Dariusz Mioduski: Przejęliśmy tylko część długów

Marcin Szymczyk

Źródło: Puls Biznesu

02-02-2014 / 08:23

(akt. 04-01-2019 / 12:24)

- Część moich znajomych myśli tak. Darek kupił klub za X, to na pewno coś podreperuje, podkręci i zaraz ma kupca za Y. Ot, ćwiczenie biznesowe. Mylą się. Kupiłem lidera w swoim segmencie w Polsce. Tu sytuacja przypomina nieco tę z Kulczyk Investments. Tam obejmowałem stery w lokalnym prymusie i miałem go dźwignąć na globalny poziom. Udało się. Legia ma taką ścieżkę przed sobą. Wierzę, że w tym przypadku też się uda. Zakładam, że pozostanę związany właścicielsko z klubem do końca życia. To nie wyklucza możliwości rozszerzenia grona udziałowców w przyszłości - mówi współwłaściciel Legii Dariusz Mioduski w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

- Znów jednak podkreślę — nie mam nikogo z walizkami pieniędzy na tylnym siedzeniu. Ale jedzie z Legią mocny know-how, jaki wraz z Bogusławem Leśnodorskim wnosimy do firmy. Zmieniamy kadry, ustawiamy na nowo struktury sprzedaży, marketingu, wprowadzamy nową kulturę organizacyjną…


...kombinujecie, jak tu zrolować długi...


- Spokojnie, wzięliśmy na siebie tylko część jeszcze niedawnych długów Legii, reszta w toku negocjacji została umorzona. Inaczej ta transakcja nie miałaby biznesowego sensu. Z tym długiem, który mamy, czujemy się komfortowo. EBITDA jest dodatnia, budżet równoważy się na poziomie 100 mln zł, w tym roku ma to być nawet nieco więcej, bo dochody mają wzrosnąć. Chcemy budować wartość klubu, ona ma rosnąć, ale zyski będą reinwestowane. W niemieckim stylu, gdzie perfekcyjna organizacja napędza futbolowy biznes.


Legia Bayernem Mazowsza.


- Bayern jest jak czołg zaprogramowany na wygrywanie przez najbliższe lata. Taki czołg to nasz cel, wokół niego będziemy budować grono wpływowych akcjonariuszy kibiców i doradców. Przynajmniej tak to widzę.


Zapis całęj rozmowy z Dariuszem Mioduskim można znaleź tutaj

Komentarze (112)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~buzun
 • 0 / 0
KubaZ świetny komentarz. O to właśnie chodzi. Dodam że ten "nie drewniak" który pewnie przyjdzie (w mojej opinii to nie tylko napastnik powinien być"), choć będzie przedstawiany jako nie drewniak to takiej pewności pewnie nie da. Ale to ciągłość tego PR o którym piszesz, którego kwintesencją są słowa takie jak "aklimatyzacja", "przepracowanie okresu przygotowawczego" (no właśnie) etc. etc. etc. Fakt faktem że wzmocnienie to takie coś co nie potrzebuje PR-u czyt. usprawiedliwiania, tylko każdy za przeroszeniem głupek stwierdzi "Tak to wzmocnienie" A tak to od lat więcej nadziei, PR-u niż wzmocnień. I z czym tu do ludu (Europy). Ale pożyjemy zobaczymy, mój kredyt zaufania jest duży i nadzieje co do (tych dawnych) "wzmocnień" też duże. Najgorzej że najczęściej okazuje się że nadzieja matką.....
~aa
 • 0 / 0
ale macie ciśnienie na tego napastnika po co sie spinać i kupować byle drewno? nie lepiej poczekać na coś lepszego? po co opłacać kolejnego drewniaka.
~KubaZ
 • 0 / 0
zdaję się, że nie zrozumiałeś sedna problemu. Wszyscy, tak mi się wydaje, od dawna wiemy, że Legia potrzebuje napastnika. Pamiętasz ostatnie półrocze? jak bardzo go brakowało. Oglądaliśmy ociężałego Lado, który był parodią szybkiego atakującego, a potem, na szczęście przez chwilę, nabuzowanego Mikitę, który miotał się po boisku jak naćpany dresiarz na parkiecie wiejskiej dyskoteki. Jest jeszcze szklany Efir i nowy wynalazek na szpicy - Heniek. Może wypali, może nie, lepiej nie ryzykować, bo MP na wyciągniecie reki. Kończąc, chodzi o nieudolność transferową i słodkie pijarowe pierdzenie, że klasowy napastnik będzie po 10 stycznia, po 15 stycznia, będzie w sobotę, będzie w niedzielę, ale go nie ma, a go potrzebujemy. W interesie klubu leży, żeby od dwóch tygodni poznawał kolegów, specyfikę klubu, wymagania, które są przed nim stawiane, ale go nie ma. jasne, że nie potrzebujemy drewniaka na siłę, ani tydzień temu, ani teraz, ani za miesiąc. to oczywiste.
~AM(L)
 • 0 / 0
Napastnik bedzie i to jeszcze w tym okienkku !!! Mamy zdominowac ąmike i milicyjnych !!!
============ =========
Tylko Legia !!!
Generał
 • 0 / 0
Piszecie o napastniku, a Berg dal do zrozumienia że nie ma ciśnienia. Bo w sumie przydałby sie skrzydłowy, albo rozgrywający lub też dobry obrońca. Po co napastnik który bedzie zajmował miejsce młodym. A w ataku może grac Ojamaa lub też Kucharczyk. A są Efir i Arak.
~KubaZ
 • 0 / 0
i Sagan wraca, i Mikita, i kilku w rezerwach. Mamy z piętnastu napastników! atakujemy LM, w przyszłym sezonie ćwierćfinał minimum!
Generał
 • 0 / 0
A jaka jest pewność że nagle nowy bedzie strzelał... A może Berg znajdzie sposób na Gruzina??? A może to Urban cofał gościa. Jest kilku graczy którzy mogą grac w ataku.
~Maniek-L
 • 0 / 0
Reiparas na razie to ty pokazujesz, że jesteś dzieciakiem. I to na 100% pewne.
~AM(L)
 • 0 / 0
coś taki niecierpliwy - więcej wiary w naszego prezesa Leśnego !!! Gibon przecież niedawno pisał, że będzie na 100 % ! ! !
==================================================

