Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

26.03.2022 23:30

(akt. 27.03.2022 13:10)

Zwycięstwem 3:0 (0:0) zakończył się derbowy mecz LSS Legia Ladies z KS Wilanów. Bramki dla Legii zdobyły Klaudia Świstek (dwie) i Amelia Przybylska.

Legionistki, które tydzień temu awansowały na pozycję liderek tabeli, przystępowały do meczu w roli zdecydowanych faworytek i chciały udowodnić, że niezbyt pewna gra w pierwszym meczu rundy wiosennej z Vulcanem była tylko wypadkiem przy pracy.

W stosunku do wyjściowej jedenastki z poprzedniego tygodnia mieliśmy tylko jedną zmianę. Na środek obrony za Patrycję Marciniak przeszła Julia Biesiada, a od początku meczu na lewej obronie grała Martyna Caban.

Mecz rozpoczął się lepiej dla piłkarek Wilanowa, które od pierwszych minut ostro zaatakowały i już w drugiej minucie miały doskonałą okazję do objęcia prowadzenia. Po faulu tuż przed  granicą pola karnego wywalczyły rzut wolny, a po mocnym strzale nad murem Natasza Koper z niemałym trudem przerzuciła piłkę ponad poprzeczką. Potem jeszcze była seria dwóch rzutów rożnych dla gości. Legionistkom zajęło kilka minut na opanowanie gry i przedostanie się pod bramkę Wilanowa. Pierwsze zagrożenie pod bramką gości stworzyły Klaudia Świstek w siódmej minucie i Amelia Przybylska chwilę później, ale oba strzały były niecelne. Od tego czasu zaznaczyła się przewaga legionistek i gra toczyła się na połowie Wilanowa, ale agresywnie grające rywalki praktycznie nie dopuszczały do groźnych sytuacji. Jedyne okazje dla Legii, które mogły przynieść sukces miały Klaudia Grodzka w 22 minucie, jej mocny strzał odbiła przed siebie bramkarka, a Przybylskiej nie udało się przechwycić piłki. Potem w 38 minucie najpierw kolejna okazja Przybylskiej, a po błędzie przy wyprowadzeniu piłki w polu karnym piłkę przejęła Świstek, ale strzał trafił w nogi interweniującej obrończyni i wyszedł na róg.

Stąd wynik do przerwy brzmiał 0:0 i podobnie jak w meczu z Vulcanem legionistki nie mogły zaliczyć swojej gry do udanej.

Na szczęście po przerwie Legia Ladies wyciągnęły wnioski, zagrały wyższym pressingiem i zaczęły wykorzystywać błędy w wyprowadzaniu piłki od bramki przez piłkarki Wilanowa (krótkie podania od bramkarki do najbliższej obrończyni w polu karnym). Już w 46 minucie dobrą okazję miała Gabrysia Hajkiewicz. Trzy minuty później z rzutu wolnego z około 25m od bramki mocno i celnie uderzyła Julia Biesiada. Ten strzał bramkarka Wilanowa Adrianna Krajewska jeszcze obroniła, ale w 52 minucie po dośrodkowaniu Biesiady w pole karne Amelia Przybylska strzałem w długi róg zdobyła pierwszą bramkę dla Legii. Kilka minut później było już po meczu. W 60 minucie po podaniu Marty Chmielewskiej, Klaudia Świstek przejęła piłkę w polu karnym, wywalczyła sobie dobrą pozycję do celnego strzału i było 2:0. Ta sama zawodniczka minutę później po podaniu Magdaleny Zduńczyk pokonała Krajewską po raz trzeci.

Do końca meczu zaznaczyła się już przewaga Legia Ladies. Piłkarki z Wilanowa wyraźnie opadły z sił i nie grały już z takim zacięciem jak w pierwszej połowie. Trener Dariusz Radko dokonał kompletu regulaminowych zmian i dał pograć wszystkim zawodniczkom. Wprowadzone po przerwie Barbara Staszewska i Maria Komala miały także świetne okazje do zdobycia kolejnych bramek, a ich strzały obroniła Krajewska. Jeszcze w doliczonym czasie gry, po dwóch rzutach rożnych swoje nieliczne szanse miały goście, ale wynik nie uległ już zmianie i piłkarki KS Wilanów muszą poczekać na kolejny mecz, żeby strzelić pierwszą bramkę Legii Ladies (wszystkie cztery dotychczasowe mecze ligowe zakończyły się wygranymi Legii do zera).

Po meczu obie drużyny były zadowolone i świętowały ze swoimi kibicami. Legionistki dzięki zwycięstwu utrzymały pierwsze miejsce w tabeli. A piłkarki z Wilanowa także były zadowolone ze swojej dobrej gry przez większość spotkania i wraz z kilkudziesięcioosobową grupą kibiców, która głośno je dopingowała, wspólnie odśpiewały klubowe przyśpiewki.

Po dzisiejszym spotkaniu Legia Ladies mają 33 punkty w tabeli i pozostaną na pierwszym miejscu. Rywalizujące o awans piłkarki Polonii i FUKS Pułtusk grają swoje mecze w niedzielę. Czwarty w tabeli KS Raszyn II niespodziewanie przegrał na wyjeździe 2:3 z Mazovią Grodzisk Mazowiecki.

W kolejną sobotę 2.04 o godzinie 20:15 legionistki zagrają mecz z rezerwami KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie odbędzie się na stadionie Hutnika przy Marymonckiej.

LSS Legia Ladies – KS Wilanów 3:0 (0:0)

Bramki: Przybylska (52’), Świstek (59’, 60’)

Skład Legii: Koper – Bodecka (75’ Marciniak), Biesiada, Żmijewska (82’ Rachoń), Caban (82’ Stefaniak), Hajkiewicz, Chmielewska (65’ Bloch), Zduńczyk, Grodzka (65’ Staszewska), Świstek (82’ Markiewicz), Przybylska (65’ Komala).

Autor video: Bartek Koper

na zdjęciu od lewej stoją: Natasza Koper, Marta Chmielewska, Klaudia Grodzka, Aleksandra Żmijewska, Martyna Caban, Julia Biesiada; od lewej klęczą: Klaudia Bodecka, Gabrysia Hajkiewicz, Amelia Przybylska, Klaudia Świstek, Magdalena Zduńczyk.