Oprawa FC Zurich

Grano dzisiaj, czyli mecze Legii z 11 sierpnia – Rywalizacja z FC Zurich

11.08.2020 09:00

(akt. 11.08.2020 00:01)

Jedenastego sierpnia legioniści rozegrali 12 meczów. Tego dnia klub z Łazienkowskiej grał m.in. z FC Zurich.

Eliminacje

Równo 15 lat temu Legia Warszawa przegrała z FC Zurich 0:1 w pierwszym meczu II rundy eliminacji Pucharu UEFA. Od 20. minuty legioniści grali w osłabieniu, za brutalny faul czerwoną kartką ukarany został Łukasz Surma. Od tego momentu warszawiacy grali na remis. Dobra postawa Łukasza Fabiańskiego uchroniła Legię od straty większej liczby goli. W ataku wykazał się tylko Bartosz Karwan, ale bez wsparcia kolegów i on był bezradny. W doliczonym czasie gry piłkę w bramce umieścił Raffael de Araujo. Zdjęcia można obejrzeć tutaj i tutaj

- Zapoznaliśmy się z grą przeciwnika i wiedzieliśmy, że to nie będzie dla nas łatwy mecz. Nie wszyscy chcieli w to wierzyć, ale podkreślałem to, że my obawiamy się tego spotkania. Mecz nam się nie ułożył. Już w 18. minucie spotkania straciliśmy zawodnika. Zdjąłem Szałachowskiego, bo chciałem wzmocnić pomoc, aby nie było tam dziury. Ani Klatt ani Włodarczyk nie mogli grać w środku pola, ponieważ nigdy na tej pozycji nie występowali - mówił po meczu trener LegiiJacek Zieliński.

W rewanżu Szwajcarzy wygrali 4:1 i awansowali dalej.

Udana inauguracja

Warszawiacy rozpoczęli sezon 1968/1969 dokładnie 11 sierpnia od wyjazdowego meczu z debiutującym w ekstraklasie Zagłębiem Wałbrzych. Wygrali 3:1. Mecz rozgrywany był w prażącym słońcu, co nie każdemu zawodnikowi odpowiadało, ale Janusz Żmijewski w takich warunkach czuł się wybornie. Przed 25-tysięczną widownią strzelił 3 gole. Festiwal strzelecki rozpoczął w 4. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Roberta Gadochy z rzutu wolnego umieścił piłkę w bramce Mariana Szei. Drugiego gola, w 30. min, ponownie strzelił z podania Gadochy. Trzecie trafienie z 70. minuty to zwieńczenie indywidualnej akcji.