Tylko LEGIA ! ! !
Generał
 • 0 / 0
Jednak ta cała(buracka jak dla mnie) kampania reklamowa " Nawet jeśli jesteś z.." przynosi już jakieś efekty, wkkurwia widzewiaków i łksiaków a to już coś :)))

pbs.twimg.com/media/BfV4EsjCAAA0uf8.jpg
~Czarnowidz
 • 0 / 0
Brawo dla marketingowców. Nie ważne jakie budzisz emocje. Ważne jak duże budzisz emocje. Przykład - Marcin Najman jest tak samo medialny jak Justyna Kowalczyk. Jego wszyscy nienawidzą, ją wszyscy kochają.
To skomplikowane. Mamy tu do czynienia z marketingiem geograficznym ale... Jak Legia gra w LE to pół Polski Legie ogląda. Trzymają kciuki. Wątpię, że nasz kibic z Łodzi kupi koszulkę Legii, ale może przekaże 1% podatku na akademię...
~AM(L)
 • 0 / 0
Reklama przynosi efekty - już podskoczył gól amicarzom i milicyjnym i innym kibicom z obawy, że LEGIA zdobędzie nowych kibiców w ich regionach !!!
==================================================
LEGIA to najpopularniejszy i najbardziej utytułowany klub w Polsce (Tabela Wszech Czasów) - to klub o zasięgu ogólnopolskim - można o niej mówić dobrze albo źle, ale nie można być obojętnym !!!
Dobra robota - hehehehe !!!

Tylko LEGIA !!!
~oscar
 • 0 / 0
el1916: przynosi takie efekty, że sami (w sensie KP Legia) ją nakręcamy i nie pozwalamy by o niej zapomniano. Tajemnicą poliszynela jest, że ten baner w Łodzi zlecił sam... Leśnodorski :)) Chodzi o to by o Legii się jak najwięcej mówiło, żeby jeszcze bardziej podkręcić emocje do Legii i wartość marketingową klubu (nie ważne jak mówią, ważne że mówią). Myślałem, że to oczywiste dla większości
Generał
 • 0 / 0
"nie ważne jak mówią, ważne że mówią" no to super, tylko pachnie to Jolą Rutowicz.
Wybacz stary ale wydaje mi się że Legia tego typu reklamy nie potrzebuje.
No ale to moje zdanie :)
~shami
 • 0 / 0
kurr..... znowu jakis ogor o ile to prawda
~Legionn
 • 0 / 0
Panowie znacie tego Adolfo? Pisze w PS ze jest juz naszym graczem. Nic o nim znaleźć nie mogę. Z jakiego klubu przyszedl?
~edi
 • 0 / 0
a kto to?
Plutonowy
 • 0 / 0
Adolfo Enríquez García
2 marca 1990 r. (lat 23)
Obecny klub Ponferradina
012 - Ponferradina 34 (9) goli
secundo B
~lukaa
 • 0 / 0
Podobno wielki talent tylko nie moze rozwinąć skrzydeł
~maurycyL
 • 0 / 0
podobnie jak radovic
~AM(L)
 • 0 / 0
Jeden Garcia już był w LEGII, ale sukcesów nie odniósł !!!
===============================================

Tylko LEGIA !!!
~so(L)id
 • 0 / 0
@gibon1916: Ofcjalnie Adolfo Enríquez García Piłkarzem Legii!!!
~AM(L)
 • 0 / 0
To jest cisza przed burzą !!!
================================
Straszna cisza zapanowała na stronie - nudno - każdy czeka na transfer napastnika - hehehe !!!

