Dobry mecz Łukasza Fabiańskiego

Źródło: Wirtualna Polska

28.09.2010 23:52

(akt. 15.12.2018 12:38)

We wtorkowym meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Arsenal Londyn pokonał na wyjeździe Partizana Belgrad 3:1. Spotkanie w pełnym wymiarze czasowym rozegrał w barwach "Kanonierów" polski bramkarz Łukasz Fabiański. Był to dobry występ okraszony obroną rzutu karnego.
"Kanonierzy" objęli prowadzenie w 15. minucie. Obrońcy Partizana próbowali wybijać piłkę z własnego pola karnego, ale zrobili to tak niefortunnie, że doszedł do niej Andrij Arszawin, który pewnym strzałem pokonał Vladimira Stojkovicia.

W 32. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy po tym, jak piłkę ręką zagrywał w polu karnym Denilson. Pewny strzał z rzutu karnego oddał Cleo, który pokonał Łukasza Fabiańskiego. Polski bramkarz rzucił się w drugą stronę bramki i nie miał szans na obronę "jedenastki".

Dwanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy Jovanović faulował w polu karnym Chamakha, za co został wyrzucony z boiska przez sędziego. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Arszawin, którego strzał obronił Stojković.

W 71. minucie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Marouane Chamakh strzałem głową zapewnił londyńczykom prowadzenie. Wynik podwyższył Sebastien Squillaci, który znakomicie główkował w polu karnym po dośrodkowaniu Samira Nasriego z rzutu rożnego.

Na sześć minut przed końcem meczu w polu karnym Arsenalu Kieran Gibbs faulował Sasę Ilicia. Sędzia podyktował kolejny rzut karny - tym razem dla drużyny gospodarzy. W bramce "Kanonierów" rewelacyjnie spisał się w tej sytuacji Łukasz Fabiański, który tym razem wyczuł intencje Cleo i obronił jego strzał z jedenastu metrów. W 93. minucie spotkania Polak popisał się kapitalną interwencją po strzale Ivicy Ilieva.