Dariusz Mioduski: W tym roku tytuł ma dodatkową wartość

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

06-05-2017 / 09:39

(akt. 04-01-2019 / 13:37)

- W tym roku jest mistrzostwo Polski ma dodatkową wartość, bo od następnego sezonu awans do Ligi Mistrzów będzie o wiele trudniejszy. Czy będzie więc premia motywacyjna? Mistrzostwo skutkuje ujemnym bilansem finansowym dla klubu, bardziej opłaca się... nie być mistrzem, ale to bez znaczenia. To dla nas furtka do Ligi Mistrzów. Pieniądze na premie też się znajdą - mówi w drugiej części rozmowy z "Przeglądem Sportowym" prezes i właściciel Legii, Dariusz Mioduski.

- W drużynie latem będzie rotacja, ale nie może być szalona. Zawsze sprzedaje się najlepszych, a nie najgorszych. Za nich trzeba uzyskiwać środki, które pozwolą sprowadzić zastępców. Jeśli, nie daj Boże, nie zdobędziemy mistrzostwa, to presja na zmiany będzie większa. Jeśli się uda, będziemy wzmacniać skład, a nie osłabiać.


- Mamy trenera, który jest z tym klubem mocno związany, dogłębnie go rozumie i zgadza się z jego filozofią, którą próbujemy wdrożyć, że mam nadzieję, że to trener na lata. Tego bym chciał. Drobne niepowodzenia nie będą na to wpływały. Jacek Magiera ma stabilność podejmowania decyzji i chciałbym, żeby był w ścisłym gronie osób, które będą budować klub od strony sportowej. Michała Żewłakowa zawsze ceniłem i uważam, że zrobił dużo dobrego dla Legii. Nie chcę niczego zmieniać na tym stanowisku i mam nadzieję, że on też nie planuje żadnych zmian.


- Inwestor? Mam dobre rozeznanie rynku i jestem świadom, że polska liga jest na marginesie tego, co się dzieje od strony biznesowej w światowej piłce nożnej. Zainteresowanie poważnych inwestorów jest głównie na Zachodzie, Chińczycy kupują marki. Sprowadzenie kogoś, kto rzuci parę groszy i nie zmieni drastycznie sytuacji w klubie, jest bez sensu – pojawi się tylko inna wizja i nowe oczekiwania. Dlatego nie szukam nikogo, ale trzymam rękę na pulsie.


- Polityka wobec kibiców była ustalona na początku i wspierałem ją na każdym kroku. Kibice są inteligentni, niezależnie, na której trybunie siedzą – wiedzą, po co jestem w klubie, że wkładam w tę pracę całe serce i życie. Mieliśmy okazję się spotkać i to nie był ostatni raz. Mam świadomość jak ważny jest ten dialog. Dlatego poprosiłem, żeby przyłączył się do mnie Jarek Jankowski, który oprócz tego, że ma doświadczenie biznesowe, to bardzo dobrze rozumie kwestie kibicowskie. Jemu podlega ten obszar, ale jesteśmy w pełni zgodni co do kierunku, w którym powinniśmy iść.


Zapis całej rozmowy z Dariuszem Mioduskim można przeczytać w dzisiejszym wydaniu "Przeglądu Sportowego".

Komentarze (140)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał dywizji
 • 0 / 0
"Mistrzostwo skutkuje ujemnym bilansem finansowym dla klubu, bardziej opłaca się... nie być mistrzem, ale to bez znaczenia."

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAH HAHAHAHAHAHAHA

Dziękuję :) ... panie Darek .... hahahahahaha ha ahh aha ha hahaha
~zosiek
 • 0 / 2
Poprostu chłop sie pokapowł w jakie gó.... Wdepnoł i nie wie jak z tego wybrnąć(bez mistrza,ligi mistrzów)kasa gdzie kasa?
~zosiek
 • 0 / 3
A nie mówiłem że będzie totalna wyprzedaż,kasy nie ma?ta cała zawierucha była po to żeby kasa "znikneła"
Generał broni
 • 0 / 0
Najśmieszniejsze jest to, że wyprzedaż już była zimą a kasy nie ma. Bardziej to wszystko wygląda na hochsztaplerski układ z ITI niż na prawdziwe właścicielstwo klubu. Jedyną dobrą stroną okazała się "niegospodarna" działalność Leśnodorskiego, dzięki czemu chociaż pare groszy poszło na budowanie drużyny.
Major
 • 4 / 0
Krotko... za to jak "Bogus" rozjebal klub zakaz wstepu na Lazienkowska to minimum... !!!!!
Generał broni
 • 0 / 4
Alen 100/100 zostaliśmy tam gdzie mowiles , ten kulczykowy oszust zostawi nas w sytuacji bardzo trudnej ale czesc kibicow musi niesty dorosnąć .
Porucznik
 • 0 / 0
Strasznie nierentowny biznes ta polska piłka. Golas bez kasy przejął klub wartości ok. 200-250 mln zł (wg. analityków). Już jest bez długów, bez zobowiązań, na czysto. Przy czym nie włożył w ten interes złotówki. Boguś może był gorszy od Jarka, który teraz zrobi z nas Real. Ale jednak parę tytułów zdobył. Parę mistrzostw, pucharów, regularna gra w LE i awans do LM. Na stulecie: MP, PP, LM, MP juniorów...Teraz Szopen zrobi więcej. Oby, życzę powodzenia. Ale coś mi się wydaje, że wcześniej opędzluje klub bo wszyscy o tym mówią poza nim. Priorytetem jest dla niego zatrzymanie Vadisa a go nie zatrzyma co ja wiem już dzisiaj. To niemożliwe, skoro facet ma zagwarantowany procent od następnego transferu... Z LM mieliśmy budować akademię ale kasa się rozeszła. 20 baniek dla ITI, 30 na "inne zobowiązania" od instytucji finansowej "X", 38 bań wg. prasy na spłatę Leśnego z Wandzlem. Choć miała być nie z kasy klubu. I tak trudno się doliczyć kilkudziesięciu milionów, które dostały nóg...Teoria głoszona przez niektórych, mówiąca o tym, że panowie odstawiają szopkę z "konfliktem właścicieli" a w istocie są dogadani na dojenie kasy z Legii nie jest pozbawiona sensu. Bo co się stało z przyjaźnią 3 tenorów po sukcesie? Pojawiła się mega-kasa i pokłócili się? A w wyniku tej kłótni kasa się rozeszła...Mam uwierzyć, że tamten Boguś był zły i kasę wywalił nim przyszedł dobry wujek Szopen, który miał 2/3 klubu i na nic nie miał wpływu? Wtedy nie panował nad sytuacją a teraz zapanuje? Mówi - teraz mamy stabilizację, nowoczesną organizację, strategię i plany na przyszłość - najlepsze w historii. Tylko gdzie jest kasa którą zarobił klub? Zamiast nowoczesnej organizacji, która spowodowała, że na wstępie wyparowała może należało ją zainwestować w klub!!! Dobrej nocy. Zostaliśmy tylko my z nadzieją na MP i zwycięstwo jutro. Ja tu nie ufam nikomu poza Magierą. On chce dobrze.
Major
 • 0 / 3
W punkt panie kolego ale mam nadzieję że Magiera w końcu wstrząśnie zespołem i zaczną grać z polotem ale i z jakimś widocznym pomysłem na grę, bo w tej chwili niestety ale Magiera i zespół wyglądają słabo. Mioduski zawsze mi nie pasował, jest taki mdły i bez jajeczny, korpoludek który nie ma bladego pojęcia o piłce i prowadzeniu klubu piłkarskiego, Leśny uczył się tego fachu 4 lata i miał nieźle wyczucie, ten pan będzie miał ogromne problemy i jeszcze bardziej spektakularne wpadki niż Boguś. Obym się mylił ale okienko transferowe już tuż tuż, więc zobaczymy co zaproponuje nam nowy prezes na nowy sezon
~(L)ewy
 • 0 / 2
Pan J.Jankowski ma doświadczenie w biznesie ? Panie Dariuszu co za bajki Pan opowiada ? Pan Jankowski to polityk partii rządzącej, były z-ca burmistrza jednej z dzielnic Warszawy, były kierownik jednej z hal sportowych, były radny sejmiku województwa. Po co kłamać ? O co tu chodzi ?
~Stachu
 • 0 / 0
A kto to jest Jarek Jankowski?
~Damian. b
 • 0 / 2
Co on p..li?? Uważałem go kiedyś za poważnego gościa choć życiorys ( Kulczyk, Wejchert, Walter i to całe towarzystwo) od początku mi śmierdzial!
Generał broni
 • 0 / 0
kolego szczupak kto znacieza cie na forum ? Jle kosztuje takie gowniarstwo jakie uprawiasz ?
~
 • 0 / 1
Do Szczupak zadam ci pytanie , skad się wzieles na fofum Legii ,zarabiasz zlotowki baranie ?
Młodszy chorąży
 • 0 / 2
Mądrze napisal K Stanowski 'Czy w ogóle zdarzyło coś dobrego w Legii, w czym nie uczestniczył Dariusz Mioduski i coś złego, w czym uczestniczył? '
~Czaro1987
 • 5 / 0
Corleone był super : zatrudnił Ostrowska wtopa z Celticem , sprzedał Rado do Chin zawalony mecz z Ajaxem i brak MP , pogonil Ljubo który pijany zjadł lige , sprzedał Lewczuka Jedze Niko Prijo Dude bo nie można blokować ich karier. Płacił Pikarskiemu prowizje jak by sprowadzał Messiego , kompromitowal się w wywiadach ale ... był super :-) A i wisienka miał być Grosicki Blaszykowski i Caisedo a był Aleksandrow Necid i Chukwu.
hehehe 10/10