Ale jak przyjdzie napadzior do LEGII (sytuacja jest dynamiczna) - to system chyba padnie od dodawanych komentarzy (pewnie ponad 1000).
Znając życie znajdzie się pewnie pokaźna grupa malkontetów - niestety !!!

Tylko LEGIA !!!
~lubiepiwo
 • 0 / 0
nie karmić trolla
~...................
 • 0 / 0
AM(L)

umysł 12-latka
Kapitan
 • 0 / 0
I tak trzymać Panie Dariuszu, Niemcom się udało to bierzmy przykład od najlepszych, a Nam na obecną chwilę proponuję uzbroić się w cierpliwość i obdarzyć ludzi "którzy w swoim życiu jednak coś osiągnęli" większym zaufaniem. Powodzenia dla Pana i Naszej radości.
Porucznik
 • 0 / 0
No to czekamy teraz na zalew komentarzy dot. wywiadu, komentarzy to może za duże słowo, ale wystrzeliwanych z siłą karabinu wstawek... "gdzie napadzior".

Ja ufam Mioduskiemu. Legia przy nim będzie sprawnie i mądrze zarządzaną firmą.
~zalew komentarzy
 • 0 / 0
gdzie napadzior?!
Porucznik
 • 0 / 0
Większość patrzy na działania Leśnego i Mioduskiego przez pryzmat zakupu napastnika. Nic innego się nie liczy, nic tylko napastnik i to z górnej półki.
~dodaj komentarz
 • 0 / 0
gdzie napadzior ! gdzie trener !
~zp
 • 0 / 0
Ale Miqu przewidujący,wiec
Gdzie napadzior ?
~zp
 • 0 / 0
No niech będzie.
Gdzie napadzior z gornej polki ?
~komentarz mój
 • 0 / 0
gdzie napadzior się pytam ?
Porucznik
 • 0 / 0
Eeee tam, brak pasji w tych nawoływaniach o napastnika. :)
~zp
 • 0 / 0
Z pasja dodaje i gdzie ten of pomocnik dla tego napadziora z gornej polki,Lesny ma pasje i przeciętny kibic tez może mieć,a co ?
~zp
 • 0 / 0
Miqu
Nie denerwuj się na tych kibicow którzy chcieliby już,teraz jak najwięcej wzmocnien,zwlaszcza ze do kiesy wpadlo pare groszy za Furmana i nie patrza na interes i strategie wlascicieli.
Oni chcą zarobić,a nie zarobią jak nie będzie sukcesow,bo krag sponsorow,reklamodawcow,funduszy które by chciały zarobić na promowaniu " swoich " piłkarzy będzie bez tego węższy,a i kibicow nie będą chcieli draznic brakiem sukcesow,bo jeszcze będą jakies zadymy,a to dla takiego " biznesu " jest b niepożądane,bo i caly ten biznes może pasc.
Wlasciciel nie chce zainwestować pod katem LM ,bo przekalkulowal ze za duże ryzyko,[ a MP w takim składzie i tak powinnismy zdobyc ],choc jakby się udało to kasa SPORA BY WPADLA.
No ale to ich kasa ,ale my zyczymy im żeby im interes wyszedł,zeby zarobili,no bo jak Panie zdrowe to i my.
Wiec Miqu nie denerwuj się,duet myśli, kibice się niecierpliwią,ale będzie ok.
~normalny kibic
 • 0 / 0
Zapomniał powiedzieć to co powiedział jego najlepszy kolega Boguś: "Legia to moja 'pasja' przepraszam chciałem powiedzieć KASA".
A co Ci nie pasuje?
~Lary
 • 0 / 0
ty normalny co chcesz osiągnąć tym stwierdzeniem? Więcej takich wypowiedzi i zgodnie z gebelsowska zasadą wszyscy będą wiedzieć że w Legii kradną.
Generał
 • 0 / 0
Takim zawsze coś nie pasuje. Był JU źle, jest HB też niedobrze. ITI won ale Mioduski i Leśny to gołodupce i pewnie rozsprzedają akademię.
Rzygać się chce.
Naprawdę eL nie wiesz kto się kryje pod nickiem "normalny kibic"?:)
Generał
 • 0 / 0
Ja już się dawno pogubiłem. Na 90% kibic, ale może to być również metaxa.
Generalnie staram się nie czytać tych ich prowokujących tekstów, po co się denerwować.
~aaamktw
 • 0 / 0
"Markus Rosenberg nie jest już zawodnikiem WBA. 31-letni napastnik rozstał się z klubem za porozumieniem stron. Były piłkarz m.in Werderu i Ajaxu nie mógł się odnaleźć w nowym klubie. Szwed nie zdobył żadnej bramki, choć zagrał w 33 spotkaniach. Teraz 33-krotny reprezentant Szwecji powróci najprawdopodobniej do swojej ojczyzny."

