30 listopada

Grano dzisiaj (30.11). Liga Europy, mecz z PSV Eindhoven

30.11.2022 07:00

(akt. 29.11.2022 22:55)

Trzydziestego listopada legioniści rozegrali 9 meczów. Tego dnia przegrali u siebie 0:3 z PSV Eindhoven w fazie grupowej Ligi Europy.

Minęło 11 lat od meczu Legii z PSV Eindhoven w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Stawką rywalizacji były trzy punkty i 1. miejsce w grupie. Goście z Holandii przez większość meczu mieli przewagę i zasłużenie wygrali. Jeszcze przed przerwą, po strzale Stanisława Manolewa, piłkę do własnej siatki dość pechowo skierował Michał Żewłakow. W drugiej połowie czerwoną kartkę (za faul taktyczny w polu karnym na Kevinie Strootmanie) obejrzał Dusan Kuciak, a rzut karny na bramkę zamienił Dries Mertens. Kilka minut później padł trzeci gol dla rywali, autorstwa Zakarii Labyada (szczegółowa relacja – TUTAJ). Fotoreportaż można obejrzeć W TYM MIEJSCU. Ostatecznie PSV wygrało 3:0.

– Graliśmy ze zdecydowanie najlepszą drużyną w swojej grupie, z zespołem europejskiego formatu. Wysoko przegrywamy i to jest dla nas bardzo niekorzystne, ale bardziej martwi mnie to, że mieliśmy "czarny dzień". Wiele błędów i niefortunnych interwencji, które wpłynęły na wynik spotkania – powiedział na konferencji prasowej ówczesny trener "Wojskowych"Maciej Skorża.