Fatalne statystyki Legii w 2015 roku

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

14-04-2015 / 08:38

(akt. 21-12-2018 / 15:55)

Biorąc pod uwagę mecze w bieżącym roku piłkarze Legii na 24 możliwe punkty zdobyli ich 11 i zajmują szóste miejsce w tabeli. Jednak niepokojące są dalsze statystyki, które dziś przedstawiają dziennikarze "Przeglądu Sportowego". Tylko w trzech meczach z ośmiu Legia oddała więcej strzałów niż jej przeciwnik. Jeszcze gorzej wyglądają celne uderzenia, tylko w dwóch starciach legioniści byli lepsi (raz było po równo, pięciokrotnie częściej uderzali przeciwnicy). Pod względem liczby oddanych strzałów (89), mistrzowie kraju są dopiero na 12. miejscu, wyprzedzają jedynie Koronę, Ruch, Jagiellonię i Zawiszę.

Najbardziej zaskakująca jest statystyka fauli. Szczególnie dla tych, którzy pamiętają fazę grupową Ligi Europy, w której Legia była drużyną najczęściej przekraczającą przepisy. W ośmiu grach ligowych 2015 roku piłkarze z Łazienkowskiej faulowali 78 razy, obejrzeli 3 czerwone kartki (dwie bezpośrednio, jedna po dwóch żółtych) i 15 żółtych.


Drużynowo też spisują się gorzej niż jesienią, kiedy grali co trzy dni. Średnia zdobytych punktów spadła o ponad 20 procent (z 66,7 procent do 45,8). Zdobywają mniej bramek (jesienią średnio 2,2, wiosną 1,5), tracą ich tyle samo (średnio 1,1). Oddają średnio 3 strzały na mecz mniej (11,1 teraz, 14,2 jesienią). O 5 procent spadło średnie posiadanie piłki, z 59,6 procent do 54,4.


Jeszcze gorzej to wygląda jeśli porówna się poszczególne okresy pracy trenera Berga. Wiosną 2014 roku Legia zdobyła 83,3 procent punktów możliwych do zdobycia, jesienia 2014 roku 66,7 procent ponktów, zaś wiosną 2015 roku już tylko 45,8 procent. Przy piłce Legia w pierwszym okresie pracy była 61,3 procent, w drugim 59,6 procent, zaś obecnie 54,4 procent.


Więcej statystyk można znaleźć w dzisiejszym wydaniu "Przeglądu Sportowego".

Komentarze (14)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Na szczescie tytuł Mistrza Polski nie zapewnia statystyka fauli i rzutow roznych, ale liczba zdobytych punktow. Jak patrze na tabele, to na jej szczycie widze Nasz Klub.

Statystykami niech sie podniecaja inne druzyny, w czyms musza byc lepsze od Legii, a to w wrzutach z autu, a to w faulach, a to w roznych.

Moze nie gramy ostatnio najlepiej, mamy slabsza faze, ale gramy NAJLEPIEJ w Polsce, swiadczy o tym tabela ligi, zdobylismy najwiecej punktow. Dopoki o tytule MP decyduje liczba zdobytych punktow, to moga nam naskoczyc.

Jak PZPN zdecyduje, ze o tytule MP bedzie decydowac liczba rzutow roznych, to bedziemy sie wtedy martwic, czy przeskoczymy Podbeskidzie, na razie Legia jest pierwsza i tak zostanie do konca ligi.
~trrg
 • 0 / 0
Liczby trzeba umieć czytać.Jeśli jedna nogę trzymam we wrzątku, a drugą w temperaturze -50 stopni C, to średni mam po 25 stopni C na nogę, czyli wszystko gra.
Zróbcie, proszę, statystki odbiorów piłki średnio w meczu i zobaczcie jak to się ma do liczby fauli - wtedy dopiero coś zaczyna być widać. Bo tak, to można dojść do wniosku, że drużyna aktywnie grająca w pikę, to ta, co ma dużo fauli. Strzały na bramkę - celne i nie celne. Te rachityczne turlanie się piki do bramkarza, to też strzał celny, a ten co gasi lampy nad stadionem, to niecelny. Najwięcej w lidze jest własnie takich. Nie jest ważne i le razy ebniesz siekierą w pień drzewa, tylko ile z tych ebnięć drzewo ścina. I tak dalej. Ochłońcie z tym szastaniem liczbami, bo wam to nie idzie.
~e(L) Kommendante
 • 0 / 0
widzisz , ale kumaci wierzą w takie pisanie ....
Chwyciło ?! Chwyciło ! Wiec znowu komuś zależy na sianiu fermentu.
Drużyna musi sie poukładać po odejściu Rado i nic i nikt tego nie zmieni !
statystyki mówią,że im dalej od janka u. tym gorzej. wiking nie ma lepszego pomyslu? ile jeszcze razy Legia Berga ma zamiar przegrac z ogórkami? skoro już nawet ze zbiorowiskiem odpadów tj lechią dostaje.. wstyd wikingu.
~gruby
 • 0 / 0
ze legla sie sypie to bylo juz od dawna do przewidzenia-radovica nikt jeszcze dlugo nie zastapi transfery=dno .
~Niestety
 • 0 / 0
Z tych statystyk wynika jedno.
Im dalej od zwolnienia Urbana, tym gorzej...
~ad
 • 0 / 0
Wynika też niezbicie, że im dalej od zwolnienia Janasa tym gorzej.
~Niestety
 • 0 / 0
ad

Janas miał innych piłkarzy.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 0
Statystyki - sratystyki... statystycznie człowiek i koń mają po trzy nogi.
~realistaL
 • 0 / 0
Ale bicie piany... Skończcie te brednie. Według was lepiej byłoby odpaść z St. Patricks? Nie byłoby rotacji i porażek z Ajaxem.
~księgowy
 • 0 / 0
DO REDAKCJI: błędnie są policzone wartości procentowe, o których piszecie, a konkretnie różnice procentowe.
~Pixie666
 • 0 / 0
Jak widać PS chce powrotu jasia fasoli. Brać! Jest wyrzucony z ossasuny
~jm_Zgr
 • 0 / 0
Statystyki w obronie takie są takie same. Kuleje ofensywa. Ładnie wyliczyli ile procent drużynie dawał Rado
~k(50)
 • 0 / 0
Tak gra "samograj" trenera z zagranicy, wzmocniony o Sa, Dudę, Ghuillerme, Lewczuka i Furmana :)))