tylko trza pamiętać, że koralik klepał ozorem na prawo i lewo, ale to kudłaty dawał zielone światło na te genialne ruchy - po konsultacji z koralikiem oczywiście, bo przecież Bogus znał się na piłce..
~Czaro1987
 • 2 / 0
Nikson a ja uważam że gowno tam konsultowali, Mioduski dał stery Leśnemu sam reprezentował nas w Europie i miał zająć się Akademia , po aferze i inwigilacji bagienka otworzył oczy i zaczęła się wojenka.
~Kajtek
 • 0 / 3
Rób pan co pan chcesz ale w tym roku ma być Mistrzostwo Polski ! nikt na stadion nie przyjdzie dla pańskiej Akademii chyba że za 20 lat
Kapitan
 • 0 / 1
pierdy śmierdy PR- owe pitu pitu... Loczek coś kombinuje....
Major
 • 2 / 0
Ech szkoda to wszystko komentować, już chyba wszystko zostało napisane i powiedziane,.więc teraz trzymajmy kciuki za jutrzejszą wygraną bo Jaga straciła punkty i trzeba to wykorzystać. Będzie dużo czasu na komentarze po zdobyciu MP :-)
Generał broni
 • 1 / 0
Jak powiedział kiedyś Lincoln "najmądrzejszym ptakiem jest kura bo gdacze dopiero jak zniesie jajko" trudno oceniać Miodulskiego po głupotach, które wygaduje, dlatego trzeba cierpliwie czekać na wyniki jego rządów, a nóż coś dobrego wyjdzie. Jednak po przeczytaniu wywiadów mogę tylko potwierdzić słowa, które ktoś już tu wcześniej powiedział ktoś - on ma kibiców za idiotów i uważa, że może kłamać jak najęty, wszyscy pamiętamy jak rozdzierał szaty, że wykupienie wspólników nie może nastąpić z pieniędzy klubu, tymczasem czytamy: " Pieniądze za które wykupiłem udziały moglismy włożyć do klubu". Hihi oczywiście mogliśmy nie włożyć i tak pewnie będzie zawsze.

I druga sprawa. Dlaczego Leśnodorski nie ma wytoczonej sprawy w sądzie z działanie na szkodę spółki? Podobno wydano więcej pieniędzy niż było, bo ostatnie rat za Ligę Mistrzów a pieniądze już są wydane, no i gdzie są pieniądze z ostatnich transferów lekko licząc 8 ml Euro?
Gdyby tak kolega Zenek sięgnął do własnych pokładów pamięci to odszukałby taką oto informację:

"Sytuacja finansowa Legii nie może być tak tragiczna, skoro na transferach piłkarzy zarobiła 64 miliony złotych. Sam widziałem takie zestawienie

Nie chodzi o tragiczną sytuację, tylko o fakty. Renomowana firma zrobiła dla mnie szczegółowy audyt finansów Legii. Po uwzględnieniu prawdziwych, a nie medialnych wartości transferów i wszystkich kosztów oraz prowizji bilans od początku 2013 roku do października 2016 roku wyniósł 4 mln zł. To jest realny zysk. Żeby było jasne, ja nie widzę w tym nic złego. Tak musi być, bo Legia żeby się wzmacniać nie może zakładać, że będzie się z transferów utrzymywać"


.
~Kajtek
 • 2 / 0
Panie prezesie pan ma schizofrenie ?
mallory

Luty: „Legii może zabraknąć pieniędzy”, marzec: „Legia jest w dobrej sytuacji finansowej” (to po przejęciu klubu) i teraz „Legia wydawała więcej niż miała i nie ma kasy. Zaczynamy od zera”
Moim zdaniem prezes mówi o przyjętym budżecie Legii i jego planie finansowym, czyli przepływów pieniężnych. Fakt jest taki, że dziś klub ma miesięczne zaległości finansowe jeżeli chodzi o płatność wynagrodzenia. Być może Mioduski mówiąc w luty „Legii może zabraknąć pieniędzy” nie kłamał. Również dziś mówiąc „Legia wydawała więcej niż miała i nie ma kasy. Zaczynamy od zera” również nie kłamie skoro pensje płacone są z nieznacznym opóźnieniem. De facto dziś kasy nie ma.

Marzec „Legia jest w dobrej sytuacji finansowej” starał się uspokoić środowisko kibiców po nieprzemyślanych czy celowych wypowiedzianych słowach przez Leśnodorskiego, że latem odejdzie Vadis i Pazdan.

Tylko są to problemy przejściowe gdzie płynność finansowa została zachwiana. Pod koniec czerwca sytuacja się unormuje. Nie długo ma wpłynąć ostatnia rata za LM oraz z tytułu prawa telewizyjnych C+ gdzie Legia za najlepszą oglądalność dostanie największy kawałek tortu z plusa. Dla mnie wypowiedzi prezesa był adekwatne do sytuacji, kiedy na nie odpowiadał. Rozdwojenia jaźni prezes nie ma.

Natomiast tekst o nieopłacalności mistrzostwa uważam za idiotyczny. Chlapną totalną głupotę.
Chorąży
 • 0 / 0
Wygląda to logicznie chociaż tworząc zestawienie wypowiedzi, nawet bez jakiejś manipulacji ale bez komentarzy wyjaśniających, generuje to atmosferę niepokoju. I mamy to na forum... Co do tekstu o mistrzostwie cieszę się bo mamy podobny pogląd - pełna zgoda. A uwaga generalna - to chyba lepiej byłoby gdyby prezes nie udzielał się tak w mediach ....
Zgadzam się jak zestawisz to jak weszło to kontrowersje budzi. Dlaczego Stanowski robi zamieszanie tego nie wiem. Jednak weszło nie potrzebnie mąci i przeszkadza w zdobyciu MP.

Ja równiez podzielam zdanie, że prezes powinien mniej mówić a więcej działać.
Wypowiedz prezesa o nieopłacalności mistrzostwa (na sformułowanie "ujemny bilans finansowy" jednak budzi we mnie niepokój.
Czyżby w zaplanowanym budżecie brakowało środków na premie za wywalczenie MP? Czy zaplanowane wpływy (dodatkowe premie) od sponsorów, telewizji, ekstraklasy nie pokrywały się z zapisanymi kwotami w umowach zawodników? Stąd obawy Mioduskiego? Jeżeli tak to poprzedniego prezesa naprawdę poniosło, kiedy latem kontraktował nowych zawodników. Mam nadzieję, że to tylko moje błędne przemyślenia.
Panowie wszystko ładnie i pięknie tylko zarzucanie Mioduskiemu że za dużo udziela wywiadów po prezesie który nie wychodził z mediów wygląda zabawnie.
Problem jest taki że wraca nagonka jak za ITI czyli co powie Mioduski jest źle, gdyby taką wypowiedź o MP miał Leśnodorski byłoby kiwanie głową z zachwytem a właśnie były prezes mówił dużo (za dużo) często mijając się z prawdą nie mówiąc o sprzecznych wypowiedziach.
On powiedział o kosztach jakie spadają na klub zaraz po zdobyciu MP a nie że nie chce walczyć o tytuł, wręcz zapewnia w kolejnej odpowiedzi że to cel nadrzędny ale trolle już krzyczą "Mioduski nie chce MP".


