Emocje, urazy i trzy punkty. Legia wreszcie się przełamała

Marcin Słoka

Źródło: Legia.Net

28-11-2021 / 17:30

(akt. 29-11-2021 / 01:48)

Legia wygrała u siebie 1:0 z Jagiellonią Białystok w 16. kolejce PKO Ekstraklasy. Jedynego gola w meczu, w końcówce pierwszej połowy, strzelił Mattias Johansson. Mistrzowie Polski wreszcie się przełamali, odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo od 19 września, a więc od nieco ponad dwóch miesięcy. Nie obyło się jednak bez strat. Warszawiacy przeprowadzili cztery zmiany, z czego wszystkie były wymuszone. Urazów doznali Artur Jędrzejczyk, Johansson, Lindsay Rose i Luquinhas.

Zapis relacji tekstowej na żywo

- Konferencja trenera Legii, Marka Gołębiewskiego

- Komentarz Michała Pazdana, obrońcy Jagiellonii

- Wypowiedź trenera Jagiellonii, Ireneusza Mamrota

- Wypowiedź bramkarza Legii, Artura Boruca

Legioniści przystępowali do pojedynku z Jagiellonią ze świadomością, że kolejne ligowe potknięcie może absolutnie przelać czarę goryczy. Cierpliwość kibiców była mocno nadwyrężana już od dłuższego czasu, zarówno przez niemal rekordową serię ligowych porażek, jak i gasnącą nadzieję na korzystny rezultat w fazie grupowej Ligi Europy. Nastroje na Łazienkowskiej mógł jedynie poprawić fakt powrotu do bramki Artura Boruca, jednak jeśli już mowa o kontuzjach, to właśnie ten aspekt jest największą bolączką Legii po meczu z Jagiellonią.

Pierwszy uraz dotyczący zespołu gospodarzy wykluczył z gry filar defensywy "Wojskowych", a mianowicie Artura Jędrzejczyka. Kapitan Legii ucierpiał w starciu powietrznym z Bojanem Nasticiem, skutkiem czego zdecydowanie nie był w stanie kontynuować gry. Choć trudno było stawiać natychmiastową diagnozę w temacie zdrowia "Jędzy", opuszczając plac gry był wyraźnie zamroczony. Jak się okazało później, złamał obojczyk. W jego miejsce pojawił się Mattias Johansson, który… również opuścił boisko, z tym że w przerwie meczu, zdążywszy dać jeszcze Legii prowadzenie 1:0.

Szwed trafił do bramki już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy spotkania, dobrze odnajdując się w zamieszaniu w polu karnym. W kluczowej serii podań miękką centrą popisał się Filip Mladenović, piłkę głową zgrał Mahir Emreli, a boczny obrońca Legii z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Johansson nie wrócił już na boisko po przerwie z powodu urazu mięśnia dwugłowego, a w jego miejsce zameldował się Lindsay Rose. Reprezentant Mauritiusa… także kontynuował fatalną serię przedwczesnego opuszczania placu gry. Rose starł się z Błażejem Augustynem, a niefortunne zderzenie głowami tym razem wykluczyło z gry obu zawodników.

Abstrahując od niemal fatalistycznej serii urazów prawych obrońców Legii, trudno powiedzieć, aby w stołecznej drużynie po meczu z Jagiellonią mogły zapanować szampańskie nastroje. Legioniści wprawdzie przełamali się na płaszczyźnie ligowych rozgrywek, ale nie było to zwycięstwo przekonujące. Jagiellonia nie rozegrała dobrego spotkania – w grze zespołu z Podlasia roiło się od niedokładności, próżno było także szukać wirtuozerii w akcjach ofensywnych. Mimo to Legię kilkukrotnie ratował czy to Artur Boruc, czy to któryś z defensorów "Wojskowych" dość szczęśliwie wybijając piłkę w ostatnim możliwym momencie.

Legii w ofensywie brakowało nieco argumentów, a bramkę Johanssona gospodarze mogą traktować jako dar od losu, przy całej niefortunności kontuzji prawych obrońców. W pierwszej połowie często na uderzenie na bramkę decydował się Filip Mladenović, jednak w jego strzałach brakowało dokładności. Mimo dość dobrze zawiązywanych kontrataków, złe decyzje w ich finalnej fazie niweczyły próby "Wojskowych". Poza zwycięską bramką Johanssona, najbliżej strzelenia gola był Josue, który uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Xaviera Dziekońskiego

Mimo kompletu punktów i zwycięstwa w ważnym pod względem kibicowskim meczu, na Łazienkowskiej dało się wyczuć wciąż minorowe nastroje. Kibice dość chłodno pożegnali schodzących z boiska legionistów, a styl gry Legii może nie napawać optymizmem przed kolejnymi ligowymi meczami. Teraz "Wojskowych" czeka pucharowa przeprawa w Lublinie, gdzie w środę zmierzą się z II-ligowym Motorem.

D03:46
Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok
1
0

(1:0)

 • 6' Bojan Nastić
 • 35' Tomas Prikryl
 • 46' Paweł Olszewski za Bartosz Bida
 • 48' Taras Romańczuk
 • 66' Miłosz Matysik za Błażej Augustyn
 • 67' Przemysław Mystkowski za Martin Pospisil
 • 76' Bartłomiej Wdowiak za Bojan Nastić
 • 84' Andrzej Trubeha za Tomas Prikryl
2021-11-28 / 17:30 Warszawa Tomasz Musiał

Składy

 • 37Jakub Jasionek
 • 8Przemysław Mystkowski 67'
 • 12Stephen Godfrey Bitok
 • 13Andrzej Trubeha 84'
 • 19Paweł Olszewski 46'
 • 20Kacper Tabiś
 • 27Bartłomiej Wdowiak 76'
 • 32Miłosz Matysik 66'
 • 44Krzysztof Toporkiewicz
 • TMarek Gołębiewski
 • TIreneusz Mamrot
1A. Boruc
6A. Jędrzejczyk
(10' M. Johansson)
4M. Wieteska
3M. Hołownia
5Y. Ribeiro
99B. Slisz
22K. Skibicki
27J. Pesqueira
8Luquinhas
(87' A. Martins)
25F. Mladenović
11M. Emreli
55X. Dziekoński
13T. Prikryl
(84' A. Trubeha)
2M. Pazdan
32B. Augustyn
(66' M. Matysik)
4I. Puerto
27B. Nastić
(76' B. Wdowiak)
6T. Romańczuk
8M. Pospisil
(67' P. Mystkowski)
19B. Bida
(46' P. Olszewski)
10F. Czernych
16M. Żyro

Komentarze (1070)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał
 • 3 / 1
Teraz kiedy trochę się można dowiedzieć o szczegółach pracy w klubie pewne rzeczy stają się bardziej zrozumiałe i oczywiście gdyby Pan Mioduski nie był debilem i wyciągnął klub mógłby na tym skorzystać. Okazało się, że jedną z ważniejszych przyczyn dzisiejszej gównianej sytuacji jest brak umiejętności współpracy między trenerem a dyrektorem sportowym. Piszę umiejętności bo to nie chodzi tylko o osobiste anse i fachowość obu stron. Kucharski pracuje głównie na liczbach (podobnie jak 11 Hacks) sam, zamknięty w pokoju, bez konsultacji z nikim, potem jego propozycje opiniują totalni piłkarscy abnegaci i dekle w sprawach sportowych Mioduski i Zachorski. Po drugiej stronie Michniewicz przeciętny przedstawiciel polskiej myśli szkoleniowej - narcyz i pozer, który uważa się za mistrza taktyki, wierząc że może z każdych 11 patałachów przy pomocy dronów i samotnej pracy w zaciszu gabinetu jak Kucharski stworzyć top drużynę. Na prawdę nie trudno jest zrozumieć dlaczego z takiego połączenia skład Legii stał się składem zupełnie nie pasujących do siebie klocków.
Sierżant
 • 1 / 1
Z innej beczki:
Drużyna grająca obecnie na stadionie w Poznaniu (dawniej Amica Wronki) ma chyba najlepszy sezon od dekady. To obiektywny fakt. A mimo to i tak, najważniejszy dla przeciętnego kibica/dziennikarza w Polsce jest kryzys w Legii i zmiana jej trenera, ewentualnie pomysły na przyszlość klubu itd.. Nikt nie przyjmuje sie wroniecką lokomotywą pędzącą po drugie w historii klubu mistrzostwo - to naprawdę musi być dla ludzi z Wielkopolski, nie ważne czy z Wronek czy z Poznania frustrujące....
Generał
 • 3 / 1
A jeszcze niedawno domagano się zwolnienia dyr. sportowego, bo się nie nadawał. Ciekawe co się zminiło, że potrafili z tymi samymi ludźmi stworzyć solidny zespół?
Generał
 • 6 / 7
Przeczytałem wczorajszy artykuł i dzisiejszy. Na temat wczorajszego już napisałem niżej i w zasadzie na temat dzisiejszego mam podobne zdanie. Nie jest to chamska manipulacja faktami, ale jednak da się wyczuć pewien przechył w doborze i interpretacji faktów.
Mam sprawdzoną metodę w ocenie tego czy ktoś chce manipulować, czy nie. Ponieważ często jest tak, że nie da się zweryfikować podawanych informacji, to ważną wskazówką jest jakie są pomijane a jakie wyolbrzymiane. We wczorajszym tekście redaktor pominął pewne fakty niekorzystne dla Czesia a w dzisiejszym pominął te na korzyść Kucharskiego, można uznać, że artykuł był pisany z pewną tezą. Otóż autor co prawda przyznał, że Kucharski ma dobre oko do piłkarzy, że jest pracowity i dogłębnie analizuje zawodników i że nie da się uniknąć pomyłek, ale z sukcesów transferowych wymienił tylko Dudę i Muciego. Zupełnie umknęło jego uwadze, że Kucharski sprowadził również Luqiego, Mladenovicia, Juranovića, Wszołka, Kante (zatrzymał w klubie), Pekharta. Gvilie,Nawrockiego (pewnie kogoś pominąłem) i jednocześnie obniżył koszty utrzymania zespołu.
Być może chodzi o to, że właśnie nie szasta pieniędzmi i torcik do podziału jest zbyt mały, co wielu uwiera. Kluczowe dla rozwikłania tajemnicy ataków na Kucharskiego, mogą być zacytowane słowa Mioduskiego o Kucharskim. "Dla niego (Mioduskiego) liczy się lojalność, pracowitość, uczciwość dyrektora. Co wcale nie jest takie oczywiste w przenikającym się środowisku dyrektorów i agentów. Radek nie jest podłączony pod żadną grupę interesów".Tu się według mnie kryje "złaocena" pracy dyr. przez tzw. środowisko. Trudno jest z nim przyciąć prowizję i wsadzić swojego zawodnika do Legii. Jest kością w gardle "środowiska".
Wczoraj postawiłem tezę, że Michniewicz został wepchnięty do Legii przez piekarskiego, żeby ułatwić sobie dostęp a nawet uzyskać wyłączność dostępu do ucha prezesa, żeby bez przeszkód mu wcierać w mozg swoje "koncepcje". Przytoczona opinia Mioduskiego bardzo uprawdopodobnia tą tezę.
Zarzutem jest, że nie odbiera telefonów i nie odpisuje na maile. Pytanie jest od kogo nie odbiera i komu nie odpisuje? Najbardziej poszkodowani wydają się być pismacy, polujący na info o transferach, bo to dla nich okres żniw medialnych. Też nie mogą zarobić tyle ile by chcieli.
Jak widać grono "poszkodowanych" jest spore i dosyć wpływowe medialnie i najlepiej jest wysadzić Kucharskiego z siodła i "bawić " się bez przeszkód.
Dla śledczych, pierwszą wskazówką kto może być sprawcą przestępstwa, zawsze jest informacja, kto mógł osiągnąć korzyść. W tym wypadku ne trzeba być wytrawnym śledczym, żeby wskazać zainteresowane grupy.
Kapitan
 • 3 / 7
Ja też mam sprawdzoną metodę w ocenie tego czy ktoś chce manipulować lub pisze wymyślony absurdalny rzyg pomijając informacje i wyolbrzymiając rzeczy na niekorzyść CM.
Widzę nick Borata...i to wystarczy, nie trzeba czytać dalej.
Generał
 • 1 / 2
Znajomość technik manipulacji to jakaś ubecka cudowna moc?
Generał
 • 2 / 2
Strach się bać, bo większość kobiet ma dobrze opanowaną sztukę manipulacji. Czy żyjemy z ubekami pod jednym dachem?
Jesli prezes tak cemi lojalność na stanowisku dyrektora a kompletnie pomija wiedzę i umiejętności to niech weźmie psa na dyrektora sportowego ;) będzie miał miłość, wierność i lojalność w jednym;)

A tak poważnie to Olkowicz powiedział wczoraj że dostał tydzień na zrobienie tego artykułu, chciał przedstawić sprawę z każdej strony, próbował skontaktować się z kimś z Legii żeby przedstawił swój punkt widzenia ale nie było chęci.
Generał
 • 1 / 1
" niech weźmie psa na dyrektora sportowego"
Nie schodź do takiego poziomu.
Uważam, że polityka informacyjna Legii jest bardzo słaba. To chyba nawet najsłabsza strona klubu.
Forma żartu ale wiedza o budowaniu drużyny ( przede wszystkim szatni bo to jaką mamy szansę ma wpływ na postawę na boisku) jest bardzo ważna a tej wiedzy przez tyle lat Kucharski niestety nie nabył ale za to jest lojalny ;)
Generał
 • 0 / 0
Oprócz tego, że jest lojalny, nie wzbudza podejrzeń że jest skorumpowany, to jeszcze robi niezłe transfery.
Bergowi też zarzucano, że ma bezbarwne wypowiedzi na konferencjach prasowych, ale gadanie to chyba nie jest głowna zaleta trenera albo dyr. sportowego.
Może inaczej...

Szukam stolarza żeby zrobił mi schody więc zadzwonię do Kucharskiego. Stolarzem nigdy nie był i nie zna się na stolarce ale jest lojalny i uczciwy i mam pewność że mnie nie okradnie jak to wpuszczę do domu... a co mu wyjdzie? Może coś ulepi, nie wiem, zobaczymy. I chyba w taki sposób Mioduski zatrudnił Kucharskiego na stanowisku dyrektora sportowego.
Generał
 • 0 / 0
Kup sobie psa, jeśli nie masz. On Ci w życiu wszystko ogarnie, zgodnie z Twoją logiką.
Ok przekonałeś mnie, Kucharski to najlepszy dyrektor sportowy jaki mogł nam sie trafić ;) jesteśmy szczęściarzami;)
Porucznik
 • 1 / 1
W ubiegłym tygodniu było coś głośno o nowym trenerze na już. Czy temat po niedzielnym meczu upadł? A może nikt sensowny nie chce do nas przyjść? A może jednak to wymysł mediów?
Czy redakcja może cos ustalić?
Było przecież powiedziane, że bardziej prawdopodobne wydaje się poczekanie na nowy tydzień z ewentualnym nowym nazwiskiem:

https://legia.net/news/legia-na-dniach-zmieni-trenera/83846
Porucznik
 • 0 / 0
Dzieki. Na zapamiętałem całej treści a z lenistwa nie chciało mi się szukac artykułu. No cóż... czekamy
Jeśli nikt się nie pojawi w tym tygodniu, to należy domniemywać, że od stycznia będzie Marek Papszun.
Porucznik
 • 0 / 1
oby nie
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Również uważam, że Papszuna raczej nie puszczą przed latem.
Już szukają kandydatów na następcę, więc puszczą. Papszun chce odejść z Rakowa.
Podpułkownik
 • 2 / 7
Taka refleksja po gali Złotej Piłki.

Czy jeśli stwierdzę, że Lewandowski to największy ambasador i wizytówka Polski na świecie w całej historii, to przesadzę?

Bo np. gdy ktoś mnie zapyta, czy znam jakiegoś słynnego Bułgara, to powiem, że Stoiczkow, bo innego nie znam :)

Piłka nożna to najpopularniejszy sport świata(hobby, rozrywka, dla wielu wręcz styl życia, a nawet religia) , a w ostatnich latach głównymi jej twarzami jest tercet Messi, Ronaldo, Lewandowski.

Kto w największym stopniu rozsławił Polskę za granicą?
Przeciętny człowiek w każdym regionie świata na pytanie, czy zna jakichś Polaków, powie Lewandowski i dalej będzie miał problem.

Drugi pewnie byłby bardzo popularny w Azji Chopin, choć we Francji na pewno nie powiedzą, że to Polak. A Niemcy Mikołaja Kopernika uważają za swojego, wszak astronom mówił jeśli dobrze pamiętam tylko po niemiecku:)
Katolicy pewnie skojarzą Wojtyłę, ale nie z nazwiska.
Może komuś jeszcze w pamięci utkwił Wałęsa, Gołota i chyba tyle :)
Podporucznik
 • 0 / 0
I dlatego byłoby bardzo szkoda gdyby go zabrakło w Katarze. Brak polskiej reprezentacji na takiej imprezie to poważna porażka nie tylko sportowa, ale także wizerunkowa.
Podporucznik
 • 0 / 0
Kupował ktoś może wczoraj przegląd sportowy bo zapomniałem kupić ?!
Był jakiś tekst o Legii i kulisy ostatniej odprawy Czesia. Podobno ryknął że nie pozwoli by jakikolwiek piłkarz go zwolnił.
Kapitan
 • 5 / 0
Mecz wyglądał bardzo słabo, szczęście że Jaga miała słaby dzień!!!!
Generał dywizji
 • 4 / 0
Dokładnie mecz był beznadziejny. Pierwsza połowa wyglądała, tak jakby BabaJaga nie chciała nam zrobić krzywdy. Gdybyśmy grali z kimś z góry tabeli, to byłoby znowu w papę. A tak myślę że przyjdzie weryfikacja naszych gwiazd w środę w PP. Czy będzie im się chciało. Tam Motor będzie zapierdzieleł jak wariaci.
Według mnie ogromny wpływ na to co dzieje sie w Legii jest letnie okienko transferowe i przede wszystkim pozbycie się takich zawodników jak Lewczuk, Cierzniak czy Gvilia. Pisałem o tym wcześniej zastanawiając się o co w tym chodzi i czym kierował się Michniewicz odpuszczajac zawodników którzy mają ogromny wpływ na życie szatni. Okazuje się że trener robił bardzo dużo by ci zawodnicy zostali, dodając do tego grona Wszołka. Wolał Lewczuka zamiast Rose'a albo Gvilię zamiast Charatina. Ale dyrektor sportowy wiedział lepiej czego potrzebuje klub. Dodatkowo o tym że przylatuje Ribeiro trener dowiedział się dzień wcześniej a o transferach więcej wiedzieli dziennikarze Legia.net niż on sam. Ja prdl co za patologia...
Nie ośmieszaj się i nie broń Michniewicza, wszędzie gdzie pracował robił smród w szatni i kłócił ze wszystkimi, wywalany na kopach z każdej drużyny,gdy przejmował drużynę po kimś to efekt nowej miotły działał na kilka spotkań, gdy trzeba było przygotować zespół do kolejnej rundy to wychodziło jaki to wielki trener, mistrzostwo wymęczone wrzutami na pekharta a liga europy poza dwumeczem z Bodo to niesamowity fart, liga zweryfikowała tego pajaca i jest skończony jako trener na 2-3 lata, za granicą nikt go nie chce, zatrudni go jedynie jakiś desperat broniący się przed spadkiem, tyle jest wart Michniewicz, dla mnnie takiego syfu jaki tu narobił to nie narobił nawet Jozak czy Sa Pnto a ty bezczelnie go dalej bronisz i trzepiesz kapucyna pod tego parodyste
Wystarczyło posłuchać na tt Legiatalk to są słowa Łukasza Olkowicza i Marcina Szymczyka. Potwierdzające tylko moje przypuszczenia ale można dalej pi3rdolić głupoty jak ty to robisz. W sumie to niekaralne.
Pułkownik
 • 6 / 8
Pietrek to jest portal dla idiotów, którym pewnych rzeczy nie wytłumaczysz. Dla nich winny jest trener. Teraz trener Gołebiewski, a przedtem trener Michniewicz, a przedtem trener Jozak itd., a za chwilę trener kolejny, trener Papszun itd. W sumie niedaleko pada legia net od legii com, net nie rzuca racami ale iloraz podobny.
Rozgrzebanie składu było głownym grzechem tego okna (w połączeniu z totalną katastrofą zakupów zimowych). Właściwie wszystko zostało popsute, zaczynając od skrzydeł stanowiących najwięskzy atut sezon temu. Ale Prezes był zachwycony zakupami i mówił, że mamy kadrę na 3 fronty.
Generał dywizji
 • 5 / 5
Widzę że obrońcy Miodka już wrócili po jednym "fantastycznym" zwycięstwie. Dopóki w klubie będzie szkodnik Miodek i j****y Kucharski nic się nie zmieni. Tych dwóch geniuszy powinno się wysłać, jako odpad testowy na planetę Mars. Kolejny młody ucieka z naszej mitycznej potężnej akademii. I daje delikatnie do zrozumienia, czyja to winna. Na uj było budowac to całe LTC. Bez tego potrafiliśmy wyszkolić wiecej talentów niż obecnie.
Generał brygady
 • 5 / 6
Debile, którzy bronicie Michniewicza. Czy wy zdajecie sobie sprawę, że przy gazy, jaką miał Michniewicz miesięcznie w Legii zatrudnienie dziennikarza za kilka tysięcy to pryszcz?

Łykacie potem to pisane gówno i nie macie pojęcia kto i za co odpowiada. Wiadomo było kto odejdzie w lato i ktokolwiek by nie przyszedł rola trenera w integracji zespołu była kluczowa.

Przygotował zespół na 6-8 tygodni grania u sukces w LE. Liczył, że na tej fali podpisze nowy kontrakt lub znajdzie inny klub. Miodek wytrzymał, i wyszło szydło z worka.

Cała prawda. I powtórzę to chyba już pisałem. Zwolnienie Michniewicza to dla niego akt łaski. Gdyby przegrał jeszcze kilka spotkań byłby, jako trener bezrobotny na wiele lat. Co i tak jest prawdopodobne.

