News: Dwie porażki legionistów waterpolo w Łodzi

Dwie porażki legionistów waterpolo w Łodzi

Justyna Jankowska

Źródło:

22.04.2015 17:52

(akt. 08.12.2018 00:51)

W weekend zespół waterpolistów Legii Warszawa rozegrał na wyjeździe dwumecz w ramach VIII Kolejki Ekstraklasy Waterpolo 2014/2015. Legioniści przegrali oba spotkania z Mistrzem Polski OCMER ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 20:15 (7:1, 4:4, 4:3, 5:7), a drugie 14:8 (2:1, 5:3, 4:2, 3:2).

Pierwszy mecz rozgrywany był w sobotni wieczór, równo o 21:00 obydwa zespoły stanęły do prezentacji i po chwili rozpoczęły grę o jakże cenne, na tym etapie spotkań punkty. Pierwsza kwarta należała zdecydowanie do drużyny gospodarzy, którym udało się pokonać naszego bramkarza aż 7 razy. Pod koniec tych jakże niekorzystnych pierwszych ośmiu minut pierwszą bramkę dla warszawiaków strzelił: Jan Bakulo. Druga i trzecia kwarta należały do tych wyrównanych, kiedy to obydwie drużyny zdobyły po 4 bramki (II kwarta): Jan Bakulo (2), Kacper Ślusarczyk, Maciej Kozera oraz 3 bramki dla Legii (III kwarta): Maciej Kozera, Wiktor Jungowski, Kacper Ślusarczyk. Mimo świetnej gry w czwartej kwarcie i 7 zdobytych bramkach wojskowi przegrywają pierwsze spotkanie.

Drugie spotkanie legioniści rozegrali w niedzielę rano, kiedy to ponownie spotkali się na płycie basenu z gospodarzami spotkania – OCMER ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Już w pierwszej kwarcie obie drużyny pokazały swoją siłę walki i chęć wygranej. Warszawiacy ani na chwilę nie odpuszczali rywalowi. Na początku spotkania Aleksander Madej złapał trzy szybkie wylotki, zaś na początku drugiej kwarty wykluczenie z prawem zamiany otrzymał Jan Oleksów. Brak skuteczności, niewykorzystane sytuacje przyczyniły się do tego, iż niedzielne spotkanie zakończyło się dla wojskowych kolejną przegraną.

Pomimo porażek Legioniści zachowują szansę na srebrny medal w rozgrywkach Mistrzostw Polski. W kolejnej kolejce zmierzą się z zespołem DSW Waterpolo Poznań, który obecnie znajduje się na pozycji Vicelidera tabeli.

Jan Bakuło, dwukrotnie, został wybrany na najlepszego zawodnika meczu w barwach Legii Warszawa. Litwin, posiadający polskie obywatelstwo, zdobył w tej kolejce 10 bramek dzięki czemu powiększył swoją przewagę nad Michałem Barem z ŁSTW do 4 trafień. Po 16 meczach tego sezonu posiada na swoim koncie aż 73 gole co daje mu pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców Ekstraklasy.

Skład Legii Warszawa i strzelcy bramek: Oleksów (bramkarz), T. Targowski, M.Iwoła (0,1), J. Oleksów, B. Troczyński (0,1), W. Jungowski (1,0), I. Piecuch (1,0), K. Ślusarczyk (2,1), A. Madej, M. Klajić (0,2), M. Kozera (3,0), J. Bakuło (7,3)

Trener: Jakub Słowikowski