P.S. I dodam że to co jest zamieszczane od dwóch dni na LN to jest jeden wywiad podzielony przez redakcję a nie x udzielonych wywiadów.
Jaka nagonka. Jeden portal ma problem, bo newsy z pierwszej ręki się ucięły i nie bardzo jest, o czym pisać. Ja zdecydowanie wolę, kiedy prezes mniej mówi a więcej robi. Dla mnie weryfikacją jego pracy i ludzi, których zatrudnił będzie zawsze boisko. To, co piszą dziennikarze zbyt często mija się z prawdą.
Szczupak chodzi mi o zalew pewnego rodzaju komentarzy plus oczywiście weszło.
Przepraszam ale skąd wiesz ile i co robi obecnie Mioduski? Myślisz że udzielenie jednego wywiadu pochłania tak wiele czasu że nie ma już go na inne prace?
W takim razie patrząc na ilości wypowiedzi i wywiadów Leśnodorskiego to nie robił nic po za tym.
Trochę smutne i przykre jest to że odchodzący prezes który tak podobno miał ten klub w sercu po przytuleniu na otarcie łez 19 mln zł prowadzi osobiście i przez swoich pismaków taką brzydką kampanię przeciwko klubowi.
Uważam, że dla DM projekt Legia nie jest projektem społecznym jak kiedyś się wypowiadał ale stricte biznesowy. DM nakręci odpowiednio inwestorów i opchnie im temat Legia z mocno nagrzanym PR. Weźmie za to stosowne wynagrodzenie o bardzo wysokiej stopie zwrotu z inwestycji.
Co więcej ma kibiców za kretynów którzy kupią każdą głupotę. Mówiąc o wyniku finansowym mówi o ujemnym wyniku w rachunku zysku i strat (większe premie) ale nie dodaje, że MP daje Legii w najgorszym przypadku zwrot kosztów ze startu w fazie grupowej LE (bo faza grupowa LE to raczej w przypadku Legii jest pewna - rozstawienie). Daje też możliwość transferu zawodników po "lepszym kursie". Bo według DM lepiej przegrać niż wygrać
Generał dywizji
 • 0 / 0
Moze tak bedzie moze nie kto wie. Mowiac to tylko pamietajmy jaka przebitkw na Legii juz zgarnal Leśny i Wandzel.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Panowie bez paniki. Nikt w trupa by nie inwestował. Nawet jeśli budżet zmniejszyć o połowę czyli na 120 mln to i tak resztę ligi zjadamy na śniadanie. Gadanie więc że jest źle bo nie ma kasy to taka forma obrony w razie jakby nie wygrano MP.
Trzeba tylko albo aż tą kasę umiejętnie gospodarować. Bo wydać kasiorę na głupoty to można w 5 min. Dajmy szansę człowiekowi za rok czy 5 lat będziemy oceniać.
Leśnego nikt po miesiącu pracy nie oceniał
Generał dywizji
 • 0 / 0
10/10 ocenimy po czasie na dzis samodzielnie dopiero zaczyna działać. Pierwszy test to okienko transferowe bo jakby nie patrzeć pierwsze za samodzielnego działania
Major
 • 0 / 0
"Robert Błoński, Michał Pol: Jest pan zdeterminowany, żeby zacząć rolę prezesa od mistrzostwa Polski.

Dariusz Mioduski: Bardzo. Wszyscy o tym wiedzą. Ale nie chodzi o mnie jako prezesa, tylko o Legię. Zawsze musimy walczyć o tytuł, ale w tym roku jest to dodatkowo ważne, bo od następnego sezonu awans do Ligi Mistrzów będzie o wiele trudniejszy.Będzie premia motywacyjna?

Dariusz Mioduski: Mistrzostwo skutkuje ujemnym bilansem finansowym dla klubu, bardziej opłaca się... nie być mistrzem, ale to bez znaczenia. To dla nas furtka do Ligi Mistrzów. Pieniądze na premie też się znajdą."

Nosz...

Już wiem czemu to Boguś był tym co wywiadów udzielał. Dla dobra klubu dobrze by było gdyby pan Mioduski już więcej wywiadów nie udzielał...
~tzytz
 • 0 / 5
Opłacane przez Mioduskiego klakierstwo już ruszyło do klawiatur.

Jak wasz chlebodawca z taką częstotliwością będzie udzielał się w mediach i gubił w zeznaniach, będziecie mieli pełne ręce roboty. Szykuje się wam pełen etat.
Generał broni
 • 0 / 2
Było wiadome, że Leśny szykując się do odejścia z klubui będzie dawał szkodliwe wywiady, jak ten o odejściu Ofoe i Pazdana i że będzie buntował swoich kiboli przeciwko prezesowi i Legii.

A to wszystko oczywiście z "wielkiej miłości Leśnego do Legii", która miała być projektem jego życia. Przyszedł, skłócił siebie i trzeciego wspólnika z głównym współwłaścicielem, nabruździł w budżecie, a teraz próbuje podkopać dalsze losy klubu. Wielki, fałszywy miłośnik Legii Warszawa!
Ostatnie zdanie idealnie pasuje też do twojej osoby.
Chorąży
 • 0 / 2
Nikt kiboli nie buntuje, wystarczy przeczytać wywiady z prezesem aby nabrać wątpliwości. Chcesz żeby twoi interlokutorzy pisali o takich jak ty, że za te poglądy płacą wam w ramach budowy dobrego wizerunku? Chcesz?
Trochę cię ponosi. Nie popadajmy w skrajności, że ten cacy a ten be. Leśnodorski wiele dla klubu dobrego zrobił. Fakt w ostatni rok jego wyniosłe ego za bardzo go poniosło gdzie chciał za szybko i za dużo. Mioduski nie był informowany o wszystkim, ale zaczął mieć podejrzenia, że finanse Legii mogą być zagrożone i przeprowadził na jesieni audyt. Po wynikach audytu dopiero posiadł pełną wiedzę i podjął odpowiednie kroki i przejął klub. Katastrofy finansowej nie ma, choć na pewno uległy zmianie prognozy przychodów i kosztów. Dziś należy dopasować przepływy pieniężne i nieco zmienić plan finansowy by zapewnić płynność finansową.
Generał broni
 • 1 / 0
krzysztoffek w samo sedno trafiles
Chorąży
 • 0 / 0
szczupak - zrobił audyt na jesieni (!) a później:
luty: „Legii może zabraknąć pieniędzy”, marzec: „Legia jest w dobrej sytuacji finansowej” (to po przejęciu klubu) i teraz „Legia wydawała więcej niż miała i nie ma kasy. Zaczynamy od zera” oraz to nieszczęsne o nieopłacalności mistrzostwa (na sformułowanie "ujemny bilans finansowy" spuśćmy zasłonę miłosierdzia) w trakcie finału rozgrywek. Dziwne zachowanie....
jz166
czy ty jesteś na payroll-u u DM? Jeśli tak to rozumiem trzeba szczekać jak pan każe, a jeśli nie to jakim ślepcem i kretynem trzeba być by pisać takie bzdety.
Kretynowi się nie przetłumaczy bo nie zrozumie więc w tym stanie rzeczy lepiej zamknij dziób i zmień klub trolu
Generał broni
 • 0 / 0
@Legia1969
Może ty jesteś trollem opłacanym przez Leśnego z legijnych pieniędzy, które dostał? Poza obelgami nie masz nic do zakomunikowania. Bzdetami nazywasz układ Leśnego z kibolami? Sam jesteś trollem, bo występujesz przeciwko prezesowi niby twojego klubu. Ja ledwo, ale znosiłem Leśnego jak był prezesem, wy byście zeżarli Mioduskiego żywcem za każde słowo. Taka jest prawda. I kto tu jest trollem, kibolski podżegaczu?
Jak to kto przecież wiadomo, że ty
Konsekwencji nie da mu się odmówić ;)

