Dariusz Mioduski: Złożyłem wniosek o odwołanie zarządu

Marcin Szymczyk

Źródło: Canal+

02-10-2016 / 10:19

(akt. 13-12-2018 / 03:36)

– Nic się nie zmienia, nadal chcę realizować wizję Legii, którą mam gdzieś w głowie – powiedział przed kamerami Canal+ przed meczem z Lechią Gdańsk Dariusz Mioduski i zaznaczył, że nie chce komentować wypowiedzi Bogusława Leśnodorskiego z programu "Stan Futbolu" w stacji Eleven w sobotnie przedpołudnie. – Nie śledziłem tego programu, jedynie czytałem te słowa, dlatego nie mogę się do nich odnieść.

– W czwartek złożyłem wniosek o odwołanie dwuosobowego zarządu. Może to przyczyna tych emocji, które się pojawiły? – przyznał po chwili Mioduski, odnosząc się ostatecznie do występu wspólnika w "Stanie Futbolu". Zapytany o to, czy jest w stanie wypracować kompromis z Leśnodorskim i Wandzlem odparł: – Nie wiem, czy atmosfera się oczyści, ale chodzi o fundamentalne kwestie w klubie. Wizję staram się przedstawiać od początku. Nie po to kupiłem Legię, by siedzieć na boku. Chcę by weszła na inny poziom. Straciłem wiarę, że wprowadzanie przez zarząd mojej wizji nie jest już możliwe. Ale nigdy nie mów nigdy. Te zmiany muszą być realne, prawdziwe i nie polegające tylko na powiedzeniu, że będzie lepiej. Strasznie mnie dotknęło, co stało się poza boiskiem w meczu z Borussią. Nie mogłem uwierzyć, że w spotkaniu, które jest świętem, dzieje się coś, co niweczy nasz wysiłek z wielu lat - dodał Dariusz Mioduski.

Komentarze (204)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Starszy sierżant
 • 0 / 1
Niektórzy tak bardzo chcą wyeliminować kiboli chuliganów , że nawet nie zdają sobie sprawy że pózniej taki jeden Janek z drugim w gębe by dostawali od naszych derbowych "przyjaciół' i co wtedy bedziecie pisać jak wpierdol dostaniecie i wam skroją szaliki? Policja wam pomoże? gówno nie pomoże , będziecie płakać za tymi kibolami z żylety
Major
 • 0 / 0
ty tak na powaznie?
~WujoHujo
 • 0 / 0
Z tych zdjęć wnioskuję że tam się ktoś musiał nieźle zesrać... Hahhaha
~MIODEK i LEŚNY
 • 0 / 0
Panowie właściciele nie róbmy mediom pożywki bo te zawsze uwielbiają jak można Legii dołożyć . Kością niezgody jest kibic bandyta co do tego nie ma wątpliwości !!! i trzeba go jak najszybciej ewakuować . Dawanie marchewki przez pana Leśnodorskiego kompletnie nie zdało egzaminu czas na działania !!! . Mimo wszystko p. prezes zrobił mnóstwo ba ogrom pracy aby było normalnie tylko kibic bandyta nagle nie stanie się aniołem i tego trzeba mieć świadomość a dostawał ogrom czasu i co miliony odpływają a kibic bandyta jak się bawił tak się bawi , tylko czyim kosztem ? . Dalej była pani Ostrowska , trenerzy nie fachowcy późne transfery i wiele innych rzeczy które mogły być lepiej wykonane , tylko że błędy zawsze się pojawiają a nie robi je ten co nic nie robi !!! Sumując panowie szanujcie się możecie się różnić ale musicie się szanować dal dobra Legii a i własnego , na pewno słowo kompromis nie jest Wam obce , więc ? zgoda buduje a niezgoda rujnuje mówi Wam to coś ? !!! pozdrawiam Władek
~tak
 • 2 / 0
Mioduski gość z klasą
~woltron
 • 1 / 0
Pisanie, że Mioduski będzie chciał grać młodzieżą samą i to oznacza, że MP stanie się celem rzadziej niż obecnie jest nieprawdziwe. MP jest warunkiem koniecznym dla rozwoju dalszego i gry w europejskich pucharach. Pamiętajmy, że piłkarzy nie sprzedajemy za grę w polskiej lidze i mecze w Ekstraklasie, a za to co pokazują w pucharach europejskich i kadrze.

Nie dziwię się Mioduskiemu, że nie wierzy w dialog z kibolami. Owszem wiele rzeczy zmieniło się na plus, ale mimo to rok w rok gramy przy pustych trybunach i płacimy potężne kare finansowe. Dodatkowo po wydarzeniach z zeszłego roku, na 100 lecie klubu i po awansie do "upragnionej" ligi mistrzów wydawać by się mogło, że będziemy mieć na trybunach spokój. No i guzik.
Zmiany są potrzebne tylko niech to wyjdzie Legii na dobre. Z łobuzami trzeba nareszcie się rozprawić. czas porządku nastał . Jestem z panem panie prezesie Mioduski.
~PAW
 • 0 / 0
Przestań chłopie cyrk robić. Jak jest kryzys to trzeba go wykorzystać i uderzyć? Jak masz inne plany co do prowadzenia klubu to idź i gadaj z Leśnym i Wędzlem, składanie takiego wniosku to tylko działanie pod publiczkę, w tym układzie nic nie zmienisz i wiesz o tym. Więc po co??? Po to by zrobić jakiś własny PR. Na pewno nie z pożytkiem dla klubu. Potrzeba spokoju drużynie, ledwo skończył się bałagan z Hasim, to teraz rozpierducha u góry, po co na forum publicznym się żrecie?!!!! By piłkarze i trener czytali i myśleli zamiast skupić się na poprawie stanu rzeczy? Co będzie jak będzie zima i przyjdzie pomyśleć o jakiś transferach a na górze kłótnia???? Nie wiem czy Ty czy Leśny ma racje, ale wiem jedno pranie brudów na zewnątrz to nie jest pożytek dla klubu, a jedynie jakaś gra podjazdowa między wami. Mam prośbę tylko jedną, nie wciągajcie w to kibiców.
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
Warto powiedzieć iż właścicielem Legia Warszawa S.A nie jest ani Mioduski ani BL
a Legia Holding sp z .o.o. gdzie prezesem jest Mioduski a w zarządzie Leśny i Wandzel ale realnego wpływu właścicielskiego nie mają bo ten realizuje Rada Nadzorcza.

Pytanie jaka jest umowa spółki Legia Holding bo od tego zależy kto ma większe znaczenie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
W podziałach właścicielskich jest tak, że na walnym zebraniu głosują udziały. Można się droczyć ale decyzje walnego zgromadzenia trzeba wykonywać, innej opcji nie ma. Co by nie pisać, za jakiś czas wyjdzie na jaw dlaczego nie ma zgody wśród właścicieli. My tu zastanawiamy się a może prawda jest prostsza? Leśnodorski i Wandzel chcą przytulić kasę? W końcu to oni budują perspektyw rozwoju klubu.
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
Zarząd Legia Warszawa S.A powołuje i odwołuje Rada Nadzorcza

Jurczak, Jarosław Jakub Członek Rady Nadzorczej
Mioduski, Dariusz Jan Członek Rady Nadzorczej
Kaczmarek Szymon Jan Członek Rady Nadzorczej
Wandzel Maciej Członek Rady Nadzorczej

Wole właścicielska realizuje zarząd w składzie
Leśnodorski Bogusław Prezes Zarządu
Szumielewicz Jakub Jan Wiceprezes Zarządu
Wyszomierski Rafał Szymon Wiceprezes Zarządu

Zarząd podejmuje decyzję co najmniej dwoma Członkami Zarządu.
Starszy szeregowy
 • 0 / 2
Legia kosztowała trio realne 25mln euro

ITI zapłacono 10mln Euro w gotówce w dniu transakcje
reszta to około 1mln Euro rocznie przez 15 lat.

Oczywiście zapłacono nie koniecznie jest prawdą... bo może to pochodzić z kredytu.
Major
 • 0 / 0
kompletna nieprawda, piszesz zwyczajnie kłamstwa.
~Dambouk
 • 0 / 3
Przestałem w tego gościa wierzyć. ..nigdy nie powinienem zacząć wiedząc , że jest od Kulczyka
Podpułkownik
 • 0 / 0
panie Alek trocha przesadziłeś z błędami wymieniając jako błąd ściągnięcie Langila , To jest świetny , szybki zawodnik a co do pozostałych to dorzucę nowy kontrakt dla brozia / nie trawie tego gościa/ podpisany ze dwa lata temu. Vranjes totalna klapa , pozostałych wymieniłeś. Tylko Legia.
Podporucznik
 • 0 / 0
Ja akurat do Brozia nic nie mam. Solidny zawodnik jak na ligę - ostatnio w słabszej formie. Jest profesjonalistą. Podobnie jak BBereszyński w ubiegłym sezonie. Nie robi afery z tego że siedzi na ławce, czeka na swoje szanse. Langil trochę przypomina mi takiego Manu. Oczywiście jest lepszym zawodnikiem, ale w Legii do tej pory zagrał jeden - dwa dobre mecze. Obym się mylił. Do nieudanych transferów ze sporym kontraktem dorzucę jeszcze Helio Pinto. Nie należy zapominać o dobrych stronach biznesu. Bo tych dobrych transferów było sporo... w porównaniu np. z okresem ITI. Ale jak napisałem, do Legii wpłynie teraz spora kasa i zdaje się Mioduski stwierdził trzeba pilnować. Zobaczymy co z Książenicami.
Broź odstaje od tego co gramy. Pasuje tu jak Vranjes czy Brzyski...Słaby jest po prostu.
~Micgalll
 • 0 / 0
Pomijając to, czyja wizja Legii jest nam bliższa- Leśnemu pomyliły sie role. Jako prezes zarządu ma reprezentować interes właściciela. Właścicielem pakietu większościowego jest Mioduski i koniec kropka. Leśnemu rozmyła sie granica miedzy udziałowcem mniejszościowym a prezesem zarządu. Z tego tylko powodu powinien wylecieć
Podpułkownik
 • 1 / 0
Wystarczy zobaczyć na zdjęciu leśnego i wszystko jasne. Ten facet nie ma żadnych ambicji. A co sie dzieje z Żewłakiem? dawno go nie widziałem.
~Tyr
 • 0 / 0
Super będzie jak "łowcy troglodytow" dostaną to co chca-czyli Mioduski wszystko weźmie a leśny out. Wrócimy do pięknych czasów zygo czyli wojna na trybunach, zero inwestycji w zespół "bo przecież jest akademia". Bezmyślny motloch będzie miał na co narzekać. I tęsknić za tłustym latami jak leśny był u sterów. Powodzenia.
Podporucznik
 • 0 / 2
Do tej pory nie rozumiem czemu teraz ten wniosek o odwołanie. Leśnodorski powinien zapłacić głową już za błędy organizacyjne przy okazji akcji z Bereszyńskim w rewanżu z Celtikiem. Późniejsze ugadywanie się z kumatymi i branie na siebie kar od ESA i UEFA to jawne działanie na szkodę spółki, w każdej normalnie funkcjonującej firmie wyleciałby na zbity pysk i jeszcze musiałby się modlić, żeby spółka nie wytoczyła mu sprawy cywilnej o odszkodowanie.
Tak więc z której strony nie patrzeć, jest to kamyczek do ogródka Mioduskiego.
~Podaj nick
 • 0 / 1
A mi to wyglada że młody Kulczyk chce wycofać pieniążki śp taty.
Bo chyba wszyscy wiedza kto tak naprawdę ma 60 % akcji Legii.
Generał broni
 • 2 / 0
Nie wiem wcale czy to Kulczyk, ale gdyby Lesnodorski się bał konsekwencji, to by się Mioduskiemu nie stawiał, ergo, nowy właściciel większościowy jest na rzeczy, chyba. Tylko jakoś muszą temu Mioduskiemu życie obrzydzić, żeby ten swój pakiet tanio sprzedał.
Major
 • 0 / 0
Nie, nikt nie wie. Nie mamy dostępu do twojej bujnej wyobraźni.

Prawdopodobnie pomyliłeś "młodego" Wejcherta z Kulczykiem. Już po przejęciu akcji ITI przez Legia Holding w 2013 roku można było z łatwością się domyślić, jak ten model funkcjonuje i kogo Legia musi spłacać. ITI przecież za piękne oczy nie oddałoby klubu, który zaczął zarabiać niespotykane w polskim sporcie pieniądze.
To w późniejszych miesiącach zostało potwierdzone przez Puls Biznesu i legijnych dziennikarzy. Mioduski nieprzypadkowo był określany mianem syndyka Wejchertów. ITI nieprzypadkowo zrobiło z niego większościowego udziałowca i nadprezesa.

