Grano dzisiaj (5.08). Hat-trick Klatta

05.08.2022 05:00

(akt. 04.08.2022 23:45)

Piątego sierpnia legioniści grali 10-krotnie. Tego dnia wygrali 7 razy.

Piątego sierpnia 2007 roku "Wojskowi" wygrali 3:0 z Górnikiem w Zabrzu. Pierwszego gola, po strzale sprzed pola karnego, strzelił Miroslav Radović. Drugie trafienie padło w 52. minucie, gdy rzut karny po faulu na Bartłomieju Grzelaku wykorzystał Roger Guerreiro. W 85. minucie wynik, po podaniu Piotra Gizy, ustalił pięknym uderzeniem z narożnika pola karnego Edson. Zdjęcia można obejrzeć w TYM MIEJSCU.

– Jesteśmy zadowoleni z wyniku i gry. W moim odczuciu byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem, co udokumentowaliśmy trzema bramkami. Nie będziemy po tym meczu popadać w euforię. Musimy dalej pracować na treningach i podporządkować sie myśli szkoleniowej trenera Urbana, bo jak na razie przekłada sie ona na wyniki – powiedział po spotkaniu Jakub Wawrzyniak.

Hat-trick Klatta

Minęło 17 lat od wyjazdowej wygranej Legii z GKS-em Bełchatów (3:0). Hat-tricka w osiem minut zdobył Marcin Klatt, który w 28. minucie zastąpił Marcina Smolińskiego. Dziesięć minut wcześniej boisko opuścił kontuzjowany Dickson Choto. Fotoreportaż jest dostępny TUTAJ. – Wykorzystałem trzy świetne podania kolegów – Sokołowskiego, Karwana i Szałachowskiego. Rozpocząłem mecz na ławce rezerwowych, ponieważ na treningach bardzo dobrze prezentował się Piotrek Włodarczyk. Na boisko wszedłem przez nieszczęście kolegi, ale na szczęście Legii. Szczerze mówiąc nie sądziłem, ze ten mecz mi się tak fajnie ułoży – mówiła gwiazda tamtego wieczoru, Klatt.