logo liga mistrzów

FK Astana rywalem Legii w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

18.07.2017 17:57

(akt. 21.12.2018 22:32)

Legia Warszawa, jeśli w środę przypieczętuje awans w starciu z IFK Mariehamn, w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zmierzy się z FK Astana. W pierwszym meczu, Kazachowie pokonali Spartaks Jurmałę 1:0, natomiast w rewanżu padł remis 1:1. Ważne trafienie dla gospodarzy zanotował Patrick Twumasi, który - co ciekawe - w przeszłości reprezentował barwy łotewskiego klubu. Mecze tej rundy odbędą się 25-26 lipca i 1-2 sierpnia. Ewentualne, pierwsze spotkanie, mistrzowie Polski rozegrają na wyjeździe.

FK Astana, obecny mistrz Kazachstanu, aktualnie prowadzi zresztą w rozgrywkach. Piłkarze ze stolicy kraju mają na koncie 48 punktów po rozegraniu dwudziestu spotkań, o pięć "oczek" więcej niż drugi w tabeli Kajrat Ałmaty. Trenerem jest Bułgar Stanimir Stoiłow, 50-latek, który rozpoczął pracę z "żółtoniebieskimi" nieco ponad trzy lata temu. Kluczowym zawodnikiem jest kongijski napastnik, Junior Kabananga. 28-latek wystąpił we wszystkich meczach spędzając na boisku 2737 minut. Atakujący ma na koncie szesnaście goli. Drugi najlepszy strzelec, Patrick Twumasi, ma z kolei o połowę bramek mniej.

W ostatnich tygodniach do drużyny z Kazachstanu dołączył przymierzany w przeszłości do Legii, Węgier Laszlo Kleinheisler. Polscy kibice powinni również kojarzyć byłego gracza Zawiszy Bydgoszcz, Iwana Majewskiego. Z kolei Roger Canas był zawodnikiem Jagiellonii Białystok przez rundę jesienną sezonu 11/12.