Drugi dobry występ Szczęsnego wygryzie Fabiańskiego?

17.01.2011 16:04

(akt. 15.12.2018 01:26)

Rywalizacja byłych bramkarzy Legii w Arsenalu nabiera rumieńców. Wojciech Szczęsny rozegrał kolejne dobre spotkanie w wygranym 3:0 meczu z West Ham. Znów imponował pewnością siebie, nie popełnił żadnego błędu, a kiedy było trzeba, wyratował zespół z opresji. Młody Polak popisał się zwłaszcza w 24. minucie, kiedy błąd popełnił obrońca "Kanonierów" Johan Djorou. Szwajcar podawał do Szczęsnego, ale zbyt lekko kopnął piłkę i przejął ją snajper West Ham, Carlton Cole. Wydawało się, że musi paść wyrównanie, ale polski bramkarz błyskawicznie rzucił mu się po nogi i zablokował strzał.

Po kolejnych dobrych występach Szczęsnego coraz więcej kibiców "Kanonierów" domaga się, aby Wojtek na stałe zastąpił w bramce Fabiańskiego. - Cieszę się, że Wojtek wykorzystuje kolejne szanse, ale myślę, że jest jeszcze za wcześnie, żeby mógł wygrać rywalizację z Łukaszem - komentuje Krzysztof Dowhań, trener bramkarzy w Legii. Ceniony fachowiec szkolił obu polskich "Kanonierów".

Artur Boruc zachował czyste konto w meczu z Napoli, ale nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Po 19. rozegranych spotkaniach Fiorentina ma na koncie 24 punkty i zajmuje 11. pozycję w tabeli. Po dobrych występach Boruca włoska prasa coraz częściej wspomina o tym, że może Polak może czuć się już pewny bluzy z numerem jeden, zaś Sebastien Frey prawdopodobnie odejdzie z klubu.

Błażej Augustyn powrócił do gry w serie A, ale póki co zagrał jedynie przez kwadrans w meczu ligowym z Chievo Werona. Warto jednak wspomnieć, że kilka dni wcześniej były defensor Legii Warszawa zaliczył 90 minut w barwach Catanii z meczu pucharowym z Juventusem. "Juve" wygrało 2:0.