Reklama HEG

Dawid Janczyk podpisze kontrakt z Piastem

Marcin Szymczyk

Źródło: Sport

16-07-2014 / 10:13

(akt. 04-01-2019 / 13:50)

Od początku roku były napastnik naszego klubu Dawid Janczyk trenował przy Łazienkowskiej. Nadrabiał zaległości i walczył ze swoimi własnymi słabościami. Zawiódł na kilka dni przed kluczowymi badaniami: przestał pojawiać się na zajęciach. Nie ćwiczył prawie dwa miesiące, trafił do ośrodka zamkniętego na terapię alkoholową, ale z niej zrezygnował.
"Murzyn" od początku czerwca trenował z ekipą Piasta Gliwice. Zagrał w czterech sparingach, zdobył jedną bramkę z rzutu karnego. Wczoraj doszło do rozmów kontraktowych pomiędzy działaczami Piasta, a reprezentującymi interesy piłkarza agentami. Początkowo porozumienia nie udało się osiągnąć, a punktem spornym negocjacji była długość trwania kontraktu Janczyka. Wieczorem obydwie strony podały sobie ręce. Janczyk kontrakt z Piastem ma podpisać w czwartek. Umowa będzie obowiązywała do końca obecnego roku, lecz w kontrakcie zostanie zapisana klauzula umożliwiająca jego przedłużenie o kolejne sześć miesięcy. To może być ostatnia szansa dla Janczyka na zaistenienie w polskiej piłce na wyższym poziomie rozgrywkowym.

Komentarze (18)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~konwiktorlazienkowski
 • 0 / 0
Skoro nie wytrwał w terapii to nałóg nie opanowany, pewnie de facto nie uwaza sie za alkoholika.Problemy zatem powrócą.Pozdrawiam kibiców warszawskiego sportu.
~alty
 • 0 / 0
jak widać w Piascie musi być birbant dla Zdzisial. Gwiazda Fulham odeszła to teraz gracz słynnej Legii i CSKA Moskwa :)
"trafił do ośrodka zamkniętego na terapię alkoholową, ale z niej zrezygnował."

Nawet on nie dał rady:) Panowie "ANTYALKOHOLOWĄ"

Oczywiście powodzenia.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
Dawid trzymaj się chłopaku. Dla "L" to za wysokie progi ale w Gliwicach się przydasz. Najważniejsze żeby wyjść "z tego". I nie słuchaj głosów typu "przepił wszystko nie szkoda go" czy też "niejeden musi pracować na to całe życie więc głupoty nie szkoda" etc. bo i takie rzeczy dało się przeczytać. Życie życiu nierówne, problemy jednego nierówne drugiemu itd. Więc g. wiecie. Ale Dawid stop już to ostatni dzwonek i chociaż "CI" do końca nie będą mieli racji nawet jak nic z tego nie wyjdzie, to dla Ciebie będzie koniec. Graj w tych Gliwicach najlepiej jak potrafisz po prostu.
~Takitam
 • 0 / 0
Trzeba opić..
~jerzy
 • 0 / 0
weź się gamoniu za uczciwą robotę, nie udawaj piłkarza którym i tak byłeś marnym
~LLL
 • 0 / 0
no to Zdzichu ma kompana
~Rafa (L)
 • 0 / 0
Mimo wszystko wierze w niego.Dawid powodzenia!
~realistaL
 • 0 / 0
Nic dziwnego, że olał to i poleciał do Gliwic. Tam ma spokój, może chlać, może nie chlać. Piast dał 800 tys. premii swoim piłkarzom za zajęcie 14. miejsca w lidze. Presja więc niewielka. W Warszawie nawet ćwicząc indywidualnie podczas treningu rezerw był w świetle reflektorów, pisały o nim w kółko brukowce typu weszło, nieraz rzeczy obraźliwe lub upokarzające. Co jeden to większy spec do tego, co jest dobre dla Janczyka.
Tam ma spokój.
~darry
 • 0 / 0
Coś w tym jest - szum medialny wokół Dawida (nieproporcjonalny do odgrywanej roli) na pewno mu nie pomógł...
~H8R
 • 0 / 0
Nie no, najlepiej napisać, że media, że koledzy itp, a Dawidek taki biedny i w ogóle, no niewiniątko po prostu, cały świat się na niego biedaka uwziął.

Jakby miał jaja i chciał się odbudować to spokojnie w Legii mógłby to zrobić ale jak widać niektórzy lubią odwracać kota ogonem.

Poza tym zapomnieliście chyba, że Legia wyciągnęła do niego pomocną dłoń a on na koniec zachował się jak kawał chu...a olewając klub i ludzi, którzy za free go prowadzili.
~cze
 • 0 / 0
zwyczajnie go zaszczuli, a jak wiadomo nie każdy ma mocną psychikę ..
~Leoś
 • 0 / 0
A to ma jakieś znaczenie w jakim innym mieście będzie siedział? Jak będzie odwalał maniane taką jak tu że nie będzie trenował albo brak kontaktu jakiegoś to i tam go media zjedzą... Koleś ma nierówno pod sufitem, miał wszystko co chciał i w najlepszym wydaniu w Polsce a wypiął się na klub, który go wypromował. Poczujcie sie w skórze trenerów, którzy robili mu indywidualne treningi, diety etc a on sobie poszedł od tak gdzie indziej. To jest skandal że można tak sie zachować bez honoru. Oby kibice nie zapomnieli o tym jak przyjedzie na Łazienkowską.
~e
 • 0 / 0
agenci jak trzeba załatwiać kontrakt to się znajdują, a jak trzeba zawodniowi pomóc i wspierać w walce z chorobą to nagle znikają. cała prawda o sprzedajnych agentach.
~z
 • 0 / 0
Kolego, w nałogu jest tak, że nie ma drogi na skróty. Jedynym warunkiem podjęcia walki z alko, jest świadomość że nikt ci nie pomoże jeżeli ty sam sobie nie pomożesz. Żadne terapie, kluby AA nie mają takiej mocy sprawczej jak świadomość i chęć nie picia. Nigdy, bez względu na okoliczności itd. Oczywiście wsparcie kogoś bliskiego jest bardzo ważne przez cały czas, czy to na początku rozbratu z alkoholem, czy w okresie póżniejszym. Tylko, całkowite odstawienie alkoholu i przekonanie, że świat i życie bez tego są piękniejsze i ciągła kontynuacja tego może dać efekt.
~H8R
 • 0 / 0
Przykro mi to pisać ale z niego już nic nie będzie, podobny los czeka Mikitę.
~Radolinho
 • 0 / 0
"Kto murzyna ma, dla tego murzyn gra" :P
~Ale
 • 0 / 0
Ale on musi grać i to w każdym meczu najlepiej inaczej forma nie wróci...Była masa piłkarzy co chlała i grała a u niego robią z tego wielkie halo ludzie typu Magiera(1% talentu Dawida)