Może warto o niego powalczyć .W WBA statystyki chujowe ale może u nas by się odbudował ..
~aaamktw
 • 0 / 0
a to jego statystyki we wszystkich klubach :

2001-2005 Malmo 52 mecze 8 goli
2004 wyp do Halmstads 26 mecze 14 goli
2005-2007 Ajax 40 meczy 12 goli
2007-2012 Werder Brema 123 mecze 40 goli
2010-2011 wyp do Racingu Santander 33 mecze 9 goli
2012-2014 WBA 33 mecze 0 goli
Razem 307 meczy 83 gole
Reprezentant Szwecji 33 mecze 6 goli
~MartinMix:)
 • 0 / 0
Rosenberg wraca do Malmo, więc to nieaktualne.
~lary
 • 0 / 0
Spora część przychodów Legii to wpłaty sponsorów i reklamodawców ja szacuję że 30-40 mln zł. Tyle samo za bilety i karnety 16.000 średnia frekwencja x 100 zł za bilet x 15 spotkań rocznie + LE + puchar + w tym roku faza finałowa ligi Razem 30 - 40 mln. Reszta to nc+ oraz sprzedaż zawodników.
Czytałem ostatnio o sponsorze śląska, który nie przedłużył umowy bo dając pieniądze chce być kojarzony z sukcesem a nie z podejrzeniami o ciemne interesy. Nie będzie dawał pieniędzy na drużynę za którą ciągnie się smród.
Tych którzy wiedzą na pewno , przypuszczają, czują nosem że M+L przyszli do Legi kraść proponuję chwilę zastanowienia, w czym interesie działają. Głupie gadanie może przynieść dużo złego. Patrzcie na to co robią, oceniajcie krytycznie ale podejrzenia i oskarżenia tylko z dowodami.
A najważniejsze SKAUCI DO Roboty!!!!!!!!
~up
 • 0 / 0
Kubeł zimnej wody na łeb i wracaj do szkoły na lekcje ekonomii (podstawowej)
~lary
 • 0 / 0
no co ci się nie podoba w moim wpisie?
Ekonomia podstawowa? Nie ma czegoś takiego.
Lary, uważaj bo jeszcze Ci odpowie merytorycznie ;)))
~Janek Urban
 • 0 / 0
Z tych około 200 milionów długu nam pozostaje tylko mała część około 1 miliona bo 199 milionów nam ITI podarowało i umorzyło , TAK TAK PANIE MIODUSKI A ŚWISTAK SIEDZI I ZAWIJA.....
~barry
 • 0 / 0
Może niech Pan Mioduski opowie o okolicznościach wywalenia przez Kulczyka?
~lovleg
 • 0 / 0
bo jakiś noname prosi ?
Generał broni
 • 0 / 0
A co to nas obchodzi? Zwolnienia w korpo to jest normalność i bardzo często niewiele mają wspólnego z kompetencjami.
~xcv
 • 0 / 0
wywalenia? Sam odszedł, zresztą kilka inwestycji Kulczyka jeszcze prowadzi. Prywatnie są przyjaciółmi.
~barry
 • 0 / 0
Skoro Mioduski tak górnolotnie mówi o swoich osiągnięciach i jaki to on jest wspaniały menago, to niech trzyma sie faktów. Gość mowi, ze jego glowny atut to "know-how", i same sukcesy to niech mowi wszystkie fakty do konca. I wspomina tez o zawalonych inwestycjach...

xcv, nie nie odszedl sam i nie nie jest przyjacielem Kulczyka prywatnie.
Major
 • 0 / 0
Jego miejsce zajął syn Kulczyka, szykowany na nie od dawna. Ot i całe okoliczności.
~AM(L)
 • 0 / 0
A już nasi decydenci pojechali po napastnika !!!
==========================================
Jak dobrze, że zaczyna się nowy tydzień - dużo sobie obiecuję po tym tygodniu (2 transfery - Duda i nowy napastnik).
Nowy napastnik powinien mieć szansę potrenować na obozie z nową drużyną !!!