Pzdr
Misiek

Rzeczywiście są tu debile a jednym z nich jesteś Ty. Pokazałeś to wczoraj twierdząc że ten kryzys to wina jednoosobowa a dzisiaj potwierdzasz swój debilizm. Tak, Michniewicz kupił wszystkich dziennikarzy nawet Boruca bo ten widząc sytuacje od środka ewidentnie staje po stronie trenera. Dlaczego mam wierzyć Lewczukowi skoro Misiek wie lepiej...
Generał brygady
 • 1 / 4
Nazwanie mnie debilem przez Ciebie Pietrek traktuję jako komplement.
Nie masz zielonego pojęcia, o tym, o czym piszesz


Pzdr
Cieszę się że ty jedyny wiesz o czym piszesz przy okazji przecząc słowom m.in. Lewczuka i Boruca ;) pozdrawiam.
Starszy sierżant
 • 3 / 1
Jeśli jedynym winnym jest dyrektor sportowy, to proszę wytłumacz mi dlaczego pod formą jest cała drużyna, nie tylko tzw. szrot kupiony latem?
Jestem ciekaw, ile miesięcy ten obłąkany troll będzie tutaj jeszcze uprawiał swoje obsesje na temat tego Michniewicza.
Ese

Zależy o którą Legię pytasz, ekstraklasową czy pucharową bo to dwie zupełnie inne drużyny. W pucharowej śmiało można wyróżnić za forme Boruca, Nawrockiego, Jędzę, Wietesa, Slisza, Luquinhasa i Emreliego. Swój wkład w grę mieli też Muci i Lopes. Z Legii ekstraklasowej nie ma kogo wyróżnić. Problem polega na tym że kryzys jest co rok, z kazdą porazka ten kryzys się pogłębia i nie ma właściwie nikogo kto by tą drużynę pociągnął do góry. I tu można skupić się na sposobie budowania drużyny przez Kucharskiego w której o stabilizacji nie ma mowy. Ilu zawodników gra w Legii 3 lata lub dłużej? Trzech. Jędza, Wietes i Martins. Nie ma sensu nawet żeby Jędza uderzył w stół i spytał- Panowie, pamiętacie kryzys 2 lata temu? Zrobiliśmy to, to i to wyszliśmy z niego silniejsi. Dlaczego nie ma sensu? Dlatego że większość tego nie pamięta bo on jeszcze nie było w klubie. Nie mają ze sobą tematów, siedzą w szatni na telefonach, tam nikt za nikim nie skoczy w ogień. Co rok rewolucja. Brak szacunku do piłkarzy i trenerów. Lewczuk chodził i prosił o kilka minut rozmowy dotyczącej jego przyszłości. Nikt nie znalazł czasu. To samo Gvilia i Cierzniak. O Veso to aż żal wspominać bo strasznie go szkoda. To samo bylo gdy straciliśmy MP na korzyść Piasta, Hlousek był w identycznej sytuacji. Ten problem widzial też Vuko, zwolnili Vuko i wrócili do starych nawyków. Tu jest największy problem, w osobie Kucharskiego który nie wie co to jest team spirit. Nie wie i już się nie dowie. Teraz zatrudnili łącznika między drużyna a dyrektorem sportowym. To jest tak chore że aż niewiarygodne. W dodatku budowali drużynę do gry co 3 dni za pięć dwunasta i zdziwieni że nie wszystko działa jak należy.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Ja mam swoje zdanie, uważam że ten kryzys (właściwie to katastrofa) jest wypadkową wielu, a przynajmniej kilku przyczyn. Zawalił dyrektor (szkoda Gwilii, Cierzniaka), na tę chwilę prawie wszystkie transfery z lata na minus. Zawalił też trener, przede wszystkim chodzi mi o brak alternatywnych koncepcji, szwankowało też nastawienie mentalne drużyny do meczów ligowych. Z drugiej strony, tak sobie myślę, że gdyby nie fatalne w skutkach kontuzje Kapustki i Boruca, to kto wie, czy Michniewicz nie byłby nadal trenerem Legii..? Porażki pewnie by się przydarzyły, ale nie sądzę że wyglądałoby to aż tak fatalnie jak teraz...
Cóż, zaczynam wierzyć, że się utrzymamy. :-) W sumie obstawiam, że na wiosnę przesuniemy się tak bliżej środka tabeli. Może ten sezon to będzie taki kubeł zimnej głowy i prezes Mioduski się ocknie. Budowę nowej drużyny trzeba zacząć od obrony - musimy mieć dwóch mocnych bramkarzy. Przecież po kontuzji Boruca chyba w każdym meczu traciliśmy minimum 3 gole. Szkoda tego sezonu. Zapewne nikt nie sądził, że to będzie taki dramat. Za Berga w miarę nieźle łączyliśmy LE z ligą. Fakt, ostatecznie przegraliśmy MP na rzecz Lecha, no ale nie pętaliśmy się w ogonie ekstraklasy.
Liczę, że powtórzy się sytuacja sprzed 30 lat - sezon 1991/92 mieliśmy w lidze słabiutki, ale potem w sezonie 1992/93 zdobyliśmy MP ukradzione nam potem przez R. Kuleszę & Co.
Major
 • 2 / 0
Berg poleciał w sezonie 2015/16 bo w lidze w pierwszych trzech kolejkach odniósł 3 zwycięstwa (jednocześnie awansował do LE eliminując Zorię Ługańsk), ale potem w kolejnych 8 kolejkach były dwie porażki, pięć remisów i tylko jedno zwycięstwo.
Tak, pamiętam. Sezon 2015/2016 był dla nas wyjątkowy - 100-lecie klubu, a więc duża presja na zdobycie MP. Na początku sezonu niesamowitą serię miał Piast, który nam mocno uciekł w tabeli. Pewnie również dlatego Berg poleciał. No ale takiej klapy, jakiej mamy na razie w sezonie 2021/22, to raczej nikt się nie spodziewał...Cały czas mam nadzieję, że się jednak na wiosnę dźwigniemy i nie będzie to rozpaczliwa walka o utrzymanie.
Co to Lech?
Generał brygady
 • 7 / 3
Berg sam sobie był winny.Grał Saganowskim co po 100 golu już miał wyj****e a na ławce siedział Orlando Sa a kiedy d**a się paliła wpuszczał Portugalczyka na 15 minuyt i myślał, ze napizga bramek.
Generał
 • 9 / 6
Z tego co czytam okazuje się, że to, iż nie mieliśmy bramkarza w momencie kontuzji Boruca to autorski pomysł Kucharskiego. Michniewicz przed sezonem prosił o 4 bramkarzy 2 doświadczonych i dwóch młodych a Kucharski kazał mu się pierd..lić w podartą harmonię i że będzie tylko Boruc i dwóch młodych z Akademii..
Słowo przeciwko słowu.
Generał
 • 4 / 2
Prawda przeciw łajdactwu.
To nadal są tylko słowa.
Podporucznik
 • 0 / 4
To jest prawda dlatego że pasuje pod tezę Kucharski to Ch.j. nigdy się nie dowiemy jak było naprawdę w 100%
Pułkownik
 • 6 / 6
O Boras wylazł!
Swoją drogą niesamowite, jak nie tylko nagle wyszło stadko prezesa - od wielu meczów nieobecne oprócz klikania minusów - ale też jak bezczelne się zrobiło po jednej wygranej 1:0.
Bieszczady w extazie największej xD
Starszy sierżant
 • 1 / 1
Wygrać w Krakowie i łapiemy kontakt z Zagłębie, Wisła i Cracovia.
1000 komentarz.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Najpierw to trzeba w Lublinie wygrać.
Bardzo słaba gra naszych dziadów. Gdyby jagiel nie była tak wystraszona, to by wygrała.
Generał
 • 8 / 14
Gdyny Legia nie była tak przestraszona, to byśmy ich pojechali kilkoma bramkami.
Starszy sierżant
 • 6 / 0
Oglądałem wczorajszy mecz z trybun. 3 pkt cieszą, ale 1) tego nie daje się oglądać, w drugiej połowie wyczekiwałem głównie na to, kiedy to się wreszcie skończy, 2) z taką grą to Legię ogra większość ekstraklasy. Gdybyśmy wczoraj trafili na rozpędzoną Pogoń, to by wióry leciały... Zastanawiam się, kiedy i czy w ogóle wrócą czasy, gdy wyczekiwało się na kolejny mecz... Smutne i żałosne to wszystko...
Porucznik
 • 13 / 4
Czytam kolejne doniesienia w sprswie wspolpracy CM z kierownictwem klubu. Jestem przerazony poziomem zarzadzania klubem. Na usta cisna sie same przeklenstwa i inwektywy. Kazdy kolejny dzien przynosi wiesci, za ktore jako kibicowi, jest mi wstyd.
Nie mam zadnych watpliwosci, ze za cale szabmo, ktore teraz sie wylewa odopwiedzialny jest wylacznie Pan Prezes.
Czlowiek, ktory nie wyviaga wniosko, ktory gluchy jest na argumenty, ktory nie widzi w sobie zadnej winy. To, ze wyklada swoje pieniadze na Legie, nie upowaznia go do takiego traktowania trenerow naszej druzyn.
Generał brygady
 • 6 / 6
Właściciel jest od zarządzania.

Trener jest od przygotowania.

Piłkarz jest od grania.

Szkół zarządzania jest wiele. Nie wszystkie zakładają relacje partnerskie. Co więcej to nie partnerskie szkoły zarządzania zbudowały biznesowe imperia.

W Legii nieformalna grupa- ośrodek władzy (Piekarski i Michniewicz) chciała narzucić swoje porządki grupie formalnej, w tym właścicielowi.

Jednemu z tych mieszajacych Panów już podziękowaliśmy. Czas na drugiego.

Pzdr
Generał dywizji
 • 8 / 2
Miodek kupił sobie klub i stara się wszystkim właścicielom pokazać zę jest najmądrzejszy. A z każdą swoja decyzja, siebie a co najgorsze kompromituje klub. To jest gości z gatunku ala Wojciechowski, kretyn jakich mało w Polskiej piłce. Niestety ale ten dzban nic sie nie uczy na własnych błedach.
Przed meczem były wywiady z Jano Muchą i z Gołębiewskim. Obaj nie chcieli za bardzo komentować zachowania prezesa w stosunku do nich, ale widać było, że smród był i jest nadal.
trasat23 a skad wiesz czy te doniesienia sa prawdziwe ? Rzetelne dziennikarstwo skonczylo sie jakies 15 lat temu. Teraz to sa platne szczujnie
Podporucznik
 • 6 / 5
Każdy ogarnięty wie, że loczek i kochanek kucharski niszczą Legię. Zaraz przyjdzie Bieszczady i będzie bronił swojego pańcia
Generał brygady
 • 7 / 7
Legię zniszczył poziom kompetencji Pana CzM.
Nikt inny i nic innego.
Inne grzechy ma Prezes, ale to nie on przygotowuje zespół. Dostał ludzi bo awansował do LE ale tak ich przygotował, że sił i woli walki starczyło na 6 tygodni.

Pzdr
Starszy sierżant
 • 4 / 5
Nareszcie coraz więcej rozsądnych głosów tu czytam. Ludzie, postarajcie się myśleć logicznie i samodzielnie, nie sugerujcie się tym co jest lansowane na tym forum. Tak, Kucharski kupił trochę szrotu, ale to Michniewicz miał na ustach tylko jedno słowo: Bodo i Bodo i tak w kółko. Czy Kucharski jest winien, że słabo grają: Wieteska, Jędrzejczyk, Mladenović, Slisz, Luquinhas, Pekhart ??
Czwarta sprawa to trener Papszun. Chron nas Panie Boze przed takim trenerem. Toc to wuefista jest. Wy myslicie ze to co zajelo mu w Rakowie 4 lata to w Legii zalatwi od reki ? Zejdzcie prosze na ziemie. Bilans Rakowa w ostatnich 4 meczach E klapy to 1 2 1 czyli 5 punktow. Pierwsi go bedziecie wywalali z Legii. Jego druzyna w 6 spotkaniach el Europejskich strzelila 1 JEDNA bramke . Naprawde chcecie Probierza bis w Legii??
Generał brygady
 • 1 / 0
Mój nauczyciel WF prowadził kadrę narodową Polski w jednej z gier zespołowych, awansował na igrzyska olimpijskie i prowadził ten zespół na igrzyskach.

Odwalić się od nauczycieli WF.

Pzdr
Porucznik
 • 2 / 2
no właśnie nie wiem skąd ten zachwyt Papszunem. W Legii powninen być trener z warsztatem, sukcesami i uznaniem. Taki które chwyci na gwiazdki za gębę i będzie miał posłuch w szatni. Jakoś nie wydaje mi się że Papszun taki jest (będzie w Legii).
Generał brygady
 • 0 / 0
manaf

A kto i za co kupić takiemu trenerowi piłkarzy na miarę jego ambicji,? Jak nie będzie miał pilkarzy, to nie będzie miał sukcesów i spieprzy sobie CV.

Pzdr
Ttrzecia sprawa to sedziowanie. Zlodzieje z gwizdkiem i na Varze okradaja nas w bialy dzien i smieja sie nam w twarz. Musial przekrecil nas w Zabrzu i w nagrode dostal glownego z Jagiellonia. Trzeba zadac pytanie co musi sie stac zeby ktos podyktowal karnego dla Legii. Jak obronca urwie naszemu noge to moze wtedy sie podyktuje?? Analarze twierdza ze Augustyn nie mial zamiaru faulowac Rose. Co z tego jak rozj***l chlopu nos i karny ewidentny jest za to.
Druga sprawa to Emreli. NIech ten gosciu juz s*******a juz na Cypr w zimie. On robi wszystko na opak. I zwalnia kazda nasza akcje. Bo jezeli mysli ze kupi go Liverpool czy BVB to niech zejdzie na ziemie.
BRAVO Legia. Dziekuje za walke i 3 punkty. Jezeli ktos z was myslal ze z tego kryzysu wyjdziemy w tydzien to jest idiota. Legia ma sily na 45 do 60 minut biegania. Winnym tego jest duet Michniewicz Jastrzebski. To oni sp*****lili przygotowania na maxa. 711 juz w Austrii mowil ze mecz z Bodo jest dla niego meczem sezonu i tak przygotowal forme. Dlatego Legia gra tak jak gra. albo rzucamy wszystkie sily na pierwsza polowe jak ze Stala Mielec i nie ma komu biegac w 2 polowie albo czlapiemy w pierwszej jak w Zabrzu zeby miec sily na 2 polowke. Lepiej juz na jesien grac nie bedziemy wiec trzeba sie cieszyc z kazdego zwyciestwa. BRAVO LEGIA
Wczoraj po meczu trener Gołębiowski cieszył się z tego zwycięstwa jak mały chłopiec. W końcu po raz pierwszy nie licząc słabego rywala w PP coś wygrał jako trener z tym zespołem. Cieszmy się i my chociaż mamy szpital i w następnym meczu nie wiadomo kim będziemy grali. A swoją drogą nóż się otwiera w kieszeni na takie sędziowanie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A Ty się nie cieszyłeś?
Generał brygady
 • 5 / 0
Przeczytałem, że Bartosz Białkowski zgłasza swoją chęć grania w (L)egii

Jeśli to prawda, to moge tylko napisać BRAĆ GO!

Gość od lat nie schodzi poniżej wysokiego poziomu, a Championship to jedna z najbardziej niewdzięcznych lig dla bramkarza...
Kontrakt do 2023 więc raczej marne szanse.
Generał brygady
 • 2 / 1
Ma 34 lata, więc za rok też nie będzie za późno,

Pograł by u nas spokojnie ze trzy sezony...
Nowego Kuciaka potrzebujemy, a nie kolejnego bramkarza u schyłku. A nie wróć, Miodek chce mieć zajeebistą drużynę i równocześnie ogrywać Mucich, Jaksieczujewow i innych Skibickich.
Kapitan
 • 1 / 1
Dobrze że Musiał nie siedział na VARze bo coś czuję że tej bramki by nie uznał
Jeżeli to co napisano w PS jest prawdą, to na miejscu prezesa powinien być wyp*****lony z roboty i trener i dyrektor sportowy.
Który rozsądny właściciel jakiegokolwiek przedsiębiorstwa - tym bardziej operujący takimi suma mi jak przy transferach - pozwala na takie prywatne wycieczki i gierki pomiędzy pracownikami!
To świadczy tylko o tym jaki w tym klubie jest gnój !
A tych piłkarzyków co prawdopodobnie mogli sabotować powinno się z imienia i nazwiska wymienić aby c**j w żadnym rozsądnym klubie nie znalazł pracy.
Jakby się któryś z kopaczy obraził? To won z Legii!
Niech tu grają tylko ci, którzy chcą!
Mam już dość tego przedszkola....
Generał
 • 5 / 3
"Jeżeli to co napisano w PS jest prawdą, to na miejscu prezesa powinien być wyp*****lony z roboty i trener i dyrektor sportowy."
Wypier.olić wszystkich i "żeby nie było już niczego", to słynne hasło kandydata na prezydenta Białegostoku. Gość był de.bilem, ale znalazł swój elektorat. Ja pamiętam hasło "wystarczy nie kraść", wypierd.olono wszystkich i kradną jak nigdy. A skutki już widać.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Jeśli to jest prawda to pierwszy do wypierrdolenia jest prezes
Generał
 • 11 / 7
Przeczytałem artykuł Olkowicza w PS i uważam, że pomija on dosyć istotne fakty, a mianowicie.
Michniewicz po przyjściu do Legii rozpływał się nad poziomem kadry, mówił że z taką jakością jeszcze nie miał do czynienia. Ale już w przerwie ziomowej zaczął mówić, że bez wzmocnień nie gwarantuje MP. Potem była sytuacja z Wszołkiem, który był pomijany na wiosnę, co spowodowało jego odejście. Potem było oczekiwanie, że na początku czerwca będzie miał nowych zawodników, co w naszej rzeczywistości nie zdaża się w żadnym klubie, oprócz tych, których nie stać na sprowadzanie zawodników do pierwszej jedenastki. Narzekania trwały przez całe letnie okno ze wskazywaniem na Kucharskiego jako głównego winowajcę, a na koniec wypłynęła ta historia o Przeciekach robionych przez Czesia.
Moja teza.
Czesio był wepchnięty do Legii przez Piekarskiego jako koń trojański, żeby przejąć dominującą rolę w ruchach transferowych, bo na prowizjach można przyciąć grubą kasę. Przeszkodą był Kucharski, który miał w tych sprawach dużo do powiedzenia i trzeba go było skompromitować. Tylko że skompromitował się Czesio wynikami w lidze i poleciał szybciej a ta udana prowokacja bardzo w tym pomogła.
Według mnie praźródłem tych kłopotów był sam Mioduski, który nadstawił ucho Piekarskiemu i zwolnił oddanego Legii Vuko.
Sodowisko polskiej piłki jest wciąż skorumpowane i działa w różnego rodzaju układzikach, przykłady wędrówek za trenerami do kolejnych klubów menadżeró i i zawodników, którzy się nie sprawdzali w poprzednich klubach, jest dosyć popularny a Legendą która temu towarzyszy, jest opinia trenera, że on "zna potencjał zawodnika i pasuje do jego koncepcji". Z tego na ogół nic nie wynika, oprócz kosztów dla klubów i kasy dla pośredników i z pewnością dla trenerów, którzy występują w roli "ekspertów".
Pewnie Kucharski ma swoje ograniczenia, pewnie Vuko ma swoje ograniczenia, ale to wszystko jest nic w porównaniu do ludzi którzy nie mają żadnych ograniczeń moralnych i chcą żerować na naiwnych. Miuoduski okazał się naiwny, tak jak większość kibiców, którzy uwierzyli w propagandę kliki Stanowskiego.
W Legii popełniają błędy, ale popełniają je wszędzie, nawet w największych klubach, chodzi o to żeby wyciągać właściwe wnioski z tych błędów a nam podsuwają fałszywe.
"Moja teza.
Czesio był wepchnięty do Legii przez Piekarskiego jako koń trojański, żeby przejąć dominującą rolę w ruchach transferowych, bo na prowizjach można przyciąć grubą kasę."

Myślę że teza kompletnie nietrafiona. Dlaczego? Dlatego że Piekarski już rekomendował wcześniej Czerczesowa. Czy odnosił w związku z tym korzyści przy transferach? Nie. Odniósł jedną na transferze Szymańskiego. Tylko tutaj jest przypadek 3x win. Wygrał każdy- Piekarski, Szymański i Legia.
Generał brygady
 • 1 / 2
Boras
To ma sens. Piszę ostatnio o konflikcie interesów Piekarskiego i Legii
Młodzi tego nie rozumieją.

Teraz kwestia jest kto następny: Piekarski czy Kucharski a może obaj. W przypadku objęcia Legii przez Papszuna, to, że wylecą obaj, jest więcej niż pewne.

Pożyjemy, zobaczymy


Pzdr
Generał
 • 1 / 3
Jest kilka faktów z "przyjaźni" tych panów. Piekarski "sprzedał" kilku przeciętnych zawodników do Rosji, właśnie do klubów gdzie pracował Czerczesow. Do Legii Czerczesowa kupiono Borysiuka za 800 tys EUR, a Borysiuk to chyba żyła złota dla Kucharskiego, bo sprzedawał go wiele razy, za każdym razem kasując prowizję. To był zawodnik do handlowania a nie do grania. Nigdzie nie zagrazał miejsca, za to prowizja była kasowana kilka razy. To jest marzenie menago.
Kapitan
 • 0 / 0
Posłuchałem Piekarskiego na profilu Kołtonia i ten powiedział że Mioduskiemu powiedzie się bo jest dobrym człowiekiem. Gdyby obaj się nie lubili to pewnie Piekario nie byłby taki wylewny
Generał
 • 0 / 5
Poza tym, Czerczesow będąc trenerem reprezentacji Rosji był oskarżany o dziwną "sympatię" do zawodników pewnego menadżera. To się jednak układa w pewien trend, mogący wskazywać na metody działania. Raz się może zdarzyć, dwa razy można mieć pecha, ale jak podobnie się dzieje w kilku miejscach, to przestaje być przypadkiem.
Legia sprowadziła Borysiuka za 800 tyś euro żeby po 6 miesiącach sprzedać go za 1,8 mln euro. Same straty, działanie na niekorzyść klubu;) znowu sytuacja 3x win.
Generał
 • 1 / 4
"Legia sprowadziła Borysiuka za 800 tyś euro żeby po 6 miesiącach sprzedać go za 1,8 mln euro. "
Ale jednocześnie są narzekania, że rotacja zawodników jest zbyt duża. Jeśli chodzi o przebitki, to przypomnę, że Jura był sprowadzony za 400 tys EUR a sprzedany po roku za 3 mln. Pomijając już jego wkład w grę Legii, który był o wiele większy niż Borysiuka.
Jestem bardzo ciekawy zestawienia finansowego wynikającego z pracy Kucharskiego i innych "ekspertów" Przy czym same przebitki, to mało, bo trzeba by doliczyć o ile mniej Legia zapłaciła w kontraktach pozyskiwanych zawodników. Tego jakoś nikt nie zrobił, widocznie z obawy przed upadkiem tezy że Kucharski "sie nie nadaje".
Oczywiście że były lepsze deale ale jeśli klub zarabia milion euro w pół roku to chyba stratny nie jest? Ogólnie masz coś na Piekarskiego świadczącego o tym że klub traci na współpracy z nim? Bo Borysiuk, Szymański czy Karbownik to tylko część benefitów ale polecony Czerczesow zdobywa MP a Michniewicz do MP dokłada Ligę Europy. Więc chyba takie zarzucanie Piekarskiemu pilnowania tylko własnych interesów wynika tylko i wyłącznie z osobistej niechęci niż realnej oceny.
Generał
 • 3 / 2
Pietrek
Ja jestem za tym, żeby wpadać w naiwność, że jeden jest dobry i działa bez błędów i do tego wyłącznie na korzyść klubu a inny jest zły i nieudolny. Szymanśkiego Ikarbownika sprzedałby każdy za podobne pieniądze a więc nie jest to akt "dobroci" w wykonaniu Piekarskiego. A ile Legia zarobiła na zawodnikach sprowadzanych przez Kucharskiego, to jest jakiś wskaźnik jego efektywności. I o ile mniej im zapłaciła w czasie grania w Legii. Sprowadzić niezłego zawodnika za duże pieniądze i kontrakt nie jest tak trudno. Dużo trudniej jest znaleźć takiego za małe pieniądze i mniej mu zapłacić. To jest wskaźnik efektywności menadżera a nie sam fak, że kupił i sprzedał. Efektywności Kucharskiego nikt nie policzył, bo nie pasuje do tezy.
Boras

Nigdy wczesniej nie kwestionowałem transferów Kucharskiego. Byly wtopy ale byly tez i świetne transfery. Do przerwy koronawirusowej nie miałem zbyt dużo do zarzucenia Kucharskiemu. Razem z Vuko odbudowali Legię, stworzyli bardzo dobrze grający zespół aż do pewnego momentu. Ale teraz pokazuje że nie ma kompletnie pomysłu na ten klub. Czas transferów, zbilansowanie drużyny. Raz mamy za dużo piłkarzy w środku pola albo prawych wahadłowych by po niedługim czasie nie mieć żadnego. Wciskanie Vukoviciowi Valencii, którego nie chciał i czy ściąganie tych wszystkich Rosów czy Charatinów których nie chciał Czesław, robiąc rewolucję co sezon, ściągajac piłkarzy pod własną dziwną wizję. Nie, tu już nie ma czego bronić.
Generał
 • 3 / 3
Wciskanie trenerowi
Każdy trener chce jak najlepszych zawodników, ale Legia ma swoje ograniczenia finansowe, tak samo jak poziom polskiej ligi nie wszystkim odpowiada. Trzeba więc balansować między ceną, jakością i chęcią zawodnika. Złapać wszystko na raz jest trudno, więc błędy będą się zdarzać.
Jest jeszcze jeden aspekt sprawy, który konsekwentnie pomijasz. Jeśli prawdziwa jest teza o której piszę, że Czesio z Piekarskim chcieli się dorwać do robienbia transferów i podważyć zaufanie do Kucharskiego, to Czesio łatwo mógł udowodnić, że pozyskani zawodnicy "się nie nadają" Może on nie chciał ich wkomponować a może nie umiał? Skąd takie przekonanie, że jak trener będzie samodzielnie wybierał zawodnikó, to będą sami dobrzy? Przez całe lata tak było robione w polskich klubach i nic dobrego dla klubów z tego nie wynikało. Przeciętność zamieniała przeciętność, tylko koszty i długi klubów rosły. Przypadek, czy może brak kompetencji albo nieuczciwość?
Czyli Czesław ryzykowal wyniki druzyny, psuł swoje CV zeby tylko podstępnie udowodnić że dobrzy zawodnicy są słabi bo ściągnął ich Kucharski? Z Rusynem pewnie też tak się pomylił a ten ukraiński Predator pewnie byłby dzisiaj liderem strzelców? ;)

A to że można tanio sprowadzić zawodników, współpracując z trenerem to żadne science- fiction. Pokazuje to jesienne okienko za Vuko w którym dołączyli Boruc, Gvilia, Novikovas czy Lewczuk. Ale trenera trzeba szanować i z nim współpracować. A tego zabrakło od pandemii i już nie wróciło. Co pokazuje zresztą ostatni wywiad prezesa który nie szanuje ani swoich trenerów ani trenerów innych drużyn.
Generał
 • 4 / 3
Pietrek
Dawno temu przestałem być idealistą i staram się unikać naiwności. Rozejrzyj się wokół siebie. Im większy szkodnik i złodziej, tym bardziej uderza w tony patriotyczne, godnościowe i deklaruje, że trosko o dobro ogółu lezy mu na sercu. I co potem widzisz w realu? Rozkradają, bogacą się żerująć na ogóle wmawiając mu równocześnie, że to dla jego dobra. Jedyne co jest w stanie powstrzymać to rozpasanie to groźnba przed karą. Są pewnie inni ludzie, ale idealiści nie mają szans zbliżyć się do funkcji gdzie dzieli się zdobycz. Ich można wykorzystać dla uwiarygodnienia własnych kłamstw.
Bycie naiwnym jest stanem błogoslawionym, bo pozwala żyć w przekonaniu, że teraz to już będzie dobrze. Nie będzie. Świat nie jest pełny ludzi dobrej woli, to jest wieczna bitwa chciwości ze strachem.
Wiec dlaczego tak naiwnie bronisz Kucharskiego który stracił kontrolę nad budowaniem drużyny 1,5 roku temu?
Generał brygady
 • 1 / 1
Boras
Brawo. 100/100.
"Naiwność jest stanem błogosławionym" - bezcenne

Krótko i treściwie. W każdej organizacji są formalne i nieformalne ośrodki władzy.