Można tylko spekulować, ale nie zdziwiłbym się, gdyby aktualna wojna toczyła się o podział pieniędzy z Ligi Mistrzów, które trafią do klubu po zakończeniu tego sezonu. Mioduski ma swoje utopijne pomysły, a czym kończą się wizje pana z loczkami przekonaliśmy się tego lata, kiedy zachciało mu się zmienić trenerów i zakochał się w nieudaczniku z Albanii, bo pracował w Anderlechcie i młodych wprowadzał. Przypłaciliśmy to wizytą w strefie spadkowej a szanse na tytuł wiszą na włosku. Istnieją duże obawy, że próby realizacji kolejnych wizji pana Mioduskiego i jego doradców skończą się dla Legii z podobnym skutkiem.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Pjetras, trudno w tej chwili ocenić powody tej wojny ale analizując wypowiedzi właścicieli Legii po przejęciu od ITI oraz przyjęcie Wandzela na współwłaściciela, myślę, że to łabędzi śpiew Leśnodorskiego. Tu nie ma co negocjować, skoro jest właściciel pakietu większościowego, to można krócej albo dłużej przeciągać sprawę ale finał jest znany. Wątpię też, że ktokolwiek chce wyciągać swoje udziały w chwili, gdy Legia wypracowała bardzo duży zysk. Wydaje się, że walka idzie o wyparcie kumatych z Legii, bo to ludzie którzy są ekstra chciwi.
Major
 • 0 / 0
Jestem zdania, że tzw. kumatych wyprzeć się nie da, a przynajmniej nie w taki sposób, jaki chciało to zrobić ITI. Prawdopodobnie coś takiego chciałby zrobić teraz Mioduski. Mam na myśli tych, którzy ganiają po trybunach jak z Borussią. Nad tymi ludźmi nikt nie ma kontroli. Jeśli ktoś myśli, że jak Staruch powie, żeby nie bawić się na stadionie w dżunglę, albo jakiś gostek z SKLW wyda taką dyspozycję, a oni się do tego zastosują, to jest w gigantycznym błędzie. Mogą ich zniechęcić do tego tylko drakońskie kary i bezwzględne, wieloletnie więzienie, a doskonale wiemy, że polskie prawo na to nie pozwoli.
~moment prawdy
 • 0 / 6
Anglię? A może Kamerun zaraz? Oderwijcie się od monitora, telewizora , i brandzlowania po komentarzu. Jeden z drugi chce druga Anglię i nie chce wulgaryzmów na stadionie? Czy kiedykolwiek ktoś z was był na meczu w Anglii i zna język? 3/4 przyśpiewek to wrzuty wszelkiej maści na rywala. Niestety ale jedno z drugim się wyklucza. Druga rzecz to różnica piłkarska między Anglią i Polską. U nas na stadion widza nie przyciągniesz. I w końcu skończcie pisać o walce z kibolstwem bo nic z tym zrobic nie możecie. Od lat pisanie o bojkotach sklw, żylety, zbiórek. A zarówno zbiórki mają się dobrze jak i cała reszta. Zza monitora o tym nie decydujecie.
Każdą podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku...
Starszy sierżant
 • 0 / 0
@moment prawdy

wreszcie gosciu który mówi z sensem , ale do nich nie dotrzesz przez internet piszą co by nie zrobili z kibolstwem chuliganami itp a jak muszą działać już na stadionie to już tak kolorowo nie jest , ale niech sobię piszą dalej głupoty przez internet .... jak przez to się czują lepiej .
~Olaffff
 • 0 / 0
Kiedyś Gudzowaty tez 1 % sterował spółka gazowa jako 3 właściciel.teraz Wandzel ma ten 1 % .Na kogo postawi?oczywiscie na Silniejszego czyli Mioduski
~OlFfff
 • 0 / 0
Sytuacja jak w każdej korpo,kość daje Ci funkcje i udziały ,dopóki tańczysz jak on chce to jest ok,jak urastasz w sile i zaczynasz brykać to koniec.BL zaczął brykać,myślał ze wszystko mu wolno.Pomylil się
~pogon
 • 0 / 0
Lesny i babel. to juz jest koniec
~MEN
 • 0 / 1
Większość z Was pisze iż Mioduski realizuje politykę ITI.
A jaką politykę realizuje Leśny? A no taką jaka w Legii jest od dziesiątek lat. Głaskania troglodytów po głowach.

I na koniec:
To Mioduski ma 60% akcji, a nie Leśny. Więc to on w Legię więcej wsadził. Leśny ... jest człowiekiem umiejscowionym w Legii przez Kulczyka.
Jego słowa o DM wg mnie go dyskwalifikują i powinien być jak najszybciej usunięty ze stanowiska.
~Marianopololo
 • 1 / 0
Leśny przez Kulczyka? idioto, Mioduski jest od Kulczyka parówko.
No cóż.. trzeba nam tu zrobić drugą Anglię - tylko i aż tyle. Tam udało się wyeliminować bydło ze stadionów. U nas wciąż to bydło rządzi na stadionach - mniej lub bardziej jawnie. Bogusiowi to odpowiada, Mioduski jest na szczęście bardziej inteligentny.. choć nie wiem, czy da radę ogarnąć temat..
Myślę że nadszedł czas, by klub przestał sponsorować wygłupy "kibiców", nie godził się na idące w miliony kary za głupie race, jak i za takie ekscesy, jak na meczu z Dortmundem. Ktoś niedawno podsumował wszystkie kary, jakie zostały nałożone w ostatnich latach na Legię właśnie za tego typu BZDURY - można by za to kupić ze 3 takich Guilerme.. Myślę że dodatkowy komentarz jest zbyteczny..
Porucznik
 • 2 / 0
Trzeba przestać płacić na oprawy. Proste.
~Szczur
 • 0 / 0
Amen
Oprawy to jednak dodatek do widowiska.Na pewno to ubarwia spotkanie i dla wielu fanatyków to ważna część kibicowania.
Problem jest wtedy gdy ktoś działa na szkodę klubu. Za to nie powinny być kary zbiorowe dla wszystkich fanatyków ale jak kolega wyżej podkreślił coś w stylu Anglii a mianowicie kary indywidualne finansowe.
Może być u nas druga Anglia. Zwłaszcza gdyby poszedł za tym sportowy poziom rozgrywek ;)
A tak poważnie to można zrobić oprawę również bez rac.
Niektórzy nie wyobrażają sobie oprawy bez rac dlaczego?
Bo nigdy nie dorastają
Takie dziewczynki z zapałkami
Starszy sierżant
 • 0 / 0
To bydło zostawia sporo grosza w kasach klubu .
Kłopoty z racami i burdami na stadionie nie są tylko w Polsce.Ten kłopot występuje wielu krajach (też zachodnich ) tylko ze piętnuje sie za to były blok komunistyczny.Uefa działa wybiórczo.Fakt faktem ale kibice Legii powinni starać sie unikać konfrontacji z UEFA.

Wszyscy kibice Legii są potrzebni od Fanatyków po popkorowców.
Tylko ze fanatycy Legii są w konflikcie z bojówkami Legii to jest duży kłopot.
Jeszcze jedno w burdzie na stadionie prawdopodobnie nie było kibiców Legii tylko Naszych przyjaciół z innych miast.Ale głowy za to nie dam sie uciąć ze tak było.

Co do Dariusza to ja sie jego najbardziej boje o klub. Ponieważ nie znam jego intencji .On nigdy sie Legią nie interesował.
Luka,
To że Miodulski nie popierduje codziennie na twitterze jeszcze nie znaczy że nie interesuje się Legią.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Invictus777
Ja nie pisze o tym co właściciele robią tylko po co weszli w ten biznes .
Bogusław Leśnodorski kibic Legii
Maciej Wandzel kibic Polskiej Piłki
Dariusz Mioduski były kibic Zawiszy i bardzo dobry biznesmen (potrafi robić pieniądze ) .Jego intencji nie znam czy Legia jest dla niego zabawką dla bogaczy,przygodą czy inwestycją żeby zarobić duży szmal.
Ale intencji żadnych właścicieli nie znam.Mam nadzieje że chcą z Legii zrobić klub światowego formatu .
Optymalnie byłoby gdyby właścicielem Legii był człowiek mający jej dobro w sercu, a do tego posiadający dryg biznesowy. Nawet jeśli Miodulski stawia wyłącznie na biznes (w co osobiście wątpię) to wygląda na to, że wie jak to się robi. W klubie piłkarskim ciężko jest osiągnąć sukces finansowy bez sukcesu sportowego. Tak więc wszyscy powinni być zadowoleni.
Starszy sierżant
 • 0 / 2
Dariusz nie jest wzorem budowniczego lecz typowym kapitalistą czyli wyciskania z interesu jak najwięcej jak najkrótszym czasie kasy.
Ja nie chce mieć w Legii metody taką jaką mają w pyrach.
Czy sie stoi czy sie leży kaska na konto sie należy.
Z jego wypowiedzi jak sie wyobraża funkcjonowanie klubu raczej jest model poznański.
Może się mylę ale wole zawsze dmuchać na zimne.
Nie chce żeby lata ITI i daewoo powróciły, nie daj Boże oby taki Ireneusz Król sie zdarzył .
Wole te lata obecne MP,PP i awansy do LM i LE.
Z jednej strony krytykujesz Miodulskiego, a z drugiej podoba Ci się Legia której jest właścicielem. Trochę to niespójne...
Po obejrzeniu Stan Futbolu mam kilka wniosków czy spostrzeżeń:

BL z Wandzelem wynaleźli Czerczesowa i byli na niego zdecydowani. Musieli tylko przekonać Mioduskiego, który mógłby być sceptyczny do zatrudnienia tego typu trenera. Więc przygotowali go za kulisami do odegrania scenki przed głównym udziałowcem by ten się zgodził. Można też przypuszczać że przygotowali go do odpowiedniego zachowywania się na konferencjach czyli takiego jaki lubią nasi kibice i polscy dziennikarze. Z racji tego że Czerczesow ma charyzmę, charakter i dobrze zna polską mentalność nie było o to trudno. Uważam że udało się to bardzo dobrze choć nie twierdzę że odbywało się to sztucznie. Wręcz przeciwnie, Stanisław to naturalny gość z poczuciem humoru a w dodatku z poważaniem.

W klubie jednak chcieliśmy iść jednak w kierunku bardziej widowiskowej gry bo nie ukrywajmy, mecze Legii za Czerczesowa nie miały w sobie żadnego polotu a głównie opierały się na solidnym przygotowaniu fizycznym i dużym pressingu. Nie uważam że w Europie w LM byłoby to skuteczne bo to za mało. W ligach zachodnich jest to normą a do tego dochodzi większa klasa zawodników, precyzja podań co dobrze pokazał mecz z BVB. Oni tych piłek nie tracili nawet jak próbowaliśmy przycisnąć. Dla tych co będą chcieli powiedzieć "bo był beznadziejny trener" podam przykład z Lizbony. Taki Jodłowiec pressingiem próbował odebrać piłkę defensywnemu pomocnikowi Williamowi Carvalho, któremu się po prostu nie dało tego zrobić co udawało się w ekstraklasie gdzie rywale się gubili. Inna klasa...

BL mówił też że Mioduski chętnie się godzi na belgijski zaciąg uważając, że zrobi nam różnicę. Było to przed meczem z Lechią. Co pokazał jeden z nich każdy widział. Więc na pewno nie jest tak, że ktoś z konkretnego kraju nie może być wzmocnieniem. Może! Nie ważna jest narodowość a klasa piłkarska danego zawodnika. BL jakby podchodzi do tego inaczej. Albo się nagle zradykalizował narodowo albo wtedy powtarzał tylko to co należało mówić oficjalnie przed mediami i współwłaścicielem, który ma większość akcji klubu a czyta rewelacje z klubu...

Pytanie nasuwa mi się czy w klubie możliwa była gierka co niektórych piłkarzy będących już w klubie wcześniej co skutkowało pewnym sabotażem wyników zwłaszcza w lidze? Oczywiście w porozumieniu z zarządem...

Zaznaczam że to tylko dywagacja.
Wszystko fajnie, ale jedno w zarówno Twoim, jak i kilku innych komentarzach mnie rozwala... Legia - czy jakakolwiek inna polska drużyna w LM - to teoria. Dla nas szczytem marzeń jest awans do tych rozgrywek - i nic poza tym. Jesteśmy w piłkarskim zaścianku i między bajki odłóżmy taktykę/grę na miarę LM. Powinniśmy mieć na tyle solidną ekipę, by zdobywać regularnie MP. Na tym powinniśmy się skupić i wokół tego budować sukces - to po pierwsze. Po drugie - nie oddawać za grosze piłkarzy, którzy ledwo błysną w tej jakże słabej lidze, a już marzy im się piłkarski wielki świat. Nie tędy droga. Czas zmienić podejście do tego tematu.
Zdobywać MP i co dalej?
Zbierać oklep na piłkarskich salonach czy lepiej tam nie awansować?
Nie rozumiem tego minimalistycznego i podwórkowego podejścia.
Mnie się natomiast wydaje, że nasz Al Capone najzwyczajniej się nieco zagubił. Prezesowanie największemu klubowi w Polsce milutko łechtało jego ego. Z prezesa szybko zrobił się jednak celebryta o narcystycznej naturze chcący brylować nawet pośród ultrasów. Miodulski uznał w końcu że tego już zbyt wiele i złożył wniosek o odwołanie zarządu. Leśnodorskiemu zajrzała w oczy wizja utraty eksponowanego stanowiska i celebrytury i stąd te jego kompromitujące zachowania i wywiady.
Niby tak jak mówisz. Leśny się mocno wczuł w rolę ale akurat dla mnie to pozytywne gdy ktoś jest mocno zaangażowany w klub, żyje nim 24h na dobę nawet jak śpi... Gorzej jak nie podejmuje racjonalnych decyzji. Leśny powtarzał nie raz że warto cokolwiek robić byle nie siedzieć i nic nie robić. Ale zapomina tez że czasem lepiej mądrze stać w miejscu niż głupio się poruszać by potem się cofać i naprawiać błędy. Doświadczenie, mądrość i przewidywanie jest bardzo ważne by nie popełniać głupot i robić głównie takie ruchy, które powodują pozytywy i rozwój.
Kogo w ogole obchodzi co nasz klub robi w Europie, dla mnie liczy sie tylko i wylacznie liczba gwiazdek przy mistrzostwach Polski. Watpie zeby jakikolwiek kibic Leicester wolal wygrac Lige Mistrzow zamiast ligi. Najwazniejsze jest panowanie w swoim regionie plemiennym, puchary tylko do zarabiania kasy i tyle.
~pogon
 • 2 / 0
Lesnodorski to twoj koniec
Generał dywizji
 • 0 / 0
SEBA zgadzam się z tobą , ale trzeba zrobić z tymi bandytami porządek w końcu bo nigdy nie będziemy postrzegani jako normalny klub w Europie .Człowiek czyta wypowiedzi i zastanawia się która strona nawaliła. Sam pisałem iż MD powinien pozbyć się B.L .Lecz jak człowiek pomyśli na spokojnie to wychodzi na to,że powinni usiąść i zacząć dogadywać się a nie walczyć publicznie.Legia powinna być wspólnym dobrem a nie walką [publiczną na noże . Wina jak to mówią leży po środku . !!!
Porucznik
 • 0 / 0
Winny jest BL, to On rządzi klubem jako prezes. Wiec On odpowiada za ten syf i burdel.
Pułkownik
 • 3 / 0
niektorzy zarzucaja Mioduskiemu brak konkretow... ale on ich nie musi ich przedstawiac. On tu jest wlascicielem.