Tylko LEGIA !!!
~Bingo B.
 • 0 / 0
To sobie obiecuj...klapki na oczy,bo wierzysz w jakiegoś zmyślonego zbawce.Duda?I co on nas ucroni przez kolejnym blamażem w Europie?Latem czeka nas kolejna wyprzedaz i szukanie okazji...Pod mlotek pojda: Kuciak,Bereszynski,Lukasik,moze Zyro z Kucharczykiem,a pozostaną podstarzale,zbyt dobrze opłacane zachodnie"wynalazki"!
Porucznik
 • 0 / 0
Ochłoń człowieku, bo nawet dzieciaki 10 letnie mają więcej oleju w głowie niż Ty. We łbie Ci tylko napadzior i napadzior. Ty chyba po nocach nie śpisz i ciągle się moczysz z powodu braku "nowego napadziora".
~info dla kibiców
 • 0 / 0
Dziś na canale marsylia - tuluza z Furmanem
~ja
 • 0 / 0
Dariuszu przekazcie trenerowi, ze jego zimowe gierki w Polsce moga przyniesc katastrofe. Cala liga katuje i tylko czeka na nasza slabosc. A co do tego programowania na wygrywanie to bez napastnika raczej bedzie ciezko
~majkel1988
 • 0 / 0
kto ma troche oleju w głowie ten się orientuje że takie gadanie mamy 100-110 milionów zl to brednie i że do tej pory nie wydali nawet 60% tej sumy więc piepszenie dla mnie o takim budżecie to fantastyka.
To ci dopiero znawca wszystkiego. Jak tu żyć teraz? Apokalipsa zupełna.
~majkel1988
 • 0 / 0
wole by|ć znawcą niż zwykłym smokiem który pisze jak człowiek:)
~AM (L)
 • 0 / 0
Zalecam spokój !!!
=====================================
Miodziu i Leśny mają łby nie od parady i znają się na biznesie. Wiedzą, że sukces LEGII (obrona MP i udział w fazie grupowej LM/LE) to będzie ich sukcesem. Zrobią wszystko, co w ich mocy, żeby zrealizować ten cel.

Tylko LEGIA !!!
~BARYŁA
 • 0 / 0
Miodziu to masz w uszach...

Prawdziwy mężczyzna tak nie nazywa innego...
~AM(L)
 • 0 / 0
Spokojnie - napisałem zdrobniale i nic złego na myśli nie miałem !!!
=================================================
Widzę, że ta sytuacja z transferami wywołuje coraz większe ciśnienie u niektórych - hehehehe !!!

Tylko LEGIA !!!
~zp
 • 0 / 0
Jak latwo zostać prawdziwym mezczyzna,jest okazja,wiec,Pan Prezes Mioduski........
I juz się lepiej czuje.
~Smajli
 • 0 / 0
Fajnie tylko, że Bayern ma napastników...2 tyg do meczu z Koroną i napastnika wciąż nie ma...brawo...
~ja
 • 0 / 0
Ludzie zamiast narzekać cieszcie się!

Mamy nowego właściciela. Odeszło postkomunistyczne patataj.
Nie mamy długów.
Jesteśmy aktualnym Mistrzem i zdobywcą Pucharu Polski.
Jesteśmy liderem.
Mamy zbilansowany i największy budżet w ekstraklasie.

Nic tylko się cieszyć i dopingować drużynę, aby wspomagać ją w walce o zdobycie kolejnego Mistrzostwa Polski.
~Wojti (L)
 • 0 / 0
ja nie był bym takim optymistą zbyt wiele niewiadomych jest w drużynie
- nowy trener
- brak transferów (napastnik)
- w grupie mistrzowskiej różnice nie będą wielkie
- mam obawy ze Legia słabo wejdzie w pierwsze mecze i szybko potraci wypracowaną przewagę
taka skisla popsuje nam trochę krwi
~ja
 • 0 / 0
Ale po co narzekać z góry, nie wiedząc co się zdarzy?
A fakty takie są jak napisałem.

Zobaczcie jak wyglądała Legia rok temu - no 14 miesięcy temu przed przyjściem Leśnego.
Kto tutaj pracował. Kto był w radzie nadzorczej. Kim oni byli w przeszłości i jaki mieli stosunek przez to do nas kibiców.
Do tego ich niekompetencja w każdym względzie biła po oczach.

Do tego ten "dług", który na nas ciążył.


Natomiast co do tego co będzie to nawet jeśli źle wejdziemy w pierwsze mecze to i tak wszystko rozstrzygnie się w rundzie finałowej czyli w ostatnich 7 meczach. Bo ile do takiej Wisły możemy stracić punktów w 9 meczach, które zostały do rozegrania do końca? 10? To będziemy z animi 4 punkty po podzieleniu da to 2 czyli mecz bezpośredni.

- Nowy trener jaki by on nie był to jest dobra rzecz patrząc na to kto był naszym trenerem czyli Jasiu Pampeluna.
- Czy nam jest potrzebny nowy napastnik? Jeśli zaczniemy grać dobrze schematami to napastnik będzie tylko do przykładania nogi. I taki Wlado strzeli z 15 bramek na wiosnę. A mamy Wlado, Ojame, Efira, Mikitę i wróci Sagan. Kucharczyk też jest napastnikiem, a nie skrzydłowym i może ktoś to w końcu zauważy. Po co nam kolejny napastnik? Będziemy dobrze grać jako drużyna, to napastnik będzie strzelał bramki. Najpierw zaprowadźmy spokój w defensywie.
- Dokładnie po podziale różnice nie będą wielkie i wszystko rozstrzygnie się w ostatnich 7 meczach. Pytanie czy sposób przygotowania jaki prowadzi obecny sztab sprawi, że w końcówce będziemy wyglądać dobrze, czy może źle?
~............
 • 0 / 0
''Nowy trener jaki by on nie był to jest dobra rzecz patrząc na to kto był naszym trenerem czyli Jasiu Pampeluna. ''

co za kretyn pisze takie teksty ?
~lukaa
 • 0 / 0
Brak transferów to największe wzmocnienie :)
Mamy dwie jedenastki co by mogły bić się o mistrzostwo, piłkarz jak siedzi na ławie to sie nie rozwija . Zakontraktować byle kogo to mozna szybko ale wartościowego co by pomagał wygrywać to nie tak łatwo i tanio jak chcemy
~ja
 • 0 / 0
"''Nowy trener jaki by on nie był to jest dobra rzecz patrząc na to kto był naszym trenerem czyli Jasiu Pampeluna. ''

co za kretyn pisze takie teksty ?"

