Dariusz Mioduski: Transfery będą, ale bez szaleństw

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Polska The Times

17-12-2018 / 11:25

(akt. 18-12-2018 / 17:33)

- W Legii trener nie ma władzy w temacie transferów. Jest jedną z osób, obok przede wszystkim dyrektora sportowego, a także szefa skautingu i mnie, które biorą udział w selekcji piłkarzy. Rolą trenera jest ocenienie, który z wybranych graczy najbardziej pasuje do jego koncepcji. Oczywiście ma też prawo kogoś zasugerować lub sprzeciwić się, bo nikogo nie będziemy wciskać do drużyny wbrew jego woli. Z drugiej strony, nie jest tak, że Ricardo Sa Pinto jeździ, szuka i mówi, że chce tego czy tamtego piłkarza. Tak może się zdarzyć, ale to są wyjątki, jak w przypadku Andre Martinsa. Z reguły jednak wspólnie określamy profil, przekazujemy trenerowi swoje sugestie na podstawie choćby budżetu, a on dokonuje wyboru - mówi na łamach "Polski the Times" prezes Legii, Dariusz Mioduski.

- Rekonstrukcja drużyny będzie, ale nie taka, jak rok temu. Po pierwsze nie potrzebujemy jej, po drugie mamy ograniczenia budżetowe. Transfery będą, ale robione z głową, bez szaleństw. Wkrótce będziemy rozmawiać na temat przyszłości graczy którym kończą się kontrakty. Nic nie jest jeszcze przesądzone, ale chcemy to zrobić w partnerski sposób, bo mówimy o piłkarzach, z którymi Legia osiągała sukcesy

Członek zarządu Legii. Łukasz Sekuła, w rozmowie ze sport.pl powiedział, że z własnych środków dołoży Pan 20-30 mln zł do budżetu klubu, by załatać w nim dziurę.

- Cieszyłbym się, gdyby tyle wystarczyło.

Jaka kwota jest potrzebna?

- To zależy od kilku czynników ale zakładam, że finalnie będzie większa. Temat budżetu to głównie kwestia innej konstrukcji kontraktów i poziomu kosztów, które ponosimy. One są naszą kulą u nogi, bo dziś nie jesteśmy w stanie z dnia na dzień zejść z kosztów. W przyszłości musimy tak zarządzać budżetem, by był on zrównoważony. Dlatego musimy dożyć do tego, by równocześnie zwiększać przychody i mieć optymalną strukturę kosztową.

Czego jako właściciel i prezes klubu życzy Pan kibicom Legii z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku?

- Wszyscy jesteśmy kibicami, więc oczywiście życzę nam sukcesów sportowych i kolejnego wspólnego świętowania mistrzostwa Polski. W klubie robimy co w naszej mocy abyście mogli być dumni z Legii, żebyście widzieli, że zawsze walczymy o zwycięstwo. Gdy pięć lat temu podjąłem decyzję o kupnie Legii, miałem różne wyobrażenia, ale przyznam, że nie przypuszczałem, że te pięć lat będzie takie szalone. Faktem jest jednak, że mimo różnych, trudnych chwil, było to najlepsze pięć lat w historii Legii. Życzę sobie i Wam, aby tak było dalej. Wszystkiego dobrego dla najlepszych na świecie kibiców!


Zapis całej rozmowy można przeczytać w "Polsce the Times"