Myślę, że to wiele wyjaśnia.

Pzdr
Boras

Fajny gość z Ciebie, lubię z Tobą dyskutować ale masz jedną wadę... gdy kończą Ci się przykłady, argumenty to idziesz w filozofię polityczno- historyczną.
Generał
 • 1 / 3
Pietrek
Bo patrzenie na świat przez dziurkę od klucza niczego nie wyjaśnia. Ludzka natura i ludzkie motywacje są podobne w każdej dziedzinie życia.
Chciwość władzy pieniędzy jest wspolnym mianownikiem dla większości działań ludzkich i wyłączanie z tego jakiejś dziedziny jest naiwnością.
Interesuję się historią pod kontem zachowań ludzkich i uwierz mi, że prawie wszystko się powtarza chociaż w innej formie, ale cały czas ma ten sam sens, Władza lub bogacenie się a najlepiej jedno i drugie. Niezależnie na jakim poziomie i w jakim zakresie.
Boras

To nie jest patrzenie przez dziurkę od klucza tylko trzymanie się tematu Legii, piłki nożnej. Boję się że niedługo będziemy omawiać twórczość Michała Anioła i metody jego pracy przekładać na Legię..
Generał
 • 2 / 4
Na temat Michała Anioła nie mam wiele do powiedzenia, ale np. na temat Machiavellego, który jest uważany za jednego z geniuszy zarządzania, czy ogólnie władzy, który napisał teksty do dziś uważane za biblię w tych tematach a umarł w biedzie i zapomnieniu, można by pogadać w kontekście Legii. Myślę że można by zadać sobie kilka pytań, jak to się stało, że geniusz nie został bogaczem? Jak to się dzieje, że Mioduski który został bogatym człowiekiem ma kłopoty z zarządzaniem ludźmi?
To są pasjonujące tematy, gdzie wspólnym mianownikiem są ludzie, relacje między nimi i czas w jakim wszystko się dzieje. Poprzez czas mam na myśli stan świadomości otoczenia. Jest mnóstwo przykładów na to, że ludzie zdolni a nawet wybitni, byli odrzucani przez współczesnych a potem stawali się klasykami. Ostatnio czytam historię Rosji i zadziwiające jest to, jaki wpływ na teraźniejszość ma przeszłość, bo pewne zachowania są kontynuacją przeszłości. Sposób sprawowania władzy wprowadził Iwan Grozny i z pewnymi modyfikacjami trwa do dziś, regularnie doprowadzając do kryzysów które powtarzają się od stuleci, o których wiadomo że nadejdą, bo taka jest logika wydarzeń a mimo to nie potrafią ich uniknąć, bo nie potrafią się wyzwolić z pewnego schematu myślenia.
My też się kręcimy w pewnym schemacie myślenia, który nas ogranicza, ale prędzej czy później coś się staje zapalnikiem rozrywającym te schematy. Ja maiałem nadzieję, że Mioduski i Legia będzie takim zapalnikiem dla polskiej piłki, ale albo się myliłem, albo jestem zbyt niecierpliwy, bo żarna historii mielą powoli.
W kontekście Legii wolałbym rozmawiać przede wszystkim o piłce albo czerpać inspiracje z innych sportów zespołowych ale mieszanie jeszcze w to Ivana Groźnego to juz nie dla mnie. Można zastanawiać się dlaczego Mioduskiemu i Kucharskiemu nie idzie w pracy zespołowej, gdzie sami nie szanują nikogo, jeśli popełnią błąd to zawsze znajdą winnego ale z dala od siebie, zawsze mają alibi choć te alibi jest kompletnie oderwane od rzeczywistości. Ale żeby to zrozumieć nie trzeba filozofii ani historii.
Generał
 • 1 / 0
" Ale żeby to zrozumieć nie trzeba filozofii ani historii."
Bardzo się mylisz. Ponieważ wszystko się dzieje za sprawą ludzi, to warto poznać naturę ludzką, a ta jest niezmienna od bardzo dawna.
Jest takie mądre zdanie, "kto nie zna przeszłości, nie zrozumie teraźniejszości". Liczba motywacji, które kierują działaniem ludzkim jest wbrew pozorom bardzo ograniczona a znając historię można się o tym przekonać. Zawsze motorem dzialań są niezmienne od zarania dziejów przywary ludzkie. Już nie sięgając dalej, zacznijmy od 30 srebrników, a dalej wszystko się powtarza.
Czy się mylę? Wolę zajmować się tematami które mają bezpośredni wpływ na działanie Legii a nie poprzez społeczeństwo czy Ivana Groźnego próbować zrozumieć dlaczego Zarząd Legii nie szanuje ani trenerów ani zawodników czego efektem jest właśnie ten kryzys. Właśnie słucham rozmowy na Twitterze Legiatalk w której gośćmi są m. in. Igor Lewczuk, Marcin Szymczyk czy Łukasz Olkowicz. Rozmowy na temat a nie filozoficzno- historyczne wywody bo ktoś, kiedyś, gdzieś, coś i teraz to ma wpływ na to że podziękowano Lewczukowi albo Veso.
Na mieście mówią, że Boras jest w prostej linii potomkiem Iwana Groźnego (pra- pra- pra- etc wnukiem z nieprawego łoża). Stąd jego nostalgiczne nawiązywania do pra- pra- pra- pra- etc. dziada.
"Łukasz Olkowicz
@LukaszOlkowicz
Po meczu z Lechem dotarło do C.Michniewicza, że kilku z nowych piłkarzy zaczęło głośno mówić w szatni, iż po tej przegranej mają nadzieję na zwolnienie trenera. Oni czuli się przez niego niesprawiedliwie traktowani, on przed meczem z Piastem powiedział, że nie chce ich w drużynie"

"nazwiska nowych piłkarzy starano się trzymać w tajemnicy przed trenerem"

Ładne perełki wychodzą. Pozdrawiam team "Czesław won" ;)
Generał broni
 • 2 / 2
Dziś wyczytałem, że ukrywano przed Michniewiczem nazwiska nowych nabytków bo były podejrzenia iż informuje on dziennikarzy. Nawet testowano go, podając mu nazwiska piłkarzy a potem się okazało że jedno z nich a może i dwa pojawiło się w prasie.
Generał
 • 4 / 6
Michniewicza nie informowano o wszystkich obserwowanych zawodnikach, bo po pierwsze jest ich sporo, a po drugie nie wiadomo czy są osiągalni. Jak dochodziło do konkretnych rozmów, to Czesio był informowany i miał prawo weta, czyli mógł się nie zgodzić. To było powiedziane kilka razy w wywiadach i Czesio nigdy tego nie dementował.
"Czesio był informowany i miał prawo weta, czyli mógł się nie zgodzić"

Miał wybór... Kastrati, Małecki albo nikt ;) też wybrałbym Kastratiego.
"Moim marzeniem zawsze była i jest gra w Legii".

- Wychowałem się w Elblągu, jestem wychowankiem Olimpii, której kibice przyjaźnią się z legionistami. Dlatego ten klub zawsze był mi najbliższy"- Bartosz Białkowski

Ciekawa opcja.
Generał brygady
 • 0 / 0
34 lata.

Ja dziękuję. Poczekam na lepsze kandydatury.

Pzdr
Porucznik
 • 1 / 2
Misiekw-Boruc 41 lat a poziom top
Generał brygady
 • 0 / 0
Biling

A kontuzja pleców, która skrzętnie ukrył.?
Przyznał się, że to długoletnia dolegliwość we wczorajszym wywiadzie dla C+

Czy my musimy być teamem OTK? Ostatnia Twoja Kariera?

Pzdr
Misiek

Boruc mając 36 lat bronił praktycznie od dechy do dechy w Premier League. Białkowski ma 34.
34 lata to nie jest zły wiek. Dino Zoff w wieku 40 lat zdobył MŚ i podczas turnieju Espana'82 był w bardzo dobrej formie.
Pułkownik
 • 1 / 6
Na Motor wystawilbym Wlodarczyka i Skibickiego.Obrona musi byc optymalna.
Wlodarczyk nie bedzie gorszy od tych co grali.Z dwójki miernot lepiej zeby Pekhart jako jego zmiennik wszedl.Stara sie,sciaga obroncow w polu karnym no i atut przy dosrodkowaniach.
Emreli- pozorowanie presingu,brak wyjscia na pozycje.Stoi jak kolek w polu karnym.Samolubny.
Pekhart za wolny ale moglby zgrywac pilki Emreliemu (jakby grali razem ) ale ten len nie próbuje uciekac obronca.Przeciez wczoraj mial min 5 piłek zeby sie urwac a ten stoi tylem do bramki .
Tylko rezerwy i brak miejsca na mecz ze Spartakiem wyprostowaly by go Tak jak kiedys Prijovicia tylko nikt teraz na to nie pozwoli (Mioduski).
Włodarczyk i Skibicki to poziom dołów 3 ligowych. Dobrze że nie masz uprawnień trenerskich bo Legia przegrałaby mecz już przed meczem. Motor to nie ogórki i na Legie zepną się w 100% i będzie to arcy trudny mecz patrząc jak Legia zagrała z Jagielonią.
Pułkownik
 • 0 / 2
Mundralo i te wszystkie ameby minusujace -w PP 2 mlodziezowcow!Pewnie wolisz Miszte niz Wlodarczyka?Ciekawe kim zastapisz Skibickiego może swierzaka na obronę? Brak słów.
Kapitan
 • 0 / 0
Zdzieracz azbestu
A tak w ogóle jest w naszym kraju drużyna która nie spina się na Legię ?
Kapitan
 • 0 / 0
Skibicki i Nawrocki
Pułkownik
 • 0 / 0
Nawrocki -nie jestem pewien czy na 100 proc jest gotowy.Jutro po treningu bedzie wiadomo.
Kapral
 • 1 / 1
Gratulacje za wygrany mecz z drwalami. Kulesza czuwał żeby sędzia nic im nie zrobił. Z innej beczki: Znajoma która jest blisko góry w Legii mówiła mi że jest problem z przedłużeniem umowy z Kapistką. Podobno Legia na razie nie chce. Chyba już to w tym klubie przerabiali rok temu...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Czyli wraca casus Vesovicia... Słabe to, ale z drugiej strony rozumiem klub - chcą zobaczyć, czy kapi dojdzie do pełni formy po swojej kontuzji.
https://www.meczyki.pl/newsy/kulisy-konfliktu-w-legii-warszawa-czeslaw-michniewicz-celowo-dostal-falszywe-informacje-o-transferach/178072-n

"Co więcej - w Legii zaczęto podejrzewać, że Michniewicz przekazuje do mediów informacje o możliwych transferach. By go sprawdzić, podsunięto mu... nazwiska dwóch piłkarzy, którymi Legia rzekomo miała się interesować.

- Jeden z nich to lewy obrońca Ferencvarosu, Marcel Heister. Informacja o nim w kontekście transferu do Legii rzeczywiście pojawiła się w polskich mediach. Od tamtej pory – choć wciąż to brzmi groteskowo – nazwiska nowych piłkarzy starano się trzymać w tajemnicy przed trenerem - podkreśla "Przegląd Sportowy".

Do mediów trafiły też informacje o tym, że Legię ma wzmocnić Peter Pokorny, pomocnik Red Bulla Salzburg. Jak się okazuje, w ten sposób Kucharski testował Michniewicza. W efekcie dyrektor sportowy uznał, że to to trener jest źródłem przecieków."

A później Kucharski płakał w wywiadzie że mu twitter położył te transfery bo Pokorny był już umówiony na testy ;)

https://legia.net/news/radoslaw-kucharski-przez-twittera-padly-niektore-transfery/82041

"Pytanie bardziej ogólne: czy Twitter może "położyć" Legii transfer, czy to jednak przesada?

- Z pewnością tak.

Ale może czy "położył"?

- Położył. W okienku letnim padły przez to niektóre transfery.

Bo za wcześnie zostały zapowiedziane?

- Tak. Chodzi o konkretne nazwiska. Marcel Heister i Peter Pokorny. Choć sam nie angażuję się i nie śledzę Twittera, to czasem jestem, przepraszam za określenie, wk***. Bo to niszczy kilka miesięcy pracy. Weźmy przykład Pokornego. Piłkarz był już u nas umówiony na testy medyczne. I nie dość, że nie dotarł, to przy okazji zawaliły się opcje numer 2, 3 i 4 na tę pozycję. Bo gdy my czekaliśmy na niego, to piłkarz numer dwa z naszej listy podpisał umowę gdzie indziej, ten trzeci to samo, a czwarty przedłuża w swoim klubie. Na zewnątrz tego nie widać, ale ja to widzę w moim "zeszycie". I po paru miesiącach muszę zaczynać poszukiwania od nowa."

Kucharski, idź i nie wracaj...
Podpułkownik
 • 2 / 0
O Pokornym jako pierwszy napisał bartkovy a media to sobie od niego wzięły. Ten sam bartkovy, który podawał nazwiska piłkarzy mających przyjść do Legii na długo nim Michniewicz został trenerem Legii.
Chorąży
 • 0 / 0
Pietrek
I jaki z tego wniosek odnośnie Michniewicza i Kucharskiego?
Bizon

Wniosek jest taki że Kucharski chciał udowodnić Michniewiczowi wynoszenie informacji o transferach metodą kombinacji i kłamstw.
Podpułkownik
 • 3 / 1
Czytałem też ten artykuł.
Od dawna czułem, że Kucharski to kawał k***sa z postawionym kołnierzykiem.
Czy Mioduski w ogóle wie co się wokół niego dzieje???
Podpułkownik
 • 3 / 0
Kucharski - introwertyk, spiskowiec, człowiek który obrzydliwie zrzuca z siebie winę kosztem każdego trenera. Kiedyś mówił że załatwił Vuko Valencie, Lopesa najlepszych w kraju? I jak tu nie robić wyników. Teraz Kharatin, Rose, Kastrati, Ribeiro.

Nie no kto by mu nie ufał.
Generał
 • 4 / 4
"Wniosek jest taki że Kucharski chciał udowodnić Michniewiczowi wynoszenie informacji o transferach metodą kombinacji i kłamstw."
Jak zostawisz kasę na wierzchu i ktoś ci ją podpier.oli, to znaczy że zmusiłeś go do kradzieży "metodą kombinacji"?
To mi przypomina tłumaczenie gwałcicieli, że "miała za krótką spódniczkę" i sprowokowała, albo zupa była za słona i łomot się należał.
Boras

Kucharski zrobił to tak nieporadnie że Michniewiczowi widocznie dał złą listę.
A jeśli lista była prawidłowa to kłamał ze mu Twitter położył te transfery. Amatorka pełną gębą, jak taki człowiek ma budować Legię?...
Generał
 • 3 / 4
{ietrek
Ciekawa opinia. Winny jest nie ten co "kradł", tylko ten co złapał. Podważasz technikę pracy wszystkich kontrwywiadów świata. Ich praca polega głównie na prowokacji. Zastawiają pułapki i czekają kto w nie wpadnie.
Boras

Z całym szacunkiem ale rozumiesz wogóle problem? Ukradł? Ale co ukradł? To właśnie można przenieść na tą sytuację. O zainteresowaniu Heislerem i Pokornym wiedzieli ich agenci i ludzie z ich otoczenia ale to akurat Czesław wyniósł informacje do dziennikarzy? Proszę Cię....
To miałoby sens gdyby nie bylo kompletnie zainteresowania tymi zawodnikami. Wtedy szach- mat, mamy go. Ale zainteresowanie było co przyznał Kucharski i w tym momencie cała ta akcja traci jakikolwiek sens.
Porucznik
 • 2 / 1
Wystarczy użyć w komentarzu słowo klucz "Michniewicz" i od razu uaktywnia się Boras
Generał brygady
 • 1 / 4
Viking

Bo to Pan CzM zaorał Legię. Jest jednoosobowo odpowiedzialny za sezon 21/22. Nic tego nie zmieni.

Pzdr
"Jednoosobowo"- a to dobre;)
Generał brygady
 • 1 / 5
Pietrek

Tak. Bo jak coś mu nie pasowało, to mógł się podać do dymisji. Ale Pan CzM już na początku pracy oznajmił, że on sam z Legii nie odejdzie.

Wnioski wyciągnij sam. Jeżeli masz oleum w głowie.

Pzdr
Dlaczego miałby sam odejść? Szczególnie po awansie do Ligi Europy? Bo nie dało się współpracować z Kucharskim i Mioduskim? To rzeczywiście wina Michniewicza, gdyby tylko sam podał się do dymisji wcześniej Legia byłaby dziś liderem ekstraklasy ;)
Generał brygady
 • 1 / 4
Pietrek

Jeżeli awansował do LE to znaczy, że miał ludzi do grania i nie ma prawa mieć pretensji. Niestety jego przygotowania starczyło na 6 tygodni. I za to jednoosobowo odpowiada

Kapujesz?

Pzdr
Misiek

Od kilku lat Legia jest budowana według 50 różnych wizji. Od Legoi Chorwackiej, przez portugalską po autorski projekt zarządu polegający na nieudolnym wyborze trenera do nieudolnie wybieranych piłkarzy. Efekt? 4 lata bez pucharów. Teraz zatrudniono trenera, podkreślam TRENERA, nie ucznia albo kandydata na trenera i mamy Ligę Europy. To efekt budowy według super wizji czy wynik ponad stan? Zdecydowanie wynik ponad stan. A trener który to osiągnął jest jedynym winnym kryzysu w Legii ... zdumiewające;)
Generał brygady
 • 0 / 1
Pietrek

Wiesz, w Polsce są ludzie, którzy w EuroJackpot wygrali.po kilkaset milionów złotych.
A więc Michniewicz nie jest jedynym farciarzem w tym kraju. A co osiągnięć to biorąc po uwagę staż trenerski nie da imponujące. Da zbyt małe aby tytułować Go trenerem dużymi literami. Jak słusznie zauważył Zbigniew Boniek Michniewicz ma na swoim koncie dwa bezbramkowe remisy z Wyspami Owczymi.

Na koniec. Nie zrozumiałeś sensu mojego ostatniego postu. Policz ile spotkań było do rozegrania jesienią i po ilu z nich padliśmy na twarzy.

Strategia Michniewicza była prosta. Zrobić co się da w pucharach, a jeżeli będzie sukces to na tej fali podpisać nowy kontrakt.

Potem choćby potop. Panimajesz?

Pzdr
Przygotowanie nie było 6-tygodniowe tylko od pierwszego meczu z Bodo do grupowego meczu z Leicester. A to po pieresze dlizszy okres a po drugie nie uwazam zeby drużyna tak tragicznie wyglądała pod wzgledem fizycznym.

A takiego Jackpota wygrali właśnie Mioduski z Kucharskim, ponad 10 mln euro. Ktoś kto siedzi w temacie (Piekarski) powiedział - Darek, bierz ten kupon, zobaczysz że wejdzie. I wszedł. Bodo, Flora, Slavia, Spartak, Leicester... Nie za dużo tego jak na farta?
Przed meczem pisałem że podoba mi się wystawienie Slisza na jego nominalnej pozycji. Jedynego DP który będzie rozbijał ataki przeciwników i latał dziury, w tym czuje sie najlepiej. W mojej ocenie Slisz obok Luquinhasa był najlepszym zawodnikiem na boisku.
Pułkownik
 • 0 / 0
Oby dobrze zagral z Motorem bo musi tez asekurowac strone Skibickiego.Martins nie przekonuje jako defensywny ale zaczol troche aktywniej grac z przodu.
Na chłodno dzień po meczu mam trochę wniosków odnośnie obecnej Legii.

Wygraliśmy mimo wszystko zasłużenie, 1 połowa zdecydowanie dla nas, byliśmy lepsi aczkolwiek nie widziałem zbyt wielu składnych akcji w naszym wykonaniu, kilka niezłych odbiorów w środku, Slisz zagrał dobry mecz, były szybkie doskoki do rywala, agresja, walka ale trochę mało jakości w ofensywie. 2 połowa to juz walka o przetrwanie, o wygrana za wszelką cenę, dawno nie widziałem tak grającej Legii na własnym boisku...rozpaczliwa obrona, gra na czas, zero gry z przodu...rozumiem liczył się cel ale tak nie może grać Legia na dłuższą metę...

Josue niby dużo widzi, cos tam próbuje ale chyba partnerzy go nie rozumieją, wciąż brak mu liczb (kolejny raz pech i poprzeczka z wolnego)

Luqi pod formą, jedyne co potrafi to wziąć piłkę, bujnąć się z nią i dać się sfaulować. Dalej nie potrafi oddać strzału, nie ma kluczowych podań, niewiele z jego rajdów pożytku.

Emreli przed sezonem zapowiadał się na mega kozaka który zje tę lige, póki co to jest niewypalem, pudłuje na potęgę, strzela z dziwnych pozycji, często jest samolubny, najgorsze jest to że nie ma zmiennika....bo Pekhart to już w ogole bez komentarza, przeskakiwał go o głowę niższy Pazdan.

Do końca roku 6 meczow i każdy ważny...będziemy grac dalej co 3dni, trzeba się przygotować na takie męki...

W zimę czeka nas już kolejna rewolucja, włącznie z odejściem Gołębiewskiego który nie ma pomysłu, umiejętności i doświadczenia do prowadzenia takiego klubu jak Legia.

Gdy przejmował Legie powtarzał ze będzie gra ofensywna, i hasła typu że woli wygrać 4:3 niż 1:0, niestety to tylko hasła, realia są inne.

Inna sprawa że nasza kadra jest krótka i słaba (również przez kontuzje)

Za mało tu ludzi którzy by umierali za ten klub, transfery z łapanki, większość na ten moment to niewypały.

Kastrati, Kharatin, Rose, Celhaka, Ribeiro, Abu Hanna, Emreli, Josue, Johansson, Nawrocki

10 nowych ludzi z czego największym pozytywem stał się Nawrocki na którego nikt nie liczył, do pewnego momentu grał Emreli, teraz zjazd formy i jako tako na plus Josue.

