29 lipca

Grano dzisiaj (29.07). Brazylijski koncert, ligowy debiut Radovicia

29.07.2022 06:00

(akt. 29.07.2022 10:45)

Dwudziestego dziewiątego lipca legioniści grali 8-krotnie. Tego dnia warszawski klub wygrał siedem razy.

Warszawiacy po raz ostatni grali 29 lipca 5 lat temu. Wówczas wygrali przy Łazienkowskiej 2:0 z Sandecją Nowy Sącz po bramkach Kaspera Hamalainena oraz Michała Kucharczyka. Goście od 20. minuty grali w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartką został ukarany Grzegorz Baran. Zdjęcia można pooglądać TUTAJ.

Wygrana

Dwudziestego dziewiątego lipca 2007 roku warszawiacy wygrali u siebie 1:0 z Cracovią. Jedynego gola, w 34. minucie, strzelił Takesure Chinyama (debiut). Pierwsza połowa przebiegała pod całkowite dyktando piłkarzy Jana Urbana. Goście tak niskie prowadzenie Legii zawdzięczali jedynie szczęściu i dobrej postawie Marcina Cabaja. W drugiej części spotkania zawodnicy "Pasów" sprawiali lepsze wrażenie, lecz wynik – mimo nerwowej końcówki i czerwonej kartki dla Miroslava Radovicia – nie uległ zmianie. Fotoreportaż jest dostępny w TYM MIEJSCU.

Brazylijski koncert

Dokładnie 16 lat temu "Wojskowi" zwyciężyli Cracovię 3:1 na inaugurację sezonu ligowego. Trzy punkty zapewniło Legii trzech Brazylijczyków, którzy zdobyli bramki. Z goli cieszyli się EltonHugo Alcantara oraz Roger Guerreiro, a w ekstraklasie zadebiutował Radović. Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ. – Rozegraliśmy dobre spotkanie, choć mecz nie rozpoczął się dla nas korzystnie. (...) Forma na początku rozgrywek to zawsze wielka niewiadoma, więc tym bardziej się cieszę, że udało nam się odnieść efektowne zwycięstwo – powiedział ówczesny trener LegiiDariusz Wdowczyk.

Zasłużone zwycięstwo

Początek sezonu 1978/1979 wskazywał na to, że Legia rzeczywiście zaczęła prezentować stabilną formę. Na inaugurację rozgrywek 29 lipca legioniści pojechali do Wrocławia na mecz z wicemistrzem kraju i w Wojskowych derbach pokonali Śląsk 1:0. Jedynego gola strzelił Tadeusz Nowak, wygrywając pojedynek z bramkarzem Zygmuntem Kalinowskim. Według obserwatorów Legia była lepsza i odniosła zasłużone zwycięstwo.