+22 291 19 16 1916energia.pl

Oficjalny Partner Legii Warszawa

Dawid Janczyk dostanie szansę w Piaście Gliwice

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

27-05-2014 / 09:03

(akt. 08-12-2018 / 16:07)

- To prawda. Niewykluczone, że Dawid będzie trenował u nas, zanim reszta drużyny wybierze się na urlop przed nowym sezonem - mówi „Przeglądowi Sportowemu" osoba ze sztabu szkoleniowego Piasta. - Nie lubię rozmawiać na tematy, które się nie wydarzyły. Ale jest coś na rzeczy - przyznaje dyrektor Piasta Zdzisław Kręcina.

Janczyk nie trenuje w żadnym zespole od prawie dwóch miesięcy. Niedawno trafił do ośrodka zamkniętego na terapię alkoholową, ale z niej zrezygnował. - Próbowałem skontaktować się z nim bezpośrednio, a nie dzwonić do ośrodka. Bezskutecznie. Napisałem mu nawet SMS-a, żeby do mnie zadzwonił, jak w końcu włączy telefon - mówi Jacek Magiera, trener rezerw Legii. Janczyk ćwiczył indywidualnie z trzecioligowcem dwa i pół miesiąca. Zawiódł na kilka dni przed kluczowymi badaniami: przestał pojawiać się na zajęciach. - Musi się leczyć. Jeżeli alkohol lub inne używki przejmują nad człowiekiem kontrolę, to jest dramat. Coś, co kiedyś wydawało się zabawą, radością, dziś przeradza się w tragedię, koszmar - mówił wówczas Magiera.


Teraz "Murzyn" spróbuje udbudować się w Piaście. To może być jego ostatnia szansa na powrót do piłki nożnej.

Komentarze (25)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~PragaL
 • 0 / 0
Sprawa jest aż nazbyt prosta. Janczyk domagał się hajsu od Legii i podpisania kontraktu . Za free nie będzie nic robił. Kompletny kretyn do kwadratu nie rozumiejący swojego położenia . Jemu się ciągle wydaje że jest tym "najdroższym piłkarzem Legii" . Legia go chciała profesjonalnie odbudować , zaczynając od mentalności a on wybrał drogę na skróty przez Piasta oby się tylko hajs zgadzał .
~kossssa
 • 0 / 0
ch..j z nim
~Rec
 • 0 / 0
Z tego wynika, że trenowanie w Legii mu z jakiś tam powodów nie odpowiadało. Legia wyciąga do niego pomocną rękę a ten znika na 2 miesiące i podejmuje(!) negocjacje z Piastem. To teraz Piast będzie lepszy niż Legia dla Janczyka? Ma tam mniejszą presję? Może tym razem zwiewa od kolegów i swej rodziny?
Dla mnie to jakieś dziwne zachowanie, Legia służy pomocą, ale też i żąda pełnego leczenia a on tak po cichu znika i kontaktuje się z Piastem. Dlatego że Piast mu oferuje ekstraklasę a Legia tylko drugi zespół na początek?
Bo wstydzi się na obiektach Legii pokazywać z łatką pacjenta Tworek i uczestnika AA? Jako człowieka to żal mi go, ale jako piłkarza, zwłaszcza piłkarza Legii to już nie. Takich mięczaków nam nie potrzeba i to nawet w rezerwach, nawet biegającego wokół boiska!
Miałeś szansę tutaj pokazać swoją siłę i charakter a pokazałeś, że masz go, jak nie przymierzając mysz.
~Raf
 • 0 / 0
W dupie byłeś, g... widziałeś, Legia niby mu pomagając zrobiła sobie wizerunek dobrego klubu który się troszczy o swoich byłych piłkarzy. Tak naprawdę od początku trącało to amatorką i pokazuje jaki z Magiery trener. Chłopa wzięli i przez 3 miesiące kazali mu zap... wokół boiska bo musi zejść z wagi... Ok. musi ale w międzyczasie potrzeba dać mu kopnąć piłkę, wystawić na 20 min w sparingu a tu co? To powiedz mi jak ma facet się odbudować psychicznie? Ja widząc te treningi to na jego miejscu dawno bym to pierd...A co do Tworek, to nie opowiadaj głupot i kłamstw bo On nie był nigdy w Tworkach
~TRX
 • 0 / 0
Nie jestem fanem Janczyka ale stanę w jego obronie.
Nie trenował przez ostatnie 2 lata, ale nie dlatego że mu się nie chciało tylko dlatego że formalnie był związany kontraktem z CSKA. Jeśli którykolwiek klub wziął by go na trening i CSKA by się o tym dowiedziało miałoby podstawy żeby ukarać go gigantyczną grzywną albo może i rozwiązać kontrakt. A że ruscy nie chcieli rozwiązać kontraktu polubownie a i w drużynie go nie chcieli więc przestali mu płacić i chyba się teraz z nimi sądzi.
Natomiast ciekawe co wy - stawiający na nim krzyżyk - w takiej sytuacji byście robili? Za dużo wolnego czasu, brak treningów, zgrupowań. Pewnie myślicie że bylibyście profesjonalistami...
~zdziwienie ogarnia normalnego
 • 0 / 0
TRX

