Logo Legia.Net

Fakt: Nowak, Kosecki i Dowhań do kadry

Marcin Szymczyk

Źródło: Fakt

31-03-2011 / 09:55

(akt. 14-12-2018 / 16:16)

Nie milkną echa tego co pokazała piłkarska reprezentacja Polski w meczach z Litwą i Grecją. Dziennik "Fakt" apeluje o natychmiastowe zmiany aby nie dopuścić do takiej sytuacji jaka miała miejsce przed mistrzostwami Europy w Austrii i Szwajcarii. Austriaccy kibice chcieli wycofania swojej drużyny narodowej z turnieju - tak bardzo wstydzili się pokazać ją przed całą Europą. Dziennikarze proponują zmianę selekcjonera, którego wizja kadry się absolutnie nie sprawdza, wraz z całym jego sztabem.

Jakie są propozycje? Piotr Nowak selekcjonerem, Roman Kosecki asystentem, Krzysztof Dowhań trenerem bramkarzy, a Marek Koźmiński i Jerzy Dudek menedżerami. Trzeba przyznać, że takie zestawienie jest bardzo interesujące. Jesteśmy jednak przekonani, że PZPN pozostanie głuchy na takie propozycje, a trener Smuda będzie sprawdzał w kadrze kolejnych Adamiaków...

Komentarze (40)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~"(L)FOREVER"
 • 0 / 0
a mnie sie marzy takie trio w Legii!!! oby jak najszybciej!!!
~Karol
 • 0 / 0
Taak cała wine zwalic na trenera kadry i tak od laaaat. Wreszcie wszystko odbija sie czkwaka za brak odpowiedniej ligi SZKOLENIA MLODZIEZY ITD. Polacy sa zaangazowanie w gre ale samym sercem nic nie zorbia podczas gdy rywale kreca nimi jak chca. Niech PZPN najpierw poprawi wyszkolenie a dopiero pozniej obarczac wina trenera. TAKA prawda. ZMIENIC TRENERA bo przeciez dysponuje siwatowej klasy zawodnikami hahaha smiech an sali. WYSZKOLENIE to jest klucz
~Borsa(L)ino
 • 0 / 0
Do póki Lato zawiaduje tym cyrkiem, nie wrto nawet włączać TV bo można pęknąć ze śmiechu. Z innej beczki, na legia.com.pl jest fajny artykuł na temat obecnej sytuacji Legii. Szczególnie podoba mi się sentencja o osobach z bliskiego otoczenia ,chcących 2 kolejnych porażek i strefy spadkowej . Nie jestem z bliskiego otoczenia ale chyba skłaniam się ku tej grupie. Nawet 2 zwycięstwa nie dadzą nam mistrza, bo sraków musi się potknąć. W miejsce tych Miklasów przyszliby ludzie pokroju Kosy i Dziekana aby uzdrowić ten badziew zarabiający krocie za nic. Pzdr.
~Edvyn
 • 0 / 0
Dudek jest czynnym zawodnikiem nie robcie jaj jak z Frankowskim ...
~Juras
 • 0 / 0
Wyobraź sobie, że bycie menedżerem kadry nie wymaga podbijania karty o 8 rano i siedzenie na tyłku do 16. Dudek ma już 37 lat, mega kontakty na Zachodzie i na takim stanowisku na pewno sprawdziłby się dobrze. Taki sztab - młodych i ambitnych ludzi, w dodatku już z sukcesami i w większości niezależnych finansowo (czyli nie będą chcieli tylko się obłowić) wygląda naprawdę ciekawie.
~Sandokan
 • 0 / 0
Chyba Autrii i Niemiec Euro bylo a nie ... szwajcarii co za matol to napisal
~vigo
 • 0 / 0
sam jestes matol
~Sven665
 • 0 / 0
Jak się czegoś nie wie to się nie wypowiada ... ME były w AUSTRII I SZWAJCARII
~Sven665
 • 0 / 0
Jak się czegoś nie wie to się nie wypowiada ... ME były w AUSTRII I SZWAJCARII
~pol
 • 0 / 0
www.youtube.com/watch?v=Kj7TDva5dOw&feature=related kapitalne porównanie
~Adamiak Janusz
 • 0 / 0
Nic nie zmieniać. Jest dobrze.
~Mafiu
 • 0 / 0
Pierwszy mądry artykuł w fakcie
~piegacik
 • 0 / 0
Adamiak...... no co wszystkich trzeba sprawdzic
~Loren
 • 0 / 0
Ja na prawym skrzydle poproszę!
~mlodybe
 • 0 / 0
Bym chciał stwierdzić że selekcjonerzy którym udało sie dokonoać czegoś w legii byli terz dobrymi selekconerami np