Od konkretow ma zarzad. A jak zarzad sie zagubil to sie go odwoluje - proste.
Porucznik
 • 1 / 0
Vojtala - 100% racji. BL kompromituje się kompletnie.
~moment prawdy
 • 0 / 6
Gdyby nie Ci bandyci to byś chował szalik w majtki jak koleżanki z Muranowa. Wiec wiesz.
Major
 • 1 / 0
no to co pisze Vojtala ja pisze od wczoraj, tu jest ogrom ludzi nie majacych pojecia o czym pisza. robson itd... nie rozumieja kto za co odpowiada.
Pułkownik
 • 1 / 0
magik... cii... ludzie Mioduskiego przegladaja forum.. a ja ide na prezesa ;)
Niby proste, a wiele osób sukcesy przypisuje wyłącznie Leśnodorskiemu. Miodulskiemu zaś jedynie gołą duupę...
Pułkownik
 • 3 / 0
zamiast Wandzle przydalby sie Kubus Puchatek we wladzach.
On i Lesny... i Miodek lubił ;)
Pułkownik
 • 1 / 0
powiem tak: wezcie wy sie kvrwa dogadajcie jak dorosli, a nie zachowujecie sie jak male dziewczynki z gimnazjum i skarzycie jeden na drugiego w mediach. jeszcze tego brakuje zebyscie sie na fejsbuczku zaczeli wyzywac nawzajem.

legia potrzebuje i lesnodorskiego i mioduskiego. obu. jezeli beda jakies zmiany wlascicielskie (obojetnie w ktora strone) to bedzie to z niekorzyscia dla legii.
Porucznik
 • 2 / 0
Dobre przedszkole. Wstyd. Mioduski niestety ma rację w jednym: ile razy można słuchać od Leśnego ze teraz będzie lepiej. To samo czytamy/słyszymy od kilku lat i czy coś się zmieniło? Naprawdę coś się zmieniło?

Moim zdaniem NIC się nie zmieniło. NIC A NIC. Dowodem są wjazdy na sektory Jagi, Bvb. Rasizm.

Troglodyci się nie zmienią.
~do josh
 • 0 / 9
Ty nie będziesz mówił co można robić na trybunach a co nie. Ale wiesz, internet swoje, życie swoje. Ale fakt żałuje ,że skończyło się karą za taką pierdołę. Można było im całkiem wjechać w sektor.
~ssss
 • 2 / 0
A nie żałujesz, że jak Bozia rozdawała mózgi to ciebie w kolejce nie było?
Są dwa powody, dla których uważam, że lepiej by było, gdyby Pan Mioduski wycofał się z Legii i odsprzedał swoje udziały:
1. kariera biznesowa w spółkach Jana Kulczyka,
2. wprowadzenie do mediów tematu konfliktu właścicielskiego w Legii (niektórzy nazywają to "publicznym praniem brudów").
A co ma do tego fakt iż w przeszłości pracował dla nieboszczyka Kulczyka?

Legia od dawna ma problemy z bandytami na trybunach i coraz częściej zamykany z tego powodu jest nasz stadion. Apollon, Ajax, Trabzon i teraz Real. Mało? Przecież to sa milionowe straty i tylko głupiec puszczał by to w niepamięć. Tak na dłuższa metę funkcjonować się nie da.
Porucznik
 • 2 / 0
Załóżmy, że jesteś prezesem wielkiej firmy międzynarodowej. Prosisz członka zarządu ds marketingu i sponsoringu aby zrobil analizę opłacalności wejścia w sponsoring Legii Warszawa. Co wpiszesz w ryzykach? "Nasza marka może być źle odebrana ze względu na panujący na stadionie rasizm oraz notoryczne ataki na kibiców innych drużyn w lidze polskiej oraz ligi mistrzów". "W przypadku zamknięcia stadionu - przypadek Bvb - nie będzie możliwe zabranie naszych partnerów biznesowych na mecz do loży i konieczne będzie tłumaczenie partnerom tej sytuacji m.in. w tonie przeprosin za zaistniała sytuacje."

Kto o zdrowych zmysłach da większą kasę na klub?!!!!
Jestem zwolennikiem całkowitego wyeliminowania bandytów ze stadionów. Myślę, że pan Leśnodorski, tak samo jak pan Mioduski, nie chce mieć co jakiś czas kłopotów wizerunkowych Legii i strat finansowych wynikających z nakładanych kar. Tutaj jednak potrzebne jest jednak surowe prawo. Bez odpowiedniego prawa nie pomoże ani pan Mioduski ani pan Leśnodorski. Ponoć wielu z tych zadymiarzy było już karanych za ekscesy podczas meczu z Jagiellonią. Gdyby za taki występek od razu otrzymali zakaz stadionowy dożywotni (a nie dwuletni), gdyby ponieśli bardzo dotkliwe konsekwencje finansowe to podczas meczu z Borussią nie pojawiliby się na stadionie, a pozostali musieliby kalkulować, czy ryzykować dożywotni zakaz stadionowy i potężne straty finansowe w przypadku ujęcia przez policję. Nie jestem za wprowadzaniem odpowiedzialności zbiorowej ale za bardzo surowym karaniem. Bo tylko surowa kara odstrasza. Nie chcę też atmosfery teatru na stadionie. Mecz piłkarski to ma być taki wulkan emocji. Jak będę chciał teatralnych doznań to pójdę do teatru a nie na stadion. Race, oprawy - jestem za! Ale za rzucenie racą na boisko dożywotni zakaz i potężna kara finansowa. Za próbę „wjazdu” na sektor gości też dożywotni zakaz i potężna kara finansowa. W ten sposób trzeba oddzielić przestępców od fanatyków. Bo dla fanatyków jest miejsce na stadionie tak długo jak swoim zachowaniem tworzą atmosferę, a nie wywołują ekscesy. Co do rasizmu na stadionie to oczywiście w trakcie meczów UEFA to samobójstwo dla klubu. A więc wtedy surowe podejście- dożywotni zakaz i potężna kara finansowa. A poza meczami UEFA to oczywiście też nie jest to potrzebne, ale moim zdaniem to jest kwestia wychowania. Dopóki ludzie nie będą samo odczuwali, że różne dziwne okrzyki to „wiocha”, to się tego nie wyeliminuje.
Co do spółek Jana Kulczyka, to mając na względzie jak na interesach z nimi wychodził Skarb Państwa, obawiam się czy Legia nie wyjdzie podobnie. Tylko tyle.
Jimmy,
Piszesz, że dla Ciebie akceptowalne są race na stadionie, ale kto ma zapłacić kary za ich odpalenie? To po pierwsze, a po wtóre jeśli nie określi się sztywno zasad postępowania zawsze znajdzie się ktoś o innej wrażliwości i niższym progu bólu np. dopuszczający flagi z obraźliwymi lub rasistowskimi hasłami, oklepywanie piłkarzy lub innych kibiców czy wjeżdżanie na inne soktory lub murawę (to nie są przykłady z sufitu). To UEFA określa co jest dozwolone a co nie i nie pozostaje nam nic innego jak się do tych reguł dostosować jeśli chcemy brać udział w rozgrywkach.
Race może i są widowiskowe, ale można się bez nich obyć...
Invictus777,
Życzyłbym sobie, aby Legia znana była w Europie z prawdziwego show jakie tworzą piłkarze na boisku i kibice na trybunach. Tak jak obecnie znane są w Europie derby Belgradu, tak znana powinna być z każdego meczu Legia. Coś jak mecze w Argentynie- wysoki poziom piłkarski i widowiskowe oprawy. Ale oczywiście bezpieczne. Stadion ma być znany z tego, że może na nim pojawić się każdy kto chce obejrzeć widowisko na boisku i trybunach. Pięknie by było gdyby wytworzyła się moda na oglądanie Legii- to by przyciągnęło sponsorów! Gdyby w Europie kibice na hasło „polska piłka” odpowiadali: „super mecze Legi i fantastyczna atmosfera na trybunach, prawdziwy show!” Pięknie byłoby gdyby z Europy przyjeżdżali na mecze kibice, którzy chcą po prostu poczuć atmosferę piłkarskiego i kibicowskiego szaleństwa, tak różną od tego co jest promowane przez UEFA. Ale to wszystko oczywiście na zasadzie współpracy z klubem. Jeśli klub godzi się płacić kary za race, bo w ostatecznym rozrachunku wychodzi na plus ze względu na modę na oglądanie Legii to ok. Gdyby kwoty kar poszły w górę do poziomu uznawanego przez klub za nieopłacalny to oczywiście należałoby cofnąć zgodę na race. Tak jak pisałem wcześniej- kto złamie zasady i rzuci racę albo inny przedmiot, wymaluje jakieś hasło z które klub oberwie albo zechce wbiec tam gdzie nie wolno- wówczas surowa kara. To by wyeliminowało tych, którzy mają słabą psychikę i dają porwać się emocjom i generują ekscesy. Zaznaczam- wszystko jest do przeliczenia- klub musi szacować na co może sobie pozwoli, a na co już nie. Niech Legia będzie takim europejskim Buenos Aires- walec na boisku, który miażdży przeciwnika i szaleństwo na trybunach. I niech będzie moda w Europie na oglądanie Legii. Niech każdy kto chce zobaczyć coś szalonego, niech od razu pomyśli: „Nie muszę jechać do Argentyny, mogę pojechać do Warszawy na mecz Legii”. To takie moje marzenia, ale wierzę, że są w klubie ludzie, którzy je zrealizują. :)
~Krzysiek111
 • 1 / 0
Ciekawe na ile realne jest to że Dariusz "udziałów w Legii nigdy nie sprzedam" ma po prostu mega ofertę na swoje 60% i chce po prostu z twarzą się z tej deklaracji wycofać. Bo to raczej prawie pewne , że w tej lub przyszłej dekadzie Legia zmieni właścicieli.
~oleole
 • 0 / 0
W każdym normalnie funkcjonującym przedsiębiorstwie zarząd, który zrobił wtop za 10 mln zł i non-stop dalej robi wtopy łącznie z działem sportowym i kierownikiem ds podróży i rozwoju jest zwyczajnie zwalniany.

Dziwne, że zarząd tyle czasu nie może znaleźć sponsora na stadion - nawet jakby na rok znaleźli kogoś za bańkę to zawsze coś.

Ale to trzeba mieć ego mniej niż stąd do nieskończoności.
~The Bill
 • 0 / 0
Przypominam największe MEGA-WTOPY:
-Odzidzia, gracz przerastający Legię o kilka klas wzięty za friko,
-Pazdan - bohater Euro 2016 wzięty za czapkę gruszek,
-Nikolic - snajper jakiego w Legii od lat nie widziano wzięty za friko (albo czapkę jabłek, nie pamiętam),
-Guilherme - jeden z lepszych obcokrajowców w naszej lidze, wzięty za grosze,
-Jodłowiec - reprezentant Polski, za friko,
-Hlousek - gracz nie na poziom ekstraklasy, śmiało mógł grać w bundeslidze.
Sprzedaż za gruby hajs: Radovicia, Furmana, Wolskiego.
~Fred
 • 0 / 0
Jakby nie bylo odpowiedzialnosc za wyderzania z bvb ponosi BL a bylo to konsekwencja wieloletniego ukladania sie ze sklw i tolerowania tego typu zachowan mimo wielomilionowych strat finansowych i niewspolmiernie wiekszych wizerunkowo z poprzednich sezonow. Do tego dochodzi zla organizacja meczu, brak odpowiednich zabezpieczen kazdy wiedzial ze moze byc awantura na stadionie.
O jakieijkolwiek wizji klubu to nawet nie ma co opowiadac wystarczy popatrzec na fatalne decyzje z ostaniego okienka transferowego.
BL jako prezes musi poniesc odpowiedzialnosc ale patrzac na jego postawe zupelnie do tego nie dorosl.
Leśny mówi, że chce pozyskać inwestora aby wejść i ligę wyżej.
Kto przyjdzie kiedy będzie zakładnikiem stadionowych bandytów???
Dlatego Mioduski ma rację, najpierw oczyścić trybuny a dopiero potem skok jakościowy.
~woltron
 • 1 / 0
Nikt nie przyjdzie. Nie po tym jak na okładkach gazet sportowych i to nie tylko polskich była informacja o tym, że mamy zamknięty stadion z Realem. I może gdyby to było pierwsze takie wystąpienie, ale nie - my tak co roku. Plus jeszcze kary za występy na wyjazdach.
Major
 • 0 / 0
o jest i jedno nickowiec, czlowieku nie masz nawet odwagi zeby napisac anonimowo ale pod swoim nickiem, musi byc podwojna anonimowosc? az tak sie boisz?
Major
 • 1 / 0
bo bydlo ma zgode z naszymi prosiakami a ci z boguslawem?
~!?!
 • 0 / 0
nie zapominajmy, że ten z trwałą ondulacją, nie przez przypadek stał się właścicielem Legii. Gdyby nie zaufanie Wejchertów i Walterów mógłby co najwyżej odbudowywać Agrykolę. Ma zadanie jak najszybciej i jak najwięcej spłacić, tylko tyle i aż tyle.
Leśny jaki jest, każdy ma swoją opinię. Ale nie można odmówić mu tego, że wraz z jego pojawieniem się, Legia poszła organizacyjnie i wynikowo do przodu. To co powiedział wczoraj o Jędzy i Stasku, świadczy chyba o tym, że nawet jakby chciał trochę zwiększyć ryzyko, to jest ktoś, kto to będzie blokował. A problem nie polega na tym, że nie ma kasy, tylko ta która jest tylko w niewielkim stopniu inwestowana jest w zespół, a w jak największym stopniu wyprowadzana z klubu. Kto doprowadził do tej zapaści, zmiany trenera, czekania z transferami do sprzedaży Dudy? Przecież gdyby były jakieś pieniądze przeznaczone na letnie transfery to kupiono by ze 3 graczy przed pierwszym zgrupowaniem i z nimi albaniec mógł popracować, aby stworzyć drużynę na pierwsze mecze. Kontuzjowani i wracajacy z euro, powinni być wtedy stopniowo wprowadzani do już funkcjonującej jako tako drużyny. A tak to była totalna amatorka, albaniec się pogubił, kto przyszedł to wchodził składu, ci po euro też praktycznie z marszu musieli grać w eliminacjach LM. To musiało pier.dolnąć, a kto trzyma kasę jak nie główny udziałowiec-człowiek likwidator w lokach.
prezes i ani nikt inny nie dogada się z kumatymi - wreszcie należy to zrozumieć. Dlaczego? ano dlatego żeby się ktoś z kimś dogadał to obie strony muszą tego chcieć. - to nie jest mocno skomplikowane.
Są dwie możliwości - albo jest tak jak jest, kary zamknięcia stadionu, finansowe itd. - do tego spadek możliwości pozyskania inwestorów czy sponsorów. Druga to długa i bolesna walka z kumatymi może nawet bardziej radykalna niż za ITI - zero tolerancji.
Innego wyjścia nie ma i na coś się trzeba zdecydować.

