Dariusz Mioduski: Ta akcja to dla nas same straty

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Legia.Net

12-02-2020 / 13:34

(akt. 03-03-2020 / 17:14)

- Nic mnie, ani klubu z tą akcją nie łączy, więc oczekiwanie, że będziemy za nią brali jakąś odpowiedzialność jest co najmniej zaskakujące. Nie znaczy to, że jesteśmy bezczynni i obojętni - mówi prezes i właściciel Legii, Dariusz Mioduski. W rozmowie z Legia.Net porusza także temat Jakuba Kisiela i jasno deklaruje: - Jest piłkarzem Legii i tym samym został członkiem naszej legijnej rodziny!

Z wielu stron słychać głosy oczekiwania odcięcia się przez Pana od akcji części kibiców Legii w sprawie inwestora Polonii? Odcina się Pan?

Nic mnie, ani klubu z tą akcją nie łączy, więc oczekiwanie, że będziemy za nią brali jakąś odpowiedzialność, jest co najmniej zaskakujące. Na tych samych transparentach nie raz pojawiały się napisy atakujące mnie bezpośrednio czy też pracowników klubu. Od tego też mam się odcinać? 
Kiedy transparenty wymierzone są w klub, wszyscy piszą, że taki jest głos trybun. Kiedy dotyczą spraw zewnętrznych, ja jestem wzywany do tłumaczenia się. Mam odpowiadać za działania każdego kibica Legii? Gdyby wszystkie partie polityczne miały tłumaczyć się z działań swoich zwolenników, a gazety za każdego czytelnika, to popadlibyśmy w absurd. Nie znaczy to, że jesteśmy bezczynni i obojętni. Naszym zadaniem jako klubu jest dawać dobry przykład, edukować, wskazywać pozytywne wartości i robimy to każdego dnia na wiele sposobów. Co więcej, mam przekonanie, że zdecydowana większość naszych kibiców podziela te wartości, co widzimy chociażby poprzez coraz większy wzrost zaangażowania w akcje charytatywne. Ale to nie jest temat dla mediów, które oczekują krwi, wypowiedzenia wojny, sensacji. Polska piłka potrzebuje dziś budowy, a nie destrukcji. Rozumiem, że to się gorzej sprzedaje, a świat polityki daje zły przykład, bazując dziś na konflikcie i polaryzacji, ale ja chciałbym Legię, na tyle ile się da, przed tym uchronić.

A popiera Pan kibicowską akcję zniechęcania do inwestycji w Polonię?

Nie mam z nią nic wspólnego i oczywiście nie popieram jej, nie powinna mieć miejsca. Każdy inwestor ma święte prawo podejmować własne decyzje biznesowe. Mnie też bardzo wiele osób próbowało zniechęcić do kupienia Legii i do dziś regularnie słyszę, że powinienem się wycofać. Inwestowanie w piłkę wymaga więc determinacji, ze świadomością wielu ryzyk, jak choćby w tym przypadku, kiedy Legia zamiast cieszyć się z wygranego meczu, ponosi straty wizerunkowe. Gdyby Pan Gregoire Nitot chciał poprosić mnie o opinię lub radę to bym mu jej udzielił, ale nie będę tego robił publicznie. 
Wracając do samej akcji, to niestety łatwo było przewidzieć, że jej efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Można powiedzieć, że jeśli kto na niej zyskał to właśnie Polonia. Dla nas same straty. Jako Legia powinniśmy być ponad to, jesteśmy najlepszym klubem w Polsce, walczymy o najwyższe cele. Nie rozumiem dlaczego mamy się w ogóle zajmować Polonią? Chyba że pod kątem sportowym w kontekście naszych rezerw.
 
Zaskoczony jest Pan rozgłosem z jakim spotkała się akcja, szczególnie w środowisku medialnym?  

Gdyby nie media, akcja byłaby niszowa i przeszłaby bez echa. Niektórzy powiedzą, że taka jest rola mediów. Nie zgadzam się z tym. To pójście na łatwiznę i zbieranie poklasku. Kiedyś mówiło się o misyjności mediów, ale dziś to się bardzo wypaczyło. Często dziennikarze udają strażników moralności, a w rzeczywistości tylko podgrzewają marginalne konflikty i kreują spory. Klikalność i zadowolenie rośnie, ale prawda jest taka, że gdy media nagłaśniają jakieś przekazy sprawiają, że ich nadawcy czują się ważni. To tylko umacnia ich w przekonaniu, że ich sposób działania jest skuteczny. Czasem lepszą metodą  jest po prostu ignorowanie, bo inaczej aktywność zdecydowanej mniejszości wpływa na postrzeganie większości. To tworzy fałszywy obraz. Ale pozytywne rzeczy gorzej się sprzedają. Na każdym meczu dzieje się dużo dobrego. Chętnie osobiście oprowadzę dziennikarzy pokazując im sektor rodzinny, grupy osób niepełnosprawnych, beneficjentów naszej Fundacji. Ciekawe ilu będzie chętnych. 

Nie tylko media interesują się sprawą. Komisja Ligi też się nią zająć. Spodziewa się pan kar?

Czy Komisja Ligii zajmowała się transparentami albo oprawami, które uderzały we mnie, w moich współpracowników? Czy zajmie się także transparentami wymierzonymi w ten sam weekend w Pana Midaka, właściciela Arki? Czy Komisja zajmowała się transparentami wymierzonymi nie raz w Rutkowskich, Filipiaka? Mam nadzieję, że Komisja nie ulegnie presji i zachowa rozsądek. Karanie klubów za takie transparenty jest absurdalne. Jeśli problem chce się rozwiązać to trzeba to zrobić systemowo. Ale to już wymaga pomysłu i odwagi, a nie gestów pod publiczkę. Żaden klub nie poradzi sobie sam w temacie wnoszenia transparentów. Wniesienie kawałka materiału nie jest problemem i to nie tylko w Polsce. Jeśli kibice chcą, to wniosą. Wystarczy spojrzeć jak wyglądały pod tym względem finały Pucharu Polski na stadionie Narodowym, mimo że nacisk na kontrolę był jeszcze większy niż podczas meczów ligowych.

Odezwali się też ludzie piłki, mocny głos zabrał Michał Listkiewicz…

Łatwo jest zabierać głos w roli recenzenta, gdy nie ponosi się żadnej odpowiedzialności. Pan Listkiewicz był przez dwie kadencje prezesem PZPN. Co w tym czasie zrobił aby poprawić sytuację polskiej piłki klubowej i rozwiązać „problem kibicowski”? O ile pamiętam to nie były złote lata polskiej piłki. Zresztą to za kadencji Pana Listkiewicza zaczął się konflikt między kibicami Legii i ITI. Co wtedy zrobił ówczesny prezes PZPN? Jakie zdecydowane działania podjął? O ile pamiętam, żadne. Pisanie felietonów, żeby zwrócić na siebie uwagę jest prostsze niż podejmowanie konkretnych decyzji. To już wymaga odwagi. 

Na trybunach pojawił się też transparent dotyczący Jakuba Kisiela

Tak i tu sprawa jest jednoznaczna. Jakub Kisiel jest piłkarzem Legii i tym samym został członkiem naszej legijnej rodziny. To duży talent i bardzo chcieliśmy aby do nas przyszedł. Cieszymy się, że jest z nami i  zapewnimy mu pełne wsparcie i warunki do rozwoju.   
 

Komentarze (188)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
To było tak żenujące, że aż żal to komentować...
Plutonowy
 • 3 / 2
Największą stratą dla Legii jesteś ty Dyzmo gołodupcu I nie obroni cie 20 opłaconych frajero klakierów z tego forum
Tępaków też ktoś opłaca czy błyszczą tak sami z siebie?
Generał
 • 1 / 2
Co do lokalnych animozji, to śmieszne były te hasła w Łodzi. Powtórzę drogie grupy.. Odrodzicie Polonie takimi działaniami. Słoje w większości nas nienawidzą. I pójdą tam. Zostawią kasę, wyślą dzieciaki, aby tam grały, a co gorsze być może wychowają im kibiców. Jak robi się szum wokól byle sprawy, nagle ona urasta i jest zainteresowanie czymś czym nikt się nie interesuje.

