Futsal: Ligowe zwycięstwo! Hat-trick Olczaka

14.02.2021 15:28

(akt. 14.02.2021 17:20)

Futsaliści Legii wygrali u siebie 7:2 z Futbalo Białystok w 19. kolejce I ligi. Hat-tricka zdobył Mateusz Olczak, a po golu strzelili Grzegorz Och, Mariusz Milewski, Konrad Rusiecki i Paweł Tarnowski.

Od samego początku legioniści kreowali sytuacje w ofensywie, mieli więcej do powiedzenia, a w 6. minucie strzelili pierwszego gola. Mateusz Olczak przechwycił piłkę na połowie rywali, a następnie pobiegł prawą stroną i zdobył bramkę po mocnym, skutecznym strzale z prawej nogi. Parę chwil później goście wykorzystali zamieszanie w pobliżu bramki "Wojskowych" i doprowadzili do wyrównania. Bartosz Borowik dopadł do piłki i umieścił ją w siatce, po uderzeniu z prawej nogi.

Warszawiacy zdołali jednak ponownie wyjść na prowadzenie. Mateusz Gliński wycofał piłkę z rzutu rożnego, Paweł Tarnowski przepuścił ją między nogami, a Grzegorz Och oddał potężny strzał z lewej nogi i pokonał bramkarza przyjezdnych. Nieco ponad pięć minut przed końcem pierwszej połowy, stołeczny klub podwyższył rezultat. Miejscowi mieli stały fragment gry. Adam Grzyb musnął piłkę, a Mariusz Milewski mocno dograł z lewego skrzydła na dalszy słupek. Tam pojawił się Olczak, który dopełnił formalności z bliskiej odległości. Tuż przed przerwą Milewski został sfaulowany na połowie Futbalo. Gospodarze otrzymali rzut karny przedłużony, który na bramkę zamienił kapitan Legii. A cztery sekundy przed końcem pierwszych 20 minut, padło piąte trafienie dla "Wojskowych"! Po dograniu Milewskiego z lewej flanki, piłka odbiła się od jednego z rywali i trafiła w poprzeczkę. Do futbolówki dobiegł Konrad Rusiecki, który z najbliższej odegłości skierował ją do siatki.

W 32. minucie było już 6:1 dla Legii. Grzyb przechwycił piłkę, a po chwili Olczak oddał płaski strzał z prawej nogi i zdobył hat-tricka. Moment później przeciwnicy odpowiedzieli trafieniem Damiana Grabowskiego. Później Paweł Tarnowski strzelił gola po płaskim uderzeniu z rzutu wolnego, z prawej nogi.

Ostatecznie warszawiacy zwyciężyli z Futbalo Białystok i prowadzą w tabeli ligowej. Kolejnym przeciwnikiem Legii będzie BestDrive Futsal Piła. Spotkanie na terenie rywala odbędzie się w sobotę, 20 lutego.

Legia Warszawa – Futbalo Białystok 7:2 (5:1)

Olczak (6. min., 15. min., 32. min.), Och (12. min.), Milewski (19. min.), Rusiecki (20. min.), Tarnowski (36. min.) – Borowik (10. min.), Grabowski (32. min.)

Składy:

Legia: Warszawski, Tarnowski, Świniarski, Grzyb, Och, Świątkowski, Gliński, Polakowski, Olczak, Rusiecki, Szymczak, Milewski

Futbalo: Jendruczek, Stefanowicz, Borowik, Małyszko, Grabowski, Tur, Niegowski, Koniczek, Konon, Głowicki, Stachurski, Stachelek

Historia Legii: Co wiesz o początkach klubu