A co do wiedzy o piłce - Mioduski zna się tak samo jak Leśny, tylko Lesny się lansuje i uważa że zna a Mioduski przyznaje że nie jest specem - taka to różnica.

Jest mi obojętne który z panów będzie rządził - wiem że liga się nie rozwinie gdy nie rozwiąże się problemu kibolstwa na stadionach, bo żaden sponsor nie chce się z tym identyfikować, ludzie boją się przyjść na stadion i dostać gazem albo w dziób jak jeden z kibiców na Dundulk prze biernej ochronie.
Pułkownik
 • 4 / 0
Najskuteczniejsza będzie zmiana mentalności reszty kibiców.

Na początek przestańmy tolerować wulgaryzmy i nie dokładajmy się do opraw łamiących przepisy, są race nie ma dokładania do puszek, żyleta intonuje wulgarną przyśpiewkę to reszta stadionu nie powinna jej powtarzać jak barany.

Radykalne rozwiązanie nic nie zmienią i będą ze szkodą dla klubu.
Ludzie robiący syf na stadionie nie przychodzą na Legię dla piłki tylko dla dodatkowych atrakcji a walka z klubem tylko ich rozkręci.

Mentalność i powolne dokręcanie śruby innej drogi nie ma
brodaty pamiętasz jak było za iti,jak był strajk?

Pamiętasz jak normalni kibice chcieli wejść na mecz a kumoterstwo bandziorów biegało pod stadionem i straszyli ludzi co grozi za wejście na stadion?Potrzebna jest organizacja większej ilości normalnych kibiców do takich akcji,bo pojedynczo nic nie zrobisz nawet gdy nie będziesz wrzucał do puszek i nie będziesz śpiewał razem z nimi.Teraz wpadł mi taki pomysł tylko ilu kibiców na to by poszło,wiem Polak mądry po szkodzie.Przy takiej akcji z bandziorami na meczu z BvB aby dać jasny przekaz zarządowi,żylecie i kumatym,że nam normalnym kibicom takie coś się nie podoba,wszyscy powinniśmy wstać i wyjść ze stadionu i tak parę razy,był by oddźwięk na większą skalę i na pewno by zadziałało,tak bynajmniej przypuszczam.
Pacta sunt servanda...
Umów należy dotrzymywać. Ktoś, kto wyrósł z poważnego biznesu zapewne posługuje tą maksymą.
DM ma już dość polityki BL opartej na układaniu się z kibolami. To są ludzie, którzy zawarte porozumienia mają za nic. Konsekwencje ich postępowania spadają jednak na klub. Najwyższy czas z tym skończyć. Jedyną drogą jest przemówić do tych ludzi poprzez ich poftfele. Gdy zaczną bawić się za swoje ( mam tu na myśli pozwy w celu odzyskania strat) prędziutko się okaże że race wcale nie są niezbędne a siedzenie we własnym sektorze nie jest taką udręką.
Pułkownik
 • 0 / 0
Na race czy wulgaryzmy reszta stadionu może buczeć lub gwizdać ale jak dla mnie to za wcześnie i mało który kibic na to pójdzie a pojedynczych ludzi którzy wyraża dezaprobatę można wychwycić i kibole to zrobią .

Wojna jak za ITI nic nie da tak jak misja w Afganistanie dzisiaj wszystko jest ok Talibowie zostali obaleni ale jak się NATO wycofa to wrócą bo mentalności mieszkańców się nie zmieniła.

Przesuwajmy granicę powoli tak by do świadomości kibiców docierało że coś jest niedopuszczalne krok po kroku. Kiedyś zakaz stadionowy dla kilku kiboli odpalało detonator i strajk dzisiaj już nie a zachowania w porównaniu z latami 90 to niebo a ziemia
Porucznik
 • 1 / 0
Problem polega na tym, że z chuligaństwem nie klub ma walczyć tylko władze. Każde kolejne walczyły z "kibolstwem". Przed kibolstwem z "pseudokibicami". Od komuny począwszy przez "idących po was" aż po obecnych skończywszy - nikt nie ma pomysłu co zrobić z tym faktem. 50 lat walki bez sukcesów. Teraz ma to zrobić prezes klubu X poprzez zero tolerancji? Co może zrobić jeśli dzień po zidentyfikowaniu sprawców latania po antresoli w kominiarkach goście są wolni i biegają po ulicy. Może dać zakaz i to wszystko. Może prowadzić negocjacje ze zorganizowanymi grupami fanów. I robi to i jak twierdzą wszyscy możliwi fachowcy od bezpieczeństwa - słusznie. Każdy mu zarzuca, że się dogaduje z "kumatymi", a z kim ma się dogadywać? Ze mną? Ja nie nie stwarzam zagrożenia. Kupuję karnet i oglądam mecz. Wymaganie od niego by narażał życie, zdrowie i własne pieniądze jest moim zdaniem zbyt daleko idące. Ktoś powinien walczyć z chuliganami poza klubami, jak wszędzie na świecie. Czy jesteśmy inni jak Europa - nie ! Wystarczyło popatrzeć na stawianych za wzór fanów BVB - są bohaterami filmików podobnych jak nasi. W kominiarkach, z racami na murawie, z obrażaniem miejscowych po polsku, wiszący na płotach i kopiący w bramę. A kilku latających po buforowych sektorach na tyłach stadionu. Tylko, że w Polsce bo u siebie mają polizei i żartów nie ma. Zmienią Leśnego na kumpla pana z lokami i będzie dokładnie to samo. Klub to nie organizacja antyterrorystyczna tylko sportowa. Zero tolerancji, zerwanie dialogu, wojna z kibicami - nic to nie da poza stratą finansową. Jeśli nie zajmą się ty służby do tego powołane. Będą chcieli i tak wejdą z racą załadują na środek murawy i w LM nie ogramy. Nawet bez rac można nawrzucać przyjezdnym od Żydów i skutek ten sam. Wojna nie jest dobrym rozwiązaniem do budowania pokoju. Raczej edukacja, tłumaczenie, nawet jeśli wydaje się to mozolne i bez sukcesów...A jednak przyznajmy bezpieczniej jak w latach 80, 90, czy w dekadzie XX wieku jest o niebo. Też pamiętajmy, że liczba kibiców do których trafiają argumenty rośnie.na Żylecie też chcą oglądać mecz Legii z Realem...i też nie będą mogli. Kropla drąży skałę. Tylko trzeba uwierzyć swoim władzom a nie widzieć tylko kominiarkę na sektorze VIP. Miłego dnia. Bo jest miły po pięknym meczu!
~woltron
 • 0 / 0
@protest za ITI

Według mnie pół roku dłużej i ITI by wygrało. Wycofali się w połowie drogi, gdy protest wyraźnie słabł, a na pozostałych trybunach zaczęło się pojawiać sporo nowych kibiców. Gdyby dołożyć do tego sukcesy, których ITI trochę brakowało i mecze np. z Realem to problemu obecnie by nie było. Legia ma wystarczająco dużo kibiców by zasypać brak tych najbardziej oddanych. Przy czym, po kolejnych burdach, powstaje pytanie komu oddanych...

Poza tym ile razy kibole mają zostać pogłaskani po głowie? Właściwie co roku w europejskich pucharach mamy mecz bez kibiców, niemal każdy wyjazd kończy się karami dla nas. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zainwestuje w taki klub, bo puchary to nie tylko okno wystawowe dla naszych piłkarzy, ale także dla potencjalnych inwestorów. Nie wiem czy np. na mecz z Realem nie byli zaproszeni jacyś inwestorzy i czy BVB nie spaliło tych rozmów. W sumie bym się nie zdziwił skoro w ostatnim tygodniu o Legii pisano wszędzie - a raczej o tym, że mecz z Realem będzie przy pustych trybunach. I tak ileś lat starań o poprawienie wizerunku (nawet nieszczęsna sprawa z Bersiem została wykorzystana rozsądnie do budowania fajnego obrazu Legii!) poszło się kochać.

Na koniec chciałbym zauważyć, że nikt z nas nie ma pojęcia jak wyglądają finanse naszych właściciele. Nikt z nas nie jest w stanie sprawdzić kto i ile włożył, i skąd miał pieniądze. Natomiast przypisywanie wszystkich sukcesów Leśnodorskiemu jest nie na miejscu - te sukcesy tak samo należą do Mioduskiego. Szczególnie, że to ten drugi - jak się wydaje - wybrał sobie Leśnego, a nie na odwrót.
Alien,
Tylko że, póki co, nasze państwo uważa tych chuliganów za spadkobierców żołnierzy wyklętych. Niedługo zamiast ich karać będą otrzymywali medale...
Klub natomiast może dochodzić swoich praw na drodze prawnej i powinien to robić. Same zakazy stadionowe niestety nie oczyszczają środowiska kibicowskiego.
Porucznik
 • 0 / 0
Leśny jest z nimi dogadany
Starszy sierżant
 • 0 / 0
@ brodaty

Ja pierdole co ja czytam zakazc WULGARYZMY ahahha a co to jest czlowieku TEATR?! to co jak taki Lech przyjedzie czy inny klub będzie cisnąć po tobie to my mamy spokojnie siedzieć na trybunach i ogladać "widowisko" Wulgaryzmy sa używane wszędzie ja wiem ze zaraz wyjedziesz ze dzieciaki mają zły przyklad i tego typu brednie ale co ty myslisz ze tylko na stadionie usłyszą w swoim dzieciństwie wulgarne słowa ? bądź poważny po drugie przestancie pierdolić że sie postawicie zylecie bo gówno a nie sie postawicie co niby zrobicie oprócz tego że kasy nie dacie FOCHA strzelicie?. Czyli co ma nie być oraw rac wulgaryzmów kominiarek , czego jeszcze może niedługo dawajmy kary za to że żyleta wstaje z krzesełek ? może macie racje i ci "chuligani powiinni sobie zrobić przerwę może jak wjedzie wam jakas Polonia pod kasy i wam mordy obije to wtedy inaczej będziecie gadać. po chuj ja się wgl produkuje tutaj tacy mądrzy jeden z drugimi jak by sie pozbyl tych kiboli a i tak GÓWNO zrobi na stadionie. Tak jak napisalem wczesniej jeden z drugim dostanie oklep od drużyny przeciwnej to bedzie placz gdzie była żyleta i ich kibole. Już nie będe pisał o wyjazdach gdzie w tych czasach muszą ogarnięci ludzie jeździć bo inaczej w każdej chwili można dostać wpierdol ale co jeden z drugim tutaj moze wiedzieć jak na wyjazdy pewnie wgl nie jeździ tylko w domu z piwkiem ogląda mecz na fotelu
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
Cóż, na horyzoncie pojawiły się bardzo konkretne pieniądze za LM i od razu zaczęła się walka kto ją zgarnie. Ciekawe kto wygra - raczej Mioduski bo ma pakiet kontrolny. A może Leśny ma jakiegoś inwestora i akcja w meczu z BVB była nagrana i miała zmusić Mioduskiego do nerwowej reakcji....?

Dla Legii i nas kibiców najlepiej żeby walka zakończyła się jak najszybciej bo nas osłabia.
Jeśli wygra Mioduski to można spodziewać się odpuszczenia rywalizacji o mistrzostwo co roku bo liczyć się będzie wizja rozwoju akademii i promowania młodych (pokażcie mi naprawdę mocny zespół gdzie przynajmniej połowa składu to zawodnicy do np 22 lat i to z jednej akademii - myślę że nie ma takiego klubu ani takiej akademii która co roku może dawać drużynie walczącej o trofea kilku zawodników na odpowiednio wysokim poziomie). Wizja Mioduskiego może oznaczać dla nas powrót hasła z czasów ITI "łyżką a nie chochlą" i mistrzostwo raz na 5-7 lat. Relacja z Żyletą na pewno ulegną ochłodzeniu a być może znów doszłoby do protestów jeśli Mioduski chciałby rzeczywiście mocniej przykręcić śrubę (być może protest byłby mu na rękę jako wytłumaczenie braku wzmocnień, wyprzedaż i stawianie na akademię).