Pomimo że uważam, że w Polsce prawo jest chore, tak takie działania każą zadać pytanie czy kierownictwu grup chodzi o Legię i czy są jej kibicami..
Generał
 • 2 / 0
Tak z.ciekawości, czemu te "słoje" jeszcze nie odrodziły tej drzemiącej potęgi z konwiktorskiej, która lada moment wystrzeli zdobywając po drodze wszystkie krajowe trofea, a i zapewne zgrabnie rozbije przeciwników w europucharach?
Generał
 • 0 / 0
Bo jak o czymś cicho to nikogo to nie obchodzi. Jeszcze kilka takich akcji i lamerstwo z Poznania czy Białegostoku się nimi zainteresuje. Im ciszej o nich tym lepie.j Bo co innego - klub ma kłopoty finansowe, a co innego jak klub po sąsiedzku non stop coś robi, będąc kilka klas wyżej. Zlać ich i tyle. Niech ktoś chce, niech inwestuje. Nie nasz biznes. Jakiś muzyk się śmiał [ich kibic], że od lat tak o Polonii głosno nie było.
Kapitan
 • 0 / 0
A ja słyszałem ze kibice Polonii mowią że Legia to słoje, a oni Warszawiacy... (mam jednego takiego znajomego, sorry...:))
Generał
 • 0 / 0
A ja slsłyszałem że widzew zagra lada moment w.lidze mistrzów.
Kapitan
 • 3 / 0
Bardzo cieszy mnie taka wypowiedź Dariusza Mioduskiego, zwłaszcza ze wskazał dotychczasowa bierność PZPN, który jest bandą dziadków na ciepłych podsadkach, naszych ustawodawców a także organizacji międzynarodowych co WAŻNE powiedział o OHYDNYCH praktykach w mediach opanowanych przez niedouczonych dziennikarzy szukających sensacji a nie wartościowego tematu, o którym można obiektywnie napisać ... można by długo wyliczać i piętnować inne zachowania/zaniedbania ale czy to coś zmieni ? Panie Dariuszu zrobiono z głupiego hasła aferę, pismacy dostali premie komisja ligi zagrała pod publiczkę a normalni inaczej są dalej bezkarni a nawet stali się celebrytami ;) ! I co to zmieniło NIC. O przepraszam, a jednak bo MY LEGIA zapłacimy za to kare finansową i wizerunkową! Zdaję sobie sprawę, że walka z wymienionymi wyżej instytucjami jest nierealna, ale jednak możemy MY, którym na sercu leży dobro LEGII NIE DAWAĆ im tematów/powodów do szkalowania klubu i to będzie nasze zwycięstwo i wkład w rozwój Legii.
Plutonowy
 • 2 / 2
Nie bardzo rozumiem , jak można ukarać klub, jeżeli kibice udzielają dobrej rady komuś , kto chce zainwestować w trupa nazywanego Polonią Warszawa. Nie było tam ani jednego słowa pogróżki, typu spalimy cię , zabijemy cię itp. Wszyscy wiedzą , że inwestowanie w Polonie Warszawa może prowadzić do bankructwa. Więc to były tylko dobre rady dla ewentualnego inwestora.
~Aaa
 • 0 / 0
A czego wy się spodziewaliscie? Ostatnie popisy "kibiców" Legi: pobicie kisla, turniej charytatywny, idiotyczne transparenty. SKLW powinno w całości pokryć kare i straty za dzień moczowy! To jest wstyd (szczególnie bicie i szykany wobec młodego i ten turniej charytatywny - dramat, panowie). Co następne napad na zakonnice? A może jakaś akcja w domu dziecka? Pozostaje jeszcze jakieś Hospicjum w Wielkopolsce.
Ostatnio czasu brak na komentowanie, ale tu trzeba, bo sytuacja jak pełna niedorzeczności.
Zacznę od samych transparentów. Ten dotyczący Polonii był w sumie nawet śmieszny, bo czy na Żylecie zasiada tyle osób decyzyjnych w kwestiach IT, aby faktycznie „groźba” mogła zostać spełniona? Co do Jakuba Kisiela to zwyczajna głupota połączona z działaniami, które powinny znaleźć swój finał w sądzie. Czy same te transparenty są najgorszą rzeczą, jaką widziałem na stadionie? Widziałem regularne bitwy na stadionach, słyszałem „jeszcze jeden”, patrzyłem na wtargnięcie kiboli Lecha na stadion w naszym meczu przesądzającym o Mistrzostwie, czytałem o trumnach na stadionie Zawiszy itd.. Tak, więc odpowiedź może być jedna – nie, to nie było najgorsze. Co nie znaczy, że zajścia z meczu z ŁKS bagatelizuję.
Z drugiej strony jednak obserwuję niebywały festiwal hipokryzji i idiotycznego wręcz oglądu na sytuację. Część osób, z Tomaszem Skokowskim na czele, pisze, że akcja ta jest zniechęcaniem potencjalnych inwestorów do wejścia w piłkę. I z tą tezą się zgadzam, ale gdzie do cholery byliście jak obrażano tych, którzy już w piłkę się zaangażowali? Owszem, wrzawa się podnosiła, ale mam wrażenie, że była nieporównywalnie mniejsza niż obecna. Z Arki ucieka inwestor, jaki by nie był, a słyszalnych głosów w mediach w zakresie potępienia działań kibiców brak. Rutkowscy „jechani”, Osuch paszoł, Mioiduski doczekał się jak dotąd sektorówki. Ja nie mówię, że właściciele są święci, ale może media wzięłyby ich czasem w obronę zamiast tylko pisać w negatywnym świetle, w myśl zasady „jechanie po Lechu czy Legii zawsze się sprzeda”.
Mamy też wielkie poruszenie (znowu) pod tytułem „z trybunami trzeba coś zrobić” i tu pojawia się m.in. Pan Listkiewicz. Wymaga on zdecydowanych działań od Dariusza Mioduskiego. I tu rodzi się moje pytanie – czy jak Legia „zrobi porządek”, to problem ten zniknie w całej Polsce, czy może Legia ma znowu coś wypracować, a reszta ma na tym korzystać? I czy przypadkiem jakichś działań w tym zakresie nie powinien podjąć PZPN. Bez pitolenia, że Ekstraklasa S.A. jest niezależna, bo forsowanie formatu rozgrywek temu zaprzecza. Klub nie ma efektywnych narzędzi, które pozwolą rozwiązać problem. Zakazy stadionowe czy pójście na wojnę oznacza dla klubu spadek przychodów, więc nie dziwie się, że kluby niewiele robią. I to nie powinna być ich rola.
Komisja Ligi przywaliła karę. Mogła? Mogła! Tylko dlaczego wyłączenie Legii? Czym różni się „atakowanie” zawodnika od kibola? Czym różni się zniechęcanie do inwestowania w piłkę człowieka, który w niej nie siedzi, od takiego, który już w niej jest? A to do cholery chyba przykłady z ostatniej kolejki!
Je nie rozgrzeszam kibolstwa. Natomiast w każdym normalnym kraju wiadomo jest, kto powinien się problemem zająć. Gdyby ta sytuacja miała miejsce np. w Anglii, to Premier wezwałby szefa FA i powiedział, że ma z tym zrobić porządek lub tenże Premier zacząłby pracować nad reformą tegoż związku. Wyobrażacie sobie jak by to wyglądało u nas? Pewnie wizyta u Premiera czy Prezydenta miałaby taki przebieg:
- Co to tam się dzieje na tych trybunach stadionów piłkarskich?
- Aaa… no Legia wywiesiła transparenty głupie
- Tylko tyle? Coś jeszcze z Wisłą nie tak… Lech też nie tak dawno miał kibiców na murawie…
- Wie Pan, ja grałem we Włoszech i tam sobie z tym poradzono
- Czyli u nas też sobie poradzą?
- No jakoś muszą!
Nie tędy droga. Klub ma zarabiać pieniądze, inaczej bankrutuje jak Polonia. To nie klub powinien odseparować negatywne jednostki od społeczeństwa!
Cała ta sytuacja przypomniała mi tekst Sokoła z teledysku, do którego nawiązywała oprawa – wszyscy najmądrzejsi, j****i, myślą chyba, że są wybrańcami.
