Dwa miesiące przerwy Miszty

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

15-08-2019 / 23:44

(akt. 15-08-2019 / 23:51)

Cezary Miszta, młody bramkarz wypożyczony z Legii Warszawa do Zagłębia Sosnowiec, straci dwa miesiące z powodu problemów zdrowotnych. Gracz zmaga się z urazem barku.

Cezary Miszta doznał kontuzji przed sezonem, po spotkaniu sparingowym Zagłębia Sosnowiec z Rakowem Częstochowa. Wcześniej bramkarz ćwiczył na obozach w Warce i Leogang z pierwszym zespołem Legii Warszawa. Utalentowany golkiper nabawił się urazu naderwanej torebki stawowej dolnej w barku. Potem trwały konsultacje z lekarzami dotyczącymi najlepszego sposobu leczenia. 

Do wyboru były dwie metody: operacja, która nie pozwoliłaby bramkarzowi na grę przez pół roku oraz opcja zachowawcza związana z rehabilitacją, która może sprawić, że gracz wróci na boisko za około dwa miesiące. Po konsultacjach zdecydowano się na drugą opcję. 

Piłkarz może wrócić na boisko za około dwa miesiące. Bramkarz rozpoczął już rehabilitację w klinice Enel-Sport, która znajduje się na stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej. Golkiper będzie regularnie doglądany przez sztab medyczny wicemistrzów Polski. W stolicy odbywały się też wcześniejsze konsultacje i badania zawodnika wypożyczonego ze stołecznego klubu. 

Zagłębie Sosnowiec musi poradzić sobie z Matko Perdijiciem w bramce. Dodatkowo pierwszoligowiec wypożyczył w czwartek Kacpra Chorążkę z Wisły Kraków, którego pozyskanie ma związek właśnie z problemami zdrowotnymi Miszty.

Komentarze (2)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
zdrówka Czaro
Generał brygady
  • 1 / 0
W mojej ocenie słusznie. W takim przypadku nie należy się spieszyć z operacją. To nie więzadło krzyżowe. Odpowiednio dopasowana w czasie fizjoterapia powinna wystarczyć całkowicie. Choć nie znam szczegółów urazu.