Futsal: Emocje w Sulejówku. Sporo goli i zwycięstwo Legii! (akt. foto)

06.12.2020 15:54

(akt. 06.12.2020 18:49)

Futsaliści Legii Warszawa zwyciężyli na wyjeździe 10:6 z Victorią Sulejówek w 12. kolejce I ligi. Dla "Wojskowych" to dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie.

Po pierwszej połowie legioniści prowadzili 5:1. Bramki dla "Wojskowych" zdobywali: Mariusz Milewski, Daniel Smoczyński, Paweł Tarnowski, Mateusz Gliński i Grzegorz Och. Emocji i bramek nie brakowało również po zmianie stron.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy rywale zdobyli bramkę po płaskim uderzeniu z rzutu wolnego. Kilka minut później było 6:2. Legioniści dobrze rozegrali stały fragment gry, a piłkę w siatce - po strzale z lewej strony - umieścił Michał Zalewski. Potem rezultat podwyższył Tarnowski, który zbiegł z bocznego sektora do środka boiska, mocno uderzył z lewej nogi i pokonał bramkarza Victorii. Po tym trafieniu klub z Sulejówka znacząco się rozkręcił i zaczął odrabiać straty. Efekt? Rywale zdobyli trzy bramki z rzędu i wynik dla Legii zmienił się z 7:2 na 7:5.

Po kilkudziesięciu sekundach "Wojskowi" otrzymali przedłużony rzut karny, który na bramkę zamienił Smoczyński. Zawodnik stołecznego klubu oddał potężny strzał z lewej nogi, który odbił się od poprzeczki i wpadł do siatki. W końcówce spotkania warszawiacy mieli kolejny przedłużony rzut karny, ale - tym razem - uderzenie Smoczyńskiego zostało obronione przez golkipera miejscowych.

Parę chwil później było już 9:5! Tarnowski otrzymał podanie na lewą stronę od Milewskiego, a następnie oddał strzał z prawej nogi w kierunku dalszego słupka, i pokonał bramkarza Victorii. Potem padł kolejny gol dla Legii - Milewski wykorzystał przedłużony rzut karny. Piłka, po uderzeniu z lewej nogi, odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Wynik rywalizacji ustalili przeciwnicy.

Ostatecznie legioniści zwyciężyli 10:6 z Victorią Sulejówek. Dla Legii to dziewiąta wygrana w tym sezonie. W następnej, 13. kolejce stołeczny zespół - który zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli I ligi - zagra u siebie z Widzewem Łódź. Mecz odbędzie się w najbliższy weekend.

Victoria Sulejówek - Legia Warszawa 6:10 (1:5)

Bramki dla Legii: Milewski x2, Smoczyński x2, Tarnowski x3, Gliński, Och, Zalewski