Europa FC rywalem Legii. Znamy terminy meczów

Redaktor Piotr Kamieniecki

04.07.2019 22:12

(akt. 07.07.2019 15:30)

Europa FC będzie rywalem Legii Warszawa w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy. Drużyna z Gibraltaru pokonała w czwartek 4:0 Sant Julia z Andory i awansowała ze wstępnej fazy kwalifikacji zwyciężając w dwumeczu 6:3. Pierwszy mecz Europa FC - Legia Warszawa odbędzie się w czwartek, 11 lipca o godzinie 20:30 na Victoria Stadium w Gibraltarze. Rewanż 18 lipca w Warszawie o godzinie 21.

W spotkaniu rozgrywanym w Andorze, gospodarze zwyciężyli 3:2. Bramka na wagę wygranej Sant Julia padła w doliczonym czasie gry. Do przerwy rewanżowego meczu na Gibraltarze, Europa FC prowadziła 1:0 po golu Adriana Gallardo. Tuż po przerwie, wynik na 2:0 podwyższył Tjay De Barr. Kolejne gole strzelili Liam Walker oraz Juanpe.

Pierwsze spotkanie I rundy eliminacji Ligi Europy ma zostać rozegrane na Gibraltarze 11 lipca. Warto odnotować, że Europa FC rozgrywa swoje spotkania na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Rewanż odbędzie się tydzień później na stadionie przy Łazienkowskiej.

Europa FC - Sant Julia 4:0 (1:0)
Gallardo (38. min.), De Barr (48. min.), Walker (78. min.), Juanpe (90. min.)

Żółte kartki: Yahaya, Rosa (Europa FC) - Jonny, Mango, Vasile (Sant Julia)

Czerwona kartka: Jonny (Sant Julia - 83. min. - za dwie żółte)

Europa FC: Coleing - Ayew (79' Jolley), Olmo, Sanchez, Portilla (61' Olivero) - Juanpe, Yahaya, Rosa, Walker - De Barr, Gallardo (70' Velasco)

Sant Julia: Kasparian - Jonny, Mango, Munoz, Bakayoko (57' Fernandez), Vasile - Pereira (62' Blanco) Lao, Santiago, Malatini - Mendez.

W dwumeczu 6:3 dla Europa FC.

Mecz Europa FC - Legia Warszawa odbędzie się w czwartek, 11 lipca o godzinie 20:30 na Victoria Stadium w Gibraltarze. Rewanż 18 lipca w Warszawie o godzinie 21.

Co wiesz o Legii w europejskich pucharach?

1/10 Kto jest najlepszym strzelcem legionistów w historii gier o europejskie puchary?