Do piątku decyzja ws Karbownika

Logo Legia.Net

Adam Dawidziuk

Źródło: Legia.Net

13-01-2021 / 17:00

(akt. 13-01-2021 / 17:16)

Jak informowaliśmy, Brighton najchętniej skróciłoby wypożyczenie Michała Karbownika, a następnie wypożyczyło go do innego klubu. Sprawa ma wyjaśnić się najpóźniej do piątku, 15 stycznia.

Brighton pozyskało 19-letniego zawodnika w letnim oknie transferowym za 5,5 mln euro, a następnie wypożyczyło go do Legii, do końca sezonu 2020/2021. Z tym zastrzeżeniem, że może skrócić transfer czasowy, ale musi określić się do 15 stycznia. I według nieoficjalnych informacji, dopłacić pół miliona euro z tego tytułu. Termin mija w piątek. Pisaliśmy o możliwym wypożyczeniu do Anderlechtu, ale zainteresowanych takim rozwiązaniem jest wiele klubów, także angielskich czy hiszpańskich.

Zapewne gdyby nie uraz Karbownika pod koniec poprzedniego roku, zawodnika by już w Legii nie było. Michał opuścił ostatnie mecze w 2020 roku, zagrał 5. grudnia z Lechią Gdańsk (2:0), a następnie uznano, że musi odpocząć, wskutek zmian przeciążeniowych kości piszczelowej. I dalej nie wrócił do pełni sprawności. Jak informowaliśmy, przejdzie w Dubaju dodatkowe badania rezonansem magnetycznym. Dlaczego Brighton chce skrócić wypożyczenie? W 17. drużynie Premier League uważają, że liga polska nie sprzyja rozwojowi młodego piłkarza na takim poziomie, na jakim w Anglii sobie wyobrażają. Najdelikatniej ujmując.

Istotne jest także zdanie samego zawodnika, któremu nie pali się do wyjazdu z Polski już teraz. Trenuje wg planów dostarczanych przez Brighton, uczy się języka angielskiego, robi prawo jazdy, przygotowuje się od kilku miesięcy do wyjazdu, ale po zakończeniu trwających rozgrywek. Trzeba także pamiętać, że ma szansę – i to dużą – na EURO 2020, które odbędzie się w 2021 roku. Konieczność zmiany klubu, aklimatyzacja, to wszystko mogłoby negatywnie wpłynąć na zawodnika. W Legii ma pewność, że będzie grał, o ile oczywiście będzie zdrowy. Na razie wszystko wskazuje na to, choć to stan przed badaniem, że Karbownik może nie zdążyć na pierwszy wiosenny mecz, z Podbeskidziem Bielsko-Biała (31.01, godz. 17:30).

QUIZ Byli piłkarze i ich pseudonimy. Czy pamiętasz?

Komentarze (36)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Kapral
 • 1 / 0
To wypożyczenie nie dalszego sensu. Sezon w Polsce kończy się 16 maja, to raptem 4 miesiące gry. Ile On nam pomoże a 500 tys Euro się przyda. Z całym szacunkiem Karbo, nie marudź tylko pakuj walizkę, dziękujemy i żegnamy. Albo będziesz pływał po oceanach z sukcesami albo wrócisz do NAS za rok.
Generał
 • 0 / 1
Myślisz, że loczek ma na oku tak tani jacht?
Generał brygady
 • 1 / 0
Angole raczej jut teraz nam go zabiorą.
Jeszcze jakby odszedł Wszołek to robi się ciekawie.
Generał
 • 0 / 0
Ciekawie? Raczej strasznie.
W kadrze i w kolejce do gry powinni już czekać Prazzelik i Łakomy! Nie byłoby żadnego problemu z zastępstwem i młodzieżowcem. Ale jak się woli grać starymi Chorwatami, czy Gruzinami, to trzeba łatać dziurę Gruzinem. :) który zresztą nie ma za grosz błyskotliwości na boisku.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Miszelandżelo1916

Gruzin troszkę tej błyskotliwości jednak ma, bo jako jeden z nielicznych potrafi zagrać na chłodno ładną piłkę, czy skończyć skutecznie i w niezłym stylu akcję. Problem u niego z szybkością decyzji.