A pamiętasz co się stało jak po aferze "Fryzjera", gdy Tusk wprowadził zarząd komisaryczny do PZPN aby skruszyć skorumpowany wieloletni beton? UEFA zagroziła wykluczeniem polskich klubów z rozgrywek! Teraz premierem jest kto inny, ale układ się nie zmienił ani w Polsce ani w Anglii...
Nie zgadzam się. To Legia ma zadbac o bezieczenstwo i to zeby takich transparentow od troglodytów nie bylo.
Zero reakcji.
Brak transparentów=brak troglodytów na stadionie=prawo brytyjskie nakazujące spędzanie meczy na komisariacie przez osoby z zakazem stadionowym. Innej opcji NIE MA, bo Legia nie może stanowić prawa.
Recepta jest prosta. Walenie po kieszeni i zakazy.
Generał brygady
 • 5 / 0
Nie jestem delikatnie mówiąc fanem naszego prezesa, ale tu się zgadzam i podpisuję obiema rękoma. Listkiewicze, Bońki i inne mądrale teraz się prześcigają w prawieniu mądrości, ale co zrobili. Co zrobił PZPN(organizator) finału PP w 2018 roku, kiedy to bandyci z gdyni próbowali ustrzelić jakiegokolwiek kibica Legii? Nic, nałożył kary na Legię i Arkę... Komisja ligo jest to śmieszne ciało szkodzące piłce i wyciągające tylko szmal.
~RR
 • 1 / 0
Dzięki tym transparentom zyskała tylko Polonia
Żyleta zapewniła ogromną darmową akcje marketingową
Major
 • 2 / 0
Slucham rano radia (dodam ze to nie jest rozglosnia lokalna) i oczywiscie o czym mowia?? O karze za transparent Legii, ani slowa o Arce gdzie haslo bardziej "wybrzmiewalo"
Prezio ma racje, łatwo sie przyczepic do tematu i jechac z koksem...
~jo
 • 0 / 0
Pomysłodawcy haseł prześcieradłowych sami wystawiają Klub na strzał. Wiadomo nie od wczoraj, że Legii nikt nie kocha, więc jak banda bałwanów sama sra we własne gniazdo to musi zacząć śmierdzieć. Niech sobie te szmaty wieszają na wiaduktach, płotach czy na własnej suszarce do bielizny na balkonie. Brak słów...
Dziwisz się ? Jak wiadomo Legia ma większą moc oddziaływania niż arka. Więc debile korzystają. Wszystko dla kliknięć, lajow itp. zawsze mnie to wkurzało że o nas ciągle się mówiło. O byle czym czasami
Major
 • 0 / 0
Mnie to nie dziwi. Potwierdza to tylko nasza medialnosc.
Dokopac arce? Ok przejdzie miedzy palcami ale dowalic Legii to juz sie odbije echem...
Nadal nie rozumiem komisji, za co ta kara, nie złamano żadnych paragrafów, gdyby to zgłosił na policję, czyn nie nadawałby się do wszczęcia postępowania, Legia 50 tys, Arka 15 ?
I jeszcze odpowiedzialność zbiorowa...
I to wszystko w demokratycznym państwie...
Coś tu się komuś pomyliło.
A może nie płacić? Przecież komisja w rozumieniu prawa nie jest żadnym sądem... ;)
Generał
 • 1 / 1
No i co zrobią, wyrzucą nas z ligi? To strzelą sami sobie nie tyle w stopę co w serce
Jak tak kochasz żulete to wyskakuj z kasy i pokryj szkody
Generał
 • 1 / 1
Jak tak nienawidzisz tych złych 8000 kiboli to nie walcz z nimi w internecie anonimowo tylkonazwa przyjdź na meczu, przed czy po i powiedz co masz do powiedzenia.
Nie zmieniaj tematu. Wyskakujesz z kasy ? Tak czy nie
A jak sobie wyobrażasz tę walkę, skoro po pierwszym zdaniu jakiś pół mózg od razu da mu w łeb, bo to jedyna forma "dyskusji" jaką zna.
Generał
 • 0 / 1
Tak generale, teraz po nieprzychylnych komentarzach e-kibiców sprzed tv wszystko się zmieni.
Wyrabia się Miodek, żadnego pierdoleni* głupot , gada do rzeczy. Pięknie pojechał Listiewiczowi i oczywiście miał rację.
Ludzie Stanowskiego też już z 10 artykułów wystrugali na ten temat. Taki redaktorek jak on, tylko czeka na takie okazje, aby Miodkowi dowalić...
Generał
 • 1 / 2
Stanowska to z kolan przed bogusiem nie wstaje i choćbyśmy zdobyli dublet i grali w LM to znajdzie coś żeby się doje.bać bo kasa od bodka się zgadza. Śmieszny marny człowieczek
Generał
 • 1 / 2
Przy okazji wychodzi jacy wielcy Legioniści z bodja i stanowskiej koorwy
Generał brygady
 • 1 / 0
Zawsze łatwo krytykować, gorzej z pomysłami na rozwiązanie problemów.
Generał
 • 2 / 1
@Dario ale to tak działają eksperci piłkarscy w Polsce. Boniek, Listkiewicz jako prezesi pzpn, dużo gadają ale uja robią. Stanowskie, hajty, borki czy inne kowalczyki to samo, do gadania i mądrzenia się to pierwsi, sami specjaliści a jak przyjdzie co do czego to hajto pokazał już jaki ekspert trenerki. Żyje wspomnieniami z kaiserslautern. Kowalczyk to w pijackiej agoni dalej wspomina co było 30 lat wstecz. I tacy to specjaliści. Mędrkują po fakcie
~olew
 • 0 / 1
obciążyć tę trybunę kosztami kary, choć kara symboliczna jest , spodziewałem się większych sankcji, na telebimach wyszydzać, wyśmiewać i dokuczać tym ludziom, którzy Legię niszczą
Generał brygady
 • 5 / 2
50 000 to nie koniec strat. Doliczyć trzeba brak wpływów z biletów na Żyletę. Panie prezesie. Od nowego sezonu proponuję na Żyletę sprzedawać WYŁĄCZNIE karnety. Przecież najwierniejsi "kibice" z pewnością kupią. A wtedy - niech ją Komisja Ligi zamyka. Nawet lepiej!
Generał
 • 2 / 8
Tak zapewne prezes zrobi. JesZcze gdyby coś to może zebrać ekipę e-Legia fani sprzed kanapy, i oni przepędzą Żyletę bez problemu. Jakie to proste
~olew
 • 0 / 0
dobry pomysł, brak biletów tylko imienne karnety, bez możliwości jakichkolwiek dodatkowych biletów i przenosin, wreszcie ochroniarze muszą zdejmować te obciachowe prześcieradła
Ci z żylety pójdą na inna trybunę, stadion i tak jest zapełniony w połowie, wiec tu nie ma problemu.
Chyba że źle to zrozumiałem i
te osoby nie mogą być na meczu.
Generał
 • 2 / 2
Jak pójdą na inną trybunę to będziecie mieli okazję ich rozliczyć. Tylu szczekaczy tutaj to raz dwa się z nimi rozprawicie
To przeniosą transparenty na inne trybuny. Co za głupi pomysł
Oj Panie prezesie..... 50000...
~Nieznany
 • 0 / 2
O czym my tu mówimy?Komisja niw może być jak mafia,że wszystkich,nawet Dzieci z Zylety wrzuca do jednego worka i karze!!!!W Polsce niema takiego prawa,artykułu czy paragrafu o zbiorowej KARZE!!!Ktoś w sklepie cos ukradnie i wszyscy pójdą siedzieć!!Ogarnijcie Cię tu piszący
~Wolinho
 • 5 / 1
Chciałbym zauważyć, że zapewne wielu z tu piszących nie raz przykładało ręce do tego syfu na trybunach, a teraz udaje świętych. Rżeć przyśpiewki na żylecie albo robić zrzutki na cwierćwałków to jest standard. To jest przyzwolenie kibiców na taką patologię. W ten sposób Legia nigdy nie wygrzebie się z tego marazmu. Następnym razem pomyślcie co śpiewacie albo na co idzie wasza kasa i czy aby na pewno to dobrze służy Legii.
Sierżant
 • 10 / 3
Myślę, że w czasie najbliższego meczu na którym Żyleta będzie powinniśmy im podziękować w następujący sposób:
- Hej Żyleta co robicie? Wy naszą Legię hańbcie.