Komentarze (78)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał brygady
 • 1 / 0
Jeśli mamy gonić Europe to musimy wydawać pieniądze na transfery. Wiadomo na ta chwilę nie jest jakoś rewelacyjnie no ale jeśli mamy grać w LM to i należało by pożyczyć jakiś hajs.
Priorytetem powinno być wykupienie Cafu (chłop potrafi zrobić różnicę) i jakieś 1/2 wzmocnienia, a nie uzupełnienia.
Transfery będą,tylko z Legii czy do Legii?
Wydaje mi się, że to i to.
Plutonowy
 • 0 / 0
Moim zdaniem jedno ewentualnie dwa wzmocnienia i więcej nie potrzeba. Kadra jest dobra potrzeba tylko pozbyć się balastu Pasquato, Hama, Astiz, Pazdan(? od mistrzostw świata nie zagrał dobrego meczu, a grał też niewiele) Nie ma co kombinować i co okienko robić rewolucje to tylko rujnuje hierarchie i trener jest zmuszony niepotrzebnymi rotacjami, żeby rezerwowi się nie buntowali...
Wykupić Cafu to priorytet i lewa obrona
Plutonowy
 • 3 / 0
Zgadzam się w 100% Cafu musi zostać! Hlousek jest dobrym obrońcą ale ewidentnie potrzebuje dobrego zmiennika.
Generał brygady
 • 3 / 1
Największym transferem, to będzie przede wszystkim doprowadzić skład do ładu, poprzez uczciwie przepracowany okres przygotowawczy.
Ponieważ latem ta praca jak się okazała z czasem, była zdecydowanie za lekka, do tego pod ręką człowieka, który jak się okazuje, miał niemalże zerowy autorytet wśród piłkarzy. Dodatkowo miał zbyt ubogi warsztat trenerski jak i doświadczenie.
Do tego niech wszyscy z Jarkiem na czele, będą zdrowi i do dyspozycji Ryszarda. Ten zespół na papierze jest bez dwóch zdań najmocniejszy w lidze. Wzmocnienia będą, tylko muszą być poczynione mądrze z dużą dawką szczęścia, by był to piłkarz pokroju VOO albo Ljubo. Wtedy łatwiej będzie o LE czy LM.
Super by było zachować wiodących i wyróżniających się obecnie graczy. Ciężej będzie podziękować tym, którzy zwyczajnie ulegli wegetacji lub marzeniom o podboju Europy po 30tce, mimo, że nie mogą poradzić sobie w Legii.
Generał
 • 0 / 0
Dubler dla Hlouska na lewą obronę i jakiś skrzydłowy. Ew środkowy obrońca - jakby Pazdan odszedł. Latem pożegnać 4-5 weteranów i odmłodzić kadrę. Ew jakby Malarz i Cierzniak odeszli, to niech Boruc na rok przyjdzie. Majecki naprawdę miałby od kogo się uczyć.
Popieram, ja bym jeszcze ściągnał 10, bo coś trener nie chce wystawiać C\arlitosa na tej pozycji za drugim napastnikeim. A ja bym potestował taka grę.
A może ten Imaz od milicyjnych
Zły nie jest. Tak na marginesie to Lech się na niego napina.
Generał brygady
 • 3 / 0
Lech, a właściwie amica, to na Carlitosa także się spinał/a.
Oj żeby tak Niko wrucil
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Szybki , dobry techniczny skrzydłowy i playamaker oraz znaleźć kluby dla weteranów i grajków którzy podają do najbliższego , ewentualnie do bramkarza(Maczyński, Pasquato, Philipps).
Podporucznik
 • 0 / 0
Pasqato probuje grac tylko, ze nie zawsze mu wychodzi ale towarzystwo przez Ciebie wskazane odbiega od niego technicznie w stopniu co najmniej znaczacym.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Właśnie "próbuje"... Niech próbuje gdzieś indziej :)
Podporucznik
 • 0 / 0
Na spokojnie madrze i skutecznie powinny byc przeprowadzone wzmocnienia. Niektorym oczywiscie trzeba juz tez podziekowac.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Dobrze by było ściągnąć skrzydłowego z prawdziwego zdarzenia i playmakera oraz uszczuplić kadrę z weteranòw i grajków którzy podają do najbliższego oraz ewentualnie do bramkarza, a wzorem dla takich może być Krzysiu Mączyński.
