Futsal: Osiem goli w meczu. Drugie zwycięstwo Legii!

26.09.2020 17:46

(akt. 26.09.2020 17:47)

Futsaliści Legii zwyciężyli na wyjeździe 6:2 z AZS-em Uniwersytet Gdański w 2. kolejce I ligi. Trzy bramki dla warszawiaków zdobył Mariusz Milewski,  a po golu strzelili Konrad Rusiecki, Krzysztof Jarosz i Adam Grzyb. Po dwóch spotkaniach stołeczny zespół ma na koncie komplet punktów.

Pierwszego gola w meczu strzelili rywale, konkretnie Jakub Domżalski. Zawodnik oddał płaski strzał z dystansu i cieszył się z trafienia. Po chwili legioniści wyrównali. Po świetnym podaniu Dominika Skorży z głębi pola, Konrad Rusiecki zwiódł rywala i pewnym strzałem z lewej nogi pokonał bramkarza AZS-u. Kilkadziesiąt sekund później rywale wyprowadzili kontrę i ponownie wyszli na prowadzenie. Mikołaj Kreft popisał się indywidualną akcją, a następnie uderzył po ziemi, z lewej nogi, i umieścił piłkę w siatce.

W 16. minucie warszawiacy otrzymali przedłużony rzut karny, którego na gola zamienił Mariusz Milewski. Tuż przed końcem pierwszej połowy "Wojskowi" zdobyli trzecią bramkę. Po rzucie rożnym, Milewski zagrał płasko, wzdłuż pola karnego, do Krzysztofa Jarosza, który wygrał walkę o pozycję i z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

Legia świetnie rozpoczęła drugą odsłonę. Adam Grzyb popisał się udanym przechwytem w środku pola, a potem popędził prawą stroną i posłał piłkę między nogami golkipera AZS-u. W 36. minucie stołeczny zespół otrzymał drugi przedłużony rzut karny, do którego podszedł Milewski i pokonał bramkarza gospodarzy. Niecałe 30 sekund przed końcem spotkania, Milewski zdobył hat-tricka. Kapitan Legii zdecydował się na oddanie strzału na pustą bramkę, będąc w polu karnym "Wojskowych", i umieścił piłkę w siatce.

Legioniści wygrali 6:2, a w następnej kolejce ligowej czeka ich pierwszy mecz w hali w Warszawie. W niedzielę, 4 października, o godz. 18:00 - w OSiR Włochy przy ulicy Gładkiej, stołeczny klub zmierzy się z KS-em Gniezno.

AZS Uniwersytet Gdański – Legia Warszawa 2:6 (2:3)

Domżalski (3. min.), Kreft (6. min.) - Rusiecki (5. min.), Milewski (16. min. – przedłużony rzut karny, 36. min – przedłużony rzut karny, 40. min.), Jarosz (20. min.), Grzyb (21. min.)