Duże grono zagrożonych legionistów

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

30-03-2019 / 02:53

(akt. 30-03-2019 / 03:04)

Pięciu zawodników Legii Warszawa znajduje się wśród narażonych na pauzę z powodu nadmiaru kartek. W tym gronie jest Cafu, który w Krakowie nie wystąpi z powodu zawieszenia przez Komisję Ligi.

W meczu ze Śląskiem Wrocław żółtą kartkę w Legii otrzymał jedynie Marko Vesović. Czarnogórzec wraz z Andre Martinsem jest na czele klasyfikacji najczęściej napominanych graczy wśród mistrzów Polski.

Grupa legionistów zagrożonych nadmiarem żółtych kartek jest spora, gdyż znajduje się w niej pięciu zawodników. Poza Cafu, który jest zawieszony i siłą rzeczy nie będzie miał możliwości walki na boisku, w gronie tym znajdują się również Adam Hlousek, Sebastian Szymański, Inaki Astiz oraz Dominik Nagy. Węgier może nie pojawić się na boisku, gdyż ostatnio zmagał się z urazem kostki, którego doznał w meczu reprezentacji swojego kraju z Chorwacją. 

W ekipie niedzielnych rywali mistrzów Polski, żaden z zawodników nie musi pauzować z powodów dyscyplinarnych. Na kartki uważać muszą zaś Łukasz Burliga, Rafał Boguski, a także Rafał Pietrzak. Pierwszy był napominany przez arbitrów już siedem razy. Pozostali po trzy razy oglądali żółte kartki w tym sezonie. 

Pauza Williama Remy'ego, przez którą Francuz po meczu z Cracovią zawieszony był na cztery spotkania dobiegła już końca. Zawodnik będzie mógł wystąpić w Krakowie. Legia zagra bez CafuPortugalczyk został zawieszony przez Komisję Ligi na trzy mecze za niesportowe zachowanie w trakcie spotkania ze Śląskiem. Odwołanie mistrzów Polski zostało odrzucone. Mistrzowie Polski będą musieli radzić sobie bez pomocnika w rywalizacji z Wisłą, Jagiellonią Białystok oraz Górnikiem Zabrze. 

Spotkanie Wisły Kraków z Legią Warszawa rozpocznie się w niedzielę o godzinie 18:00. Sędzią meczu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy będzie Bartosz Frankowski z okręgu toruńskiego.

Bilans żółtych kartek legionistów:

6 - Andre Martins, Marko Vesović
5 - Artur Jędrzejczyk
- Paweł Stolarski (pauzował)
3 - Adam Hlousek, Dominik Nagy, Sebastian Szymański, Inaki Astiz, Cafu (zagrożeni)
2 - Domagoj Antolić, Sandro Kulenović, Mateusz Wieteska
- Carlitos, Kasper Hamalainen, Radosław Majecki, William Remy, Iuri Medeiros

Komentarze (3)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Gaco
  • 0 / 0
Nagy powinien usiąść na ławce, nawrzucać sędziemu i dostać żółtą kartkę, skoro i tak będzie pauzował i w kolejnych kilku meczach nie zagra.
Kapitan
  • 0 / 0
oby sie nie wykartkowali na babe jage
Porucznik
  • 0 / 0
Dokładnie bo z ruskimi będzie musiała grać Legia II