Tak zdeterminowanego, konsekwentnego i monotematycznego trolla nie było tutaj od czasów ataków Bromcika i jego multikont. Ostatnio nawet mignął mi gdzieś wpis z nowego trollkonta tego wariata, ale poczekam na lepszą okazję, żeby zrobić mu niespodziankę, jak z kontem pilsno.
Generał broni
 • 2 / 0
@demistyfikator
Idź stąd, bo znów przynudzasz pajacu jeden. Po każdym wywiadzie z Mioduskim jest wylew kibolskiego błota, stek kłamstw i bełkotu, apokaliptyczne wizje przyszłości klubu. No to kto tu jest tak zdeterminowany i konsekwentny w jeżdżeniu po aktualnym prezesie, który rządzi raptem od miesiąca?
~Podaj nick
 • 0 / 2
Panie prezesie że pan Leśnodorski bujał w obłokach to już wszyscy wiedzą ( jak to uciekamy ligowej czołówce o lata świetlne . Szwochinio Mikita , Masłowski to miały być mega gwiazdy w chorej wizji Leśnego a kumpela Ostrowska mega kierownikiem . Kibole najlepsi w Europie od... odpalania rac i " zysków " finansowych do PZPN a szczególnie UEFA itd.. , itd... ach zapomniałem i budżet mielismy mega wypasiony liczony na 250 milionów ) . Oczywiscie to była fantazja po części pana byłego prezesa ale po części co uzasadniam ; graliśmy co rok w pucharach , sprzedalismy mnóstwo dobrych zawodników a apogeum to faza grupowa ligi mistrzów . Wiem utrzymanie klubu to kolosalna kasa , tylko dlaczego obecnie nie mamy kasy ? , tego nigdy nie zrozumiem !!!. Sam pan mówi że klub był fatalnie zarządzany to do kur..y nędzy czy aby pan nie był jego większościowym udziałowcem ? , kto zarządzał finansami ? , kto i za ile sprzedał mecz Celikowi ? , przepraszam że tak piszę ale w tym klubie dzieją się rzeczy nie bywałe łącznie z milionowymi zyskami Frędzla i Lesnego . Czy aby wyżej wymienieni dostali solidną kasę ale 90% poszło do ITI ? a byli tylko najemnikami ?. Sumując przypuśćmy że to już poza nami ? ale to co pan mówi obecnie z całym szacunkiem wróży Legii jak klubowi totalną stagnację !!! Co uzasadniam ; jak można mówić że mistrzostwa nie warto zdobywać człowieku ty w tym momencie wypaczasz sport !!! Oczywiscie że trzeba za mistrzostwo zapłacić każdemu zawodnikowi tylko że później można zarobić grube miliony a że Wy ich fatalnym zarządzaniem świadomie rozwalacie a i kibol dokłada kolejne miliony to mamy co mamy . Dalej mówi pan że wiadomo że tych najlepszych trzeba sprzedać , czy aby na pewno ? , pomyśl drogi prezesie gdyby zatrzymano Niko , Prijo czy ewentualnie Beresia Legia nie mogła zarobić dalej kolosalnych pieniędzy a budżet wzrosnąć ( patrz Ajax i jego gra w pucharach ) , ale nie tylko budżet ale tez punkty do rankingu .Idąc tym tokiem pana myślenia jeśli my mamy sprzedawać co okienko tych najlepszych to daj sobie pan spokój z Legia . Okej teraz ma pan kogo sprzedać ale co dalej ? , dojdzie pan do Kopczynskiego czy Czerwińskiego to kto ich kupi ? . Dalej kto o zdrowym umyśle przyjdzie "podziwiać " tych kopaczy ? i tu zamyka się koło totalny brak kasy , sponsorów , a Legia pląta się w ogonie tabeli bo przecież mistrzostwa nie opłaca się zdobywać , tą wypowiedzią bardzo ale to bardzo pan stracił u kibica Legii a już myślałem że z pana taki poukładany mądry człowiek . Pozdrawiam Władek ps; liczę na refleksję panie Mioduski a co to oznacza , tu i teraz niech pan szuka nowego właściciela godnego Legii i jej tradycji !!!
~Do p. MIODUSKIEGO !!!
 • 0 / 1
Panie prezesie że pan Leśnodorski bujał w obłokach to już wszyscy wiedzą ( jak to uciekamy ligowej czołówce o lata świetlne . Szwochinio Mikita , Masłowski to miały być mega gwiazdy w chorej wizji Leśnego a kumpela Ostrowska mega kierownikiem . Kibole najlepsi w Europie od... odpalania rac i " zysków " finansowych do PZPN a szczególnie UEFA itd.. , itd... ach zapomniałem i budżet mielismy mega wypasiony liczony na 250 milionów ) . Oczywiscie to była fantazja po części pana byłego prezesa ale po części co uzasadniam ; graliśmy co rok w pucharach , sprzedalismy mnóstwo dobrych zawodników a apogeum to faza grupowa ligi mistrzów . Wiem utrzymanie klubu to kolosalna kasa , tylko dlaczego obecnie nie mamy kasy ? , tego nigdy nie zrozumiem !!!. Sam pan mówi że klub był fatalnie zarządzany to do kur..y nędzy czy aby pan nie był jego większościowym udziałowcem ? , kto zarządzał finansami ? , kto i za ile sprzedał mecz Celikowi ? , przepraszam że tak piszę ale w tym klubie dzieją się rzeczy nie bywałe łącznie z milionowymi zyskami Frędzla i Lesnego . Czy aby wyżej wymienieni dostali solidną kasę ale 90% poszło do ITI ? a byli tylko najemnikami ?. Sumując przypuśćmy że to już poza nami ? ale to co pan mówi obecnie z całym szacunkiem wróży Legii jak klubowi totalną stagnację !!! Co uzasadniam ; jak można mówić że mistrzostwa nie warto zdobywać człowieku ty w tym momencie wypaczasz sport !!! Oczywiscie że trzeba za mistrzostwo zapłacić każdemu zawodnikowi tylko że później można zarobić grube miliony a że Wy ich fatalnym zarządzaniem świadomie rozwalacie a i kibol dokłada kolejne miliony to mamy co mamy . Dalej mówi pan że wiadomo że tych najlepszych trzeba sprzedać , czy aby na pewno ? , pomyśl drogi prezesie gdyby zatrzymano Niko , Prijo czy ewentualnie Beresia Legia nie mogła zarobić dalej kolosalnych pieniędzy a budżet wzrosnąć ( patrz Ajax i jego gra w pucharach ) , ale nie tylko budżet ale tez punkty do rankingu .Idąc tym tokiem pana myślenia jeśli my mamy sprzedawać co okienko tych najlepszych to daj sobie pan spokój z Legia . Okej teraz ma pan kogo sprzedać ale co dalej ? , dojdzie pan do Kopczynskiego czy Czerwińskiego to kto ich kupi ? . Dalej kto o zdrowym umyśle przyjdzie "podziwiać " tych kopaczy ? i tu zamyka się koło totalny brak kasy , sponsorów , a Legia pląta się w ogonie tabeli bo przecież mistrzostwa nie opłaca się zdobywać , tą wypowiedzią bardzo ale to bardzo pan stracił u kibica Legii a już myślałem że z pana taki poukładany mądry człowiek . Pozdrawiam Władek ps; liczę na refleksję panie Mioduski a co to oznacza , tu i teraz niech pan szuka nowego właściciela godnego Legii i jej tradycji !!!
~kibic Legii
 • 1 / 0
Dlaczego kasujecie komentarze kibica Legii niezalogowanego. Nikogo nie obrażam tylko piszę to co czuje.
A że nie mam zamiaru nikomu po palcu w d.... wchodzić już taki jestem.
Pozdrawiam normalnych kibiców i tych Starszych stażem i Młodzież kibicowską.
Sierżant
 • 0 / 0
Nie mam opinii na temat Mioduskiego, ma u mnie czystą kartę...po czynach ich poznacie.

