Domagoj Antolić: Wygrać z Legią tyle, ile Vrdoljak

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

12-02-2018 / 08:02

(akt. 02-12-2018 / 11:36)

- Przez całą karierę grałem tylko w lidze chorwackiej. Zdobywałem mistrzostwa i puchary kraju. Dwa razy występowałem w Lidze Mistrzów, kilka razy w Lidze Europy. Dinamo to mój klub. Jako dziecko chciałem do niego trafi ć. Urodziłem się w Zagrzebiu, tam mieszkałem i tam przebywa moja rodzina. Ale nadszedł czas, kiedy stwierdziłem, że w Chorwacji więcej już nie osiągnę. Chciałem nowych wyzwań, a wiedziałem, że Legia to wielki klub. Sporo słyszałem o jej kibicach - mówi Domagoj Antolić w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Pana droga przypomina nam ścieżkę, którą podążał Ivica Vrdoljak. Też był kapitanem Dinama, a po transferze do Warszawy powtarzał, jak bardzo ma w sercu chorwacki klub.


- Czekałem na pytanie o Ivicę (śmiech). Oczywiście dobrze się znamy i śledziłem jego losy po transferze do Polski. Jeżeli osiągnę w Legii tyle, co on, będę z siebie dumny.


W Polsce gra się w piłkę trochę inaczej niż w Chorwacji. Zdążył pan już to zauważyć?


- W Polsce jest sporo walki, zaangażowania – podczas meczu oba zespoły grają agresywnie. Ale Legia spróbuje mieć trochę inny styl. Zamierzamy atakować, jak najdłużej utrzymywać się przy piłce i rozgrywać ją szybko – na jeden, góra dwa kontakty. W tym systemie bardzo ważna będzie rola pomocników. W swojej karierze grałem jako defensywny pomocnik, byłem też ofensywnym. Ale najlepiej czuję się w środku pola.


Jakim trenerem jest Romeo Jozak?


- To człowiek, który potrafi  zaufać zawodnikom. Ma plan, a naszym i moim zadaniem jest pomóc w jego realizacji. Zdobyć mistrzostwo Polski. To w tej chwili najważniejszy cel.


Mario Situm (pomocnik Lecha, były gracz Dinama) -  Domagoj to człowiek taki jak ja. W Dinamie obaj graliśmy z zawodnikami, którzy dziś są warci miliony euro i występują w czołowych klubach świata. Ludzie często pytają o to, dlaczego my nie jesteśmy w Realu Madryt czy Atletico. Odpowiadam im, że piłka nożna jest dziwna. W pół roku możesz przebyć drogę ze szczytu na sam dół. Często słyszałem od innych, że jestem dobrym piłkarzem i Antolić też wiele razy to słyszał. On dowodził zespołem, który pokonał Arsenal. To człowiek z charyzmą, przywódca na boisku, który w dodatku trafił do Polski w idealnym wieku – ma 28 lat. Może nie powinienem tego mówić o rywalu, ale kupując go Legia zrobiła bardzo dobry ruch. W polskiej lidze taki zawodnik może być gwiazdą.

W meczu z Zagłębiem Lubin Domagoj Antolić wykonał 89 podań, 81 było dokładnych. Wyższą skuteczność miał tylko Kasper Hamalainen. Chorwat aż dziesięć razy odzyskał piłkę na połowie gospodarzy (tyle samo Krzysztof Mączyński). Pięć razy podawał w pole karne – więcej tylko Sebastian Szymański.


Zapis całej rozmowy z Domagojem Antoliciem można przeczytać na stronach "Przeglądu Sportowego".

Komentarze (14)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domagoj, ja mam nadzieję, że osiągnie pan, w Legii, więcej niż Ivo. O wiele więcej! :)
Domyślny awatar Sierżant
  • 0 / 0
Czy jest jakaś strona na której można sobie takie staty zobaczyć poszczególnych zawodników za każdy mecz? Te które przytoczono w artykule wyglądają bardzo korzystnie dla Antolicia. Hama miał wyższą skuteczność podań, ciekawe tylko ile ich było do przodu.
Domyślny awatar Major
  • 0 / 0
Mam wrażenie że będziemy mieli z ciebie więcej radości niż z Vrdoljaka. Zaangażowany pracuś z ciebie Domagoj : )
~Olo
  • 0 / 0
Myślałem, że chciał zagrać w Lidze Mistrzów.
~Samogon
  • 0 / 0
Saaamoooogooon gol ae ae ae ao!!!
~Czaro1987
  • 0 / 0
Super chłopak, o serce i zaangażowanie oraz przywództwo w środku pola jestem spokojny.Wiadomo pewnie defekty też się znajdą ale oby pozytywów było dużo więcej.
Mała uwaga. Ivica o Dinamie wcale tak entuzjastycznie nie wypowiadał się. Wręcz twierdził, że poszedł tam, bo nie miał wyboru.
Domyślny awatar Podporucznik
  • 4 / 0
Generalnie Takie powinny być standardy, co bardzo cenię -
A za taką wypowiedź Situm znając drezyniorzy wyląduje jeszcze na trybunach
Już wylądował wczoraj
~FC maLopoLska
  • 0 / 0
Obyś tylko karne lepiej strzelał niż Ivica;)
oby motywacji starczyło, bo obiektywnie patrząc nie przeszedł do klubu lepszego a mniej więcej na tym samym poziomie.
Marszałek Polski
  • 4 / 0
Jak będziecie zapierdzielać tak cały czas to i Ivo zblednie przy Tobie ze swoimi osiągnięciami :)
Tak więc do roboty i pozamiatać tę ligę Panowie
Domyślny awatar Starszy kapral
  • 4 / 0
Życzę Ci abyś osiągnął w Legii więcej niż Ivica. Powodzenia!!
Myślę, ze sam Ivica mu tego życzy.