Reklama HEG

Dwóch testowanych w rezerwach

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

19-01-2019 / 19:00

(akt. 20-01-2019 / 00:44)

Rezerwy Legii Warszawa wygrały w pierwszym sparingu 8:0 z Sokołem Serock. Dwie bramki strzelił testowany przy Łazienkowskiej Danian Pavlas. Na boisku miał pojawić się również inny ze sprawdzanych graczy, Filip Sobiecki. Na przeszkodzie stanęła jednak kontuzja.

Z rezerwami stołecznego klubu trenuje Danian Pavlas. To 18-letni zawodnik, który urodził się w rosyjskim Magnitogorsku, lecz jako trzylatek przyjechał razem z rodzicami do Polski i zamieszkał w Koszalinie. Tam stawiał pierwsze kroki na boisku w barwach miejscowej Gwardii. W 2017 roku, zawodnik posiadający dwa paszporty, trafił do Pogoni Szczecin. Od początku obecnego sezonu, Pavlas jest piłkarzem podwarszawskiego KS-u Łomianki. W ekipie "Portowców" gracz występował przeważnie na boku defensywy.

W spotkaniu z Sokołem Serock, Pavlas wystąpił na lewym skrzydle. Piłkarz wystąpił przez 45 minut w drugiej połowie i zdobył dwie bramki pokazując się z niezłej strony. Nie ma jeszcze decyzja odnośnie jego przyszłości. 

Od początku tygodnia z legionistami pracował również Filip Sobiecki. 16-letni pomocnik zagrał w tym sezonie w sześciu spotkaniach trzecioligowego Bałtyku Gdynia, w których przez 411 minut strzelił jednego gola. Piłkarz nie zagrał jednak w spotkaniu z Sokołem, gdyż wykluczyła go kontuzja, której doznał w trakcie zajęć drugiego zespołu "Wojskowych". Prawdopodobnie Sobiecki zostanie w przyszłości ponownie zaproszony na testy przy Łazienkowskiej. 

Komentarze (10)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Zawodnik posiadający dwa paszporty - czyli może grać jako młodzieżowiec?
Jeżeli w tym polski to chyba tak.
Będą cyrki jak los odda to co zabrał z Walukiewiczem. W pogoni nie poznali się na tym Pavlasie u nas odpali i pójdzie za 4-5 mln euro.;)
Tak ale wydaje się że nikła na to będzie szansa.
Domyślny awatar Podpułkownik
  • 3 / 0
Młody Filip Sobiecki doznał kontuzji w niefortunnym momencie. Szkoda, na pewno chciał się mocno pokazać. Walcz chłopaku, nie poddawaj się.
Walka między rezerwami Legii a 1 zespołem PSG trwała do samego końca. Niestety Francuzi okazali się lepsi wygrywając 9:0 z Guingamp ;)
Malarz z czystym kontem, chyba 1 raz w sezonie ;)
Domyślny awatar Generał brygady
  • 3 / 0
Dobrze że dwójka testuje obiecujących zawodników. Sakuting ma możliwość dokladenego ich zweryfikowania a w przypadku transferu będzie możliwość przyjżenia się tym zawodnikom a przede wszystkim sformatowania ich gry na potrzeby Legii. Tylko w takim wypadku rezerwy powinny stawiać na taką intensywność jaka jest w jedynce, czyli grać szybko piłką z dużą ilością ruchu zawodników. Niepokojące są opinie mlodych piłkarzy przechodzących z rezerw do jedynki, że jest przepaść w inetnsywności gry. Ja rozumiem że może być różnica ale nie przepaść, bo po co są te rezerwy? Według mnie po to żeby maksymalnie podciągnąć zawodników do wymogów jedynki.
Dokładnie. W ogóle w klubie powinna się robić jak najmniejsza dysproporcja intensywności między 1 zespołem a zespołem rezerw i powoli drużyny z CLJ. Oczywiście wszystko z głową.
Domyślny awatar Podpułkownik
  • 2 / 0
Mnie także cieszą testy zawodników, wydaje mi się że nawet powinno być ich więcej.
Jeżeli chodzi intensywność to chyba powinna być podobna do treningów I. Piłkarze przeżywali by mniejszy szok.
Pewniejsza i szybsza była by adaptacji takiego zawodnika.