Sam jesteś kretynem wyznawco Jasia Pampeluny.
Jasio Pampeluna to drugi cieciak. Dopełniają się idealnie w swoich oderwanych od polskiej rzeczywistości hiszpańskich filozofiach.
Siatkonoga, rybki, podanie piłki do lepszego, żeby kiwnął innych - jak na podwórku.

Schematy?
Taktyka?
Stałe fragmenty gry?
Wyciąganie wniosków z błędów?

A co to wszystko jest? Mamy siatkonogę! Podacie do Ljuboji on coś wykombinuje.
Najgorszy trener Legii jakiego pamiętam. A pamiętam wielu.

Berg wprowadzi schematy, odpowiednie ustawienie, dobra taktykę.
Będziemy grać automatycznie schematami w ofensywie, co przełoży się na skuteczność. Napastnik będzie tylko dostawiał nogę. I może to robić czy Wlado czy Ojamaa, czy Mikita, czy Efir czy nawet Kucharczyk. Po co nam kolejny napastnik?
Berg wprowadzi dyscyplinę w grze i poza boiskiem. Obrona będzie pewna i skuteczna.

Zdobędziemy mistrzostwo i wejdziemy do LM.

W końcu mamy dobrych właścicieli, dobrego prezesa, dobrego trenera.
Budujemy dobra drużynę.

Trzeba się cieszyć.
~ON
 • 0 / 0
''Zdobędziemy mistrzostwo i wejdziemy do LM.''

A potem się obudzisz z ręką w nocniku dzieciaku. Za dużo FM.
~ja
 • 0 / 0
A dlaczego mamy nie wejść?
Bo przez beznadziejnych działaczy, którzy rządzili Legią przez ostatnie 7 lat to wydaje się być nierealne?
Co miały drużyny rumuńskie czy Bate czego my nie możemy mieć?

To że w Legii pracowali tacy nieudacznicy jak mik_as to nie znaczy, że LM to jest coś nierealnego.

Wręcz przeciwnie. Po reformie Platiniego wejść do LM po prostu można.

Do tego trzeba mieć jaja, a ma je i Leśny i Berg.
~Paco
 • 0 / 0
To konstrukcje czołgu proponuje wzmocnić lufą , czyli napastnikiem bo co to za czołg bez możliwości strzelania.
14 zobaczymy jak się sprawy mają, czy jesteśmy Leopardem czy T34.
~cze
 • 0 / 0
T 34 jedna z najlepszych konstrukcji czołgu XX wieku, w czasach kiedy Wehrmacht zdobywał Stalingrad z taśm produkcyjnych na Uralu zjeżdżały T-34 bez przyrządów celowniczych, sama armata miała wystarczyć do walki. Obyśmy doczekali się czegoś innego, czyli snajpera z lufą i odpowiednio nastawionym celownikiem ;)
~e
 • 0 / 0
konstrukcja byla prosta i latwa w produkcji, ale jak wedlug ciebie to jeden najlepszych czolgow xx wieku to niewiel chyba o czolgach wiesz.
~1500
 • 0 / 0
Ja wiem że najlepsze bomby to grcyanki2013.
~SyL
 • 0 / 0
czołg to czołg ja piedolnie to wszystko na gruz
~cze
 • 0 / 0
T34 to na tamten czas jedyny czołg mogący walczyć jako tako z czołgami III Rzeszy, konstrukcja bardzo udana, śmiało można powiedzieć, że prekursorska w wielu dziedzinach. Niemcy na tej konstrukcji się wzorowali budując następcę Króla Tygrysów, czyli : www. piterpanzerwwii.com.pl/czolg-maus-pzkpfw-viii/
~Frostaldo
 • 0 / 0
T-34 był skuteczny. Czy udany, to ciężko powiedzieć. Jego głównymi zaletami była szybkość produkcji oraz niski koszt wytworzenia pojedynczego egzemplarza. Rzesza ze swoimi skompikowanymi i kosztownymi konstrukcjami nie była w stanie wystarczająco szybko uzupełniać braków.

