Reklama HEG

Dodatkowy mecz zakazu wyjazdowego

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Nieznani Sprawcy

11-01-2019 / 11:41

(akt. 11-01-2019 / 11:48)

Kibice Legii Warszawa otrzymali dodatkowy mecz zakazu wyjazdowego. Komisja Ligi zdecydowała się na taki krok w związku z zawieszeniem wykonania decyzji w Gdańsku. Wtedy fani "Wojskowych" pojechali na mecz z Lechią, ale nie zostali wpuszczeni na obiekt w związku z wnioskiem policji.

W związku z meczem w Gdańsku, Komisja Ligi nałożyła dodatkowy mecz zakazu wyjazdowego. Dziwić może fakt, że będzie on obowiązywał w kwietniu, kiedy mistrzowie Polski zagrają z Górnikiem. KL zdecydowała tak, gdyż poprzednią karę nałożono po spotkaniu z zabrzanami. Poniżej komunikat "Nieznanych Sprawców".

"1. Po meczu z Górnikiem Zabrze, otrzymaliśmy od Komisji Ligi zakaz wyjazdowy na trzy mecze: Szczecin, Lubin i Gdańsk.

2. W Szczecinie i Lubinie nie byliśmy.

3. Klub Legia Warszawa odwołał się od ostatniego zakazu, czyli wyjazdu do Gdańska i komisja zakaz zawiesiła.

4. Pojechaliśmy do Gdańska, ale (...) na mecz nie weszliśmy.

5. Przyszedł mecz z Piastem Gliwice, na którym pojawiła się oprawa, za którą zostaliśmy ukarani dwoma zakazami wyjazdowymi. Karę ogłoszono w dzień meczu w Sosnowcu, a zakaz obejmuje spotkania z... Zagłębiem Sosnowiec oraz Wisłą Płock.

6. W Sosnowcu oczywiście nas nie było.

7. WCZORAJ (środa - red.) Komisja Ligi uznała, że należy nam się jeszcze jeden zakaz wyjazdowy, ponieważ zakaz do Gdańska, po meczu z Górnikiem, został zawieszony i przecież mogliśmy tam jechać. Fakt, że na mecz nie mieliśmy możliwości wejścia, zdaje się komisji całkowicie nie interesować. W związku z tym należy nam się jeszcze jeden zakaz. Otrzymaliśmy go na mecz, który odbędzie się 6 kwietnia... w ZABRZU, ponieważ tamten zakazm dostaliśmy grając przy Łazienkowskiej z Górnikiem.".

