Zapis relacji tekstowej na żywo

- Wypowiedź trenera Legii, Czesława Michniewicza

- Komentarz trenera Cracovii, Michała Probierza

- Skrót meczu z Cracovią

Legia rozpoczęła mecz swoją galową jedenastką. Kontuzjowanego Artema Szabanowa zastąpił Josip Juranović, a na wahadle zagrał Paweł Wszołek. Pierwszy kwadrans spotkania nie obfitował w sytuacje bramkowe. Warto wyróżnić strzał z woleja Tomasa Pekharta, ofiarnie zablokowany przez Cornela Rapę. Potem próbował Ivan Fiolić, ale nadział się na Artura Jędrzejczyka. Brakowało tempa, zawodnicy długo rozgrywali swoje akcje. W 22. minucie meczu Czesław Michniewicz został ukarany czerwoną kartką przez sędziego. Po dyskusjach, przede wszystkim z sędzią technicznym, arbiter główny Damian Sylwestrzak z Wrocławia wyrzucił Michniewicza z ławki rezerwowych. Szkoleniowiec "Wojskowych" musiał zasiąść na trybunach. W 33. minucie nareszcie interweniować musiał Lukas Hrosso. Golkiper sparował mocne uderzenie Filipa Mladenovicia z rzutu wolnego. Następnie znowu próbował Pekhart, tym razem nieskutecznie głową. Mecz rozkręcił się dopiero pod koniec pierwszej części. Luquinhas oddał mocny strzał z daleka, kilka chwil później, po dośrodkowaniu z prawej strony, głową spróbował Pekhart. Czech w dobrej sytuacji uderzył nad poprzeczką. Cracovia zagroziła bramce chronionej przez Artura Boruca tuż przed zejściem do szatni. Marcos Alvarez mocno strzelił z dystansu, ale pewnie na linii interweniował bramkarz. Golkiper Legii był dziś bezbłędny.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak cały mecz. Przeważała Legia, brakowało konkretów. Dopiero w 58. minucie gościom zagroził Mladenović. Serb kopnął piłkę z półwoleja, dobrze dysponowany Hrosso odbił piłkę do boku, kilka chwil później próbował Bartosz Kapustka. Michniewicz rządził wszystkim z perspektywy trybun. Wejście Waleriana Gwilii i Kacpra Skibickiego miało rozruszać sytuacje na murawie. Próbowali krakowianie, Sylwester Lusiusz zmusił Boruca do efektownej interwencji, a w 75. minucie najlepszą okazję meczu miał Alvarez. Niemiec minął Mateusza Wieteskę, wyszedł sam na sam i oddał strzał, ale bramkarz „Wojskowych” popisał się doskonałą paradą. Kolejne zmiany w Legii, weszli Ernest Muci oraz Rafael Lopes. Młodzieżowy reprezentant Albanii spróbował strzału sprzed pola karnego, piłka po rykoszecie od jednego z obrońców trafiła w poprzeczkę. Lopes również miał swoją akcję, lecz uderzył w słupek. Gospodarze ciągle atakowali, momentami nadziewali się na kontry przeciwnika. Cracovia była konsekwentna w defensywie. Legia szukała szans, ale to było za mało, aby przełamać opór "Pasów".

W końcówce zaatakowali jeszcze goście. Z ostrego kąta uderzył Pelle van Amersfoort, piłka trafiła w poprzeczkę, lot piłki kontrolował Boruc. Niebawem sędzia zagwizdał ostatni raz. Legia zremisowała bezbramkowo kolejny mecz. „Wojskowi” w ostatnim czasie źle grają z drużynami z dołu tabeli. Zdobyli tylko jeden punkt w spotkaniach z Podbeskidziem, Stalą i Cracovią. Przewaga w tabeli nad drugą Pogonią zmalała do sześciu punktów. Następny mecz w środę, przeciwnikiem będzie Piast.