Futsal: Porażka z wicemistrzem Polski

16.10.2021 13:45

(akt. 16.10.2021 13:48)

Futsaliści Legii przegrali na wyjeździe 2:5 z wicemistrzem Polski, Constractem Lubawa. Bramki dla warszawiaków zdobyli Grzegorz Och i Mariusz Milewski. Dla stołecznego zespołu to druga porażka w tym sezonie, i zarazem druga z rzędu.

Warszawiacy objęli powadzenie w 10. minucie rywalizacji. Gola dla przyjezdnych strzelił Grzegorz Och. W końcówce pierwszej połowie Constract wyrównał za sprawą Bartłomieja Piórkowskiego. Rywale lepiej rozpoczęli drugą część gry, zdobywając dwie bramki – do siatki dwukrotnie trafił Jakub Raszkowski. W 32. minucie padło czwarte trafienie dla zespołu z Lubawy, bramkarza Legii pokonał Pedro Oliveira Silva. Kilkadziesiąt sekund później stołeczna drużyna mogła odpowiedzieć, ale golkiper gospodarzy wybronił uderzenie Mariusza Milewskiego z przedłużonego rzutu karnego. W 38. minucie miejscowi podwyższyli prowadzenie (Sebastian Grubalski). Wynik meczu ustalili legioniści, a konkretnie Milewski, który wykorzystał przedłużony rzut karny.

Ostatecznie, Legia przegrała 2:5 z Constractem, a za tydzień jej rywalem będzie Clearex Chorzów.

Constract Lubawa – Legia Warszawa 5:2 (1:1)

Piórkowski (19. min.), Raszkowski (24. min., 27. min.)., Silva (32. min.), Grubalski (38. min.) - Och (10. min.), Milewski (38. min. - k.)