Jeśli wygra Leśny to będziemy mieć klub skoncentrowany na tu i teraz. Mistrzostwa będą częściej ale będzie też więcej wtop bo Leśny jest w gorącej wodzie kąpany. W końcu może też przesadzić z transferami/budżetem płac i przy nieudanym sezonie nasz klub wpadnie w poważne problemy finansowe z których nie łatwo będzie wyjść (patrz Wisła).

Jako kibic Legii który życzy jej jak najwięcej sukcesów bardziej byłbym za Leśnym choć ma on mnóstwo wad i niesie za sobą większe ryzyko.
~skurminator
 • 0 / 0
Nie dziwię się eskalacji. Ale po tym jak opisał BL Mioduskiego, to moim zdaniem on powinien ograniczyć się do trzymania akcji. Wygląda na to, że Mioduski:
-Reprezentuje interesy ITI (ale to moja luźna spekulacja na podstawie wypowiedzi Leśnego),
-Wszystko robi dla poklasku na arenie międzynarodowej,
-W sprawach piłkarskich korzysta z jakichś doradców nie wymienionych z imienia i nazwiska, chyba kiepskich, bo banowali Czerczesowa,
-Przypisuje sobie zasługi pracowników klubu,
-Gada ze wspólnikami przez media,
-Nic nie zrobił w sprawie kibiców, ale teraz najwięcej szczeka,
-W ogóle od dłuższego czasu nie zrobił nic w klubie.

Szczerze mówiąc Leśny odpalił taką petardę, że jeśli to wszystko prawda, a najbliższe dni to zweryfikują, to DM powinien się odsunąć. I nie dziwię się, ze DM kontynuuje wojenkę, inaczej już by ją przegrał.
Spójrzmy na to całościowo mamy od paru lat olbrzymie sukcesy i to jest kwestia zarządzania skoro nie dokłada się do klubu złotówki. A to nie jest takie proste. MP, PP, LE,LM jeszcze lat temu tkwilismy w bagnie oglądając się za wisla czy amika. Teraz wielu nie pamięta o tym.
Mioduski chciałby wskoczyć na wyższy poziom pozbywajac się prezesa Leśniodorskiego?
Wątpię czy jesteśmy w stanie wskoczyć wyzej bez dalszego dokładnia kasy.
To będzie takie podniesienie poziomu jak wymiana Czerczesowa na Hasiego. Jak miał się podnieść poziom, jak akademia miała dostarczyć juniorów. Ta wizja upadła i tyle.
Niech ten człowiek zajmie się wyłącznie pijarem, bo na tym się zna skoro na tym forum ma nawet zwolnienikow.
Pułkownik
 • 0 / 0
Możemy wskoczyć na wyższy poziom i nie dokładając kasy do klubu pod warunkiem że Legia będzie zarządzana jak dotychczas oczywiście zajmie to lata .

Wizja szybkiego wskoczenia na wyższy poziom szybko bez zewnętrznego inwestora to mrzonka.

Pracujmy korygujmy błędy i pamiętajmy że czasami duże pieniądze przeszkadzają. Czasy Deawoo i ITI nie przyniosły sukcesów sportowych.
Robbson177 żaden z nich nie włożył ani jednej złotówki,trzeba głośno o tym mówić.Ta trójka nie ma kasy na takie wkładanie.

Moim zdaniem będzie teraz kasa z LM i jest spór na co ta kasa ma iść.Mioduski chce akademie a Leśnodorski i Wandzel nie wiem na co.Ten problem nie ujrzał by światła dziennego,gdyby nie to bagno z BvB i sporo pomniejszona kwota za kary oraz straty z dnia meczowego z Realem.
Robbson, właściciele mają ile mają. Jak masz więcej to rozwijasz się szybciej, a jak mniej jest odwrotnie. Na tle naszej ligi budżet Legii wygląda jednak imponująco. Klub zatrudnia coraz droższych i kosztownych w utrzymaniu piłkarzy, tworzy nowe sekcje, chce budować nowe boiska i akademię. Nie da się tego zrobić bez zaangażowania finansowego. Właściciele zapewne wiedzą że dalsze bazowanie na własnych środkach nie zapewni obecnej dynamiki rozwoju. BL opowiada zatem że DM nie dokłada do klubu, a DM że przez politykę BL układania się z kibolami nie przyjdzie do nad żaden rozsądny inwestor.
DM nie jest jednak jedynym właścicielem. Jeśli jest potrzeba dofinansowania klubu to wszyscy oni powinni to zrobić solidarnie według swoich udziałów. Może więc BL nie powinien sugerować w mediach że DM jest gołodupcem tylko zacząć od podsumowania własnego wkładu. Jeśli nie tego bezpośredniego to przynajmniej wynikającego z jego prezesowskiej polityki bratania się z kumatymi.
Załóżmy że Mioduskiemu się uda i pogoni Lesniodorskiego. Z czego tu się tak niektórzy cieszą. Ktoś inny nam zagwarantuje MP czy awanse do LE i awans do LM.
Dla mnie ten Mioduski to istny Rutkowski. Jakieś plany, marzenia, zapatrzenie w akademie itd. I najlepiej nie dokładać ani złotówki wszak budżet musi się bilansowac itd.
Dlatego odpuszczamy Jędrzejczyka, bo ten golodupiec nie wyłoży nawet złotówki. Przychody poszły w górę, drużyna mimo wpadek odnosi sukcesy ale co niektórym jest ciągle źle.
Naprawdę nie chcę testować nowego zarządu i prezesa, których wybierze nam Mioduski. Ten człowiek nie ma pojęcia o piłce. Wolał Hasiego zamiast Czerczesowa.
Wiadomo że prawo wlasciela daje mu udział w zyskach nic nie robiąc, bo nic nie robi poza gadaniem jak on jest zaangażowany w projekt Legia i jak ciężko pracuje.
Jednak wielu woli Mioduskiego zamiast prezesa. To jest po prostu kpina.
~con
 • 0 / 3
pełna zgoda
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Tu nie ma zachwytów nad rozłamem w zarządzie. Dla wielu osób jest jasne, że pewien układ się wypalił, przynosi straty a nie zyski. To odnosi się do możliwości rozwoju klubu a te są kiepskie. Żaden poważny inwestor nie zainwestuje w bałagan i "planetę małp" jaką zafundowali Legii bandyci na meczu z BVB. To jest problem który zaczął uwierać, przeszkadzać aż wreszcie uniemożliwił konsensus w zarządzie klubu. Bydło trzeba usunąć z trybun i trzeba to zrobić na tyle skutecznie, żeby Legia nie była obciachem dla całej piłkarskiej Europy. Jak masz dowód osobisty, to musisz to rozumieć.
~Raf
 • 0 / 0
W pełni się z tobą zgadzam, tylko powiedz jak to zrobić
Zbylu ale prędzej prezes dogada się z kibicami niż Mioduski coś poradzi. On nie ma rozwiazan na tą sytuację poza zalaniem się w mediach.
Poza tym klub ma najwyższe dochody w historii i żaden mecz z Realem tego nie zmieni przy pustych trybunach.
Prezes powiedział ze Mioduski blokuje szukanie inwestorów. Nie wiem czy to prawda, ale gość jest zwolennikiem akademii i juniorów a to się w Legii nie przyjmie. Legia ma wygrywać a nie ogrywac juniorów.
~teoretyk
 • 0 / 0
A co robi prezes? Dolozyl choc zlotowke ze swoich? Zna sie na pilce? Mioduski nie chcial Staska, ale Albanca wybral prezes z przydupasami. Troche obietywizmu, chyba ze jestes przestraszony przykreceniem sruby w reacjach z kibicami na co sie zanosi.Wtedy stawiaj pomnik prezesowi, bo inny nie bedzie sie ukladal z debiami
~PSZ
 • 0 / 0
Popieram. Jednak co poradzic my (Polacy) lubimy jak nam sie makaron nawija na uszy i jestesmy wlasnie jak ten Mioduski. Uwazamy sie za specjalistow nie analizujac wszystkich czynnikow.
Fakty sa takie ze Mioduski bladego pojecia o pilce nie ma (jak ITI) co widac w jego dzialaniu....jeszcze to szalenstwo na punkcie akademi.

Akademia bedzie dzialac jak nasze pupilki beda profesjonalistami. Beda sie dobrze prowadzic a nie zarly kebaby i graly w Fife do 3 w nocy. Ten czlowiek wie jak to powinno wygladac ale nie ma bladego pojecia jak do tego dojsc
Robbson177 napisałeś,że "ten człowiek nie ma pojęcia o piłce. Wolał Hasiego zamiast Czerczesowa"

To ja mam pytanie ;-)

Jeżeli napisałeś,że Mioduski nie zna się na piłce,to ktoś bardzo musiał go przekonać do Hasiego,bo on przecież nie zna się na tym i ma doradców ;-)
Ktoś podsunął mu ten pomysł z Hasim koloryzował i go do tego przekonał,tylko kto?Żewłakow,Ebebenge?

Z Czerczesowem wyszło dziwnie i to zapewne był błąd Mioduskiego,ale tak po za tym,nie było rażących ruchów z jego strony,siedział na tylnym siedzeniu i się nie wtrącał.Ale teraz gdy się wtrącił to jest źle,bo walnął ręką w stół i powiedział dość.
Pułkownik
 • 0 / 2
Wizja klubu Mioduskiego to wypisz wymaluj wizja ITI, zresztą wcielana przez ITI z jego czynnym udziałem. ITI zrobiła fundamenty pod profesjonalny klub i jestem im wdzięczny za stadion ale w kwestiach sportowych i eliminacji patologi ze stadionu to była klęska.

Powrót do tamtej polityki i filozofii prowadzenia klubu przekreśli wszystko co osiągnęliśmy w ostatnich latach i czy się to komuś podoba czy nie w dużej części dzięki Leśnemu.

Nie chce Legii która nastawiona jest na hodowanie i sprzedaż młodych piłkarzy stawiając to wyżej od sukcesów sportowych

Nie chce walki z niewidzialnym wrogiem strajku kibiców, smuty na stadionie i konieczności wyboru my oni

Nie chce we władzach Legii menago w białych kołnierzykach którzy nie czuja piłki i przykładający jeden szablon zrównując klub piłkarski z dyskontem typu Biedronka.

Chcę przypomnieć że polityka ITI doprowadziła do gigantycznego zadłużenia ( wielokrotnie przewyższającego kary za wybryki bandytów na stadionie) wiele lat blamaży w europie i wielu upokorzeń w lidze.

Korygujmy błędy i róbmy swoje rzadna rewolucja w Legii nie jest potrzebna.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Robson177, każdy szanujący klub ma swoją akademię. To też znakomite źródło dochodów. Natomiast z bandytami nie ma co się porozumiewać. Bydło za mordę i do ancla. Ja tu nie widzę żadnej mozliwości ani pola do negocjacji. Skoro ktoś podejmuje takie akcje "żołnierzami z Radomia", to znak, że nie będzie negocjacji. Mioduski to rozumie, sprawa trudna ale czas gra na korzyść Legii. Leśnodorski musi zostać odsunięty od tych spraw, bo to robota dla policji i prokuratury.
Kazdy wie że oczkiem Mioduskiego jest akademia. To wystarczające świadectwo, bo ta akademia nikogo nie dostarczyła ostatnio do pierwszej drużyny. Musiał dołożyć swoje pięć groszy i dołożyl. Taka jest prawda
No właśnie nie ma innych sukcesów Mioduskiego co jestem dziwne, bo jal dobrze wiesz Mioduski ma grupę pijarowcow, którzy rozdmuchali by pewnie jakieś genialne rozwiązanie, które zastosował w Legii. Widocznie tak nie było.
Zbylu stawiasz sprawę zbyt 0/1. W każdej sytuacji trzeba dążyć do rozwiązania sprawy a nie palić wszelkie mosty. Mioduski na pewno nie ma żadnego rozwiązania i tyle.
~Raf
 • 0 / 0
Na koniec porównajmy prace leśnego : zwiększenie przychodów kluby, sukcesy w kraju i europie z tym co jest podobno oczkiem w głowie mioduskiego czyli akademią, Mioduski wielokrotnie mówił ze za akademie odpowiada on a tym czasem po kilku latach jego działania nie została wbita nawet jedna łopata i tak naprawdę nie wiadomo kiedy coś się w tej sprawie zmieni
Problem kibiców to sprawa szersza niż tylko Legii. Wiele klubów ma problemy, a zgania się tylko na władze klubu. A gdzie polskie ustawodawstwo itd. Od lat nikt nie chce się tym zająć a wygrane kibiców w Krakowie czy Bydgoszczy tylko potwierdzają ta sytuacje. Mimo wybrykow tego bydla uważam że trzeba rozmawiać i droga ewolucji naprawiać relacje. Na pewno każdy do klubu ma pretensje a nikt nie chce pomóc. Teraz każdy się wymadrza, ale rozwiązan nie ma poza totalna wojną która zawsze kończy się źle.
Pułkownik
 • 0 / 0
Akademia to rzecz szczytna i potrzebna Legii, ale akademia która ma wspomagać Legię i nie tylko dostarczać piłkarzy do jedynki ale wychowywać nowe pokolenie kibiców, poprawiać odbiór społeczny Legii itd

Boje się że Mioduski potraktuje akademię tak jak ITI czyli jak fabrykę bojlerów która ma przynosić zyski kosztem wyniku sportowego.
Major
 • 0 / 0
dobra kurek spada na drugie miejsce, wiekszego głąba niz robson tu nie bylo. szczytne miejsce, bede podkreslal za kazdym razem, tumanoid forum.
DM jest większościowym udziałowcem naszego klubu. Posiada tzw. pakiet kontrolny. W normalnie skonstruowanej rzeczywistości biznesowej jego głos jest wiodący. Jeśli prawdą jest że między udziałowcami funkcjonuje jakaś dodatkowa umowa, która mówi że decyzje muszą być podejmowane minimalnym stosunkiem głosów 2:1 to w praktyce oznaczałoby że można przegłosować udziałowca posiadającego pakiet kontrolny. Byłby to swoisty ewenement.