Reszta nie nadaje się do gry w tym klubie...

W zimie potrzebny nowy bramkarz, w razie kontuzji Boruca.
Potrzebny ktoś do środka pola, najlepiej ofensywny pomocnik który coś rozegra no i konkretny napastnik, bo nie ma kim straszyc...

Przepracować okres zimowy z nowym trenerem i walczyć o pierwsza ósemkę...

W środę musimy przejść Motor, nawet w mękach...aby móc na wiosnę ratować sezon wygraniem Pucharu Polski

Na wygraną ze Spartakiem zbytnio nie liczę, wystarczy nam już tych przygod w Europie...
Czego można wymagać od Emreliego jak on wczoraj nie był w stanie piłki przyjąć. ... to aż oczy bolały, że facet nie ma tak podstawowych umiejętności.
Ogólnie zgadzam się z Tobą w 99%.
Jedna sprawa. Tacy piłkarze jak Rose cze Celhiaka nie dostali tak na prawdę szans. Ja nie uważam, że Rose jest taki zły - jakby był to nie grał by w składzie dość dobrej greckiej drużyny.
Niech ktoś tu przyjdzie z doświadczeniem i charyzmą, trener który wyciągnie z nich 100 % - jak nie dadzą rady wywalić na zbity pysk...
Generał brygady
 • 0 / 0
13Legia
Co dalej gry pomocników Josue i Luquinhasa to jest ten sam problem. Po podaniu Josue lub wyprowadzeniu piłki przez Luquinhasa drużyna powinna zacząć grać opracowany wariant ofensywny. Tu jest rola skrzydłowych / wahadłowych oraz środkowych napastników i pozostałych graczy ofensywnych. Piłka powiedzieć mną być zagrana zgodnie z określonymi zasadami lub schematem. W Legii da tylko dwie opcje. Piłka do boku i dośrodkowanie lub korner. Nie ma nawet wariantu ustawienia na wymuszenie SFG że środka pola karnego. Prostopadle podania to bajka o żelaznym wilku. Tak to jest jeżeli przez rok wybitny przedstawiciel PMS wdraża schemat gry defensywnej, z kontratakiem z wykorzystaniem wahadłowych.
Oczywiście nie rozgrzesza to zawodników z myślenia i bardziej kreatywnej postawy. Na zdecydowana poprawę potrzeba jednak czasu.

Pzdr
Chorąży
 • 3 / 0
Uważam, że Ribeiro nie jest z gatunku transferowych niewypałów. Jeśli Mladen odejdzie po sezonie (a na to się zanosi) lub w zimę, na lewej stronie poradzi sobie na ligę.. problemem jest to, że został wystawiany dotychczas na nie swojej nominalnej pozycji. Przykład Johanssona, który wczoraj zagrał nieźle jako prawy obrońca a kompletnie sobie nie radził jako półprawy stoper
Chorąży
 • 0 / 0
Nie mamy prawej obrony obecnie, chyba że Maik Nawrocki tam zagra, innej opcji nie widzę. Skibicki nie nadaje się do obrony, chyba że 3 stoperow (bez zamienników!) z wahadłami, ale w tym systemie gramy zdecydowanie gorzej
Idąc dalej, Skibicki nie nadaje się na żadną pozycję.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Z walki o MP się wyłączyliśmy, spadek nam nie grozi raczej więc może to będzie szansa dla najzdolniejszych młodych
Chorąży
 • 0 / 0
Czyli..wszystkie siły na PP , bo to jedyna droga do pucharów :)
Generał brygady
 • 0 / 0
Pynek

Ja, widzę taki wariant obrony:

Hołownia, Wieteska, Nawrocki, Ribeiro.

Alternatywy dla Hołowni to gracze defensywni
Charatin, Celhaka.

W środę Motor. Moim zdaniem Hołownia powinien dać radę.

Pzdr
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Przecież Hołownia jest lepszym piłkarzem i od Haratina i od Celhaki, na dodatek na swojej pozycji, nie ma co kombinować.
A ja myślę, że Nawotka dostanie prezent-szansę i zagra z Motorem na prawej obronie.
Szeregowy
 • 1 / 0
Jest wynik, ale poprawy gry brak. Jagiellonia ma swoje problemy, pomijając mecz z Wisłą i fartowne zwycięstwo po czerwonej kartce z początku meczu prezentują się bardzo słabo.
Weryfikacja, a raczej potwierdzenie przyjdzie z następnym meczem.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Następny mecz w PP - też trzeba wygrać :)
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Bramkarz odpowiedział również na pytanie o tajemniczy wpis, którym pożegnał Czesława Michniewicza. "Czasami lepiej być szczęśliwym niż mieć rację. Pozdrawiam i życzę sukcesów!".

— Nie pamiętam. Byłem wtedy zupełnie zalany — odpowiedział Boruc.

A ile tu było teorii i hipotez. Tak samo jest z naszymi poetami. Napie.dolił sie jeden z drugim walną kilka wersów a potem mnie katowali w szkole co autor miał na myśli
Generał brygady
 • 0 / 1
Ciekawe tylko dlaczego ten wspaniały Król Artur nie podzielił się z Zarządem Legii informacji o przewlekłej kontuzji pleców, z którą borykał się już w Anglii, a o której, mimochodem, wspomniał we wczorajszym wywiadzie.
Może przynajmniej zostałby Cierzniak.

Pzdr
Podporucznik
 • 0 / 0
Dobre.
Z tym, że ten wpis Boruca w ogóle nie był tajemniczy, bo jest jednoznaczny a dziennikarz dość żałośnie próbował go podejść.
Inna sprawa, że Artur to niezły artysta ;)
Chorąży
 • 5 / 5
Czytaliście na meczykach co ta menda Kucharski robił latem? Po tym tekście serio już go nie powinno być.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
A co ty robiłeś latem?
~Stary grzyb
 • 0 / 0
Do Vdorljaka i Saganowskiego Musiał dołożył Jędrzejczyka i Rose. Gratulacje
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Że niby Musiał ich pokopał? Dobre :D
Porucznik
 • 2 / 1
Pierwsza połowa jak na naszą ostatnią grę niezła,druga to już tylko obrona wyniku.W naszej obecnej formie nie ma co narzekać na styl,bo punktów potrzebujemy jak tlenu.Ale doczekaliśmy parszywych czasów,że musimy drżeć o wynik do końca z jakąś jagielonią.
Kapral
 • 2 / 0
Przyjezdni grali w piłkę czy mieli zlecenie od Spartaka?
Marszałek Polski
 • 1 / 5
Nareszcie! Są trzy punkty - ale okupione wielkimi stratami...
Brawa za walkę, chłopaki, tak trzymać.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A frustraci zasmuceni porażką minusują... Lepiej narzekać niż wierzyć w swój zespół, prawda?
Marszałek Polski
 • 9 / 2
To jest naprawdę skandal, żeby sędzia dopuszczał do takiej gry. Z trybun było widać, ze Nastić "wchodzi" w Jędrzejczyka a nie w piłkę. To jest bandytyzm boiskowy i jeżeli PZPN nic z tym nie zrobi to myślę, że Jędza powinien pozwać Nasticia za bezmyślny faul. Potem dziwimy się , że nasze kluby nie graja w rozgrywkach europejskich: panowie z PZPN-u, tak się w Europie nie gra!
Chorąży
 • 6 / 0
Zgadza się, przypomnę tylko z jakiego klubu został wybrany nowy Prezes, więc raczej włos im z głowy nie spadnie ..
Porucznik
 • 4 / 0
Augustyn też nie patrzył na piłkę tylko na Rose,gdzie go trafić-na powtórkach wszystko dokładnie widać.Ale dla pseudo ekspertów to się nazywa męska gra.
Chorąży
 • 2 / 0
A ma to jakieś znaczenie, czy patrzył, czy nie? Na środku boiska do piłki idzie dwóch zainteresowanych piłką, jeden jest pierwszy i trafia w piłkę, drugi trafia w pierwszego i jest faul. Ale najwyraźniej jak to się dzieje w polu karnym i idą głowami, to już faulu nie ma.
Porucznik
 • 0 / 0
Otóż ma znaczenia czy patrzył na piłkę czy nie-jesli by patrzył na piłkę to był zainteresowany wybiciem jej, jeśli nie patrzył to znaczy,że miał na celu tylko i wyłącznie skasować Rose
Ja mam pytanie z innej beczki.
Jaki był powód tego ogniska?
1. Czy kibice mają dość i na złość chcieli zniszczyć infrastrukturę stadionu?
2. Czy to tylko było spowodowane obecnością na stadionie Jagi ? A po co wywiesili barwy innych?
3. Czy związane jest to z plotką o zakończeniu oficjalnej "działalności" TB'95?

Ktoś coś wie?
Marszałek Polski
 • 5 / 5
Manifestacja patriotyzmu!
Podpułkownik
 • 5 / 7
Manifestacja lewicowego debilizmu
Podpułkownik
 • 4 / 7
Manifestacja le2icowego de.bilizmu.
Młodszy chorąży
 • 5 / 0
Wygrana cieszy i za nią gratulacje ale poziom gry żałosny- poziom gry w piłkę nożną- bo zasoby energii i agresji zdecydowanie za wysokie zwłaszcza po stronie Podlasia.
Chcemy oglądać piłkę a nie krwawe łowy.
Niech to zarazem będzie protest przeciwko brutalizacji tej gry. Co to kuźwa znaczy, że piłka może przejść a zawodnik nie. Jeszcze trenerzy to na odprawach kładą do tepych głów kopaczy. Potem taki bezmozg ma tylko jedno w tej pustej lepetynie.
Drodzy włodarze Legii nalegam. Złóżcie skargę na brak reakcji sędziego w sytuacji gdy obrońca brutalnie zaatakował Rose'a. To musi być czerwień i kilka meczy dyskwalifikacji. Jestem do tej pory wstrząśnięty nie zmieszany, takiej boiskowej rzezi nie pamiętam. Przecież to jak z horroru było.
Kapitan
 • 0 / 0
Dokładnie,takie zachowanie nie może mieć miejsca,karać,karać i jeszcze raz karać.
Czy to początek dobrej serii czy wypadek przy pracy..? Oby to pierwsze.
Gratulacje za wygraną i 3 punkty!
Sporo osób podważa wygrana Legii i próbuje ją umniejszać, że niby rywal bardzo słabiutki… to przypomnę tylko, że ta Jagiellonia w trzech ostatnich meczach strzeliła 8 goli, wygrali z Wisłą Kraków 3:1, zremisowali z mocnym Śląskiem 2:2 i solidnym Piastem 3:3.
A dzisiaj byli bezradni, w pierwszej połowie nie istnieli a w drugiej mimo optycznej przewagi nic nie potrafili zrobić.
Po meczu piłkarze i trener Jagi byli mocno zaskoczeni mobilnością zawodników Legii, oni spodziewali się spacerku… wymęczona po meczu pucharowym Legia z mentalem równym zeru po tylu przegranych, miała być łatwym kąskiem.
Grasz tak jak ci przeciwnik pozwoli. Legia nie ustrzegła się głupich błędów, ale Jagielloni nie pozwoliła praktycznie na cokolwiek.
Uwielbiam rugby, będąc na Wyspach często chodzę na mecze. Tam gdyby się nie szanowali jak w futbolu to by w każdym meczu było zejście śmiertelne.
Takiej rzezi to najstarsi górale nie pamiętają. Co to kuźwa jest mma?!
Komisją sędziowska powinna zweryfikować wejście tego brutala z Jagi w Rose'a na czerwień i kilka meczy pauzy. Nie był zainteresowany piłka bo po prostu jej nie widział. To jest skandal, że nikt z varu nie interweniował. Ja bym jeszcze sprawę z powództwa cywilnego mu założył.
Komisja szybciej doszuka się kilku żółtych kartek dla Legionistów… niż zauważy faule gości.
Młodszy chorąży
 • 6 / 4
Brawo za wynik.Moze mi ktoś podpowiedzieć jak można niszczyć swój stadion podpalając go?Czy na żyjecie niektóre osoby mają rozum czy sieczke w głowie?Czy Małe dzieci,nowi kibice muszą oglądać bandę pajacy na trybunach?
Porucznik
 • 6 / 2
Czyli kretynizm osób przygotowujących "oprawę". Bo jak można nie wiedzieć że materiał w którym jest sztuczne tworzywo będzie "kapał". A w ogóle po co taki cyrk robić na stadionie? Tacy mocni? Takie cwaniaczki to niech pojadą do Białegostoku i spalą te "zdobycze" u nich na rynku. Boją się? No niemozliwe...
Na stadionach jest miesjce na sport a nie bandyterkę kiboli!
Pułkownik
 • 2 / 0
Bieszczady -rozumiem ze zaplaca za te krzeselka i kare?Nie? Acha rozumiem Legia to my wiec nie muszą.
Pułkownik
 • 0 / 0
Mecz sezonu przed nami a tu szpital.
Czy ten Celhaka jest taki slaby?Myslalem ze wejdzie za Rose dzisiaj zeby wspomóc srodek.
Jeden plus tych kontuzji -pilkarze wylecza sie do czasu rozpoczecia przygotowan zimowych.
Kapitan
 • 0 / 0
W przypadku Jędzy raczej wątpię.
Pułkownik
 • 0 / 0
Teoretycznie ze ta forma i skladem co pozostal to tylko Zaglebie za 3 pkt i remis z Craxa .No raczej nie odczarujemy twierdzy Plock a z Radomiakiem ciezko bedzie o 1 pkt nawet bo to czas Spartaka.
Optymistycznie to nie wyglada ale z drugiej strony mam obawy że jak pojdzie nam lepiej to Mioduski odpusci teraz Papszuna i przygotowania zimowe pojda sie yebac.
Pułkownik
 • 1 / 1
Jesli sie potwierdza ploty że Papszun jednak od stycznia to koles powinien miec wielki szacunek na forum.Dosyc ze zrezygnuje z poukladanego klubu z szansami na dublet to jeszcze zmusi Mioduskiego do radykalnych dzialan.
Widocznie bycie trenerem Legii ma większą wartość niż dublet z Rakowem.
Generał dywizji
 • 2 / 2
Meczu nie oglądałem, ale artykuły z trwogą opisują, że Legia lepsza w MMA (pęknięty obojczyk, złamany nos). Czy aż tak trzeba, żeby coś ugrać w tej lidze?
Są zespoły z którymi tak trzeba i które z Legią inaczej nie potrafią… przegraliśmy 7 meczów z rzędu ale nie oznacza to, że jesteśmy aż tsk słabi.
Najważniejsze są wynik i powrót Króla Artura.
Mecz na 0 z tyłu i do przodu, to po pierwsze. Po drugie, była dominacja, przewaga i mnogość sytuacji. Wytrzymali kontuzje, var, ból d**y z tyłu. Będzie tylko lepiej! Będzie dobrze! I nie ma co odpuszczać!
Widzę że na GW już zedytowali tekst i nie ma, tak jak czytałem tuż po meczu, że z płonących szmat kibice w ramach paleniska ułożyli krzyż.
"Łukasz Olkowicz
@LukaszOlkowicz
W Legii podejrzewano, że informacjami o transferach do klubu trener dzieli się z dziennikarzami. Zdecydowano się to sprawdzić. Trenerowi podsunięto nazwiska piłkarzy, którymi Legia miała się interesować, choć w rzeczywistości nie było ich na liście. Jeden z nich to Marcel Heister"

"Heheszky
@Daniel_Heheszky
Niesamowity jest Radek Kucharski. Najpierw w wywiadzie mówił, że Heister wywalił się przez to, bo informacja wyszła na twittera. A nagle twierdzi, że jednak to była wędka na Czesława i nigdy się nim nie interesowali? No szkoda, że ta plotka nie wyszła od Czesia tylko od Menago"

Ale patologia...
Generał
 • 8 / 6
Ale w czym patologia? W tym że trener wynosił info, czy w tym, że na niego zapolowali.
To jest sprawdzona metoda slużb specjalnych. Żeby sprawdzić kto z urzędników "sprzedaje" info, rozsyła się dokument, ale każdy dostaje minimalnie inną wersję. Wtedy można zbadać, która wersja wypływa. Tanio i prosto.
Z tego wynika że Czesio "współpracował" z "zewnętrznymi kontaktami".
Boras

Patologia w metodach działania. Trener został podpuszczony w sprawie Heislera którym klub nie był zainteresowany a później Kucharski stwierdził że Twitter wysypał mu ten transfer. To się kompletnie kupy nie trzyma i obrazuje metody działania zarządu oraz relacje z trenerem. Jednym słowem patologia.
"Z tego wynika że Czesio "współpracował" z "zewnętrznymi kontaktami"."

Nie, z tego wynika że zarząd podejrzewał, że ktoś wynosi informacje i strzelił w trenera ale przestrzelił.
Kucharski twierdził, że wysypało się kilka transferów, nie ten jeden… a Michniewicz jest powiązany ze Stanowskim z Weszło.
Krzyś miał info z pierwszej ręki… a wiadomo co robi Krzyś… napierdala na Legię ile może, odkąd Leśny przegrał z Mioduskim walkę o Legię.
Marszałek Polski
 • 4 / 2
Wierzyć i kontrolować – to stara i sprawdzona zasada ułatwia i porządkuje wiele relacji i wzajemnych powiązań. W życiu społecznym wprowadza transparentność. Likwiduje też plotki, niedomówienia czy wręcz pomówienia. Warto więc nie tylko ślepo wierzyć, ale i kontrolować.
Co za czasy - zaprzyjaźnieni z Michniewiczem pismacy opublikowali artykuły o Heisterze, czyli prowokacja klubu jasno udowodniła, że Czesław wynosił informacje, a ludzie nie widzą w tym żadnej winy Michniewicza………. Serio????
Trener, który zostawił po sobie największy gnój w oststnich 10-15 latach, nadal uważany jest za kompletnie niewinnego tej sytuacji. Taaa, jasne! Michniewicz najlepszy trener w Polsce….. Tiaaa….
Polskie dziennikarstwo sportowe nie istnieje niestety. Funkcjonują za to różne typki udające dziennikarzy, oczywiście w różnych układzikach towarzysko-koleżeńskich.
Macmon, Bieszczady, Trixxter

Kontrolować ok czy Czesław cokolwiek wynosił czy nie ... nie wiem. Tutaj chodzi o to w jak amatorski sposób przeprowadzono tą prowokację. Rzucili Czesławowi nazwisko tylko sami stracili rachubę kto jest na liście a kto nie. Jak sie później okazało zainteresowanie tym zawodnikiem rzeczywiście było ( co potwierdził Kucharski) a informacja mogła wypłynąć od menagera zawodnika albo kogokolwiek z jego otoczenia.
Generał
 • 2 / 2
Pietrek
Dospiewujesz sobie interpretacje a fakty są takie, że żeby doszło do prowokacji, to najpierw muszą być uzasadnione podejrzenia. Okazało się że słusznie. Czesiowi podsunięto info, które miał tylko on, bo było fałszywe i właśnie ono wypłynęło.
Trudno żeby Kucharski od razu wyjechał z informacją o tej prowokacji, jeśli zespół był w trakcie eliminacji do pucharów i robienie burdelu w zespole byłoby szkodliwe, ale wnioski można wyciągnąć.
Ja od dosyć dawna byłem zdania, że Czesio z Piekarskim kopią pod Kucharskim, żeby przejąć decydowanie o transferach do wyłącznej dyspozycji. Nie chodziło w tym o "dobro klubu", tylko o kasę w postaci prowizji. To jest oczywiście moja teoria, ale wynikająca ze znajomości natury ludzkiej i specyfiki środowiska, które wciąż jest skorumpowane a kluby są dla nich dojną krową. W Legii kręcą się wystarczająco duże pieniądze, żeby podjąć wysiłek dobrania się do nich. Szkoda, że już nikt nie wspomina o tym że Czesio chciał sprowadzić Dziczka. Ciekawe jak by wzmocnił zespół. Z całą pewnością wzmocniłby kieszenie kilku osób, ale nie klubu.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Czesio, człowiek etyczny i bez skazy, nigdy nie wyniósłby przecież żadnej informacji z klubu.
Pietrek, nie dziwię się tobie, że tak łatwo przechodzisz nad Czesławem do porządku dziennego, prokurator w Wrocławia też uwierzył Czesiowi w sprawie telefonów do Fryzjera. Gdzieś sie przecież musiał ostrzyc?
Macmon

Ja Czesławowi na ręce nie patrzę, wynosił albo nie wynosił ale sposób przeprowadzenia tej prowokacji nie daje mi żadnego dowodu na to że wynosił a jedyny dowód jest taki że z Kucharskim jest coś nie tak bo użył nazwisk piłkarzy którymi Legia rzeczywiście się interesowała czyli nie tylko Michniewicz o tym wiedział ale również agenci tych piłkarzy.
Generał
 • 11 / 4
Niestety gra n się nie poprawiła, męczenie buły jak było tak jest, ot dorwaliśmy jeszcze słabszych u siebie. Ciekawe jak to będzie wyglądało dalej i kto się podejmie naprawy bałaganu. Można jednak powiedzieć, że tak słabej pomocy w Legii nie było nawet w najsłabszych do tej pory sezonach. Miałem nie krytykować, ale przeczytałem tyle postów zaczadziałych triumfem frajerów, że to trzeba jednak wyraźnie powiedzieć, gra nic a nic nie drgnęła.
Można napisać, że w poprzednich przegranych meczach graliśmy tak samo i to my byliśmy frajerami bo sami sobie gole strzelaliśmy będąc zespołem lepszym.
Dlaczego zawsze gdy Legia wygra… to jest przypadek albo przeciwnik jest słabszy ?
Pokaż mi posty zaczadziałe triumfem.
Jest lekkie zadowolenie z wygranej i to wszystko.
Każdy wie jakie błędy zespół popełnia i co trzeba poprawić.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Sami sobie nie strzelaliśmy, ale w większości przypadków bez asekuracji zapędzaliśmy się do ofensywy, tam wolno rozgrywaliśmy piłkę i po głupich stratach szła kontra przeciwnika i traciliśmy bramki.
Pisanie "sami sobie..." jest nieeleganckim deprecjonowaniem wysiłków przeciwnika.
Podpułkownik
 • 1 / 3
Załóżmy, że:

1. Papszun od stycznia w Legii. Czyli zostajemy przy ustawieniu z trzema obrońcami.

2. (Wariant otymistyczny) wszyscy piłkarze są gotowi na rundę wiosenną i nikt ważny nie odchodzi. Gdyby tak było, to tak wygląda optymalny skład:

Emreli
Luquinhas Muci
Mladenović Kapustka Slisz Johansson
Nawrocki Wieteska Jędrzejczyk
Boruc

Tak wygląda drugi:

Pekhart
Lopes Skibicki
Ribeiro Josue Martins Kastrati
Hołownia Hanna Rose
Miszta

... trzeci:

Kostorz(Włodarczyk)
Gomes Ciepiela
Skwierczyński Charatin Celhaka Nawotka
Macenko Kisiel Noiszewski
Tobiasz

Do tego na wypożyczeniach są napastnicy - Jasur i Rosołek.

Mimo że mamy aż tylu piłkarzy, to potrzebujemy konkretnych wzmocnień, żeby wiosna zakończyła się udaną pogonią(tj. trzecie miejsce, bo 2 pierwsze są dla Lecha i Pogoni, oraz Puchar Polski):

- bramkarz( Boruc znów się posypie i powtórka z rozrywki)

- prawy wahadłowy(w sumie lewy też by się przydał). Johansson co dwa tygodnie ma uraz, a Kastrati i Skibicki nie nadają się na tę pozycję.

- napastnik. Albo i dwóch. Chyba nie trzeba pisać dlaczego.

- pomocnik mogący grać na pozycjach 8 i 10. Ktoś taki jak Kapustka, który realnie będzie gotowy na marzec/kwiecień. Choć i defensywny by się przydał, bo Charatin i Celhaka to niewypały.

