Futsal: Osiem goli w meczu. Kolejne zwycięstwo Legii!

31.10.2020 15:35

(akt. 31.10.2020 21:48)

Futsaliści Legii Warszawa wygrali u siebie 5:3 z BestDrive Piła w 7. kolejce I ligi. Hat-tricka dla "Wojskowych" zdobył Paweł Tarnowski, a dwa gole strzelił Bartłomiej Świniarski.

Legioniści objęli prowadzenie w 5. minucie. Otrzymali wówczas rzut wolny po faulu na Pawle Tarnowskim. Do stałego fragmentu podszedł sam poszkodowany, który potężnie uderzył z prawej nogi i cieszył się z trafienia. Warszawiacy mieli przewagę, którą udokumentowali drugą bramką. Bartłomiej Świniarski zagrał na lewą stronę do Tarnowskiego, a ten przełożył piłkę na lewą nogę i pokonał golkipera klubu z Piły. Trzydzieści sekund później gospodarze podwyższyli wynik! Stołeczna drużyna otrzymała aut. Kamil Wąchocki wycofał piłkę do Świniarskiego, który oddał kapitalny strzał z lewej nogi, z dalszej odległości.

Stołeczna drużyna z przytupem rozpoczęła drugą odsłonę. Jeden z legionistów wycofał piłkę z rzutu rożnego do Tarnowskiego, który znalazł się po prawej stronie. Zawodnik "Wojskowych" uderzył z prawej nogi w kierunku dalszego słupka i zdobył hat-tricka. Moment później rywale zdołali odpowiedzieć trafieniem, po przechwycie piłki na połowie Legii i strzale z bliskiej odległości. W 27. minucie przeciwnicy zdobyli drugą bramkę. Goście przechwycili piłkę w środku pola, po chwili jeden z rywali płasko zagrał wzdłuż boiska, a Piotr Przygocki zamknął akcję na dalszym słupku, na wślizgu.

Zespół z Piły zaczął się rozkręcać i po kilkudziesięciu sekundach zdobył bramkę kontaktową. Jeden z rywali przechwycił piłkę w środku pola, ruszył na bramkę Legii, minął zawodnika "Wojskowych" i oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka.

Miejscowi mogli odskoczyć przyjezdnym na dwa gole. Zabrali się do kontry, ale Wąchocki, który znalazł się w bocznym sektorze, niedokładnie wycofał piłkę do Świniarskiego. Po chwili legioniści stworzyli kolejną dogodną sytuację. Jeden z zawodników Legii wystawił piłkę na prawą stronę do Świniarskiego, który uderzył obok bramki. Przeciwnikom zależało na doprowadzeniu do wyrównania, ale to klub z Warszawy podwyższył prowadzenie. Drugiego gola w meczu strzelił Świniarski, który przechwycił futbolówkę w środkowej strefie boiska, ruszył do przodu i pewnym strzałem z lewej nogi pokonał golkipera.

Po 7 meczach legioniści mają na koncie 18 punktów (1. miejsce w tabeli), a w kolejnej, 8. kolejce zmierzą się z We-Met Futsal Club Kamienica Królewska

Legia Warszawa – BestDrive Piła 5:3 (3:0)

Tarnowski (5. min., 11. min., 22. min.), Świniarski (11. min., 39. min.) – Przygocki (23. min., 27. min., 27. min.)