Krytykom DM przypominam że jako większościowy udziałowiec (wówczas 80% udziałów) to on obsadził na stanowisku prezesa BL jako człowieka który ma realizować jego wizję rozwoju klubu. Szansa na to że panowie będą zmierzali w tym samym kierunku była tym większa że BL również był udziałowcem. To był fajny czas. Legia sporo osiągnęła. DM jako większościowy udziałowiec uznał jednak że pewna formuła współpracy się wyczerpała.
To nie jest tak że sukcesy ostatnich lat należy przypisać wyłącznie BL bo to on brylował w mediach i lansował się na portalach społecznościowych. Myśląc w ten sposób należy pochwalić odźwiernych za frekwencję. W końcu to oni wpuszczają ludzi na stadion...
Ciężko powiedzieć napewnoza takie akcje gdy poleciał na Słowacje po Dude czy po Pazdana do Białegostoku ma mój szacunek. Były też błędy, ale wiadomo zdarza się.
To dobre zarządzanie przynioso efekty a nie kasa Mioduskiego. Nie dołożyl przecież złotówki później.
~Raf
 • 0 / 0
To nie Mioduski zrobił z Leśnodorskiego prezesa, leśny zajmował to stanowisko jeszcze zanim wspólnie przejęli klub
Te % które każdy ze współwłaścicieli posiada określają ich udział zarówno w zyskach jak i w kosztach czy stratach. Jeśli zatem (jak twierdzi BL) DM nie dołożył do klubu ani złotówki to tym bardziej nie zrobili tego mniejszościowi udziałowcy.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Po meczu z BVB napisałem: Żewłakow do zwolnienia, Leśnodorski, niech przez rok odpocznie od piłki. Teraz czas na porządki w zarządzie i osądzenie bandyterki. Reszta się ułoży sama. Jeżeli Legia ma być szanowaną firmą i cokolwiek znaczyć w Europie, innej drogi nie ma. To nie jakiś przygłupi szczoch będzie decydował z kim ma grać Legia i kto to ma prawo oglądać to na stadionie!
Co ty wygadujesz to dzięki zarządzaniu klubem przez prezesa jesteśmy w LM i jesteśmy MP. Skoro Mioduski nie dołożyl złotówki. A Ty chcesz odsunąć go by przyszli jacyś nieudolni ludzie Mioduskiego. Nikt nam nie zagwarantuje dalszych sukcesów.
~Raf
 • 0 / 0
W tej europie gramy między innymi dzięki codziennej,ciężkiej pracy prezesa i Żewłakowa,wypadało by to docenić
~Raf
 • 0 / 0
Przypominam jeszcze że w okresie pracy leśnego jako prezesa klub niesamowicie się rozwinął, zwiększył przychody co najmniej dwu krotnie i odnosił sukcesy w kraju i w europie co wcześniej nie było zbyt częste
~h(L)
 • 5 / 0
Ma rację. Bzdury o niedokładaniu się do klubu w którym posiada się 60% udziałów może łyknąć ktoś z Radomia ale prawda jest taka, że klub jest jego. W pełni popieram jego oburzenie i Legia powinna zacząć akcje zero tolerancji dla chuliganów na stadionie. Koniec i kropka.
~Raf
 • 0 / 1
I skończy się jak za iti, wojna z kibicami, spadek dochodów i pogorszenie sytuacji marketingowej a incydenty jak były tak będą nadal prawdopodobnie nawet będą częstsze
~adfdfds
 • 0 / 3
Mam plan ale nigdy go nie przedstawi. Cały Miodulski. Z drugiej strony mamy Bogusia znam się na wszystkim. Byle nie skończyło się to katastrofą.
~wariant
 • 0 / 4
Jak zostanie tylko Mioduski to możemy pomarzyć o transferach i wzmacnianiu zespołu. On foruje tylko akademię i wprowadzanie młodych (nawet bez umiejętności) do zespołu. Jednym słowem kasa ....
~moment prawdy
 • 0 / 3
Za układy z kibolami? A z kim ma się układać ? Z Tobą? Ale loczek niech idzie na wojne z trybunami to piekło mu się dopiero zacznie. Leśny wypracował chociaż kompromis. Ten myśli natomiast, że coś ugra. Choć może i ugra ale rekordowe straty. I nie pisz, że trybuny nie pójdą za SKLW. Pójdą dlatego że grupy mają duże w tym interesy, i zamiast 18000 jak wczoraj, bedzie 5000.
Młodszy chorąży
 • 4 / 0
Cała kupa geniuszy tu przesiaduje... dla tych co nie kumam przypominam, o czym mówił niedawno Mioduski:
Legia ma dwuosobowy zarząd - Leśny i Szumielewicz - i to ten zarząd chce odwołać Darek, on sam w nim nie zasiada.
Właścicielem 100% Legii jest inna spółka - matka, nazwy nie pamiętam, i w niej udziały mają: Darek 60%, Wandzel i Leśny - po 20%. W zarządzie tej spółki siedzą wszyscy trzej z równą siłą głosu.
Ale nie powiedział wprost, że, co wynika z prawa, najwyższą władzą tej spółki jest Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, a tam Darek ma już 60%. Może więc on sam przyjąć uchwałę, że zmienia się sposób liczenia głosów i będzie mógł podejmować decyzje w zarządzie sam.

Ma więc narzędzia, by przejąć Legię de facto, jeśli się nie dogadają.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Pewnie, że się dogadają bo to konflikt kontrolowany.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Mam wrażenie że nie jest kontrolowany, ale mam nadziejęże się dogadają, bo to jest biznes a nie podwórka, zresztą obaj (Wandzla nie liczę) są potrzebni Legii. Dm z chłodną głową, strategia i daleko sięgną wizją i Leśny dla bieżącego funkcjonowania.

Myślę że wniosek o odwołanie zarządu ma służyć wprowadzeniu do zarządu przez DM swojego zaufanego człowieka, który nie dopuści do układów z troglodytami na taką skale i nie będzie się bał konfrontacji z nimi. Oby tak było. Leśny jest dobry w tym co robi, ale jego wizja układu z kiboli się wyczerpał, to akurat musi zostać zmienione.
Vhyba, że okaże się, że to Leśny osobiście maczal palce we wprowadzeniu durni z Radomia na stadion, gdy wejść mieli ci z największym stażem. Jeśli tak - to powinien odejść.
Dla ścisłości - jeżeli np utarło się, że jakąś pulę tradycyjnie rozdają kibole komu chcą i oni te bilety dali Radomiakowi, to to nie jest maczanie palców przez BL (za to 'rozdawacze' tez powinni pożegnać się ze stadionem. Mówię o jego świadomej decyzji dotyczącej dokładnie tej sprawy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
abec, wg oglądu sprawy na dziś, nikt nie może zarzucić Leśnodorskiemu współpracy w bandytami na meczu z BVB. Natomiast sprawa trwa i być może prokuratura ją rozwikła. Jak BL coś kombinował, to zarzuty i won z Legii. Natomiast kluczowe będzie stanowisko klubu, co do egzekwowania zakazów stadionowych i strat finansowych z tytułu gry z Realem przy pustych trybunach. Od dłuższego czasu jedno się zmieniło, podejście kibiców (tych wyśmiewanych pikników i januszy) do kary UEFA. Kibice są za najsurowszym ukaraniem sprawców zajść. To się słyszy na trybunach, ludzie powiedzieli SKLW jesteście niewiarygodni!
~mk2106
 • 0 / 0
abec, to ze ktos ma 60% akcji nie jest rownoznaczne z tym ze moze dowolnie podejmowac decyzje. akcjonariusz mniejszosciowy moze zablokowac decyzje, albo tez niektore decyzje moga wymagac wiekszosci kwalifikowanej. wszystko zalezy od statutu spolki. dopoki nie wiesz co tam jest napisane to moze sie nie wypowiadaj...
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Jasne....
Chcesz mi powiedzieć, że w spółce większość nie rządzi? Daruj sobie te bzdury.
Większość kwalifikowana to sobie może być w sejmie a nie w spółce
I tak wiem, co to są akcje uprzywilejowane, logicznie się zastanów kiedy się je stosuje bo mi się nie chce pisać tyle na telefonie
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Otóż można mieć 60% i nie wnieść ani złotówki. Skąd wiesz, że nie mają innego biznesu wspólnie gdzie proporcje są odwrotne, albo, że Mioduski ma duży wkład w biznes niematerialny?
~mkl
 • 0 / 3
Panie Mioduski, trzeba było poczekać do meczu z Lechią, a potem zdecydować czy na noże czy na misia. Po tak okazałej wygranej pójście na noże z Leśnym osłabia Pana pozycję i stawia w roli wichrzyciela.
~koc marian
 • 0 / 1
wygląda na to, że Mioduski pilnuje w Legii interesów ITI i TVNu czyli dawnych właścicieli - i te 60 % to jest po prostu dług klubu w stosunku ITI, a tam pieniędzy Mioduskiego własnych po prostu nie ma. Jak ktoś wie, jak to wygląda to napiszcie.
~vic
 • 0 / 0
Jakim trzeba być kompletnym ignorantem , żeby napisać takie bzdury. " Wygląda na to ... " , buhaha .
Komu wygląda ? Tobie ?
Ludzie miejcie trochę samokrytyki zanim coś napiszecie.
~koc marian
 • 0 / 0
tak - mnie na to wygląda i co ? nie może mi na to wyglądać, bo co ? bo ty mi zabronisz ?
Haaaa, wystarczyło jedno zwycięstwo z Lechią i od razu pojawił się tabun akolitów Leśnodorskiego. Dopóki kibole będą rządzić w klubie, to żaden inwestor do Legii nie przyjdzie. Mioduski od tego ma zarząd, żeby wprowadzał jego wizje. Błędem była zgoda Mioduskiego na partnerskie relacje. Dwóch gości o prowieniencji dresiarzy ma w klubie więcej do powiedzenia niż facet, który nabył 60% udziałów.
Pułkownik
 • 0 / 1
Wizja Mioduskiego to wypisz wymaluj wizja ITI, zresztą ITI realizowała ją z jego czynnym udziałem . ITI zrobiło podwaliny pod profesjonalny klub piłkarski, zawsze będę wdzięczny za stadion ale pod względem sportowym było słabo a sposób walki z patologią na stadionie poniósł klęskę.
Powrót do tej polityki zaprzepaści wszystko co w ostatnich latach Legia osiągnęła i tu czy się to komuś podoba czy nie osiągnęła to dzięki Leśnemu jego działaniom.

Rozwój klubu i zmiany zachowań kibiców na stadion to proces przypominający ewolucję.

Akademia piłkarska ( marzenie moje i Mioduskiego ) tak tak tak

Podejście do sukcesów sportowych
~Gustawholoubek
 • 0 / 1
Żeby była jasność . Nie chodziło o danie możliwości zakupu biletów na LM najbardziej zagorzałym kibicom ale o sprzedaż karnetów! Mozna było nigdy nie być na meczu a być na meczach LM! Wystarczyło kupić karnet ! Jeżeli naprawdę chcieli by oddać bilety najbardziej zagorzałym to zablokowali by sprzedaż karnetów ! Proste i logiczne ! Tylko kasa a nie kibice !
~Podaj nick
 • 0 / 0
Ja tylko przypominam że bilety na LM decyzją Zarządu (BL) były w pierwszej wersji dostępne dla karnetywiczów ze stażem. To skąd się wzięły u kibiców Radomiaka. ..? Zrzucanie winy na kumatych z Radomia to sprytny wybieg ale mnie coś tu śmierdzi...
~Gustawholoubek
 • 0 / 0
To nieprawda , każdy kto kupił karnet nawet ostatniego dnia nie będąc nigdy na meczu mógł kupić bilet na LM! Specjalnie karnety sprzedawali z tego co pamietam do poniedziałku a od wtorku bilety na LM ! Staz nie miał znaczenia , można było nigdy nie będąc na meczu a kupując karnet ostatniego dnia kupić bilety na LM !
Generał dywizji
 • 2 / 0
Panie Dariuszu. Niech Pan przedstawi konkretne rozwiązania jak zaradzić temu, co wydarzyło się na meczu z BVB.
Niech Pan przedstawi konkretne rozwiązania jak porozumieć się z rzeszą kibiców, gdzie tysiąc pójdzie w bój za jednego?!
~xD
 • 2 / 0
kurva jak by dostali po 5 koła kary to by raczej już tego nie było,kary finansowe + badanie alkomatem przed wejsciem niektorych by sie przydało
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Zdanie...
'Straciłem wiarę, że wprowadzanie przez zarząd mojej wizji nie jest już możliwe.'
... powinno brzmieć...
'Straciłem wiarę, że wprowadzanie przez zarząd mojej wizji jest jeszcze możliwe.'
~bbb
 • 0 / 3
Zupełnie nie ufam Mioduskiemu. Nie wiem, kto za nim stoi i jakie są cele tego kogoś. Czysty PR, łącznie z zaangażowaniem żony w działalność fundacji. Człowiek-zagadka.

