Daniel Chima Chukwu, Marek Saganowski

Grano dzisiaj (31.07). Remis z Molde

31.07.2022 07:00

(akt. 30.07.2022 22:24)

Trzydziestego pierwszego lipca legioniści rozegrali 12 spotkań. Tego dnia zespół z Łazienkowskiej zremisował na wyjeździe 1:1 z Molde FK w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Ostatni raz Legia grała 31 lipca rok temu. Wówczas przegrała na wyjeździe 1:3 z Radomiakiem Radom w 2. kolejce ligowej. Jedyną bramkę dla "Wojskowych" zdobył Maik Nawrocki. O ile na trybunach, ze względu na zgodę klubów, panowała przyjaźń, to na boisku doszło do ostrej walki. Czasami nawet aż za ostrej, czego skutkiem były trzy czerwone kartki: dwie dla piłkarzy stołecznego klubu (Filip Mladenović, Josue) i jedna dla zawodnika miejscowych (Filipe Nascimento). Zdjęcia są dostępne TUTAJ.

Remis w Norwegii

Minęło 9 lat od pierwszego meczu III rundy eliminacji Champions League. Drużyna z Łazienkowskiej grała na wyjeździe z mistrzem Norwegii, Molde FK, prowadzonym przez słynnego napastnika Manchesteru United  Ole Gunnara Solskjaera. Legioniści początkowo nie radzili sobie z grającymi siłowy futbol Skandynawami. Strach pomyśleć, co by było, gdyby nie świetna dyspozycja Dusana Kuciaka. Słowak ratował drużynę, skapitulował raz, po strzale Daniela Chimy Chukwu, który w latach 2017-2018 reprezentował warszawski klub.

Legia obudziła się po przerwie, zagrała zdecydowanie lepiej. I wyrównała, idealną centrę Tomasza Brzyskiego wykorzystał Wladimer Dwaliszwili. Wynik był lepszy niż gra, dawał nadzieję na awans do ostatniej fazy eliminacji i pewne miejsce przynajmniej w LE. Fotoreportaż jest dostępny TUTAJ. – Najlepiej by było jak najszybciej zapomnieć o pierwszej połowie, ze zbyt dużym respektem podeszliśmy do tego spotkania. Molde miało przewagę, dużo sytuacji i całe szczęście, że do przerwy było tylko 0:1. Wiele sytuacji, które stworzyli rywale było po naszych indywidualnych błędach. W drugiej połowie otrząsnęliśmy się z tej przewagi Molde, zniwelowaliśmy przewagę Norwegów w środku pola, mecz się wyrównał. Być może nie było wielu sytuacji bramkowych, ale byliśmy blisko nawet wygranej – mówił ówczesny trener LegiiJan Urban.

Kwalifikacje

W II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów w 2002 roku, legioniści trafili na Vardar Skopje. Z Macedończykami wcale tak łatwo nie poszło, jakby mogło się wydawać. Istotna stała się wygrana w Skopje (3:1, 20 lat temu), która sprawiła, że rewanż pozostał formalnością. Legia zawiodła kibiców i po słabym spotkaniu jedynie zremisowała (1:1).

W kratkę

Przez całą rundę rewanżową w 1927 roku legioniści grali na zmianę – wygrywając i przegrywając. Z Turystami  31 lipca na własnym boisku przy ul. Myśliwieckiej – odnowionym, z nowymi, częściowo krytymi trybunami oraz świeżo pokrytym murawą – wygrała 5:2, by za tydzień w Poznaniu przegrać aż 1:8 z Wartą.