- środkowy obrońca. Wypada ktoś z trzech podstawowych i co? Wybieramy spośród Abu Hanny, Rose i Hołowni...
Ma dużo czasu, myślę… że już szykuje listę piłkarzy których będzie w Legii chciał zimą.
Major
 • 4 / 0
Po pierwsze wciąż nie wiadomo, kto ma dużo tego czasu. Po drugie Kapustka nie będzie gotowy na wiosnę.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Załóżmy, że z Legii zimą odejdzie kilku zawodników i kilku innych przyjdzie do Legii i twoje wypociny staną się zupełnie bezprzeedmiotowe.
Zapewne jak co okienko, będą ubytki i świeże mięso ;)
Wygrana cieszy, okupiona kontuzjami. Ostatnio mam wrażenie, że sędziowie przeciwko nam dopuszczają do agresywnej gry no i VAR, tam każdy gol Nasz sprawdzany do centymetra czy nie było spalonego. Może to moja paranoja.
Kibice Jagi wku…… na maksa ;)
Nie mogą przeżyć, że to oni są tym zespołem na którym Legia się przełamała ;)
O widzę, że czytają ;))))
To taki mały obciach.
Gdyby dziś urwali punkt grając tak brutalnie to byłaby jawna niesprawiedliwość.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Na nich Legia często sobie odbijała ostatnimi laty, nie tylko piłkarsko
Pułkownik
 • 9 / 9
Najlepsze jest to że ten szkodnik Pudel stchórzył przzed trybunami i ominął go taki triumf :).
Generał dywizji
 • 9 / 14
Takis mądry to kup Legię i ja lepiej prowadź.
Musimy wygrać z 3 mecze z rzędu to szkodnik wyjdzie z kanału i szambo wybije. Po kompromitującym wywiadzie jakiego udzielił portalowi Legioniści.com chyba ma potężnego kaca.
Kompromitujący wywiad tylko dla tych którzy kochają porażki. To był normalny wywiad…
Marszałek Polski
 • 5 / 3
Pudla to sobie poszukaj w schronisku dla psów.
Pułkownik
 • 0 / 1
Pudel, nieudacznik i rak, który przeżera Legię i któremu należy życzyć tegoż samego.
Generał brygady
 • 0 / 0
Lepszy rydz niz nic, ale kontuzji szkoda.
Młodszy chorąży
 • 2 / 2
A ja właśnie nie jestem przekonany , czy nie należałoby Luqiego posadzić na ławce
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Może będzie to szansa dla młodych. I tak MP nie obronimy z taką stratą więc powinni dostawać szanse
Generał brygady
 • 1 / 0
Tak powinno byc. Tzn. szansa dla mlodych.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Ja bym pożegnał bez żalu, jeśli nie zimą to latem na pewno Luquiego, Martinsa i Josue, ich gra jest kompromitujaca, nie mogę juz patrzeć na tych pozorantów. Trzeba zbudować całkiem nową linię pomocy z zawodników mogących swoją grą coś dać drużynie, z jakimś naturalnym liderem, potrafiącym poderwać zespół, jak nie idzie, podkręcić tempo gry, a nie przewracajacym się o własne nogi domorosłym dryblerem.
Wyobrażacie sobie inny zespół na miejscu Legii… po dzisiejszym meczu okrzyknięto by ich herosami… złamane nosy, obojczyki itd…
A Legia byłaby napiętnowana za brutalna grę.
A tu cisza, wszystko Ok ;(
Major
 • 1 / 2
Cisza gdzie? Ktoś chwalił publicznie brutalną grę Jagi? Pamiętaj też, że jeden z urazów powstał bez faulu. Nie jesteś nieco przewrażliwiony legiocentrycznie?
A przeczytałeś gdzieś o brutalnej grze ?
Bo ja nie…wszystko jest Ok.
Gdyby Legia wyeliminowała 3 gości z Jagi plus prawie czwartego byłaby jazda bez trzymanki.
Porucznik
 • 4 / 3
Reasumując kolejkę chciałoby sie napisac cos pozytywnego bo przeciez zdobyliśmy 3pkt jednak styl w jakim to osiągneliśmy był tak c**jowy że przysłania tą radość ze zwycięstwa…boję się tylko żeby Mioduski nie wpadł w samozachwyt bo nasza gra dalej jest tragiczna i światełka w tunelu nie widać dalej…
Major
 • 0 / 1
Bieszczady, wszystko, co napisałeś, to prawda z wyjątkiem tej pochwały stylu. Powiedzmy sobie szczerze, to był mecz dwóch słabych drużyn. I zadowolonym można być z tego, że wygraliśmy ze słabą drużyną. Do tego trzeba dążyć, bo z dobrymi drużynami do końca roku kalendarzowego wygrywać nie będziemy. A potem się zobaczy.
Chorąży
 • 0 / 0
Cieszy wygrana. To jest teraz najważniejsze.
Generał
 • 0 / 0
Racjonalnych ocen na forum mało, ale czy czas przyniesie sensowniejsze?
Wciąż dominują emocje...
Starszy sierżant
 • 2 / 0
Światło…promyk, promyczek, promyczuniek…ale zawsze światło! Dzięki za walkę! Walczymy dalej!
Bardziej iskierka, ale może być z tego ogień, wszystko zależy od wiatru ;)
Starszy sierżant
 • 1 / 1
Dokładnie;)
Generał
 • 0 / 0
Parcz,
o co?

(Oczywiście, gdyby zostawić powyższy wpis, miałby on swoją negatywną wymowę, ale opatrzę to komentarzem: o co walczy teraz, w obecnym sezonie Legia? W lidze, we wszystkich rozgrywkach? Jestem ciekawy zdania innych, własne mam i wiem, że Legia wiosną może być skrajnie różnym - lepszym - zespołem, ale ...o co teraz gra? Mistrzostwa, niestety, nie obroni...)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Walczy o 3 punkty w każdym kolejnym meczu.
Stawianie teraz jakichś wzniosłych celów nie ma większego sensu, trzeba mozolnie odrabiać poniesione straty, by nie przezimować w strefie spadkowej. Mam nadzieję, że w przerwie zimowej dojdą tu jacyś piłkarze do grania, by zastąpić pozorantów, parodystów piłkarskich i niestabilnych, przewracających się ciągle pajaców, na których już nie mogę spokojnie patrzeć.
Kapitan
 • 0 / 0
Każde zwycięstwo cieszy i daje nadzieję,oby tak dalej.
Generał brygady
 • 5 / 0
A Musial tego meczu dostac nie powinien bo odj***l.na varze ostatnio nam kilka razy... no chyba ze mial znowu zaplusowac...
Generał brygady
 • 4 / 0
W c+ fzis żałoba...
Rozkladali na czynniki pierwsze naszego gola... tego nieuznanego w Zabrzu w bardzo podobnych okolicznosciach juz nie...
Sa 3pkt i mam nadzieje odbicie od dna.
Każdy kto Legii dobrze życzy, ma taka samą nadzieję.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Legia = medialność. Górnik nie. Ot co
Pułkownik
 • 1 / 0
?Przeciez oni ta analiza zamkneli ryja tym wszystkim placzka co twierdzili ze linia zle narysowana przez VAR.
Gratuluję wygranej, choć to co działo się miejscami na boisku nie wiele miało wspólnego z piłką, czego efektem były faule i kontuzje. Sama gra nie powalała. Bardzo irytuje mnie Emrelii i nie zmienia tego faktu asysta. Gość wydaje się zupełnie nie przejęty grą, podejmuje dziwne decyzję, strzela kilka metrów nad bramką. Cieszy powrót Boruca. Gra z tyłu od razy wyglądała pewniej pomimo wielu rotacji. Boję się że kadrowo możemy zaraz nie wyrobić w następnych meczach. Tu nawet powrót do zdrowia Hołowni jest dla nas mega zbawieniem.
Sierżant
 • 3 / 0
Pierwsza polowa calkiem calkiem. Chyba jedna z lepszych w lidze w tym sezonie. Mecz pod kontrola, stwarzane (w miare) sytuacje, bramka. W drugiej widac juz bylo brak sil, oddychali rekawami, widac ze ta gra co 3 dni ich wyniszcza i byla juz raczej tylko obrona. BRAWA za walke dzis, bylo widac ze mocno im zalezy. Irytujacy pozostaje Emreli, zle wybory, straty. Swietnie wszedl w sezon. Myslalem ze mamy "jackpot" ale teraz nienajlepiej. Cala wiara w tym ze jakos dogramy do konca roku i przejdziemy dalej w PP. Na wiosne nie bedzie juz pucharow, odpoczna, wroci Kapustka, Nawrocki, moze jakies wzmocnienie i bedzie czas popracowac. Powinno wtedy byc zdecydowanie lepiej.
Generał
 • 0 / 0
"Pierwsza polowa calkiem calkiem. Chyba jedna z lepszych w lidze w tym sezonie."
Znamienne - to była faktycznie lepsza odsłona Legii.
Z drugiej strony - z perspektywy tego, do czego Legia przyzwyczaiła w ostatnich sezonach - nic nadzwyczajnego.

Ale zwycięzców się nie sądzi. Ten banał akurat zawsze się obroni.
Nie rozumiem pretensji do Musiała. Syndrom oblężonej twierdzy(jak tu często bywa).
Jędrzejczyk to pechowy upadek. Sam często gra równie ostro i szczerze nie wiem czemu Nastić dostał żółtą.
Rose z kolei to zderzenie glowami, co się zdarza przy walce głowami o piłkę.
Nadepnięcie na Luquinhasa wyglądało brzydko, ale nie widzę celowości
Spójrz na głowę nastica, ewidentnie chciał w niego wjechać, cwaniacki faul, na żółtą
Jak wiosna takimi meczami mistrzostwo zdobywał Czesiu to wszyscy tu pisali, ze spoko, najważniejsze trzy punkty, styl nie liczy się itp itd.
Dzisiaj jakieś żale i mówienie, ze fart, udało się.
Może i fart, Ale to zwycięstwo było po prostu tej drużynie potrzebne. Wierzę, ze ta machina ruszyła i tylko będzie rozpędzić się.
Mówią tak dlatego, bo pozycja w tabeli jest bardziej niż niezadawalająca.
Major
 • 0 / 0
"Wszyscy" z wyjątkiem mnie i paru innych. Owszem, już wtedy zwracałem uwagę, że styl jest mało obiecujący na przyszłość. Niektórzy odsądzili mnie od czci i wiary jako upierdliwą mendę i zrzędę, która nie daje się cieszyć. Po pierwszych dwóch meczach w LE myślałem, że przyszedł na mnie czas emerytury jako analityka, ale niestety to piękne złudzenie nie potrwało długo.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Dziękuję za walkę, za nie odstawianie nie tylko nóg, ale też głów i wszelkich gnatów To było budujące.
Wynik wymordowany w tych warunkach i w towarzystwie bieżącej historii to fajna rzecz.
Jedziemy dalej:)
Pułkownik
 • 3 / 0
"Rose starł się z Martinem Pospisilem, a niefortunne zderzenie głowami tym razem wykluczyło z gry obu zawodników"

Droga Redakcjo, a nie był to przypadkiem Augustyn?
Kapral
 • 3 / 2
a pisałem wcześniej: wróci Artur, wrócą wyniki... prorok czy co ? ;)
Pułkownik
 • 2 / 0
Takich proroków Ci u nas tysiące.
Wielu z nas tak obstawiało.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Wreszcie....mentalnie w głowie to zwycięstwo dużo daje. Niestety wykluczenie do końca rundy Jedzy do tego Rose zmniejsza pole manewru i tak słabo wyglądającej kadry w stosunku do dwóch ważnych meczów tj Motor i Spartak a to są ważne cele szczególnie Motor patrząc na ratowanie sezonu. Spartaka tym składem raczej nie ogramy w tej formie grając jeszcze non stop co trzy dni choć lisów u siebie czy Spartaka na wyjeździe ograć też nie mieliśmy...dopóki piłka w grze...
Ważne 3 pkt na psychikę choć sądząc po braku chęci wypowiedzenia się Artura konkretnie hmmm ciekawie to zabrzmi jak juz go nie będzie i opowie o tej rundzie szczerze i bez ogródek...
Generał dywizji
 • 5 / 2
Teraz marsz po MP -:))))))))))))))
Generał dywizji
 • 0 / 0
Hahaha

Ale o y Pogoń!
Pułkownik
 • 9 / 4
No szał, w końcu są 3 pkt. Normalnie niesamowite.
A poważnie, to kopanina, jakich mało. Słaby wygrał z jeszcze słabszym. Do tego stukanie przeciwników, mnóstwo kontuzji (to jednak ewenement, aby zmiana w linii prostej dotyczyła aż czterech zawodników(!!!). Niefart Legii niesamowity. Nie zmienia to faktu, że i tak poziom meczu słabiutki, mnóstwo grania bez celu, nie do przodu, tylko w bok lub do tyłu i całe mnóstwo wykopów ze strony Boruca. Może naszy grajkom ktoś by wytłumaczył, że gra w piłkę polega na grze do przodu i strzelaniu goli. Linia środkowa to tragedia. Oczywiście sezon jest jeszcze do uratowania (poza MP), ale bądźmy poważni, nie z taką "grą".
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Niestety, 100% racji.
Major
 • 0 / 0
Potwierdzam. Do szczególnych mankamentów tej gry należało to, że dalekie wykopy (nie tylko Boruca) były do nikogo, bo drużyna wyraźnie zabezpieczała w tym meczu przede wszystkim tyły. Z przodu po prostu nikogo nie było oprócz Emrelego, który najwyraźniej nie pojmując tej sytuacji, zamiast przetrzymywać piłkę, zgrywał ją głową do nieobecnych partnerów.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Nareszcie zwycięstwo, dziękuję za walkę i światełko w tunelu
Od dłuższego czasu w końcu można zacząć nowy tydzień bez depresji
Złamany nos, złamany obojczyk, nadepnięte rozmyślnie kostki i piszczele - pan sędzia może być z siebie dumny! Razem z „piłkarzami” z Białegostoku dał Legii popalić. Co na to PZPN? Pan Kulesza - czy weźmie do galopu panów z gwizdkiem? W końcu to jego Jagiellonia.
~pzdr
 • 0 / 0
Ty tak na poważnie?
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Zapewne eksperci będą zachwyceni jak po meczu gdzie góralski non stop jedynie faulowal Vadisa
Złamany nos, złamany obojczyk, nadepnięte rozmyślnie kostki i piszczele - pan sędzia może być z siebie dumny! Razem z „piłkarzami” z Białegostoku dał Legii popalić. Co na to PZPN? Pan Kulesza - czy weźmie do galopu panów z gwizdkiem? W końcu to jego Jagiellonia.
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Kiedy gramy mecz na szczycie z Termalicą?:)

A tak serio, to z taką grą zdobycie 4 punktów w dwóch najbliższych meczach ligowych (2 wyjazdy) biorę w ciemno.
Art77 piszesz mecz walki ? , okej a gdzie zdrowie zawodnikow ?
Bardzo lubie grę gdzie sędzia pozwala grać ale w ramach przepisów . Oczywiście czasami
zdaza sie zagrać nieprzepisowo to jest piłka męska ale nie nawidze gry hamskiej !
Jesli Rouse wali ostro pilke głową a uj w jego głowę to karmy i za brutalność wypad z boiska , a spacer po nogach naszych zawodników to kuzwa walka czy debilizm tych pajacy z Białego .
Oni zawsze tak grają z nami , a te kontuzje nie biorą się z znikąd .
Podpułkownik
 • 1 / 0
Złośliwości i chamstwa nie widziałem mecze walki wynikał z bojowej naszej paniki
Podpułkownik
 • 1 / 0
Chamstwa i złośliwości nie widziałem
Zdarzenia na styku nikt nogi głowy nie odstawił
Faul Nastica na pewno nie był przypadkowy
Art77 piszesz mecz walki ? , okej a gdzie zdrowie zawodnikow ?
Bardzo lubie grę gdzie sędzia pozwala grać ale w ramach przepisów . Oczywiście czasami
zdaza sie zagrać nieprzepisowo to jest piłka męska ale nie nawidze gry hamskiej !
Jesli Rouse wali ostro pilke głową a uj w jego głowę to karmy i za brutalność wypad z boiska , a spacer po nogach naszych zawodników to kuzwa walka czy debilizm tych pajacy z Białego .
Oni zawsze tak grają z nami , a te kontuzje nie biorą się z znikąd .
Jeebani rzeźnicy z Białegostoku. Zwycięstwo okupione 4 kontuzjami. To tylko te, które widzieliśmy. Ile jest jeszcze mikrourazów, tego nie wiemy. Moim zdaniem, którego nie zmieni analiza Raczkowskiego, był ewidentny karny dla Legii. Stoper nie trafia w piłkę, tylko w głowę przeciwnika. Na dodatek łamie mu nos.
Jesteś nakręcony i nie masz obiektywnej oceny. Czemu uważasz ze to zawodnik Jagi powinien cofnąć głowę, nogę ? W żadnym z przypadków nie ma mowy o celowym zagraniu. Swoją drogą sędzia mógł spokojnie odgwizdać spalonego przy bramce , i nikt nie mógł by nawet pisnąć. Nie bądź mocherem , tam siedzi grupa ludzi, która widzi dużo więcej niż Ty przed telewizorem. Jeżeli była by celowość nikt by nie wahał się pokazać czerwonej kartki.
Starszy kapral
 • 0 / 0
Kamil Ale zagranie nie musi być celowe aby podyktować karnego. Podobnie gdy spóźniony zawodnik zahaczy nogą rywala wtedy jest karny bez względu na to czy to jest celowe czy nie więc Sylwek ma rację
Kamil, napisałem coś o cofaniu głowy lub czerwonej kartce dla Augustyna? Stoper Jagi podjął próbę wybicia piłki. Nie trafił w piłkę tylko w twarz Rose'a. To Rose był pierwszy przy piłce i ją zagrał. Piłka była w grze. Gdyby to było kopnięcie, to sędzia Musiał i "ekspert" Raczkowski nawet by się nie zawahali i byłby karny. Faul głową to także faul. Miał rację Boruc w wywiadzie po meczu. Takie starcie w środku pola, to byłby odgwizdany faul.
Co do jakości sędziowania. Sokołowski z Piasta strzelił gola po przypadkowym, ale jednak, zagraniu piłki ręką. Sędziowie gola uznali, VAR tego nie zweryfikował i podarowali Piastowi 2 punkty.
Faul nie musiał być celowy, ale był.
SylwekWawa ma rację. Nie trafił w piłkę uderzył w twarz gracza Legii powodując kontuzję. Zwykły faul i ewidentny karny, bo w polu karnym.
Dobra 10-tka i dwóch skrzydłowych pilnie potrzebni. Przód i boki nie funkcjonują.
Brawo za walkę i wynik. Szkoda tych kontuzji....
Chłopaki się połamali więc na Spartak będzie lipa nie mówiąc o Lublinie i Cracovii.
Jędza się wykartkował z meczu ze Spartakiem.
Chorąży
 • 5 / 1
Na weszło już artykuł o kontrowersyjnym golu Legii.
Tak się nakręca spirale. Legia nie potrafi już nikogo gladko i bezapelacyjnie ograć. W środę kolejny bardzo ciężki i wyrównany mecz z Motorem Lubin. Oby nie było wstydu.
Chorąży
 • 2 / 1
Bo tam redaktorzyny z Poznania przepisują swój bełkot na papier.
Chłopaki zagrali dziś ambitnie. Brawo!

Jeszcze jak forma dojdzie do ambicji, to będzie super.
Generał dywizji
 • 1 / 3
Ambitnie…. duża przesada.
Sierżant
 • 4 / 2
Połamali nam nosy i obojczyki, ale nie złamali naszej obrony. Najbliżej był... Skibicki w ostatniej akcji meczu, który zaliczył mimo to całkiem przyzwoite zawody...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No ładny strzał mu wyszedł
Generał brygady
 • 8 / 7
Połowa sezonu minęła a my w strefie spadkowej. Ja p*****le to aż nie do uwierzenia. Dzięki Miodzio za super Legię.
Po zdobytych mistrzostwach nie dziękowałeś…
A No tak… to żadne osiągniecie ;)
Marszałek Polski
 • 7 / 3
Zlamany nos złamany obojczyk bieganie bo Lukasie.
To jest qurwa żart jakiś. Rugby nie ma tyle urazów. Sędzia to idiota no inaczej nie da się go nazwać
Podpułkownik
 • 0 / 3
Wszystko nasze kontuzje wypikaja z naszej bojowej paniki....
Generał
 • 5 / 1
Musiał zawsze pozwalał na ciężkie kontuzje w swoich meczach, żeby tylko przypomnieć, że to on zakończył karierę Marka Saganowskiego.
A kiedy ostatnio wydarzyl sue taki mecz, ze tak miauczysz.
Zdarza sie. Nikt nikomu nie chcial nogi urwac. Nieszczesliwy zbieg okolicznosci.
Generał
 • 3 / 3
A dlaczego idiota?
Jaki wpływ ma sędzia na to, że dwóch zawodników się zderzy?
Marszałek Polski
 • 4 / 1
A chociażby taki ze od poczatku pozwala na rzeźnie i zawodnicy podświadomie pozwalaja sobie na więcej.
Podpułkownik
 • 4 / 1
Ok wynik najważniejszy ale nadal jesteśmy w czarnej d***e bez hura optymizmu proszę
Major
 • 0 / 0
Niestety racja
Nareszcie 3 punkty. Gratulacje!!!! Oby to było prawdziwe przełamanie. Martwi plaga kontuzji w zespole. Palące się flagi wyglądały groźnie.
Taki mecz na 4Z
Zagrać, zapunktować za 3, zapomnieć.
Ktoś pisze więcej Polaków tak popatrz Skibic , Slisz ,Holownia kuzwa najgorsi na boisku .
Nie piszę o Arturze bo to klasa Wieteska tez okej czy Jedzą ale reszta to szort jak to piszcie a ja napiszę cieniasy !!!
Generał
 • 0 / 1
Za to Emreli czlapak to stadiony świata.
Major
 • 0 / 0
Tak, to jest wyrozumowana i rzetelna analiza: trzech Polaków na plusie, trzech na minusie, więc się nie nadają. Wśród tych trzech wymienionych na minusie jest najlepszy gracz meczu. No, takich mamy tu ekspertów.
Generał dywizji
 • 6 / 8
Wygrana.
Super może się utrzymamy.
Ale Ja jak każdy kibic Legii nie chce przeżywać walki o utrzymanie tylko walki o Mistrza.

Legia za rządów Mioduskiego z roku na rok dołuje coraz bardziej.

Najpierw było zwalanie winy na poprzedników.
Teraz o Matko Boska na presję ze strony prasy.

Standardowa zagrywka że zmiana trenera nie zadziałała i mamy to co mamy.

Legia jest uosobieniem bałaganu, tu nie ma wizji ani strategii.
Trenerzy są brani z lapanki tak samo jak piłkarze.

Generowane są coraz większe długi.

Awans do Europy każdy z nas widział że to szczęśliwy zbieg okoliczności i mega fart.

LEGIĄ RZĄDZI PRZYPADEK A MA NA NAZWISKO MIODUSKI.
Generał
 • 4 / 6
Mioduski to miał farta w ostatnich latach. I tyle. Dostał zbudowany team przez Leśnego. Tylko wiesz... Różne Jarząbki widziały już progres za tego łysego bez charakteru. Cześka Legia przerosła, do tego zawsze był trudnym człowiekiem. Fajnie że ktoś widzi, że Mioduski prowadzi Legię w przepaść.

Albo ma złych doradców albo myśli że wie wszystko. Mioduski to ITI bis. Tylko tamci jeszcze mieli na tyle farta, że liga nijaka i byli w Legii gracze wieloletni. co do awansu do Europy... Tu akurat Czesiek swoje zrobił.

Taki sezon musiał być po prostu. Wiecznie Dareczkowi się nie bedzie udawać zwalniac trenera i nagle zespól rusza. Za Leśnego umieliśmy łączyć ligę z pucharami. i wszystko szło we właściwym kierunku. Teraz... Wiem że pewnie w przyszłym sezonie będziemy już w czołówce, ale czy powstaje zespól o jakim marzymy, a Legia staje sie marką???

