Filip Mladenović zagrał w reprezentacji Serbii

Źródło: 90minut.pl, Legia.Net

14-10-2020 / 22:46

(akt. 15-10-2020 / 13:56)

Zawodnik Legii, Filip Mladenović, wystąpił w reprezentacji Serbii w zremisowanym 2:2 wyjazdowym meczu 4. kolejki trzeciej grupy dywizji B Ligi Narodów z Turcją. Obrońca pojawił się na boisku po przerwie, w momencie gdy Serbowie prowadzili.

Mladenović na 17 podań 12 miał celnych czyli zanotował skuteczność na poziomie 71 procent. Dobrze radził sobie w ofensywie, wdał się w trzy dryblingi z rywalami, wszystkie wygrał. Ale ogólnie na dziesięć pojedynków z przeciwnikiem wygrał pięć. Zanotował trzy straty - jedną na własnej połowie, ale i dwa odbiory.

Turcja – Serbia 2:2 (0:1)
Calhanoglu (56. min.), Tufan (76. min.) - Milinković-Savić (21. min.), Mitrović (49. min. – k.)

Żółte kartki: Yokuslu, Yilmaz - Mitrović, Kolarov, Mitrović
Czerwona kartka: Yilmaz (90. minuta, Turcja, za drugą żółtą).

Serbia: Dmitrović - S. Mitrović (75' Gudelj), Milenković, Kolarov - Lazović, Lukić, Milinković-Savić, Maksimović, Ristić (46' Mladenović) - Djuricić (75' Vlahović), A. Mitrović