Przemyślanych transferów już czas!!podziękować już niektórym piłkarzom!!
Mam nadzieję że transfery będą przemyślane a nie pochopnie!!sprzedać paru którzy nie łapią się do składu Legii i kupić młodych !!!
Generał broni
 • 0 / 0
Najwazniejsze to jakims cudem utrzymac najlepszych pilkarzy.
Pułkownik
 • 0 / 0
Wesołych Świąt Prezesie a w nowym roku zdrowia, nadwyżki budżetowej i cały rok pełny stadion zadowolonych kibiców
Pułkownik
 • 0 / 0
Wesołych Świąt Prezesie a w nowym roku zdrowia, nadwyżki budżetowej i cały rok pełny stadion zadowolonych kibiców
~Zamaszysty
 • 1 / 7
Legia jest w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej i jeśli nie zdobędzie mistrza to Mioduski będzie powoli gasił światło.
Sierżant
 • 1 / 0
Jest jeszcze Jodłowiec....ciekawe ile miesięcznie kosztują kontrakty byłych (niestety) gwiazd? Od czerwca 2019 powinno być juz lepiej. Pewnie dlatego prezes nie spękał bo widzi gwałtowną poprawę za 6m
Hama, Eduardo, Rado, Jodła, Malarz - ale on chyba wiele nie zarabia. Problemem może być taki Antolić, który nie gra tak, jak można byłoby oczekiwać od zawodnika za 360 tys € rocznie. Sporo zarabia Mączyński (ktoś go pamięta?), sporo Michał Pazdan i wielka szkoda, że go nie puściliśmy za jakieś dobre pieniądze.
No i dobrze, szaleństwa transferowe, jak widać, na sukcesy niekoniecznie się przekładają. Widać, kogo Sa Pinto potrzebować nie będzie, a kogo mu brakuje. O ile Portugalczyk nie schrzani sprawy przygotowaniem drużyny w zimie, to może to być pierwszy od dawna trener, który zostanie na Ł3 na dłużej. (Chociaż jeśli osiągnie sukces także w Europie, to pewnie nam go ktoś z silniejszej ligi podkupi...)
Generał dywizji
 • 1 / 0
W przerwie zimowej powinni odbudować Jarka bo przydał by się bramkostrzelny napastnik.
~CVADSVSDFBGD
 • 1 / 0
JARUS pachnie Grzelakiem
~asd
 • 4 / 0
Ludzie nie doeceniaja naszego prezesa, naprawde porzadny facet. Pol roku musimy przetrwac zeby z Legii odeszlo z 11 zawodnikow ktorzy nei graja i maja wysokie kontrakty. Moze do tego uda sie sprzedac kogos za dobre pieniadze i wejsc do pucharow. Do tego wieksze pieniadze z TV i musi zaczac wieksza ilosc osob przychodzic na mecze. Razem damy sobie rade
~Franek L
 • 0 / 3
Jakie dołoży ? Co za brednie. Legia sprzeda Szymańskiego i Pazdana za 6 mln euro i z tego pokryje prezes 5 mln euro na zobowiązania plus da 1 mln euro na transfery.
~Yorick
 • 2 / 2
Na dłuższą metę bardzo dobrze, że prezesem jest Mioduski.
Na krótszą metę bardzo dobrze, że słono zapłaci z własnej kieszeni zaswoje własne błedy. W szczególności za Klafa na puchary. To była bardzo głupia, bardzo zła decyzja, której następstwa cofnęły nas w rozwoju o kilka sezonów.
~1410
 • 1 / 1
Z własnej kieszeni? Przecież on te pieniądze Legii pożyczył
Porucznik
 • 3 / 0
Z własnych, i być może ich nigdy nie odzyska.
Sierżant
 • 5 / 0
Myślę, że Sa Pinto stworzył pewien szkielet w postaci Remy+Jędza, Cafu(trzeba wykupić) + Martins. Atak też w miarę obsadzony, prawa obrona raczej też. Zostaje lewa obrona i skrzydła. Przydało by się 2 porządnych zawodników, a resztę uzupełnić młodymi. Całe szczęście skrzydłowi to taka pozycja, że można spokojnie promować młodych, wybieganych, którzy mniej kosztują jak i dają szansę dużego zwrotu.
~Cch
 • 0 / 0
Na skrzydło jest Nagy. Więc brakuje tylko jednego.
Swoją drogą marzy mi się znów gra na dwóch napastników..
~.,.,.,.,.,.,
 • 0 / 4
no niestety Janusz, musisz drużynę wzmocnić lub liczyć na to, że kolejny raz szczęśliwie doczołgamy się do dubletu

