Elite League: Grali Hołownia i Kwietniewski

Piotr Kamieniecki

Źródło: 90minut.pl

21-03-2019 / 22:37

(akt. 21-03-2019 / 23:13)

Reprezentacja Polski złożona głównie z zawodników z rocznika '98 pokonała 3:1 Anglię w spotkaniu Elite League. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Jakub Moder, Patryk Klimala oraz wypożyczony z Legii do Bytovii Mikołaj Kwietniewski. Na murawie zameldował się również Mateusz Hołownia, który przebywa w ramach transferu czasowego w Śląsku Wrocław.

U-20/21: Anglia - Polska 1:3 (0:2)
Nketiach (57. min.) - Moder (8. min.), Klimala (26. min.), Kwietniewski (53. min.)

Bułka - Spychała, Wiśniewski, Chrzanowski, Gryszkiewicz (60' Hołownia) - Płacheta (46' Kwietniewski), Kanach (88' Pawłowski), Ambrosiewicz (46' Milewski), Moder (60' Kowalczyk), Listkowski (70' Repka) - Klimala (70' Strózik).

Komentarze (4)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Brawo panowie.
Gdyby ktos sie dzieil co to za reprrzentacja to tutaj wyjasnienie tego :)

Maraton rozpoczęła reprezentacja, która została stworzona tylko na to jedno spotkanie i po nim najprawdopodobniej już więcej w tym składzie na boisku się pojawi. Bartłomiej Zalewski oraz Wojciech Tomaszewski stworzyli drużynę, która miała pomóc ukończyć Polakom towarzyski Turniej Ośmiu Narodów. Wcześniej w tych zawodach brała udział drużyna Jacka Magiery, która będzie reprezentowała nasz kraj na odbywających się między 23 maja, a 15 czerwca na sześciu stadionach w Polsce mundialu U-20. Jako gospodarz, nie musiała walczyć w eliminacjach, więc do najważniejszego wydarzenia w swojej kategorii wiekowej przygotowywała się również grając przeciwko rok starszym rywalom. To także ta drużyna zakończy Turniej Ośmiu Narodów. We wtorek w Bielsku-Białej podejmie reprezentację Niemiec.
Młodszy chorąży
  • 1 / 0
Szkoda tylko, że w mediach praktycznie nic o tym meczu nie ma. Sukces chłopaków przyćmiło zwycięstwo z Austrią i Japonią U20 oraz remis z Anglią U21. A przecież nie codziennie wygrywa się z Anglią w dodatku w takim stosunku bramkowym. Brawo.
Nom szkoda. Zwlaszcza ze nawet tego wyjasnienia co to w ogole za druzyna i dlaczego grala musialem troche poszukac. Podobno jednak Magiera z tych chlopakow moze kogos wziac do swojej reprezentacji na ten kolejny mecz, wiec jakas nagroda dla nich to bedzie.