Na to czy zdobędziemy MP, nie ma wpływu, ale dla mnie pierwszym dużym testem czego się po nowym właścicielu spodziewać będzie zatrzymanie Vadisa. W tym temacie wszystkie sznurki ma w swoich rękach, jeśli Vadis odejdzie to będzie to znaczyło, że Mioduski dużo gada, a mało robi.
Generał dywizji
 • 0 / 0
I tu sie zgadzam z I polowa wypowiedzi. Nikt z nas dzis nie wie jak będzie. Nie osadzalbym tylko Mioduskiego jak Vadis odejdzie do klubu tupu Anderlecht z pensja 1.5 mln eur w gore bo wtedy nikt Vadisa by nie dał rady zatrzymac majac kontrakt tylko na rok z mozliwoacia odejscia za free
Generał broni
 • 0 / 0
Ocenianie prezesa po jednym ruchu transferowym to czysty absurd. Leśny miał na koncie dużo nieudanych transferów i niektórym jakoś to zupełnie nie przeszkadzało???
~slimak
 • 0 / 0
Wypominanie Leśnemu słabe transfery to też absurd. Myślę, że więcej było dobrych transferów. Złe zdarzają się w każdym klubie.
Chorąży
 • 0 / 0
jz 166 - to na jakiej podstawie go oceniasz dobrze? że będąc w radzie nadzorczej jest zaskoczony stanem finansów?
Generał broni
 • 0 / 1
Na takiej, że jest prezesem od miesiąca i jeszcze nic nie zdążył zepsuć. Leśny sprowadził do Legii lekko licząc ze 7 zawodników, którzy się nie sprawdzili. Takie są fakty.
Sierżant
 • 0 / 1
nie oceniam prezesa po jednym ruchu transferowym, tylko zwracam uwagę na to co mówił wcześniej o zatrzymaniu Vadisa.

Dla mnie to nie ocena 'po ruchu transferowym', tylko ocena realnych możliwości w stosunku do tego co mówi.... a ostatnio mówi sporo...tylko po co?
Kapitan
 • 0 / 4
Legia z tym prezesem skończy zle. On ma mentalność typowego polskiego Janusza prowadzącego klub, który puchary uwaza za strate hajsu, pocałunek śmierci itd., itd. Ten klub potrzebuje inwestora. Tylko nie jakiegoś gołodupca z Polski który uwazał się będzie za potęznego inwestora a ledwo na waciki daje. Potrzeba kogoś z Chin, Kataru, Emiratów.
~Prawnik stojący z boku
 • 0 / 0
Rusz głową. Mioduski doskonale rozumie, że tylko dzięki rozsądnie wydawanym pieniądzom z pucharów Legia może się rozwijać w najbliższych latach. A że nie zawsze trafi się nam Vadis w formie i Prijo z chęciami, to lepiej docelowo liczyć na LE, a nie na LM.
Dziękuje za proroctwo i wróżby z fusów po kawie. Wróć na stadion kiedy pojawi się inwestor. Zacznij pisać i wysyłać maile do Chin, Kataru, Emiratów. Może uchronisz Legię od katastrofy.
Chorąży
 • 0 / 0
A Ty co współczesnu Nostradamus? Prawdopodobieństwo obu teorii jest takie samo, wasze poglądy to też wróżenie z fusów.
~muranów (L)
 • 2 / 0
Dziwne jest to forumowe jęczenie. Zdobędziemy MP, Mioduski kupi 2 bardzo dobrych graczy w tym jednego napastnika i będziecie go wychwalać. Drużynie potknie się noga, bo od początku rundy dzięki znakomitemu zarządzaniu Leśnodorskiego nie ma w drużynie ani jednego napastnika i będziecie wieszać na nim psy. A jak nie daj Boże przydaży mu się taka wpadka jak Leśnemu z Celtikiem to go będziecie z Ł3 na taczkach wywozić. Mi aktulanie Retoryka Mioduskiego bardziej odpowiada, bo nie słyszę przynajmniej budżet 250mln, transfery wychodzące 30mln, przychodzi dwóch ogórków plus Jędza i tekst Leśnego...wyszliśmy na zero. Naprawdę tego nie widzicie??
Generał broni
 • 1 / 0
To ryzykuj za swoje. Prezes zaryzykuje na twoje zawołanie, Legia popłynie finansowo a ty będziesz pierwszy szczekał, żeby sprzedał Legię i odszedł.
~Olo
 • 1 / 0
Nie rozumiecie sensu słów Mioduskiego. To, że on powiedział, że mistrzostwo to wieksza premia dla piłkarzy to dał znać rywalom, że muszą się przygotować na pensje. Dla Jagielloni, Lecha czy Lechii to zawsze dodatkowy wydatek. Droga do LM dla pozostslych będzie niezwykle trudna bo ich punkty rankingowe nie sprawią, że będą rozstawieni choćby w 3 rundzie. To byla taka gra psychologiczna. Przecież na koniec Dariusz oznajmil, że i tak to dla nas nie ma znaczenia. Ale dla pozostałych juz tak.
~Olo
 • 0 / 0
Nie rozumiecie sensu słów Mioduskiego. To, że on powiedział, że mistrzostwo to wieksza premia dla piłkarzy to dał znać rywalom, że muszą się przygotować na pensje. Dla Jagielloni, Lecha czy Lechii to zawsze dodatkowy wydatek. Droga do LM dla pozostslych będzie niezwykle trudna bo ich punkty rankingowe nie sprawią, że będą rozstawieni choćby w 3 rundzie. To byla taka gra psychologiczna. Przecież na koniec Dariusz oznajmil, że i tak to dla nas nie ma znaczenia. Ale dla pozostałych juz tak.
Zresztą za 2 m-ce zrobi to E& Y
Nie tak dawno władze Lecha upubliczniły audyt. Może tak u nas...
Generał dywizji
 • 6 / 0
W całej dotychczasowej dyskusji (poniżej) z sensem wypowiada się tylko Swirek i Japier3... Reszta płacze marudzi i wścieka się, że nie jesteśmy Barceloną. No niestety, nie jesteśmy! Manchesterem City też nie. Oby za parę lat można nas porównać do Ajaxu. Oby!!!
Dokładnie. Same prawdziwki i wszyscy się mienią kibicami Legii plując na właściciela. Skąd mają takie wygórowane żądania. Sami znawcy ekonomii. Stabilność i ciągła walka o najwyższe cele w lidze to dla nich za mało. Kiedyś Widzew, ŁKS, Polonią, GKS czy Ruch też walczyli o MP i grali w pucharach. Gdzie są dziś i o co walczą? Obecnego właściciela będzie można podsumować za 1,5 roku, a nie kiedy miesiąc zarządza samodzielnie.
Nikt nie mówi tu o żadnej Barcelonie, wczoraj idealnie wypunktował go Stanowski na weszło i od razu zaznaczam, że psioczenie o przyjazni z Leśnym nie ma sensu bo on cytował słowa które obecny prezes wypowiedział. W jednej części wywiadu dla przeglądu jest że ufał swoim współpracownikom bezgranicznie i w nic się nie mieszał a dzisiaj czytam że jezdził z Leśnym po Pazdana? Biznesmen mający 60 % udziałów w spółce nie wie co się w niej dzieje? Jeśli Legia byłaby goła jak mówi to na pewno nie wykładałby tylu pieniędzy na spłatę udziałowców bo przepraszam bardzo ale jeśli chodzi o serce to biznesmen na pewno by się nim nie kierował
Generał broni
 • 0 / 0
Stanowski to cwaniakowaty pseudopismak, ale dla fanów Leśnego guru jak rozumiem. Śmiech na sali.
Odnoszę wrażenie, że ci wszyscy, co teraz szczekają i obrażają Mioduskiego pragną by Legia w tym sezonie mistrzostwa nie zdobyła. Później razem ze Stanowskim będą się pławić w chwale rozpisując się w komentarzach, jaki to obecny prezes jest nieudacznikiem. Tylko zapomnieli, kto zimą sprzedał całą przednią formację. Zapomnieli, kto wcześniej spieniężył raty za transfer Dudy do Herthy godząc się na niszą kwotę niż ta wynikała z kontraktu. Ale krzyczeć łatwo gdzie jest mistrzostwo, gdzie przyszłe transfery, itd.
Chorąży
 • 0 / 0
Jeśli nie chcą mistrzostwa to wykazują dbałość o finanse klubu i politykę prezesa - tak na to spójrz. I nie mów, że szczekają bo każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy - niektórzy uważają, że będzie cudownie inni, że fatalnie. Mają do tego prawo - a wypowiedzi prezesa wątpliwości generują .... A o mistrzostwie i dobrych transferach zawsze krzyczano, także za poprzedniego prezesa więc dlaczego teraz ma być inaczej???
Generał broni
 • 0 / 0
Szczupak z tym szczekaniem to wyluzuj , możesz dostać podobna odpowiedz , czy to ma na tym polegac ?
Każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy

Zgadzam się. Dyskusja jak najbardziej. Ja nie raz wyrażę swoje niezadowolenie.
Tylko, jeżeli dla ciebie jest normą obrażanie prezesa Legii typu Chopin, Janusz, Kudłaty Bałwan, PR gęba, Pinokio więcej nie pamiętam to dla mnie nie jest. Szanujmy gościa, bo innych na horyzoncie nie widać.
~Nikotyna
 • 0 / 0
Będę podejmował decyzje w zależności od rozwoju sytuacji. Jestem przygotowany na każdą opcję.
Tak należy przetłumaczyć ten wywiad. !00% korpo
~kibic Legii
 • 0 / 1
Panie miłościwie panującyvnam Dariuszu
- cóż Pan za pierdolety głosisz.Za każdym razem coś innego.Raz są fundusze raz ich nie ma. Zdobycie Mistrzostwa jest priorytetem,a w drugim wywiadzie,że nie bardzo.Czytam pańskie wywiady i mam wrażenie, że czytam decydentów z Poznania.
Mówi Pan jak to źle się działo przed Pana Prezesurą to gdzie Pan był,gdy podejmowano złe decyzję przecież był Pan większościowym udziałowcem.
Mowi Pan jacy to źli są Panowie Leśniodorski i Wandzel- szczególnie ten
drugi.Mówi,że Legia to miłość i życie- ale pierze Pan brudy na forum publicznym i to w fazie rozgrywek finałowych.
Dlatego straciłem do Pana zaufanie, nie jestem małolatem, który zachwyci sie Pana
wywiadami.Kibice po sześćdziesiątce z czterdziesto paroletnim stażem kibicowskim
nie piękne słówka przekonają ale czyny.
Wszystkim Kibicom Legii i jej samaj życzę
Mistrzostwa Polski i mądrego i uczciwego Prezesa.
Jak nie zdobywamy mistrza to grajac z 2 czy 3 miejsca puchary zaczynamy na koniec czerwca.To sa spier.....e przygotowania i bardzo trudna droga do fazy grupowej LE.
~asfafsaf
 • 0 / 0
Co on pier**** mistrzostwo to więcej ludzi na trybunach pieniądze od ekstraklasy 4mln. Od sponsorów też dostajemy dodatkowe pieniądze za mistrzostwo. Ten człowiek mówi że sterował klubem a o takich prostych rzeczach nie wie?
Mistrzostwo skutkuje ujemnym bilansem finansowym dla klubu, bardziej opłaca się... nie być mistrzem.

Nie no zajebista motywacja dla piłkarzy. Nie zdobywajacie MP bo muszę znależź pieniadzę na premie.
~
 • 2 / 0
odezwało się pokolenie, które nie czyta lektur a tylko streszczenia, więc o samodzielną, właściwą interpretację słów Prezesa trudno ich podejrzewać.
Podam więc na łopacie:
Legia wypłaca piłkarzom premię za Mistrzostwo. I tylko za Mistrzostwo bo dla Legii każda inna pozycja to porażka (wszystko albo nic). Są to duże pieniądze do podziału. Domyślam się,że niektórzy piłkarze (np.Vadis) mają w kontraktach zapisane dodatkowe bonusy w przypadku zdobycia Mistrzostwa Polski. Bonusy za Mistrzostwo od C+, Ekstraklasy czy sponsorów nie pokrywają tej kwoty..... dlatego Prezes Mioduski skleił żart (suchar), że mistrzostwo się nie opłaca... dziennikarze nie dopytali, bo i po co mając tak kontrowersyjne zdanie, którym tylu kibiców się jara...a pewnie dowiedzieliby się, że Prezes jest gotów stracić dużo więcej by tylko osiągnąć cel jakim jest Mistrzostwo, bo to brama do Ligi Mistrzów, do dużych pieniędzy i kolejny krok w rozwoju Naszego Klubu
~Bezimienny
 • 0 / 3
Zamiast budować, ten gość wszystko niszczy! ostatnie wywiady to jawny śmiech do nas wszystkich "i tak zrobię co będę chciał". Idzie pan po bandzie, kapitalista ma jeden cel "zarabiać" nawet po trupach i tak właśnie będzie z nami niestety. Czy ktoś zauważył jakim językiem się wypowiada Mioduski? To finansowy bełkot, z kimś takim nie porozmawiasz o niczym innym jak o pieniądzach.

Przekaz pan dał zawodnikom, oj dał pan pokaz, rodem z korporacyjnej speluny. Po takich wystąpieniach, sam bym już szukał nowego miejsca pracy, bo mając takiego szefa to tylko wstyd i żałość. Było dobrze, ale trzeba wszystko rozwalić, bo ma pan plan - plan wydojenia pieniędzy z Legii ile się da. Nieważna historia, nieważni kibice, nieważne sukcesy sportowe, ważne słupki i zysk. Zanim pan zacznie mogą pana przywitać puste trybuny, a że u pana wizerunek jest bardzo ważny, to słaby start się szykuje w tej kwestii i nie pomoże żadne słodkie pierdzenie. Pan teraz jest, ale później i nie będzie, a Legia była, jest i będzie tumanie.
Sierżant
 • 3 / 0
Pieniądze na premie się znajdą. Jakby kto pierwszy znalazł, to niech powie.
Generał broni
 • 0 / 1
No jaki ty jesteś mądry, zgłoś się do doradzania dla Legii zamiast produkować bełkot na forum.
Chorąży
 • 0 / 1
jz 166 - to mają wygrać w Szczecinie i walczyć o mistrzostwo, narażając klub na straty czy popierać linię prezesa? Jak żyć ?????
Generał broni
 • 4 / 0
Ogranicz prezesie kadre do 12 zawodnikow z 3 ligi , koszty panu spadna to pewne . A tak poważnie te wywiady po przejeciu klubu to kuriozum , antymotywacyjne i niepasujące do Prezesa poważnego klubu .
Generał broni
 • 0 / 1
Tak, oczywiście wszystko było cacy jak bajkopisarz Leśny udzielał 3 wywiadów tygodniowo i łechtał swoje ego. Skutki opłakane.
Chorąży
 • 1 / 0
jz 166 - jakie opłakane? o której wypowiedzi prezesa mówisz? bo jemu poglądy to się dzielą na dni parzyste i nieparzyste..... A prezes klubu, który mówi, że dla bilansu (rocznego? całego klubu? czy jakiegoś działu?) mistrzostwo to straty, są w końcówce rozgrywek co najmniej kuriozalne.
Pułkownik
 • 1 / 0
A myślisz że do czego ma służyć ten klub? Ma służyć właścicielowi do zarabiania grubych milionów. Najlepiej z jak najmniejszym wkładem własnym. Czytaj handel wychowankami i wyniki które schodzą na drugi plan. Właśnie taka jest koncepcja Mioduskiego. Te całe gadanie o przywiązaniu do klubu. Kto w to wierzy? Zresztą Leśny i Wandzel działali podobnie, byli gołodupcami, nagle wzbogacili się o grube miliony złotych. Z lodziarni by tyle nie zarobili ;'
Sierżant
 • 2 / 0
Jaki handel? Jakimi wychowankami? Człowieku wychowankowie Legii to mają problem z załapaniem się w 2 lidze i to nawet wtedy gdy są do wzięcia za darmo. Już widzę te tłumy menadżerów zabijających się o zawodników co wypożyczeni do 2-3 ligi niekoniecznie są tam wyróżniającymi graczami.
Pułkownik
 • 0 / 2
Po to właśnie powstaje korpofabryka piłkarzy w Książenicach.
Sierżant
 • 1 / 0
Efektem wybudowania ośrodka będzie co najwyżej większa ilość wychowanków którzy zasilą za darmo kluby typy Wichura Kozia Wólka
Generał broni
 • 2 / 0
Dokładnie to jest wartość inwestycji w ośrodek w Książenicach. Właściciel ma fajną nieruchomość i może zawsze na niej zarobić, a klub pompuje wielką kasę w otwarty sracz. To są kolosalne inwestycję w trupa naszej tzw, Akademii Legia Warszawa, która nie potrafi ani wyselekcjonować (no akurat tu nie wiem nie wiem czy jest z czego) ani wyszkolić piłkarza na solidnym poziomie potrafiącego prosto kopnąć a nawet ukształtować chłopaka żeby nie wyglądał jak wymoczek zwolniony z wf. Co nam z tego, że będziemy rozbudowywać Akademię, która wsławiła się jedynie kopnięciem w dup.. Lewandowskiego a od tego czasu niewiele się zmieniło. Najpierw powinno być szkolenie selekcja i skauting czytaj zatrudnienie prawdziwych fachowców a dopiero potem osrodki inne pomysły.
Generał broni
 • 0 / 0
ZenekL3 dobrze napisales o tej inwestycji wspomaganej srodkami z budżetu i UE . To będzie prywatny kapital prezesa spieniężony kiedy przydzie odpowiedni moment
~antyMiodek
 • 0 / 1
"Pięknie" nam prezesina motywuje drużynę na końcówkę sezonu. Z tym gościem czekają nas chude lata.
Generał broni
 • 0 / 0
Jeśli nie opłaca się zdobywać mistrzostwa to można rozwiązać klub piłkarski Legia Warszawa i założyć lodziarnie KudłatyBałwan.
To może lepiej spaść z ligi ,koszty zmaleją
Major
 • 5 / 0
Legia na zdrowy rozsądek nie może zostać mistrzem - słaba forma sportowa i konkretny pie...nik władzach klubu. Świat jednak nie takie rzeczy widział i to nam pozostaje:)