z tą kadrą, która jest w tej chwili szału nie ma (a jeszcze może być osłabiona) i z pucharami może być różnie, możemy nie awansować lub jak awansujemy to za dużo tam nie wygramy


także Janusz, możesz zaufać Ryśkowi i zakontraktować tych, którzy jego zdaniem są niezbędni lub liczyć na szczęście

a tego szczęścia to ty za dużo nie masz....
~hmm
 • 0 / 0
beda transfery :) musimy sprzedac Szymanskiego, kulke i Majke :)
Pułkownik
 • 2 / 4
oszczędzać ku...wa oszczędzać bo zatoniemy... jeden dobry skrzydłowy i koniec, liczyć, że przez następną rundę ktoś się wypromuje i pójdzie za gruby hajs
Major
 • 0 / 0
Wyjściowo wyczyszczona kadra powinna tak wyglądać, pytanie co dalej jakie transfery do i z Legii
Radosław Cierzniak Radosław Majecki
Adam Hloušek Mateusz Hołownia Artur Jędrzejczyk William Rémy Paweł Stolarski Mateusz Wieteska Marko Vesovic

André Martins Domagoj Antolić Cafú

Michał Kucharczyk Dominik Nagy Sebastian Szymański
Carlitos Sandro Kulenović Jarosław Niezgoda
Tak, ostatnie 5 lat Legii to najlepsze lata w historii, ale dodajmy że wciąż jest to zasługą OberPresesa.
Tak, ostatnie 5 lat Legii to najlepsze lata w historii, ale dodajmy że ciąży jest to zasługą OberPresesa.
komentarz VLADCS - miał być ironiczny, ale ja go tak nie odbieram.
Amica faktycznie jeśli chodzi o szkolenie młodzieży odjechała nam na co najmniej 10 lat. My po prostu nie mamy akademii z prawdziwego zdarzenia, mamy namiastkę, która po spełnieniu kilku warunków (budowa boisk, zatrudnienie sztabu i czas potrzebny na wyrośnięcie talentów)
Co do Wisły tez bym się nie śmiał. Jeśli faktycznym nowym sponsorem ma być AON - to możliwości sponsora są kilkadziesiąt razy większe niż naszego Prezesa i jego grupy.
Oczywiście nie twierdzę, ze rzucą miliony euro na szalę natychmiast ale....to również sponsor MU - a oni być może chętnie rzucą piłkarzy aby ogrywali się w tej naszej lidze. Oczywiście nie tych najcenniejszych ale po pierwsze pewnie niskie koszty utrzymania, po drugie możliwość sprawdzenia ich w co by niebyło trudnej siłowej lidze.
Także ten sarkazm może okazać się o ironio zgubny.
Pułkownik
 • 0 / 1
aon jest tylko pośrednikiem, wchodzi jakiś szejk albo król:D w każdym razie mogą nas dogonić z budżetem, oby to był dla ligi duży kop w przód
~Paul
 • 2 / 0
Jakiś tam AON wejdzie do wisły i od ręki spłaci im 60mln długów i bezinteresownie bęzdzie łożył kase na bieżące funkcjonowanie?A w tej bajce były smoki?
Zobaczymy. Miało byc podobnie gdy Allianz wchodził do Górnika. I co?
@obcy:Tak jest wchodzi CAR i daje dla skisłej "Bursztynową Komnatę" Mają ją opylić i kupić sobie co będą chcieli. Informatorze z bożej łaski.
Albo masz rację, wchodzi Król..... Maciuś I.
Generał dywizji
 • 4 / 0
Widać, że z gwiazdami różnie bywa. Natomiast najlepiej jest zbudować solidny zespół z wybieganych, walecznych zawodników. I trzeba powiedzieć to sobie szczerze. Jak najwięcej polskiej młodzieży w składzie w celu promocji, sprzedaży i budowy budżetu.