Ś.P. trener Górski czy chodzby Janas

Francowi z legią sie nie udało no i selekcjonerem też jest marnym
~CzubasWPR
 • 0 / 0
Jak już piszesz to pisz bez błędów.
LEGIA pisz Wielką literą!!!
Hmm, nie chcę być złośliwy, ale to nie PZPN (którego nie lubię i za którego działania się wstydzę) tylko właśnie kibice "powołali" Frnaca na selekcjonera. Być może byłby to słuszny wybór gdyby Smuda został Smudą. Gdyby... Obecny selekcjoner słynął z twardej ręki i umiejętności pracy z "trudnymi" piłkarzami, takimi którzy nie pękają przed byle przeszkodą i nie boją się nikogo. Myślałem że nowa kadra będzie właśnie taka; odważna, bojowa i super przygotowana wytrzymałościowo. Niestety, Smuda "pękł" i wystraszył się piłkarzy z charakterem, takich którzy nie boją się walki na boisku i nie boją się mówić co myślą poza boiskiem. Wyrzucił z kadry lub też celowo pomija, wszystkich tych którzy mieli własne zdanie ( Boruc, Żewłakow, Małecki ) a powołuje tych którzy są mu posłuszni. Gdyby tylko to.... Jest niestety coś gorszego; wokół kadry zawsze "coś " się dzieje, są tak zwane "afery". I co ? I po każdej "aferze" z kadry wylatują nieposłuszni a zostają w niej ( mimo udziału w tej samej sprawie- potulni i posłuszni ). Peszko jest grzeczniutki więc wrócił do kadry, Boruc i Żewłakow nie kłaniają sie trenerowi w pas więc won z kadry. Podstawą dobrej grupy jest równe traktowanie wszystkich jej członków, takie same zasady dla każdego...Może gdzieś tak jest, ale nie u Smudy. Nie wiem czy to odpowiedni czas na zmianę trenera, nie wiem bo nie jestem trenerem, ale jako kibic mam prawo do niepokoju tym co oglądam ... Może lepiej zmienić trenera niż kompletnie skompromitować się na Euro ?
~Bie(L)sko
 • 0 / 0
Tutaj muszę się z tobą zgodzić
Sam byłem za kandydaturą Smudy ale nie przewidziałem, że ten człowiek bedzie odpier....ał takie rzeczy jak brak powołań dla dobrych zawodników.
Pytam gdzie byli teraz Małecki, Rzeźniczak, Boruc ? Zresztą można by tak długo wymieniać.
Nie można też przejść obok przywiązania Smudy do zawodników Lecha Poznań.
No i jeszcze ten pomysł z trenerem napastników
Żenada
~t.g.
 • 0 / 0
Lepiej sprawdzać Adamiaków niż Antolowiczów. To a pro po kandydatury trenera bramkarzy.
~dragon01
 • 0 / 0
Ten Antolović jeszcze cię zadziwi . Stulisz wtedy uszy i powiesz że wiedziałeś że jest taki wspaniały od poczatku . Ale uważaj zapisałem Twoje dane . przypomnę w odpowiedniej chwili
~ad
 • 0 / 0
Mnie zadziwia cały czas. Wręcz z podziwu wyjść nie mogę skąd się wziął taki kolo.
~FN
 • 0 / 0
Wziął, jak wziął. Za darmo nie przyszedł...
~mr_wuwua
 • 0 / 0
Fabiański też nie zachwycał na początku gdy zastępował Boruca, ba wielu nigdy w Legii nie zachwycał ale Arsenal wydał na niego miliony funtów. Mucha też był dla sporej grupy pomyłką.

Ja tam ufam Dowhaniowi skoro wybrał Antolovica to znaczy że jest perspektywiczny.
~ciostko
 • 0 / 0
Fakt wymyśla coraz większe głupoty. Kosecki asystentem?, Koźmiński i Dudek managerami?
Przecież Kosa trenował dorywczo tylko swoich juniorów, a Dudek nawet nie zakończył kariery. Co to ma być, jeszcze niedawno chcieli powoływać go do kadry, a teraz nagle robią z niego managera. Zresztą dlaczego ma ich być aż dwóch, na tym stanowisku nie ma aż tyle pracy, żeby zatrudniać tylu pracowników.
Tą gazetą powinna się zająć specjalna komisja śledcza do spraw IQ twórców, a zasiadać w niej powinni posłowie o zbliżonym poziomie inteligencji, a na czas obrad zamknąć gazetę.
~kibic zwykły
 • 0 / 0
Filmik fajny.
~FN
 • 0 / 0
"Austriaccy kibice chcieli wycofania swojej drużyny narodowej z turnieju - tak bardzo wstydzili się pokazać ją przed całą Europą."