A co do Mausa - ten potwór nie miałby żadnego zastosowania bojowego - minimalna prędkość (ok 15 km/h) oraz masa, której nie wytrzymałby żaden most w tamtych czasach.
~send
 • 0 / 0
T-34 był bardzo udany, trzeba wziąć pod uwagę rok konstrukcji i nie porównywać go np z Panzer V stworzonym 2 lata później. W 1941 roku nie miał sobie równych ani w armii niemieckiej ani w armiach państw zachodnich.
~kawa
 • 0 / 0
Co Ty pier...isz
T34 był non stop modyfikowany, znasz w ogóle historię tej serii? Co za jełop
Już sam przeskok na T34-85 był ogromny z nowym działem i wieżyczką nie licząc innych nowinek, a na tym nie poprzestali
~cze
 • 0 / 0
Co do Mausa, to w końcu zrobiliby odpowiedniego, ale w Rosji też narodził się w tamtym czasie potwór:
www. piterpanzerwwii.com.pl/czolg-is-3/
gdyby tylko zdążyli wprowadzić go do walki, mółgłby skutecznie konkurować z "Myszką".
~3
 • 0 / 0
co tak szokujacego powiedzial o czym nie bylo wiadomo od poczatku przejecia klubu od iti? lesnodorski tez duzo mowi, najczesciej te wypowiedzi nie maja pokrycia w prawdzie, a on zawsze sie wybroni jakas tania wymowka. ten, kolejny spec od public relation, tez duzo mydli o czy, wiele obiecuje, a wlasciwie snuje plany, bo to nie sa de facto obietnice. chca zarobic, wydoic co sie da, czesc zyskow inwestowac w projekty, ktore przyniosa kolejne zyski. nie wiem jak naiwnym trzeba byc czlowiekiem, zeby wierzyc, ze tutaj nagle bedzie pilkarskie eldorado, zaczna przychodzic do klubu pilkarze z uznanymi nazwiskami w europie i klub bedzie swiecil miedzynarodowe tryumfy. rozumiem, ze przecietny kibic moze czuc sie sfrustrowanym, ale panowie, leoiej byc mile zaskoczonym, niz niemile rozczarowanym. ja mam tylko nadzieje, ze nie bedzie gorzej.
~Przemek w
 • 0 / 0
Jeżeli nie będzie transferów to nie będzie Ligi Mistrzów I z tego tytułu kasy jaką płacą za awans Chyba że myślą że z tymi piłkarzami awansujemy do Ligi Mistrzów a nie wspominając o Mistrzostwie bo będzie jakieś debilne dzielenie punktów i nic nie wiadomo
~ole
 • 0 / 0
Jak na razie , to dwóm właściecielom ciężko jest wydać swoją kasę na zakup zawodników...Waltera kasę lżej się wydawało...
Zobaczymy....może to jeszcze za chwilę się zmieni......oby.....
~dybu,s
 • 0 / 0
a może dzięki temu oszczędza nam oglądanie takich asów jak ogbuke czy arrubarena bo jak już wydadzą na kogoś kasę to jakieś minimum przyzwoitości będzie musiał prezentować a nie tak jak teraz że może odpali
~Histerix
 • 0 / 0
"Waltera kasę lżej się wydawało.."