Transfery trzeba będzie przeprowadzać oszczędnie, ale można to zrobić przy okazji skutecznie. Legia też musi zrobić wszystko, aby pomóc zmienić pracodawcę kilku zawodnikom, którzy znacząco obciążają budżet a nie dają zespołowi praktycznie nic, bo zostali wyparci przez młodzież, która rocznie zarabia tyle ile oni w miesiąc.
Generał broni
 • 0 / 0
jammm
Ja też uważam że teraz najważniejsze jest zatrzymanie szkieletu tej drużyny, odchudzenie jej ze zbędnych kosztów i uzupełnienie młodymi zawodnikami i 1-2 którzy podniosą poziom na poszczególnych pozycjach.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
I dobrze, 2-3 transfery do klubu więcej nie trzeba, najważniejsze by się nie rozsprzedać, bo to znowu zacznie się budowa od początku ale myślę, że to nam nie grozi:)
Porucznik
 • 2 / 2
Ci co chcieli gonić z klubu Mioduskiego, niech zwrócą oczy na Wisłę. Polskie kluby to nie jest produkt medialny ani kaprys np. Dla Szejka...my gramy w zasciankowej, prowincjonalnej bez znaczenia w Europie lidze....takie są fakty...przykre
Oprawa , forma przerosla treść.
Zejdą z plac zawodnicy niepotrzebni;
Maryla Radowicz
Eduardo
Mąka
Pazdan
Malarz
Cierzniak
Na nich klub wydaje lacznie rocznie kilka mln zl.
Generał broni
 • 2 / 1
Uważam że najważniejsze jest zbudowanie ZESPOŁU a nie ściąganie drogich zawodników. Trener Sa Pinto potrafi chyba skłonić zawodników do pracy na boisku i to jest najważniejsze.
Jeśli chcemy się do kogoś porównywać, to powinniśmy do Czechów. Oni bez wielkich budżetów zbudowali swoją pozycję w rankingu UEFA o której my marzymy. Sukcesy ich klubów zaczęły się kiedy Sparta miała budżet 16mln EUR a Viktoria awansowała do LM mając budżet 4mln EUR. Zrobiono to bez wielkich wydatków, ale z pewną myślą. Przede wszystkim zgrany i dobrze zbudowany zespół zarówno ten zarządzający, jak i ten na boisku i przede wszystkim trener który chciał i potrafił zbudować kolektyw z piłkarzy. To nie muszą być wybitni zawodnicy, ale chcący dawać z siebie wszystko dla zespołu. Hlouśek jest takim modelowym przykładem. Nie jest wirtuozem ale na boisku zasuwa jak króliczek energizer. Na finezję chyba nas na razie nie stać, chyba że sami sobie wychowamy takich zawodników. Nawałka nie bał się zagrać młodziakami i oni
Generał broni
 • 4 / 1
Ograniczenie ilości znaków w komentarzach jest złe, bo ogranicza możliwość wyrażania poglądów i redukuje komentowanie do stwierdzeń bez treści.
Młodszy chorąży
 • 1 / 1
Co racja, to racja. Jak dla mnie nie trzeba tu gwiazdorów - niech jedynym będzie trener. Trener, który będzie dowodził wyrównanym, solidnym zespołem, prawdziwym kolektywem - dokładnie tak, jak napisałeś. Na razie mamy, na przykład, pakę grajków, którzy nie grają (i już nie zagrają), a tylko sieją ferment w szatni. Albo pierwsza jedenastka - strasznie duże różnice umiejętności pomiędzy poszczególnymi zawodnikami, chociażby w technice użytkowej. Mamy tam np. koleżkę, który potrafi w meczu mieć same celne podania, oraz gościa, który ma kłopoty z przyjęciem prostej piłki, nie mówiąc o jej celnym odegraniu. O kominach płacowych, które z zasady szkodzą team spirit, już nawet nie wspominam.