Tym którzy mówią, że nie wiadomo czy SKLW coś wiedziało na ten temat i że nie ma dowodów - jasneeeeeeeee, bo jak wiadomo na Żylcie pojawią się przypadkowe płótna i każdy może sobie powiesić co mu się podoba.

Także: tęsknię za Żyletą, która żyła meczem, a sektorówką potrafiła uciszyć np. poznaniaków na ich stadionie.
Generał dywizji
 • 0 / 3
Mało, zakryć takie płótna jak DUMA I SŁAWA ot tak po prostu.
Generał brygady
 • 0 / 1
Nigdy nie zapomnę tej sektorówki!
Generał
 • 0 / 5
Wręcz genialny pomysł, następnie przepędźcie Żyletę ze stadionu. W tym planie nic nie może się nie udać
Pułkownik
 • 29 / 0
"Nie rozumiem dlaczego mamy się w ogóle zajmować Polonią? Chyba że pod kątem sportowym w kontekście naszych rezerw".
Kwintesencja wywiadu.

Jaki to rywal dla Legii, jaki wróg, jaki przeciwnik?
I co komu przeszkadza, że istnieje?
Była w Warszawie zanim sprowadziła się tu Legia (z Wołynia, z Kresów Wschodnich), zdobyła pierwsze powojenne mistrzostwo Polski, ma swoje miejsce w historii.
Odrodzi się czy nie, powinno nam być co najwyżej wszystko jedno.
To pseudokibicowskie transparenty i wieczne przyśpiewki dotyczące KSP utrzymują klub z Konwiktorskiej "na tapecie". Po co?

Troglodyci muszą mieć wroga, wiadomo. Pytanie, czy nawet na tym poziomie "inteligencji" nie lepiej wybrać sobie kogoś godnego? Cóż to za chwała manifestować wyższość nad słabszym?
Adriano dla mnie trafiłeś w punkt i wyczerpałes temat.
Pułkownik
 • 2 / 0
Dzięki za te słowa.
Kiedy myślę o mojej Legii chciałbym by było jak w Londynie 6-7 zespołow z Warszawy w Eklapie. Bo mielibyśmy blisko na wyjazdy i zmęczeniapodróżą by nie było.
Radomiak Łódź jak najbardziej
Generał
 • 0 / 6
Dzidzius mówisz że blisko na.wyjazdy. A na które Ty wyjazdy ostatnio pojechałeś?
Generał
 • 0 / 1
Tak też właśnie myślałem
Zegrze
Myślałem w pierwszej kolejności o naszych zawodnikach
Generał
 • 0 / 0
Adriano:
dokładnie!
Niesamowitą reklamę Polonii zrobiliśmy..to jest niewyobrażalne.
Tylko oni na tym skorzystali, a my zbieramy cięgi albo się ośmieszamy.
Też nigdy nie kumałem nadawania im wyższej pozycji niż ta na której są.
Mi nie jest wszystko jedno czy się odrodzi, bo liczę na piłkarskie święto jakim są derby Stolicy.
Generał
 • 0 / 0
A mi jest obojętne, a mecze z Polonią nigdy nie były piłkarskim świętem.
Za to chętnie zobaczyłbym Derby Stolicy z Hutnikiem.
Generał
 • 0 / 0
@dzidzius o piłkarzy się nie martw, źle nie mają
Ale Zawsze lepiej na wyjazdy jechać 30 km niż 480
Prezesie trzeba wreszcie przegonić bydło co sobie robi chlew ze stadionu Legii.
tym razem, zgadzam się z prezesem
Niestety niektórzy kibole rozumem nie grzeszą i nie zrozumieją, że działają tylko na naszą niekorzyść. Powinniśmy im dać kalkulator do dłoni, żeby zobaczyli ile pieniędzy przez nich tracimy, pomijając ile tracimy w oczach potencjalnych sponsorów, innych kibiców itd.
Dobrze, że prezes odniósł się do tej sytuacji. Super byłoby, gdyby zaczęto w jakiś sposób tępić tą stadionową patologie. :)
Komuś, kto w ogóle nie umie liczyć kalkulator nie pomoże...
~Mkl
 • 0 / 0
Co nas obchodzi Polonia? Po co się mieszać w sprawy tego klubu. Było już kilku grubych misi co zainwestowało, a klub z krótkim przerwami na 2-3 letni reaktywacje wciąż w 3 lidze. Uwazam, że kolejna reaktywacje miałaby urok. Derby i ta cała otoczka miło podnosi adrenalinę. Liga skorzystałaby na tym. Obecnie stacza się.
~bryt
 • 0 / 1
"Gdyby nie media, akcja byłaby niszowa i przeszłaby bez echa"

Gdyby nie to, że na Legii co chwila dochodzi do zdarzeń karygodnych, to pozornie niszowe akcje byłyby niszowe. Gdyby Legia nie zależała od troglodytów na trybunach, to na trybunach nie byłoby troglodytów. Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem.
Major
 • 10 / 0
Klub ukarany kibice ci niewinni również.Cieszcie się debile.Wasza akcja to same straty.Watpie czy jesteście w stanie to zrozumieć.
Pełne przyzwolenie na takie rzeczy i umywanie rąk. Wszystko spowodowane strachem przed chuliganami i utratą wpływów z dnia meczowego. Nie zamierzam wdawać się w dyskusje czy inne Kluby też powinny dostać karę. Skupmy się na faktach. Na stadion przychodzą bandyci i robią co chcą !!! Teraz mamy zakaz stadionowy dla kibiców ( chuliganów, bandytów ) którzy siedzieli na trybunie północnej. I jak ich zobaczę w meczu z Jagiellonią na innych trybunach a na pewno tak będzie to co mam sobie pomyśleć ?! Że jakakolwiek weryfikacja osób przebywających na obiekcie to zwykłe pozoranctwo ! I uważacie, że nic się nie dzieje ? Dajmy na to bandyta X trafi mnie na meczu racą a na następnym meczu w Warszawie też będzie na trybunach i co wtedy ?! Znów będzie gadka że to nie zadanie Mioduskiego ? Ludzie tu nigdyyyy nie będzie normalnie.
Starszy szeregowy
 • 1 / 4
Ogólnie to było wiadomo że komisja ligi będzie chciała ukarać przykładnie. Nie ma co obrażać SKLW, nie wiemy czy to Oni są odpowiedzialni za transparent w jakimkolwiek stopniu czy ktoś sam wpadł na ten super pomysł i przy pomocy kilku kolegów powiesił. Nie wiem to nie oceniam. Klub zamiecie sprawę pod dywan bo wizerunkowo to jest porażka na całej linii. Ehh oby więcej to się nie powtórzyło. Szkoda tych pieniędzy
Dokładnie. Efekt zupełnie odwrotny. Nie zdziwilbym się gdyby znalazło się więcej ludzi chcących inwestować w polonie. Mnie to akurat nie przeszkadza. Interesuje mnie tylko Legia, a resztę mnie nie obchodzi.
Co za barany... " pokaż mi klub a paragrafy sami znajdziemy"... jak w tej polskiej piłce ma być normalnie?
Generał
 • 2 / 4
Komisja ligi nawet się nie kryje. Miodek powinien się odwołać albo zaskarżyć ich o stronniczość
Generał
 • 3 / 1
No i jest pokazowa kara jak mówiłem. Dziwne, że innym za szmaty nie zamykali trybun. Wysokość kary w kasie też od czapy porównując do innych tego typu przewinień.
Generał broni
 • 1 / 0
@1313