Z drugiej strony też już jestem poirytowany działaniami Leśnego w kwestii kumatych. Mnóstwo błędów narobił, wizerunkowo też nie najlepiej się prezentuje, ale też pod kilkoma sukcesami ma prawo się podpisać.
Do JAK 4L
Twierdzę ,że jesteś wazeliniarzem Leśnego . To on szuka rozłamu w zarządzie Legii,a nie Mioduski.. To Leśny utrzymuje bandę kiboli i wchodzi z nimi w jakieś układy. Kibole do kibla !!!!!!. Jeżeli za chwilę dojdzie do ukarania jakiegoś z kiboli to pierwszy oskarżysz sędziego o niesprawiedliwość. Taka twoja rola w tym interesie ,Ze za hołotęnikt nie bierze odpowiedzialności i najbardziej winni się odcinają. A najbardziej winny jest Leśny -za układy z kibolami.. Na stadionie powinni być kibice ,a nie jakaś grupa z układami ,która niweczy starania zarządu o spokój i bezpieczeństwo na stadionie.
Porucznik
 • 1 / 0
Nawet jeśli założymy że są słupami i reprezentują innych (ukrytych właścicieli) to oni podejmują decyzje bo formalnie klub jest ich. Myślę, że podział udziałów wziął się raczej z proporcji przejętych przez nich zobowiązań (po prostu spłaty długu faktycznym właścicielom). Mają nierówne udziały ale równe uprawnienia w zarządzie co oznacza, że ten KTOŚ chciał zabezpieczyć się, nie przed mniejszościowymi Leśnym i Wendzlem - tylko właśnie przed Mioduskim! Także z tym zaufaniem tego KOGOŚ może być różnie...
Starszy sierżant
 • 0 / 3
bo mozna nabyc 60 % udzialow i splacac je przez 5 lat wydajac kase klubu na transze za zakup !! pomysl troche zanim cos wypierdzisz
Starszy sierżant
 • 0 / 5
wiekszej durnoty to dawno tu nikt nie wstawil idz sie zbrandzlu na polonie
~sekretarka
 • 0 / 3
"Chcę by weszła na inny poziom."

No i weszła dzięki jego decyzjom, na poziom bliski dna, z którego dopiero od wczoraj zaczyna się wygrzebywać.
Porucznik
 • 0 / 1
Nie wiem gdzie ma wizję Legii Mioduski ale głowa to nie jest. Co się wydarzyło:
1. w czwartek postanowił odwołać swoich przyjaciół właścicieli z zarządu, oficjalnie chociaż siedzi na krzesełku obok,
2. w piątek doniósł przez PR-owca do PS o kłopotach wewnętrznych w relacjach z udziałowcami, przedstawiając siebie jako tego dobrego i pozostałych jako czarne owce bratające się z kibolami w kominiarkach,
3. w sobotę wyraził zdziwienie, że Leśnemu puściły nerwy.
Krótko mówiąc jego są sukcesy a Leśnego porażki.
Widzę to tak:
- pan loczkowaty nie dołożył złotówy do klubu a mówi o "europejskiej wizji",
- donosi do prasy, choć sam odpowiada za panów w kominiarkach tak samo jak reszta zarządu, bo też w nim jest i odpowiada za jego decyzje,
- chciał koniecznie zwolnić Czerczesowa i wstawić dr. Albana bo Ruski był niedostatecznie europejski,
- jest biznesmenem, właścicielem klubu, który zdobył 3 mistrzostwa w 4 lata, 4 puchary i parę razy z rzędu gra w pucharach w tym awansował do LM,
- zarząd z nim zresztą w składzie zarobił ok. 120 baniek z LM a stracił 3 przez bandziorków, więc na czysto ma 117 baniek,
- klub w parę lat osiągnął 5 razy większe przychody jak miał!.
Na czym polega więc wizja - na wzięciu całej kasy do kieszeni, pozbyciu się Leśnego z kumplem i sprzedaży klubu lub też na wyciągnięciu całej kasy z LM od spłacających jego udziały (60%) w klubie pozostałych właścicieli. Weźmie 60% kasy, pozostałą mu oddadzą za pakiet kontrolny i przejęcie klubu z długami po ITI. On umyje ręce i zarobi szmal. Na tym polega biznes. Leśny z kumplem zostaną z klubem bez kasy i z długami lub w ogóle na lodzie. To "europejska wizja". Niektórzy łykają jak pelikany wstawianie tekstów o walce z kibolami i nowoczesnych wizjach...Jakiś pretekst trzeba mieć jak chce się kogoś wydmuchać z interesu. Nie ufam facetom z loczkami. Jeśli komukolwiek się wydaje, że pozbędziemy się "pasjonata" Leśnego i ten magik podniesie nas na europejski poziom bez pieniędzy - jest w błędzie. Gdyby tak było szukał by dużego inwestora jak Leśny od roku a nie kombinował z wyjęciem kasy z LM, nie dokładając wcześniej nic. Leśny jest jaki jest, ale sukcesy sportowe ma, pieniądze zarabia, klub rozwija. Lepsze jest wrogiem dobrego. Może się okazać że z wizjami pana M. wylądujemy obok Polonii, bo nabędzie nas nowy właściciel, wracający do futbolu Józek W. lub ktoś podobny.
~okioki
 • 0 / 0
sprostuję nieco Twój "intelektualny" wywód:

zarząd z nim zresztą w składzie zarobił ok. 120 baniek z LM a stracił 3 przez bandziorków, więc na czysto ma 117 baniek,

1. zarobił ok. 120 baniek z LM a stracił 3 przez bandziorków
- moim zdaniem więcej ale to tak czy siak o 3 za dużo i trzebaby odzyskać te 3 od tych bandziorków (najlepiej z odsetkami)
- nie wiem co rozumiesz "na czysto" ale odlicz wynagrodzenia pracowników (piłkarze, trenerzy, utrzymanie obiektu) i podatki :)

Nie będę się produkował, ale jak ktoś Ci rozpierdzieli auto - przebiegnie po nim, toraczej byś oczekiwał że odda Ci pieniądze za szkody i poniesie karę.
Starszy sierżant
 • 0 / 1
popieram - Lesny zrobil wiecej przez ostatnie 5 lat niz kazdy inny prezio czy wlasciciel !! mmioduski tylko duzo gada a tak naprawde siedzial caly czas z boku i tylko na wszystko krecil nosem przynajmniej tak to wyglada bo mu nawet stachu nie pasowal , mioduski ma pomysl na Legie mianowicie taki ze zbudujmy akademie wstawiajmy juniorow i szybko ich sprzedawajmy z zyskiem , z takim wlascicielem jak dareczek to taki Stachu czy OFOE nigdy by tu nie przyszli ja nie mam nic przeciw akademi i zdolnej mlodziezy w 1 skladzie ale nie na zasadzie ze wszyscy maja grac na sile - juz stachu powiedzial ze mamy przedszkole nie akademie i mial racje !! Mioduski niech sie zajmie lobboweaniem za zmiana prawa by szybko karac tych matołów a nie piepszy ze trzeba cos zmieniac w klubie ? zmieni prezesa i co ? stanie sie jasnosc i nagle jelopy zmadrzeja ? nie bedzie awantur ? kurwa jasne kosmici tez przyleca na mecz i zaplaca za bilet
Starszy sierżant
 • 0 / 1
Zgadzam się z Tobą w 100%.
~B-52
 • 1 / 0
A ty łykasz jak pelikan to co Leśny naopowiadał Stanowskiemu. Jakoś tam nie wspomniał dlaczego przedłużył kontrakt z Bergiem. Mało też mówił, że to on z Żewłakiem ściągnęli Albana chociaż był to błąd wynikający ze złego rozeznanie tylko, że "Darek miał prawo konstruktywnego weta", z którego nie skorzystał. Do tego kłamie w żywe oczy, że Mioduski chciał zwolnić Czerczesowa. Czerczesow postawił swoje warunki, których Legia nie przyjęła, a on nie chciał zgodzić się na warunki L. Negocjacje prowadził Żewłak, a Leśny spotkał się ze Staszkiem klika razy i nawet nie mieli swoich telefonów.
~JU1916
 • 0 / 0
Masz sporo racji, ale też przemycasz parę rzeczy nieprawdziwych lub nie mówisz wszystkiego. DM nie jest w Zarządzie, który tworzą BL i Wandzel; DM jest w radzie nadzorczej, dlatego mógł zgłosić wniosek o odwołanie Zarządu.

Mój wniosek jest taki:
Niech nikt nie zmusza kibiców (L) do opowiedzenia się albo po stronie DM, albo BL. Właściciele muszą się z sobą dogadać - i to jest wyłącznie ich problem. DM jest udziałowcem większościowym i nawet BL przyznał, że nie wchodzi w grę wykupienie go. Więc DM musi pozostać, bo z kolei jego udziałów nie kupi żaden inny polski biznesmen - przynajmniej na razie takiego nie widać. Trzech panów po prostu M U S I dogadać się we własnym gronie, dla dobra Klubu, ku zadowoleniu kibiców.
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Generalnie oni wszyscy odnoszą sukcesy razem, ale też popełniają błędy. Mioduski ma rację, jak sądzi, że nie ma po co się starać cokolwiek budować na podstawach, które w każdej chwili mogą runąć i albo to trzeba zmienić, albo nie ma sensu dalej budować.

Kwestia czy włożył jakąkolwiek kasę czy nie jest tylko ich wewnętrzną kwestią wynikającą z ich umowy między sobą nawzajem. Nam nic do tego. Może Mioduski nie wnosić kasy, ale swoje doświadczenie i kontakty. To nie nasza sprawa i wyciąganie jakichkolwiek wniosków na tej tylko podstawie to bardzo prymitywne myślenie.
Chorąży
 • 1 / 0
Zgadzam się. Ja również do Szopena nie jestem przekonany. Widać, że chodzi mu tylko o kasę. W tym sporze akurat jestem za Leśnym widać, że facet ma Legię w sercu, dałby się za nią pokroić. Uważam, że zrobił więcej dla Legii, aniżeli loczek, owszem zdarzały się błędy, ale kto ich nie robi? Tylko ten, co nic nie robi. Mioduski to typowy biznesmen, który dziś jest w Legii, a jutro będzie na K6.
Podporucznik
 • 1 / 0
Bledy prezesa Bogusia:
- doouszczenie po raz kolejny do burd - nie przyjdzie zaden sponsor tytularny
- po raz kolejny przeklamanie licznika sprzedanych biletow na stronie a rzeczywista liczba kibicow na staduonie
- zatrudnienie po kryjomu Staszka
- zatrudnienie Albanca
- afera z Celtikiem i zwolnienie kozla ofiarnego Ostrowskiej, klub zakupil/ dostal nowy program komputerowy od uefy ale nie byli w stanie sie go nauczyc przez co doszlo do bledu z bereszynskim
- imformacja o sprzedazy biletow na Lechie na oficjalnej stronie pojawia sie na dwa dni przed meczem - nie pierwszy raz
- wiekszy rabat na koszulki w fan storze niz dla pulkownikow
- mam wrazenie, ze prezes Bogus dobrze sie bawi jako prezes Legii ale z madrym zarzadzaniem klubem ma to niewiele wspolnego...
~jo
 • 0 / 0
Ktoś musi rządzić a kolesiowanie z kibolami nie pozwala skutecznie zarządzać.
Generał dywizji
 • 5 / 0
Nie mówię ,że B.L to samo zło . Zrobił też dużo dobrego, ale za głęboko wszedł w układy z "kibicami" i stał się ich zakładnikiem
Dlatego Midulski jest odpowiedzialnym człowiekiem i nie pozwoli aby kibole rządzili jego biznesem na stadionie
Starszy sierżant
 • 0 / 3
juz widze jak nowy prezes robi porzadek a zyleta grzecznie przyzna mu racje i bedzie siedziala cicho i nie bedzie rac awantur blokowania przejsc itd !! Chyba w smerfy wierzysz !! Lesny zrobil tyle ile sie dalo i powtarzam po raz kolejny jak tego nie zrozumiesz to przykro mi ze masz ograniczenia umyslowe !! Zeby zrobic porzadek z bydlem na stadionie trzeba w Polsce zmienic prawooo powtarzam prawo ktore bedzie szybko i skutecznie karalo tych debili , co ci da zmiana prezesa ? myslisz ze nie bedzie awantur ? bedzie jeszcze wiecej syfu jak nowy prezio podzie z nimi na wojne bedzie jeszcze gorzej a tacy jak ty beda sie tylko palowali z zalu w necie ze trzeba zmienic znowu prezesa lkub moze wlasciciela i gowno to da !! Powtarzam zmiana prawa i szybka kara finansowa to jedyne skuteczne wyjscie , jak mioduski piepszy w gazetach ze trzeba cos zmienic na Legii to moze niech pomysli o tym by lobbowac za zmiana prawa zamiast latac do PS z placzem jak baba
~Czaro1987
 • 0 / 0
ITI nie pozwoliło i co na tym wygrali ? Musieli odejść trzeba dialogu i kar za głupoty myślę że te sprawy cywilne to dobry pomysł na nauczkę
~ja(L)ek
 • 0 / 0
To nie kluby powinny walczyć z bandytyzmem tylko powołane do tego instytucje.Kluby muszą współpracowoć z tymi instytucjami (monitoring itp).
Do cobus
I o to idzie walka -o kibiców ,a nie o kiboli.. Gdyby nie rozróba w meczu z Borusią to by nie było głupich wypowiedzi Leśnego i troski Mioduskiego o Legię. To wywołali kibole i powinni ponieść karę zakazu wstępu na stadion dożywotnio i ponieść koszty strat . Bo łatwo się liczy ,że Legia zarobiła ileś tam i zapłacenie 3mln to fraszka. Nie -to są 3 mln straty na konto Leśnego.Jeśli nie kibice to Leśny powinien pokryć tą karęi skończyć ten temat. Bo kłutnia w mediach tylko pogorszy sytuację niż ją rozwiąże.. Zgoda buduje--to pokazał wczorajszy mecz . Myślę ,że to koniec problemów sportowych za sprawą J. Magiery
Starszy sierżant
 • 0 / 5
Firmy zatrudniają. Z reguły te większe i bardzo duże, często takie których działalność jest kontrowersyjna. Poszczególne osoby żeby miały własny dział PR to się nie spotkałem. A przepraszam Lepper miał swego czasu. Z resztą mniejsza o to. Dla mnie problem jest kiedy on mówi to co myśli a kiedy to co mu PR podpowiedział. Ciekaw jestem kiedy ogłosi, że kandyduje na prezydenta RP.
~Taran102
 • 0 / 0
A widział ktoś, gdziekolwiek aby Mioduski powiedział CO TRZEBA ZROBIĆ ??? tylko mówi, że trzeba zrobić, musi być lepiej itd. Droga jaką wybrał Leśniodorski łatwa nie jest ale chyba jedyna. Pełne poparcie dla Leśniodorskiego.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Widzieli dokładnie komu sprzedają bilety .Ci ludzie nie są anonimowi w środowisku kibicowskim .!! Oni Władze dokładnie widzą z kim się układają nie bądźmy naiwni jak dzieci !!
~nicolson
 • 0 / 0
wygląda na to, że Mioduski po prostu pilnuje w Legii interesów ITI i TVNu czyli dawnych właścicieli - i te 60 % to jest po prostu dług klubu w stosunku ITI, a tam pieniędzy Mioduskiego własnych po prostu nie ma. I może jest tak, że Legia spłaca zadłużenie, a dług ciągle rośnie jak w kredycie frankowym. Jak ktoś wie, jak to wygląda to napiszcie.
Major
 • 3 / 0
jak4l, jestes mistrzem, powaznie jestes mistrzem intelektu. Co do firm PRowych to musze cie oświecić, większość przedsiębiorstw takie firmy zatrudnia...
Generał dywizji
 • 0 / 0
Własnie kasa !! jak by miał kasę to sam by kupił 60% a nie 20% a teraz chcą rządzić .jakby to on miał 60%
Ciekawe co będzie w zimowym okienku .Znów nas nakarmi tym kogo to oni chcą pozyskać .Hasi to wielka pomyłka , ale taki zawodnik jak "dzidzia " by nawet do nas nie trafił !!! Kogo oni by kupili i co by nam wmawiano !!
~Error
 • 0 / 3
Ja tam tez nie ufam Mioduskiemi i jeżeli ktoś ma z prezesów odejść to właśnie on dla mnie gość jest zagrożeniem dla nas jeżeli by tylko on rządził...chore pomysły z juniorami wywalaniem Czerczesowa i z tego co się w mediach mówi to niezbyt wiele robi dla klubu więcej gada i nic pozatym.Leśny z Wandzlem powinni zostać Mioduski out!
~on(L)y
 • 0 / 3
Lesnodorski bardziej "czuje Legie"...Mioduski to zarzadca nic wiecej...juz Czerczsow mu pokazal, ze "budowanie przedszkola" to zadanie drugorzedne w klubie takim jak LEGIA !!!
Nie dziwię się Mioduskiemu,bo do czego to doszło,że po naszym stadionie Legii latają bandziory w kominiarkach z gazem w ręku i znajdują się na stadionie gdzie chcą i robią co chcą.Musi wreszcie ktoś nad tym zapanować,prezes milusińskich na pewno tego nie zrobi aby się nie narażać,tym co "rządzą" na stadionie,za głęboko w to wszedł,a powiedzenie mówi:wejść jest łatwo ale wyjść jest trudno,wiecie co mam na myśli.Tyle kar co już nasza Legia przez nich zapłaciła to przechodzi ludzkie pojęcie,toż to sabotaż i jawne okradanie klubu.Jeszcze im sklep pozwolili otworzyć,na wiele im pozwolili,a oni zrobili sobie z klubu "finansowego zakładnika",a w jakim celu to kumaci już wiedzą.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Jeżeli z nimi nie zrobi się porządku tu i teraz za rok może dwa wykopią nas z europejskich rozgrywek .Czara goryczy się przeleje .Mówiło się o sprzedaży biletów tylko dla stałych bywalców na Legii a tu co .W pada banda idiotów i niszczy wszystko co zostało do tej pory zbudowane .
Jak ktoś taki może być na stadionie nie do pomyślenia !!!
Starszy sierżant
 • 0 / 2
Kolego jak chcesz to rozwiązać ?. Co może klub ? Nawet jest problem żeby odzyskać od tej hołoty pieniądze. Takie mamy prawo i takie mamy Państwo - słabe i niekonsekwentne. Nawet nie poznamy ich personaliów bo te też prawo chroni. Nieuchronność kary -ale to już nie BL. On wybrał jedyny sposób, który mógł zafunkcjonować. Jak masz lepszy wal na Ł3 na pewno Cię wysłuchają. Tylko pamiętaj że to musi być zgodne z prawem bo inaczej to klub będzie płacił kary za np. dyskryminowanie.
Starszy sierżant
 • 0 / 5
Chłopie, BL nie układał się z tą hołotą... Zawarł umowę z pewną grupą ludzi i ta umowa w miarę funkcjonuje. Goście, którzy zrobili zadymę nie mają nic wspólnego z tymi z którymi układa się BL. Problem jest szerszy bo dotyczy polskiego prawa i jakości sądów. Gdyby jeden z drugim stracił mieszkanie, gdyby był napiętnowany itd to by wyglądało inaczej. Zawsze komuś może odbić i zawsze odbije jeżeli nie funkcjonuje u nas nieuchronność kary.