Generał broni
 • 2 / 1
Niklas
Optymalizacja kosztów to jest w biznesie podstawowa zasada. Kto wydaje wielokrotnie więcej a zarabia tylko troszkę więcej, jest skazany na porażkę w biznesie. Słaby konstruktor wybuduje dom ze ścianami o grubości 3m żeby się nie zawalił. Dobry uzyska ten sam efekt wytrzymałościowy z ścianami o grubości 1m. W polskiej piłce jest brak takiego myślenia i brakuje ludzi którzy potrafią OPTYMALIZOWAĆ WYDATKI. Pewnie oni są ale się nie korzysta z ich wiedzy, bo prezesi sami chcą być gwiazdami. Funkcja dyr. sportowych jest niedoceniana i marginalizowana. To oni powinni określać strategię rozwoju sportowego klubu a prezesi z dyr. finansowymi powinni pilnować czy to się zepnie finansowo. Krótko mówiąc polska piłka musi się profesjonalizować w szybkim tempie, bo inaczej będziemy wywalać kasę na zbędnych zawodników.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
@Boras, oczywiście masz rację. Póki jednak strumień łatwych pieniędzy (samorządy, państwowe koncerny, C+) będzie płynął do różnej maści "ekstraklasowych" klubików, nic się nie zmieni. Ludzie, którzy nimi zarządzają, nie umieją, ale nade wszystko nie chcą i nie potrzebują ciąć kosztów i optymalizować wydatków. Są to prezesi/działacze z Bożej łaski, przysłani przez sponsorów lub samorządy, u których kasa się zgadzać nie musi. To, co ma się zgadzać, to tzw. promocja brandu oraz PR. Dlatego tkwimy w szambie jako liga.
Właśnie mam wrażenie, że w polskiej piłce część klubów nie musi NIC! Taki Śląsk ślizga się na uj wie czym, taka Wisła dryfowała i dryfowała, aż łajba zaczęła nabierać wody.
U nas też eldorado zostało roztrwonione.
Generał broni
 • 4 / 4
Przede wszystkim pozbyć się trzeba balastu zbędnych kontraktów, może być jak proponuje Darek w kulturalny sposób ale nie w tak durny jak oddanie za dopłatą Dąbrowskiego albo wypożyczenie Jodłowca. Na razie tylko Edwardo wrócił do wyplatania koszy na Copacabanie a Mączyński jest prawidłowo prowadzony do zakończenia kontraktu. Pozostaje i tak niezła szajka: Hamalajnen, Pasquato, Radowicz, Malarz, Kante, Philipps, Aztiz, Jodłowiec, Pazdan, Antolicz i trzeba przyznać trener Pinto bardzo dobrze zdiagnozował piłkarzy do odstrzału. Jesli się nie uda ich pozbyć należy ich wystawić w drugiej drużynie , co przyniosło by w razie awansu pewną korzyść bo będziemy ogrywać przyszłych młodzieżowców ligę wyżej. Zasłużonych można ewentualnie wypożyczyć do Zagłębia, bo to co tam gra to jest patologia. Jeśli chodzi o wzmocnienia też uważam, że liczy się jakość a nie ilość więc wszystko zależy od redukcji deficytu płac.
Generał
 • 2 / 2
Mógłbyś nie przekręcać nazwisk naszych graczy to brak szacunku do nich.
Zapewne Malarz,Radko i Astiz zostaną do końca sezonu aby ładnie się pożegnać w ostatnim meczu.
Nie wykluczam, ze i Hamalainen i Pasquato tez zostaną do końca sezonu.