Temat rozsądnego inwestowania/wydawania akurat mi się podoba, czasem jednak potrzebne jest pewne ryzyko. Nie wiem czy Pana Dariusza na ta takie decyzje (np transfery) stać...
Podpułkownik
 • 1 / 0
Mówienie , że lepiej nie być mistrzem , może LE to tak naprawdę słowa nie mające się dziś do niczego. A dlaczego? Dlatego , że puchar zdobyła Arka a nie Lech a to oznacza , że przy wichurze możemy zająć nawet 4 miejsce i żegnajcie jakie kolwiek puchary. A tak niestety może się stać. Oby NIE bo wtedy nie będzie na kogo patrzeć i frekwencja n poziomie 8 tysi.

TYLKO LEGIA.
~JKM
 • 1 / 0
Masz rację. Amica na koniec sezonu zajmie 4 miejsce i kolejny sezon ma puchary z głowy. Bardzo tego im życzymy, ale zmień już płytę fryto.
~JKM
 • 0 / 1
Przepraszam. Źle spojrzałem i pomyślałem, że to napisał lechita proof. Zwracam honor.
Porucznik
 • 0 / 0
Co ten gość bredzi? Nie opłaca się zdobyć mistrzostwa? Niby kur jak to ma się nie opłacać? Jakieś konkretne wyliczenia proszę. Nie wiem co pan prezes bierze ale proponuję odstawić na jakiś czas.
Major
 • 1 / 0
Pieniądze od C+ za mistrzostwo będą mniejsze niż kwota którą trzeba wypłacić naszym kopaczom za to samo osiągnięcie:) Miejsce na innym stopniu podium oznacza mniejsze wpływy oraz dużo mniejsze wydatki:)

Z ostatnich kilku wywiadów można wysnuć następujące wnioski:
1) dla klubu szykują się tzw lata chude
2) DM będzie chciał ograniczyć koszty: kontrakty (bye-nie Vadis) oraz premie
3) DM głupieje udzielając wywiadów :)
4) Legia to będzie korpo (hello ITI:) )
5) transfery będą tylko w przypadku sprzedaży najlepszych (Vadis)
~Czaro1987
 • 1 / 0
Termit cześć pkt Twoich to przypuszczenia jak chude lata dla Legii , kwestia głupich wywiadów i wyprzedaży najlepszych, bezzmienna czy to był Lesnodorski( Nikolic , Duda , Lewczuk, Rado ) czy to Mioduski(Vadis Pazdan ) . Pzdr
Pułkownik
 • 0 / 1
Ten facet chyba traci kontakt z rzeczywistością! Codziennie gada co innego, miota się, raz jest dobrze a innym razem tragicznie. Nie wiem czy to presja mediów tak na niego zadziałała, przecież kurcze jakiś doradców od PR musi mieć? Chyba że to jakaś pokręcona gierka, której nie rozumiem. Póki co swoimi wypowiedziami i zapowiedziami ten pan robi wszystko byśmy zatęsknili za Leśnym... Strach się bać
Zajebiste.ste hasło motywacyjne dla naszych piłkarzy: Bardziej opłaca się nie być mistrzem. No motywacja po h.u.j.u. fest.

A może te nasze grajki o tym wiedzą od jakiegoś czasu i stąd ten piach, który grają wiosna?
~h
 • 5 / 0
Ty chodzi o premię dla piłkarzy a ,więc im się opłaca
~Mich
 • 2 / 0
a mi się podoba powiedzenie : Pieniądze lubią ciszę :)
Generał broni
 • 3 / 0
Zbyd dużo sprzeczności w wypowiedziach p.Mioduskiego , czyzby gra na czas ?
~bodewin
 • 0 / 1
Mioduski - mistrz świata ... z budżetu na poziomie 300 mln zrobić zero to trzeba umić :D
Chorąży
 • 5 / 0
"bardziej opłaca się nie być mistrzem" - tak naprawde to, szanowny prezesie, najlepiej zająć czwarte miejsce - ma się z głowy wyjazdy, hotele itp wydatki pucharowe a i można pohandlować punktami - tylko szybko bo zaraz się skończy faza finałowa ...... czysty zysk
to tak jak w wakacjami, nie za bardzo opłaca się wydać 10000 na wyjazd bo ubędzie z kieszeni, ale mimo to chcesz pojechać i wydasz kasę żeby było fajnie, ja tak rozumiem słowa prezesa
Chorąży
 • 1 / 0
nie do końca tak - pozostając przy Twoim przykładzie wakacyjnym to po stronie przychodów musiałbyś dodać (tylko legalne - przemyt wykluczam) np. sprzedaż filmu z wakacji stacji telewizyjnej, wpływ za reklamę obuwia, płetw czy olejku do opalania i premię od biura podróży lub linii lotniczych. Wówczas bilans tych czynników będzie adekwatny do sytuacji zdobycia mistrzostwa czyli wielostronny, wieloczynnikowy - napisałem o tym poniżej.
Przeciez to jest bełkot.Tu nie ma co komentować albo interpretować. Pinokio nie wie sam co mówi.
~G
 • 2 / 0
Wydaje się ze informacja o nieopłacalności mistrzostwa jest nie na miejscu
Porucznik
 • 4 / 0
Informacja jest bardzo na miejscu, może przeciwnicy nie będą chcieli zdobyć mistrzostwa i Legii będzie łatwiej je zdobyć.
Plutonowy
 • 3 / 0
Cos Pan pitolisz Panie prezesie, a już tego ze nie opłaca sie być Mistrzem nic a nic nie rozumiem.No ale w koncu min dlatego
nie jestem prezesem................ Miklasowi też sie nie opłacało.
Premii nie musiał płacić, nie miał bólu głowy co wydarzy się
na Starówce, na puchary nie trzeba jeżdzić. A jak nie trzeba to
kibice nie pojadą czyli nie będzie zadnych awantur ew itd itd.
Tylko Mikalas bawił sie za kasę ITI a Pan niby za swoje. Dziwne
Generał broni
 • 0 / 0
Nie rozumiesz, to twój problem. Nie akceptujesz Legii Mioduskiego, możesz zmienić barwy. Proste. Nikt z zarządu nie będzie niczego negocjował w sprawach zarządzania klubem z fanami Leśnego.
Ludzie trzeba czytać ze zrozumieniem, z 3 wywiadów jakie się pojawiły w ostatnim czasie wynika tyle że kasy jest na bieżące funkcjonowanie klubu, a jak będzie okazja to kogoś kupią, czyli nic się nie zmieniło.
Sprzedaż najlepszych była u nas normą od lat, więc może poczekajmy przynajmniej do końca następnej rundy/sezonu żeby ocenić już autorski projekt DM.
Chorąży
 • 1 / 0
przeczytałeś ze zrozumieniem? to proszę wytłumacz mi pojęcie "ujemny BILANS (sic!) finansowy" - co to oznacza? bo ekonomiści śmieją się z tego sformułowania, ale może genialny prezes wie coś więcej......
Kolego to jest bardzo proste ale jednak jak widać niektórych to przerasta.
Chorąży
 • 2 / 0
Tak, Ciebie kolego na pewno, bo coś takiego jak ujemny bilans NIE ISTNIEJE! Bilans to bilans! Jego wynik może określić stratę lub zysk - nie ma bilansu ujemnego! Zrozumiałeś kolego? czy użyć prostszych słów?
Przyczepiłeś się z długiego wywiadu do jednego stwierdzenia które masz rację jest błędne acz weszło do języka potocznego jak "godzina czasu" czy w "miesiącu wrześniu".
Opowiedz mi o tych tłumach ekonomistów którzy zaśmiewają się z Mioduskiego, patrząc na jego CV i jeszcze dość młody wiek obawiam że on by mógł się z wielu pośmiać.
@swirek tutaj masz "kibiców" którzy czekają tylko na to aby chwytać kogoś za słówka, dyskusja jest zbędna bo co by nie zrobił i czego by nie powiedział DM to będzie źle.
Dlatego tak rzadko tutaj piszę, nie ma co się szarpać.