Ja nie popieram Mioduskiego. Takie mam przeczucie, że to jest pokręcony facet. Przeczucie bo nic innego nie mogę mieć po tak małej ilości informacji. Tak jak pisałem nikt normalny nie zatrudnia ludzi od fałszowania wizerunku.
~Kubalo
 • 4 / 0
Popieram DM -
S T O P kibolstwu i bydlu na Legii
Won z Łazienkowskiej !!!!!!
Podporucznik
 • 0 / 9
Bogus nie daj sie robisz dobra robote od wielu lat mistrzostwa sie samenie zrobily , puchary tez a ja mioduskiemu jakos nie wierze i tym jego pomysla przypomne chocby jego zamysl ze kazdy klub ekstraklasy ma wystawiac juniora no kurwa zajebisty pomysl juz widze jak sie wszyscy stosuja ! Mioduski to taki typ co duzo gada ale jesli prawda jest ze nie dal ani grosza na klub to troche slabo ze teraz robi z siebie nie wiadomo kogo , to w ostatnich latach Lesniodorski zapierdzielal jezdzil i kupowal graczy to prezes zarobil na wielu graczach dobre pieniadze gdzie i co w tym czasie byl i robi mioduski ? jezdzil gdzie po roznych krajach i podobno lobboowal za tym by nas lepiej traktowali ? no wlasnie widac po zamknieciu stadionu co daly rozmowy mioduskiego a pozatym gdzie o byl przez ostatnie 4 lata ? czemu wtedy tak nie protestowal i nie lecial do gazet ? BOGUS PELNE POPARCIE wykup udzialy dareczka i sam sie za to zabierz
A niby skąd ma wziąć na to kasę?
@pszpsz

Powiedz mi ile dał tych złotówek Leśnodorski i Wandzel?Jeżeli klub był przejęty z dużym budżetem i ktoś mądrze chce to mnożyć i z sensem rozporządzać to po co dokładać?Zapewne żaden z nich nic nie dołożył,ale Mioduski chce zapewne mądrze to zainwestować w Legię(akademia)a nie którzy woleli by to przebimbać.
Do pszpsz
Kolego widać ,że jesteś wazeliniarzem poczynań Leśnego i nic pozatym . Żeby wykupić udzial ,to musi być sprzedawca,czyli chętny do pozbycia się ich. Nic z tych rzeczy --to raczej Leśny musi się dostosować do kogoś ,kto ma większościowy udział.. No chyba że chce dokonać rozłamu -ale wtedy musiałby wyłożyć kasę ,której nie jest w stanie i czy kibice poszliby na taki układ. Bo kibice mają dosyć KIBOLI ,a zarząd nie może tolerować tego co dzieje się na ich obiektach sportowych. Kibole do kibla.-nie ma miejsca dla was na stadionie . I jeszcze należy się zwrot poniesionych strat-czyli kosztów kar i nieuzyskanych dochodów ,z powodu zamknięcia stadionu.
Starszy sierżant
 • 0 / 1
nawigator chyba nie masz pojecia jak skonstruowana jest umowa Legii holding w ktorej zasiasa Wandzel , Lesny i Mioduski , Bogusław nie musi sie do nikogo dostosowac nawet do wiekszosciowego udzialowca dopoki bedzie z Wandzelem bo decyduje przewaga glosu a kazdy glos ma te same wage !! Wiec Mioduski moze sobie duzo gadac ale jak bedzie chcial cokolwiek zmienic to musi sie na to zgodzic dwoch z trzech a w chwili obecnej Lesny i Wandzel trzymaja sie razem - pozatym mi sie pomysly Mioduskiego nie podobaja bo on mysli tylko o tym by szybko promowac mlodych i robic na nich kase nic wiecej , o transferach takich jak Ofoe czy trenerach takich ak Stachu moglibysmy zapomniec , przypominam ci ze mioduski siedzial w zarzadzie jak rzadzilo iti i co wtedy zrobil ? myslisz ze rozwiazanie problemow na stadionie to tylko pozbycie sie Lesnego ? i co zrobi nowy prezes ? pojdzie na wojne ? tu nie ma zlotego srodka dopoki prawo w polsce nie zostanie tak zmienione ze bedzie mozna szybko i skutecznie ukarac tych debili mega karami finansowymi bo tylko to moze na nich podzialac a nie najprostsze PR dzialanie ktore nic abslotunie nic nie zmieni bo glupi beda dalej robili co chcialy
~B-52
 • 3 / 0
Kiedy właściciel musi dokładać do interesu to znaczy, że źle się dzieje. tak się składa, że w wyniku decyzji Leśnego (przedłużenie kontraktu z Bergiem, chociaż drużyna wcale nie zrobiła znaczącego postępu, zakup Masłowskiego za 800 tys. euro, chociaż kilka miesięcy wcześniej, kiedy rehabilitował się w Legii można było go kopić za paczkę orzeszków, wpadka z Celticem). Do tego dochodzi kosztujący ogromne pieniądze brak nadzoru nad tym co robi SKLW. Tego powodu poszła do pieca duża kasa (kary w lidze, LE i LM, odszkodowania za zniszczenia na Narodowym. Tak się składa, że w zarządzie jest Leśny (a nie Mioduski, więc trudno, żeby z niego odszedł) i to on jest od "zapierdzielania" bo za to zarabia. Właściciel jest od patrzenia na ręce zarządowi, a zwłaszcza jak wydaje pieniądze. A jeśli chodzi o wykup, to Leśny nie zapłacił nawet za swoje 10%, tylko je dostał od Mioduskiego jako prowizję od transakcji. Taka u niego kupa kasy, ze zdecydowaną przewagą kupy.
Generał dywizji
 • 2 / 0
My wszystkiego nie wiemy , ale bardziej odpowiada mi Pan Miodulski .Nie mówię BL to niezły kombinator takie mam wewnętrzne od czucie !!!
Starszy sierżant
 • 0 / 4
Szkoda ja mam zupełnie inne odczucia. Dla mnie Mioduski to jest bardzo dziwny facet. Dziwny i niebezpieczny. Nie zna się na piłce. Nie chciał Czerczesowa. Zatrudnia jakiś speców od propagandy. Ma węża w kieszeni i chce koniecznie handlować juniorami nawet za cenę tytułów MP.
~moment prawdy
 • 0 / 4
99 % internetowych kibiców , nie zapominaj o tym. Ale fakt , też jestem wkurzony. Nic się nie stało , a zamknęli stadion. To już można było im naprawdę w sektor wjechać. Zresztą wasze zdanie w tym temacie co się dzieje na Legii ogranicza się do internetu. Natomiast loczek niech mówi co chce, tylko niech zastanowi się czy chce powrotu atmosfery sprzed kilku lat.
~Zenneth Keigbo
 • 4 / 0
nawet jeśli to jakim prawem bydło z Radomia panoszy się na Naszym stadionie bez niczyjej reakcji, ta wymówka to szczyt żenady
~poparcie
 • 3 / 0
Panie Dariuszu, wytrwałości i konsekwencji w walce z bydlakami !!!!!
Do JAK 4L
A ilu tych juniorów sprzedano? Wszyscy są na wypożyczeniach i spisują się lepiej niż ci co zostali,a kasę płaci Legia. Leśny trzyma sztamę z kibolami i to on powinien ponieść koszty strat ,a nie szukać rozłamu w zarządzie Legii. Kibole do kibla !!!!!!
~kibic L
 • 0 / 0
Wiem, że nie na temat, ale...


Kiedy będzie ostateczna decyzja o karze UEFA odnośnie zamknięcia stadionu na mecz z Realem? Kiedy klub zamierza się odwoływać i poznać ostateczny werdykt?
Major
 • 1 / 0
Poważnie uważasz, że tam byli tylko zwyrodnialcy z radomiaka?
~Ech
 • 0 / 1
Czyli wracamy do sytuacji z iti.puste stadiony ,straty powiazane z dniami meczowymi.potem sprzedaza klubu gdyż bedzie przynosil straty lub podzielimy los Polonii i Widzewa
Generał
 • 3 / 0
Trudno się dziwić Mioduskiemu bo ile można płacić kar za debili dla których Legia to tylko dodatek dla swoich interesów. BL się pogrążył w relacjach z kumatymi i chyba oderwał od rzeczywistości. Dał im niemal wszystko a ci fundują cyklicznie co kilka miesięcy straty i strach przed wyrzuceniem z Europy co zakończyło by rozwój legii na kilka ładnych lat.
BL miej honor i odejdź/sprzedaj swoje udziały i usuń się w cień.
Powtórzę to jak mantrę ale wolę Legię dowodzoną przez Mioduskiego, gdzie rozwój jest pewny niż Rosyjską Ruletkę z BL, gdzie każdy mecz w Europie może jest zagrozeniem dla klubu.
Brawo panie Dariuszu
~galam
 • 1 / 0
Mnie również dotknęło to, co się wydarzyło. Legia Warszawa - Real Madryt w LM bez kibiców. Brzmi smutno.
~Wardi
 • 1 / 0
Jakos dużo bardzie wierzę temu człowiekowi niż BL. Interesy poza legia obaj panowie prowadzą również w sposób diametralnie różny.
~207
 • 0 / 1
Legia zawsze z dużej litery!!!!