Mnie inni nie obchodzą, natomiast obchodzi mnie to jak się pozbyć matolstwa z naszych trybun, dzięki którym Legia cały czas dostaje finansowo i PRowo po d***e. Prosta sprawa, brak kompromitujących szmat, świecidełek i nie byłoby sprawy, no niestety były i pretensje trzeba mieć do matolstwa, które po raz kolejny naraża nasz klub na kary i pośmiewisko.
Major
 • 1 / 0
I juz wiadomo jaka kara:
"Za zachowanie kibiców gospodarzy podczas spotkania Legia Warszawa - ŁKS Łódź, na klub Legia nałożono karę finansową w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wejścia na jeden najbliższy mecz Ekstraklasy w Warszawie dla wszystkich osób, które w trakcie meczu z ŁKS-em znajdowały się na Trybunie Północnej."
Generał dywizji
 • 8 / 7
Skończyć ten handelek w sklepie SKLW , niech poczują co to są finanse na własnej skórze .
Stosując takie podejście niczym nie różnisz się od bońkowych dupowłazów z Komisji Ligi. Masz dowód, że transparenty stworzyło i wywiesiło SKLW? Masz dowód, że transparent stworzył i wywiesił ktoś z SKLW? Masz dowód, że transparent został stworzony i wywieszony za zgodą zarządu SKLW? W związku z czym na jakiej podstawie chcesz karać działające zgodnie z polskim prawem przedsiębiorstwo i pozbawić pracy legalnie i uczciwie pracujących tam ludzi?
Generał dywizji
 • 8 / 2
Od kiedy kazdy może wywiesić sobie co chce ,bez akceptacji SKLW ?
~Wolinho
 • 3 / 0
Saga
Wychodzi na to że SKWL to coś w rodzaju kółka różańcowego. Same dziewice orleańskie. Ciekawe tylko skąd się bierze cały syf na trybunach?
To nie SKWL go kręci to pewnie kosmici
Mam dowody, takie same jak wasze, że Kisiel coś tam pisał, czyli z d...y.
Bydło i tyle!!!
Na Żylecie w tym meczu było pewnie jakieś 6 tys. widzów licząc nawet tylko po 20 zł to jest 120 tys. zł + kara 50 tys. zł wychodzi 170 tys. zł. Dwa idiotyczne transparenty i mnóstwo pieniędzy poszło w błoto (czyt. do komisji ligi).
Plus catering
Starszy szeregowy
 • 3 / 2
a może zróbmy jakąś akcję typu: "odcinam się od patologii polskich trybun"? na fb, twiterze czy gdziekolwiek.
Generał
 • 3 / 3
Tak radykalnie od razu? Jeszcze jak kredą na chodniku narysujecie serca to już zaczynam współczuć tym w których to jest skierowane. Zdecydowanie nie chciałbym być w ich skórze. Ależ bardacha
Starszy szeregowy
 • 1 / 0
Generalnie chodzi o to, że coś z tym zrobić trzeba. A my jako kibice mamy w dłoniach najsilniejszą broń. Najsilniejszą bo najliczniejszą. Historia pokazała wielokrotnie, że potrafimy się zjednoczyć w skrajnych sytuacjach. Może warto w końcu zaznaczyć, że za takie zachowania odpowiada mniejszość a cierpi większość.
Generał
 • 1 / 2
Tutaj by pasowała akcja "odcinam się od subiektywnej komisji ligi mającej podwójne standardy"
Starszy szeregowy
 • 3 / 1
50 tysięcy kary. Zaraz będą głosy, że to mało, śmiesznie itd. To bardzo dużo! Domyślam się tylko, że to roczne wynagrodzenie dla zdolnego juniora. Klub powinien zidentyfikować kto powiesił transparent, założyć sprawę i odzyskać te pieniądze. Ktoś kto to powiesił powinien jak dorosły odpowiadać za swoje czyny.
Bardzo dużo. Za nazwanie dużej grupy ludzi pedofilami ta sama komisja nie tak dawno nałożyła na Lechię 5 tysięcy złotych kary.
Na Lechu w ostatnim meczu wisiał transparent "Midak won z Arki" - nawet się tym nie zajęli. 0 złotych kary.
Transparent na Śląsku nazywający ich byłego kibicowskiego guru "hitlerowskim pseudopatriotą" - nie zajęli się. 0 złotych kary.
Solidnie ich tam pojeebało.
Legia znowu jest specjalnie traktowana.
Za zachowanie kibiców gospodarzy podczas spotkania Legia Warszawa - ŁKS Łódź, na klub Legia nałożono karę finansową w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wejścia na jeden najbliższy mecz Ekstraklasy w Warszawie dla wszystkich osób, które w trakcie meczu z ŁKS-em znajdowały się na Trybunie Północnej.

90minut.pl
Generał
 • 0 / 2
Podwójne standardy komisji ligi. A ile dostały kluby z Poznania, Wrocławia czy Gdyni?
Kumaci (Iwan i jemu podobni) wypie...dalac z Legii
Starszy szeregowy
 • 11 / 0
Mamy normalnego Prezesa, fajny stadion, sponsorów, dużą część normalnych kibiców. Mamy też swoje przekleństwa jak cześć kibiców marzących o powrocie do lat 90. W końcu trzeba będzie wybrać czy chcemy normalność czy transparenty polityczne i obrażające innych bo tak było kiedyś. Czasy się zmieniają, nie ma już miejsca na głupotę. Można bawić się w idiotów i śpiewać Legia to my a później kląć, obrażać i się z tego cieszyć ale to szybka droga do upadku. Dlaczego? Bo nie będzie sponsorów i tych przeklętych przez niektórych kibiców pikników płacących za bilet ponad 50zł. Zostaną kumaci i B klasa...
Starszy szeregowy
 • 5 / 0
masz moje pełne poparcie, tylko piętnując takie zachowania jesteśmy w stanie osiągnąć normalność. Trzeba tępić to jak insekty, które zawsze wracają.
Generał dywizji
 • 12 / 4
Od kiedy zacząłem przyglądać się naszej piłce bardziej uważnie, nie tylko z pozycji emocji meczowych, to zacząłem dostrzegać jakie to wszystko zagmatwane i głupie. Czy właściciel klubu może odczuwać satysfakcję i być docenionym? Są to niezwykle rzadkie chwile. Taki ktoś poświęca swoje pieniądze, czas i emocje a w zasadzie wojuje z nim całe otoczenie. Pismaki będą wiecznie wymyślać jakieś problemy, w głupi sposób oceniać z pozycji wszystkowiedów, za nimi zaczyna się beczenie całego stada baranów forumowych, co to się znają na medycynie, prawie, taktyce i finansach. Te barany zaczynają wywieszać na trybunach jakieś szmaty, albo nawet przed domem właściciela. Już nie wspomnę o poczuciu osobistego bezpieczeństwa albo rodziny. Przecież przy klubach kręcą się nie tylko bezmózgi ale również gangusy które chcą mieć jakieś interesiki typu sklepik albo catering a być może i kasę z biletów. Na koniec prezes PZPN podsumuje że są nieudolni, bo nie potrafią zatrzymać najlepszych piłkarzy a reszta przyklaśnie że są gołodupcami, bo oni (te rozwydrzone gęby z trybun i forów) żądają transferów za miliony.
I nawet jak się awansuje do LE, to te pretensje nie ustają, tylko dalej napie.dalanka, że trzeba było kupić tego albo tamtego, to wtedy byśmy awansowali dalej, a na trybunach gnój bo trzeba się pokazać Europie, niech się boi naszych orków.
Naprawdę nie wiem gdzie tu jest miejsce na satysfakcję. To trochę tak jak z facetem który się zwierzał że onanizuje się młotkiem waląc w fujarę. A kiedy odczuwasz przyjemność, zapytał zszokowany słuchacz? Jak nie trafię, odpowiedział onanista.
Ja podziwiam tych ludzi którzy chcą zajmować się klubami.
Masz dużo racji, trzeba mieć dużą chęć pokazania że dam radę. W moim odczuciu Dariusz,przeciwko któremu również byłem z uwagi na wyniki czysto sportowe, zostawił tu kawałek zdrowia i kilka nowych budynków - LTC to jest jednak duże coś. Bez kitu szanuję.
Starszy szeregowy
 • 4 / 0
To prawda, mam bardzo zbliżone odczucia. Zamiast cieszyć się z małych sukcesów i niewątpliwego progresu jeżeli chodzi o rozwój naszego klubu to za każdym razem wchodząc na forum czytam jakieś bzdury, które kiedyś tylko podnosiły mi ciśnienie.
Ludzi takich jak Mioduski, Filipiak itp należy szanować. Wpompowują mnóstwo kasy w kluby, zbierają non stop obelgi na twarz a prawda jest taka, że jakby nie Oni to nasza piłka tkwiłaby w jeszcze większym łajnie. I mi nie chodzi o podlizywanie się komukolwiek. To jest kwestia racjonalnego podejścia i oceny sytuacji. I nie chodzi o to czy to jest konkretnie Mioduski czy Filipiak, bo mogliby się nazywać Gołuski i Slipiak. Jestem pełen uznania, że oni nauczyli się jakoś znosić to całe otoczenie psychicznie. Wstajesz rano, wchodzisz na neta i czytasz, ze wszystko robisz c**jowo. Masakra. Życzę dużo siły, wytrwałości i powodzenia. Błędów nie popełnia tylko ten, co nic nie robi.
Generał dywizji
 • 3 / 4
Oni pewnie na fora nie wchodzą, bo czego mogliby się dowiedzieć. Ale całe środowisko jest chore. Mnie już mdli od tego durnego narzekania. Jest kiepsko, to fakt, ale ludzi którzy chcą coś zmienić trzeba szanować i doceniać. Czy są tacy którzy nie popełniają błędów? Nie ma, ale liczy się cel.
Dodatkowa trudność właścicieli polega na tym, że w Polsce praktycznie nie ma ludzi zweryfikowanych w pracy w dużych klubach. Nie ma rynku pracy prezesów, dyr. sportowych, bo nigdy nie istniała świadomość jakie role powinni pełnić. U nas prezesi robili transfery, chociaż się nie znali, dyr. sportowi byli chłopcami na posyłki prezesów, chociaż się znali na piłce.
Zostajesz właścicielem i potrzebujesz profesjonalistów a nie ma ludzi zweryfikowanych w pracy w innych klubach. Właściwie to są, ale jeden robił dziwne transfery z niejasnym finansowym tłem, inny zamieszany w korupcję. Generalnie w Polsce nie istnieje środowisko zweryfikowanych pracowników klubów. Trzeba mieć szczęście żeby trafić.
Mamy za to całą chmarę profesjonalnych krytyków. Jak patrzę i słucham tych byłych piłkarzy i trenerów, którzy teraz szwendają się po różnych studiach TV i z poważną miną równają z ziemią wszystkich i wszystko, to się zastanawiam a kiedy oni pokazali jak trzeba robić. Zespoły tych trenerów grały gorszy piach od obecnych, ci piłkarze mieli tyle pudeł i strat a po boisku przeważnie się snuli w kiepskim tempie.
Ja mam nadzieję że ludzie podobni do Mioduskiego, Filipiaka, Rudkowskich i wielu innych zmienią naszą piłkę. Osobiście uważam że nasza piłka będzie się zmieniać od góry (najbogatsze kluby) i od dołu, czyli kluby z I i II ligi w których pojawili się prywatni właściciele i mają czas na pookładanie tych klubów, bo nie ma takiej presji na natychmiastowe "budowanie potęgi" co się równa przepalaniu kasy na bzdurne transfery. ŁKS, Raków, Miedź, Radomiak, Stomil, Elana to są kolejne kluby w których rządzą rozsądni ludzie. Oni wyprą te spółki miejskie z ich klubami którte służą do przepalania kasy i uprawiania polityki wyborczej w PZPN i WZPN.
Major
 • 14 / 0
Każdy rozsądny człowiek zrozumie że prawdziwi kibice nic wspólnego z tymi idiotami nie mają.Mnir osobiście Polonia kojarzy się z derbami emocje były.Wcale nie przeszkadzałoby gdyby Warszawa miała dwa mocne kluby.
Sierżant
 • 8 / 0
Oczywiście kilku geniuszy postanowiło zrobić kuku Polonii no ale nie pomysleli. I teraz wygląda to tak Legia traci wizerunkowo, będą pewnie jakieś kary i nacenzurowanie. A co oni zrobili dla tej firmy? No cóż przed kilkoma dniami mało kto o niej wiedział A teraz? Odwaliliscie kawał marketingowej roboty brawo. Jak oni zostaną z Polonią to będzie wasza zasluga i konwiktorska i ta firemka otrzymali zajebisty PR i reklamę.
Major
 • 4 / 0
Nie wymagaj od debili myślenia
Major
 • 8 / 0
W sumie ma rację.Przeciez nie może odpowiadać za bezmózgowie.
Marszałek Polski
 • 6 / 0
Brawo prezes, ale jedno nie ulega wątpliwości, coś z tymi istotami należy zrobić, ale co?
Podpułkownik
 • 3 / 0
Zmodyfikować genetycznie?
Major
 • 1 / 0
Prądem razić
A tutaj znowu złote myśli pana Kosowskiego...