Jeśli chodzi o młodych, myślę, że każdy przypadek warto rozeznać osobno. Jeżeli idzie o Praszelika, irytuje mnie to, że Legia przez cały sezon szukała rozwiązania na pozycję za napastnikiem. Widać, że nawet mimo dobrej gry Vuko ma tutaj zagwozdkę, wstawiając raz Gwilię, raz Luquinhasa, ale wydawało mi się, że nie był do końca pewny tych rozwiązań. A to widział Kante za Niezgodą, ale ten duet nie miał aż tak wielu okazji do wspólnej gry.
W tej sytuacji dziwię się, że Praszelik nie dostawał nawet 10-15 minut w końcówkach. Nawet w przegrywanych, remisowanych meczach, gdy coś trzeba było zmienić, dać impuls w ofensywie, zero szans.
Zawodnik też mógł nie czuć większego impulsu, skoro w tej sytuacji nie dostawał nawet kilku minut. Może wtedy jego postawa byłaby bardziej elastyczna, a Legia na tym skorzystała? Trudno powiedzieć.
~PAW
 • 0 / 0
Im szybciej odejdzie tym lepiej, po pierwsze bez sensu budować na nim cokolwiek, skoro i tak odejdzie, po drugie jest cienki....
Generał
 • 2 / 0
Niech dosypują kaskę i go biorą.
Kolejne potwierdzenie, że na Zachodzie uważają nas za amatorów.
Pułkownik
 • 3 / 1
Mają rację w 100%
Generał dywizji
 • 4 / 1
Tylko dlaczego pół roku temu Anglikom nie przeszkadzała gra Karbownika w Ekstraklasie?
Pułkownik
 • 0 / 1
Bo widzą ze Karbo zaczyna łapać dziwne kontuzje. A jak wiadomo nasz sztab medyczny, do najlepszych nie należy. Ja się im nie dziwie. Nich zabierają chłopaka. Nasi szarlatani nawet skaleczenia palca by nie wyleczyli.
Czy w tym klubie ktos cos planuje czy od 4 lat panuje tylko myslenie zyczeniowe? Mial nie odchodzic, odchodzi, oddajemy Antole i Lakomego i mamy jeszcze wieksze braki, z kogo ma trener klecic ekipe?
Major
 • 3 / 0
A niech sobie ,, narucha,, jak mawiał pewien znamienity Prezes.
Tylko wtedy mial z kogo
Generał broni
 • 7 / 5
To już nie jest nasz piłkarz, w przyszłym sezonie już go tu nie będzie. Lepiej ściągnąć kogoś w jego miejsce i już zacząć ogrywać przed przyszłymi pucharami.
Masz oczywiście na mysli eliminacje?
Generał broni
 • 1 / 1
Owszem.
Pułkownik
 • 5 / 4
O jakich pucharach ty marzysz. Z tym składem to ja mam obawy o obrone MP
Że wam się jeszcze chce o tych pucharach ciągle myśleć. Ja po ostatnim sezonie zostałem ostatecznie sprowadzony na ziemie. Jak się uda zdobyć mistrzostwo, to już będzie pozytywne zaskoczenie.
Plutonowy
 • 2 / 2
Bez przesady, jesteśmy za silni na mistrzostwo, a za słabi na UEL - taka prawda. Nadzieja w UECL.
Generał broni
 • 4 / 1
@Ultra

Jakbym przestał marzyć o mistrzostwie czy pucharach to dałbym sobie spokój z kibicowaniem. To, że jest teraz padaka to nie znaczy, że zawsze tak będzie.
Chcą by spróbował sił w lepszej lidze. Oby się tam przebił bo inaczej w Anglii, może być jak z Kspustką. Tak prawdę mówiąc to na Modeta też nie stawiam. To nie ten poxiom futbolu, nasi obrońcy czy bramkarze to jeszcze. Ale zawodnicy kreatywni mają problem by tam zaistnieć.
~L
 • 4 / 3
On nie jest wart 0,5 mln e zagre raptem 4 miesiące . Niech dopłacają i zabierają go.
Zgadzam sie. Ani jednej bramki strzelonej.

A za te pol milona to Pan Darek opedzluje trzy okienka.
Generał
 • 0 / 0
Na szczęście nie wy ocenicie jego wartość sportową :D
Generał brygady
 • 4 / 0
I trudno się dziwić Anglikom. Nie dość że Karbownika mogą im połamać ligowi rzeźnicy to jeszcze wypożyczenie do polskiej ligi to stanie w miejscu, strata czasu. Zupełnie obiektywnie oceniając. Brutalne wskazanie nam naszego miejsca w szeregu. A LTC to tylko infrastruktura, podobną mają w Kazachstanie czy w Mołdawii i jakoś nie widać by ich ligi produkowały mega gwiazdy.
Pułkownik
 • 1 / 0
"że może skrócić transfer czasowy, ale musi określić się do 15 grudnia."

15 stycznia :)
Generał brygady
 • 0 / 1
A może jednak mamy jeszcze 11 miesięcy?! :)
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Wszystko przez pobratymców Pekharta. Czeski květen wypada w maju.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Nie szkodzi, za to chorwacki srpanj wypada w lipcu, lipanj siłą rzeczy odpowiednio wcześniej.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie zapominajmy o chorwackim listopadzie, który wypada w październiku.
Po prostu Chorwaci piłkarsko są miesiące świetlne przed nami...
~Bia(L)o(L)ęka
 • 0 / 0
do piątku 15.12???