Zachował się wobec Magiery jak ostatni szczeniak. zrozum, że zwiał, bo nie wytrzymał rygoru. Chciał na skróty. A nie ma tak - nie wyleczy się, tylko pogrąży siebie i Piasta.
~Cezary z Cezarei
 • 0 / 0
Taaa... źli ruscy (pewnie jeszcze sam Putin w tym palce maczał) zniszczyli nasz wielki talent, który teraz by samego Aguero czapką nakrywał.
~Dady2312
 • 0 / 0
Janczyk idealny jako kompan Zdzisia Kreciny.
bye bye Dawidku. Może kiedyś zobaczę cie przy którymś z monopolowych :) Postawię nawet ci piwko! :)
~oko
 • 0 / 0
... nie odbudowal sie w Legii, nie odbuduje sie w Piascie... niestety juz jest po zawodniku.
~dar
 • 0 / 0
facet powinien się leczyć ale póki nie zrozumie że do końca życia będzie alkoholikiem to nic z tego nie będzie
~Gaco
 • 0 / 0
Zdzisio K. będzie miał kompana do kieliszka.
Uważaj Murzyn, Zdzisio ma masę to ma i możliwości.
~e
 • 0 / 0
on już przegrał jak Sypniewski, ten też jak poszedł w tango, to już nie wrócił, Janczyk widać że idzie jego śladami.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Niestety ... uważam podobnie. Szkoda chłopaka nie mniej sam sobie taki los zgotował.
Domyślny awatar Sierżant
 • 0 / 0
Tak mozna o kazdym powiedziec. Nikt nie trzyma pistoletu do glowy jak pijesz alkohol/ bierzesz narkotyki/ grasz w kasynie itp.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
Janczyk nawet w pełni dyspozycji bez problemów alkoholowych i tak na dzisiejszą "L" byłby za słaby. W innej drużynie mógłby się przydać. Jestem daleki od linczowania chłopaka i cieszę się że ktoś do niego (ponownie) wyciąga rękę. Gwiazdą ligi to już pewnie nie będzie, ale bardzo mu kibicuję by wyszedł na życiową prostą a i taki Piast może na nim skorzystać. Tylko tutaj zależy więcej od Dawida. Dlatego trzymaj się chłopaku. Kto nigdy nie popełnił w życiu głupoty niech pierwszy napisze krytycznego posta. Taka mała parafraza zanim ktoś by zechciał jechać po chłopaku. To że zrobił źle pewnie wie, więc nic to nie wniesie. chyba lepiej trzymać kciuki by mu się udało.
~kryspin
 • 0 / 0
A skad wiesz o tym ze bylby za slaby? Nie pamietasz jak byl na rowni z Aguero ppdczas Ms? Gdyby nie poszedl do Zsrr to byliby z niego ludzie pokroju Sergio. Tr
~zdziwienie ogarnia normalnego
 • 0 / 0
kryspin, ale kiedy to było... Przecież Janczyk już odchodząc do CSKA był cieniem siebie, a w Legii nie rzadko nie mieścił się w składzie. Legia zrobiła wtedy świetny interes. Gość stracił najważniejszy atut szybkość już w wieku 20 lat. Tendencje do tycia+niesportowy tryb życia i tyle.

To co wygadywał ostatnio: nie jestem alkoholikiem, a że sobie 2-3 razy w tygodniu wyjdę na piwko na miasto... To przerażające wyznanie jak na sportowca. Przecież jemu rodzina pożyczała ostatnio kasę. To jest niewyobrażalne
~zdziwienie ogarnia normalnego
 • 0 / 0
poza tym... te młodzieżowe mistrzostwa to żaden wyznacznik. Janczyk nigdy w seniorskiej piłce na dobre nie zabłysnął...
~Cezary z Cezarei
 • 0 / 0
Nie ma co się oszukiwać, z tak głębokiego doła nie wróci już do piłki na poziomie ekstraklasy. Jeśli ogarnie alko to już będzie bardzo dobrze.
~jjjjjjjjj
 • 0 / 0
no to juz chyba jego trzecia ostatnia szansa ;P
~Kurka
 • 0 / 0
Przykre ale koleś przegrał życie za które miliony by dało się pokroić .
~Tadzik Norek
 • 0 / 0
swiete slowa
~Danka
 • 0 / 0
Tadzik! Na górę!!!
~jan
 • 0 / 0
jak w tej lidze ma byc normalnie?