Czy u nas poza tzw. "malkontentami", takimi jak ja, ktoś na to wpadł?
Informacje o rozejściu się wszystkich biletów w przysłowiowe 5 minut mówią o czymś zupełnie przeciwnym. I zastanawiam się, czy chodzi o to, żeby obejrzeć i identyfikować się z czymś wysokiej jakości, czy wsiąść w 15. letniego poniemieckiego Volkswagena z dziesięcioletnim synem, założyć czapeczki dodawane do sześciopaka Tyskiego i być, po prostu być na wielkiej imprezie letniej, bo w styczniu w Zakopanem już się było.

Żużlowa reprezentacja Polski jest jedną z najsilniejszych w tej dziedzinie sportu. Związek w ramach protestu zawiesił jej występy w mistrzostwach drużynowych wymagając wymianę tłumików na stare. I jest szanse, że ktoś się tym przejmie. A teraz wyobraźmy sobie co by było gdyby Smuda z Latem podłapali pomysł Pączka i wycofał reprezentację, bo piłki Pumy są za ciężkie i trudno trafić w wentyl. Scenariusze są dwa, albo nikt by nie zauważył, albo drużyny na poziomie Węgier, Bostwany, czy Bośni będą się martwiły, że zamiast z nami na stojąco, to zwycięstwo trzeba będzie wybiegać z wojowniczymi Kazachami, bądź Gruzinami.

Uważam, że chyba pora wznowić akcję Koniec PZPN, bo ani Lato, ani ekspert przy kominku, ani Smuda nic sensownego nie zrobią. Pomysł z Nowakiem wydaje się być jedyną sensowną alternatywą po upadku pomysłu z Beenhakkerem. Ale to powinien być pomysł na trenera wraz z całym zapleczem i pod to tworzoną infrastrukturą. I to powinien być już chyba ostatni pomysł. Jak ten nie wypali, to wyskubać trawę i nasypać żużlu, to przynajmniej obiekty będziemy mieli dostosowane poziomem do jednej z nielicznych dziedzin, w której jako nacja jesteśmy na prawdę dobrzy.
Poza narzekaniem... ;-)
~pol
 • 0 / 0
FN

Jest kiepsko jeśli chodzi o PZPN. Sprawa Nowaka niżej jak widziałeś pewnie. Żużel teraz: Raz to reprezentacji żużlowych jest kilkanaście więc nie trudno być w czołówce:) Jeśli chodzi o tłumiki to sprawa się wyjaśnia. będa jeździć na nowych. Dlaczego? szum był o to ponieważ Kolodziej, Gollob i Hampel zainwestowali sporo kasy w sprzęt a okazało się że trzeba kupić nowy więc pieniądze poszły na marne. Wymyślili protest. Unia Europejska ustalila limit decybeli na cos ok 85 jesli chodzi o to ile może słyszeć "unijny mieszkaniec" a stare tłumiku brzęczą na prawie 100 decybeli i pojawił się problem. Szybko poszła poprawka że nie dotyczy to sportu ale producenci już sprzedawali nowy towar i nie pozwalają na powrót do starych tłumików. Konflikt się kończy zostało 3 na placu boju naszych ale też sie pewnie wyłamia:)