@mallory znasz takie powiedzenie "po wynikach go poznacie"? Może zaczekaj na jakiekolwiek wyniki DM zanim będziesz go demonizował. Dlatego też napisałem o kolejnej rundzie/sezonie, kiedy będzie po okienku transferowym, albo nawet dwóch, wtedy będzie można powiedzieć nieco więcej.
Chorąży
 • 0 / 1
Nie przyczepiłem się tylko wychwyciłem ale dobrze, że przyznałeś rację. Język potoczny, no cóż można się przerzucać przykładami na każdą okoliczność, jednak przy wypowiedziach publicznych (!) w tak ważnej i jak widać drażliwej sprawie, warto wykazywać profesjonalizm. Pomijam niezrozumiały fakt nagłaśniania takich rzeczy na finiszu rozgrywek.... Nie wiem jakie CV ma prezes ( z tym bywa różnie vide R. Peru :-) ) , ja się tylko wypowiadam na temat tego sformułowania, mało profesjonalnego. No nie opłaca się wygrywać mistrzostwa ..... Pozdrawiam.
@mallory BL też nie był profesjonalny w swojej gadce, oni są ludźmi i ja ich cenie za to że nie spinają tyłka, tylko rozmawiają
Chorąży
 • 0 / 0
japier3dolejcie - łapanie za słówka? no o strategii nie można dyskutować bo jej nie przedstawił .... zobaczymy wyniki (te owoce jak mówisz) - ja nie zakładam, że ich nie będzie ale proszę wytłumacz mi sformułowanie, że mistrzostwo się finansowo nie opłaca, bo to założenie w sporcie trochę zaskakujące ....
napisałem Ci wyżej jak można to wytłumaczyć, nie mówię że sformułowanie jest trafne i na miejscu, bo to faktycznie trochę nie przystoi, ale dziwi mnie z jednej strony hejt na obecnego prezesa, który jeszcze nic nie przegrał
To jest dość proste, koszty jakie ponosi klub w Polsce po zdobyciu MP są wyższe niż przychody z tym związane. Oczywiście klub wychodzi na plus jeśli powalczy z sukcesem w pucharach ale to jest sport i różnie z tym bywa.
Chorąży
 • 0 / 1
Ok, wyprzedziłeś mój tekst. Ja bym nie nazwał tego falą hejtu - ludzie są zaniepokojeni i tyle. I tak jak inni (bezpodstawnie ale z nadzieją) uważają, że będzie dobrze to inni, że będzie gorzej. Obie strony mają prawo to czynić czyli artykułować swoje lepsze czy gorsze przemyślenia (wykluczam ubliżających itp). Pozdrawiam.
Chorąży
 • 1 / 0
świrekwampirek - to ciekawe, bo po stronie kosztów są: premie za mistrzostwo i koszt ewentualnej fety klubowej a po stronie zysku - premia od organizatora rozgrywek, dochody z meczów - przynajmniej decydujących z fazy finałowej, dochody z transmisji ... no i z reklam, super jeśli mecz jeden jest decydujący. Może coś pominąłem ale wg ciebie to bilansuje się stratą? Nawet rozpatrywaną krótkoterminowo? Tak było w zeszłym roku? ciekawe .....
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Świrek
O to chodzi,ta ogórkowa liga nie daje nic poza tym że jak się ją wygra to można powalczyć w pucharach o jakieś poważne pieniądze. Mało tego , zamiast promować najlepszych co trochę nas jako tako promują w Europie to im się rzuca kłody pod nogi. Tą śmieszną ligę ciągnie się w dół żeby pomagać słabym. Dzielenie punktów to świetny przykłaď
Prześledź losy MP w XXI wieku, Wisła przez jakiś czas dawała radę ale już Legia po tytule w 2002 r wpadła w duże kłopoty, później Zagłębie, Śląsk czy Lech w 2010 roku. Nas zeszłoroczny dublet też by mocno pogrążył gdyby mimo wszystko nie dość szczęśliwy awans do LM.
Problem jest taki że nasza liga generuje bardzo niskie przychody w stosunku do kosztów, klub za zdobycie MP dostaje od TV w okolicach 9 mln zł (ok 2 mln euro) dla porównania za grę w grupie LE zarobiliśmy około 20 mln zł tylko jest problem że awans nie jest pewnikiem.
Przez ostatnie lata nam się udawało ale przez to uzależniliśmy się od pieniędzy z pucharów w przypadku ich braku delikatnie mówiąc wpadamy w kłopoty.
Grzechem ostatnich lat był brak jakichkolwiek długoterminowych inwestycji z zarabianych pieniędzy tylko działanie tu i teraz.
Chorąży
 • 0 / 0
To przychód za mistrzostwo jest znany, pozostają dochody z meczów - mówię o fazie finałowej itp. a jakie sa premie? na PP zaoszczędziliśmy :-)
Przykłady z lat poprzednich nie są najepsze, uefa dawała zdecydowanie mniejsze pieniądze...
~der
 • 0 / 0
każdego dnia Pan Prezes mówi co innego, czy tylko mnie się tak wydaje?
~lob
 • 0 / 0
A czy jutro w niedzielę będzie trzecia część wywiadu z Miodkiem ? bo nie wiem czy mam czekać na te zwierzenia przed kompem czy grillować ?
Mam nadzieję, że przed samym meczem Miodek nie poda info, że nie będzie kasy za mistrzostwo...
~Pool
 • 1 / 0
... zawsze sprzedaje sie najlepszych , ale będziemy wzmacniać skład ..... juz nie wiem kto tu ma nierówno pod sufitem czy jest na sali lekarz ?
Rozumiem że kluby starają się kupować tych najgorszych:)
Major
 • 3 / 0
Dwa dni temu kasa klubu pozwalała na 2-3 wysokie kontrakty, wczoraj było kompletnie pusto a dziś ponownie się coś znalazło.

Panie prezesie więcej zdecydowania, ewentualnie zmiana księgowego...
~Marianna z marymontu
 • 0 / 0
Tak jak nie przepadam za Stanowskim, tak wczoraj na weszlo wylozono bardzo sprawnie brak spojnosci i konsekwencji wypowiedzi sympatycznego skadinad pana Dariusza.
Kiedy slysze o bilansach, slupkach, braku oplacalnosci mistrzostwa (bo trzeba placic) trudno zachowac optymizm i z nadzieja patrzec w przod. Obym byla w bledzie, oby....