"Pod koniec zeszłego tygodnia trochę mnie uderzył tytuł w wielu portalach internetowych, że Legia przedłużyła kontrakt z kluczowym zawodnikiem. Chodzi o Jose Kante. Z całym szacunkiem, ale jeśli ma mieć takich kluczowych piłkarzy, to kolejny raz nie będzie miała czegoś szukać w pucharach. W zestawieniu z Nemanją Nikoliciem, Aleksandarem Prijoviciem, Orlando Sa czy nawet Jarosławem Niezgodą Kante nie robi na mnie wrażenia. Nic przeciwko niemu nie mam, ale to nie jest kandydat na gwiazdę. Dotąd w ekstraklasie się nie wyróżnił. Obym się mylił. Dużo biega, dochodzi do sytuacji, ale nie jestem do niego do końca przekonany. To dobry, pożyteczny zawodnik, ale nie ma porównania z Carlitosem, który może mniej biega, ale to artysta."

Ciekaw jestem tylko gdyby Kante grał w Wiśle, co powiedziałby Kosowski? " Fantastyczny zawodnik" "świetny sezon Kante" ?

A Legia poprostu przedłużyła kontrakt z piłkarzem który przez rundę jesienną zapracował sobie na miano " kluczowego". Strzela, asystuje, walczy, daje jakość drużynie. No ale... właśnie, pan Kosowski widzi to inaczej...
Major
 • 4 / 0
Dziennikarze dziennikarze wielki tytuł zerowa treść.
Kosowski nie jest i nie będzie dziennikarzem!
Pan Kamil jest produktem mody panującej w mediach okolopilkarskich na tak zwanych "ekspertów". Z grona tych wielkich fachowców, którzy grali w piłkę, jedni dobrze, drudzy lepiej, nie wszyscy potrafią się rzeczowo wypowiadać, a duża część z nich notorycznie uderza w Legię bo to się dobrze sprzedaje.
Zobaczycie, że regularnie w mediach Panowie Mielcarski, Dziekanowski, Kosowski walą w Legię jak w bęben, a przecież mimo "takich" kluczowych piłkarzy jak Kante to my jesteśmy liderem! Czy nie powinniśmy krytykować pozostałych klubów, że nie potrafią sobie poradzić z "taką" Legią?
No i na deser Pan Węgrzyn...to jest ewenement! O ile fajnie przekazuje emocje to obiektywizmu zero! Karny w meczu z ŁKS ewidentny a Kazek nie godzi się na takie karne! Stawiam wiele, że jeżeli byłaby podobna sytuacja przeciwko Legii to mówiłby, że nie ma się co zastanawiać inpo co VAR sytuacja podręcznikowa ????
Marszałek Polski
 • 9 / 0
Niestety wśród populacji ludzkiej dalej jest procent ludzi którzy woleli by nie wychodzić z jaskiń. Sprawy załatwiać maczugą. Dalej chodzą po Ziemi neandertale które nie uznają słowa pisanego czy mówionego. Argumenty mają w wyszczekanej kwadratowej facjacie i w pięściach. Jedyne zwoje w bańce odpowiadają za przyjęcie pokarmu i go wydalenie. Resztę załatwia zwierzęcy instynkt.
Swoją wyzszość w stadzie przedstawiają obwodem bicepsa czy wielkości bejsbola. Za wodza plemienia robi z reguły matoł który ogarnia w miarę psychologię tłumu i jest w stanie wmówić swoją rację innym. W większości przypadkow jednak polega to na tym że rządzi ten kto jest w stanie wpierdzielic reszcie aspirantów do władzy. Czyli typowa walka jak u dzikich zwierząt. Potem określona grupa robiąca siarę uważa się za nie wiadomo co i oczekuje od innych zrozumienia.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Musi być w tym zwierzyńcu ktoś kreatywny, np. do przetłumaczenia tekstu na francuski...
Jak tutaj wszyscy ummmm Miodek 100 procent racji a potem cyk zmiana karty w przeglądarce i wizyta na weszlo i innych śmieciowych mediach, zeby trochę tych medialnych troli dokarmic heheszkami.
Często się nie zgadzam z Darkiem ale tu trafił w samo sedno.

