Doping kibiców Legii na meczu z Jagiellonią - wideo

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

26-02-2020 / 21:20

(akt. 26-02-2020 / 21:22)

Kibice Legii na meczu z Jagiellonią pojawili się w liczbie przekraczającej 17 tys.

Zapewne byłoby więcej ludzi na trybunach, ale długo nie było wiadomo, czy wszyscy będą mogli spotkanie obejrzeć. Początkowo Komisja Ligi ukarała przecież klub zakazem udziału publiczności z Żylety za transparent w języku francuskim. Ostatecznie Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN zawiesiła karę i wszyscy uczestnicy spotkania z ŁKS-em mogli wziąć czynny udział w starciu z ekipą z Białegostoku. Fani Legii wywiesili więc podobny transparent jak na poprzednim spotkaniu, ale skierowany do Ekstraklasy. „"Ekstraklaso, jeszcze nie jest za późno na zmianę podejścia do kibiców. Nadal macie sponsorów, na stadiony jeszcze ktoś przychodzi…”

Po minucie ciszy pamięci Andrzeja Majzera kibice Legii rozpoczęli dopingowanie swojej drużyny. Szybko była okazja do wybuchu radości, ponieważ legioniści objęli prowadzenie po strzale Marko Vesovicia. Na trybunach cały czas było dość głośno, choć po golu Jose Kante zrobiło się jeszcze głośniej. Po trzecim golu była mała dezorientacja – nie bardzo było wiadomo kto strzelił, w polu karnym było zamieszanie. Ale gdy spiker podał nazwisko zdobywcy bramki, wszyscy ochoczo ryknęli – „Trójka do zera, trafiła Legia frajera” oraz „Pierwszy gol, drugi gol, trzeci leci. Na tablicy 3:0 się świeci. Co za szał, co za szał, co za radość, ta drużyna z Podlasia to słabość”. Po czwartym golu było już tylko „Bo Warszawa, bo Warszawa, bo Warszawa jest od tego, aby bawić się, aby bawić się, aby bawić się na całego!”.

Po meczu piłkarze podziękowali kibicom za doping, a kibice piłkarzom za zwycięstwo i walkę do końca. Był też jasny przekaz – „Tylko mistrzostwo, hej Legio tylko mistrzostwo!”. 
 

Komentarze (1)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał brygady
  • 0 / 0
Nie bardzo mogę się połapać. W artykule jest info o ilości kibiców przekraczającej 17000, w innym miejscu widziałem 21340 jak dobre pamiętam. Nie jest napisane, że uprawnionych tylko, że tylu było. Ciekaw jestem gdzie sprawdzić stan faktyczny, ilu było kibiców na stadionie.