Druga wygrana Legii na obozie w Dubaju. Gole Josue i Wieteski

Redaktor Maciej ZiółkowskiRedaktor Jakub Waliszewski

Maciej Ziółkowski, Jakub Waliszewski

19.01.2022 13:00

(akt. 20.01.2022 14:56)

Legia ma za sobą drugi sparing na zgrupowaniu w Dubaju. Warszawiacy wygrali 2:1 z rosyjskim FK Krasnodar. Bramki dla mistrzów Polski zdobyli Josue (asysta Patryka Sokołowskiego) i Mateusz Wieteska, który skutecznie główkował po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia z rzutu rożnego. Już w czwartek (20.01, godz. 13:00 czasu polskiego) stołeczny zespół zmierzy się kontrolnie z Riga FC w ostatniej grze kontrolnej na obozie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Sparingi zimowe 2021/2022 - Sparingi
2 1

(0:1)

FK KrasnodarFK Krasnodar
19-01-2022 13:00 Dubaj
TVP Sport
12'
24'
27'
34'
35'
46'
46'
54'
60'
71'
83'
Legia WarszawaFK Krasnodar
  • 39. Matwiej Safonow

46'
  • 98. Siergiej Pietrow

35'
  • 4. Alaksandr Martynowicz

46'
  • 12. Junior Alonso

46'
  • 6. Cristian Ramirez

46'
  • 53. Aleksandr Czernikow

46'
  • 3. Grzegorz Krychowiak

46'
  • 74. Eduard Spertsjan

46'
  • 10. Wanderson

46'
  • 16. Viktor Claesson

46'
  • 20. Erik Botheim

46'

• 1. Jewgienij Gorodow

46'
  • 58. Stanisław Agkacew

• 2. Jegor Sorokin

46'
  • 7. Remy Cabella

• 11. Aleksiej Ionow

35'
  • 18. Jewgienij Czernow

46'
  • 23. Wjaczesław Jakimow

46'
  • 31. Kaio

46'
  • 44. Siergiej Borodin

46'
  • 48. Oleg Isajenko

• 63. Nikita Siergiejew

46'
  • 56. Bogdan Rejchmen

46'
  • 79. Omar Popow

46'
  • 88. Nikita Kriwcow

46'

Zapis relacji tekstowej na żywo

- Wypowiedź trenera Vukovicia

- Komentarz Jakuba Kwiatkowskiego

- Skrót sparingu

Od początku spotkania legioniści starali się podchodzić do rywala wysokim pressingiem, jednak Rosjanie dobrze radzili sobie pod presją i spokojnie rozgrywali piłkę. Piłkarze Daniela Farke prowadzili grę, przeważali na boisku i w 12. minucie objęli prowadzenie. Erik Botheim znalazł się w sytuacji sam na sam z Arturem Borucem, a następnie podał piłkę do Wandersona, który dopełnił formalności i trafił do pustej bramki. Pierwszą dobrą okazję mistrzowie Polski stworzyli sobie dopiero w 24. minucie. Tomas Pekhart powalczył o piłkę na lewej stronie boiska i podał w pole karne do Patryka Sokołowskiego. Piłka po strzale 27-latka trafiła w słupek, po chwili dopadł do niej Jakub Kwiatkowski, ale tym razem futbolówka trafiła w poprzeczkę i opuściła pole gry. "Wojskowi" ruszyli do kolejnych ataków. Okazję do zdobycia bramki miał między innymi Pekhart, ale uderzył tuż obok prawego słupka. Pod koniec pierwszej połowy spotkanie wyrównało się, jednak brakowało dobrych akcji po obu stronach. Do przerwy Legia przegrywała z Krasnodarem 0:1.

Legia doprowadziła do wyrównania na początku drugiej części. Sokołowski podał w pole karne do Jouse, Portugalczyk płasko uderzył przy lewym słupku i pokonał Jewgienija Gorodowa. W kolejnych minutach legioniści częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie przekładało się to na akcje ofensywne. W 66. minucie Josue popisał się znakomitym, długim podaniem do Szymona Włodarczyka, który niestety nie zdołał sięgnąć piłki i ostatecznie trafiła w ręce Gorodowa. Groźnie pod bramką rosyjskiego bramkarza zrobiło się także w 73. minucie. Włodarczyk otrzymał podanie od Bartosza Slisza i zdecydował się na strzał, lecz lepszy w tej sytuacji był Gorodow. Piłkarze Aleksandara Vukovicia prezentowali się zdecydowanie solidniej niż w pierwszej połowie. Swoją dobrą grę potwierdzili w 83. minucie. Filip Mladenović zacentrował z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Mateusz Wieteska i trafił do siatki po mocnym uderzeniu głową. Wynik nie uległ już zmianie i finalnie Legia wygrała z FK Krasnodar 2:1. Dla "Wojskowych" to drugie zwycięstwo w drugim sparingu na obozie w Dubaju. Już w czwartek (20.01, godz. 13:00 czasu polskiego) stołeczny zespół zmierzy się kontrolnie z Riga FC w ostatniej grze kontrolnej na obozie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Autor: Jakub Waliszewski