Legia to nie jest chłopiec do bicia przez środowisko piłkarskie. Ciągła propaganda ze wszystkich stron jaka to Legia i jej kibice nie są poprostu zaczyna być zwyczajnie niesmaczna.

Albo robimy ligę na poważnie na zasadach rywalizacyjnych albo tkwijmy nadal w betonie.

A najgorsze jest sra..e do własnego gniazda przez takich ludzi jak Kowalczyk. Wezwanie do bojkotu piwa Królewskie jest na żenującym poziomie (co ma sponsor do całej sprawy???) Nie wiem jak człowiek, który jest chcąc nie chcąc częścią naszej historii robi sobie takie perfidne akcje dla gawiedzi. Poprostu wstyd...
A ew. kara od komisji ligi dla nas tylko utwierdzi w przekonaniu, że powinniśmy ugrać jak największy kawałek tortu od telewizji nie patrząc się na inne kluby.

Obecny podział środków jest skrajnie nie sprawiedliwy. Kluby ekstraklasy są jak spasione koty. Windują nam ceny zawodników mimo, że się w dużej mierze na nas tuczą/ Im nie zależy na rozwoju tylko stagnacji- to jest wygodne jak nie tzeba za bardzo nic robić a kasa sama leci. Jak będzie problem zawsze można się zwrócić do samorządu, dorzuci państwowa firma.
Major
 • 1 / 0
Kowalczyk ma ewidentny problem z łączeniem szarych komórek i alkoholu.Jakos nie chcą iść w parze.Przyjal taką manierę aby być zawsze kontrowersyjnym no bo inaczej kto czytałby jego teksty.Szkoda bo kiedyś był w Legii ceniony a teraz rozmienia się na drobne.
Generał
 • 1 / 1
Kowalczyka to powinni na odwyku zamknąć razem z Janczykiem. Jest jedna różnica między nimi, Janczyk nie pajacuje w tb i nie zgrywa wielkiego eksperta i naczelnego hejtera. Ale kliknięcia się zgadzają, kasa na chlanie jest więc menel Kowalczyk w siódmym niebie
Generał
 • 0 / 1
W TV *
Major
 • 13 / 0
Brawo Prezesie. Mądrze z argumentami szkoda tylko że sam przeciwko wszystkim. Normalni kibice na pewno popierają słowa prezesa. Szkoda, że nie ma takich dziennikarzy i ludzi w pzpn i ekstraklasy
Plutonowy
 • 15 / 0
Można Panie Prezesie???Można!!
Rekacja adekwatna do sytuacji...brawo dla Legia net za konkretne pytania(autor Gall Anonim ale co tam))) ważny rezultat))
Dziś Polonia powinna dla was autorzy prześcieradeł złożyć hołd dziękczynny,serio was już nawet nie naprawi postęp cywilizacyjny jedynie co to wyścig ultras Afryka lig))) Rozbawiona Polska brać kibicowska bankowo wam tego nie zapomni.
K.Kisiel wyszedł na prostą mam nadzieje,że też to mu pomoże -wypowiedz Prezesa dla tego młodego chłopaka na bank ma większe znaczenie niż szmata mada in neandertal
Ukłony dla Legia net-właściwy tor))
Generał brygady
 • 15 / 0
Abstrahując od treści, szacun do redakcji za podjęcie tematu tak dogłębnie.
Jeszcze niech zgłębia temat transferów czy już zakonczone okienko czy jeszcze coś się będzie działo
Starszy sierżant
 • 19 / 0
Przez garstkę kilku de..li Legia jest stawiana w bardzo złym świetle bo taki zwykły kibic nie zagłębia się w to że to garstka a 99 procent kibiców Legii to naprawdę spoko ludzie a patrzy powierzchownie i jak to bogata Legia boi się biednej Polonii by się nie odrodziła a tak nie jest przecież normalny kibic uwielbia derby czeka na nie cały rok i fajnie by było kiedyś jeszcze obejrzeć w ekstraklasie derby Warszawy są derby Śląska są Pomorza są Krakowa za rok mogą być derby Poznania to dlaczego nie miało by być derbów Warszawy . A co jeszcze do transparentu na Kisiela to jeszcze większa patologia niż ten transparent odstraszający potencjalnego sponsora Polonii młody chłopak jego rodzina kibicuje Legii a te pajace takie cyrki odstawiają
A np. taki Londyn ma 4 kluby w PL (i jeszcze kilka w innych ligach)
Plutonowy
 • 18 / 3
W tym wywiadzie prezes Mioduski ma absolutnie 100% racji...
Nie mam wątpliwości, że kibice Legii nie popierają transparentow tego typu, tak dotyczących Polonii,jak i młodego zawodnika..
Młodszy chorąży
 • 7 / 1
Oprocz 2 debili, nastepni juz w kolejce
Starszy szeregowy
 • 9 / 1
ogólnie: "ciach temat, bo dla mnie to jest temat żaden" i nie ma co tracić czasu na imbecyli. Witam serdecznie nowego zawodnika i życzę mu w Legii powodzenia.
Starszy szeregowy
 • 6 / 2
Gdyby kultura w naszym narodzie była rozwinięta, a ludzie czuliby jakąkolwiek odpowiedzialność społeczną to takie sytuacje byłyby gaszone w zarodku, na stadionie, przez ludzi stojących obok. I nie byłoby problemu. Niestety jest jak jest. Większość tych baranów jest po prostu tak wychowana, a pozostała część nie potrafi się temu przeciwstawić.
W wielu miejscach na świecie kibice przeciwnych drużyn potrafią podczas meczu siedzieć obok siebie i wspólnie zachwycać się sportem. Sport to rozrywka, to wartości, to przyjemność, to widowisko wyzwalające emocje. Ale tutaj te emocje są sprzeczne z oczekiwaniami.
Starszy szeregowy
 • 14 / 1
jedno chciałbym zaznaczyć w odniesieniu do tekstu Panie Dariuszu. To nie jest głos trybun ani kibiców Legii ani jakiegokolwiek innego zespołu. To jest głos bezmózgich, mało inteligentnych i zakompleksionych istot pragnących zwrócić na siebie uwagę poprzez obrażanie innych, powołując się na nie wiadomo co, bo miłością do klubu nazwać tego stanowczo nie można. Banda pajaców i nic więcej. Żaden normalny kibic widzą takie coś nie czuje nic poza wstydem i zażenowaniem.
Generał brygady
 • 8 / 0
Gratulacje dla twórców transparentu za wyciągnięcie pomocnej dłoni w stronę Polonii.
Chorąży
 • 6 / 0
Nawet znając uwarunkowania historyczne i siedzibę w tym samym mieście
To kto za rywala nawet lubelskiego stawia sobie zespół z IV poziomu?
Nie słyszałem aby Górnik ganial Szombierki Bytom czy Cracovia Wawel ?
Czy Liverpool Indig Liverpool z V ligi ?
Polonia walczy przed spadkiem do V poziomu rozgrywek.....
Chorąży
 • 1 / 0
Powinno być kibolskiego a nie lubelskiego
"Naszym zadaniem jako klubu jest dawać dobry przykład, edukować, wskazywać pozytywne wartości i robimy to każdego dnia na wiele sposobów. Co więcej, mam przekonanie, że zdecydowana większość naszych kibiców podziela te wartości, co widzimy chociażby poprzez coraz większy wzrost zaangażowania w akcje charytatywne. Ale to nie jest temat dla mediów, które oczekują krwi, wypowiedzenia wojny, sensacji. Polska piłka potrzebuje dziś budowy, a nie destrukcji."

Trafione w punkt.
Młodszy chorąży
 • 11 / 0
Piłka nożna ma być rozrywka.
Nie powiększanie ligi, a wyrzucenie patologii ze stadionów powinno być priorytetem.
Powtarzam, nikt z cywilizowanego domu i o zdrowych zmysłach nie wrzeszczy, bluza i skacze w kominiarce przez 90 min.
Jedyna opcja na pozbycie się patoli to ceny 3x w górę. Pasuje Ci?
Generał dywizji
 • 1 / 0
Nie inaczej. Taka pociecha z "Żylety".
Marszałek Polski
 • 3 / 1
„Nie tylko media interesują się sprawą. Komisja Ligii też się nią zająć. [...] Czy Komisja Ligii zajmowała się transparentami albo oprawami, które uderzały we mnie, w moich współpracowników?”