Cała reszta to otwarte karty pytanie czy chcemy zatrzymać Pazdana,Hlouska i KK.
Porucznik
 • 7 / 13
Czyli Bieda!!! Lech nam odjeżdża, Wisła z nowym hiper bogatym właścicielem to już w ogóle o lata świetlne przed ligą... A nas czeka już tylko bankructwo i upadek.
~Paul
 • 0 / 0
Ty naprawde wierzysz,że do wisły przyjedzie inwestor z zagranicy wyłoży im od ręki 60mln zł na spłate zadłużeń i nie oczekując nic w zamian będzie łożył kase na bieżącą działalność?buhahah
Widzę po ocenie tego komentarza, że pojęcia jak sarkazm czy ironia są na tym forum nieznane.
Jak ktoś nie doda na koniec "kappa" to większość nie załapie...
No cóż, rozwój cywilizacyjny napędzają jednostki, reszta to szara masa, w której coraz więcej jest ludzi o inteligencji przeciętnej małpy.
Porucznik
 • 1 / 1
hehe :DD
Młodszy chorąży
 • 1 / 1
Pierdoolnij się lepiej w ten głupi łeb.
Porucznik
 • 0 / 0
prawie się udławiłem ze śmiechu :DDDD
~Kibic1985
 • 0 / 2
Najważniejsze jest to, aby do Legii sprowadzać piłkarzy głodnych, a nie takich jak Lopez, który za chwilę nie wejdzie w swoje spodenki. Trzeba rozwagi, ponieważ jeśli Legia nie zdobędzie mistrzostwa to będzie tragedia, nawet nie chce sobie wyobrażac tego. Pan Mioduski powinien wziąć to pod uwagę, bo jeśli ustali budżet pod mistrza a się nie uda, będzie tragedia.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Nie Ilość tylko jakość i potrzeby zespołu .Sa sobie nie da wcisnąć "piłkarza kopiącego się w głowę'Druga ważna sprawa pozbycie się balastu z szatni i od ciążenie budżetu klubu, który bardzo jest potrzebny. Reszta na wypożyczenia .
Generał brygady
 • 0 / 0
Zgadza się. Sam będe ukontentowany jeżeli zakontraktujemy 2-3 ale takich piłkarzy , którzy będà realnym wzmocnieniem, a jeżeli sîę przyjmà i zaadaptujà to już szczęście jak pray 6 the w Lotto.
Generał dywizji
 • 3 / 0
Nie będzie źle. Kadrę mamy niezłą. Zapewne zejdziemy z kontraktów Arka Malarza, Inakiego Astiza, Michała Pazdana, Pasquato, Hamy, Kante, Philippsa, Radko itp.
Na ich miejsce przydałoby się 3 - 4 konkretnych zawodników i tyle. Na pewno bramkarz, jeżeli Kud się nie nadaje. Na pewno lewy obrońca i skrzydłowi.
Myślę, że Szymański, Nagy zostaną spokojnie do końca sezonu.

W obronie nie jest źle. Defensywnych mamy trzech. W ataku też dobrze. Do wzmocnienia skrzydła. Taki Haraslin, Pawłowski B. i byłoby OK.
~Paul
 • 1 / 0
Priorytetem to powinno być pozbycie się wszystkich niechcianych zawodników i tak Sa Pinto korzysta tylko z 15 nazwisk.Po co mu w kadrze 33 zawodników wystarczy 24.Do Legii powinno trafić trzech piłkarzy,ale z dużą jakością.
~Rafal
 • 0 / 0
Bodek wróć!!!
~Gość
 • 0 / 0
Cofamy się niestety kolejne kroki do tyłu. Mioduski powinien szukać już na cito sponsora,inwestora,bo poprzez takie minimalistyczne zarządzanie nawet o tej drugiej lidze europy będziemy mogli pomarzyć!.
Porucznik
 • 0 / 0
Dobrze że nie cofamy się do przodu.
Generał
 • 5 / 0
No i dobrze Legii potrzeba maks 3 konkretnych piłkarzy i z 3-4 odpalić. Potrzeba dobrego przygotowania i zdrowia piłkarzy.