Komentarze (39)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
durna decyzja, ale od kiedy KL kieruje się logiką?
I tak jak nie ma oficjalnie kibiców to są. ..jak legia grała ostatnio w pucharach w Głogowie nie licząc przyjezdnych z warszawy czułem ze połowa na trybunach ze mną na czele kibicowała legii
Ja mam tylko nadzieje ze ruscy tzn kibice jagieloni podczas meczu w warszawie będą stali w podobnym miejscu w jakim my staliśmy w tej ruskiej miescinie
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
sebano. To gdzie kończy się Polska?
Domyślny awatar Generał
 • 1 / 5
To już jest paranoja. Co za idioci tym zarządzają... Powtórzę jeszcze raz.. Jeżeli Jaga [jako klub] uniemożliwia nam oglądanie meczu to łamie swobody obywatelskie. Boras nieuk pisze głupoty z antypolskich mediów. Sarapata i zarząd okazał się zwykłymi przekretami. Jeśli chodzi o rządy kibiców, to Poznań jest jedynym przykładem. Pamietam nawet kiedyś była propozycja, aby przy licencji był wymóg współpracy z grupami kibicowskimi. A ci co myślą inaczej mają wyprane mózgi przez media antypolskie i zagraniczne z miejscowymi rezydentami typu Lis.
Podporucznik
 • 5 / 1
Paranoją jest twój komentarz, dzieląc media na dobre (Polskie - czyt. Pisowskie) i resztę czyli Złe. Pewnie należysz do lepszego sortu...
Wyp ...laj Z polityką że sportu misiu
Generał dywizji
 • 0 / 0
Kurek nic nie pisał o PiS, więc to ty wprowadzasz politykę do sportu. Lepiej już byś się zamknął, DonL.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 3 / 0
Kurek, drogi kolego (to tylko formalny zwrot) jesteś na tyle mało rozgarniety że nawet nie rozumiesz że swoimi poglądami realizujesz politykę Putina. Nie bez przyczyny jestście nazywani "pożytecznymi idiotami". Tylko nie oczekuj żebym ci to tłumaczył, szkoda czasu bo i tak nie zrozumiesz.
Tak jak nie zrozumiałeś skąd się wzięła Sarapata w Wiśle. Według ciebie, pewnie akurat przypadkiem przechodziła obok z tragarzami i została prezesem. A gangsterzy-kibole opowiedzieli jej o swoich charytatywnych akcjach dokarmiania psów (jak wieloznacznie to brzmi) i dlatego im zaufała i zaprosiła do współpracy. Historyjka akurat na skalę twojego rozumu.
Domyślny awatar Generał
 • 0 / 2
Boras zlituj sie.. Na tekst o ruskich trollach nikt już się nie łapie. Ci co pier.. o tym sami z ruskimi biznesy kręcą. Pijaczyna z Luksemburga sama wychwala Władimira. Nie udawaj mądrego bo gó.. wiesz lemingu. Smierć wrogom ojczyzny!!!
Podporucznik
 • 3 / 0
niech ta komisja wprowadzi ogólny zakaz wyjazdów i będzie miała spokój. zbierać się nie będą a kasa będzie leciała.
Co to za (nowo)twór ta cała KL?...
Komedia, jedna wielka komedia
Kapitan
 • 6 / 1
To ja zapytam, gdzie Komisja, kiedy łamane jest prawo do oglądania meczów - w Białymstoku na przykład.
I to już kolejny raz.
Generał broni
 • 2 / 0
Żeby te korwiszony z komisji zwróciły uwagę tym od licencji, że coś jest nie tak!
Ojej i co teraz?
Przynajmniej Legia nie będzie płaciła kar - bardzo dobrze :)
~Pk
 • 0 / 0
No naprawdę
Podporucznik
 • 0 / 0
To już nawet nie jest komedia...
Odkładając na bok fakt, że przez działania kibiców Legia często dostaje kary finansowe, to w tym przypadku decyzja Komisji Ligi ociera się o absurd, brak zrozumienia i totalne chamstwo. I pisze to osoba, którą zamiłowanie do rac NS totalnie wkurza (chciałem użyć mocniejszego słowa, ale jakoś na odświeżonej stronie czuję, że nie wypada ;) ).
Domyślny awatar Generał brygady
 • 6 / 7
Jest wiele głosów na forum sugerujących że KL chce Legii zaszkodzić. To ja się zapytam której Legii? Tej klubowej czy tej "miskowej"? Bo według mnie szkodzi tej "miskowej" (słusznie) a pomaga tej klubowej, bo to klub reguluje rachunki za swoich "najwierniejszych". W Wiśle się wysypało po całości, ale widzę że wszyscy odwracają głowy i zwalają na Sarapatę.
Ciekawe jakie umowy są podpisane w Legii? Czy legalizują haracz dla warszawskich bandziorów?
Zgadzam się z Tobą, jakbyśmy byli tacy święci to nie byłoby kłopotu. Ale ludzie z "żulety" tego nie zrozumieją. Zresztą jak tak patrze to kibice w całej Polsce zostali mentalnie w latach 90. Dokładnie na przykładzie wisły widać jaki kibole mają stosunek do "ukochanego" klubu. Smutne to wszystko
Domyślny awatar Generał brygady
 • 4 / 2
Te ich gadki (kiboli) o "niesprawiedliwości i prześladowaniach zwykłego kibica" już dawniej śmierdziały tandetną hipokryzją. Po sprawach ujawnionych w Wiśle widac jak na dłoni do czego im potrzebny klub. Do dojenia. A żeby go doić, trzeba mieć władzę na trybunach żeby szantażować właścicieli. Nie wiem jak naiwnym trzeba być żeby się dawać nabierać na te bełkotliwe "oświadczenia grup kibicowskich"?
Domyślny awatar Pułkownik
 • 6 / 1