receptą na uzdrowienie całej piłki jest chyba.....Boniek jako prezes. Facet który stworzył pierszą w Polsce agencje reklamową o charakterze sportowym idealnie pasuje na prezesa. ma szanse stworzyć dobre struktury wokół siebie i może unikniemy wpadek Szarmacha typu "Logujcie się po bilety bo zabraknie" ja jeszcze nie zamówiłem i dobrze mi z tym bo mam czas do 23:59. Kompromitacja przed Platinim była 1 klasy. Z tymi ludzmi nic nie osiągniemy
~FN
 • 0 / 0
Rzuciłeś nieco inne światło na moje spostrzeżenia zupełnie zmieniając zawarte w nich przesłanie... :-) Ale nie patrzmy już na to. Skupmy się na Bońku.
Zdaje się, że on dążył już do takiego rozwiązania, ale przegrał z "terenem", czyli leśno-dziadkowo-betonem (w skrócie LDB). ;-) Przy takim układzie może i Nowak by się skusił "zrobić coś dla kraju" i zbudowałby nowe struktury. Ale trzy rzeczy musiałyby się wydarzyć najpierw:
- samorozwiązanie PZPNu, bądź jego komisaryczne rozwiązanie;
- przekonanie Platinich i Blatterów, że nowa organizacja jest niezależna od rządu;
- odkrycie nowych niewyobrażalnych pokładów złota, żeby za to zapłacić;
Z pewnością pominąłem jeszcze kilka istotnych rzeczy, ale biorąc pod uwagę wyłącznie powyższe, osobiście uważam, że bardziej prawdopodobny jest koniec świata w 2012 roku.
~pol
 • 0 / 0
Wiecie co prześledziłem może to śmieszne losy Smudy i Lato na YT, na portalach statystycznych itd. To są kumple od zalania dziejów. Razem grali w Stali Mielec,a w latach 90. razem chodzili na mecze i pewnie razem imprezowali. Gdy Lato został preziem zaraz na stanowisko selekcjonera wrzucił Smude. Ułatwiło mu to społeczeństwo bo taka była "wola ludu". Niestety mamy obecnie niesamowite "kolesiostwo" w PZPN. Trzeba to zrownać z ziemią i oddac w ręce kogoś kompetentnego
~asd
 • 0 / 0
nie tylko w pzpnie ten kraj to jedne wielko kalesiostwo
~asd
 • 0 / 0
nie tylko w pzpnie ten kraj to jedne wielko kalesiostwo
~bezkĄta
 • 0 / 0
Fantazja dziennikarzy nie zna granic. Ja jestem zwolennikiem wkroczenia prokuratora do PZPNu i skończenia z tym cyrkiem raz na zawsze. Reprezentacja nie gra o nic, kluby w europie wyglądają gorzej niż słabo, więc ...
Niech nas FIFA zawiesza, co za różnica gramy tylko dla samego występu - na to szkoda czasu.

Zresztą cała FIFA to jeden wielki "fryzjerski" układ, a my mamy historyczną szansę przeciąć ten węzeł gordyjski.
~t.g.
 • 0 / 0
A od kiedy to za ekstraklasę odpowiada PZPN, tam obowiązują już nowe zasady "młodzi, prężni, wykształceni - w nowych warunkach menedżerowie.",tacy o ktorych tu na tych stronach legijnych marzycie.
~eetam
 • 0 / 0
z reprezentacji nic nie będzie ...
może nad takim rozwiązaniem warto pomyśleć w.... Legii .. :)
~Bart
 • 0 / 0
Ostatnie zdanie najlepsze. Adamiak Ada:))))) Smudę trzeba wypie...ć z tej funkcji jak najszybciej i zaorac w piz...u ten cały twór zwany PZPN.
Dyzma z meczu na mecz pokazuje jakim jest amatorem. No i zamiast Boruca broni Sandomierski, któy Arcziemu mógłby czyścić buty.
~mundek
 • 0 / 0
jestem za! Nowak może jeszcze coś zrobić - pozostał rok do Euro, Dowhań na pewno nie będzie do kadry powoływał ludzi przypadkowych - oznacza to powrót Boruca, będą też zdrowi Fabiański i Szczęsny. Kosecki jako asystent to tez ciekawa propozycja. Dudek z Koźmińskim zagwarantują jeszcze ciekawych sparingpartnerów
~mundek
 • 0 / 0
a jeśli nie kadra, to może niech Legia skorzysta z takiego zestawu ;-)
~Bart
 • 0 / 0
To byłby bardzo fajny zestaw dla Legii.
~pol
 • 0 / 0
mundek

Jest troche inaczej jak piszesz:) Nowak nie przyjdzie do Polski tzn do PZPN w tych strukturach i z tymi ludzmi. Powiedział to otwarcie:) Mecze reprezentacji organizuje Sportfive a PZPN sprzedał im prawa ręką Laty (zaraz po mianowaniu na prezesa) za jakies smieszne pieniądze na 10 lat z tego co pamietam wiec ani Dudek ani Koźminski nie pomoga
~FN
 • 0 / 0
W świetle tego co Pol napisał, cały mój powyższy wywód można skasować, a na boiskach już sypać żużel, to się może na dywanach z trawy zaoszczędzi grube pieniądze i wystarczy kawałek A-2 do Warszawy. :-(