Dwóch legionistów w jedenastce kolejki

Maciej Ziółkowski

Źródło: Ekstraklasa SA

24-02-2020 / 12:49

(akt. 24-02-2020 / 12:56)

Po spotkaniu z Jagiellonią Białystok (4:0), dwóch piłkarzy Legii Warszawa pojawiło się w jedenastce XXIII kolejki ekstraklasy.

W gronie wyróżnionych znalazło się dwóch zawodników stołcznego klubu: Jose Kante oraz Mateusz Wieteska. Cała jedenastka XXIII kolejki prezentuje się następująco: Kuciak - Niepsuj, Rymaniak, Wieteska, Stiglec - Błaszczykowski, Szczepański, Młyński, Jóźwiak - Kante, Buksa.

Komentarze (29)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
W chwili obecnej Wietes jest lepszy od Lewczuka, więc reakcja trenera powinna być inna
Zobaczymy w sobotę tym bardziej że może dać odpocząć Lewczukowi skoro jest delikatne naciągnięcie
A gdzie jest Veso?
Kto śmiał pominąć go po takim występie?
Rymaniak ? Niepsuj?
Co to w ogóle jest?
Przynajmniej jakoś to wygląda a nie jak w anal+, cała linia obrony to boczni obrońcy a jakby tego było mało to na "10" najlepszy był Novikovas...
Pułkownik
 • 2 / 1
Hahaha brak Veso to kpina :D ja wiem że wisełka biedna może spaść i trzeba promować ten milicyjny twór ale ludzie trochę obiektywności.
Indek instat ponad 400 to za mało :D dobre jaja
Pułkownik
 • 0 / 1
Indeks*
no, brak Veso pokazuje, że te jedenastki kolejki to nie jest jakakolwiek wartość merytoryczna. z resztą mamy klucz w opisie grafiki, czyli Polacy w 1 kolejności :D swoją drogą obecność Wieteski o tym świadczy, zagrał nieźle, wręcz bardzo dobrze, ale moim zdaniem głupimi i niebezpiecznymi stratami piłek wykluczył się z obecności w 11 kolejki.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Dokładnie. Vesco powinien być w niej także.
Pułkownik
 • 1 / 0
Ta cała 11 kolejki to jest czasami po prostu 11 "kto w tej kolejce strzelił bramkę".
Ciekawe jest to że Legia wygrywając 4:0 z 9 w tabelą Jagiellonią ma 2 zawodników w 11 kolejki a Wisła wygrywając 2:0 z 14 w tabeli (przed meczem) Koroną ma 3 zawodników. Mało poważne zestawienie.
Tylko dwóch?
Generał brygady
 • 2 / 0
A wyobrażasz sobie co by było gdyby było np 5 zawodników z Legii?
"Cała Polska" by zaraz coś widziała...
Lubię czasami z czystej ciekawości wejść na Weszło i przeczytać ich oceny dla naszych piłkarzy. Gromimy po 5:0, 7:0 czy tak jak w sobotę 4:0 i co? Jakieś szóstki, kilka siódemek, piątek nie brakuje. No ale jak jakiś klub wygra z innym pewnie 2 lub 3 do zera, zaraz znajdzie się ze dwóch którzy dostają 8 lub 9. Tak już jest, więc trzeba docenić, że chociaż dwóch nam w tym zestawieniu dali:-) Ale brak Veso to nie jest skandal, to jest k...a skandal!
Błaszczykowski ? Oprócz gola to słabizna.
Pułkownik
 • 2 / 0
On za zasługi
Generał brygady
 • 2 / 0
Za zasługi to medal się daje a na końcu życia aleja zasłużonych ale w tym przypadku dla piłkarza ewentualnie dyplom a nie jedenastka kolejki.
Powinni wprowadzić rubrykę "bramka kolejki" wtedy Kuba wygrałby zdecydowanie.
Kapitan
 • 1 / 4
Wietes dostarczył powodów, by na niego narzekać:


Bartkovy
@bartkovy_01
23 gru 2019
Fakty. Mateusz Wieteska rozegrał w tym sezonie 15 meczów w Ekstraklasie (12 razy zaczynał w pierwszym składzie). Kiedy wspomniany defensor przebywał na boisku, Legia straciła, uwaga - 15 goli. "Wietes" był zaangażowany w stratę 10 z nich.

Ale być może kiedyś przyjdzie przełom.
Kto wie, może z Cracovią to on wyjdzie z Jędzą w pierwszym składzie. Jego i Igora szanse na to oceniam teraz 50/50.
Pułkownik
 • 0 / 0
Tyle że to cały Wieteska. Gra perfekcyjnie 80minut żeby zaraz zrobić dwa mega babole.
Starszy szeregowy
 • 0 / 4
Skończ p*****lić. Wieteska to obrońca na max 1 ligę. Górnik ile bramek z nim stracił na stoperze? z 60? No ale dla pismaków ważne że strzelił tam 5 bramek jak Kurzawa go nastrzelił
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Wieteska rozegrał dobry mecz. Popatrz na statystyki lub obejrzyj powtórkę. Moim zdaniem powinien częściej gościć w 1 składzie, bo nasi dwaj podstawowi stoperzy młodsi nie są.
Wietes ma warunki by być dobrym obrońcą, zaczął pracę z psychologiem i być może są tego pierwsze efekty.
Generał brygady
 • 5 / 1
A na Wieteske tak wielu narzekało a tu takie wyróżnienie. Brawo dla chłopaków, oby częściej udawało się załapać im do jedenastki kolejki.
Gratulacje.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Z Jagą Wieteska był bezbłędny w obronie, groźny w ataku, a jednocześnie brał na siebie ciężar wyprowadzania piłki. Na pewno robił to z większą swoboda niż Lewczuk.
Generał brygady
 • 4 / 0
To tylko cieszy, że mamy pewne możliwości w obronie. Najgorzej gdy nie ma wyboru, tzn gdy wchodzący jest dużo gorszy.
Dobre zawody rozegrał Mateusz, zobaczymy jaka decyzja trenera będzie na mecz z Cracovią.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Powoli trzeba zmienić model w środku obrony na Wieteska +... No i koniecznie kogoś dokupić latem, bo u Igora i Artura metryka powoli zaczyna grać rolę.
Generał brygady
 • 0 / 0
Wydaje się, że tak. Ciekawi mnie jak sytuacja będzie wyglądać z Remym. Czy to już czas się żegnać? Wydawał się na początku piłkarzem, który nam coś da.
Podpułkownik
 • 2 / 0
A Vesovic ze swoim mega instatem się nie załapał?
Generał brygady
 • 0 / 0
To już za dużo szczęścia na raz by było. I tak, że dwa wyróżnienia dla piłkarzy Legii Warszawa to trzeba się cieszyć. Przy ich obiektywiźmie to nie częsta sytuacja. W ostatnim meczu Legia zdobędzie Mistrza i wygra 5-0 a i tak zapewne max 2-3 piłkarzy będzie w jedenastce kolejki...