak te tumany nie chodzą do szkoły,ba nawet nie wiedzą że taka instytucja istnieje
~kibic od zawsze
 • 0 / 0
Albo właściciele skończą z brataniem się z kibicami albo taka sytuacja będzie się co jakiś czas się powtarzać. Tylko bezwzględna egzekucja prawna może to powstrzymać. Nic więcej. O ty prezes L jako prawnik powinien wiedzieć.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Panie Mioduski,, własnie jest to największe upokorzenie. Organizacyjnie jesteście beznadziejni. Ciekawy jestem czy kibice którego kol wiek klubu w Polsce grając mecz w fazie grupowej LM zachowali by się tak jak te pół mózgi z Legii. Szkoda , że tal małe kary nałożyła UEFA. WSTYD LEGIO w całym tego słowa znaczeniu.
poloop - to skrót od półgłówka ? różne inwektywy przychodzą mi na myśl czytając Twój wpis......żałosny, słaby.......
~Jan
 • 1 / 0
Moze razem z zakazami stadionowymi wytoczyć sprawy cywilne o pokrycie planowanych zysków z dnia meczowego. Wtedy ktoś moze kopnął by sie w czoło.
~Wolf40
 • 3 / 0
No to zarobimy na tej LM że hej
1,5 bańki euro dla albańskiej imitacji trenera (info że zgodził się na 400 tysięcy to ściema nie popuścił ani euro) zero wpływów z meczu z Realem.
Nazywaj Pan dalej Panie Leśnodorski bandytów "grupami kibicowskimi" a płacz Pan i płać.
~ajsberg
 • 3 / 0
Bierzcie przykład z bodajże FC Koln. Pozwali do sądu zadymiarzy, ich sąd najwyższy potwierdził, że klub może się ubiegać o odszkodowanie od "kibica", który poranił racą kilka osób. Przeciągnijcie głąbów po sądzie, zabolą ich same koszty rozpraw.
~hen ryk
 • 0 / 0
Współczuję. Mecz z Realem może jednak obejrzymy na stadionie, ale to jest patologia.
Pułkownik
 • 6 / 0
Całkiem na serio, nie zdziwię się jak kiedyś właścicielom zabraknie cierpliwości i cisną to wszystko w cholerę. Bo po co mają się starać i inwestować w Legię, skoro i tak to walka z wiatrakami? Nie dziwię się Miodulskiemu, który próbuje uchodzić na salonach za poważnego człowieka, prowadzącego poważny klub, chcącego by ktoś liczył się z naszym zdaniem. Kiedyś on i reszta powiedzą passe, jeżeli to będzie trwało dalej. A wtedy zostanie nam już tylko szara rzeczywistość w naszym piłkarskim czwartym świecie.
A czy to przypadkiem polityka miłości do kumatych szczególni prowadzona i promowana przez Leśnodorskiego do tego nie doprowadziła?
Zresztą przeczytaj jeszcze raz słowa Mioduskiego właśnie o tym powiedział.
Starszy kapral
 • 1 / 0
Zaraz się wycofają i co poniektórzy będą mogli docenić tych właścicieli.
~111121
 • 7 / 0
Zakazy stadionowe na każdy mecz w Ekstraklasie i mecze reprezentacji ! Jak nie macie to kupić gotowy program np Comarchu i macie prosty sposób wymiany danych o zakazach stadionowych czy też potencjalnych wandalach.
Po drugie, zamontować 5 extra kamer skierowanych na Żyletę.
Po trzecie pozwy cywilne dla wandali. Jak nie macie prawnych możliwości szybko prosić Pana Bońka, ministra sportu i ten do Zorro się zgłasza i w tydzień macie nowelizację ustawy.
Po czwarte rozmawiać i prowadzić dialog z tymi co są reformowalni a nie puste głowy, do nich nic nie dotrze nigdy. Dla nich wykluczenie ze sportu i imprez.
Piąta sprawa przed stadionem oddział policji, bramki na wejsciach wykrywające metal.
Po szóste ujawnienie każdego wandala z twarzą i imieniem i nazwiskiem. Niech każdy wie, matka, żona, pracodawca, kolega z podstawówki, kim on tak naprawę jest. Bezkarność się skończy, a wstyd pozostanie na całe życie. Jak są wątpliwośći natury prawnej- do Zorro on w tydzień zrobi nowelizację ustawy.

Dzięki.
Starszy sierżant
 • 3 / 0
Zorro nic nie zmieni, bo to patrioci polscy są. I wyborcy do tego, więc...