No właśnie. Wróciliśmy do czasów ITI. stagnacja sportowa plus amatorka w zarządzaniu.
Przeżywałeś Walię o mistrza przez ostatnie 10 lat… i jakoś taki wylewny nie byłeś gdybte mistrzostwa Legia zdobywała… tylko narzekanie.
Pekhart przy wzroście 2.5m notorycznie przeskakiwany. Tym razem Pazdan go nakrył.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Może jeszcze urośnie
Gra wyglądała dzisiaj na bardziej zorganizowaną, ale nie zmienia to faktu, że Emreli i Pekhart niewidoczni. Mladenovic coś próbował robić na swojej stronie. Reszta grała asekuracyjnie bez odwagi, żeby czegoś nie zepsuć. Jeśli tak ma wyglądać przełamanie niech będzie. Jestem ciekawy jak będzie wyglądała gra z Motorem w środę.
Dzięki Legio.
Starszy sierżant
 • 1 / 4
Dobrze że w końcu wygrana. Podam przykład jak działa nasz scauting i dyrektor sportowy. Pisałem pół roku temu że w Australii w A-League w klubie Wellington jest dwóch bardzo ciekawych zawodników jeden to młody 23 lata Devlin defensywny pomocnik bardzo mobilny potrafiący zagrać do przodu, dobry w odbiorze,drugi to 30 letni świetny technicznie, potrafiący również strzelić bramkę Davila. Piłkarz technicznie brylant. My wzięliśmy Josue to Davila jest lepszy technicznie szybciej myśli, szybciej biega jest bardziej mobilny. Defensywnych pomocników praktycznie nie mamy bo Martins to totalny fizyczny zjazd, Slisz gra bo po prostu nie ma rywala. Co się okazuje tych dwóch zawodników czyli Devlin i Davila poszli bez odstępnego jeden do Hearts drugi do drużyny z A-League. Pytam czy naprawdę ciężko włączyć Internet, TV i obejrzeć ich w akcji zamiast ściągać piłkarzy bez formy i z wyraźnymi bramkami techniczno motorycznymi
Pułkownik
 • 3 / 0
A skąd pewność, że wspomniani piłkarze chcieliby trafić do Polski?
A skąd wiesz że w ogóle by rozważyli ofertę?
Piłkarz to nie ziemniaki na targu, że jak masz chęć i pieniądze to kupujesz.
Starszy sierżant
 • 0 / 1
Skoro jeden poszedł do Szkocji i gra w przeciętnym klubie to tym bardziej przyszedł by do mistrza Polski. Drugi to gwiazda ligi Australii i na pewno chciałby się sprawdzić w mocniejszej lidze. Jeśli ktoś zna się na piłce to widzi czy zawodnik nadaje się czy pewien poziom jest dla nich za wysoki. Devlin facet bardzo rozwojowy, Davila gotowy zawodnik typowa 10.
Generał brygady
 • 0 / 1
Dami

Mój komentarz.

Była kasa na Jimeneza z Górnika. Kupiono Kastratiego? Masz jakieś pytania?

Pzdr
Porównujesz ligę szkocką do polskiej?
Wybrał tę z której łatwiej wyjechać do mocniejszej ligi i jest mu bliższa kulturowo.
Pułkownik
 • 3 / 0
Na ostatnie mecze roku zostajemy z 2 srodkowymi obrońcami. Nie wiadomo też co z prawym. Olbrzymią cenę zapłaciliśmy za dzisiejszy mecz. Ale w koncu 3 pkt. Odbilismy się od dna
Nie odbiliśmy, tylko zrobiliśmy malutki kroczek w kierunku odbicia.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Myslę ze spuściliśmy trochę goowna w jakim stoimy po szyję.
Podpułkownik
 • 0 / 1
Przy tych problemach kadrowych te 3 punkty mogą być klątwą, jestem ciekaw jak będzie wyglądał skład na następny mecz
Generał brygady
 • 0 / 0
Shed
Dziś graliśmy czwórką obrońców i tak musi zostać bo nie mamy wahadeł. Problemem jest prawy obrońca, przy grze czwórką. Wyników jest to Hołownia i dalej Wieteska, Nawrocki i Ribeiro.

Pozostaje mieć nadzieję, że ktokolwiek by nie zagrał damy radę.

Pzdr
Generał brygady
 • 0 / 0
BATIi
Bardzo proszę na Motor.

Boruc
Hołownia, Wieteska Nawrocki, Ribeiro
Slisz, Martins
Luquinhas (Skibicki), Josue, Mladenovic
Emreli (Pekhart)

Spoko

Pzdr
Pułkownik
 • 0 / 0
Misiek, pamiętaj o przepisach dot. Młodzieżowców w PP
misiek
Na Motor to na bramce Tobiasz/Miszta
Musi być dwóch młodzieżowców
Generał brygady
 • 0 / 0
Sorki

No to PP mamy z głowy. Zobaczycie. Nie wiedziałem. Dzięki.

Pzdr
Generał brygady
 • 0 / 0
Rekompensata. Młodzi to Nawrocki i Skibicki.
Po chwili refleksji.

Boruc

Hołownia, Wieteska, Nawrocki, Ribeiro

Skibicki, Slisz, Josue Martins, Mladenovic

Emreli (Pekhart)

Więcej armat do środy nie dojedzie.

Pzdr
Napiszę tak Musiał to kawał uja ostanio na warze w Zabrzu nas przekrecil a dziś pozwolil
na rzeź tych dziadów z Białego .
Od zawsze pamiętam tych brutali gdy na Vadisie ten rolnik orła po kostach juz nawet nazwiska nie pamiętam tego brutala .
Zresztą dziś po prostu " spacerowali" sobie po nogach naszych pilkarzy .
Karny na Rousie nie widział , a zdrowie zawodników ten dz..iad z Krakowa ma w dup..ie.
Pisałem po Zabrzu młody Sylwestrzak przekreca Legie a na warze Musiał .
Dzis że powtórzę rzeź z udziałem tego pajaca .
Podpułkownik
 • 2 / 2
Nie histeryzuj mecz walki
Podpułkownik
 • 2 / 0
Złamany obojczyk i nos, to chyba nie mecz a walka MMA, aż dziw że nie było żadnej czerwonej kartki.
Chorąży
 • 5 / 8
bandyci,psychole i fasxystowscy dewianci pala stadion i ukladaja znak krzyza. To juz jest przyklad totalnej dewastacji umyslu tych psycholi.wladza pis uczy ich tego.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Fajnie, że jest przełamanie. Na pewno im to w głowach siedziało. Niewiele w tym jednak było dobrej gry...
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Oby za tym poszły kolejne zwycięstwa
Podporucznik
 • 8 / 0
Mecz walki, mecz z nożem na gardle. Cieszy zwycięstwo i trzy punkty.
Kapral
 • 7 / 6
Teraz w górę tabeli po obronę mistrzostwa !!!
Podporucznik
 • 3 / 1
z tym to raczej niemożliwe, ale niech idą do góry.
Generał brygady
 • 5 / 2
Człowieku udało nam się dowieźću siebie 1:0 z osłabioną kadrową Jagiellonią a ty bredzisz o mistrzostwie. JPRDL.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Heh dobre
Podpułkownik
 • 0 / 0
Takie jest myslenie na górze i tu u nas na dole...
Jedyne co po tym meczu mogę napisać to
UFFF...
Nawet jak zdobędziemy jeszcze 60 punktów to te 72 może być za mało.
Też jestem optymistą ale trochę realizmu nie zaszkodzi
Nawet jak zdobędziemy jeszcze 60 punktów to te 72 może być za mało.
Też jestem optymistą ale trochę realizmu nie zaszkodzi
Podpułkownik
 • 5 / 2
Tak realnie patrząc co trzeba zrobić aby uratować sezon:1) wygrać że Spartakiem 2) zdobyć po 3) skończyć ligę w pierwszej trójce. I będzie dobrze
Trzeba wygrać kolejny mecz… po nim kolejny… po nim kolejny…
A na stanowiskach trenerskich musza być profesjonaliści, począwszy od juniorów, skończywszy na Legii 1
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Wygrać z Spartakiem
Wygrać PP
Chorąży
 • 0 / 0
I utrzymać się w lidze
PP i wygrana ze Spartakiem ok. Pierwsza 3 raczej nierealne, walczmy o 6tke.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Utrzymać się utrzymamy, bez jaj.
Podporucznik
 • 4 / 0
Nie mogłem wejść na stronę, chyba serwery przeciążone po takim wyniku :)
Wszystko było cały czas Ok.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Dawno nie widziany sukces
W Jagiellonii 5 wirusow i najlepszy Imaz więzadła...
A my gralismy jak o życie...
Podpułkownik
 • 2 / 1
Legia tak jakby grała o życie. Problemów też miała dużo więcej niż Jagiellonia ze swoimi kontuzjami.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Dziwisz się jak przed meczem na 13 kolejek mieliśmy 10 porażek?
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Tak, on się własnie dziwi. I "wyliczył" że Jaga ma jeszcze gorzej. Czy jakoś tak.
Młodszy chorąży
 • 4 / 0
Super, że w końcu wygrana. Oby to był początek passy przynajmniej 10 wygranych meczów. Tak na początek :)
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Byłoby świetnie choć mało realne
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Będzie dobrze. Mocno Legia
Porucznik
 • 6 / 0
Ufffffffff nareszcie koniec tej rzeźni. Zobaczymy ilu po meczu jest rannych, ilu będzie zdolnych do gry z Motorem. Są trzy punkty ale jakiejś widocznej poprawy nie widać. Z taką grą w Lublinie może być bardzo różnie. Zobaczymy jeszcze w jakim składzie zagramy
Generał dywizji
 • 12 / 21
Ej.
Bieszczady jesteś.
Dziś wygraliśmy więc pewnie walisz kapucyna.
Powtórzę to po raz setny to jeden mecz na który się spieli bo wiedzieli ze jak przegrają to będzie dym i wjazd na murawę.
Zobaczymy dalej.
MIODUSKI OUT
Wjazd to powinien juz dawno.
Im wiecej polakow w skladzie tym lepiej
Masz ze mną problem ?
Bo jestem optymistą i nigdy nie płaczę ?
Nie jestem tobą, swoje seksualne potrzeby załatwiam inaczej.
Ta wygrana nie wywołuje u mnie euforii, tak samo jak wszystkie ostatnie przegrane nie wywoływały u mnie paniki.
Takie jest życie, taki jest sport… nie takie firmy jak Legia dają ciała i przechodzą kryzys… i to kluby które są najlepsze na świecie.
Dopóki tego nie zrozumiesz, nie powinieneś bawić sie w kibicowanie !
Generał dywizji
 • 3 / 8
Jak to się mówi nadzieja matka głupich.
Więc głupku żyj sobie w swoim świecie.
I ciesz się mega sukcesem jakim jest wygrana dziś.
Skoro nie widzisz problemu to ok.
Marszałek Polski
 • 3 / 2
Kadłub, skoro nadzieja to matka głupich, to ty jesteś mądry, bo jesteś beznadziejny?
Może zamiast sie głupio przypie4dalac do ludzi i udawać kibica to po prostu zostań w swoim przysiólku i wspieraj swój LZS?
Kadlub posłuchaj mądrych ludzi !
Nie kompromituj się ;)
Kibicuje Legii ponad 30 lat… sporo już przeżyłem i do wielu rzeczy przywykłem.
Obrazić kogoś w internecie to najprostsza rzecz na świecie która tylko pokazuje teoją słabość ;)
Starszy kapral
 • 5 / 0
Trzymamy kciuki oby to był początek dobrego i zwycięstw (L)
Oby tak było… a nauka nie poszła w las.
Pułkownik
 • 7 / 1
Wola walki, brawo, szacunek za to.

Wreszcie można odetchnąć i wypić pierwsze pomeczowe piwko od dwóch miesięcy.
Po porażkach, taką umowę sobie poczyniłem piwerka nie ma.

uff,
Zdrowia, oby jak najszybciej Jędza, Johansson, Rose, Luquinhas doszli do siebie.
Walki, ambicji, jazdy na tyłkach było w jednym meczu za cały sezon. Wreszcie biegali, byli blisko siebie, asekurowali się, a nie stali i wymachiwali łapami.
O Legio ! Niedawno byłaś prawie na ostatnim miejscu ! Do góry po tytuł marsz czas zacząć ! Choćby na czworaka ale po tytuł !!!
Marszałek Polski
 • 7 / 3
Fajnie że wygrana. Szkoda że i tak sezon zwalony.
Luqi to jest z tytanu chyba
Sezon zawalony, ale nie musi być stracony…
Upadłeś… powstań, wróć silniejszy i mądrzejszy.
Kiedyś musiało to Legię dopaść, nauczka na przyszłość.
Pułkownik
 • 6 / 0
Krwawił na czerwono, więc chyba jednak człowiek a nie kosmita.
Ogromny szacunek ma u mnie za kontynuowanie gry.
Pułkownik
 • 4 / 0
Luqi mały, wielki człowiek :)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Czasami teatralnie upada i dodaje od siebie ale czasami jest tak poturbowany a on skubaniec wstaje i gra. Jeszcze żeby forma mu wróciła bo ostatnio nie zachwycał.
Częściej jest poturbowany, teatralne upadki to rzadkość.
Dziś się ładnie trzymał na nogach, popychany i faulowany biegł dalej, coś jak skok przez płotki czasami. Przewracał się tylko wtedy gdy faktycznie był przewracany i nic nie mógł poradzić na utratę równowagi.
Generał brygady
 • 3 / 3
Gratulacje i na tym należy poprzestać .
Straszna jatka.

Mecz z Motorem to ostatnia szansa Emreliego. Jak nam tego nie wygra to ława i zimą do widzenia

Pzdr
Emreli (niestety) gra ostatnio straszne bezmózgowie
Podporucznik
 • 1 / 0
Grał już gorszy piach. Dziś bez błysku, ale i bez tragedii.
Pułkownik
 • 2 / 0
Dał dzisiaj asystę, więc jakiś wkład ma. I bardzo dużo biegał
Jest bez formy, tak samo jak reszta zespołu.
Podpułkownik
 • 1 / 3
Krew Ból i pot
Ludzie ludziom zgotowali ten los...
Najgorsze jest to że przed nami do końca roku mecze co 3 dni, a kadra co raz to krótsza...są urazy, będą pauzy za kartki a na każdym froncie gramy o coś...

- Liga gdzie trzeba uciekać ze strefy spadkowej
- Puchar Polski to szansa na uratowanie sezonu
- Liga Europy z kluczowym meczem o awans

Każdy mecz do końca roku będzie jak finał, jak ten dzisiejszy mecz...

W zimę bedzie potrzebna kolejna rewolucja, z Trenerem przez duże T na czele
Generał brygady
 • 2 / 0
Takie sytuacje budują zespół.

Pzdr
Generał brygady
 • 1 / 0
A tak naprawdę

Jędrzejczyk, Johansson, Rose. Przecież po nich jechano ostatnio jak po łysych kobyłach.

Ja rozumiem. Poważne urazy. Szkoda chłopaków. Ale tylko Jędza grał regularnie.

Faktem jest jednak, że zostaliśmy bez rasowego prawego obrońcy. Ciekawe kto zagra z Motorem, jak wróci Nawrocki?

Pzdr
Sierżant
 • 11 / 0
Że zacytuję klasyka: "brawo kurvva" :)
Podporucznik
 • 2 / 0
Cycat w punkt. A raczej w trzy punkty.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
To jest tekst Rzeźnika. Niezłe:):):)
Bardzo dobre na tę okazję:)
Generał dywizji
 • 2 / 2
Brawo za zwycięstwo. Przebieg gry nie porywał. Ale od czegoś trzeba zacząć. Szkoda że straciliśmy Jedze na długie miesiące. A i Johanson też pewnie wypadnie na jakieś minimum dwa tygodnie.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Miałeś nie oglądać.
Kiedyś musiało to nastąpić, każda passa dobiega końca… ostatnio zagraliśmy w ekstraklasie kilka podobnych meczów i każdy przegrany.
Dzisiaj też przez juniorskie błędy mogło być podobnie… ale nie było.
Podporucznik
 • 3 / 0
Trochę szczęście się uśmiechnęło. Nareszcie.
Chorąży
 • 1 / 0
Przecież napisał prawdę. Za co te minusy?
~Do Kurek
 • 0 / 0
A kiedy mial ich prxygotowac?
Pierwszy krok ze stu, aby zacząć się odbudowywać. Cieszę się bardzo że wręcz wyrwaliśmy tą wygraną ponieważ nie można jeszcze powiedzieć, że to już i teraz nastąpi wielka zmiana w wygrywaniu Legii. Dużo jeszcze rwanych i nerwowych sytuacji ale najważniejsze że wygraliśmy, może podbuduje to chłopaków i powoli będziemy się wspinać do góry tabeli. W końcówce meczu zamarłem jak Skibicki za mocno podał do Artura, ale jak to Artur nie pierwszy raz wyciągnął nas z opresji. Co do meczu jeszcze napiszę, że znowu zrobił nam się "mały szpital" i zaraz zbraknie nam ludzi do grania. Ehh, ciężki ten sezon jest i zapewne nadal będzie. Ogólnie brawo Legio za dzisiejsze zwycięstwo.
Generał
 • 2 / 8
Mecz niezbyt porywający, jak to u nas, no ale czy wypada narzekać, jak wygrywamy po tak długiej przerwie. Nawet tę końcówkę i ten samobójczy strzał największego patałacha meczu Skibickiego można wybaczyć. Aby do wiosny.
Gdyby nie ten patałach to pewnie byś teraz pluł na Boruca.
Generał
 • 2 / 3
Dobitka po błędzie Boruca w ogóle nie szła w bramkę. No i to on pomógł Borucowi popełnić błąd, bo eskortował piłkę do Boruca jednocześnie ją zasłaniając.
Zenek to jeden z lepszych zawodnikow dzis.
Na koncu zagral zle, ale nie bylo to mocno zagranie, Boruc gorzej odwalił i jakos nie nazywasz go patalachem, a plujesz na mlodego, jednego z najlepszego dzis zawodnikow. Zenada
Generał
 • 1 / 0
Nie dziwi mnie że dostajemy ciagle w d**e skoro nawet kibice nie zauważają co w tej drużynie nie działa.
Generał
 • 1 / 2
Wreszcie!!!! I też oby też takie zwykłe szczęście wróciło. Ale widać że Czesiek spier.. przygotowania. Fizyki nie ma, stąd kontuzje. inna sprawa że śledziom sie dyscypliny pomyliły plus Musiał, który też raczej sporty walki powinien sędziować ew hokej.
Podpułkownik
 • 1 / 2
Gdyby ich przygotował to Jędrzejczyk nie złamałby obojczyka a Rose nie rozwalił sobie kości twarzy a Luquinhas po naskoczeniu z siłą korkami na kość piszczelową by się otrzepał i grał dalej? Skąd wy bierzcie te wymysły, ja nie wiem.
Kurek, Musial to akurat nasz amulet.
Czesiu zle przygotowal zespol...ale tylko i wylacznie dlatego, ze nie nauczyl ich atakowac. Bo to slaby trener do gry w ataku. A doskonaly na kontrę. Powinien trenować Warte Poznan lub Termalice, ale nigdy Legie
Major
 • 0 / 0
Fizyki nie ma, ale jest historia na drugiej lekcji, a potem chemia. A zawodnikom brak fizyczności. No, chyba że słuchamy muzy zamiast muzyki.
Generał
 • 0 / 0
Jest wygrana lekki oddech, ale straty w ludziach masakra.
Sierżant
 • 3 / 0
I to pomimo 90 minut w nogach w Leicester!
Brawo Brawo Brawo Dz Legio za wygraną.Wolę Artura z brzuszkiem niż "juniorskie ręczniki Legii" taka prawda.Artur w bramce, człowiek czuję się pewnie oglądając mecz (dzisiaj mały błąd) bez konsekwencji. Moim zdaniem chyba prezes działał zakulisowo bo Jagiellonia dzisiaj wyjątkowo słaba, ślizgali się na piłce chodź w 70 minucie strzelając ze spalonego podnieśli mi ciśnienie myślałem że znów to samo i wygrają 2-1.Zawsze walczyli ambicją na Łazienkowskiej dzisiaj byli cieniem.
Ale przy całej sympatii dla Artura, nowy bramkarz potrzebny od zaraz!
Podporucznik
 • 0 / 0
oczywiście ,ze nowy potrzebny :). Ale bez Artura to też dramat.
Marszałek Polski
 • 10 / 15
Oprócz wygranej, plusem jest to, że już kilkunastu trolli przestało sie udzielać… oby już nie wrócili.
Podporucznik
 • 8 / 17
Trollem to ty jesteś, pachołku mioduskiego.
Marszałek Polski
 • 5 / 3
Jak widać niektórzy i tak zostali
Nie cycu - trllem to właśnie ty jesteś ale strugasz twardo głupiego
LLL
jest takie powiedzenie "uderz w stół nożyce się odezwą" w takim przypadku to ty jesteś słupek DM
Brawo, w końcu do przodu. Jakbyśmy zaczęli punktować teraz, na wiosnę można jeszcze powalczyć o miejsce pucharowe.
Porucznik
 • 1 / 0
lub wygrać PP
Uffff...wygraliśmy, nareszcie! Te punkty były nam potrzebne jak tlen.
Dziś tylko to było ważne, widać było ogromną presję na wynik jakby to był jakiś finał.

W pierwszej połowie wyglądało to nawet ok, mimo wszystko dużo szarpanej gry, przerywanej faulami...

Druga połowa to juz tylko czekanie na ostatni gwizdek...mnóstwo urazów...

Musimy dociągnąć do zimy i zdobyć jak najwięcej punktów, nawet takim stylem...który bywa momentami wstydliwy...