Wielu z żylety jasno mówi że nie ważny mecz , wynik ważna jest zabawa , więc jak wymagać od nich myślenia w interesie klubu .
Od niektórych to w ogóle nie można wymagać jakiegokolwiek myślenia.
~1500
 • 0 / 0
W Sosnowcu nikogo nie było. Oczywiście.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 0
Takiej bzdurnej logiki dawno nie widziałem. W myśl tej logiki zawodnik mający pauzować za nadmiar kartek powinien siedzieć na ławce rezerwowej, dlaczego tak nie jest.
~McRo
 • 0 / 0
Tak samo myśleli z Bereszyńskim, a wiadomo jak wyszło.
~VooDoo
 • 1 / 3
Czy Legia Warszawa może zrobić coś z bezczelnymi, autokratycznymi decyzjami Komisji Ligi? Nadużycie to mało powiedziane, to oczywiste działanie przeciwko idei kibicowania! Chcemy, żeby na stadionach był wszędzie piknik i po 5 tysięcy osób? Tak "zwiększamy atrakcyjność ligi"? Ludzie przychodzą na mecz także dlatego, że atmosfera, którą tworzą kibice, w szczególności NaSi, jest niepowtarzalna. Połowa stadionu jest z aparatami w rękach gdy prezentujemy oprawy wraz z tymi okropnymi, niebezpiecznymi racami. Mam nadzieję, że klub nie poprzestanie na wydawaniu oświadczeń, tylko podejmie kroki prawne, bo to co się dzieje to jakiś cyrk!
Gdyby nie piłka nożna, to nie byłoby stadionów i trybun.
Może czas wyjść ze świata bajek i zrozumieć, że doping to dodatek.
Argument o telefonach jest o tyle absurdalny, że dzisiaj ludzie wszystko potraktują telefonem. Idą do restauracji i robią sesję zdjęciową.
Jest takie określenie "bliższa koszula ciału". Można się zżymać na poziom naszej ligi, ale od zawsze była rzesza ludzi, których interesuje Ekstraklasa, bo jest nasza. Dziennikarze i czytelnicy nie podniecają się, czy w następnej kolejce Krzychu z Andrzejem wsadzą sobie racę między pośladki, czy może tylko zadymią stadion na dziesięć minut. Nie. Większość interesuje się kto jak kopnął piłkę. A pomeczowe kontrowersje nie skupiają się na barwie rac, nikt decybelami nie mierzy poziomu natężenia dopingu.
Z przykrością dostrzegam pewne podobieństwa. Stworzyć własny świat, zaaklimatyzować się w nim, a potem twierdzić, że inni tego świata nie rozumieją. Niestety, ale tak zachowują się ludzie chorzy psychicznie. Co gorsza, z reguły ciężko wariatowi wytłumaczyć, że jego spostrzeganie rzeczywistości ma pewne... wady.
Jestem za dopingiem - ale nie monotonnym śpiewie. Jestem za pirotechniką - ale bez dużej ilości dymu. Tylko wszystko jest dla ludzi z głową. Odnoszę wrażenie, że część ludzi jara nie sama raca. To symbol, symbol niezależności, indywidualizmu i outsidera systemowego. Z racą w ręku są niczym Statua Wolności górująca pomiędzy tonią szarości. Sęk w tym, że wolność jednych ogranicza wolność drugich. I tak długo, jak pacjent nie zacznie przyjmować leków empatii, tak długo na stadionach będzie istniał mały dom wariatów. Wariatów, ale wolnych wariatów.
Delikatnie mówiąc nasze kierownictwo i fifa przypomina mi Wisłe
Taka komisja jaki PZPN czyli do D...y
~bartti
 • 0 / 0
a lech pojechał do szczecina wszedł na mecz i kary nie dostał
To jest cyrk jednym słowem.
Pułkownik
 • 0 / 0
Cirkus i skandaloza.
Poziom i decyzje naszej KL to ponure zarty.
Zawsze boją się,że kibice Legii na meczach wyjazdowych zagłuszą lokalnych wieśniaków skupiających się tylko na antydopingu dla Legii i poniosą piłkarzy L do zwycięstwa.Już nie raz tak było gdy Legia wstawała z kolan i odrabiała straty na wyjazdach.Po za tym z punktu widzenia telewizji to nieopłacalne żeby Legia zdominowała lige i sięgneła po kolejne mistrzostwo.Wiosną zaczną się kwiatki z przydzielaniem nieprzychylnych sędziów. Musiał,Złotek w co drugim meczu.Nie wzieli tylko pod uwage,że Legia Sa Pinto na Wiosne będzie tak rozpędzona,że raczej nikt jej nie zatrzyma.
Nie chce się wyklucac ale moim zdaniem przeceniasz rolę kibiców i obaw przed dopingiem ze strony gospodarzy. Legia dość często odrabia straty, z kibicami i bez nich. Zaryzykowal bym stwierdzenie, że piłkarzom gra się łatwiej bez presji że strony ludzi z grup wyjazdowych ale to tylko moja opinia, ciekawe jak by wyglądały statystyki mecze z kibicami vs bez kibiców, nie sądzę, żeby wskazały na punktotworczą rolę dopingu. Tak już żartobliwie, ostatnio Beres wspominał że marzy mu się Premier League bo tam jest najlepsza atmosfera na stadionach :) w ogóle piłkarze to częściej ludzie z że tak powiem normalnego świata i dla nich sam kontakt z osobami tworzącymi "atmosferę" nie mówię o Legii ale ogólnie, może być z samego założenia niekomfortowy.
~Te(L)Ka
 • 0 / 0
Uproszczając ,,logikę " komisji zawieszenia powinny obejmować mecze pomiędzy dwoma zainteresowanymi zespołami
~Yorick
 • 1 / 1
Ale jak to. Kary za oprawę?? ::)
w sumie to chyba dobrze dla klubu skoro mamy problemy finansowe, zawsze to jedna kara mniej.