Dobra sytuacja zdrowotna przed meczem z Koroną

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net, Przegląd Sportowy

29-11-2019 / 08:30

(akt. 29-11-2019 / 08:35)

Jeszcze na początku tygodnia fizjoterapeuci w Legii mieli pełne ręce roboty - aż ośmiu graczy narzekało na kontuzje. W tym gronie byli Wojciech Muzyk, Igor Lewczuk, Domagoj Antolić, Cafu, Andre Martins, Luquinhas, Dominik Nagy i Vamara Sanogo. Na dzień przed meczem z Koroną Kielce sytuacja wygląda o wiele lepiej - na uraz pleców narzeka Muzyk, a rehabilitację zgodnie z planem przechodzi Sanogo.

Do zajęć z pełnym obciążeniem wrócił Cafu, który we wrześniowym meczu z Cracovią doznał kontuzji kolana. Początkowo wydawalo się, że tak jak w przypadku Sanogo konieczna będzie operacja, ale po dokładnych badaniach okazało się, że uda się uniknąć ingerencji chirurga. Pomocnik wrócił do zajęć szybciej, niż się spodziewano i być może jeszcze w tym roku pojawi się na boisku. W pełni sił jest również Ivan Obradovic - serbski obrońca, były reprezentant swojego kraju, z powodu problemów ze zdrowiem jeszcze nie zadebiutował w warszawskim zespole. Gotowi do gry są również Domagoj Antolić i Igor Lewczuk, którzy w ostatnich dniach trenowali indywidualnie. Pozbierał się też mocno poobijany po meczu z Pogonią Szczecin Luquinhas.

Komentarze (10)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Trzeba wygrać ten mecz. I rozpocząć kolejną serię zwycięstw.
~Adam
  • 0 / 0
Panie trenerze proszę dać szansę Obradowiczowi niech udowodni że potrafi nie tylko brać dobrą kasę.jest u nas kilku niedouczonych sędziów którzy puszczają grę na aferę efekt taki że gra zawodników zaawansowanych technicznie siada,panowie np.Złotek Frankowski preferują łamaczy kości powiedzmy typu Tośka,Sadloka itp.Panowie nie tędy droga ku europejskiej piłce.
Generał broni
  • 0 / 0
"W pełni sił jest również Ivan Obradovic". Nareszcie. Niech uważa na treningach ;)
~Gizior
  • 0 / 0
Wpadka z Pogonią nie przeszkodzi nam my graliśmy pogoń strzelał troszkę skuteczność spadła ale widać że my ta formę wciąż stabilizujey 7:0 z Wisłą i nagle 1:0 z arka 5:1 z Górnikiem i nagle 3:1 w plecy z Pogonią więc widać że skuteczność jest lecz się czasie zacina więc nic tylko trenować i do przodu dobrze ze antolica i luqinas zdrowi!! Karbownik od początku wiadomo!!
"Początkowo wydawalo się, że tak jak w przypadku Sanogo konieczna będzie operacja, ale po dokładnych badaniach okazało się, że uda się uniknąć ingerencji chirurga. "

Może coś przeoczyłem ale tej informacji brakowało mi od września...
Mój błąd, niedoczytanie. Komentarz do zapomnienia;)
Generał broni
  • 0 / 0
Tego komentarza nie da się wymazać z pamięci :)
Wiem, potrzeba czasu;)
Generał brygady
  • 3 / 0
Luquinhas pozbierał się po meczu z Pogonią...
Przyznam, że oglądając zawody w Szczecinie można było odnieść wrażenie - zwłaszcza w pierwszej połowie - że sędzia kompletnie nie dostrzega intencjonalnego zaostrzania gry przez gospodarzy. Znów niejako uprzywilejowani byli drwale, a nie zawodnicy, którzy chcą grać w piłkę. I znów chyba wszystko to w imię jakiejś dziwacznej zasady, że dobry jest ten arbiter, który rzekomo właśnie pozwala grać, który nie gwiżdże co chwila i nie przerywa zbyt często meczu, by wszystko było płynne. Tymczasem najbardziej płynne są owe zasady, bo chociaż mowa o sporcie kontaktowym, to jednak regulowanym pewnymi przepisami, a tzw. puszczanie gry nie jest tożsame z lepszym sędziowaniem, ani tym bardziej z podnoszeniem atrakcyjności spotkania dla kibiców. Niestety, w Polsce pokutuje przekonanie odmienne. W Ekstraklasie sędziowie metaforycznie zawieszają sobie przed meczem poprzeczkę - co gwizdać, co nie. Zawodnicy techniczni tracą na tym naprawdę dużo, a jeśli dodatkowo są filigranowi, to nawet bardzo dużo. Luquinhas był w Szczecinie najczęściej faulowanym zawodnikiem Legii i przy całym szacunku dla Pogoni trzeba napisać, że raczej nieprzypadkowo.
~MP(L)87
  • 0 / 5
z korona mogliby tego osradovicia wrzucic i niech gra i pokaze albo niech sie rozsypie w piztu.... co za roznica? Zadna! Jak i zadna strata przy ewentualnym posypaniu sie goscia podczas meczu