Trzeba do zimy dozbierać punktów...a później kolejna przebudowa, trzeba z 2,3 nowych ludzi i trenera, dobrze przepracować zimę i na wiosnę dalej walczyć...
Generał brygady
 • 0 / 4
I gdyby tak grali w każdym meczu to aceptowałbm porazki jakie się zdazyly. Natomiast wciąż zagadką dla mnie jest sprowadzenie takich pilkarzy jak Slisz, Skibicki, Wieteska, Emreli, Ribeiro, Charatin. Rose, Miszta, Josue. Tutaj 3/4 skałdu jest do wyj****ia. Dziś Jagiellonia zagrąła antytooball w mega osłabionym sklafdzie a my cóż jak finał.
Generał brygady
 • 0 / 6
Tak bliskobyć świadkiem historycznego wyczynu. Ehh.
Podporucznik
 • 1 / 0
jednak się nie udało :D. 3 spalone były chyba dobrze policzyłem.
Starszy kapral
 • 0 / 1
Beda grali lepiej jak poczuja ze Legia jest ich.
Uff, ale ulga. Mecz okupiony krwią. Z takim nastawieniem rywali, że Legia nie ma prawa wygrać grając w piłkę, to my daleko nie zajedziemy.
Zwycięstwo cieszy ale styl to jakaś paraolimpiada. Skibicki tak jakby z innej planety, kompletnie nie rozumie się ze Peckhartem, Emrelim, Josue itd. Oby zwycięstwo przestawiło coś w tych ich tępych głowach że potrafimy.
Podporucznik
 • 1 / 1
To nie jest tak, że można 5 zmienić ale na 3 razy....?
Podpułkownik
 • 1 / 1
Można zmienić 5 na 10 razy
Pułkownik
 • 3 / 0
Zmiana w przerwie nie jest liczona do tych trzech maksymalnie w trakcie gry.
Podporucznik
 • 2 / 0
Dzięki Rafin, uspokoiłeś mnie :)
Starszy kapral
 • 1 / 6
6ciu naszych w skladzie. Nie moglo byc inaczej. Tak trzynac.
Sześciu naszych? Tylko? Kurczę... I w tylu ograli Jagiellonię. 11 na 6. Czy to kiedyś się wydarzyło w futbolu?
Porucznik
 • 3 / 0
Najważniejsza jest dzisiaj wynik. Duże straty przez kontuzje. Chciałbym kiedyś zobaczy jakiegoś zagranicznego sędziego podczas meczu z tymi drwalami jeb.....
Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, ale po golu Johanssona podbiegł pogratulować tylko Skibicki. Tak jakby nie ruszyło to prawie nikogo. A mówimy sytuacji, gdy przegrywamy 7 meczów z rzędu.
Pogratulowali prawie wszyscy… już bez przesady.
Bo wszyscy obcokrajowcy to sabotaz. Wszyscy !
Podpułkownik
 • 3 / 2
Może nie wszystkich zaprasza nad Zegrze ;)
Gramy straszną padlinę....
Zagralismy własnie tak jak za Michniewicza caly zeszły sezon... 1:0 i padlina, obrona wyniku.
My po prostu od roku nie mamy trenera, ktory ma choć trochę pojęcia o atakowaniu.
W drugiej połowie bez celnego strzału...
Dalej przewiduje męki i dramat...strach o mecz w Pucharze Polski...realny strach...
Wreszcie wygrana! Ale faktycznie nie da się ukryć tego, co napisałeś. Wyglądało to bardzo słabo.
Podporucznik
 • 0 / 0
lepiej tak grać przynajmniej nie spadną :). Ale za Michniewicz był skuteczny Emreli.
Zgadza sie, ze lepiej wygrywac
Ale gralismy tak caly zeszly sezon (a przynajmniej na wiosne) i co to spodowodowało to każdy widzi...
Ktoś musi tych srednich grajkow nauczyc grac w ataku...
Generał brygady
 • 2 / 0
Ufff. Brawo Artur!!!
Niech to zwycięstwo z którego bardzo się cieszę nie zaciemnienia obrazu,JESTEŚMY SŁABI,MAMY SŁABYCH ZAWODNIKÓW
Myśle że nie mamy słabych zawodników, a raczej piłkarzy bez formy. Jeszcze będą śmigać, tylko trzeba im fachowca na trenera.
Generał brygady
 • 4 / 1
Od tak spotkały się dwie drużyny gdzie w składzie są paralitycy nie piłkarze. Końcówka to jakiś dramat i czekanie na końcowy gwizdek. Skibicki, Emreli, Ribeiro, Slisz, Wieteska, Mladenović to dramat pilkarski. Co do skibickieog bo dziś zagrał cały mecz to chłopak powinien być przebojowy a boi się wejść 1:1 widać to było w 55minucie kiedy wydygał i potem w narożniku boiksa jakmiał tylko Pazdana i zmaiast go wziąć na szybkość to cyk do tyłu. Emreli to tragedia pod każdym względem. Dziś Jagiellonia przetrzepana kadrowo grała do końca mecz i te jełopy drżały o wynik.
Ja uwazam, że Skibicki dzis to jeden z niewielu ktoremu sie chciało....
Nie ma co się czepiac chłopaka.
Hołownia, Slisz i Wietes o dziwo dziś tez poprawnie. Standardowo - polacy.
Reszta wynyslow zza granicy to sabotaż...
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Skibicki młody chłopak , nie jest jeszecze tak przebojowy i cwaniak boiskowy , ale jak będzie miał więcej okazji , to się wyrobi , wg mnie ma potencjał
Nareszczie, ale wniosek:
Pilnie potrzebna dobra 10-tka i dwóch skrzydłowych.
Wniosek to mniej obcokrajowców
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
W końcu, wreszcie 1 połowa możliwa , druga niestety na rzecz Jagi. Ale liczą się 3 pkt :)
Nie wierzę! Naprawdę nie wierzę, że ta drużyna mogła cokolwiek wygrać. Szok. Kluczowym momentem było zejście śmieszka Jędrzejczyka, po tej zmianie wzrósł iloraz IQ drużyny dzięki czemu Johanson strzelił jedyną bramkę meczu. Jędrzejczykowi życzymy powrotu do zdrowia, ale nie na boisko.
I piwko dziś smakuje o wiele lepiej.
Podpułkownik
 • 2 / 1
Zastanawia mnie, jak oni uzbierali te 9 minut?
Generał brygady
 • 1 / 0
Chyba dobrze po dali nam szansę na 2:0 ale wykorzystać te jełopy tego nie potrfią tylko odliczają końcowy gwizdek.
Podpułkownik
 • 0 / 0
I tak i nie.
Ja jestem z tych fair play. Aczkolwiek nie pogniewałbym się za 2:0 a nawet i więcej.
Starszy kapral
 • 0 / 0
W obecnej chwili nie ma co narzekać zbyt na grę a cieszysz się trzech punktów
Porucznik
 • 6 / 0
Rezygnacja z wahadłowych=powrót do wygrywania
Podpułkownik
 • 2 / 4
Czyli wychodzimy ze strefy spadkowej...
W końcu...
Kapitan
 • 1 / 1
Jeszcze nie. Termalica ma lepszy bilans
Ale mamy mecze zaległe
Znikąd nie wychodzimy, nie gralismy z Termalicą wiec liczą sie bramki...
Ale niestety dalej gramy tragedię...
Nie, Nieciecza przed nami. Oby niezbyt długo.
Generał brygady
 • 0 / 1
Nie licz zaległych meczów bo to już nie ma znaczenia nawet. Prawie polowa seonu a my strafa spadkowa tyle w temacie.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Faktycznie, poniosło mnie.
No nic grunt, że przerwana okropna passa.
Kapitan
 • 3 / 1
Jest Boruc i jest od razu zmiana. Może nie zagraliśmy cudownego meczu, ale liczą się punkty. Pytanie, czy my podnosimy się z kolan z formą, czy jagiellonia była dzisiaj tak indolentna.
Podporucznik
 • 0 / 2
no własnie Boruc znowu załatwił, a taki MIszta młody jest sie uczy dopiero.
Podporucznik
 • 1 / 2
Ale grało 6 Polaków aż dziwne.
Major
 • 0 / 0
A co w tym dziwnego? Często i gęsto Legia gra 6 Polakami w pierwszym składzie.
Podporucznik
 • 0 / 0
no ostatnio grało tylko 3 tych przegranych ...ale faktycznie tak grali
No to ruszyła maszyna...;)
Poczucie ulgi związane ze zwycięstwem jest. Mam jednak nadzieję, że nasi zawodnicy nie zaczną zaraz opowiadać farmazonów o charakterze itp. Mobilizacja w kolejnych meczach. Trzeba punktować.
Sierżant
 • 2 / 1
Bardzo słabo się to oglądało. Bardziej pasowało do kategorii mordobicie niż piłka nożna. Większość naszych nie jest w stanie fizycznie udźwignąć 90 minut meczu. Ale jedno trzeba przyznać - mimo, że momentami mocno nie szło to w końcu wygryźli to zwycięstwo. Trzymam kciuki, żeby się karta odwróciła i żeby to był w końcu początek odrabiania strat. Najwyższa pora...
Podporucznik
 • 0 / 1
no tak słabo wygladało, ale chyba za styl nie dają pkt.
W końcu, (L)egio!!! W Końcu!
Generał brygady
 • 2 / 0
Co ten Mamrot ma za pretenaje?
Jego rzeznicy to poziom II ligi
Podpułkownik
 • 2 / 0
Bo to zgniłby jabol.
Major
 • 0 / 0
Coś tam pomamrotał i spiedolił
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Teraz to już nas nikt nie zatrzyma ;)
Podpułkownik
 • 2 / 1
Oj zbierze młody o******ll od Boruca ale cóż takie życie
Należało się
Podpułkownik
 • 6 / 0
Boruc talizman Legii.
Skibicki coś Ty zrobił?
Chyba nikt nie ma wątpliwości, komu należy się gra między słupkami.
Wcześniej uratował tyłek Arturowi wiec są na zero :-)
Generał brygady
 • 2 / 1
Ale, że unikał twardej gry tego nie widzisz. Chłopak kompletnie zagubiony na boisku w dodatku obsrany po pachy jak ma wejść w bój o piłkę 1:1. Porównaj sobie tego młodego z Górnika Zabrze 15latka do Skibickiego. To jest przepaść.
Podpułkownik
 • 0 / 0
No to pójdą Panowie na browarka i puszczą w niepamięć.
Gra słaba ,najważniejsze 3 punkty, od czegoś trzeba zacząć
Generał
 • 0 / 0
Pierwsza połowa była niezła. Nie ma sensu deprecjonować postawy drużyny w pierwszej odsłonie.
Druga wyraźnie słabsza - dość powiedzieć, że Legia nie oddała w niej żadnego celnego uderzenia na bramkę rywali.
Ale skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie Josue. Miał piłkę, kilka sekund do końca, a pozwala sobie na taką stratę. Tak się nie robi!
Plutonowy
 • 5 / 0
Z drugiej strony jedyny, ktory umiał przyjąć i choc chwilę przytrzymać piłkę
No nie robi się… ale tak robią, tak samo jak odpuszczają krycie, faulują w polu karnym itd…
Taka gra…
Podpułkownik
 • 3 / 0
Ewidentnie olał Mladenovicia, który wyszedł na pozycję...
Josue jakby miał problem z myśleniem na boisku.
AK,
no właśnie miałem podobne wrażenie. Tu nie było się co zastanawiać. A niewiele zabrakło, żeby z tego było 1:1. Na szczęście mamy w końcu zwycięstwo.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Ledarg

I Boruca na bramce.

:)
A Kucharski ma problem z myśleniem, że takiego zawodnika tu ściągnął.
AK,
nie inaczej :-)
Nareeeeeszcie! Brawo!
Teraz musi być już tylko lepiej. Nie przegraliśmy i to mnie cieszy.
Generał
 • 6 / 1
Skibicki sprawdził Boruca, ale cóż... Boruc był mu coś winien za wcześniejszą interwencję.
Poza tym, wszystko dobre, co się dobrze kończy.
Porucznik
 • 4 / 3
Skibicki podsumował w ostatniej akcji swój dzisiejszy występ…Hołownia tez do tańca z gwiazdami po dzisiejszym meczu pasuje idealnie…
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Przypomnę, że Skibicki uratował skórę Borucowi, gdy ten wypuścił piłkę z rąk, tak więc...
Generał brygady
 • 0 / 0
Akurat tak nastrzelił na Skibickiego. Ten chłopak jest tak mierny, że nawet brakuje słów by opisać jego poczynania boiskowe. To, że jest wydygany i boi się twardej gry 1:1 to już nawet nie wspominam. Wieteska, Skibicki, Slisz, Hołownaia, Ribeiro, Mladenović to OUT z Legii.
Podpułkownik
 • 3 / 1
Sędzia się zlitował i zagwizdał równiótko po 9 min.
Zlitował ?
Dokładając 9 min !
Wygraliśmy po dziesięciu tygodniach mecz w lidze,po siedmiu porażkach z rzędu, fatum zostało przełamane ,teraz może być tylko lepiej
Generał brygady
 • 1 / 1
q**a by nas Skibicki zalatwil...
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Ale nie załatwił i to najważniejsze :D
Generał
 • 2 / 0
Skibicki sprawdził Boruca, ale cóż... Boruc był mu coś winien za wcześniejszą interwencję.
Poza tym, wszystko dobre, co się dobrze kończy.
No to ładnie jeszcze nasi Artura zatrudnili... Ale jest zwycięstwo.
Jednak Boruc przyniósł szczęście ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ufff udało się
Jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nieważne jak, najważniejsze że się udało to przerwać.
Raczej zasłużenie i w dobrym stylu…
Porucznik
 • 4 / 0
Miszta by to puścił. Nareszcie 3 punkty!
Podporucznik
 • 1 / 0
Miszta to nie Boruc młody. Szkoda, ze nie mają młodego Boruca ;)
Starszy kapral
 • 0 / 0
nareszcie!
Starszy sierżant
 • 0 / 1
Uff, mamy to, przełamanie
Podpułkownik
 • 2 / 0
Skibicki szedł na swojaka :(
W końcu !
Minuta !
Szykuje się wielkie zwycięstwo!!
Ale Mladenovic jest w****iający
Starszy sierżant
 • 2 / 0
Josue fajnie gra na czas
Kapral
 • 1 / 0
Może Pekhart jakiegoś farfocla strzeli
Pazdan, Zyro, Kucharczyk czy Furman, w dzisiejszej Legii grali by pierwsze skrzypce.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
To prawda.
Podpułkownik
 • 4 / 1
Dziś z Misztą w bramce byłoby 1:1 albo 1:2. Dobrze, że Artur wrócił, ale tu potrzeba następcy przez duże N. Nie rozumiem tak jak wielu tutaj, że łatwo pozbyła się Legia Cierzniaka...
Miszta to taki Skaba. Na siłę pchany do pierwszego składu.
Generał brygady
 • 5 / 0
Musial powinien prowadzic mecze rugby...
Porucznik
 • 0 / 0
Ja podczas już któregoś faulu na nas powiedziałem „kur... to nie football amerykańsk” musiał to jest sędziowska pomyłka
Generał brygady
 • 0 / 1
Ten zespol nie wie co ma grac

Trener potrzebny !!!!
Porucznik
 • 4 / 1
Gra porywająca proponuje przedłużyć kontrakt Gołębiewskiemu do 2025 roku..
Generał brygady
 • 0 / 1
Holownia wogole sorknal pilki w tym meczu?
Przyzwolenie na faulowanie Legionistów ?
Co to jest ?
Marszałek Polski
 • 5 / 2
Druga połowa bardzo słaba, ale liczą się w tym konkretnym momencie 3 punkty.
Podpułkownik
 • 6 / 0
To nie piłka, to rugby
Podporucznik
 • 2 / 0
Nasza gra jest dramatyczna, ale jagielloni jeszcze bardziej
Generał brygady
 • 2 / 1
No to jedza juz moze myśleć o świętach...
Porucznik
 • 5 / 2
Poziom drużyn takich raczej c**jowych trzecio ligowych..
Tylko nic nie odwalić w obronie…
Kapitan
 • 1 / 0
9 minut to chyba ich poj***ło. Trzeba kartkować rzeźników a nie
Generał broni
 • 1 / 0
Legio postaraj się!!!
Generał broni
 • 1 / 0
c**je z varu
Porucznik
 • 1 / 4
W ciągu 90 minut 2 razy usnołem tak po 15minut…patrząc na to co działo się w między śnie niewiele chyba straciłem…
Jak usnĄłeś to proponuje otworzyć zeszyt z polskiego i pocwiczyc ortografię
Porucznik
 • 1 / 0
Specjalnie tak napisałem kondonie ty jeden
9 min ;)))
Generał broni
 • 1 / 2
Złodzieje!!!
Generał broni
 • 2 / 2
9 minut?! Co jest k***a!!!
Generał brygady
 • 1 / 0
No co jest? Legia prowadzi :)
Po za tym bylo troche przerw ale aż tyle...
9 minut... To będzie bardzo długie 9 minut...
Podpułkownik
 • 3 / 0
Legia zamknij mecz.
Skibicki już rękawami oddycha, Luqi coś mu się pewnie stało, Jędza też kontuzja, Muci kontuja, Rose kontuzja. Kim grać????? Co tu się wyrabia dziś? Tak jak kiedyś już pisałem chłopaki są zajechani. Tylko czy to efekt złego przygotowania przed sezonem czy to rzeczywiscie dużo spotkań w sezonie.
Sierżant
 • 1 / 0
Jedno musi wynikać z drugiego. Po prostu nie zostali dobrze przygotowani fizycznie do takich właśnie obciążeń.
Też mi się tak wydaje, ta wycieczka do Dubaju nie była chyba za dobra
Sierżant
 • 0 / 0
Prezesowi się na pewno podobało!
Mam stres. Przyznaję.
Generał brygady
 • 1 / 0
Walnij szkota ;)
A co mi Szkot winny ;-) Lepiej trzasnąć Musiała ;-) A tak poważnie, nie piję takich trunków, poza tym wieczorem czeka mnie sporo pracy. Muszę na trzeźwo.
Chorąży
 • 0 / 0
W końcu .. win
Generał broni
 • 0 / 0
To kolejna super sytuacja do strzelenia bramki, Wietes super podanie!
Teraz Josue ładuje na 2:0
Podpułkownik
 • 0 / 0
Kurde, Pazdan czyści :/
Robi to, co powinien robić obrońca.
Szkoda tylko że z Astaną i Sheriffem tak nie czyścił
No i co z tego? Przekreśla to cały jego dorobek w Legii, mistrzostwa, puchary, Ligę Mistrzów?
u mnie zapamiętał się jako Debil który wyleciał z Sheriffem , Mimo dobrych wspomnień z nim , to jedno mi zapadło najmocniej w głowie
Kotek. Będzie gol.
Kapitan
 • 1 / 2
Nie podoba mi się nazywanie Jagiellonii Ruskimi, ale ewidentnie grają pod Spartaka. Wykosili nam obronę. Bo obawiam się że Jędza na dłużej, Ikea i Rose - nie wiadomo.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Noc mnie bardziej nie wkurza jak sprzed pola karnego wycofanie piłki do bramkarza.
Generał brygady
 • 6 / 0
Gramy Panowie!!! Potrzebujemy zwyciestwa
Sierżant
 • 4 / 1
Niesamowite jest to, że mamy 80tą minutę, z których z 10 minut to były przerwy. Nikt z naszych nie ma już siły biegać. Ktoś z przodu dostaje piłkę a do kontry nie ma siły pójść kompletnie nikt. Oni już rękawami oddychają. Ja rozumiem, że Leicester, ale przecież oni nie dożyją końcowego gwizdka...
Kapral
 • 0 / 0
Dokładnie tak jest. Jaga wściekle atakuje z furią.
Sierżant
 • 0 / 0
Ale to jest jakieś kuriozum. Rozumiem, że 31-letni typ z brzuszkiem już nie ma siły (Josue), ale tam nawet 18latek (Skibicki) wygląda jak by mu miała zaraz pikawa stanąć. Przy czym w tym drugim przypadku to się chłopak z tym Leicester dużo nie nagrał. Chyba tylko Mladen jako-tako fizycznie jeszcze wygląda.
Nie dopuścić Jagi do pola karnego !
Z 10 będzie doliczone jak 2 nie strzelimy.
Dobić ich, bo robi się nerwowo
To nasi wyglądają na takich, którzy zaraz zostaną dobici...
Pułkownik
 • 2 / 0
Tomasz mógłby się dziś przełamać.
Musiał ;-)?
Generał
 • 3 / 0
Szkoda, ale obiektywnie - spalony by co najmniej jeden w (nie)bramkowej akcji Legii.
Ten cały VAR to amatorka u nas
Ten cały VAR to amatorka u nas
Generał brygady
 • 2 / 0
Kurde
Kapral
 • 2 / 0
Wreszcie jest jako taki pressing. Chaotyczny ale jest. Za CZM. nic kompletnie
Generał broni
 • 4 / 0
Czysty wślizg a Musiał zagwizdał faul
Generał brygady
 • 1 / 0
Mnie to nie dziwi...
Młodszy chorąży
 • 2 / 7
Boruc co raz grubszy,wieku nie oszukasz ;)
Generał broni
 • 1 / 2
Ale z wiekiem się nie grubnie :-)
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
To zależy od wielu współczynników ;)
Major
 • 2 / 0
Wolę takiego Boruca niż chudego juniora na bramce
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Termin,zgadzam się w 100 % ja nie napisałem nic takiego że Boruc broni gorzej od Miszty,bo widać od razu że Boruc mimo wieku przewyższa Misztę w bramce conamniej o 10 klas
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Termit**
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Co najmniej *
Generał broni
 • 0 / 0
Nie pozostaje nic innego tylko strzelić drugiego gole i mieć spokojną końcówkę meczu
Generał
 • 3 / 0
To będzie długa końcówka.
Generał broni
 • 0 / 0
Zgadzam się
Plutonowy
 • 1 / 1
Ależ Pekhart jest w dramatycznej formie
Pułkownik
 • 1 / 0
To się chyba nie skończy 11 na 11.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Oddalić grę do naszego pola karnego, do k***y nędzy...
Podpułkownik
 • 3 / 0
Te rożne Jagi bardzo niebezpieczne
Generał brygady
 • 6 / 0
Co musi zrobic zawodnuk jagielonii zeby otrzymac zółtą kartke?
a) zlamac noge zawodnikowi Legii
b) rozwalic glowe zawodnikowi Legii
c) urwać nogę zawodnikowi Legii
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Za mało.
W pierwszej połowie jakoś tam gralim. Teraz zero. Kompromitacja.
Kapitan
 • 2 / 0
Już 3 wyciętych, pyrrusowe zwycięstwo.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Na razie prowadzenie
Jagiellonia nigdy nie miała szacunku dla naszych zawodników. To są niestety disco połowe cepy.
Porucznik
 • 3 / 0
Prezentują poziom dokładnie taki jaki przystało prezentować drużynie walczącej o utrzymanie w rej słabej jak c**j lidze dziadów…
Trup ściele się gęsto ;( oby to wygrać…
Artur brak ogrania i babol a te kontuzje to chyba biednemu nawet wiatr w oczy wieje:-(
W b klasie tego nie ma. To jest rzeź. Nie ma szacunku dla przeciwnika i jego zdrowia
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Uff, Luqui twardy gość
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Rzeznicy baby jagi wyierdalac
Kapral
 • 1 / 0
Oddalić grę od naszego pola karnego. Wjeżdżają w nas jak w masło. Chyba oddychamy już rękawkami. I jeszcze te urazy....
Podpułkownik
 • 3 / 0
Ku...a, mecz na zamordowanie.
Pułkownik
 • 1 / 0
Boruca chyba trochę za dużo pewności dzisiaj.
Nonszalancja może. No ale i tak czuję się pewniej, gdy widzę, że on jest w bramce.
Pułkownik
 • 0 / 0
W porównaniu do Miszty napewno.
Można robić zmiany w 4 oknach? Żeby zara walkowera nie było
I Skibicki uratował.
Szpital będzie po meczu z tymi wieśniakami
Przecież to jest czerwo to polowanie jest
Jak zwykle w meczu z Musiałem, przypadek?
Czerwo!!!
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Żartujesz sobie.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Brawo obrona za utrzymanie linii spalonego. Jest to jakaś metoda na tak groźne sytuacje.
Gubią się jak juniorzy
Co się kuxwa dzieje!!!
Porucznik
 • 2 / 4
Trzeba sprawdzić czy to Boruc czy Miszta włożył poduszkę pod koszulkę i udaje Artura...
Arturze, i Ty przeciwko nam? Nie rób tak!
Starszy sierżant
 • 2 / 0
Kolejnego nam popsuli?
Za szybko sąsiedzi usłyszeli: "No kur...".
Pułkownik
 • 0 / 0
Gdzie to się należała xolta kartka.
Generał broni
 • 2 / 2
Boruc do c**ja wafla
Sierżant
 • 4 / 0
Ciekawe czy teraz Pekhart dogra to do końca.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Weź nie strasz
Oby… może kolejny zmiennik strzeli gola.
Ufff...
Generał
 • 3 / 0
Spalony ewidentny.
Ale ostrzeżenie jest.
Generał broni
 • 2 / 0
Ostrzeżenie
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Uff, ale mamy farta
Generał broni
 • 2 / 0
k***a
Jagiellonia ma pomysł na ten mecz... taktyka na rzeźnika..
Generał broni
 • 3 / 0
Cernych sie zaraz zesra
Strzelić drugiego gola, bo 1:0 to nic pewnego…
Gdyby to nasz tak faulował, to byłaby afera na cały kraj
Generał broni
 • 2 / 0
Legio dawaj na dwa!!!
Pamiętam jedna taką sytuację z Malarzem kiedy nie trafił w piłkę piastkujac tylko w głowę przeciwnika i co? Karny bez zastanowienia odgwizdali. To było to samo tylko z główki
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zorro musi w końcu coś ukłuć.
Sypie nam się skład ;(
Sierżant
 • 1 / 0
Prezes i Kucharski wiedzą lepiej. Zaraz będziemy czerpać garściami z tej nieprzebranej kopalni piłkarskich diamentów czyli drużyny rezerw i młodzieżowych. Mamy przezcież LTC! Zaraz będziemy mieć następców Skibickiego czy Miszty...
Generał broni
 • 0 / 0
Trzeba dobić bo może być różnie.
Porucznik
 • 4 / 0
Czy nie powinien być rzut karny?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie przy takim sędziowaniu.
Pech nas nie opuszcza...
Generał broni
 • 2 / 0
Co ten Holowania odpierdala.
Podpułkownik
 • 3 / 3
Mówiłem, to jest wstrętny klub, oni są najgorsi. Najbardziej zawistni względem Legii, okropni.
Pie4dolona jagiellonka we wszystkie dziury.
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Opanuj się.
Major
 • 2 / 0
Okazuje się że można obrócić strzał w środek bramki...
Starszy sierżant
 • 2 / 0
Boruc swietnie!
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Znowu Ribeiro
Marszałek Polski
 • 4 / 2
Luqui mnie rozwala, przewraca się co chwila, bo fizycznie nie dorasta do tej siłowej "słabej ligi". Długo holuje piłkę, zamiast szybciej podawać, jakby czekając na wycinkę, z tego gościa nic już nie będzie, prochu nie wymyśli, zero korzyści dla zespołu z takiej gry, szkoda miejsca na placu.
Już nie mamy żadnych obrońców na zmianę.
Sierżant
 • 4 / 1
ALE JAKIE k***a GRAMY?!?! CHŁOP DOSTAŁ CENTRALNIE W RYJ Z CZOŁA PO TYM JAK BYŁ PIERWSZY PRZY PIŁCE. W POLU KARNYM. KARNY k***a!!!!
Porucznik
 • 0 / 0
Jak dla mnie karny
Sierżant
 • 0 / 0
Chyba dla każdego kto widział powtórkę w TV jest karny. Słusznie ktoś przytoczył podobną sytuację z Malarzem. Wątpliwości wtedy jakoś nie mieli. Chyba właśnie po to te nieroby w tym wozie VAR siedzą żeby takie rzeczy łapać!
Major
 • 2 / 0
Dobrze że się podnieśli po tym zderzeniu, boli od samego patrzenia.
Po tym meczu obrońców będziemy brać z rezerw :(
Porucznik
 • 2 / 1
Na boisku jednocześnie Emreli i Pekhart... Słabo to widzę.
Pułkownik
 • 2 / 1
Napastnik wchodzi za obrońcę. Tak wygląda nasza ławka rezerwowych.
Generał brygady
 • 4 / 0
To byl faul na Rose!!!
Kapitan
 • 5 / 0
Rzeznicy pie..leni, dzicz że wschodu.
Marciniak ty koorvo czy muszą kogoś zabić abyś reagował
Pułkownik
 • 0 / 0
To Musiał nie Marciniak.
Pomyliłem się
Te znaffca to nie Marciniak.
Starszy sierżant
 • 5 / 1
I to jest bramkarz od razu widac charyzmę a nie ten bezjajeczny popłakany dziurawy Miszta
Ewidentny karny. Piłkarz Legii jest pierwszy przy piłce i zostaje trafiony z głowy. Cyrk
Ale Boruca to będzie brakować w przyszłym sezonie, jeden z niewielu zawodników, który żyje meczem.
Podpułkownik
 • 4 / 0
Kró(L) Artur już pobiegł ustawiać jagiellonki.
Już 2 zawodników nam w 1 meczu załatwili.
Boruc OD RAZU podbiegł do sędziego i zawodników Jagi w sytuacji z Rose. Tak zachowuje się lider i tego brakowało w ostatnich meczach.
Jeszcze takiej rzezi jeszcze nie widziałem. ja p*****le. rzadko rzucam k***ami, ale na tym meczu nie jestem w stanie opanować emocji.
Chorąży
 • 1 / 0
A czemu zszedł Johanson?
naciągnal 2ke
Porucznik
 • 1 / 0
Komentatorzy powiedzieli że dwójka. No, jak organizm wzywa, to ciężko coś poradzić.
Generał
 • 2 / 0
I po kolejnym zawodniku qurwa jakieś fatum.
to nie fatum, przyjechali nas wykosić, od początku tylko agresja.
Pułkownik
 • 2 / 1
Oczywiście to był faul. Rose był przy piłce pierwszy.
Znowu to samo, obrońca nie zainteresowany piłką nadstawia tył głowy na twarz patrzącego na piłkę główkującego Emrelego.
To jezt skandal.
Znaczy Rose'a.
Generał brygady
 • 3 / 0
Musial pozwala to idzie ostro...
O k....!
Rose, trzymaj się!
W następnym meczu chyba Astiz przynajmniej na ławkę
Sierżant
 • 1 / 3
jak z tego karnego nie będzie to ja nie wiem...
Starszy sierżant
 • 2 / 0
Zapomnij o karnym
Nie będzie, bo Rose wcześniej zagrał
Sierżant
 • 0 / 0
Ale co to za argumentacja? Właśnie dlatego, że wcześniej zagrał to karny jest. Rose był pierwszy, zagrał piłkę po czym dostał od tego drwala z byka w ryj.
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Rose nam popsuli
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Oby Rose nie musiał zejść :/
Major
 • 0 / 0
Chyba nie ma innej możliwości
Chorąży
 • 2 / 0
Być może dzięki powrotowi Boruca i braku Jędrzejczyka nie stracimy bramki.
Major
 • 2 / 0
Ale się jebnę..li
k***a wybiją naszych jak muchy. Białostocka banda.
Podpułkownik
 • 3 / 0
Ja prd. ale zbicie głowami. Ból patrzeć.
Generał brygady
 • 5 / 0
k***a to nie byl fual na Rose???
Generał brygady
 • 4 / 0
Byl pierwszy i wygral ta glowke a Augustyn wbil sie w jego glowe...
Młodszy chorąży
 • 1 / 1
Mi się wydaje, że 50/50
Marszałek Polski
 • 4 / 1
Ku.rwa to było bardzo mocne
Generał brygady
 • 5 / 0
Prosimy sie o problemy...
W tym meczu wyraznie widac co znaczy doswiadczony bramkarz ktory nie mija sie z pilka przy dosrodkowaniu, nie wypluwa strzalow. jest poprostu pewnym punktem a nie recznikiem. wychodzi na to ze najwiekszym bledem bylo pozbycie sie Cierzniaka
Generał brygady
 • 3 / 0
Pisalem to od kimku meczy.
Bramkarz posredbio zawalil na kilka z przegranych spotkan
Generał
 • 1 / 0
Nasi młodzi GK powiedzmy to sobie wprost NIC nie wybronili, a niestety 2-3 porażek można było uniknąć gdyby nie ich "gra".
Generał brygady
 • 1 / 0
*kilku
Pułkownik
 • 1 / 0
A młodzi GK to kto?
Bo Tobiasz w lidze to chyba raptem jeden mecz bronił.
Chorąży
 • 1 / 0
Trzy przynajmniej.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Odpalenie Cierzniaka i zostawienie dzieciaków to jeden z wielu baboli Mioduskiego.
Generał brygady
 • 5 / 0
Trzeba ukłuć na 2-0
Generał
 • 0 / 0
Nie tyle, co trzeba, ile warto, bo po co kusić los w końcówce.
Poza tym przydałoby się podreperować bilans bramkowy. Aktualnie jest -10.
Generał brygady
 • 8 / 3
Emreli do rezerw niech chlopak zejdzie na ziemie
Nie umie przejsc Augustyna a on chce do Serie A
Żyro i wokół niego trzech bezradnych pajacy na gumce
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Już ta k... drukuje
Pułkownik
 • 3 / 0
Niepotrzebnie oddajemy inicjatywę.
Generał
 • 3 / 0
Po wuja oddajemy piłkę rarowcom??? 1-0 to uj nie prowadzenie przy tak słabej defensywie jaka obecnie mamy.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Zaczyna się obrona Częstochowy.
Borubar trzyma obronę, a my się bronimy. Dlaczego??
Major
 • 5 / 2
Może faktycznie niech Włodarczyk się ogrywa kosztem Emreliego... Poza przypadkową asystą nic ni daje.
Sierżant
 • 0 / 1
Skibicki od momentu debiutu każdy mecz coraz gorszy. Ciekawe z czego to wynika. Teraz jak się od Żyry odbił i padł jak by go co najmniej młotem ktoś w łeb zdzielił to było takie bardzo dosadne podsumowanie formy młodego. Gdzie te nasze talenty? :/
Teraz wie, że będzie grał.
Generał brygady
 • 0 / 5
Weźcoie Slisza i Emreliego wyp*****lcie z Legii/
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Q.... jaki ten Luqui jest cienki w kontratakach. KKontakt i nie ma goscia, przewraca się, jak przedszkolak.
Emreli, co ten człowiek wyprawia!
Emreli to baran.
Borubar mistrz nie to co recznik miszta
Zaczynamy się okopywać ;(
Do przodu !
Generał
 • 2 / 0
Super jakby było mało problemów to kolejna kontuzja.
Borubar mistrz nie to co recznik Miszta
Gdyby nie zszedł Jędrzejczyk to Johanson nie strzeliłby gola i nie wygrywalibyśmy 1:0. To tylko potwierdzą mój wcześniejszy komentarz, który minusowaliście z uporem maniaka, że zejście Jędrzeczyka to wzmocnienie Legii.
Generał
 • 2 / 1
No tak idzie kontra to musiał ja przerwał.
Chyba Jaga skończy z czerwoną.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Żartujesz, prędzej my skońcczymy w 10 z powodu kontuzji i braku możliwości przeprowadzenia zmiany.
Pułkownik
 • 2 / 0
Dobić ich Panowie.
Major
 • 0 / 0
Teraz będzie możliwość zrobienia jakiejś kontry, ale też mogą popełnić błąd w obronie...
Porucznik
 • 3 / 0
Ale Emreli walnął loba. Prawie jak Prijović ze Śląskiem! Pomylił się tylko o 50 metrów.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Napiszę to, bo do tej pory nie napisałem: Brawo Mathias za bramkę!
Generał brygady
 • 3 / 0
Rose za Johansona... ??
Kontuzja?
Chorąży
 • 0 / 0
Na zbliżeniach po bramce miał minę, jakby sobie przy tym wślizgu coś zrobił.
zszedł bo strzelił bramkę i już nic nie chciał sknocić w drugiej połowie
Generał dywizji
 • 4 / 4
Ej Bieszczady widzę że widzisz tak jak Mioduski na metr przed siebie.
Jak ty sobie w życiu radę dajesz?
Dziwnym trafem to Mioduski jest właścicielem Legii a nie Ty lub któryś z 36 mln innych krajanów.
I to Cię boli ?
Kapral
 • 1 / 1
Wydawało mi się, że Emreli się nie cieszył z gola. Niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Asystował, więc się cieszył.
Bo wie, że sam już powinien mieć na koncie gola, każdy przeżywacie po swojemu.
Major
 • 0 / 0
Niech się cieszy. To źle?
Tak słabej Legii to jeszcze nigdy nie widziałem
No to dobrze die przypatrz bo możesz przez kolejne 10 lat nie zobaczyć.
Major
 • 3 / 0
Ja widziałem. Tydzień temu, dwa tygodnie temu, trzy....
Generał dywizji
 • 5 / 4
Juz jeden z**b zniknął (AML) teraz jakieś Bieszczady.
Mam dla ciebie radę j****j to wszystko i zostań w tych Bieszczadach.