A tutaj całe zastępy "szczodrych" bez opamiętania chcą wydawać cudzą kasę a sami się szczypią na bilety, bo za drogie.
I jak jakiś mądrala napisze ze się zostaje właścicielem klubu to trzeba się liczyć z wydatkami, to ja mu odpowiem że jak się zostaje kibicem a tym bardziej takiego klubu jak Legia, to tez trzeba się liczyć z wydatkami.
~Dariusz
 • 0 / 0
Dokładnie Histerix. Co do transferów to produkują sie i wydają kasę na lewo i prawo, a sami skąpią na bilet.
~kat
 • 0 / 0
rzeczywiście z tym opowiadaniem o silnym "know-how" to już przesada, takich jest wielu, tylko bez układów z Kulczykiem. Po zamknięciu okna transferowego sytuacja jest jasna. niestety trzeba się zgodzić z opinia jaka tu padła, potwierdzona zresztą w felietonie Borka, że trafiła się w Legii para "gołodupców" z planem jej drenażu poprzez sprzedaż utalentowanej młodzieży z Akademii, co na okrągło powtarzają. W zamyśle jest sprzedaż udziałów inwestorowi zagranicznemu jaki się trafi w przeszłości- oczywiście z zyskiem dla siebie. A napastnika jak nie było tak i nie ma, bo trzeba na niego wydać parę groszy. Dziwi tylko co robią jeszcze w Legii obaj Żewłakowie, okrzyczani jako super skauci do rozwiązywania spraw transferowych. Oni tylko obciążają budżet dalej szkodząc temu klubowi jak to robili w Polonii i Bełchatowie. Podobnie było z Trzeciakiem, który był przymierzany do Legii i uciekł spowrotem do Lecha po jednym zimowym sparingu. Jako dyr. sportowy to same straty. Myślę, że jako kibice kochający ten klub- jesteśmy skazani na szarzyznę i ciągłe obietnice. Tutaj liczą się tylko interesy panów Mioduskiego i Leśniodorskiego i czas
to zauważyć. - i dać temu wyraz w zakupie abonamentów czy biletów
Jak tak jesteś kozak z knowhow to kup jakiś klub.
"Po zamknięciu okna transferowego sytuacja jest jasna" i po tym kłamstwie na początku można sobie odpuścić resztę bzdur i marnych wypocin jakiejś pyry czy innego krzakuska.
~PrZ
 • 0 / 0
Zrób 1 / 100 dla Legii tego co zrobili wymienieni przez ciebie panowie to pogadamy. Malkontencie
~Abra
 • 0 / 0
Ach, argumentu pokroju "kup klub, osiągnij z nim sukces i wtedy się wypowiadaj" albo "a co TY zrobiłeś dla Legii? Bo Leśnodorski i ten kudłaty Mulat - bardzo dużo!" są równie "poważne" i "dojrzałe", jak po prostu napisanie "weź spierd*laj". Optymizm apologetów nowych właścicieli, służy im za ultymatywny oręż w zwalczaniu "głupich pyr", które po prostu punktują obecne poczynania zarządu i porównują je z zapowiedziami pana prezesa, którymi ten sypał jak z rękawa przez całą rundę. Osobom kontestującym obecną politykę transferową i podważającym prawdziwość kolejnych lukratywnych wizji przyszłości, formułowanych przez pion decyzyjny - zarzuca się typowo polski "defetyzm i malkontenctwo". Nie dostrzega się jednak specyfiki zachowania drugiej strony, która też jest typowo polską przypadłością (tyle że skrajnie odmienną). Polega ona na niczym nie umotywowany huraoptymizmie, bezrefleksyjnej wierze w ciągle składane obietnice i chorobliwych reakcjach wobec odmiennego od "własnego" spojrzenia na rzeczywistość.
No to pokaż gdzie tu jest hurra optymizm?
Za to mamy wysyp "zatroskanych Legionistów" którzy już wróżą nam pasmo klęsk na każdej płaszczyźnie działania klubu.
Tylko co się dzieje w Legii takiego strasznego a w innych klubach dobrego?
Po kilku sparingach już widzą przegrane w lidze o oglądanie pleców wisły, tylko że ta właśnie wisła przegrał z Chojniczanką, 12 drużyną 2 ligi Niemieckiej i zremisowała ze studentami Koreańskimi.
Dlatego nikt mi nie wmówi że ci wypisujący takie bzdury to "zatroskani Legioniści", to zwykli mąciciele internetowi którzy jedną ręką piszą takie bzdury a drugą trzymają w rozporku czekając aż ktoś im odpisze.
~1500
 • 0 / 0
Abra chłopie, imponujące.Jestem pod wrażeniem całokształtu wypowiedzi. Pierwszy raz czytam tak rzeczową wypowiedź.
~Wojti (L)
 • 0 / 0
nie ma co mydlić oczu, kiedy napastnik? jeśli go nie będzie spora cześć kibiców odbierze to jednoznacznie - oszuści, a to już będzie problem pamiętacie protesty za czasów ITI ?
Legia może i powinna rozjeżdżać innych jak czołg, ale oby tak topornie jak czołg nie grała ;-)
Mi się póki co marzy powrócenie do lat 1993-95, gdy pytaniem w lidze nie było, czy wygrywamy - ale jak wysoko ;-) Dopiero potem wjedźmy tym czołgiem do Europy.
~laska
 • 0 / 0
zyski będą reinwestowane - trzymam za słowo, pierwsze efekty za sprzedaż Furmana powinny być widoczne wkrótce
~zp
 • 0 / 0
Dopóki się nie spłaci sie iti to nie będzie zysku.
~Szroland
 • 0 / 0
ITI nie jest obecnie pierwsze w kolejce po pieniądze. Pierwszy jest Ktoś Inwestujący, kto wcześniej pożyczył pieniądze na zasypanie dziury w budżecie, jak się kiedyś pan prezes wyraził, nie było ale się znalazły, czyli ktoś musiał dać. :) pieniądze z transefru Furmana może wystarczą dla Ktosia.
Ale przecież to już było dawno. Nie ma świeższych newsow?
~laska
 • 0 / 0
Dawno jak cholera, w internetowej wersji Pulsu Biznesu pokazało się wczoraj ;-) A w papierowej ukaże się w poniedziałek ;-)
~tym
 • 0 / 0
Zapewne "dawno" w tym sensie ze facet w zasadzie nic nowego nie powiedział. Kolejny raz dowiedzielismy sie ze chca budowac mocny klub, wprowadzac nowe standardy itd.
~Dariusz
 • 0 / 0
Jak sie go wszędzie pytają o to samo to i to samo odpowiada. Chyba normalne
~kszo
 • 0 / 0
No to bierzcie się za robotę bo życie jest krótkie.