Futsal: Awans w Pucharze Polski, Victoria pokonana

Redaktor Marcin Szymczyk

06.01.2020 18:05

(akt. 22.01.2020 19:26)

Futsaliści Legii Warszawa w poniedziałek wygrali z Victorią Sulejówek 6:2 w ramach rozgrywek 1/32 finału Pucharu Polski. Rywale grają w I lidze, a więc o jeden poziom rozgrywkowy wyżej od "Wojskowych".

Trybuny hali na Gładkiej 18 zapełniły się, było 299 kibiców. Od pierwszej minuty mecz był wyrównany, cios za cios. Zaczął w 4. minucie Bartłomiej Świniarski, wyrównał siedem minut później Karol Domżała. Po 45 sekundach było już 2:1 - celnym i skutecznym strzałem popisał się kapitan zespołu Mariusz Milewski, ale nie minęła minuta i znów był remis - piekielnie mocnym uderzeniem z rzutu wolnego wykazał się Daniel Matwiejczyk. Ale po chwili na ponowne prowadzenie wyprowadził legionistów Adam Grzyb. Potem były jeszcze dwa słupki i dwie poprzeczki, niewykorzystany rzut karny i do przerwy wynik na tablicy świetlnej to 3:2 dla Legii.

Po zmianie stron liczyła się już tylko Legia Warszawa - rywalom ochotę do gry odebrabrala potężna bomba w samo okienko w wykonaniu Mariusza Milewskiego. Kilka minut później wynik podwyższył Bartłomiej Świniarski. Legioniści kończyli mecz w osłabieniu, czerwoną kartkę otrzymał Dominik Skorża. Przez dwie minuty zespół gospodarzy miał na parkiecie o jednego gracza mniej. Udało się przetrzymać napór ekipy z Sulejówka, a później ustalić końcowy rezultat poprzez gol Krzysztofa Jarosza. Po meczu kibice podziękowali zawodnikom, a futsaliści kibicom.

Mecze 1/16 finału Pucharu Polski odbędą się w dniach 8-10 lutego. Rywalem legionistów może być jeden z zespołów ekstraklasy.

Puchar Polski: Legia - Victoria Sulejówek 6:2
Bramki: Świniarski (4. min. i 25. min.), Milewski (12. min. i 22. min.), Grzyb (13. min.), Jarosz (40. min.) - Domżała (11. min.), Matwiejczyk (13. min.)