Dziś wygrają jutro przegrają.
Nie wiemy czy dzisiaj wygrają, jeszcze 45 minut gry.
I nie ty mi będziesz mówi co mam robić.
Narzekaj dalej ;) to wychodzi wam znakomicie !
Podpułkownik
 • 2 / 0
Rarowcy nic nie grają. Jak teraz nie przełamiemy serii, to nie wiem, co będzie musiało się wydarzyć
Legia grać . k***a Mać . Przecież ta bramka to przypadek w h*j
Chyba żartujesz ?
Przypadek to to, że nie ma 3:0 do przerwy.
Mnie to taka mysl naszla przy varze, ze szkoda ze nie pokazuja pracy na varze. Moze mam cos z glowa ale pierwsze co sobie myslalem, to ze goscie tam siedza i komputerowo przesuwają gracza Legii na spalonego. I tak bysny widzieli zrzut ekrsnu
@bieszczady oczywiście że Mioduski out,popatrz na całokształt 5 lat a nie na prowadzenie po pierwszej połowie
Patrzę na całokształt i na dzień dzisiejszy lepszego nie widzę, mimo popełnionych błędów.
Mam nadzieje, że jeszcze długo w Legii zostanie.
Spiąć gacie bo punkty potrzebne
Starszy kapral
 • 2 / 2
Obecnie to 3 punkty najważniejsze.
Generał dywizji
 • 5 / 9
Niech jeden mecz nie przysłoni wam caloksztalu.
Gramy o utrzymanie.
Jak to brzmi Legia gra o utrzymanie.
Mioduski out
Legia nigdy nie gra o utrzymanie, byłby tak gdyby do końca ligi zostało dwa lub trzy mecze.
Spłać go i klub będzie Twój. W czym problem? Będziesz szefem i będziesz decydował o wszystkim.
Starszy sierżant
 • 2 / 1
Koncentracja, koncentracja i jeszcze raz koncentracja! Gramy swoje! Krok po kroku i wrócimy na dobre tory!
Generał brygady
 • 1 / 0
Noo, w końcu obraz gry jak w większości meczów w 10 ostatnich latach w lidze. Legia ciśnie i w końcu coś strzela. Oby utrzymać do końca, a najlepiej kilkukrotnie podwyższyć stosując nomenklaturę rugbową :)
Jest przyzwoicie. Marzy mi się zaraz po przerwie gol po pięknej akcji, tak aby dotarło do chłopaków że potrafią grać.
Chociaż... 1:0 po obronie Częstochowy też mnie zadowoli. Byle by dopisać 3 punkty
Generał brygady
 • 2 / 0
Połowa sukcesu. Wygrajcie dzisiaj
Starszy kapral
 • 0 / 0
Mam nadzieje że na spokoju utrzymają prowadzenie a nawet coś podwyższoną
Grać w drugiej to samo i będzie 3:0
Nie cofać się do obrony !
ciekawe czy to utrzymamy?!
Generał
 • 2 / 1
Zespół wygląda dziś nieźle. Prowadzenie mogło być wyższe. Trudno sobie wyobrazić, by Legia dzisiejsze zawody przegrała. Czy wygra? Nikt nie da sobie za to ręki uciąć, ponieważ zbyt wiele już w obecnym sezonie się działo, natomiast na teraz wydaje się, że przełamanie dziś jednak nastąpi i to nie na zasadzie uniknięcia porażki, lecz wywalczenia trzech punktów.
Generał dywizji
 • 8 / 6
Powtórzę to po raz kolejny jeden mecz nic nie zmienia.
Mioduski out
Kucharski out.
w*******lac za to że z Legii zrobiliście pośmiewisko
Generał dywizji
 • 2 / 0
Nie wiem w jakim świecie żyjesz ale on jest prezesem.
Lykasz wszystko jak mlody pelikany
Mam nadzieje ze Emreli odejdzie zima. Zawodnik to może nie zły ale zupełnie nie zainteresowany losami drużyny.
Miał akcje gdzie zamiar podać interesowało go tylko oddanie strzału,
Przy bramce z uwagi na to ze nie strzelił on zero radości pomimo tego ze chyba powinien sobie zdawać sprawę jaka jest sytuacja zespołu
Byla taka akcja, ze biegl za nim ktorys z naszych z pilka a on truchtem w kierunku brami, zero akywnosci i zainteresowania co dzieje sie z pilka za jego plecami. Dawac Kostorza, jaga cieniutka
Zastanawiam sobie jakiego piłkarza widza w nim Ci co dają minusy
Obrona w rozsypce
Młodszy chorąży
 • 2 / 2
Może i wygramy, jeśli babolarze nie sprokurują kłopotów.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Jak my to dziś przegramy, to nie mam pytań
Generał
 • 0 / 1
Może gen słowika już przeminął.
Jędza chyba coś połamał
Teraz to tylko spokuj i kolejne bramki
Kapitan
 • 0 / 0
Bendom.
Panowie, prowadzimy do przerwy. Co w takich sytuacjach się robi?
Nie pamiętam
No jak to co, Pekhart i wrzutki, duzo wrzutek
Generał
 • 3 / 0
Piłkarze idą za ciosem,a kibice dobrze się bawią:)
Major
 • 5 / 0
Przez ostatnie mecze nie potrafię się cieszyć, jeszcze. Boję się że zaraz znów popsują mi humor.
O tym samym pomyslalem. Ostatnio zabrali mi radosc z ogladania ligi. Tak samo mialem z kadra za brzeczka. Grali, niby czlowiek oglada ale tak bez jajca
Może coś na plus się zmieni
Brawo!! Nareszcie!!! Mamy to!!!
Podpułkownik
 • 3 / 11
Brawo k***a! Po marzenia, po cel, po utrzymanie!
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Uff, do przerwy prowadzimy
Zmiana z przymusu i gol
Zmiana z przymusu i gol
A w przerwie zszedł. Człowiek zadaniowiec. "Wejdziesz, zastąpisz Jędzę, strzelisz gola. Masz 35 minut."
"Się robi trenerze."
Podpułkownik
 • 1 / 0
Kto na varze siedzi?
Podpułkownik
 • 0 / 0
No no... ile to czekać trzeba było na prowadzenie do przerwy?
Kapral
 • 5 / 0
Żeby zawsze w sytuacjach spornych tak szczegółowo by był sprawdzany Var... Ile razy zostaliśmy przekreceni.
Generał broni
 • 1 / 0
Tak długo to sprawdzali, bo nie mieli czym linii narysować, bo im linijka spadła pod stół i nikomu się schylić nie chciało
Major
 • 1 / 0
Szukali zagubionego centymetra
Podporucznik
 • 4 / 5
A na żylecie ognisko
Kapitan
 • 1 / 0
czyżbyśmy prowadzili do przerwy??? Szok
Młodszy chorąży
 • 2 / 2
IKEA! IKEA! IKEA!
Utrzymać i dołożyć po przerwie
Major
 • 0 / 0
Łatwo pisać:)
Major
 • 0 / 0
Uff, teraz nie zrobić z siebie frajera jak kilka razy ostatnio
Generał broni
 • 5 / 0
Brawo. Dobić!!!
Podpułkownik
 • 4 / 0
No niesamowite. Pierwsza zgrana dobrze piłka pod bramką i gol. Nawet VAR nic nie zmienił.Można? Da się?
Jest golllll
Już myślałem że coś wykombinują
Uf, już kombinowali.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Co oni tak kombinują z tym VAR, przecież było doskonale widać, że nie ma spalonego.
UFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF
Podpułkownik
 • 1 / 0
No, teraz lepiej :)
Generał brygady
 • 1 / 0
q**a. Jak spalil to mamy mega pod gorke!
Podobne z kórnikiem
Pułkownik
 • 0 / 2
Czy choroba, która nie pozwoliła być Mioduskiemu z zespołem w Leicester również dziś nie pozwoliła przybyć na trybuny?
Podpułkownik
 • 0 / 0
Układa nowy wywiad.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Nie interesuj się, stan zdrowia jest chroniony przez RODO.
Pułkownik
 • 0 / 1
Jeśli ta choroba to nie jest zwykłe tchórzostwo, to to może być nasza największa nadzieja.
Chorąży
 • 1 / 0
Wiele razy już poruszałem ten wątek, potrzebny jest mecz na odblokowanie.. potem pójdzie lawinowo win by win
Sierżant
 • 1 / 0
Z tą lawiną zwycięstw to bym był ostrożny. Już w tym meczu wyszedł w podstawie Hołownia a właśnie straciliśmy przez tych drwali 3 (!!!) obrońców. W każdym z tych przypadków nie wygląda jak by to było "na chwilę.
Chorąży
 • 1 / 0
Jot racja.. ale trzeba wierzyć
Major
 • 3 / 1
No tak średnio czuję tego gola, byłoby cholernie szkoda bo się należała
Generał
 • 4 / 1
Znowu nas okradają drukarze. Nie dosć że uja gramy to jak już coś wyjdzie to drukarze pilnują.
Bez jaj
Bez jaj
no nareszcie!!!!
Podporucznik
 • 3 / 0
Już Musiał szuka milimetra żeby szmate podnieść
Sierżant
 • 1 / 0
Oho, już w wozie VAR słychać dźwięk drukowania...
Co, spalony???
Spalony? Jakieś jaja znowu.
Generał brygady
 • 3 / 0
Co oni q**a sprawdzaja...?!?!
Spalony
Podpułkownik
 • 1 / 0
Cicho.
Trochę pobiegał i zeszły z niego procenty XD
Podpułkownik
 • 0 / 2
Czy nasi piłkarze są tak słabi, że nawet podwórkowego samograja nie potrafią grać?
Czy im trzeba pokazać jak 5 latkowi, co i jak używać i w jaki sposób?
Niestety, tak to wygląda na ten moment.
Panowie, czy widzieliście to co ja?
Generał brygady
 • 0 / 0
Zaslużyliśmy !!!
Generał broni
 • 2 / 1
No na reszcie, zanosiło się na to co najmniej od 30 minut. Brawo chociaż za to 1:0. Teraz pilnować żeby się nie powtórzy scenariusz z poprzednich meczów!
Kolejny gol po SFG. Jeśli coś się ostatnio poprawiło to właśnie one.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Wow. No tym razem brawo za dobre zamknięcie akcji
Podporucznik
 • 2 / 2
Brawo Ikea!
Generał brygady
 • 1 / 0
Jest sporo miejsca z przodu. Tylko nasza niedokladnosc ostatniego podania sprawia ze nia ma czystych sytuacji
Generał
 • 0 / 0
Nareszcie. Legis z pewnością zasłużyła na gola.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Aj Josue coraz bliżej ale Dziekoński też ładnie wybronił
Nareszcie!
Sierżant
 • 3 / 0
No k***a wreszcie!!!
Brawo! W końcu strzeliliśmy.
Brawoooo
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Gol, Johansson
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Może rar niezdąży wyrównać
Jeeeeeest wreszcie
Marszałek Polski
 • 0 / 1
w końcu
Starszy sierżant
 • 4 / 0
Josue, jeszcze raz i dokładniej
Przód to dramat, każdy sobie rzepkę skrobie
Podpułkownik
 • 5 / 0
Brawo Artur, znając życie Miszta by to wpuścił.
Nie wspominaj...
Co oni grają z tej kontry???
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Jeszcze tylko tradycyjna strata bramki tuż przrd przerwą i można zejść do szatni.
Na szczęście nie my ją straciliśmy.
Jedyne co się narazie zmieniło to spokuj w bramce
Generał brygady
 • 3 / 1
Jaga umyslnie jest cofnieta. LEgia bezzebna z przodu i lprzeciwnik liczy na jakis blad lub konterke
Podpułkownik
 • 4 / 1
Może niech sędziowie nie gwiżdżą nam rożnych, bo z nich to i tak nic nie wynika...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Roznych trudno nie gizdać, jak widać od kogo piłka się odbiła.
Można pokombinować przy wolnych, przepisy są tak naginane, że każda wersja sie obroni.
Podpułkownik
 • 6 / 0
Odnoszę wrażenie, że my chyba za specjalnie nie wiemy jak grać.
Miszta już by to puścił.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Śmieszy mnie już ta długa celebracja przy rzucie wolnym, z której jak zwykle g.... wynikło.
Porucznik
 • 2 / 1
Tutaj wyjątkowo nie wynikło, było bardzo blisko bramki.
Bardzo dużo asekurujemy w defensywie, chyba zmienił Gołębiewskie koncepcję i najważniejsze nie stracić.
Mówcie co chcecie, ale wyglądamy jednak lepiej niż w poprzednich meczach.
Major
 • 1 / 0
Wyglądamy podobnie jak że Stalą, miejmy nadzieję że skończy się lepiej.
Generał
 • 0 / 0
Jak dobry strzał skoro był nie celny? Dajmy GK przeciwnika się wykazać. Może zrobi to co GK kurnika tydzień temu, ale trzeba trafiać w bramkę.
Josue coraz bliżej, w końcu mu wejdzie.
Kompletnie zbędny zawodnik, powinni go przekonać, by odszedł zimą.
Człowieku, mamy co najmniej dziesięciu zbędnych!!
jak możesz fairplay!!! przecież to nasza największa gwazda! zawodnik przez wielu kreowany na następcę VOO o umiejętnościach co najmniej Messiego! to zbawca Legii!
Może nawet dziś coś strzeli. Już dwie sytuacje, raz poprzeczka, raz bramkarz wyjął.
Generał broni
 • 2 / 0
Dobry strzał, niewiele brakowało
Dobry strzał josue
No ma dobry rzut wolny to trzeba przyznać noga jest ułożona
Starszy sierżant
 • 3 / 0
Josue, 20 cm niżej
Generał brygady
 • 2 / 0
Na ustawianie wolnych szkoda czasu
Nie umiemy od lat strzelic nic wolnego
Nasza obecna sytuacja to jest wynik wieloletnich eksperymentów durnia miodka, kiedyś ta bańka musiała pęknąć