Komisja ukochanej Marka Winicjusza?
Zaś gramatyka Kalego?
Zastanawiam się kto plusuje takie komentarze? Może jakiś kolejny pseudoerudyta, jak autor, który przypadkiem przeczytał lekturę z podstawówki?
Kolego, jesteś taki mądry i oczytany, a nie rozumiesz prostej zasady komentowania na forum: pisz na temat albo wcale. Ja osobiście mam w d..e czy w tekście brakuje przecinka, bo nie o tym jest artykuł.
Ode mnie - łapa w dół
Generał
 • 13 / 0
Zabrzmi to klakiersko, ale Brawo DM zwłaszcza o listkiewiczu, ale czy faktycznie KL zachowa jako jedyna spokój i umiar to się za niedługo dowiemy. Wiadomo nie od dziś, że tzw. media o Legii piszą jedynie negatywnie i robienie przez głupków takich akcji jedynie utrudnia Legii dosłownie wszystko.
Pułkownik
 • 11 / 3
Za ten transparent ubliżający naszemu młodemu zawodnikowi powinny być kary finansowe i zakazy stadionowe.
Młodszy chorąży
 • 8 / 0
Na pewno nie kary dla klubu.
Generał brygady
 • 9 / 0
Nigdy nie zrozumiem i nie zaakceptuje ataku na własnych piłkarzy czy właścicieli.
Jestem za tym aby osoby wywieszające te transparenty odpowiedziały za swe poczynania. Nie wiem jak można ich ukarać, czy to kara finansowa, zakaz stadionowy a może wytoczyc proces i walczyć o odszkodowanie?
Tak czy siak, konsekwencje powinni ponieść.
Pułkownik
 • 5 / 0
Oczywiście że kara nie może być nałożona na klub. Tylko na tych Cymbałów,Gamoni. Inaczej ich nie można nazwać.
Się Miodek wkur wił, ale mu się nie dziwię - ciągle kopią tę Legię, a na innych ślepi.
I to jest kolejny z miliona problemów piłki w Polsce - ciągłe napi erda lanie w najlepszy klub. Sami pogarszają i tak ch ujo wy już obraz polskiej kopanej.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
E tam, w kazdym kraju sie nawala w najsilniejszy klub. Jeszcze nie spotkalem Niemca ktory by nie nienawidzil Bayernu. Musimy byc po prostu silni.
Major
 • 1 / 0
Ja spotkałem ale w Monachium
Napiszę po raz n-ty, Cieszmy się, że Legia ma takiego prezesa,
To co mówi jest tak logiczne i oczywiste, że człowiek myśli dlaczego nijak się to ma do rzeczywistości. Dlaczego PZPN, prezesi klubów, komisje (wszelakie) ligi nie spotykają żeby uderzyć w gangsterkę, rozwydrzonych i rozbawionych gówniarzy ( ci pierwsi manipuluję tymi drugimi, co można poznać nawet po niektórych wpisach na tym forum ). Zamiast tego zabawa w politykę i próba przechytrzenia jeden drugiego - kibolstwo musi mieć niezły ubaw. A kary nakładane na klub przynoszą im źródło dodatkowego nacisku na klub. Zawsze można dyskretnie zasugerować, że następnym razem będzie gorzej...…
Ktoś mądry kiedyś powiedział, że rzeczy oczywiste są oczywiste dla niewielu, dlatego cieszę się, że chociaż są oczywiste dla naszego prezesa, bo to dobrze wróży Legii. Ale to wiedziałem już dawno :)
Chorąży
 • 0 / 0
Łubudubu.
Tak cieszmy się, że jest sportowy zjazd odkąd on jest prezesem.
Mówi jedno,a robi drugie- takie to dla niego oczywiste.
Pułkownik
 • 17 / 2
Brak słów na patologię z Zylety. Akurat transparent w Polonię to mnie ni grzeje, ni ziębi. Ten Francuz chyba zdaje sobie sprawę, że to się tyczy kilkunastu półgłówków z Zylety, którzy myślą na stadionie, że się Bogami, a nie 99 procent normalnych kibiców Legii. Ale ten transparent skierowany do Kisiela? Pochodzi z legijnej rodziny, że się tu nie załapał to musiał chyba gdzieś trenować. To jest naprawdę bardzo utalentowana 6tka z żelaznymi płucami do biegania. Za co ma z Legii uciekać? Za to, że go tu nie chcieli za młodu? Czy po prostu nie rodzina nie wycofała zarzutów o napaść i kilku tych imbecyli ma problemy?

Jak do polskiej ligi może ktoś poważny wejść i wykładać swoje pieniądze? Po co? Zeby potem słuchać na trybunach i czytać w internecie, żeby stąd spi***, że jest taki, owaki.
Plutonowy
 • 8 / 0
O ile działania dot. pionu sportowego klubu są niekorzystne, a Jego decyzje w kilku przypadkach co najmniej dziwne, to te podejmowane w stosunku do kibiców należy oceniać pozytywnie, czego potwierdzeniem jest ostatnia wypowiedź Prezesa.
Kapitan
 • 19 / 2
Żyletysta głupia urwa
Kisielowi nie dorówna

Cały stadion śpiewa z nami
Wy.ierdalać z patolami
Kapitan
 • 18 / 0
Świetna wypowiedź, zwłaszcza na temat Listkiewicza!
Generał
 • 3 / 3
Bo jak już ktoś z boku komentuje to sami wielcy eksperci, jak morderca Hajto. Ale jak przyjdzie samemu prezesować czy być trenerem to nagle dwie lewe ręce
Najlepiej to o Michale Listkiewiczu mowil Fryzjer:

- Misiu o co tam chodzi ze mną, co zapomniałeś jak byłeś sędzią i pralki i lodówki jeździły do Ciebie?
- Dobrze Rysiu, załatwimy, to się wszystko wyciszy, wiesz jak to jest, jest hałas w gazetach.

http://pilkarskamafia.blogspot.com/2011/02/sledztwo-ws-korupcji-w-polski-futbolu.html?m=1
Listkiewicz to faktycznie mógłby już się nie uaktywniac bo cv bogate
Generał
 • 9 / 2
Boniek ma przynajmniej temat zastępczy. Co tam niski poziom piłki klubowej. Transparenty wszystkiemu winne. Tzn nie transparenty, a transparent na Legii, bo reszta jest ok.
Chorąży
 • 15 / 0
Ta akcja to w ogóle przypomniała, że Polonia jeszcze jest na piłkarskiej mapie Polski.
Przeszła przez media ogólnokrajowe.
Ile trzeba zapłacić aby tyle sponsorowanych artykułów ukazało się mass mediach....
A no proste...podpuscic kilku z Żylety, postawić aby się najeb....Ile kosztuje np 10 butelek wódki?
Podpułkownik
 • 7 / 1
Po wódzie nawet niezle im wyszlo napisanie kilku zdan w obcym im jezyku ;-)
Chorąży
 • 3 / 0
Po wódzie to oni transparent wnieśli, oni nawet po polsku by go poprawnie nie napisali.
~x
 • 10 / 0
Dobrze mówi prezes
Major
 • 21 / 1
Niestety kolejny raz się potwierdza, że na Żulecie idiotów nie brakuje
Jak wszędzie w każdym stadzie jest czarna owca
Major
 • 18 / 0
W tych sprawach popieram Mioduskiego w 100%-dziennikarze i działacze PZPN-u niech zaczną działać dla poprawy poziomu polskiej piłki a nie szukać taniego poklasku.
Brawo Panie Dariuszu !!! Mądre słowa.
Generał brygady
 • 18 / 0
"Wracając do samej akcji, to niestety łatwo było przewidzieć, że jej efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Można powiedzieć, że jeśli kto na niej zyskał to właśnie Polonia. Dla nas same straty."

I moim zdaniem to jest sedno. Po co ta akcja? Komu to było potrzebne? Na pewno nie Legii.
Ci ludzie nigdy nie kierują się dobrem Legii.
Generał brygady
 • 6 / 0
Jak to Sportowa? Przecież Legia to oni!
Generał broni
 • 17 / 1
Podpisuję sìę pod wypowiedzią pana Mioduskiego, szczególnie w części dotyczącej pewnej firmy.
Bardzo dobra merytoryczna wypowiedź Prezesa