Futsal: Kolejne zwycięstwo!

04.10.2020 19:36

(akt. 04.10.2020 21:27)

Futsaliści Legii zwyciężyli u siebie 5:0 z KS-em Gniezno w 3. kolejce I ligi. Po trzech spotkaniach warszawiacy mają na koncie komplet punktów.

Gracze stołecznego klubu objęli prowadzenie po kapitalnym uderzeniu pod poprzeczkę w wykonaniu Mariusza Milewskiego, z dalszej odległości. Asystował mu Mateusz Gliński, który nieco później sam strzelił gola. W pewnym momencie zawodnik miękko zagrał do Pawła Tarnowskiego, który wygrał pojedynek z rywalem i wystawił futbolówkę nadbiegającemu Glińskiemu, a ten pokonał bramkarza KS-u. Przed zmianą stron miejscowi otrzymali przedłużony rzut karny. Do piłki podszedł Milewski i pewnie umieścił piłkę w siatce - po strzale w prawy, górny róg bramki. Do przerwy legioniści prowadzili 3:0.

W końcówce spotkania legioniści podwyższyli prowadzenie. Rywale postanowili pozostawić pustą bramkę i mieć przewagę jednego zawodnika w polu w polu. Gospodarze to wykorzystali - przechwycili piłkę na własnej połowie, a Tarnowski uderzył z dystansu, z lewej nogi, i wpakował futbolówkę do siatki. Kilkadziesiąt sekund przed zakończeniem rywalizacji, Tarnowski zdobył drugą bramkę. Wyłuskał piłkę spod nóg rywala, a następnie oddał strzał z połowy Legii, wykorzystując brak golkipera gości między słupkami, i cieszył się z gola, po strzale z prawej nogi.

Stołeczna drużyna wygrała 5:0 z KS-em Gniezno, było to trzecie kolejne zwycięstwo w I lidze. Kolejnym przeciwnikiem Legii w lidze będzie Futsal Szczecin. Spotkanie na terenie rywala odbędzie się w niedzielę, 11 października, o godz. 15:00.

Legia Warszawa - KS Gniezno 5:0 (3:0)